NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Carolina - 28. listopadu 2019   01:10

Rangers
Rangers
02:54' Zibanejad (Fox, Panarin) • 04:12' Br. Smith (R. Lindgren, DeAngelo) • 18:20' Fox (Panarin, Hájek)
3:2
(3:0, 0:2, 0:0)
Carolina
Carolina
34:29' Dzingel  (D. Hamilton, Svečnikov) • 35:58' Foegele  (Slavin)
Rangers
Rank, McIsaac – Sericolo, MacPherson
Madison Square Garden, New York
17 269 diváků
Carolina

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Adam Fox (NYR) 1+1
New York Rangers porazil ve vypjatém utkání Carolinu 3:2 a připsal si čtvrtou výhru v posledních pěti zápasech. Domácí si v průběhu první třetiny vypracovali tříbrankový náskok, avšak ten Hurikáni dokázali snížit dvěma zásahy v periodě prostřední. Třetí dějství patřilo rovněž Carolině, jenže fantastický Henrik Lundqvist dováděl hráče soupeře k zoufalství. Švédský mazák za svá záda nepustil v závěrečné třetině ani jeden z šestnácti střeleckých pokusů a hlavně dáky němu Rangers udrželi těsné jednobrankové vítězství. Svěřenci kouče Quinna se v tabulce posunuli na jedenácté místo, Carolina spadla za Pittsburgh na příčku pátou.
59:24'
Je po nadějích. Sebastian Aho v útočném pásmu podrazil Kreidera. Poslední vteřinky utkání tudíž New York odehraje v početní převaze.
59:10'
Hosté už hrají v šesti! Z otočky to do prázdné branky zkusil bez přípravy Ryan Strome, centr druhé lajny ale těsně minul.
58:35'
Hurikáni ostřelují svatyni Rangers co to jde, avšak nedaří se zamířit přesně. Buď puky létají kolem brány nebo si s nimi dokáže poradit Lundqvist.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49'
Henrik Lundqvist nejprve pokryl zakončení Hamiltona, posléze si poradil i s ránou Svečnikova. Výborný dvojzákrok Švéda.
57:21'
Úvod početní převahy hostům vůbec nevyšel, přes všechny čáry bez problémů vyhodil po nepřesní přihrávce Teravainena Skjei.
56:50'
Velká šance pro Carolinu! Na trestnou lavici usedá za podrážení Filip Chytil. Dá se očekávat, že kouč Brindamour za malou chvíli sáhne k power play.
56:21'
Do předbrankového prostoru obdržel nahrávku Warren Foegele, po druhé si ale na Lundqvista zatím nepřišel.
55:47'
V brejkové situaci v plné rychlosti vypálil Chris Kreider, jenž zamířil těsně nad Mrázkovu klec.
55:11'
Martin Nečas se snažil propasírovat černou gumu před bránu, kde číhal Nino Niederreiter. K tomuto hráči ale nepustil puk Adam Fox.
54:18'
Ihned po buly pálil příklepem Dougie Hamilton, jeho dělovku ovšem dokázal zblokovat obětavým zákrokem Pavel Bučněvič.
54:13'
Po perfektní nahrávce Slavina se v tutovce zjevil Andrej Svečnikov, ruský útočník ale zamířil pouze do horní tyčky!
53:40'
O poznání těžší zákrok musel Henrik Lundqvist předvést pro nebezpečné střele Foegela, i s tou si ale zkušený matador poradil.
53:14'
Haydn Fleury vyzkoušel pozornost gólmana z prakticky nulového úhlu, ten bez potíží zasáhl připravenou vyrážečkou.
52:42'
Hamilton se po návratu na ledovou plochu vydal podpořit ofenzivu, jenže nikdo ho nedoplnil, tak se Kanaďan otočil a zamířil na střídačku.
52:29'
Faul Hamiltona nebyl potrestán, Hurikáni jsou v plném počtu a mohou se opět směle pokoušet o srovnání skóre.
51:35'
Adam Fox si hodně zahrával. Jeho drzou kličku málem vystihl Aho, jenž by se posléze řítil sám na gólmana. Vše ale dopadlo pro domácího obránce dobře.
51:12'
Panarinovu rozehrávku výborně přečetl Nino Niederreiter, kotouč skončil na střídačce. Ruský forvard jen protočil oči v sloup.
50:29'
Na trestnou lavici putuje za nedovolené bránění Dougie Hamilton. Bek teď příliš nepomáhá týmu, který se snaží o srovnání stavu.
50:17'
Petr Mrázek se rozhodl vypomoci Carolině v rozehrávce. Za brankou zastavil vyhození po mantinelu a posléze nahrál volnému Gardinerovi.
49:58'
Chyby v hostující rozehrávce se snažil využít Artěmij Panarin, z velkého úhlu ovšem nedokázal zakončit přesně.
49:16'
Aho. ani Teravainen nedokázali v brankovišti propasírovat kotouč za brankáře. Na modré posléze chyběl Slavin, jenž šel zrovna střídat.
48:28'
Naslepo a z otočky pálil Švýcar Nino Niderreiter. Pokus to nebyl vůebc špatný, jen těsně minul pravou část konstrukce.
48:14'
Prudkou ránu Svečnikova vyrazil Lundqvist vysoko nad sebe, mezitím se obrana Rangers dokázala postavit do klasické formace.
47:39'
Mika Zibanejad udržel dobrých patnáctvteřin puk v rohu kluziště proti dvojici protihráčů. Nakoenc černou gumu vydoloval Foegele.
47:03'
Dougie Hamilton zastavoval touš až za modrou čáru. Sám si to v prvním momentu neuvědomil, rozhodčí pískají produktivnímu obránci ofsajd.
46:47'
Martin Nečas byl rychlejší než Trouba, a proto sezakázané uvolnění nepískalo. Český forvard následně předal Niderreiterovi, jehož zakončení bylo velmi nepřesné.
46:10'
Filip Chytil se v přečíslení dva na jednoho rozhodl vzít zodpovědnost na sebe, krajan Petr Mrázek s tím však počítal a střelu výborně vyrazil pravým betonem.
45:55'
Defenziva New Yorku ve třetí dvacetiminutovce zatím pracuje na jedničku. Tentokráte dokázala zastavit nebezpečně vypadající zakončení Teravainena.
45:19'
Joel Edmundsson s ničím neotálel, proti napadajícímu Chytilovi nabral kotouč na hůl a vyhodil ho do středního pásma. Zde se černé gumy chopil Aho.
44:31'
Svěřenci kouče Brindamoura jsou bezesporu aktivnějším týmem, ovšem domácí se i nadále drží v těsném vedení. Ránu Hamiltona od modré obětavě zblokoval Bučněvič.
44:11'
Svečnikov našel před brankou volného Lucase Wallmarka, jenž z bezpsotřední blízkosti pouze trefil do výstroje svého krajana.
43:53'
Martin Nečas nabral velkou rychlost po levé lajně, zbavil se i Foxe, avšak obránce nakonec českému forvardovi na poslední chvíli dokázal vypíhcnout puk.
43:07'
Carolina se snaží, usadit v třetině se jí ale vůbec nedaří. Foegele nedokázal zachytit vyhození po mantinelu v podání DeAngela.
42:38'
Zatím ne. Z tlaku osvobodil Carolinu ddalekým vyhozením Jaccob Slavin, hlavní rozhodčí píská zakázané uvolnění.
42:28'
Souboj v rohu kluziště zvládli Rangers, kteří se tedy udrželi v útočném pásmu. Podaří se domácím odskočit?
41:32'
Lundqvist ne úplně dobře přesunul, avšak Hurkáni toho využít nedokázali, neboť přihrávku Aha vystihl Brady Skjei.
41:04'
Ryan Drzingel se chystal jít střídat, když k němu letěl puk. Přesto se křídelník již nezapojil do hry a vpustil na ledovou plochu Foegela.
40:24'
Hosté se dokázali rychle dostat do pásma, jenže Svečnikovovi na modré přeskočila touš přes hokejku, Foxovo vyloučení potrestáno nebylo.
40:05'
Třetí třetinu zahajuje Carolina vpočetní převaze, ta už však nebude trvat ani půl minuty.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:02.
Třetí dějství slibuje velké drama! V tom druhém se totiž Carolina dokázala dostat na rozdíl jediného gólu. Svěřenci kouče Brindamoura dokázali oba své zásahy vměstnat do rozmezí dvou minut, když se nejprve přesnou tečí prosadil Ryan Dzingel a následně svůj důraz na brankovišti uplatnil Warren Foegele. Hurikáni mohli dokonce i srovnat, proti střele Martina Nečase ale vytáhl fantastický zákrok vyrážečkou Henrik Lundqvist.
40:00'
39:54'
Martin Nečas nahrál na modrou Gardinerovi, jenž nahazoval na branku. Nikdo ale puk tečovat nedokázal, Lundqvist si připsal snadný zákrok
39:14'
Početní převaha Hurikánům vůbec nevychází. V oslabení naopak zahrozil Boo Nieves, jehož bekhendevou střelu si Mrázek pohlídal.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:24'
Ryan Strome nechtěně trefil vysokou holí Hamiltona, avšak i tyto neúmyslné zákroky jsou pochopitelně fauly. Šance pro Carolinu vyrovnat v početní převaze.
38:10'
Nahození Adama Foxa od modré čáry bylo sraženo Gardinerem přímo k Mrázkovi, který kotouč raději přikryl lapačkou.
37:56'
Rychlý výpad Rangers neskončil úspěchem, Chris Kreider nedokázal zakončit přes výborně blokujícího Hamiltona.
37:16'
Carolina je teď všude o krok napřed. Bahození Hamiltona od modré dokázal tečovat Svečnikov, i Rus ale narazil na připraveného brankáře.
36:40'
Český mladík sám nechápe, jak Lundqvist dokázal jeho ránu zlikvidovat. Švédský gólman si říká o nominaci do kategorie Nejlepší zákrok sezóny.
36:26'
Neuvěřitelný zákrok Henrika Lundqvista, už mohlo být srovnáno! Po výborně nahrávce mířil do odkryté klece Martin Nečas, jenže zničehonic se v cestě puku objevila vyrážečka švédského gólmana, jež černou gumu vychýlila z branky!
35:58'
Carolina právě vstřelila branku!
Druhý gól během dvou minut, Hurikáni jsou zpět ve hře! Výborný důraz ukázal na brankovišti WARREN FOEGELE, který i v pádu dokázal dorazit svou vlastní střelu, protesty domácích hokejistů byly naprosto zbytečné. Asistence: Jaccob Slavin.
35:30'
Hosté jsou teď pochopitelně v laufu. Ihned po vstřeleném gólu se ženou za dalšími zásahy.
34:29'
Lundqvist kapituluje! Kletba prolomena, domácí vedou už jen o dvě branky. Hamilton cíleně hledal hůl RYANA DZINGELA, od níž se kotouč odrazil od pravé tyče do brány, švédský gólman na teč vůbec nereagoval. Asistence: Dougie Hamilton a Andrej Svečnikov.
34:10'
Carolina se drží v útočném pásmu, avšak Lundqvistova klec se jeví jako zakletá. Neuspěl Svečnikov, ani dorážející Aho.
33:27'
To se opravdu nevidí příliš často. Domácí mužstvo v klidu kombinovalo v útočném pásmu, přičemž mělo na ledě šest hokejistů. Po chvilce si toho všimli i rozhodčí.
33:13'
Panarinovo chytré nahození výborně tečoval Chris Kreider, avšak Petr Mrázek byl na tuto možnost připraven, jeho pravý beton odvrátil hrozbu čtvrtého gólu.
32:48'
Adam Fox při snaze o střelu zlomil hůl, a to bylo to poslední, co se v početní převaze New Yorku stalo. Niederreiter už je připraven naskočit na led.
32:02'
Adam Fox je zpátky na ledě, svěřenci kouče Quinna mají téměř minutovou početní převahu. Dokáží ji přetavit ve čtvrtý gól?
31:49'
Znovu pouze za cenu vysokého vyhození se Hurikáni ubránili vzrůstajícímu tlaku soupeře. Modří jsou v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem.
31:23'
Útoční dvojice Lemieux – Kakko pochopitelně využívá své rychlosti a při hře čtyři na čtyři se jejich rychlost ukazuje dvojnásob. Hosté se této mladé dvojici ubránili, postaral se o to vysokým obloučkem Slavin.
30:54'
Přesilovka hostů neměla dlouhého trvání. Nino Niederreiter zahákoval Zibanejada snažícího se o vyhození.
30:48'
Nejproduktivnější hráč Hruikánů Andrej Svečnikov vybídl parádní přihrávkou přes celou šíři pásma ke střele Teravainena. Tomu se ovšem puk nalepil na hůl, Fin vysoko přestřelil.
30:02'
Druhou polovinu zápasu začne Carolina v početní převaze. Adam Fox je vyloučen, důvodem je sekání.
29:42'
Hosté rozpoutali kolotoč v útočné třetině, ale snižujícího zásahu se nedočkali. Fleuryho dělovku sice nedokázal Lundqvist udržet, situaci ale přestál s čistým štítem díky včasné reakci Skjeie.
29:01'
Adam Fox se poksuil žabiřkou vyslat do úniku Zibanejada, avšak to se mu nepodařilo, výborně totiž zareagoval Haydn Fleury.
28:41'
Na druhý pokus už ruský forvard mířil přesně, Petr Mrázek se ale dokázal včas přesunout k pravé tyči.
28:12'
Během dvou rychlých nahrávek se domácí dokázali dostat do přečíslení dva na jednoho. Kreider nabídl puk Bučněvičovi, ten ovšem trestuhodně promáchl.
27:36'
Rovněž nepřesně střílel Artěmij Panarin, ruský forvard pro změnu přestřelil střelou vypálenou ze zápěstí.
27:06'
V mezikruží se k puku dostal Boo Nieves a dlouho neotálel, jak s ním naložit. Svižnou ránou těsně minul levou tyčku Mrázkovy klece.
26:19'
Dlouhou nahrávku Slavina si na modré čáře zpracoval Sebastin Aho, jenž byl okamžitě dostoupený Foxem, Fin přes Američana nepřešel.
26:02'
Třetí útoční lajna hostů, v níž operuje na pravém křídle Martin Nečas, dostala pod tlake soupeře. Pouze za cenu zakázaného uvolnění Rangers ubránil Libor Hájek.
25:36'
Lucas Wallmark si poradil s těžkým zpracováním kotouče, posléze ovšem nedokázal přesně přihrát do jízdy Martinu Nečasovi.
25:11'
Od modré čáry nahodil na svatyni soka dnes velmi aktivní Anthony DeAngelo. Nikdo černou gumu netečoval, ta proletěla vysoko nad.
24:25'
Do poslední chvíle váhal Brady Skjei s rozehrávkou a málem toho litoval. Jordan Staal těsně nedosáhl na jeho pas.
24:02'
Poměrně dlouhou dbou se hokejisté Rangers dokázali udržet v pásmu. Na konci celé kombinační hry vznikl závar v Mrázkově brankovišti, který český gólman s pomocí obránců dokázal zdárně vyřešit.
23:38'
Právě bek Anthony DeAngelo se rozhodl v následné akci vyvézt touš až do útočné třetiny, Dzingel soupeře stíhal marně.
23:20'
Finský útočník Eetu Luostarinen se snažil schovat střelu ze zápěstí za obránce, což se mu částečně i povedlo, jenže při pokusu se kotouč otřel o chránič DeAngela a vyletěl až do ochranné sítě.
22:27'
Martin Nečas stál na začátku rychlé kombinační akce Hurikánů, kterou zakončil ránou do gólmanovi výstroje Lucas Wallmark.
22:13'
Jak dlouhý, tak širkový se natáhl Henrik Lundqvist a dokázal zabránit ve střele Warren Foegelovi. Výborný počin švédského matadora.
21:17'
Jenže Kreidera nikdo v ofenzivě nepodpořil, spoluhráči šli raději střídat. Americké křídlo následně nedokázalo udržet puk proti přesile.
21:09'
Chris Kreider si s přihrávkou na brusle poradil na jedničku. Pravou nohou si kotouč posunul do jízdy, s černou gumou už kvedlá v útočném pásmu.
20:36'
Artěmij Panarin se elegantní otočkou zbavil Slavina a poté se bekhendem snažil překvapit Mrázka, puk ale zamířil vedle pravé tyčky.
20:05'
Druhá třetina byla zahíjena! Bude mít podobný průběh jako ta první nebo se Carolina postará o zdramatizování zápasu? Nechme se překvapit!
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:00.
První dějství zápasu je za námi. Rangers nastoupili na soupeře ve velkém stylu a po dvaceti minutách vedou už o tři branky. Do vedení poslal domácí gólem v přesilové hře Mika Zibanejad, na něhož navázal o minutu později člen čtvrté lajny Brendan Smith. Třetí zásah přišel těsně před úvodní sirénou, mimo dosah Mrázka ztečoval Panarinovo nahození Adam Fox.
20:00'
19:53'
Jacob Trouba se ještě snažil o zakončení, přes dobře clonícího Dzingela se mu však vystřelit nepodařilo. V první dvacetiminutovce už se nic nestane.
19:29'
Za vyhozeným pokusem se rozjel nikým neatakovaný Chris Kreider. Svižnou přihrávkou hledal Bučneviče, jenž přiložil hokejku k lede pozdě.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:20'
Rangers právě vstřelili branku!
Mrázek v průběhu první třetiny loví puk ze své sítě po třetí! Strome nejprve ve velké šanci minul, ke střele se následně dostal Panarin a mimo dosah českého gólmana tečoval touš ADAM FOX! Asistence: Artěmij Panarin a Libor Hájek.
17:43'
Warren Foegele nemohl čekat na Niederreitera, jemuž viditelně chyběla rychlost. Zkusil tedy štěstí z velkého úhlu, Lundqvist zasáhl pravým ramenem.
17:09'
Pouze za cenu vyhození puku se hosté dokázali ubránit tlaku elitní formace soupeře. Brindamourovu družinu osvobodil její nejproduktivnější bek Hamilton.
16:43'
Na druhé straně se naopak do rychlého brejku rozjel Zibanejad s Bučněvičem a nechybělo mnoho, aby druhý jmenovaný pálil do poloodkryté branky. Rus těsně nedosáhl na nahrávku.
16:06'
Brock McGinn se levou bruslí postaral o to, že Hurikáni zůstali v útočné třetině. Nic zajímavého si ale vypracovat nedokázali, Martinook prohrál osobní souboj se Skjeiem.
15:44'
S koncem Zibanejadova trestu vypálil tvrdě od modré Jake Gardiner. I on, podobně jako před malou chvíli Teravainen, narazil na Lundqvistovu rukavici.
15:06'
Martin Nečas se neunáhl a výbornou přihrávkou ještě oslovil Niederreitera, švýcarský útočník ale při střele upadl, což se samozřejmě projevilo na kvalitě zakončení.
14:30'
Pohlednou kombinaci zakončil střelou z vrcholku pravého kruhu Teuvo Teräväinen. Lapačka Lundqvista byla přesně tam, kde měla být.
14:00'
První přesilovou hru střenutí musí Carolina začínat od Petra Mrázka, neboť ihned po buly vyhodil Lindgren.
13:44'
Mika Zibajenad v útočném pásmu podrazil Slavina. První pořetní hru si vyzkouší i Carolina.
13:26'
V posledních minutách jsou přei jen mírně aktivnějším týmem Hurikáni, žádnou kloudnou šanci si ale vytvořit ještě nedokázali.
12:53'
Henrik Lundqvist tentokráte nemusel zasahovat, neboť pokus Ryana Dtingela z velkého úhlu nešel mezi tři tyče.
12:09'
Rychlík Kaapo Kakko se prodral do pásma a rychlou zadovkou předal touš Hájkovi, který z jedničky vysoko přestřelil.
11:42'
Martin Nečas šikovně protečoval kotouč do útočného pásma, jenže Wallmark neměl dostatečnou rychlost, v souboji nestačil na DeAngela.
11:17'
Petr Mrázek dobřeviděl na ránu zápěstím v podání Pavla Bučněviče, český fantom zasáhl pravým ramenem.
10:36'
Carolina se ale dokázala srovnat s nastálým výsledkem a rychle se snaží s výsledkem něco udělat. Nahození Slavina nedokázal tečovat mimo Lundqvistův dosah Foegele.
10:01'
Úvodní třetina se přehoupla do druhé poloviny. Rangers můžou hrát v o poznání větším klidu, neboť si rychle vypracovali dvoubrankový náskok.
09:47'
Situace se opakovala. Akorát nahrávku vyprodukoval obránce Jacob Trouba a tečovat se ji nepodařilo Artěmijovi Panarinovi.
09:23'
Brendan Lemieux nedokázal zachytit prudkou přihrávku od Hájka, a tak rozhdčímu nezbývalo nic jiného, než odpískat zakázané uvolnění.
08:49'
Ve středu hřiště se chyby dopustil obránce Fleury, čehož využil Zibanejad. Švédský forvard po druhé Mrázka zatím neprostřelil.
08:08'
Hurikáni se nyní postarali o velký vítr v brankovišti Rangers, ovšem Wallmark, ani Dzingel nedokázali uklidit puk do sítě.
07:45'
Hokejisté Caroliny se pokusili o konstruktivní rozehrávku, avšak rychle narazili. Přihrávku Svečnikova vystihl Skjei.
07:10'
Úvod střenutí je hodně rozháraný, hraje se nahoru dolů, a to se musí divákům líbit. Levou tyč Mrázkovy klece o kousek netrefil Bučněvič.
06:42'
Nino Niderreiter neváhal ani vteřinu a okamžitě po přejetí modré čáry vypálil příklepem. Svatyni Lundqvista minul o pár decimetrů.
06:07'
Jake Gardiner ne úplně přesvědčive odpálil puk z obranné třetiny, s tím mu ovšem pomohl Foegele, černá guma je ve středním pásmu.
05:44'
Hosté se pokusili podniknout výpad, který by případně i mohl vést ke snížení, avšak Sebastian Aho se nacházel v postavení mimo hru.
05:31'
To je bleskový vstup domácícho mužstva do zápasu, Hurikáni se ještě nestihli rozkoukat a už prohrávají o dva góly.
04:12'
A to se daří! Po nahrávce od Lindgrena vypálil po ledě BRENDAN SMITH, český gólman byl s levým betonem u tyčky pozdě! Asistence: Ryan Lindgren a Anthony DeAngelo.
03:30'
Rangers jsou pochopitelně nabuzení prvním gólovým zásahem, už znovu kombinují v pásmu soupeře a snaží se navýšit vedení.
02:54'
Domácí celek využívá přesilovku a rychle se ujímá vedení! Gól padl už při klasické početní převaze 5 na 4. Fox si počkal na ideální čas na přihrávku. Kotouč posléze naservíroval MIKU ZIBANEJADOVI na zlatém podnose, forvard vrátivší se po zranění propálil marně se přesunujícího Mrázka. Asistence: Adam Fox a Artěmij Panarin.
02:39'
Domácí budou mít k dispozici kratší přesilovku pěti proti třem! Na lavici hanby totiž míří za hákování Martinook.
02:17'
Tentokráte to byl pro změnu Warren Foegele, kterému se podařilo vystihnout rozehrávku Bučněviče a osvobodit tím svoje mužstvo.
01:32'
Vzápětí se touše chopil Jaccob Slavin a bez většího otálení ho vyhodil do bezpečí přes všechny čáry. Čtveřice Hurikánů upaluje na střídačku.
01:16'
Artěmij Panarin dostal výbornou nahrávku do levého kruhu, avšak než si stihl puk zpracovat, tak se Mrázek výborně přesunul a puk vyrazil.
00:48'
Už v první minutě jsme svědky vyloučení. Obránce Caroliny Joel Edmundson usedá na trestnou lavici za držení.
00:31'
Nakonec tomu bylo jinak. Rozehrávku totiž ještě ve středním pásmu vystihl Slavin, dopředu se tudíž hnali Hurikáni. Staal ale vystavil Foegeleho do ofsajdu.
00:05'
Utkání bylo zahájeno, přeju příjemnou počtenou! Úvodní buly ovládl Zibanejad, první útok patří Rangers.
00:01'

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Trouba, Skjei, Fox, R. Lindgren, DeAngelo, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Chytil, R. Strome, Panarin – Kakko, B. Howden, Lemieux – Br. Smith, Nieves, Fast (A).

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Edmundson, H. Fleury, Gardiner – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Wallmark, Dzingel – Martinook (A), Luostarinen, B. McGinn.

Rozhodčí: Rank, McIsaac – Sericolo, MacPherson.

Libor Hájek (NYR)
Filip Chytil (NYR)
Petr Mrázek (CAR)
Martin Nečas (CAR)
Carolina Hurricanes

Hurkánům se daří o poznání lépe než jejich příštímu soupeři. Nacházejí se na čtvrté příčce Východní konference a aktuálně prožívají velmi vydařené období. Svěřenci kouče Brindamoura překonali menší výpadek formy, během níž prohráli čtyřikrát v řadě. V posledních sedmi zápasech už ale jde vše podle představ, tedy s výjimkou domácí prohry s Philadelphií. I v Carolině je nejproduktivnějším hráčem ruský hokejista. Je jím devatenáctiletý mladíček Andrej Svečnikov s 27 body.
New York Rangers

Hokejistům New Yorku se v letošní sezóně nedaří. V tabulce Východu okupují až dvanáctou pozici, avšak ztráta na přední pozice ještě není moc velká. Zdá se, že svěřenci trenéra Quinna konečně najeli na správnou vlnu, neboť v posledních čtyřech zápasech hned třikrát zvítězili. Týmovou produktivitu vede Rus Artěmij Panarin, tomu se podařilo nasbírat již 30 kanadských bodů.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeju krásné čtvrteční ráno! Vítám vás při sledování nejsledovanější ligy světa, u zápasu mezi New Yorkem Rangers a Carolinou Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.