NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Carolina - 13. prosince 2019   04:10

Vancouver
Markström (DiPietro) – Ch. Tanev (A), T. Myers (A), Stecher, Jo. Benn, Fantenberg, Q. Hughes – Leivo (C), Horvat, Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Virtanen, Gaudette, Roussel – MacEwen, Beagle, Schaller.
Markovic, St. Pierre – Nansen, Driscoll
Rogers Arena, Vancouver
18 626 diváků
Carolina

To je ode mě z tohoto velmi vyrovnaného zápasu vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Elias Pettersson (VAN) 1+0
Až v první minutě prodloužení se diváci v Rogers Areně dočkali gólu a k radosti většiny z nich padl do svatyně Petra Mrázka, když se bekhendovou střelou pod břevno prosadil Elias Pettersson. V utkání gólmanů si bod navíc připsal Vancouver, ten tak vyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů. Carolině naopak skončila série tří vítězství v řadě.
60:40'
Vancouver právě vstřelil branku!
Obrovská smůla pro Carolinu, ohromné štěstí pro Vancouver! Nepřesnou přihrávku Boesera zastavila odhozená Slavinova hokejka. K puku se tím pádem dostal ELIAS PETTERSSON, který úspěšným bekhendovým zakončením vstřelil svůj 100. gól v NHL, ale hlavně rozhodl o vítězství Vancouveru! Asistence: Brock Boeser.
60:19'
Jaccob Slavin dlouho váhal s rozehrávkou. Nakonec našel Aha, jenž nabral velkou rychlost po pravé lajně a nechal vyniknout levý beton Markstroma.
60:01'
Základní hrací doba gól nepřinesla. Jacob Markström ani Petr Mrázek nepustili za svá záda jediný puk a utkání tudíž jde do prodloužení, v němž se při herní situaci tři na tři dá očekávat velké množství zajímavých situací.
60:00'
59:44'
Obrana domácích propadla a hostů se dostali do přečíslení tři na dva. Aho ale po pasu od Teravainena nedokázl zakončit přesně.
59:06'
Vancouver byl velmi blízko rozhodujícímu gólu! Myersovu dělovku Mrázek skvěle vyrazil pravým ramenem, avšak pouze před sebe, Boeser z otočky nedokázal trefit kotouč!
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:36'
Do kombinace se zapojil i Petr Mrázek, český gólman u své brány předal za ni volnému Hamiltonovi. Oba celky střídají.
58:06'
J.T. Miller přetlačil v souboji hokejek Slavina, do střelecké pozice se ale nedostal, neboť si na něj zkušeně počkal Pesce.
57:23'
Slavinovo vyhození protečoval do útočního pásma Sebastian Aho, k puku nejrychleji dobruslil Teravainen. Hurikáni se drží v útočném pásmu.
57:02'
Ofsajd zastavil rychlý brejk Canucks. Leivo byl o něco rychlejší než s pukem jedoucí centr elitní lajny Bo Horvat.
56:50'
Pesce zpoza brány našel Teravainena, finský útočník ale z bezprostřední blízkosti napálil švédského gólmana.
56:23'
Sebastian Aho nahodil tak šikovně, že puk zamířil přímo na Marsktroma. Nepíská se tedy zakázané uvolnění, naopak se bude vhazovat v její útočné třetině.
55:19'
Martin Nečas vložil veškerou sílu do střely po nahrávce od Dzingela. Ta mu ovšem vůbec nesedla, český forvard navíc při zakončení přelomil hůl a upadl na led.
55:03'
Myers ztratil rovnováhu, což pramenilo ve ztrátu puku. Nečas žabičkou našel Slavinovi, jehož nahození zblokoval Benn.
54:48'
Špatná rozehrávka Juliena Gauthiera znamenala šanci pro Boesera, jehož šiplavou ránu schytal Hamilton, naštěstí ale jen do chráničů.
54:07'
Jordan Staal si nedokázal u mantinelu poradit s Troyem Stecherem, obránce využil fyzických předpokladů, soka odstavil od puku tvrdým hitem.
53:55'
Nino Niderreiter si obhodil kotouč kolem obránce a vypálil na přední tyč, kde byl se zákrokem zas a znovu připravený Jacob Markström.
53:16'
Tentokráte to byl Tanev, jenž napálil puk do pásma. Za branku vyrazil Petr Mrázek, který po mantinelu předal kotouč osamocenému Slavinovi.
52:41'
Boeser zavezl touš do útočné třetiny, jenže přihrávka po mantinelu byla více než čitelná, vystihl ji pozorný Hamilton.
52:08'
Martin Nečas neměl rychlost, a tak jen nabral puk na čepel hole a vyhodil od modré čáry za branku domácího Vancouveru.
51:41'
Pearson se nedokázal probojovat přes obránce Jaccoba Slavina, kanadský bek se nenechal rozhodit ani čárovým, který se do souboje zapletl.
51:04'
Pořádnou dělovkou prověřil Mrázka Elias Pettersson. Český fantom ukázal výborné reflexy, černou gumu vyrazil vyrážečkou.
50:31'
Stecher nahrávkou napříč celým pásmem předal kotouč Virtanenovi, ten byl ale v hodně velkém úhlu, proto se rozhodl raději nestřílet. Canucks pokračují v kombinaci.
50:01'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka zákaldní hrací doby. Stále marně čekáma na úvodní branku střetnutí, to patří oběma gólmanům.
49:28'
Únik i na druhé straně! Virtanen ujel do sólo jízdy krátce po vypršení jeho trestu, bekhendová klička a následná snaha prostřelit gólmana mezi betony ale nevyšla!
48:32'
Do samostatného úniku se po přihrávce ocitl obránce Brett Pesce, s bekhendovým blafákem si poradil dnes zdánlivě nepřekonatelný Markstrom!
48:11'
Dzingel neměl šanci zachytit rychlou nahrávku od Dougieho Hamiltona. Zakázené uvolnění, vhazovat se bude po pravici Mrázka.
47:28'
Dlouhého trvání ale přesilovka Caroliny neměla. Ve středním pásmu totiž Andrej Svečnikov zbytečně dohrál soupeře, což pozornosti rozhodčích neuniklo.
47:16'
Po delší době opět uvidíme přesilovou hru. Na trestné lavici už sedí za podrážení Virtanen.
47:00'
Na poslední chvíli dokázal Lucas Wallmark vložit hokejku do nahrávky Boesera. Kdyby se tak nestalo, unikal by Roussel sám na brankáře.
46:56'
Volný puk nakonec vyplaval z pod bruslí Boesera až k Mrázkovi, jenž raději přidržel kotouč v lapačce. Následuje komerční přestávka.
46:20'
Slavinovi nabídky na teč se chytil Martin Nečas, nedokázal ale změnit směr puku na tolik, aby skončil za připraveným brankářem.
45:18'
Sebastian Aho byl velmi blízko vedoucí brance, avšak jeho svižnou křižnou ránu dokázal Markstrom na poslední chvíli parádně vyrazit lapačkou!
45:10'
Vypadalo to na hákování v podání Stechera, avšak hlavní rozhodčí zákrok na Dzingela nepotrestají.
44:44'
Ahovi z druhé vlny najížděl Teuvo Teräväinen, jenže první jemnovaný poslal krajanovi příliš pomalou nahrávku, černou gumu sebral Tanev.
44:18'
J.T. Miller nahodil z velkého úhlu. Českému fantomovi kotouč vypadl, avšak výborně zareagoval Hamilton, který odjel s pukem do bezpečí.
43:40'
Rána Pearsona nemohla nadělat Mrázkovi žádné problémy. Český gólman na touš dobře viděl, zasáhl levým betonem.
43:16'
Z velkého úhlu vypálil na přední tyč Warren Foegele, gólman ale nenechal ani centimetr volného místa u bližší tyče.
42:29'
Zakázané uvolnění vrátí dění hry před Markstromovu svatyni. Boeser nedokázal zachytit přihrávku od Myerse.
42:00'
Lucas Wallmark sice zvládl buly v útočné třetině, jenže kotouč proletěl přesně mezi oběma obránci až do středního pásma.
41:36'
Antoine Roussel vyhozením nepříjemně trefil hlavního rozhodčího Markovice, jenž v předklonu rozhýbává tvrdou ránu.
41:08'
Jake Virtanen si najel po levé lajně do útočné třetiny, s křižným zakončením si Mrázek poradil bez větších problémů.
40:36'
Foegele nebezpečně srazil ránu Leiva. Černá guma poskakovala v brankovišti Canes, nakonec proskákala těsně vedle.
40:05'
Podobně jako ve druhé, tak i ve třetí třetině zvládl úvodní buly Horvat. Puk ale doletěl až k Markstromovi, domácí tedy musejí začínat až o vlastní svatyně.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:01.
Ani druhé dějství střetnutí mezi Vancouverem a Carolinou nepřineslo gól, stav zůstává i nadále bezbrankový. Druhá dvacetiminutovka ale byla o poznání záživnější, hlavně tedy díky Carolině, jež vystřelila hned dvaadvacetkrát, zatímco Mrázek musek zasahovat pouze sedmkrát. Žádná ze střel se ovšem neujala, a tak zůstávají šance na vítězství vyrovnané pro obě strany.
40:00'
39:36'
Wallmarkovo nahození se stalo snadnou kořistí jeho krajana v dresu soupeře. S nějvětší pravděpoboností zůstane i po druhé části skóre bezbrankové.
39:03'
Myers je zpátky na ledě. S koncem trestu tečoval nahození Slavina Nečas, Markstrom si ale prostor u bližší tyčky pohlídal.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:42'
Gardinerovu ránu obětavě zblokoval Troy Stecher. K dorážce se dostal Andrej Svečnikov, mířil však jen do pravého ramene gólmana.
38:09'
Teuvo Teräväinen místo střely ještě zbytečně nahrával do přhuštěného prostoru, Aho se přes Boesera k černé gumě neprobojoval.
37:03'
Ihned po buly Myers trefil vysokou holí do obličeje Niederreitera. Je to bez krvavého zranění, bek tudíž dostává jen dvě minuty.
37:00'
Hokejisté Vancouveru si málem vstřelili vlastní gól, když Myers nešťastně napálil puk do Pearsona. Ten se následně odrazil těsně vedle levé tyčky.
36:50'
A není divu, druhá třetina totiž opravdu nabízí parádní hokej. Nahození Svečnikova si bez problémů pokryl Jacob Markström.
36:20'
Probouzejí se i fanoušci Vancouveru, jimž se viditelně utkání líbí i navzdory tomu, že jsme ještě neviděli žádný gól.
35:56'
Martin Nečas si stáhl puk na střed a ze zápěstí vypálil kousek vedle levé tyče. Těžko říct, zda by gólman stihl zasáhnout.
35:19'
Přečíslení tři na dva nevyřešil Aho ideálně, žabička přeskočila Pescemu pře hokejku. Z nadějné situace nebylo vůbec nic.
34:54'
Julien Gauthier strávil na lavici hanby celé dvě minuty, Vancouver nevyužil čtvrtou přesilovku v utkání.
34:16'
Canes dokázali vyhodit přes všechny čáry zásluhou Hamiltona, za brankou kvedlá s kotoučem Taneva, čeká na prostřídání formací.
33:45'
Jacob Markström vystartoval z branky proti Foegelovi, jemuž odpálil touš z pod hokejky. Forvard Caroliny poté z velkého úhlu nedokázal trefit odkrytou svatyni.
33:19'
Z pravého kruhu těsně přestřelil Elias Pettersson. Puk následně nabral nešťastný směr, vyletěl ven z pásma.
32:54'
Tlak ale nejspíše jen tak neutichne. Na trestnou lavici totiž putuje za držení hostujícící útočník Gauthier.
32:49'
Jake Gardiner dokázal vysokým obloučkem osvobodil, celá lajna jde okamžitě střídat, únava je viditelná.
32:00'
Canucks mačkají Carolinu jako citrón! Stav ale zůstává bezbrankový, Mrázkova svatyně zatím odolává.
31:42'
Pettersson skvělou zadovkou uvolnil Boesera, jehož dobré zakončení Mrázek vyrazil koncem své lapačky! Skvělý zákrok.
31:05'
Pořádně se přiostřuje. U mantinelu tvrdě dohrál Foegeleho Tanev, načež obránce o malou chvíli později počastoval tvrdým hitem Svečnikov.
30:36'
Staalovo nahození vyrazil Markstrom jen k Foegelemu, ten ovšem nedokázal přehodit gólmanův pravý beton.
30:03'
Na straně domácích zahrozil centr druhé formace Elias Pettersson, mladého Švéda si ale vychutnal Petr Mrázek.
29:53'
Přesilovky dnes góly nepřinášejí. Martin Nečas zápěstím zamířil těsně nad horní tyčku, vzápětí se Tanev vrátil zpátky na led, jeho trest je u konce.
29:10'
Niederreiter přejel nahrávku Ryana Dzingela, jinak by zakončoval do poloodkryté branky. Velká škoda pro Carolinu.
28:41'
Svečnikov nabil mezi kruhy najetému Hamiltonovi, proti němuž se opět vyznamenal dobrým zákrokem Markstrom.
28:09'
Dougie Hamilton nepřesně nahrával po modré čáry, rozehrávku vystihl Boeser, jenž okamžitě vyhodil přes všechny čáry.
27:53'
Vyloučen je člen první obranné lajny Christopher Tanev, který u mantinelu úplně zbytečně podrazil Niederreitera.
27:53'
Hodně necitlivé rozhodnutí sudího. Při ponechané výhodě totiž hlavní rozhodčí přerušil hru, aniž by se puku dotkl některý z domácích hokejistů. Co je ještě horší, že krátce po hvizdu Aho dostal kotouč do branky.
27:03'
Martin Nečas pěknou žabičkou našel Ryana Dzingela, jehož zakončení ale proletělo vysoko nad domácí svatyní.
26:36'
Nino Niderreiter viděl na malý moment volný puk, Jacob Markström ho ovšem zachytil včas. Reakce obránců na sebe nenechala dlouh čekat, okamžitě se do Švýcara pustili.
26:08'
Za vyhozením po mantinelu vyjel domácí gólman, jenž nahrál volnému Leivovi, ten vyhodil přes všechny čáry.
25:23'
Okamžitě po buly vypálil od modré Teuvo Teräväinen, švédský fantom vyrazil touš do ochranné sítě.
25:19'
První přesilovka také pro Carolinu! Antoine Roussel podtrhl Martinooka, jasné podrážení a dvě minuty.
25:13'
Ryan Dzingel od levého mantinelu hledal místo v postoji gólmana, avšak hledal marně, Markstrom si prostor u bližší tyčky pohlídal.
24:53'
Od modré nahazoval Edmundson, Niederreiter přijel do brankoviště pozdě. Snadný zásah lapačkou pro Markstroma.
24:00'
Andrej Svečnikov naznačil ránu, místo toho ovšem ještě přihrál Hamiltonovi, jehož dobré zakončení do pravého horího rohu uschoval gólman v lapačce.
23:46'
Výborný pas na vrcholek pravého kruhu dostal Jay Beagle, zkušený útočník ale také nevyzrál na Mrázka.
23:09'
Andrej Svečnikov napadal obránce Stechera, avšak rozhodit ho nedokázal, Kanaďan po mantinelu přihrál volnému Bennovi.
22:31'
Tentokráte český forvard v roli nahrávajícího, když připravil pozici pro Dzingela, jenž křižnou ránou těsně minul.
22:17'
Martin Nečas vystihl rozehrávku Myerse a okamžitě vypálil příklepem, Jacob Markström vykopl touš pravým betonem.
21:43'
Canucks jsou v úvodu druhé dvacetiminutovky jednoznačně aktivnější. Průnik Leiva ovšem zastavil hvizd rzhodčího signalizujícího postavení mimo hru.
21:21'
Elias Pettersson se společně s Tanevem vydali do přečíslení dva na jednoho, ovšem Niederreiter v roli beka obstál skvěle, když si lehl a tím zastavil pas švédského útočníka.
20:38'
A také, že ho pokusili. Bo Horvat nebezpečně nahazoval na Mrázka, a ten měl velké štěstí, že se kotouč od Boesera neodrazil za jeho záda.
20:05'
Úvodní bylo druhé části tentokráte zvládl Vancouver. O nápor se mohou pokusit domácí.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:06.
První třetina zápasu mezi Vancouverem a Carolinou nám branku nepřinesla. Za celých dvacet minut bylo k vidění pouze dvanáct střeleckých pokusů, avšak pár šancí diváci v Rogers Areně přeci jen viděli. Už ve druhé minutě Miller orazítkoval horní tyčku, v samostatném úniku zase ztroskotal Horvat na Mrázkovi. Canes si vytvořili šanci zásluhou Gauthiera, i on ovšem ztroskotal na připraveném gólmanovi.
20:00'
19:53'
Zdálo se, že Martin Nečas zasáhl soupeře vysokou holí do obličeje, avšak rozhodčí se tentokráte rozhodli českého forvarda nevylučovat.
19:28'
Jacob Markström vyhodil po mantinelu přímo na hůl Wallmarka, jenž se snažil svého krajana překvapit, gólman se ale stihl vrátit do brány včas.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:59'
Tak ani do třetice to týmu z Kanady nevyšlo. Dzingel je zpátky na ledě, hraje se opět pět na pět.
18:26'
Dvě vyhození v řadě za sebou, Vancouver se marně snaží vrátit zpátky do útočné třetiny. Nepovedlo se to ani Bennovi.
17:52'
Bo Hovat si výborně vytvořil prostor, jenže při snaze o zakončení upadl, Hamilton vyhazuje přes všechny čáry.
17:26'
Nebezpečné Hughesovo zakončení dokázal Mrázek pouze vyrazit před sebe, naštěstí pro Carolinu Miller nedorážel přesně.
16:59'
Nešťastné podražení Ryana Dzingela v útočném pásmu, avšak i to se pochopitelně počítá jako faul. V závěru úvodní dvacetiminutovky se Vancouver může těšit ze třetí početní převahy.
16:46'
I Martin Nečas umí bránit. Přesvědčil se o tom Elias Pettersson, jemuž náš útočník čistě vypíchl puk z pod bruslí.
16:13'
Na vysoký puk si počíhal J. T. Miller, americký forvard ale v obležení dvou protihráčů nedokázal udržet touš ve svém držení.
15:40'
Tanev vyhození po mantinelu otřel o jednu z holí soupeře, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
15:05'
Od modré bez přípravy vypálil Joel Edmundson, gólman Vancouveru zasáhl bez větších potíží, na kotouč totiž dobře viděl.
14:38'
Postavená mimo hru. Andrej Svečnikov předpokládal, že Staal nahraje jemu, kapitán Canes ale hledal na druhé straně Foegeleho, který modrou čáru přejel později než mladý Rus.
14:00'
Nahození Hamiltona výborně ztečoval Teravainen, Jacob Markström ovšem všas srazil betony k sobě, skóre se nemění.
13:39'
Quinn Hughes neudržel útční pásmo, před dotírajícím Svečnikovem vyhpodil do bezpečí po mantinelu.
13:20'
Mrázek se nejprve dožadoval zakázeného uvolnění. Rozhodčí ale jeho přání nevyslyšeli, Petr následně přikryl touš v lapačce.
12:55'
Proti Petterssonovi se příladně vrátil do defenzivy Sebastian Aho. Mladý Fin ukazuje, že kromě sbírání bodů dokáže být platný i v obranné fázi.
12:14'
Nečas s Wallmarkem zabojovali v útočné třetině a puk vybojovali. Van Riemsdykovi však vůbec nevyšla střela, jež úspěšně zblokoval Stecher.
11:56'
Zmatky v Mrázkově brankovišti vyvrcholily bekhendovým zakončením Virtanena, český fantom na poslední chvíli stihl vykopnout pravý beton.
11:20'
Martin Nečas je na ledě, ani jeho prohřešek nedokázali Canucks potrestat, stále ale kombinují v útočném pásmu.
10:26'
Ještě si však bude muset počkat. Pas Boesera vystihl Nino Niederreiter, Švýcar poslal puk za branku Markstroma.
10:05'
Vancouver se až nyní usadil v útočném pásmu, v etliní přesilovkové lajně nechybí ani Elias Pettersson, který útočí na stý gól v NHL.
09:20'
Další oslabení Canes. Na lavici hanby putuje český forvard Martin Nečas, jenž se dopustil hákování.
09:09'
Obránci propadl puk u modré čáry, čehož využil Julien Gauthier. Člen čtvrté lajny samostatný únik vyřešil střelou do pravého hornho rohu, kde se zničehonic objevila lapačka domácího gólmana!
08:41'
Foegele nahodil do pásma a pak se sám pokusil touš dojet, jenže za svou branku se vydal Jacob Markström, který pomohl Canucks s rozehrávkou.
08:12'
Za vysokým nahozením Slavina se rozjel Staal, avšak Taneva přebruslit nedokázal. Bek po mantinelu nahrál Myersovi.
07:53'
Sebastian Aho si narazil s Niederreiterem, posléze si však v souboji jeden na jednoho neporadil opět s bekem Hughesem. Tomu se střídání povedlo.
07:02'
Lucas Wallmark posílal naslepo kotouč po mantinelu do prostoru, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Moře času na rozehrávku má Quinn Hughes.
06:21'
Tak ani přesilová hra nepřinesla úvodní gól střetnutí, Dougie Hamilton je zpátky na ledové ploše.
06:11'
Od modré čáry tvrdě vypálil obránce Myers. Mrázek na projektil odbře viděl a zasáhl pravým ramenem, posléze hosty osvobodil Martinook.
05:36'
Vzápětí Sebastian Aho obral o puk kličkujícího Pearsona, Canucks opět začínají od vlastní svatyně.
05:12'
Pas do přebrankového prostoru byl zamýšlený velmi dobře, jenže Boesera skvěle ubránil Jaccob Slavin, Hurikáni se osvobozují.
04:21'
Máme tu první vyloučení. Dougie Hamilton v rohu kluziště podrazil Leiva, Vancouver bude mít šanci skórovat z přesilovky.
04:05'
Výborný Mrázek drží bezbrankové skóre! V úniku se objevil Bo Horvat, na českého gólmana ale nevyzrál!
03:36'
Do brejku vyrazil Brock McGinn. Kanaďan nahazoval na teč, avšak toto nahození srazil do rohu kluziště Tanev.
03:03'
Další icing Canes. Tentokráte to byl Julien Gauthier, jenž nedokázal zpracovat pas od Dougieho Hamiltona.
02:33'
Bo Horvat neustál souboj s Wallmarkem, jenž si počínal naprosto čistě, třetí lajna hostů může založit rychlý brejk.
02:10'
Nečasovu těžkou rozehrávku nedokázal zachytit Lucas Wallmark. Zakázané uvolnění, hra se přesune přes Petra Mrázka.
01:52'
Carolina se na delší dobu dokázalausadit v útočné třetině, ovšem nedokázala se propracovat ke kýženému zakončení, kotouč pro sebe uzmul Hughes.
01:10'
Mrázek si vybral štěstí hned na začátek! Po levé lajně našlápl J. T. Miller, jehož křižná rána trefila horní tyčku!
00:11'
Brett Pesce okamžitě nahazoval do pásma, avšak Tyler Myers puk výborně zachytil do lapačky, z akce nebylo nic.
00:05'
Utkání začalo, tak pojďme na něj! Úvodní buly ovládl Jordan Staal, první útok tedy patří Hurikánům.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (DiPietro) – Ch. Tanev (A), T. Myers (A), Stecher, Jo. Benn, Chatfield, Q. Hughes – Leivo, Horvat (C), Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Virtanen, Gaudette, Roussel – MacEwen, Beagle, Schaller.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Edmundson, T. van Riemsdyk, Gardiner – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Wallmark, Dzingel – J. Gauthier, Martinook (A), B. McGinn.

Rozhodčí: Markovic, St. Pierre – Nansen, Driscoll.

Petr Mrázek (CAR)
Martin Nečas (CAR)
Carolina Hurricanes

Hurikáni z Caroliny jsou na tom o něco lépe než jejich páteční protivník. V tabulce Východu jsou na výborném čtvrtém místě, ovšem na nepostupové deváté místo mají náskok jen čtyř bodů. Svěřenci trenéra Brindamoura najeli na vítěznou vlnu, jež činí už tři zápasy. Za výbornými výsledky stojí hlavně produktivita, Carolina ve zmíněných zápasech skórovala patnáctkrát. Týmovou produktivitu vede Andrej Svečnikov (13+21), v posledních duelech ho ovšem mocně dotahuje dvojice Finů Teräväinen (7+24) – Aho (18+11).
Vancouver Canucks

Hokejisté Vancouveru se v Západní konferenci nacházejí na rozhraní postupu a nepostupu do vyřazovací fáze. Patří jim devátá pozice, avšak na Las Vegas mají ztrátu pouhých třech bodů, navíc sehráli o dvě utkání méně. Svěřenci kouče Greena v posledních střetnutích střídají prohry a výhry. Vancouver zvítězil dvakrát v řadě, avšak ve středu prohrál na domácím ledě 1:4 s Torontem. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Elias Pettersson s 33 body.
Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeju krásné páteční ráno! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Vancouverem a Carolinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.