NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Montreal - 11. prosince 2019   01:10

Montreal
32:24' Tatar  (Gallagher, Danault) • 36:17' Armia  (Petry) • 39:45' S. Weber  (Lehkonen, Armia) • 58:21' Gallagher  (Tatar, S. Weber)
Pittsburgh
McIsaac, L´Ecuyer – Tobias, Knorr
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18.422 diváků
Montreal

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek středeční noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou.

Hity 53 – 67
Máme tu konec dnešního utkání a máme tu překvapení. Tučňáci na domácím ledě prohrávají s Habs 1:4 a po delší době si připisují na svůj účet porážku. Skóre dnešního zápasu otevřel JAKE GUENTZEL a byl to také jediný střelec domácích v tomto utkání. Za hosty vyrovnal v přesilové hře TOMÁŠ TATAR. Druhou branku hostů vstřelil po natlačení před Jarryho JOEL ARMIA. Před koncem druhé třetiny dal třetí branku po obtočení branky SHEA WEBER. Ve třetí třetině dal hostující čtvrtou branku do prázdné svatyně BRENDAN GALLAGHER.
59:47'
Rána Marina od modré a pohodlný zákrok Price.
59:00'
Poslední minuta utkání.
58:21'
Montreal právě vstřelil branku!
A máme rozhodnuto. Tatar našel ve přihrávkou BRENDANA GALLAGHERA, který ať na kolenou a v tísni trefil prázdnou branku. Asistence: Tomáš Tatar, Shea Weber.
58:15'
Domácí bez brankáře.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23'
Price si počkal na odražený puk a pomocí mantinelu ho vyhazuje do středního pásma.
57:06'
Zakázané uvolnění Penguins.
56:58'
Gallagher vypálil a trefil náruč Jarryho.
56:48'
Nepřesná přihrávka připravuje domácí o útočné pásmo.
56:30'
Komerční přestávka.
56:19'
Price vyjel za branku a s klidem pomáhá s rozehrávkou.
55:40'
Další nepřesná kombinace domácích a u puku je Suzuki, který vyhazuje puk, aby to nebyl icing a může i se spoluhráči vystřídat.
54:36'
Nahození před branku v podání Astona-Reese bylo zablokováno do rohu.
53:58'
Domácí jsou v útočném pásmu, zatím však puk honí po mantinelu.
53:10'
Marino se dostal s pukem na brankoviště, ale touš nakonec za záda Price nedostal.
52:39'
Habs výborně brání a domácí si zatím neví rady s tím jak podruhé v zápase překonat Price.
51:53'
Tanev se tlačil po pravé straně před Price, ke střele ho nepustil Leskinen.
51:28'
Hosté vyhazují tak, aby to nebyl icing a jdou vystřídat.
50:59'
Marino od modré trefil výborně postaveného Price.
50:28'
Marino puk v útočné třetině již nestihl a tak musí začínat opět od vlastního brankáře.
49:56'
Hosté drží daleko puk od své branky a Tučňákům se čas na vyrovnání krátí.
49:12'
Nahození od modré skončilo na těle Jarryho.
49:06'
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
48:43'
Letangova střela od modré byla zablokovaná.
48:04'
Domi to vzal na sebe, po pravé straně se s pukem k brance nedostal, protože ho o něj připravil Johnson.
47:19'
Tatar u branky Jarryho o puk přišel, ale následná akce domácích nic nepřinesla.
46:59'
Rána Marina z pravé strany skončila pod betonem Price. Následuje komerční přestávka.
46:06'
Simon nahodil puk pouze do útočného pásma, domácím nyní vázne kombinace a nevědí si rady s kombinací v útočném pásmu.
45:29'
Nahození Gallaghera od pravého mantinelu bylo sraženo do ochranné sítě.
44:45'
Oba týmy střídají puk je za brankou Jarryho.
44:17'
Suzuki proti přesile uspěl a může vyjet s pukem dopředu.
43:39'
Střela Ruhwedela od modré zamířila přesně do náruče Price.
43:12'
Letang dostal nabito na modrou, ale střela mu vůbec nesedla.
42:35'
Rána Schultze od modré šla vedle branky.
41:22'
Rána Bluegera z pravého kruhu zamířila do lapačky Price.
41:00'
Domiho přihrávka byla zachycená a následná střela Johnsona byla nepřesná.
40:30'
Price vyjel z branky a pomohl s rozehrávkou.

Hity 43 – 42
Druhá třetina vyšla na výbornou hostům, kteří v této periodě otáčejí stav utkání na 1:3 v jejich prospěch. Nejprve vyrovnal z přesilové hry TATAR. Následně prostřelil Jarryho ARMIA a pár sekund před koncem třetiny ještě skóroval WEBER. Domácí budou mít ve třetí třetině co dělal, aby nepříznivý výsledek zvrátily na svojí stranu.
40:00'
39:45'
Hosté vedou o dvě branky a to je studená sprcha pro domácí. Po ose Armia – Lehkonen se k puku dostal SHEA WEBER, který se obtočil kolem branky a uklidil puk za bezmocného Jarryho. Asistence: Artturi Lehkonen, Joel Armia.
38:02'
Peca srazil střelu z levého kruhu do ochranné sítě.
37:27'
Nahození Tatara od zadního mantinelu bylo nebezpečné a Jarry si musel dávat pozor, aby si ho nesrazil do branky.
36:17'
Hosté otáčejí vývoj tohoto utkání. Petry vyslal po levé straně do útoku JOELA ARMIU, ten se dostal do pásma po pravé straně, protlačil se přes Letanga až před Jarryho a svojí střelou prostřelil domácího brankáře. Asistence: Jeff Petry.
35:51'
Nahození Thompsona od pravého mantinelu nepustil na Jarryho Letang.
35:09'
Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu, hosté jsou nyní aktivnější a vyrovnávají branka je posadila na koně.
34:30'
Tatar to vyzkoušel bekhendem z pravé strany, trefil přesně lapačku Jarryho.
34:18'
Letang měl problémy s rozehrávkou, Gallagher se k puku nedostal a domácí mohou být v klidu.
34:02'
Dnešní utkání sleduje 18.422 diváků.
33:57'
Střela zápěstím v podání Ruhwedela si cestu do sítě nenašla.
33:22'
Domiho střela z pravého kruhu zamířila na beton Jarryho.
32:24'
Máme srovnáno. Habs využívají přesilovou hru. Domácí místo toho aby vyhodili tak o puk přišli a inkasují. Gallagher přihrávkou z mezikruží našel na levé straně zcela volného TOMÁŠE TATARA, který střelou do horního růžku překovává Jarryho. Asistence: Brendan Gallagher, Phillip Danault.
32:17'
Ruhwedel podél mantinelu vyhazuje puk do bezpečí.
31:49'
Další vyhození domácích.
31:19'
Penguins vyhazují puk až na Price.
31:00'
31:00'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., sekání).
30:40'
Guentzel u pravého mantinelu proti přesile o puk přišel a dopředu postupuje Tatar.
30:08'
Bekhendová střela Bluegera z pravého kruhu na Price neprošla.
29:49'
Peca střelou z levého kruhu prověřil Jarryho.
29:41'
Nick Cousins si nabruslil s pukem mezi kruhy, ale Jarry výborně vybruslil z branky a zmenšil mu úhel. Hostující útočník mířil mezi betony, trefil pouze náruč Jarryho.
29:28'
Nepřesná kombinace hostů končí u domácích, kteří postupují s pukem dopředu.
29:01'
Price nyní vytáhl krásný semafór proti střele Rusta.
28:45'
Dělovka Malkina od modré byla nepřesná.
28:35'
Ofsajd Maxe Domiho.
28:12'
27:23'
Danault měl na hokejce vyrovnání, ale Jarry vytáhl fantastický zákrok vyrážečkou.
26:42'
Schultzovo nahození od modré nedokázal nikdo ze spoluhráčů na Price tečovat a puk tak skončil za brankou.
25:55'
Aston-Reese vypálil z levého kruhu a výborný zákrok Price lapačkou proti jeho zakončení.
25:10'
Domi proti přesile protihráčů o puk přišel.
24:41'
Tatar posílá svojí rozehrávku pouze na icing.
24:15'
Rána Chiarota od modré a zákrok Jarryho betony.
23:53'
Hosté nyní zariskovali při rozehrávce, ale vyšlo jim to.
23:05'
Oba týmy střídají u puku je za vlastní brankou Kulak.
22:42'
Rána McCanna z levého kruhu byla zablokovaná do rohu.
22:05'
Suzukiho nahození zpracoval hokejkou Jarry a hrají jeho spoluhráči.
21:28'
Ofsajd Canadiens.
21:14'
Rust posunul puk na branku Price a jeho mužstvo může vystřídat.
20:49'
Střela Letanga z levého kruhu byla nepřesná.

Hity 27 – 23
Po první třetině vedou domácí Tučňáci po brance GUENTZELA 1:0. První třetina nám moc koukatelný hokej nepřinesla. Hra je zatím plná nepřesností na obou stranách a hlavně na straně Habs to je zatím úplně bez myšlenky.
20:00'
19:19'
Puk v ochranné síti za brankou Price, vhazování u branky hostí.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:37'
Nahození Rusta z pravého kruhu nadělalo Priceovi velké problémy.
18:11'
Ránu z těžkého úhlu si Jarry pohlídal.
17:29'
Price za svojí brankou pomohl s rozehrávkou a hrát může Peca.
16:59'
Dělovka Petterssona od modré byla hodně nepřesná.
16:16'
Přechod Suzukiho do útočného pásma nevyšel, protože zapomněl puk ve středním pásmu.
15:29'
Elitní domácí formace nyní mačká hosty v jejich obranném pásmu, střela zatím na Price žádná nepřišla.
14:57'
Puk v hledišti. Následuje komerční přestávka.
14:17'
Dominik Simon to vzal na sebe, ale na levé straně ztroskotal na Fleurym, kterého se snažil obhodit.
13:46'
Střela Astona-Reese z levého kruhu zamířila do náruče Price.
13:15'
Plno nepřesností na obou stranách, nyní nesledujeme pohledný hokej.
12:43'
Ofsajd zastavuje akci Taneva.
12:25'
Rána Marina od modré skončila v lapačce Price.
12:21'
11:30'
Domácím se přesilová hra nedaří.
10:21'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jordan Weal 2 min. – zdržování hry / porušení postupu vhazování).
10:21'
Icing Canadiens.
10:04'
Oba týmy vyměňují síly na ledové ploše.
09:38'
Rust zadovkou před brankou Guentzela nenašel.
08:52'
Dělovka od modré v podání Chiarota prošla vedle branky Jarryho.
08:22'
Jarry pomáhá s rozehrávkou za vlastní brankou.
07:16'
Lehkonen na pravé straně puk nezpracoval, ale následně se k puku dostal Armia, jeho střela z levé strany byla přizvednuta Marinem do ochranné sítě.
06:52'
Ofsajd zastavuje akci hostí.
06:37'
Rozehrávka Canadiens skončila pouze zakázaným uvolněním.
06:27'
05:56'
Hostům se nedaří se usadit v útočném pásmu a vymyslet nějaké zakončení na Jarryho.
05:15'
Ránu Schultze od pravého mantinelu vyráží Price betony do rohu.
04:10'
Domácí uklidňují hru u vlastní branky a vymýšlí další útok.
02:59'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tučňáci se dostávají do vedení. Malkin vysunul do brejku dva na jednoho Rusta, který ujel po pravé straně a následně ještě přihrávkou vyzval ke skórování JAKEA GUENTZELA, který poslal puk přesně pod horní tyčku, Price se již nestihl přemístit. Asistence: Bryan Rust, Jevgenij Malkin.
02:28'
Puk skončil po odrazu na domácí střídačce.
02:16'
Icing Habs.
01:57'
Oba týmy střídají a na puku jsou domácí u vlastní branky.
01:09'
Jarry si připsal zákrok ramenem proti střele Lehkonena z levé strany.
00:45'
Aston-Reese z levého kruhu trefil přesně náruč Price.
00:38'
Přechod Tučňákům nyní do útočného pásma nevyšel proto hrají hosté.
00:01'
Úvodní buly pro Malkina.
00:01'
PPG Paints Arenou zní státní hymny USA a Kanady a po nich budeme moci přejít na samotné utkání.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), Marino, J. Johnson (A), Ruhwedel, J. Schultz, M. Pettersson – Guentzel (A), Malkin, Rust – Kahun, McCann, B. Tanev – Aston-Reese, Blueger, Simon – Galchenyuk, Lafferty, Noesen.

Montreal Canadiens: Price (Primeau) – Kulak, S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), O. Leskinen, C. Fleury – Tatar, Danault (A), Gallagher – Lehkonen, Domi, Armia – Cousins, Suzuki, Weal – Peca, N. Thompson, Barber.

Rozhodčí: McIsaac, L´Ecuyer – Tobias, Knorr.
Vzájemné zápasy

3. 3. 2019 Montreal – Pittsburgh 1:5
14. 10. 2018 Montreal – Pittsburgh 4:3 po sn.
7. 10. 2018 Pittsburgh – Montreal 1:5
Montreal

„Habs“ mají odehráno 30 zápasů. Canadiens se po těchto zápasech nachází na 9. místě Východní konference, když si připsali bilanci 10-3-6-11 při skóre 97:102. V Atlantické divizi je Montreal Canadiens na 4. místě. Na venkovních kluzištích si z 13 odehraných zápasů připsali bilanci 4-2-3-4 při skóre 43:43. Montreal čeká po utkání s „Tučňáky“ domácí utkání proti Ottawě a Detroitu.

útočník Paul Byron (poranění kolena)
útočník Jonathan Drouin (poranění zápěstí)
útočník Jesperi Kotkaniemi (otřes mozku)