NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Minnesota - 16. října 2019   01:00

Toronto
Toronto
21:58' Tavares (Ceci, Rielly) • 27:17' Marner (A. Johnsson, Rielly) • 28:29' A. Johnsson (Marner, Rielly) • 33:05' Matthews (Marner, Rielly)
4:2
(0:1, 4:0, 0:1)
Minnesota
Minnesota
05:29' Kunin  (Suter, Spurgeon) • 58:58' Mayhew  (Greenway, Donato)

3. Frederik Andersen (TOR) 27 zák., 2 góly, 93,1%
Statistiky: Střely na bránu: 34-29; Zablokované střely: 11-15; Vhazování: 55%-45%; Hity: 11-31; Přesilové hry: 2/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.
Toronto nevykročilo do zápasu proti Minnesotě vůbec dobře, jenže po přestávce vstřelilo čtyři góly v řadě a bylo po všem. O výhře Maple Leafs rozhodl Mitchell Marner, který si připsal gól a dvě asistence, zatímco Andreas Johnsson gól a asistenci. Fantastický výkon podal obránce Morgan Rielly, který se pod všechny čtyři góly Leafs podepsal druhou asistencí. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 4 Minnesota Wild 2.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:58'
Minnesota právě vstřelila branku!
Frederik Andersen nedokázal udržet střelu Ryana Donata z levého kruhu a GERALD MAYHEW se prosadil z dorážky! Jeho vůbec první gól v NHL! Asistence: Jordan Greenway a Ryan Donato.
57:53'
Maple Leafs se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě ale skončily v náručí Devana Dubnyka.
57:26'
Jason Zucker vypálil na levém křídle z ostrého úhlu hodně nepřesně a Alexander Kerfoot je zpět na ledě.
56:15'
Ryan Donato nyní vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu a jeho rána mířila do předního horní rohu brány, Frederik Andersen ale vytáhl úžasný semafor, na kterém zasvítila červená!
55:26'
Alexander Kerfoot podruhé v dnešním zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění.
55:06'
Maple Leafs mají vývoj utkání pevně pod kontrolou a v závěru si odbudeme poslední komerční přestávku.
54:25'
Frédérik Gauthier parádním způsobem vyvezl puk z obranného pásma a poté ho napálil za bránu hostů.
53:18'
Markus Foligno odpověděl střelou z pravého kruhu pro vhazování, která minula bližší pravý horní roh brány.
52:05'
Trevor Moore vypálil na vrcholu pravého kruhu a Maple Leafs mohli skórovat na vzdálenější levé tyči z dorážky, kotouč ale těsně minul bránu!
51:00'
Hra byla přerušena v obranném pásmu Minnesoty a prostor dostává další krátká komerční přestávka.
50:51'
Maple Leafs přenesli hru z levého křídla doprava a střela Codyho Ceciho z vrcholu pravého kruhu skončila mimo. Devan Dubnyk tedy v bráně Wild nemusel zasahovat.
49:55'
Alexander Kerfoot je zpět na ledové ploše a Maple Leafs stále drží své tříbrankové vedení. Skóre: 4-1.
48:55'
Další střela Wild mířila nad lapačku Frederika Andersena, brankáře Leafs ale zachránila tyč!
48:25'
Ryan Suter dobře vypálil, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale minula přední tyč brány Maple Leafs.
47:55'
Alexander Kerfoot dostal dvě minuty za hákování a Minnesota může snížit v přesilové hře. Podaří se jí to?
47:27'
Hra byla přerušena a po reklamní přestávce zápas opět pokračuje. Maple Leafs vedou nad Wild stále 4:1.
47:05'
Andreas Johnsson se nyní dostal mezi kruhy k dorážce a ranou bez přípravy orazítkoval horní tyč, div, že ji dělovou ranou nezlomil vejpůl!
45:50'
Victor Rask vypálil v levém kruhu ihned po vhazování a jeho střela poté byla přizvednuta do ochranné sítě.
45:43'
Maple Leafs se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
44:59'
Zach Parise si najel na vzdálenější pravé tyči na krásnou přihrávku přes šířku útočného pásma a z ostrého úhlu mohl skórovat do prázdné brány, jenže Frederik Andersen vleže předvedl senzační semafor! Spektakulární zákrok brankáře Leafs!
44:13'
Maple Leafs trošku vypadli z role a nyní nechávají hrát hráče Minnesoty, což by se jim nemuselo vyplatit.
43:28'
Joel Eriksson Ek dobře clonil před bránou, nahození z levého kruhu pro vhazování ale nedokázal tečovat.
42:27'
Jared Spurgeon vypálil bez přípravy od modré čáry a jeho rána minula vzdálenější levý horní roh brány.
41:08'
Morgan Rielly bleskově objel bránu a v blízkosti pravé tyče zamířil střelou zápěstím do hrudi Devana Dubnyka, který kotouč vyrazil mimo!
40:01'
Fanoušci Toronta si užili obrovský obrat a Maple Leafs vstupují do třetí třetiny s tříbrankovým náskokem.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 28-18; Zablokované střely: 4-12; Vhazování: 57%-43%; Hity: 8-22; Přesilové hry: 2/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.
Maple Leafs sice vstupovali do prostřední části utkání s jednobrankovým mankem, jenže ihned po přestávce předvedli parádní obrat, o který se postarali John Tavares, Mitchell Marner, Andreas Johnsson a Auston Matthews. Fantastický zápas dnes prožívá obránce Morgan Rielly, který se pod všechny čtyři góly Toronta podepsal druhou asistencí. Skóre po druhé třetině zní. Toronto Maple Leafs 4 Minnesota Wild 1.
40:00'
39:09'
Střela Justina Holla od modré čáry byla zablokována a Markus Foligno se řítil do samostatného úniku, jenže ztroskotal na vyrážečce skvělého Frederika Andersena!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:09'
Maple Leafs nyní vypálili na vrcholu levého kruhu a připravený Devan Dubnyk ukryl puk ve své lapačce.
37:06'
Zach Parise nemohl na levém křídle pokračovat v akci, protože se pískalo zakázané uvolnění Minnesoty Wild.
36:23'
Marcus Foligno vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Frederik Andersen předvedl krásný semafor, po kterém mu sice puk vypadl, rychle ho ale dokázal zmrazit.
35:32'
Hokejisté Toronta nyní vystřelili v levém kruhu pro vhazování a jejich pokus minul vzdálenější pravou tyč.
34:07'
Wild vypálili z prostoru levého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen puk zachytil. Reklamní přestávka.
33:53'
Hra byla přerušena, ještě předtím ale Ryan Hartman vypálil na bodu pravého kruhu a puk skončil mimo.
33:05'
Toronto právě vstřelilo branku!
AUSTON MATTHEWS si najel na vzdálenější levé tyči na střílenou přihrávku Mitchella Marnera z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a poté nadvakrát překonal ležícího Devana Dubnyka! Asistence: Mitchell Marner a Morgan Rielly.
32:18'
Maple Leafs na pravém křídle vystřelili z téměř nulového úhlu a puk skončil v lapačce Devana Dubnyka, který puk podržel a poté přerušil hru.
32:01'
Wild se nepodařilo rozehrát podél střídaček a jejich nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
31:14'
Zach Parise vystřelil v pravém kruhu pro vhazování a Frederik Andersen puk podržel. Reklamní přestávka.
30:43'
Ilja Michejev mohl skórovat v blízkosti pravé tyče bekhendem, Devan Dubnyk ale volný prostor ucpal.
29:48'
William Nylander nabral obrovskou rychlost na pravém křídle a Devan Dubnyk jeho ránu s příklepem vyrazil.
28:29'
ANDREAS JOHNSSON vstřelil hodně kuriózní gól, když se v blízkosti pravé tyče prosadil z dorážky poté, co se nepřesná střela Maple Leafs odrazila od ochranného skla za bránou do zad stojícího Devana Dubnyka a vzápětí do tyče! Toronto využilo druhou přesilovou hru v řadě a vede nyní 3:1! Asistence: Mitchell Marner a Morgan Rielly.
28:19'
Ryan Hartman dostal dvě minuty za držení a Minnesota bude hrát znovu o oslabení. To jsou těžké chvíle.
28:04'
Kasperi Kapanen vypálil ostře v levém kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk puk skvěle vyrazil mimo.
27:17'
MITCHELL MARNER zamíchal s pukem v levém kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím poté překonal Devana Dubnyka mezi betony! Asistence: Andreas Johnsson a Morgan Rielly.
26:29'
Jared Spurgeon dostal dvě minuty za podrážení a Maple Leafs si zahrají po reklamní přestávce přesilovku.
25:47'
Ryan Hartman mohl skórovat v blízkosti levé tyče, Frederik Andersen ale puk vyrazil pravým betonem.
25:36'
Ilja Michejev na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Devan Dubnyk jeho střelu vyrazil mimo svou bránu.
24:37'
Cody Ceci vypálil na bodu pravého kruhu a Devan Dubnyk měl hodně práce, vleže ale kotouč odpálil.
23:52'
Andreas Johnsson vystřelil bez přípravy na vnitřním oblouku levého kruhu a Devan Dubnyk puk zachytil.
23:48'
Toronto zasypalo hostující bránu několika střelami a Minnesota vyhodila puk raději na zakázané uvolnění.
22:57'
Maple Leafs mohli během necelé minuty otočit skóre, bekhendová střela z blízkosti ale byla zablokována.
21:58'
JOHN TAVARES si najel v levém kruhu pro buly na nahození podél hrazení a bez přípravy napřáhl k dělové střele s příklepem, která vymetla přesně vzdálenější pravý horní roh brány! Maple Leafs vyrovnali! Asistence: Cody Ceci a Morgan Rielly.
21:07'
Frederik Andersen se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Wild a poté podél hrazení přesně rozehrál.
20:27'
Vyloučený Morgan Rielly je zpět na ledové ploše a Minnesota zbytek přesilové hry využít nedokázala.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-8; Zablokované střely: 2-7; Vhazování: 47%-53%; Hity: 3-8; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 1:59.
Minnesota vykročila do zápasu skvěle a již po necelých šesti minutách vedla, když se prosadil Luke Kunin. Maple Leafs poté zvýšili obrátky a ve zbytku úvodní části utkání byli lepším týmem, vyrovnat se jim ovšem nepodařilo. Skóre po první třetině tedy vyznívá pro hráče Wild. Toronto Maple Leafs 0 Minnesota Wild 1.
20:00'
19:34'
Eric Staal vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a puk skončil v náručí gólmana Frederika Andersena.
19:07'
Matt Dumba vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a Frederik Andersen jeho ránu vyrazil za svou bránu.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:27'
Morgan Rielly fauloval před trestnými lavicemi a dostal dvě minuty za držení. První přesilová hra pro Wild.
17:45'
Devan Dubnyk chtěl zasáhnout proti nahození z levého kruhu, jenže puk byl těsně před ním tečován mimo.
17:38'
Morgan Rielly zamířil od modré čáry pouze do náruče Devana Dubnyka a následuje komerční přestávka.
17:33'
Wild se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostujícím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
16:26'
Morgan Rielly se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci a mohl skórovat do zdánlivě prázdné brány, Devan Dubnyk ho ale vsedě vychytal levým betonem! To byl fantastický zákrok!
15:37'
Alexander Kerfoot nyní vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím a Devan Dubnyk puk vyrazil vyrážečkou mimo.
14:23'
Morgan Rielly obkroužil celé útočné pásmo a v levém kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která těsně minula vzdálenější pravý horní roh brány. To nebylo špatné.
14:01'
Jason Zucker vypálil na bodu pravého kruhu pro buly a Frederik Andersen nadvakrát puk zastavil. Po slibné šanci Minnesoty následuje krátká komerční přestávka.
12:53'
Eric Staal vystřelil na bodu levého kruhu a Frederik Andersen puk vykopl pravým betonem za svou bránu.
12:03'
Jake Muzzin na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho rána bez přípravy ale byla hostujícími hráči zablokována.
11:32'
Devan Dubnyk vyrazil střelu Austona Matthewse z pravého kruhu do ochranné sítě. Komerční přestávka.
11:25'
William Nylander si najel v levém kruhu na těžkou přihrávku a bekhendem těsně minul přední tyč.
10:29'
Maple Leafs během posledních sekund zvýšili obrátky, těžko se ale dostávají na dostřel brány Minnesoty.
09:49'
Joel Eriksson Ek si najížděl na puk do prostoru mezi kruhy, jenže přihrávka na něj byla hodně nepřesná.
09:01'
Devan Dubnyk se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Maple Leafs a přenechal kotouč spoluhráči.
08:29'
William Nylander nedokázal nyní puk tečovat a proti Torontu se pískalo zakázané uvolnění. Wild vedou.
07:32'
Jake Muzzin vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela zamířila nad bránu Minnesoty.
06:29'
Alexander Kerfoot přišel do kontaktu s brankářem Devanem Dubnykem, nedovolené bránění se ale nepískalo. Brankář Wild to samozřejmě nechápe.
05:29'
LUKE KUNIN napřáhl na vrcholu levého kruhu k táhlé střele zápěstím, která se od spodní části lapačky Frederika Andersena odrazila do sítě – 0:1! Asistence: Ryan Suter a Jared Spurgeon.
04:33'
Gerald Mayhew na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk skončil v náručí Frederika Andersena.
04:02'
Martin Marinčin na levém křídle vystřelil od modré čáry, jeho táhlá střela zápěstím ale byla Wild zablokována.
03:34'
Minnesotě se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
02:35'
Ryan Suter je zpět na ledě a hokejisté Minnesoty úspěšně přečkali první oslabení dnešního zápasu.
02:08'
Wild odpověděli v oslabení střelou z bodu pravého kruhu, kterou Frederik Andersen vyrazil betonem.
01:23'
Maple Leafs na ose útočného pásma vypálili od modré čáry a jejich jedovatá střela těsně minula pravou tyč.
00:35'
Ryan Suter dostal dvě minuty za sekání poté, co fauloval před bránou dotírajícího Johna Tavarese.
00:17'
Frederik Andersen nyní špatně rozehrál zpoza brány a Marcus Foligno mohl skórovat z bodu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale minul vzdálenější tyč brány.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Barrie, Marinčin, Holl – A. Johnsson, Matthews, W. Nylander – Kapanen, Tavares (C), Marner (A) – I. Michejev, Kerfoot, Moore – Timashov, N. Shore, F. Gauthier. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Parise (A), M. Koivu (C), Zucker – Mayhew, E. Staal, Hartman – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Donato, V. Rask, Greenway. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Kendrick Nicholson. Čároví: Steve Barton, David Brisebois.

Martin Marinčin (TOR) 2 zápasy, 0+0, +/- 0
Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly v loňské sezóně NHL dvakrát a body si spravedlivě rozdělily. Z vítězství se vždy radoval venkovní tým. Toronto na začátku prosince vyhrálo v Minnesotě 5:3, na začátku nového roku ovšem Wild na domácím ledě těsně podlehlo, když prohrálo 4:3.
Minnesota Wild

Minnesota prožila velice špatný vstup do letošní sezóny NHL, když prohrála čtyři zápasy v řadě. Wild zahájili sezónu tripem, během něhož postupně nestačili na Nashville, Colorado a Winnipeg, přitom ve všech třech venkovních zápasech vstřelili dva góly. Po návratu domů poté Wild podlehli Pittsburghu, náladu si ale vylepšili v Ottawě, kde vyhráli 2:0 a udrželi první nulu.
Toronto Maple Leafs

Domácí Toronto má po šesti odehraných zápasech vyrovnanou bilanci, když třikrát vyhrálo a třikrát také prohrálo. Maple Leafs naposledy vyhráli v Detroitu, kde zvítězili hladce 5:2 a ukončili sérii tří porážek. Skvělý zápas odehrál Ilja Michejev, který vstřelil gól a na jeden přihrál, zatímco Dmytro Timashov zaznamenal dva body za dvě asistence. Jak si Maple Leafs povedou?
Toronto se vrací po denní přestávce zpět do akce a jeho dalším soupeřem bude Minnesota, která v pondělí večer ukončila sérii čtyř porážek a zaznamenala první výhru v letošní sezóně NHL. Dokáží na ni Wild navázat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.