NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : St. Louis - 22. prosince 2019   04:30

San Jose
San Jose
20:42' Burns (E. Karlsson, Hertl) • 35:36' Noesen (Dillon, Burns)
2:5
(0:0, 2:2, 0:3)
St. Louis
St. Louis
22:04' Kyrou  (Schwartz) • 25:30' Schwartz  (B. Schenn, Perron) • 51:07' Pietrangelo  (Schwartz, B. Schenn) • 58:52' R. O'Reilly  (Faulk) • 59:52' Pietrangelo

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:28 (15:6, 13:9, 9:13)
Zblokované střely – 5:14
Vyhraná vhazování – 27:31
Trestné minuty – 4:6
Hity – 18:11
Hokejisté San Jose prohráli v repríze loňského finále Západní konference se St. Louis 2:5. Domácí neodehráli úplně špatný zápas a v dosti pasážích měli i více ze hry než obhájci Stanley Cupu. Utkání se však zlomilo v 52. minutě, kdy Alex Pietrangelo vyřešil přečíslení 2 na 1 přesnou střelou, kterou poslal Bluesmany do vedení 3:2. A závěr duelu si už hosté zkušeně uhráli, byť se museli popasovat i s oslabením. Žraloci se ale dostali do křeče a jejich risk s prázdnou brankou potrestal střelou přes celé hřiště Ryan O'Reilly. 8 sekund před koncem pak ještě zpečetil skóre opět do opuštěné klece Alex Pietrangelo.
59:52'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Podruhé v utkání se trefuje ALEX PIETRANGELO! Ten poslal kotouč do prázdné branky soupeře od vlastní obranné modré. Bez asistence.
59:34'
Domácí v postavení mimo hru. Teď už je jasné, že Žraloci dva góly vstřelit nestihnou.
59:18'
Zakázané uvolnění hostí.
59:08'
Branka San Jose je opět prázdná.
58:55'
58:52'
Pravděpodobně je hotovo! Ke kotouči se dostal RYAN O'REILLY a přes celé kluziště ho trefil do opuštěné branky San Jose – 2:4. Asistence: Justin Faulk.
58:36'
Ano, Martin Jones je na střídačce a domácí to zkoušejí v šesti!
58:36'
Teď přeci jen přišla střela Kevina Labanca z pravého kruhu, kterou zastavil Allen. Domácí lavička si bere oddechový čas a můžeme očekávat i odvolání brankáře Jonese!
58:21'
Ze strany Sharks je to teď jedna nepřesnost za druhou. Sledujeme domácí křeč.
57:42'
Domácí jsou viditelně nervózní. Nyní vyvezl kotouč až do útočného pásma Sundqvist.
57:20'
Hostům se podařilo vyhodit.
56:53'
Domácí dostávají velkou šanci na vyrovnání! Alexander Steen totiž zahákoval Goodrowa a je tu tedy přesilovka pro Sharks!
56:34'
Brent Burns pro domácí neudržel útočné pásmo. Puk mu na modré přeskočil hokejku.
55:57'
Po zakázaném uvolnění Sharks se bude vhazovat před Jonesem. Žraloci však potřebují hrát na druhé straně ledové plochy.
55:01'
Do konce třetí třetiny schází pět minut. Sharks se musejí stále více tlačit dopředu.
53:48'
Se střelami Parayka a Sundqvista si poradil brankář Jones.
52:54'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
52:39'
Tim Heed posouval za obranu na rozjetého Tomáše Hertla. Ten byl ale včas odstaven od kotouče.
51:07'
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Kapitán Blues ALEX PIETRANGELO vyřešil vzniklé přečíslení 2 na 1 velmi jednoduše. Z pravé strany sám vystřelil a trefil se nad vyrážečku brankáře Jonese – 2:3. Asistence: Jaden Schwartz a Brayden Schenn.
50:30'
Puk je až na hostující střídačce. To znamená další přerušení hry.
50:22'
Joel Kellman dobře zapracoval za hostující brankou a dostal puk před ní, kde byl Melker Karlsson. Jeho bekhendovou střelu z bezprostřední blízkosti však pokryl lapačkou Allen! Reklamní přestávka.
49:29'
Nahození Brenta Burnse hledal Allen asi marně. Měl štěstí, že puk minul jeho klec.
48:50'
Čtvrtá řada hostí odvedla svou práci, když udržela hru daleko od brány, kterou hájí jack Allen.
48:17'
Puk vylétl až mezi diváky a stal se tak cenným suvenýrem pro některého z nich.
47:25'
Stefan Noesen se ve středním pásmu srazil s Justinem Faulkem, který do souboje asi nešel s tím, že chce soupeře hitovat. Ztratil ale rovnováhu a Noesen přes něj přelétl jako při bodyčeku.
47:14'
Střelu Coltona Parayka ukryl Martin Jones v lapačce. Následuje reklamní přestávka.
46:28'
Joe Thornton hledal před brankou Tomáše Hertla. Ten v tísni neuklidil puk za Allena, ale ještě se dostal k dorážce. I ta však zamířila jen do betonů brankáře.
45:43'
Hosté se usadili v útočném pásmu. Ke střele se nakonec odhodlal Alex Pietrangelo a Jones puk vyrazil.
44:48'
Šance hostí! Thomas našel zpoza branky Jadena Schwartze, který z mezikruží nepřekonal Jonese! O chvíli později se protáhl k bekhendovému zakončení Justin Faulk a Jones musel opět do akce.
44:29'
Od vyloučení Faulka nebyla hra ve třetí části ani jednou přerušena. Čas tak rychle utíká.
43:51'
Na přihrávku Burnse nedosáhl Evander Kane. Dopředu mohou Bluesmani.
42:31'
Hosté jsou v plném počtu.
42:16'
Brent Burns našel na levém kruhu čekajícího Tima Heeda, který ale branku netrefil.
41:28'
Začátek přesilovky se domácím moc nevydařil. Ještě mají k dispozici její druhou polovinu.
40:30'
Přihrávka Tima Meiera posílala do šance Barclaye Goodrowa, který měl ale puk na dlouhou hůl. Nakonec byl však faulován Justinem Faulkem a tak si Sharks zahrají přesilovku.
Hity – 17:9
Ve druhé třetině jsem viděli hned čtyři góly. Oba týmy si je rozdělily rovnoměrně a tak platí nerozhodný stav 2:2. Skóre duelu otevřel hned po 42 sekundách prostřední části Brent Burns, jenž přesilovce propálil Allena, ovšem hosté dokázali skóre otočit. Ve 23. minutě zamířil bekhendem mezi betony gólmana Jordan Kyrou a ve 26. minutě strhl vedení na stranu Bluesmanů po krásné přesilovkové souhře Jaden Schwartz. Sharks se ale nevzdali, byli střelecky aktivnější a ve 36. minutě dělovkou Stefana Noesena z pravé strany srovnali na stávajících 2:2.
40:00'
39:27'
Druhá část se dohrává v obranné třetině Blues. Jones vyrážel další střelu Coltona Parayka.
38:51'
S Coltonem Paraykem, který z pozice obránce podpořil hostující protiútok, se výborně vrátil Vlasic, jenž mu kotouč na poslední chvíli vypíchl. O chvíli později střílel právě Parayko z levého kruhu. Jones se stačil přesunout a hru přerušil.
38:32'
S pokusem Melkera Karlssona si poradil Jake Allen.
38:06'
Barclay Goodrow se dostal ve středním pásmu k puku, ale už byl na ledě dlouho a tak ho jen nahodil za branku.
37:11'
Hostující hráč nastřeloval puk zpátky do pásma ještě v momentě, kdy tam měl některého ze spoluhráčů. Čárový rozhodčí tak píská ofsajd.
36:24'
Puk byl sražen do hlediště, následuje reklamní přestávka.
35:36'
San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí zaslouženě vyrovnávají! Brenden Dillon našel krásným dlouhým pasem na útočné modré najetého STEFANA NOESENA, který udělal ještě pár rychlých kroků dopředu a z pravého kruhu kotouč příklepem napálil nad lapačku Jakea Allena. Asistence: Brenden Dillon a Brent Burns.
35:03'
Po delší době si sáhl na puk Jones. Domácí brankář dokázal vyrazit střelu od modré čáry.
34:09'
Evander Kane si vyměnil puk s Loganem Couturem a pokusil se z první vystřelit. Rána mu však nesedla a neohrozila tak branku St. Louis.
33:05'
Od modré čáry pálil Brenden Dillon, puk až na Allenovu branku neprošel.
32:34'
Chybu v hostující rozehrávce mohl potrestat Barclay Goodrow. Tomu však puk utekl z hole až za branku, odkud ho ještě alespoň nahodil do brankoviště a donutil tak Allena přerušit hru.
31:46'
Další zákrok Jakea Allena. Ten po ráně Middletona přerušil hru.
31:35'
Žraloci dnes rozhodně nehrají špatně. Snaží se, mnohem více střílejí než soupeř, přesto ale vedou Bluesmani.
30:47'
Vysoký bekhend Marleaua dokázal tečovat Logan Couture. Kotouč ale končí v lapačce brankáře Allena.
30:32'
Evander Kane zachytil hostující vyhození a okamžitě poslal puk před branku. Tam si ho rukavicí stáhl na hokejku Patrick Marleau, ale pak ho nedokázal zasunout za Allena!
30:03'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
29:34'
Domácí si v útočném pásmu dali dvě rychlé přihrávky a z toho mohl těžit Jacob Middleton. S jeho pokusem si ale poradil Jake Allen.
28:35'
28:26'
Melker Karlsson nahodil ze středního pásma puk na Allena. Přesilovka Blues je téměř u konce.
27:44'
Domácí se opět osvobozují.
27:25'
Erik Karlsson vyhodil.
26:32'
Po reklamní přestávce si zahrají další přesilovku hosté. Za přidržení Steenovy hole je potrestán Joe Thornton.
25:30'
Teď Bluesmani úplně rozebrali bránící čtveřici Sharks! David Perron nahrál před branku Braydenovi Schennovi, který puk předložil na vzdálenější tyčku JADENOVI SCHWARTZOVI a ten ho pohodlně zametl do zcela odkryté klece – 1:2. Asistence: Brayden Schenn a David Perron.
25:05'
Opět domácí vyhodili. Rozehrávat musí brankář Allen.
24:44'
Domácím se podařilo vyhodit.
24:21'
Nešťastný moment pro Evandera Kanea, jemuž se puk postavil na hranu a tak ho poslal do hlediště. Hosté si zahrají přesilovku.
23:49'
Domácí po vyrovnání St. Louis zase přebrali iniciativu a jsou aktivnějším týmem.
23:04'
Z pravého kruhu střílel Melker Karlsson. Allen tentokrát puk udržel v rukavici.
22:52'
Kevin Labanc najížděl z pravé strany v podstatě sám na Allena. Mířil na přední tyčku, ale hostující brankář puk vyrazil lapačkou!
22:04'
Hosté rychle vyrovnávají! JORDAN KYROU se mezi Vlasicem a Erikem Karlssonem prosadil k bekhendovému zakončení, které prošlo mezi betony Martina Jonese až do branky – 1:1. Asistence: Jaden Schwartz.
21:44'
Hosté se snaží odpovědět tlakem. Z toho Sharks vymanil Barclay Goodrow, jenž kotouč obloučkem odehrál do středního pásma.
20:42'
Domácí přesilovou hru využívají! Erik Karlsson nahrál na levý kruh BRENTOVI BURNSOVI, který vypálil z první a kotouč mezírkou mezi betonem a vyrážečkou propadl Allenovi až za brankovou čáru. Asistence: Erik Karlsson a Tomáš Hertl.
20:31'
Přihrávku na pravý kruh dostal Logan Couture. Jeho rána byla ještě tečována a skončila mimo.
20:02'
Domácí ještě dohrávají druhou polovinu své přesilovky, kterou rozdělila přestávka.
Hity – 8:3
V první třetině jsme gól neviděli. Aktivnější byli domácí Sharks, kteří soupeře poměrně výrazně přestříleli, ale žádná z 15 ran nezapadla za záda brankáře Allena. Nutno ale říci, že téměř každá akce Bluesmanů byla nebezpečná a hosté si tak z minima vytvořili 2 – 3 dobré příležitosti.
20:00'
19:55'
Hosté vyhazují a přesilovku Sharks tak rozdělí přestávka.
19:07'
Ryan O'Reilly zahákoval Sörensena, který spadl na brankáře Allena. Hostující centr je vyloučen na dvě minuty.
18:59'
Na přihrávku Perrona zpoza branky si sjel hostující obránce Alex Pietrangelo. Puk za Jonese ale nedostal.
18:40'
Po buly zahráli domácí na zakázané uvolnění.
18:33'
Justin Faulk měl na ose kruhů dost prostoru k zakončení. Martin Jones, který ale zatím nemá moc práce, zachoval pozornost a střelu hostujícího zadáka lapil.
18:07'
Marleauovi přejel modrou čáru Evander Kane. Domácím byl tedy odpískán ofsajd.
17:25'
Timo Meier svou střelou prověřil Allena. Ten zakročil betonem.
16:45'
Stefan Noesen trefil puk baseballovým způsobem a takto ho poslal až za branku Bluesmanů. Fanoušci to ocenili aplausem.
15:59'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Allenovu klec.
15:03'
O'Reilly připravil přihrávkou zpoza branky šanci pro Oskara Sundqvista, který z mezikruží minul Jonesovu svatyni!
14:33'
Hostující protiútok skončil jen postavením mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
13:14'
Melker Karlsson z pravé strany poslal puk před branku, kde byl Stefan Noesen. Ten mohl při svém prvním startu v dresu San Jose skórovat, ale bekhendem zblízka minul!
13:04'
Nyní byl puk sražen na střídačku Sharks, což je samozřejmě důvod k přerušení hry.
12:45'
Domácí jsou aktivnějším týmem. Na střely vedou 10:3.
11:45'
Allen teď musel rychle reagovat poté, co před ním Patrick Marleau šikovně tečoval střelu Brenta Burnse od modré čáry. Zvládl to a vyrážečkou kotouč vytěsnil.
11:06'
Nahození Brendena Dillona od modré čáry skončilo v Allenově lapačce. Následuje reklamní přestávka.
10:31'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude před Jonesem.
09:11'
Domácí se teď snaží na soupeře přitlačit. Ve středním pásmu zachytil rozehrávku Blues Joe Thornton, který dojel až o zajímavé střelecké pozice. Zápěstím pak mířil do levého ramene Jakea Allena.
08:24'
Domácí se usadili v útočném pásmu. Erik Karlsson nahodil z modré čáry puk za branku, kde se snaží něco vymyslet Evander Kane.
07:34'
Erik Karlsson nahodil z rohu puk do hostujícího brankoviště. Allen se stačil včas zorientovat a přikryl ho. Následuje reklamní přestávka.
06:58'
Hraje se v poměrně svižném tempu. Hra se ale odehrává především ve středním pásmu.
05:20'
04:45'
Velká šance hostí! Steen našel zpoza branky Perrona, který puk servíroval na zadní tyč, kde byl Colton Parayko. Ten z bekhendu netrefil odkrytou klec!
04:19'
První formace domácích kombinovala v rohu a u mantinelu. Nebezpečná střela na branku Allena tak nepřišla a teď už se Blues vymanili z jejich obranného pásma.
03:35'
Čas zatím utíká rychle, téměř se totiž nepřerušuje.
02:54'
Hosté u mantinelu poměrně ostře odstavili od puku Melkera Karlssona. Hraje se ale dál.
02:15'
Začátek duelu se nese v duchu oboustranného oťukávání.
01:16'
Patrick Marleau otestoval hostujícího gólmana Jakea Allena první střelou. Puk sice Allenovi vypadl z lapačky, ale naštěstí pro něj přímo k jeho obráncům.
00:35'
Domácí zahráli na icing. Hra se stěhuje do obranného pásma San Jose.
00:02'
Repríza loňského konferenčního finále právě začala. Tehdy Blues zvítězili 4:2 na zápasy a nakonec dokráčeli až ke Stanley Cupu. Sharks tak mají soupeři co oplácet.
00:01'
Právě dozněla hymna Spojených států amerických. Za malou chvíli už utkání začne.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – E. Karlsson (A), Vlasic, Burns, Dillon, Heed, Middleton – Marleau, Couture (C), E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Hertl – Meier, Goodrow, Sörensen – Noesen, Kellman, M. Karlsson.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Faulk, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sundqvist – Bozak, Thomas, Steen (A) – Barbašev, J. de La Rose, MacEachern.

Rozhodčí: St. Pierre, Walsh – Knorr, Murphy.

Radim Šimek (SJS) – 16 zápasů, 4 body (1+3)
Tomáš Hertl (SJS) – 32 zápasů, 28 bodů (14+14)

San Jose Sharks:
Sharks, kteří v posledních sezónách pravidelně patřili k předním týmům NHL, se v letošním ročníku trápí. Ze 36 odehraných zápasů vytěžili jen 34 bodů a v tabulce Západní konference jsou až na dvanáctém místě. Navíc ztrácejí 7 bodů na postup do play-off. Nevýrazné výkony už odnesl vyhazovem trenér Peter DeBoer. Z posledních osmi zápasů Sharks hned sedm prohráli. Naposledy doma podlehli 2:3 Arizoně, před tím dokázali porazit 4:2 Vancouver.