NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Ottawa - 31. prosince 2019   01:08

Pittsburgh
Pittsburgh
00:27' Malkin (Guentzel, J. Johnson) • 11:44' Simon (Blandisi, Hörnqvist) • 26:02' Malkin (Rust, Guentzel) • 36:51' Hörnqvist (Marino, McCann) • 46:55' Guentzel (Malkin, Rust)
5:2
(2:0, 2:2, 1:0)
Ottawa
Ottawa
24:21' N. Paul  (Ch. Jaroš, Sabourin) • 35:58' N. Paul  (Co. Brown, Chabot)

Vhazování – 29:35.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Pittsburghu, který svého soupeře porazil poměrem 5:2. Poslední perioda trochu rezignovala na jakoukoliv krásu, naopak jsme sledovali taktickou bitvu obou celků. Tučňákům se totiž dařilo eliminovat akce soupeře, naopak se domácím povedlo navýšit náskok o další přesnou trefu. Dva body tak putují na konto Pittsburghu, který tak naplnil roli velkého favorita tohoto mače.
59:40'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 10 min. osobní trest).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Jean-Gabriel Pageau – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 10 min. osobní trest).
59:40'
Pozor! Závěr tohoto duelu přinesl hromadnou bitku několika hráčů, do které se zapojil známý provokatér Tkachuk. O pozornost si řekl také Malkin, který se rovněž zapojil do konfliktu.
59:12'
Koncovka zápasu nepřináší nic převratného, o vítězi je už delší dobu rozhodnuto. Tučňáci navíc obsadili útočnou zónu, naopak Ottawa marně hledá recept na dobře hrající obranu domácích.
57:40'
Rust pláchl obraně, ve finální fázi se snažil najít skulinku mezi betony brankáře, avšak tu nakonec nedokázal najít.
57:20'
Johnson to zkusil hodně odvážným způsobem, přičemž se natlačil k přední tyči, odkud minul prostor tří tyči. Puk se dotkl ochranné sítě, je tu poslední komerční přestávka tohoto zápasu.
56:12'
Aston-Reese vydoloval touš za brankou, avšak ho poslal mimo dosah Bluegera. To nemuselo zas tak vadit, domácí se dostali do přečíslení, avšak to přineslo zablokovanou střelu.
55:08'
U zadního hrazení se povedlo uspět Johnsonovi, který po krátkém časovém sledu podruhé vyhodil přes všechny čáry. Ottawě se absolutně nedaří kombinace v útočné třetině.
54:22'
Cenné vteřinky se povedlo nasbírat Tanenovi, který chvíli kroužil u vlastní modré čáry, načež vyhodil kotouč do bezpečí. Senátoři tak začínají od vlastní svatyně.
53:51'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., nedovolené bránění).
52:42'
Simon si to sice zamířil za červenou čáru, avšak jeho spoluhráči odjeli na střídačku. Český útočník tak udělal otočku s pukem a poté vrátil na hůl Letangovi.
51:26'
Paul v tísni procedil nahrávku na Beaudina, který se svižným krokem dostal za modrou čáru. Na ledové ploše zůstal také člen třetí formace Anisimov, který podržel puk za brankou.
50:00'
Do konce tohoto zápasu zbývá přesně deset minut. Pittsburgh kontroluje poslední minuty tohoto duelu, na svém kontě má zatím dostačující náskok o tři branky.
49:12'
Jeden z hráčů zahrál vysokou holí, sudí tak musel hru opět pozastavit. Na ledovou plochu se vrátila první úderná formace Pittsburghu, avšak poprvé bez Guentzela.
48:11'
Po zakázaném uvolnění se vhazovalo po pravici brankáře Jarryho. Ten sledoval prudké zakončení od modré čáry, které se povedlo Letangovi odkopnout do rohu.
47:20'
Senátoři to budou mít hodně složité, v tuto chvíli musí dotahovat hned tříbrankové manko, což značí opravdu složité sousto. Do konce zbývá dost času.
46:55'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí se dostali k pátému přesnému zásahu! Rustovi se povedlo ideálním způsobem načasovat nahrávku na Malkina, který poté ještě vracel před prázdnou branku, kde neměl se zakončením problém JAKE GUENTZEL. Problém ale přichází pro domácího trenéra, po odehrání puku se totiž Guentzel zřejmě zranil, tento americký forvard ihned odešel do útrob stadionu.
Asistence: Jevgenij Malkin, Bryan Rust.
46:30'
Už se hraje celkem dlouho dobu bez přerušení, což divákům rozhodně nevadí. Ottawa se snaží s výsledkem něco udělat, avšak naráží na pozornou obranu domácích.
46:07'
Na levém křídle číhal Blandisi, který vyzkoušel pozornost Högberga nahozením z levého křídla. Švédský brankář vyrážel pouze vedle sebe, odražený touš sebral Jaroš.
45:13'
Riikola měl velké problémy s napadajícím Anisimovem, který ho poté přitlačil k hrazení. Chvilková skrumáž nakonec končí ziskem puku pro Ruhwedela, který se postaral o rozehrávku.
44:01'
Letang nahrával do ideální pozice pro Johnsona, který místo zakončení ještě vykouzlil nabídku na teč pro Guentzela. Ten však zasáhl touš slabě, což bylo pro Högberga snadné sousto.
43:07'
Velice nebezpečně to před malým momentem zkoušel Tkachuk, který zkoušel zasunout puk k bližší tyči. Jarry včas natáhl svůj beton, kterým zlikvidoval zakončení.
42:15'
Podél levého mantinelu si to namířil vpřed hostující Duclair, který se však neprotáhl kolem obránce Petterssona. Vzápětí se ani Pittsburgh nedostal k ničemu vážnějšímu.
41:02'
Chabot to v krátkém časovém sledu zkoušel dalším nástřelem na druhou stranu, avšak ten proběhl ještě před červenou čárou, což znamená zakázané uvolnění.
40:10'
Úvodní vhazování poslední periody dopadlo lépe pro hostující celek, který posléze nahazoval podél hrazen až za branku Jarryho, kam jako první přijel Johnson.
40:01'
Střely na branku (celkem): 25 – 18.
Máme za sebou také druhou periodu, ve které jsme se rozhodně nenudili. Ottawa do ní vstoupila velice aktivně, navíc se postarala o kontaktní branku. Tučňáci však svého soupeře napodobili, výsledkem bylo opětovné vedení o dvě branky. V koncovce jsme viděli ještě dvě branky, oba celky se prosadily ještě jednou.
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Tkachukova formace uspěla u zadního hrazení, načež se v tutové šanci zjevil Pageau. Jeho rána trefila pouze Jarryho, který raději schoval kotouč pod sebe.
37:14'
Domácí se dožadovali dvouminutového trest pro rozehrávajícího Tierneye, který vyhodil kotouč mimo hrací plochu, avšak dle gesta sudího to bylo s tečí protihráče.
36:51'
Domácí neponechávají nic náhodě, naopak se dostávají zpět do dvoubrankového vedení! Marino se fantastickým způsobem dokázal uvolnit u pravého kruhu, načež si troufl na nahrávku k opačné konstrukci, kde číhal PATRIC HÖRNQVIST. Švédský forvard navíc našel místečko u bližší tyče.
Asistence: John Marino, Jared McCann.
36:23'
Aby toho nebylo málo, tak se po přetahované u pravého hrazení ocitl puk mimo vymezený prostor, což si vyžádalo přerušení hry. Následovat bude komerční přestávka.
35:58'
Ottawa právě vstřelila branku!
Rychlý protiútok Ottawy končí kontaktní brankou, ještě to bude hodně zajímavé! Nahozený kotouč podél hrazení se nepovedlo odehrát do bezpečí jednomu z domácích hráčů, načež jsme sledovali přečíslení dvou na jednoho. Nejprve pálil Brown, nicméně Jarry vyrazil kotouč pouze vedle sebe, kde číhal NICK PAUL.
Asistence: Connor Brown, Thomas Chabot.
35:13'
Senátorům se tato přesilová hra vůbec nepovedla. Za celou dobu se totiž nedostali k ohrožení domácí branky, naopak obrana Pittsburghu si počínala zodpovědně.
34:08'
V oslabení se snažil ohrozit branku soupeře Tanev, avšak těsně před zakončením ho zastavil jeden z protihráčů. Domácí fanoušci se poté dožadovali faulu.
33:11'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Joseph Blandisi – 2 min., hákování).
31:20'
O nahrávku si řekl Guentzel, kterému se v tísni povedlo přeposlat do tandemu na Rusta. Ke druhému jmenovanému se bleskově dostal Chabot, který včas zakročil.
30:00'
Je za námi přesná polovina zápasu, v posledních minutách se atraktivita trochu pozastavila. K vidění je celá řada nepřesností, navíc se hraje maximálně čistě.
29:15'
Puk se po odpalu dostal daleko mimo hrací plochu, sudí pochopitelně přerušili hru. Zároveň na řadu přichází druhá komerční přestávka prostřední třetiny.
28:07'
Za brankou se snažil kombinovat Tanev, který byl důrazným způsobem přitlačen k hrazení. Na opačnou stranu tak uháněl Sabourin, avšak ani on daleko nedojel.
27:10'
Druhá perioda zatím přináší nesmírně zajímavou podívanou, na další hezké okamžiky si budeme muset chvíli počkat. Následuje totiž další komerční přestávka.
26:02'
Tak přeci jenom se domácí dostávají zpět do dvoubrankového vedení! Ottawa se po kontaktní brance dostala pod velký tlak, na což doplatila. Rust dokonale objel branku, načež si u pravého kruhu všiml nekrytého JEVGENIJE MALKINA, který uspěl se zakončením pod horní konstrukci.
Asistence: Bryan Rust, Jake Guentzel.
26:00'
O nahrávku si klepl obránce Johnson, který poté spíše nahazoval na přední tyč. Högberg tentokráte zasahovat nemusel, ještě před ním blokoval střelu Borowiecki.
25:08'
Pittsburgh si chtěl vzít dvoubrankové vedení zpět, avšak vracející se Goloubef zakročil na poslední chvíli. Domácí pokračují v aktivitě, přinese to třetí branku?
24:21'
Aktivní nástup Senátorů do druhé třetiny přináší kýžený úspěch v podobě kontaktní branky! Jarry dlouho odolával, avšak v tomto případě mu příliš nepomohla obrana. Ta si totiž nepohlídala naprosto osamoceného NICKA PAULA, který bezpečně uklidil kotouč do prázdné branky.
Asistence: Christián Jaroš, Scott Sabourin.
24:07'
Na modré čáře to chtěl nahozením na branku zkusit obránce Letang, avšak trefil pouze protihráče před sebou. Tentýž hráč poté nepřešel kolem pozorného Jaroše.
23:02'
Simonova formace tápala při založení kloudné útočné akce, výsledkem je zakázané uvolnění. Tučňáci se v úvodu druhé třetiny brání, což bude chvíli pokračovat.
22:10'
Senátoři opět obléhali branku soupeře, avšak v tomto případě se do zakončení nedostali. S rozehrávkou vypomohl brankář Jarry, kterém use povedlo najít Marina.
21:05'
Krátce poté mohlo být sníženo! Pageau hezky naservíroval kotouč za sebe, kde se nacházel Brown, jehož svižná rána zápěstím orazítkovala horní konstrukci.
20:10'
Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro hostující celek, avšak jako první se kupředu vydal Malkin, který zahrál vysokou holí. Hraje proto přerušena.
20:01'
Střely na branku: 15 – 4.
Máme za sebou první třetinu, která nám přinesla raketový vstup v podání domácích. Ti udeřili hned z první vážnější akce, navíc si své vedení dokázali pojistit další brankou. Ottawa se zatím směrem dopředu celkem dost trápí, nefunguje jí útočná vazba, která neustále naráží na pozornou obranu soupeře.
20:00'
19:20'
Už nám nějakou tu dobu běží poslední minuta první třetiny. Tučňáci si koncovku hlídají na jedničku, naopak se díky dobré aktivitě snaží o třetí přesný zásah.
18:02'
Jeden z hostujících hráčů zboural svatyni soupeře, nicméně se celkem dlouho hrálo bez přerušení. Až poté si toho sudí všimli, zároveň tu máme komerční přestávku.
17:11'
Tierney pouze nahazoval podél hrazení, nicméně jeho spoluhráči odjeli na střídačku. Domácí tak měli patřičný klid na rozehrávku, která přinesla protečovaní od Blandisiho.
16:08'
Högberg zkontroloval nahození, které se celkem překvapivě proměnilo v zakázané uvolnění. Ruhwedel to tedy neudělal nejlépe, hra se tak opět otáčí na druhou stranu.
15:12'
Anisimova formace se usadila na druhé straně, kde se jeho spoluhráči pokoušeli o dorážku z bezprostřední blízkosti. Jarry odolal nadvakrát, puk je u středového kruhu.
14:06'
Do rychlého protiútoku se mohl dostat hostující Pageua, avšak ani on se příliš daleko nedostal. Naopak domácí nahazovali od modré čáry, nicméně pouze do lapačky.
11:44'
Zničehonic se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! Na modré čáře si o nahrávku řekl Blandisi, kterému se povedlo v pádu procedit nahrávku do tandemu na DOMINIKA SIMONA, jenž v těžké pozici vytasil famózní bekhendové zakončení, na které Högberg nestačil.
Asistence: Joseph Blandisi, Patric Hörnqvist.
11:25'
Anisimov to ihned po zisku kotouče zkoušel nahrávkou podél brankoviště, avšak White s tímto úmyslem moc nepočítal. Jarry stále čeká na první vážnější zákrok.
10:00'
Je za námi polovina první třetiny, která nám nepřinesla atraktivní podívanou. Pittsburgh se sice dostal do vedení, domácí mají i nyní mnohem více ze hry.
09:11'
Tučňáci se vlastní neschopností dostali ven z útočného pásma. Na ledovou plochu tak naskočil McCann, který se prodral až k levému kruhu, avšak následnou ránu přizvedl protihráč.
08:03'
Letang chyboval při rozehrávce, načež se do protiútoku dral Chabot. Jeho zakončení těsně minulo vzdálenější konstrukci, Jarry tak nemusel vůbec zasahovat.
07:16'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Scott Sabourin – 2 min., krosček).
07:03'
Před brankou číhal domácí Rust, kterému se nepovedlo tečovat prudkou nahrávku. Vzápětí to na sebe vzal Duclair, jenž se dostal za modrou čáru, kde nahodil k rohu mantinelu.
06:07'
Senátoři se snažili založit akci po levém křídle, avšak k vidění nebyla zrovna pohledná kombinace. Na druhou stranu se vydal Malkin, který neustál souboj.
05:27'
V krátkém časovém sledu přišlo na řadu další zakázané uvolnění, tentokráte ze strany Ottawy. Hra se tak stěhuje před Högberga, na vhazování se staví Blandisi.
04:08'
Malkin se poté dostal až k vlastní modré čáře, odkud předal na hokejku Riikoly. Tučňáci tak museli zakládat další útočnou akci, která přinesla nahození po hrazení.
03:02'
Na ledovou plochu opět zamířily první formace. Malkin se snažil navázat na první střídání, tentokráte si to s pukem namířil mezi kruhy, odkud prověřil brankáře Högberga.
02:10'
U středového kruhu se ke kotouči dostal hostující obránce Englund, který ho poslal k modré čáře, kde se Ennisovi povedlo na dlouhou hůl protečovat až k brance.
01:13'
Poté přišlo na řadu zakázané uvolnění, po kterém se hra přestěhovala před brankáře Jarryho. Tierney však neuspěl na buly, naopak se domácí snaží o rozehrávku zpoza branky.
00:27'
Neuvěřitelné, hned první útočná akce domácích končí vedoucí brankou! Hostující obrana totiž zaspala při bránění JEVGENIJE MALKINA, který měl u levého kruhu hodně prostoru na zakončení, které bezpečně poslal za Högberga. Senátoři tak začínají hodně nešťastným způsobem.
Asistence: Jake Guentzel, Jack Johnson.
00:01'

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), J. Johnson, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Rust, Malkin (A), Guentzel – Galchenyuk, McCann, Kahun – Hörnqvist (A), Blandisi, Simon – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Goloubef, Chabot (A), Brännström, Borowiecki (A), Ch. Jaroš, Englund – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Duclair, Tierney, Naměstnikov – White, Anisimov, Ennis – Sabourin, Beaudin, N. Paul.

Rozhodčí: Nicholson, O'Halloran – Devorski, Daisy.
Ottawa Senators

Na opačné straně stojí až čtrnáctý celek východní konference, kterým je Ottawa. Senátoři do této chvíle nasbírali sedmatřicet bodů, navíc na vedoucí celek ztrácejí propastných dvaadvacet bodů. Ottawa v posledních týdnech konečně výsledkově zabrala, avšak stále se jí nedaří uspět ve dvou zápasech v řadě. Příkladem může být úspěšné střetnutí proti Buffalu, které Ottawa zvládla výsledkem 3:1, avšak následný domácí duel, proti New Jersey, přineslo porážku 3:4 po prodloužení. Ottawa tak nebude v tomto duelu favoritem, avšak v zámořské NHL může i poslední celek porazit první.
Pittsburgh Penguins

Hokejisté Pittsburghu se po osmatřiceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné čtvrté pozici východní konference. Tučňáci letos podávají velice povedené výkony, nicméně na vedoucí celek momentálně ztrácejí už devět bodů, avšak Pittsburgh má k dobru hned dva zápasy. Domácímu celku tohoto zápasu se v posledních týdnech výsledkově daří, z posledních pěti duelů prohrál pouze v jediném případě, a sice proti Vancouveru. Pittsburgh dal na tuto porážku rychle zapomenout, v krátkém časovém sledu se mu povedlo porazit Nashville poměrem 5:2, navíc totožný celek porazil v krátkém časovém sledu také podruhé.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Zámořská NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Pittsburgh Penguins a Ottawa Senators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.