NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Arizona - 18. prosince 2019   04:30

San Jose
San Jose
17:26' Hertl (E. Karlsson) • 33:55' Hertl (Burns)
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Arizona
Arizona
04:57' Söderberg  (Keller, Schmaltz) • 29:11' Stepan  (Crouse, Hinostroza) • 57:23' Ekman-Larsson  (Hall)
San Jose
Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Burns, Middleton, Heed – E. Kane, Couture, Meier – Hertl, J. Thornton, Labanc – Sörensen, Goodrow, Marleau – M. Karlsson, Suomela, Gambrell.
Lee, Walsh – Murray, Gibbs
SAP Center, San Jose
16 076 diváků
Arizona

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Arizona Coyotes: 19.
Neskutečné, i při hře šesti proti třem ukázali domácí svou nemohoucnost. Kotouče zbytečně přidržovali na svých holích, hosté se i ve třech stíhali přemisťovat... žalostný pohled na hru San Jose. Žraloci si tak připisují další porážku a jejich krize je opravdu velká. Na ledě se dnes nedařilo vůbec nikomu, s jedinou výjimkou – Tomáš Hertl. Český forvard dva góly dal, v závěru i díky faulu na něj hráli domácí výhodnější přesilovou hru, ale hra ostatních borců se žralokem na hrudi byla dnes doslova žalostná.
Naproti tomu Arizoně k dnešnímu vítězství stačil víceméně průměrný výkon a chyby soupeře v defenzivě. Domácí obránce Dillon se podepsal pod dva ze tří gólů a tři body si hosté odváží naprosto zaslouženě.
59:25'
Přesilová hra domácích šesti proti třem!
59:16'
A pozor, tato výhoda se ještě násobí, při vyloučení Richardsona, který fauloval Tomáše Hertla.
59:06'
Je to tak přesilová hra šesti proti čtyřem.
59:01'
San Jose to zkusí bez brankáře, se šesti hráči na ledě.
59:01'
Oddechový čas pro domácí.
59:01'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Ilja Ljubuškin – 2 min., krosček).
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
57:50'
San Jose je tak velice blízko porážce a nutno dodat, že zaslouženě, domácí toho v dnešním zápase moc nepředvedli.
57:23'
Arizona právě vstřelila branku!
Brenden Dillon (San Jose) se dnes podruhé podepisuje pod inkasovaný gól svého mužstva. Tentokrát neustál a prohrál souboj s Hallem, ten zpoza branky přihrál OLIVERU EKMAN-LARSSONOVI, který z první vypálil, z levého kruhu pro vhazování. Střela se pak od jednoho z hráčů před brankou odrazila do branky San Jose. Asistence. Taylor Hall.
56:45'
Joe Thornton (San Jose) nahazuje kotouč do útočného pásma, ale pak už nic, v podstatě jen odevzdal puk.
56:20'
Alex Goligoski (Arizona) zvládl rozehrávku a hosté se dostávají ze třetiny.
56:02'
Zápas spěje do prodloužení, v tuto chvíli kralují na obou stranách gólmani.
54:20'
Nicméně přesilová hra opět ukázala, jak se San Jose neskutečně trápí v útočné třetině, kde domácí nejsou schopni sehrát vůbec nic.
53:55'
Po přečkaném oslabení se hosté vrhli do útoku.
53:28'
Vzápětí Christian Dvorak (Arizona) netrefuje z levé strany branku San Jose.
53:17'
52:50'
Brent Burns (San Jose) ztratil puk na útočné modré, do brejku se dostal Michael Grabner (Arizona), který šel sám na Della, zkusil střelu, ale domácí gólman pravým betonem puk vyráží.
52:35'
Hosté dostávají puk ze třetiny.
52:15'
Erik Karlsson (San Jose) hledá před brankou Coutureho, který ale přihrávku minul.
51:58'
San Jose v útočném pásmu.
51:32'
Střelu Burnse zablokoval Derek Stepan, hosté poté dostávají puk ze třetiny.
51:17'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brad Richardson – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
51:17'
Po střele Erika Karlssona přerušuje Darcy Kuemper (Arizona) hru.
50:33'
Burns nahazuje od modré puk na branku Arizony, Kuemper vyráží.
50:00'
Do konce zápasu, respektive třetí třetiny, chybí deset minut, rozhodne jedno z mužstev zápas v normální hrací době?
48:54'
48:05'
Clayton Keller (Arizona) míří z levé strany pod horní tyčku, Dell předvedl další skvělý zákrok!
47:50'
Logan Couture (San Jose) pošetřil čas v útočném pásmu, kde přišel o puk a hosté již útočí.
47:29'
Oliver Ekman-Larsson (Arizona) v ofsajdu, na útočné modré, bude se vhazovat ve středním pásmu.
47:12'
Taylor Hall (Arizona) vykličkoval obránce a z levé strany vypálil, ale Dell bravurně jeho pokus zneškodnil.
47:00'
Šance pro Arizonu získat potřetí v zápase vedení na svou stranu.
46:54'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., krosček).
46:48'
Carl Söderberg (Arizona) nahazuje puk za branku San Jose.
45:39'
Darcy Kuemper (Arizona) byl mimo obvyklé postavení v brance, Marcus Sörensen (San Jose) však volí místo střely z levé strany ještě objížďku za brankou... a je po akci.
45:01'
Tomáš Hertl (San Jose) zavezl puk do útočného pásma, pak se přesunul na levou stranu, kde očekával přihrávku od Thorntona, který ale než přihrál, tak o puk přišel.
43:59'
Timo Meier (San Jose) než si srovnal puk na holi, tak o něho přišel, takže ani nevystřelil z předbrankového prostoru.
43:25'
Arizona formuje své síly a bude moci zaútočit, po vystřídání obou týmů.
42:38'
Kromě zablokovaných střel a střel od modré, které mířily ale vždy mimo branku, předvedli domácí jediný střelecký pokus, kdy Thornton poslal puk do hrudi Kuempera...
42:08'
Joe Thornton (San Jose) nahazuje puk na branku, ale tam nikdo není.
41:40'
Joe Thornton (San Jose) to zkusil z levé strany, střelou přímo doprostřed branky neměl šanci Kuempera zaskočit.
41:16'
San Jose se musí vrátit do svého pásma, hosté totiž i v oslabení zkusili zaútočit.
40:38'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., krosček).
40:38'
Marc-Édouard Vlasic (San Jose) jen nahazuje kotouč za branku, tam ho získal Logan Couture, který si připisuje dva střelecké pokusy, ale ani jeden nebezpečný.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:26.
Také ve druhé třetiny padly dva góly a také ve druhé třetině domácí dotahovali náskok soupeře. Arizona i tentokrát na ledě v podstatě vládla, hosté perfektně brání a v útoku dokáží, na rozdíl od svého hostitele, něco vymyslet. San Jose hraje hodně marně, v podstatě není jediná akce, která by snesla přísnější měřítko. Z hodně slabé hry domácích vybočuje opět jen individuální výkon Tomáše Hertla, jehož zásluhou je to stále nerozhodně.
40:00'
39:27'
Rozehrávka Žraloků, z vlastní třetiny, zatím neúspěšná.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:56'
Joe Thornton (San Jose) zkusil z pravé strany, z ostrého úhlu překonat Kuempera, neuspěl, bude se vhazovat po levici gólmana Kojotů.
38:20'
Těžký zákrok Della, po střele od modré, puk získávají domácí, kteří rozehrávají.
38:03'
37:45'
Špatná rozehrávka Kojotů, je pískáno zakázané uvolnění, hra se dostává do třetiny hostů.
37:27'
Žraloci se zatím velmi dobře brání při vlastním oslabení.
36:34'
Sražená střela Dvoraka, puk končí vysoko nad brankou, hra přerušena, vhazování po levici Della.
36:03'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., podrážení).
35:51'
Joe Thornton (San Jose) neprožívá zrovna vydařený zápas, hodně puků ztrácí.
35:15'
Ještě štěstí, že mají Žraloci Tomáš Hertla...
33:55'
San Jose právě vstřelilo branku!
Brent Burns přihrál TOMÁŠI HERTLOVI, který opět číhal u útočné modré. Z pravé strany najel do útočného pásma, skvělým pohybem naznačil přihrávku, proto se obránce Ilja Ljubuškin od něho posunul více na druhou stranu a poté přišla další parádní rána Tomáše, kdy puk opět zaplul do protějšího růžku branky Arizony. Asistence: Brent Burns.
33:24'
Taylor Hall (Arizona) posílal pas před branku San Jose, obránce Žraloků puk ale odehrál pryč.
32:50'
Vhazování po pravici Della, puk získávají domácí, kterým se ho ale nepodařilo dostat ze třetiny.
32:08'
Patrick Marleau (San Jose) chtěl dostat puk před branku, ale přihrál přímo na hůl bránícího hráče Arizony.
31:35'
Timo Meier (San Jose) hledá v mezikruží Kaneho, který tam ale již v době přihrávky nebyl.
31:05'
San Jose v útočném pásmu, nahozený puk na branku končí v rohu a to je ze strany domácích všechno.
30:05'
Jsme ve druhé polovině utkání, které se zatím vyvíjí lépe pro hosty. Ti jsou lepší jako tým a byť se San Jose snaží, zatím to nestačí.
29:11'
Další ukázka kvality hostů, kteří se dokáží dostat do šance a tu i proměnit. Lawson Crouse poslal z pravé strany puk před branku, kde byl DEREK STEPAN, který pohybem poslal Della na opačnou stranu a puk kolem něho zasunul do odkryté části branky. Asistence: Lawson Crouse a Vinnie Hinostroza.
28:50'
Dylan Gambrell (San Jose) přišel o puk za vlastní brankou, ale pomohli mu spoluhráči, kteří ho znovu získali zpět.
28:10'
Puk za brankou Arizony, domácí usilují o vedoucí gól, ale vázne kombinace, domácí si nedokáží vypracovat nějakou šanci, je to jen o individuálních akcích, navíc většinou nepovedených.
27:34'
Vhazování po levici Kuempera, hosté získávají puk a dostávají ho ze třetiny.
26:45'
San Jose v útočném pásmu, Brent Burns pálí od modré, jeho střelu zablokoval obránce Ilja Ljubuškin.
25:48'
Vinnie Hinostroza (Arizona) se nenechal odstavit od puku obráncem San Jose a z pravé strany prověřil Della, který jeho střelu vytěsnil vysoko nad branku, hra přerušena.
25:05'
Barclay Goodrow (San Jose) poté netrefuje z pravé strany branku Kojotů.
24:50'
Patrick Marleau (San Jose) spěchá za pukem do útočného pásma a je úspěšný.
24:24'
Na druhé straně Darcy Kuemper (Arizona) přerušuje hru.
23:32'
Christian Dvorak (Arizona) přihrává z levé strany před branku San Jose, kde číhá Taylor Hall, který ale v rozhodující chvíli zlomil hokejku a puk poslal těsně vedle.
23:08'
Kojoti se snaží vybojovat puk ve středním pásmu, domácí ho nahazují do útočného pásma.
22:35'
Aaron Dell (San Jose) má puk ve své lapačce a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.
21:40'
San Jose s pukem ve středním pásmu, domácí mají zatím lepší pohyb v úvodu druhé třetiny.
20:58'
Brent Burns (San Jose) to zkusil od modré, Kuemper chytá a přerušuje hru.
20:50'
Logan Couture (San Jose) sražen za brankou Arizony, nepíská se, hraje se dál.
20:25'
Puk za brankou San Jose, hrají tam ale domácí, kteří dostávají puk ze třetiny.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:30.
První třetina končí nerozhodným výsledkem, nicméně přece jenom více ze hry měli hosté. Aktivita Kojotů narostla ještě po prvním gólu Söderberga, který se prosadil z bezprostřední blízkosti. Žralokům vázla kombinace, domácí se těžkopádně dostávali do útočného pásma, a tak to na sebe musel opět vzít Tomáš Hertl, který se individuálně prosadil v 18. minutě, kdy parádní střelou vyrovnával na 1:1.
20:00'
19:40'
Puk míří do třetiny Arizony a již to vypadá, že se jen dohraje první třetina.
19:00'
Poslední minuta první třetiny, Derek Stepan (Arizona) netrefuje z levé strany branku San Jose.
18:38'
Vhazování po pravici Kuempera, puk získávají hosté.
17:26'
Joe Thornton ztratil puk za brankou Arizony a už to vypadalo, že domácí po ztrátě útočného pásma nic dalšího nevymyslí. Domácí střídali, TOMÁŠ HERTL ale ještě počkal na ledě, před útočnou modrou čárou a udělal dobře. Erik Karlsson vybojoval puk, hned mu přihrál a český forvard si najel z pravé strany do pásma a tradiční střelou z pravého kruhu pro vhazování, kdy poslal puk do vzdálenějšího růžku, nedal Kuemperovi šanci. Asistence: Erik Karlsson.
16:57'
Řada Tomáše Hertla dokázala vybojovat útočné pásmo.
16:30'
Mario Ferraro (San Jose) spěchá za pukem do útočného pásma, tam je u puku jako první bránící Ilja Ljubuškin.
16:04'
Brad Richardson (Arizona) se prohnal kolem obránce San Jose a z levé strany vypálil, branku ale minul.
15:53'
Puk ve středním pásmu, hrají hosté.
15:04'
14:52'
Carl Söderberg (Arizona) se snažil v předbrankovém prostoru vybojovat puk ale ten má ve své moci domácí gólman Dell.
14:40'
Žraloci dokonce zaútočili při vlastním oslabení!
14:01'
Oliver Ekman-Larsson (Arizona) udržel puk na útočné modré, vzápětí ale jeho spoluhráč Christian Dvorak nezachytil přihrávku a hosté znovu musí ven z pásma.
13:50'
A platí to i nyní, Arizona začíná další útočnou akci ve vlastní třetině.
13:30'
Arizona zatím neudržela útočné pásmo, domácí pokaždé dokázali puk vyhodit.
13:04'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., držení).
12:26'
Timo Meier (San Jose) posílá puk na branku, Darcy Kuemper chytá a raději přerušuje hru.
12:08'
Christian Dvorak (Arizona) bojuje o puk v útočném pásmu, v rohu, úspěšnější jsou ale domácí.
11:35'
Ofsajd zastavuje útočnou snahu San Jose, Brenden Dillon neudržel puk na útočné modré.
10:48'
Aaron Dell (San Jose) chytá střelu Stepana, důležitý zákrok domácího gólmana.
10:02'
Vhazování po pravici Kuempera, puk získávají domácí.
09:42'
Tomáš Hertl (San Jose) prověřil Kuempera střelou z levé strany.
08:40'
Hosté se znovu ženou do útočení, po prvním gólu získala Arizona převahu.
08:11'
Hosté se drželi v útočném pásmu, Alex Goligoski (Arizona) ale ztratil puk na útočné modré a domácí se osvobozují.
07:20'
Po komerční přestávce se již opět hraje, Arizona drží puk a oba týmy střídají.
06:20'
Timo Meier (San Jose) sice zavezl puk do útočného pásma, ale zapomněl ho za sebou.
05:58'
Domácí zaútočili, ale špatnou přihrávkou na modrou ztrácejí puk.
04:57'
Brenden Dillon (San Jose) zavlál u vlastní branky, kde si nepohlídal přihrávku zpoza branky a následně i najíždějícího CARLA SÖDERBERGA, který z bezprostřední blízkosti překonává Aarona Della. Asistence: Clayton Keller a Nick Schmaltz.
04:20'
Až nyní Jakob Chychrun (Arizona) dostává puk ze třetiny.
03:50'
Evander Kane (San Jose) na pravé straně nezachytil v útočném pásmu přihrávku, ale domácí zůstávají ve třetině Kojotů.
03:15'
Žraloci se dostávají do útoku, Kane z pravé strany nepřekonal Kuempera.
02:32'
Jordan Oesterle (Arizona) to zkusil od modré, z pravé strany, Dell vyráží.
01:25'
Puk za brankou Arizony, hosté rozehrávají.
00:01'

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Burns, Ferraro, Heed – E. Kane, Couture, Meier – Hertl, J. Thornton, Labanc – Sörensen, Goodrow, Marleau – Gregor, Gambrell, M. Karlsson.

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Ekman-Larsson, Ljubuškin, Chychrun, Goligoski, Ness, Oesterle – Hall, Dvorak, Kessel – Keller, Söderberg, Schmaltz – Crouse, Stepan, Hinostroza – Grabner, Richardson, Garland.

Rozhodčí: Lee, Walsh – Murray, Gibbs.

Tomáš Hertl (SJS)
Radim Šimek (SJS)
Lukáš Radil (SJS)
Vzájemná utkání

Oba celky se už letos utkaly, na začátku prosince byli úspěšnější hokejisté San Jose, kteří zvítězili na ledě Arizony 4:2. Hosté tak dnes mají svému soupeři co vracet.
Arizona Coyotes

Hosté z Arizony Coyotes jsou ve stejné konferenci na pátém místě a dosud zapsali dvaačtyřicet bodů. Sezónu tak mají rozjetou zatím velmi dobře a rádi by v tom pokračovali i nadále. Arizona ve svém teritoriu porazila Chicago Black Hawks 5:2. Na tuto výhru však hokejisté Coyotes nenavázali znovu před svými diváky. Těsně padli s New Jersey Devils po výsledku 1:2. Rádi by tuto prohru odčinili a dnes na ledě San Jose chtějí bodovat. Čeká nás zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Taylor Hall – 25 bodů (6+19)
Clayton Keller – 23 bodů (7+16)
Nick Schmaltz – 23 bodů (6+17)
San Jose Sharks

Domácí hráči ze San Jose Sharks se v tabulce Východní konference nacházejí na dvanáctém místě se ziskem čtyřiatřiceti bodů a zatím tak hledají optimální formu, aby se postupně dostali na vyšší příčky. Pro neuspokojivé výsledky skončil i trenér DeBoer, kterého dočasně nahradil jeho asistent Boughner. První zápas pod jeho vedením sice nevyšel, Žraloci doma padli s New Yorkem Rangers, další zápas v SAP centru už ale byl vítězný. Sharks zvítězili 4:2 nad Vancouverem a protrhli tak šestizápasovou šňůru proher. Dnes by rádi opět zvítězili, aby zapsali další body, ovšem proti Arizoně je nečeká nic lehkého.

Logan Couture – 32 bodů (11+21)
Evander Kane – 26 bodů (14+12)
Tomáš Hertl – 26 bodů (12+14)
Hezké časné středeční ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje zámořská NHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy San Jose Sharks a Arizona Coyotes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.