NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Boston - 12. ledna 2020   01:10

Islanders
Islanders
04:36' Mayfield (Barzal, Dobson) • 49:33' Barzal (Jo. Bailey)
2:3
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Boston
Boston
28:33' DeBrusk  (Bjork, McAvoy) • 45:48' J. Moore  (Heinen, Coyle) • 61:33' Bergeron  (Krug, T. Rask)
Islanders
Skilliter, Hanson – Baker, Devorski
Barclays Center, New York
14 962 diváků
Boston

Utkání mezi New Yorkem Islanders a Bostonem Bruins je u konce. Dva body si dnes odvezou hosté, jelikož zvítězili 3:2 po prodloužení. Úvodní třetina patřila jednoznačně domácím a skóre 1:0 bylo zasloužené, trefil se Scott Mayfield. Ve druhé třetině se hra srovnala, více šancí měli opět domácí, ale branku vsítil pouze Jake DeBrusk. Třetí třetinu načal lépe Boston a ve 46. minutě také podruhé rozvlnil síť díky přesné střele Johna Moora. O čtyři minuty později ale srovnal aktivní Mathew Barzal a šlo se do prodloužení. Po čtyřiceti sekundách ale udělal zbytečný faul Brock Nelson. Tak kvalitní mužstvo jako je Boston nabídnutou možnost využilo vstřelením rozhodující trefy. Autorem gólu byl Patrice Bergeron.

Z mé strany je to vše. Přeji pěkný zbytek dne!
Československá stopa v utkání

Jaroslav Halák (Boston) do utkání nezasáhl
Zdeno Chára (Boston) 0+0, +/-: -1, 1 střela, čas na ledě: 19:47
David Krejčí (Boston) 0+0, +/-: 0, 2 střely, čas na ledě: 16:49
David Pastrňák (Boston) 0+0, +/-: 0, 5 střel, čas na ledě: 21:14.

Bruins právě vstřelili branku!
Boston rozhoduje o své dnešní výhře gólem v přesilovce! Torey Krug nabídl kotouč spoluhráči, kterým byl v mezikruží PATRICE BERGERON. Zkušený centr si seřídil mířidla a přesnou střelou zametl puk pod horní tyč. 2:3 po prodloužení. Asistence: Torey Krug a Tuukka Rask.
61:18'
Bergeron jemně tečoval další pokus českého střelce. Varlamov zasáhl.
60:57'
Pastrňák společně s Krugem pálili na modré čáry jako na střelnici. Bránu netrefili a navíc na ledě zůstal ležet otřesený Casey Cizikas. Útočník Islanders zřejmě jednu z ran inkasoval.
60:40'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., podrážení).
60:32'
Krejčí našel Marchanda, který využil své rychlosti. Útočník Bruins ale trefil vyrážečku Varlamova.
60:11'
Nelson udělal při přechodu do útočného pásma o kličku navíc. Odpískán byl ofsajd.
60:01'
Střely na bránu: 37 – 29.
60:00'
59:33'
Také o pár sekund později dostal Brad Marchand prostor. Byl ale rychle zakřižován Leddym.
59:15'
Bergeron posunul na Marchanda, jehož pokus byl zablokován.
58:44'
Toews ve svém pásmu kombinoval s Mayfieldem, ale druhý jmenovaný hráč nerozehrál ideálně. Po icingu se bude vhazovat v obranné třetině hokejistů Islanders.
58:08'
Hosté nahazují puk do útočného pásma a následně za ním rychle spěchají.
57:38'
Krejčího šikovná rána z otočky byla vyražena domácím brankářem.
56:55'
Chris Wagner využil svého důrazu a natlačil se před Varlamova. Ruského brankáře nepřekonal.
56:07'
Boychuk ihned po buly zamířil na bránu. Těsně před Raskem touš tečoval Barzal a před brankovištěm byl rázem velký vzruch.
55:42'
Bergeronovo vyhození dokázal zastavit Eberle. Poté se prodral před bránu, ale vystřelit nedokázal.
55:17'
Varlamov zakročil proti nahození Bostonu. Necelých pět minut před sirénou, která nám ukončí třetí periodu, následuje komerční pauza.
55:03'
John Moore může uklidnit hru. Vyčkává na to, až jeho spoluhráči vystřídají.
54:33'
Domácí se dostali do útočného pásma. Nyní kombinují okolo mantinelu.
54:07'
Cizikasovo nahození podržel Rask v lapačce. Po dalším strhujícím střídání je zde přerušení hry.
53:25'
David Krejčí se výtečně proháčkoval do mezikruží, odkud pohotově vystřelil. Varlamov si připsal důležitý zákrok.
52:48'
Rask zastavil střelu od modré čáry. Poté domácí pokračovali svou další aktivitou v útočném pásmu.
51:59'
Kühnhackl se před bránou pokusil o rychlé vytočení a následné zakončení. Puk z hole mu ale sebral důsledný McAvoy.
51:14'
Nyní měl zase více ze hry hostující tým. Povedené střídání Bruins ale vyšlo vniveč.
50:49'
Kuraly se snažil zakončit na brankovišti v pádu. Varlamov ale zapracoval svými betony.
49:33'
Islanders právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Zdeno Chára rukavicí pouze přistrčil touš Baileymu, který si najel do útočné třetiny. Poté oslovil před bránou MATHEWA BARZALA, jenž našel skulinu mezi betony Tuukky Raska. 2:2. Asistence: Josh Bailey.
48:33'
Pastrňák stál za bránou a vypadalo to, že byl podražen. Pravice sudího se ale nezvedla, a proto se pokračuje ve hře.
48:04'
Rask ukryl kotouč ve své lapačce. Pokračovat ve hře budeme po komerční přestávce.
47:44'
Beauvillierova přihrávka byla sražená k mantinelu. Islanders se ale v posledních minutách snaží přebrat otěže na svou stranu.
46:52'
Eberle hledal zpoza brány svého spoluhráče. Wagner se ale vrátil do dobrého postavení a přihrávce zabránil.
45:48'
Domácí brankář Varlamov si vybral slabší okamžik, který končí vedoucím gólem Bostonu. JOHN MOORE skóroval podruhé v sezoně, když od modré čáry napálil puk na bránu. Kotouč lehce zaplaval a nakonec skončil v síti. 1:2. Asistence: Danton Heinen a Charlie Coyle.
44:49'
Barzal těsně před Raskem tečoval střelu od modré čáry. Hostující gólman reagoval na poslední možný okamžik.
44:18'
Eberle nepropasíroval přihrávku na svého spoluhráče na útočné modré čáře. Grzelcyk se včas vrátil do svého postavení.
43:51'
Pastrňákovo nebezpečné nahození od mantinelu vyrazil Varlamov pouze před sebe. O chvíli později se domácí znovu provinili icingem.
43:33'
Následně se domácí ubránili pouze za cenu icingu. Vhazovat se bude před Varlamovem.
43:17'
Sean Kuraly se zjevil před bránou. Domácí měli štěstí, že v danou chvíli nebyl pohotovější.
42:38'
Chárova dlouhá hokejka zamezila dorážce Komarova z předbrankového prostoru. Kotouč se totiž velmi neposedně odrazil před bránu od zadního mantinelu.
41:46'
Boston načal třetí třetinu aktivněji. Domácí se nemohou dostat do svého obvyklého tempa.
41:15'
Wagner dostal na pravém křídle mnoho prostoru. Provětral pouze vyrážečku Semjona Varlamova.
40:37'
Varlamov měl velké problémy s ostrou ránou Cháry a také s dorážejícím Marchandem. Ruský brankář ale nekapituloval.
40:01'
Skončila druhá třetina. Boston v ní vyrovnal stav na 1:1. Druhá perioda nabídla vyrovnanější hokej, ale stále sledujeme velmi kvalitní podívanou. Viděli jsme několik šancí na obou stranách, ale dnešnímu klání jednoznačně dominují oba gólmani.
Střely na bránu: 25 – 16.
40:00'
39:43'
Zakázané uvolnění hostů. Bude se vhazovat po levici Tuukky Raska.
39:34'
Rask vyrazil pokus od modré čáry v podání Toewse.
39:08'
Začala probíhat poslední minuta druhé třetiny. Domácí míří kupředu.
38:28'
Na druhé straně byla k vidění brejková situace Bostonu. Krejčí nabízel puk DeBruskovi, který ale nezakončil ideálně.
37:27'
Chára napálil před sebou stojícího Barzala, který se rázem vydal sám na bránu. Puk mu ale ve finální fázi utekl. Elitní hráč Islanders se divil, že nebyl odpískán faul, neboť byl Carlem jemně popotažen.
36:15'
Z trestné lavice se objevil v samostatném úniku Mayfield. Zadák Islanders zakončoval bekhendem, ale trefil horní tyč. Druhou branku tak nepřidal.
36:07'
35:42'
Krugovu tvrdou ránu od modré čáry Varlamov dokázal vyrazit svou vyrážečkou.
35:18'
Opět se Ostrované ubránili. Z početní výhody Bruins zbývá necelá minuta.
34:48'
David Pastrňák předvedl hokejovou nádheru. Krásně si od modré čáry vybruslil za bránu, rychle ji objel a následně se snažil zastrčit puk za bližší tyč. Varlamov ale fantastickým skokem zabránil druhému gólu Bruins.
34:32'
Boston se krokolomně usazoval v pásmu soupeře. Nakonec se domácí osvobodili.
34:07'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., hrubost).
33:36'
Islanders i nadále pobývali v útočné třetině, avšak palebnou pozici si nevytvořili.
32:55'
Domácí hokejisté měli k dispozici protiútok dva na jednoho, který však zazdil Brock Nelson nepřesnou přihrávkou.
32:22'
Mathew Barzal si najel do dobré pozice a celkem šikovně vypálil. Bránu ale minul.
32:01'
Beauvillier nepřihrál přesně. Vypadalo to, že by domácí mohli mít přečíslení, jenže skvělou defenzivní práci odvedl Kuraly.
31:17'
Čtvrtá formace Bruins se usazuje v útočném pásmu. Nordström je velmi důsledný při napadání soupeře.
30:18'
Tečovaná střela v podání domácích neskončila v brankovém prostoru. Rask měl štěstí, neboť na změnu směru by těžko reagoval.
29:22'
Pulockovo nahození mířilo před bránu. Žádná z holí však kotouč nezasáhla a puk proskotačil do rohu kluziště.
28:33'
Hosté vyrovnávají skóre. David Krejčí ve středním pásmu vysunul McAvoye, který se pustil na odvážný útočný výlet. K odraženému kotouči po jeho střele se dostal JAKE DEBRUSK, jenž se pohotově prosadil a vyrovnal. 1:1. Asistence: Anders Bjork a Charlie McAvoy.
28:00'
Hra je po delší době přerušena. Máme zde komerční přestávku, takže oba celky si na chvíli mohou vydechnout.
27:31'
Na druhé straně došlo k nebezpečné střele z vrcholu levého kruhu. Puk ale zhruba o půl metru netrefil zařízení.
27:06'
Kuralyho rána z otočky se neujala. Varlamov nemusel ani zasahovat.
26:24'
Nahození od modré čáry jen těsně minulo cíl. Je možné, že střelu tečoval před bránou ještě David Pastrňák.
25:06'
Úplně sám před Raskem se zjevil Beauvillier. Finský brankář udržel beton na ledě a dokázal opětovně svůj celek zachránit před dalším inkasováním.
24:40'
Bjork šikovně posunul puk do střední třetiny a poté to vypadalo na přečíslení Bostonu. Anders Bjork ale přihrávku na DeBruska nepropasíroval.
23:50'
Marchand si zpracoval přihrávku Kruga a nabruslil si do útočné třetiny. Snažil se oslovit Pastrňáka, ale kotouč mu byl vypíchnut.
23:17'
S nahozením od Carla měl Varlamov problémy. Nakonec ale svému celku dokázal vypomoct také s rozehrávkou.
22:53'
Rozehrávka Leddyho se odrazila od hostujícího hráče na střídačku. Hra je poprvé v rámci druhé třetiny přerušena.
22:22'
Coyle svádí u mantinelu ostrý souboj. Na pomoc mu přijíždí Heinen.
21:45'
Boston už uklidnil hru a teď se pokusí o vytvoření útočné akce.
20:48'
Šanci měl Brock Nelson. Rask už byl téměř překonán, ale kotouč z něj vypadl těsně vedle tyče.
20:15'
Anders Lee nejprve vybojoval puk a následně si jej u mantinelu dojel. Poté se před bránou ocitl Eberle, jehož vychytal Rask ramenem.
20:01'
První třetina nám skončila. Domácí tým zaslouženě vede o gól, neboť úvodní patnáctiminutovka jednoznačně patřila Islanders. Domácí se po ledě pohybovali s obrovskou rychlostí a také díky ní se ujali vedení už v páté minutě. Trefil se bek Mayfield. Uvidíme, zda-li nám dnešní utkání nabídne podobně strhující tempo také v následujících třetinách.
Střely na bránu: 14 – 5.
20:00'
19:46'
Nordström zakončoval bekhendem těsně před bránou. Ruský gólman na poslední chvíli stačil zareagovat.
19:26'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu Ostrovanů.
19:04'
Varlamov musel dávat pozor. Pokus z pravého kruhu dokázal s mírnými obtížemi odvrátit.
18:25'
Pastrňák v rohu kluziště obral o puk Leddyho. Útočník Bruins ale nepřihrál přesně do předbrankového prostoru.
17:42'
Jake DeBrusk v obrovské rychlosti projel po pravém křídle. Varlamov jeho zakončení dokázal vyrazit pravým betonem.
17:08'
Leddyho nahození na opačné straně bylo nepřesné. Rask zasahovat nemusel.
16:24'
David Pastrňák pálil z otočky po ledě. Před bránou jemně tečoval jeho pokus Marchand, ale puk nakonec zamířil mimo tři tyče.
15:44'
Hraje se sice ve třetině domácích, ale puk mají pod kontrolou domácí hráči.
15:06'
Pastrňák získal puk v útočném pásmu a okamžitě hledal McAvoye v mezikruží. Na poslední chvíli stačili domácí vychýlit pokus hostujícího beka.
14:40'
Derick Brassard hledal před bránou své spoluhráče. Nakonec pouze nahodil puk na bránu a hostující brankář přikryl touš pod svou lapačkou. Následuje poslední komerční pauza v první části.
14:31'
13:54'
Bailey z prvního doteku nabízel nebezpečně kotouč před brankoviště. Přihrávku si ale nikdo z domácích hokejistů nenašel.
13:25'
Barzalova žabička byla nepřesná. Vystrnadila tak domácí tým z útočné třetiny.
13:07'
Josh Bailey prováhal ideální moment ke střele. Střílel o trochu později a nakonec jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
12:43'
Hosté se v úvodu oslabení osvobodili. Kotouč si musel až za svou bránou dojet Toews.
12:31'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., hákování).
12:07'
Brandon Carlo získal puk za bránou a nyní může rozjet útočnou protiakci Bostonu.
11:24'
Střelecká převaha Islanders je zřejmá. Pálil také Kühnhackl, ale Rask svůj celek v úvodní třetině drží.
10:32'
Bailey si narazil kotouč s Boychukem. Druhý jmenovaný hráč poté zápěstím vypálil, ale Raskova vyrážečka byla připravená.
09:53'
Barzal si šikovně prohodil puk pod bruslemi a následně z otočky vypálil. Tuukka Rask byl proti této střele připraven.
09:36'
Marchand dlouho držel puk za bránou, ale domácí nedali hostům ani milimetr prostoru. Ani Torey Krug neměl následně na modré čáře dostatek času a prostoru k ráně.
08:55'
Coyle drží kotouč u mantinelu v útočném pásmu. Jedná se o první pobyt třetí lajny Bruins v útočné třetině.
08:16'
Domácí skvěle bruslí a v tento okamžik nepouštějí Boston na kotouč.
07:59'
Boychukova dělovka od modré čáry skončila pod Raskem. Velmi aktivní byl na brankovišti Kühnhackl, který se snažil puk dorazit.
07:19'
Sledujeme opravdu neuvěřitelný začátek. Hra se rychle přenesla na druhou stranu a z velmi dobré pozice střílel Devon Toews. Rask vyrazil kotouč před brankoviště, odkud dorážel Komarov. Finský brankář byl ale nadvakrát připraven.
06:54'
Druhá formace Bostonu taktéž ukázala svůj um. Krejčí vybídl McAvoye, jehož rána minula cíl o pár centimetrů.
06:04'
Velkou šanci měl Ryan Pulock. Domácí celek se znovu objevil v přečíslení. Obránce Islanders vypálil tvrdě, ale Rask se zaskvěl zákrokem ramenem.
05:15'
Domácí pokračovali v aktivitě. Boston se musí bránit.
04:36'
Skóre otevírají hokejisté Islanders. Celou akci založil SCOTT MAYFIELD, který puk zavezl do pásma. Poté posunul puk na Barzala, jenž nabral rychlost a obtočil se okolo brány. Přihrávka zpoza ní oslovila Mayfielda, který se střelou zápěstím nemýlil. 1:0. Asistence: Mathew Barzal a Noah Dobson.
03:27'
Bergeron si nabruslil na pravý kruh, odkud vypálil. Přední tyč domácí svatyně jen o pár centimetrů netrefil.
03:02'
První lajna hostů se zabydlela v pásmu. Chárova dělovka od modré čáry byla zastavena.
02:24'
Islanders pokračují v aktivním úvodu. Přečíslení 3 na 2 vyřešil Josh Bailey střelou z první. Rask se ale stačil přemístit a mezitím sklapl betony včas.
01:36'
Brassard nabídl puk před bránu Dal Colleovi, jenž rychle zakončil. Bránu ale netrefil.
01:13'
Mathew Barzal se na druhé straně dostal k nebezpečnému zakončení bekhendem. Rask udržel kotouč ve své moci a poprvé dnes zasáhl.
00:24'
Carlo se zapojil do útočení a posunul puk za bránu Marchandovi. Útočník Bostonu se snažil zpoza brány natlačit puk za beton, ale Varlamov byl ve střehu.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Boychuk (A), Dobson – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Kühnhackl, Brassard, Dal Colle – Komarov, Cizikas, M. Martin.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí (A), DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Skilliter, Hanson – Baker, Devorski.
NEW YORK ISLANDERS

Ostrované navazují na povedenou loňskou sezonu a i nadále se pohybují v absolutní špičce Východní konference. Islanders se nachází na čtvrté příčce, před celkem z New Yorku můžeme vidět už jen Washington, Boston a Pittsburgh. Svěřenci zkušeného stratéga Barryho Trotze si připsali na začátku sezony úctyhodnou sérii sedmnácti zápasů, ve kterých bodovali. Nyní má tento celek na svém kontě 57 bodů, ale oproti svým rivalům několik zápasů k dobru. Ostrované jich odehráli pouze 42. Z posledních šesti střetnutí si Islanders připsali čtyři výhry. V předešlých dvou kláních porazili Colorado a také zvítězili po prodloužení na ledě New Jersey.