NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Chicago - 22. prosince 2019   03:00

Colorado
Colorado
06:01' Graves (Donskoi, Jost) • 22:40' Calvert (Jost, Graves) • 39:09' Calvert (Cole, Bellemare)
3:5
(1:0, 2:1, 0:4)
Chicago
Chicago
20:21' J. Toews  (P. Kane) • 51:22' P. Kane  (D. Kubalík, J. Toews) • 51:50' Dach  (E. Gustafsson, Carpenter) • 56:43' D. Kubalík  (J. Toews, Gilbert) • 59:21' C. Murphy  (Kämpf)

3. Patrick Kane (CHI) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 31-32; Zablokované střely: 20-16; Vhazování: 44%-56%; Hity: 27-21; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 11-11.
Dominik Kubalík dovršil fantastický obrat Blackhawks, když na ledě Colorada zaznamenal dva kanadské body a vstřelil vítězný gól. Colorado ztratilo vyhraný zápas a poprvé v letošní sezóně Blackhawks podlehlo. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 3 Chicago Blackhawks 5.
59:21'
Chicago právě vstřelilo branku!
CONNOR MURPHY od vlastní brány zamířil do prázdné sítě domácích hokejistů Colorada a je hotovo! Skóre je 3:5. Asistence: David Kämpf.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:31'
Dnešní utkání sleduje 18056 diváků.
57:40'
Erik Johnson nyní mohl po diagonální přihrávce vyrovnat, když na pravém křídle mířil z ostrého úhlu do zdánlivě prázdné brány, jenže Robin Lehner ho vychytal! Parádní a důležitý zákrok.
56:43'
Hostující DOMINIK KUBALÍK si najel na přihrávku Jonathana Toewse zpoza brány a z blízkosti puk poslal ke vzdálenější levé tyči brány Avalanche! Chicago dokonalo obrat a český útočník se na něm podílel dvěmi body! Hosté vedou nad Avs 4:3! Asistence: Jonathan Toews a Dennis Gilbert.
55:46'
Útočné snažení Blackhawks na pravém křídle zastavila přihrávka rukou a prostor dostává krátká reklamní přestávka. Skóre zápasu je nerozhodné 3:3.
54:07'
Vyloučený Mikko Rantanen je zpět na ledové ploše a Chicagu se nepodařilo otočit skóre utkání.
53:14'
Dominik Kubalík vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer na přední tyči zasáhl hrudí.
52:07'
Mikko Rantanen fauloval ve středním pásmu a byl vyloučen za podrážení. Avalanche jsou v problémech.
51:50'
KIRBY DACH si najel na pravém křídle na krásnou diagonální přihrávku Erika Gustafssona z levého kruhu a střelou z ostrého úhlu po ledě zamířil ke vzdálenější levé tyči brány! Je vyrovnáno na 3:3! Asistence: Erik Gustafsson a Ryan Carpenter.
51:22'
PATRICK KANE vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou Philippa Grubauera do bližšího levého horního rohu brány! Hawks snížili a jsou zpět. Asistence: Dominik Kubalík a Jonathan Toews.
51:10'
Matt Nieto vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Robin Lehner sevřel kotouč v náručí. Po zákroku brankáře Chicaga následuje komerční přestávka.
50:42'
Avalanche mohli skórovat po nahození z levého křídla na vzdálenější pravé tyči, jenže Robin Lehner vleže fantasticky zasáhl levým betonem!
49:59'
Vyloučený Dennis Gilbert je zpět na ledové ploše a hokejisté Chicaga hrají opět v plném počtu.
49:20'
Robin Lehner zmrazil kotouč pod svou lapačkou a Joonas Donskoi se poté snažil dostat k dorážce marně.
48:49'
David Kämpf na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a sám se pokusil skórovat během oslabení, Philipp Grubauer ho ale vychytal vyrážečkou.
47:59'
Dennis Gilbert byl vyloučen za držení a Colorado si po reklamní přestávce zahraje svou třetí přesilovou hru.
47:08'
Chicagu se nepodařilo rozehrát a pískalo se zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Robina Lehnera.
46:26'
Valerij Ničuškin se z levého křídla krásně natlačil před bránu a po špatné rozehrávce Chicaga mohl na přední tyči skórovat, pravý beton Robina Lehnera byl ale proti.
45:53'
Mikko Rantanen se sice ocitl na pravém křídle proti dvojnásobné přesile, přesto se ale dostal do zakončení bekhendem, které minulo přední pravou tyč brány.
45:00'
Avalanche na pravém křídle vypálili od modré čáry a jejich pokus skončil na pravém rameni Robina Lehnera, který kotouč úspěšně vyrazil mimo svou bránu.
43:21'
Erik Gustafsson vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer vkleče kotouč podržel.
42:46'
Avalanche podél střídaček nepřesně rozehráli, puk měl ale malou rychlost, takže se zakázané uvolnění nepískalo a hosté museli rozehrávat zpoza své brány.
42:00'
Blackhawks se snažili prosadit na pravém křídle, jenže Avalanche rychle ucpali volný prostor před bránou.
40:13'
Jonathan Toews vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-21; Zablokované střely: 16-8; Vhazování: 47%-53%; Hity: 19-17; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 9-9.
Třetí třetina začne přibližně v 4:56.
Jonathan Toews sice krátce po přestávce vyrovnal, jenže poté se dvakrát prosadil domácí Matt Calvert a poslal Avalanche poprvé v zápase do dvoubrankového vedení. Skóre po druhé třetině utkání v Pepsi Center v Denveru. Colorado Avalanche 3 Chicago Blackhawks 1.
40:00'
39:09'
Colorado právě vstřelilo branku!
MATT CALVERT sice v blízkosti levé tyče ležícího Robina Lehnera nepřekonal, zpoza brány ovšem poté chytře nastřelil puk do něj a od betonů hostujícího brankáře se kotouč odrazil do sítě! Asistence: Ian Cole a Pierre-Édouard Bellemare.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:41'
Vyloučený Matthew Highmore je zpět na ledové ploše a Avalanche se dostali během přesilové hry pouze k jedné střele, kterou Robin Lehner snadno vyrazil.
35:41'
Mikko Rantanen sice na vzdálenější levé tyči nedosáhl na přihrávku Nathana MacKinnona z pravého křídla a ostrého úhlu, byl ale faulován. Colorado si po reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru. Matthew Highmore byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
34:34'
Vyloučený Erik Johnson je zpět na ledové ploše a Colorado úspěšně přečkalo první hru v oslabení.
33:40'
Kirby Dach vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Dylan Strome přizvedl puk do ochranné sítě.
32:34'
Erik Johnson fauloval na levé straně útočného pásma během bekčekingu a dostal dvě minuty za držení.
32:06'
Matt Nieto se snažil prosadit na levém křídle, jenže na vrcholu kruhu pro vhazování ztratil kontrolu nad pukem.
30:59'
Olli Määttä vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus skončil v náručí Philippa Grubauera, který bez problému kotouč podržel a přerušil hru.
30:18'
Alexander Nylander vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a puk skončil v náručí Philippa Grubauera, po jehož zákroku následuje krátká komerční přestávka.
29:59'
Philipp Grubauer vyrazil střelu Blackhawks z pravého kruhu pro vhazování a poté se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Blackhawks a poté snadno rozehrál.
28:30'
Gabriel Landeskog sice schytal během bitky několik ran od Dennise Gilberta, nakonec ho ale složil na lopatky. Oba hráči dostali pět minut za bitku. Pěkný souboj!
28:06'
Jeden z hokejistů Blackhawks se nyní řítil sám na bránu Avs, mezi betony ale Philippa Grubauera rychlou střelou zápěstím neprostřelil! Chicago nevyužilo obrovskou šanci. Komerční přestávka.
27:48'
Adam Boqvist vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer na přední tyči puk vyrazil.
27:19'
Duncan Keith vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem minula vzdálenější pravou tyč brány domácího Philippa Grubauera.
26:04'
Alex DeBrincat teď bez přípravy vypálil na bodu levého kruhu a kotouč se od bližší tyče odrazil pod tělo Philippa Grubauera, který ho zalehl!
25:40'
Domácí Ryan Graves fauloval v obrovské šanci Ryana Carpentera a byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.
25:40'
Ryan Carpenter před bránou rychle zamíchal s pukem a poté se ho snažil zasunout do odkryté sítě, jenže byl faulován a trefil jen pravou tyč!
24:48'
Blackhawks se usadili v útočném pásmu a z pravého křídla napřáhli k prudké střele, kterou Philipp Grubauer vyrazil, a hosté se vzápětí k dorážce nedostali.
23:10'
Robin Lehner ležel na ledě a Mikko Rantanen mohl u levé tyče skórovat do horní části brány, což se mu málem podařilo, když orazítkoval horní tyč! To byla obrovská šance domácích hráčů Avs.
22:40'
MATT CALVERT se sice nyní v blízkosti pravé tyče brány napoprvé neprosadil, když ztroskotal na vyrážečce Robina Lehnera, poté ale puk mezi jeho betony prošťoural do sítě! Domácí znovu vedou. Asistence: Tyson Jost a Ryan Graves.
21:39'
Avalanche se dostali během pár sekund ke dvěma střelám, pokus od modré čáry ale skončil na hrudi Robina Lehnera, zatímco střela z mezikruží na jeho pravém betonu.
20:21'
Patrick Kane teď z pravého křídla a ostrého úhlu nahodil puk bekhendem před bránu a na přední tyči si ho zpracoval JONATHAN TOEWS, který pak z blízkosti vymetl bližší horní roh domácí brány! Je vyrovnáno. Stav 1:1. Asistence: Patrick Kane.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-6; Zablokované střely: 4-7; Vhazování: 59%-41%; Hity: 10-6; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:01.
Colorado bylo během úvodních dvaceti minut výrazně lepším týmem a po šesti minutách zápasu se dokázalo prosadit, jmenovitě Ryan Graves, který vstřelil svůj šestý gól v letošní sezóně NHL. Skóre po první třetině střetnutí. Colorado Avalanche 1 Chicago Blackhawks 0.
20:00'
19:24'
Ryan Graves na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus skončil v lapačce připraveného Robina Lehnera. Snadný semafor, po kterém byla hra přerušena.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:49'
Střela Avalanche z vrcholu mezikruží skončila na hrudi clonícího obránce Duncana Keitha a Blackhawks poté vyhodili kotouč podél střídaček na zakázané uvolnění.
17:56'
Nathan MacKinnon vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Robina Lehnera skóroval mezi jeho betony, jenže s pomocí pravé brusle!
17:01'
Valerij Ničuškin se v blízkosti pravé tyče nádherně uvolnil a snažil se z úhlu zakončit, jeho střela zápěstím ale byla zablokována. Skvěle se vrátil Connor Murphy.
16:28'
Zack Smith vystřelil v levém kruhu pro vhazování a jeho pokus skončil v náručí domácího brankáře Philippa Grubauera, který puk podržel v náručí a přerušil hru.
16:03'
Chicago muselo na levém křídle útočného pásma přerušit hru, protože čároví rozhodčí hlasitě signalizoval postavení mimo hru, kterému se hosté vyhnuli.
15:31'
Avalanche se rozhodli pro nahození podél střídaček, za kterým se vydal za bránu Robin Lehner, aby ho zastavil a nikým neatakován poté rozehrál. Colorado vede 1:0.
15:20'
Robin Lehner dokázal vyrazit dvě střely z blízkosti a připsal si další dva skvělé zákroky, po kterých byl puk sražen mezi střídačky. Komerční přestávka.
14:08'
Gabriel Landeskog zkusil vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže trefil pouze nohu jednoho z clonících hokejistů Chicaga, které se dokázalo ubránit.
13:31'
Následovala střela Avalanche z levého křídla, pokus domácích hokejistů od modré čáry byl ale přizvednut do ochranné sítě a Robin Lehner nemusel zasahovat.
12:54'
Domácí hokejisté Colorada pouze nahodili puk za bránu Chicaga, kam se vydal brankář Robin Lehner, který kotouč zastavil a poté nikým neatakován rozehrál.
12:15'
Kirby Dach na pravém křídle vystřelil od hrazení a kotouč skončil v náručí brankáře Philippa Grubauera, po jehož zákroku následuje komerční přestávka.
11:25'
Avalanche bojovali o puk za bránou Robina Lenhera a Chicago mělo obrovské problémy, nakonec je ale vyřešilo vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
10:23'
Gabriel Landeskog se ocitl v pravém kruhu ve skvělé šanci a střelou zápěstím mířil po ledě ke vzdálenější levé tyči, Robin Lehner ale skvěle zasáhl svým pravým betonem! Parádní zákrok.
09:50'
Hokejistům Colorada se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a následovalo zakázané uvolnění.
09:29'
Brankář Robin Lehner předvedl skvělý zákrok a Avalanche se ani nadvakrát nedokázali prosadit!
09:10'
Colorado rozehrávalo z vlastního pásma. Následoval pas na Pierrea-Édouarda Bellemarea na levém křídle.
09:07'
Hokejisté Colorada se snažili prosadit na levém křídle, jenže Blackhawks ubránili modrou čáru.
08:22'
Philipp Grubauer předvedl skvělý zákrok proti střele Blackhawks, která přišla z prostoru mezikruží.
07:07'
Gabriel Landeskog se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím trefil masku Robina Lehnera. Skvělá šance.
07:07'
Gabriel Landeskog se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím trefil masku Coreyho Crawforda. Skvělá šance.
06:49'
Colorado otevřelo skóre utkání po šesti minutách a jedné sekundě hry a vede proti Chicagu 1:0. Úvodní gól vstřelil Ryan Graves a na řadu přichází reklamní přestávka.
06:01'
RYAN GRAVES vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem prošla mezi betony Robina Lehnera do sítě! Avalanche vedou. Asistence: Joonas Donskoi a Tyson Jost.
05:54'
Tyson Jost byl na konci domácí kombinace, střelou z levého kruhu pro vhazování ovšem minul přední tyč.
05:02'
Chicago je nyní pod tlakem a již dlouho se hraje před brankou Blackhawks.
04:33'
Lehner se stihl přesunout proti Landeskogově ráně z první na pravém kruhu k přední tyči chicagské brány.
04:08'
Chicago se osvobodilo hned v počátku početní nevýhody.
03:48'
Olli Määttä byl v úvodu zápasu vyloučen na dvě minuty za hákování a Colorado si zahraje první přesilovou hru.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Zadorov, Girard, E. Johnson (A), Graves, Cole, A. Lindholm – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Donskoi, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Bellemare, Calvert – Nieto, Jost, Compher. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith (A), Boqvist, E. Gustafsson, C. Murphy, Määttä, Gilbert – D. Kubalík, J. Toews (C), Sikura – A. Nylander, D. Strome, P. Kane (A) – DeBrincat, Dach, Carpenter – Z. Smith, Kämpf, Highmore. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Rozhodčí: Chris Lee, Kendrick Nicholson. Čároví: Greg Devorski, Jonny Murray.

Pavel Francouz (COL) 15 zápasů, 441 zák., 29 gólů, 93,4%
Dominik Kubalík (CHI) 34 zápasů, 9+5, +/- -1
David Kämpf (CHI) 36 zápasů, 5+3, +/- -10
Vzájemné zápasy

Colorado se potkalo s Chicagem v letošní sezóně NHL třikrát a všechny tři vzájemné zápasy dokázalo vyhrát. Obě organizace se střetnou během prosince potřetí.
Chicago Blackhawks

Chicago se představí podruhé v řadě venku poté, co v posledním zápase nestačilo na Winnipeg Jets, na jehož ledě prohrálo 4:1. V první útočné formaci Blackhawks dnes nastoupí Dylan Sikura, který bude hrát po boku Dominika Kubalíka a Jonathana Toewse. Brandon Saad má poraněný pravý kotník a kvůli zranění nemůže hrát.
Colorado Avalanche

Nathan MacKinnon se pokusí proti Chicagu bodovat v osmém zápase v řadě a prodloužit svou fantastickou sérii. Útočník Colorada si připsal nejméně jeden bod v šestnácti z posledních sedmnácti zápasů a celkem v nich zaznamenal 27 bodů za deset gólů a 17 asistencí. Colorado vyhrálo devět z posledních dvanácti zápasů.
V Pepsi Center se v neděli brzy ráno odehraje souboj mezi dvěma rivaly z Centrální divize. Colorado přivítá Chicago a obrovskou pozornost poutá domácí útočník Nathan MacKinnon, který bodoval sedmkrát v řadě a proti Blackhawks může svou skvělou sérii prodloužit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.