NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Pittsburgh - 22. prosince 2019   04:00

Vancouver
Vancouver
15:10' Virtanen (T. Myers, Roussel) • 17:00' J. T. Miller (Fantenberg, Ch. Tanev) • 36:12' E. Pettersson (T. Myers, J. T. Miller) • 54:31' Boeser (E. Pettersson)
Pittsburgh

Vancouver Canucks dokázal tento zápas vyhrát 4:1, dvě branky vstřelil v první třetině. Penguins v první třetině vůbec nedokázali vystřelit. Ve druhé třetině už vypálili dvacet ran, prosadili se jen jednou.
Československá stopa v utkání:
Dominik Simon (PITT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:36
Tři hvězdy utkání:
1. J. T. Miller (VAN) 1+1
2. Elias Pettersson (VAN) 1+1
3. Jacob Markström (VAN) 28 zák., 1 gól, 96,6%
Vyhrát na 14 střel? Pro hráče Vancouveru žádný problém. Domácí na střely prohráli 14:29, jenže na góly vyhráli celkem snadno 4:1.
59:45'
Jake Guentzel (Pittsburgh) pálil z bezprostřední blízkosti, jeho projektil kryje brankář Jacob Markström (Vancouver).
59:20'
Už se pravděpodobně nic nestane.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:13'
Hostující tým hraje aktivně, pokouší se něco s výsledkem udělat, ale zatím marně. Domácí zodpovědně brání.
57:39'
Vancouver se nyní brání, teď vyhodil kotouč přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.
57:22'
Penguins kombinují v šesti v útočném pásmu.
56:51'
Hosté hrají bez brankáře.
56:37'
Jevgenij Malkin (Pittsburgh) pálil od modré čáry, ale jeho projektil nebyl dostatečně přesný.
56:11'
V poklidném tempu se dohrává tento zápas, domácí celek vede o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase.
55:51'
Jacob Markström (Vancouver) kryje kotouč, komerční přestávka.
55:40'
Jake Guentzel (Pittsburgh) byl před brankou volný, ale kotouč mu sjel po hokejce.
54:31'
Vancouver právě vstřelil branku!
Po rychlé kombinaci se dostává domácí celek do další šance, kterou dokázal proměnit, kotouč do branky dostal neobsazený obránci BROCK BOESER. Asistence: Elias Pettersson.
54:15'
Jacob Markström (Vancouver) rozehrává od své branky, Elias Pettersson (Vancouver) se pokoušel dostat do zakončení.
53:41'
Jay Beagle (Vancouver) byl sám před brankou, dostal přihrávku, jeho bekhendová rána však končí vedle branky. Kotouč nedokázal zpracovat podle představ.
53:01'
Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Canucks.
52:33'
Na výraznější šancí ve třetí třetině zatím čekáme. Optickou převahu mají hosté.
51:50'
J. T. Miller (Vancouver) se dostal do útočného pásma, Jordie Benn (Vancouver) se pokoušel zakončovat, ale kotouč mu sjel z hole.
51:26'
Hostující celek rozehrává od své branky, ani jeden celek se momentálně nikam nežene.
50:35'
50:30'
Hostující celek se velmi dobře bránil.
49:18'
Špatná přihrávka na modrou čáru znamená, že domácí přicházejí o pásmo i o kotouč.
48:50'
Domácí hrají sice přesilovku, ale rozehrávají akci od své branky, kam hosté vyhodili kotouč.
48:35'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brandon Tanev – 2 min., držení).
48:10'
Jay Beagle (Vancouver) se dostal v útočném pásmu do souboje jeden na jednoho, ale obránce soupeře nedokázal obehrát.
47:58'
47:20'
Pittsburgh se nyní nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
47:03'
Canucks nyní vyhazují přes všechny čáry, a tak mohou oba celky vystřídat.
46:50'
Jevgenij Malkin (Pittsburgh) pálil z dobré pozice, jeho rána však končí vedle branky.
46:24'
Hostující celek hraje přesilovou hru, Rust pálil z první, ale brankář Vancouveru byl připravený.
45:58'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Oscar Fantenberg – 2 min., hákování).
45:48'
Penguins se usadili v útočném pásmu, ale prosadit se nedokázali.
44:43'
Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
44:05'
J. T. Miller (Vancouver) dostal kotouč do útočného pásma, následně Brock Boeser (Vancouver) pálil nepřesně. Jeho rána z první nebyla špatná, ale kotouč končí vedle.
43:25'
Canucks se dostlali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
42:20'
Sledujeme rychlý úvod třetí třetiny, zbytečně se nepřerušuje.
42:00'
Teddy Blueger (Pittsburgh) se dostal s kotoučem až do útočného pásma, jeho zakončení postrádalo přesnost.
41:40'
41:18'
Bryan Rust se zjevil sám před brankou, dostal se k odraženému kotouči, ale jeho rána byla nepřesná.
40:27'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, následná Malkinova rána končí nad brankou. Jacob Markström (Vancouver) dokázal kotouč vyrazit.
40:01'
40:00'
39:58'
Kotouč po střele hostujícího celku vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude vinou teče před domácí brankou.
39:38'
39:00'
Oznámena byla poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina. Vice ze hry mají sice hostující hokejisté, ale dokázali se prosadit jen jednou.
38:10'
Buly před brankou Canucks. Jacob Markström musí být pozorný.
36:12'
Rychle po inkasované brance si bere domácí celek dvoubrankové vedení zpět, z dorážky z pozice před brankou se prosazuje ELIAS PETTERSSON. Asistence: Tyler Myers a J. T. Miller.
35:28'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hostující celek se prosazuje a snižuje na rozdíl jediné branky, nyní to už Penguins vyšlo, díky důrazu před brankou se prosazuje v přesilové hře JAKE GUENTZEL. Asistence: Jared McCann a Jevgenij Malkin.
35:01'
Zhruba polovinu oslabení už domácí celek dokázal ubránit. Hosté hrají aktivně, už mají 16 střel v této třetině, hráči Canucks jen dvě.
34:39'
Alex Galchenyuk (Pittsburgh) se zkoušel dostat ke kotouči, ale jeho rána byla zblokovaná.
34:22'
Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry, a tak ukončil velký tlak Penguins.
33:25'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2+2 min, vysoká hůl).
33:13'
Jack Johnson (Pittsburgh) byl zcela sám před brankou, ale prosadit se nedokázal. Jacob Markström (Vancouver) své spoluhráče znovu podržel spolehlivým zákrokem.
32:44'
Jordie Benn (Vancouver) si dobře sjel před svou branku, a tak dokázat zblokovat střelecký pokus soupeře.
31:58'
Jacob Markström (Vancouver) ukryl kotouč do rukavice, vhazovat se bude před jeho brankou. Hostující celek nyní diktuje tempo hry, domácí hokejisté se musí bránit.
31:31'
Další práce pro domácího brankáře, Jacob Markström (Vancouver) si dokázal poradit s dalším projektilem soupeře.
30:40'
Bo Horvat (Vancouver) byl před brankou volný, ale Jevgenij Malkin bleskově otočil směr hry. Jake Guentzel zakončoval do odkryté branky, ale výborně zasáhl brankář Canucks.
30:22'
Komerční přestávka. To už jsme se dostali do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.
29:22'
Hostující celek proti první třetině výrazně zlepšil hru, v této třetině vede na střely 7:1, celkově je zápas střelecky ve prospěch hostů 7:6.
28:55'
Jacob Markström (Vancouver) si celkem snadno dokázal poradit se střelou od modré čáry.
28:26'
Bryan Rust (Pittsburgh) se dostal do útočného pásma, jeho projektil kočí vysoko nad brankou. Rána byla zblokovaná.
27:25'
Juuso Riikola (Pittsburgh) pálil od modré čáry, ale jeho rána končí vedle branky.
26:46'
Teddy Blueger (Pittsburgh) ještě vybojoval útočné pásmo, následný střelecký pokus končí vedle branky.
26:11'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu mají hosté. Brandon Tanev (Pittsburgh) dostal kotouč do útočného pásma, u druhé tyčky hledal spoluhráče, ale rána končí vedle.
23:05'
Brock Boeser (Vancouver) měl u tyčky zcela volný, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč.
22:30'
Dominik Kahun (Pittsburgh) vybojoval kotouč, dostal se ke střele. Jeho projektil nebyl nejpřesnější.
22:06'
Jacob Markström (Vancouver) nyní své spoluhráče podržel, Jake Guentzel (Pittsburgh) měl na hokejce kontaktní branku, ale gólmana prostřelit nedokázal.
21:34'
Matt Murray (Pittsburgh) rozehrává od své branky, ale dobře napadal domácí Tanner Pearson (Vancouver), který nedal soupeřům mnoho prostoru.
20:57'
Domácí hrají v plném počtu.
20:53'
Jacob Markström (Vancouver) kryje snad první střelu na branku, kterou dokázal hostující celek v tomto zápase vyprodukovat.
20:30'
Jeden z hostujících hráčů pálil z mezikruží, jeho projektil postrádal přesnost.
20:01'
Hodně pomalý začátek zápasu, mnoho přerušení, domácí hráli přesilovku pět na tři. Dali gól, hosté si vzali výzvu, která odhalila ofsajd při přechodu útočné modré čáry. Nakonec branka neplatila a vracel se čas. Dvě další přesilovkové góly znamenají, že po první abnormálně dlouhé třetině vedou Canucks 2:0. Podle oficiálních statistik jsou střely na stranu 7:0.
20:00'
19:57'
Jevgenij Malkin (Pittsburgh) pálil z první, jeho ránu tečoval jeden z domácích hráčů mimo hrací plochu.
19:23'
Canucks vyhazují přes všechny čáry.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:57'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tanner Pearson – 2 min., nedovolené bránění).
18:50'
Vhazovat se bude v útočném pásmu Canucks.
18:21'
V poklidném tempu se dohrává první třetina zápasu, ve kterém vede domácí celek 2:0.
17:00'
Domácí celek využil i další šanci, a tak navyšuje své vedení, povedenou tečí nasměroval kotouč do sítě J. T. MILLER. Asistence: Oscar Fantenberg a Christopher Tanev.
16:54'
Adam Gaudette (Vancouver) pálil z dobré pozice, ale jeho rána končí vedle branky. Myšlenka to nebyla špatná.
16:30'
Domácí celek pokračuje v přesilové hře, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.
15:10'
Tentokrát se domácím podle pravidel zcela v pořádku podařilo proměnit přesilovku pět na tři, a tak se dostávají do vedení. Ránou z první se prosazuje obranou Penguins neobsazený JAKE VIRTANEN. Asistence: Tyler Myers a Antoine Roussel.
14:56'
Brock Boeser (Vancouver) pálil z dobré pozice před brankou, ale Matt Murray (Pittsburgh) dobře přečetl situaci a dokázal si poradit.
14:40'
Necelá půlminuta přesilovky pět na tři ještě zbývá.
14:08'
Domácí stále hrají přesilovku pět na tři. Usadili se v útočném pásmu. J. T. Miller (Vancouver) pálil, jeho ránu vyrazil brankář.
13:51'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jack Johnson – 2 min., podrážení).
14:45'
Hosté si vyžádali výzvu, podle které je jasné, že se domácí při pokusu dostat se do útočného pásma dostali do postavení mimo hru. Čas se tedy vrací na 06:16. J. T. Miller dostal kotouč do branky, ale gól neplatí.
13:05'
Domácí si zahrají přesilovku pět na tři, trvat může až dvě minuty.
13:05'
12:56'
Domácí celek hraje dlouhou přesilovku.
12:20'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2+2 min, vysoká hůl).
11:35'
Bo Horvat (Vancouver) rozehrává od své branky, založil akci, které chyběla přesnější finální přihrávka.
10:42'
Oscar Fantenberg (Vancouver) to zkoušel individuálně, dostal se do útočného pásma, od modré čáry vypálil, ale brankáře neprostřelil. Jeho rána byla podle všeho zblokovaná.
10:15'
Matt Murray (Pittsburgh) musel zasahovat, první střela na branku v tomto zápase.
10:05'
Stále ani jeden brankář zasahovat nemusel.
09:42'
Brock Boeser (Vancouver) pálil z dobré pozice z mezikruží, jeho rána končí vedle branky.
08:15'
Hra je nyní přerušena, Joseph Blandisi (Pittsburgh) se dostal do postavení mimo hru. Komerční přestávka.
07:37'
Stále čekáme na první střelecký pokus mířící mezi tři tyče.
06:22'
Canucks rozehrávají od své branky, Adam Gaudette (Vancouver) obkroužil branku, ale jeho střelecký pokus nebyl z nejpřesnějších.
05:54'
Tanner Pearson (Vancouver) přenechal kotouč spoluhráči, Benn zakončit nedokázal od modré čáry. Následně tento obránce minul branku.
05:06'
Bryan Rust (Pittsburgh) se pokoušel co nejrychleji rozehrát akci od své branky, ale do střelecké pozice se hráč Penguins dostat nedokázal. Zatím čekáme na střelecký pokus.
04:10'
Jack Johnson (Pittsburgh) rozehrává od své branky, Penguins se ale do střelecké pozice dostat nedokázali.
03:50'
Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidnější pasáž hry, která se zbytečně nepřerušuje.
01:50'
Juuso Riikola (Pittsburgh) pálil od modré čáry, jeho tvrdá ráno kontě těsně vedle branky. Následně hosté přišli o útočné pásmo.
01:37'
Domácí rozehrávka byla špatná, kotouč přejel přes všechny čáry, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly v obranném pásmu Canucks.
01:17'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Jacob Markström (Vancouver) musí rozehrávat od své branky.
00:10'
Utkání začalo, Bo Horvat (Vancouver) se dostal do útočného pásma, ale do výraznější šance se Canucks nedostali.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (DiPietro) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – J. T. Miller, Boeser, E. Pettersson – Pearson, Horvat, Eriksson – Roussel, Gaudette, Virtanen – Motte, Beagle, Schaller.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – J. Johnson, Letang, M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Guentzel, Malkin, Rust – Aston-Reese, McCann, Kahun – Simon, Blueger, B. Tanev – Galchenyuk, Blandisi, Lafferty.

Rozhodčí: Chmielewski, Kozari – Galloway, Gawryletz.
Poslední vzájemný zápas se odehrál 28. listopadu a přenesl nečekanou přestřelku. Z výhra 8:6 se radovali domácí Penguins.
Pittsburgh Penguins odehrál 35 zápasů s bilancí 15-6-4-10 a získal 46 bodů. V tabulce Metropolitní divize je na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Columbusem Blue Jackets 1:0 v prodloužení, Los Angeles Kings 5:4 v prodloužení, Calgary Flames 4:1 a Edmontonem Oilers 5:2. Nestačil na Montreal 1:4.
Vancouver Canucks odehrál 36 zápasů s bilancí 11-6-4-15 a získal 38 bodů. V tabulce Pacifické divize je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Carolinou Hurricanes 1:0 v prodloužení a s Vegas 5:4 v prodloužení. Tým nestačil na San Jose Sharks 2:4, Vegas 3:6, Montreal Canadiens 1:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.