NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Anaheim - 31. prosince 2019   21:00

Vegas
Vegas
14:36' Mark Stone (Pacioretty) • 19:40' Tuch  • 37:55' R. Smith  • 50:56' Marchessault  • 58:06' Marchessault (Schmidt, R. Smith)

3. Marc-André Fleury (VGK) 26 zák., 2 góly, 92,9%
Statistiky: Střely na bránu: 43-28; Zablokované střely: 11-13; Vhazování: 51%-49%; Hity: 35-39; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 9-7.
Golden Knights dnes otočili utkání s Anaheimem, když skórovali čtyřikrát v řadě a zakončili rok 2019 domácí výhrou v T-Mobile Areně. Gólman Marc-André Fleury se osamostatnil na šestém místě historické tabulky NHL v počtu vítězství brankářů a aktuálně jich má na kontě 455. Skóre. Vegas Golden Knights 5 Anaheim Ducks 2.
59:38'
Shea Theodore se neměl chuť rvát a Maxime Comtois s údery do jeho tváře sportovně přestal. Oba 5 minut.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:06'
Golden Knights právě vstřelili branku!
JONATHAN MARCHESSAULT si na levé straně obranného pásma rychle srovnal puk na hokejku a poté ho střelou zápěstím poslal do prázdné brány! Asistence: Nate Schmidt a Reilly Smith.
57:04'
John Gibson opustil bránu a Anaheim zkouší zdramatizovat utkání při hře bez brankáře!
56:40'
Dnešní utkání sleduje 18320 diváků.
55:44'
Brayden McNabb na levém křídle vystřelil od modré čáry a John Gibson kotouč podržel v náručí. Po zákroku brankáře Anaheimu následuje komerční přestávka.
54:34'
Anaheim právě vstřelil branku!
JAKOB SILFVERBERG rychle zamíchal s pukem v prostoru mezikruží a krásnou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány! Bez asistence.
53:48'
Marc-André Fleury předvedl další fantastický zákrok a Anaheim se tedy nedokázal prosadit!
52:31'
Mark Stone byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Anaheim si zahraje druhou přesilovou hru v utkání.
51:27'
Vracíme se zpět po komerční přestávce a velké potyčce, po které se zřejmě nakonec nevylučovalo.
50:56'
JONATHAN MARCHESSAULT provedl trestné střílení nádherně, když si u pravé tyče vybruslil do ostrého úhlu a poté nad ležícím Johnem Gibsonem zamířil pod horní tyč! Trestné střílení.
50:55'
Jonathan Marchessault se řítil do samostatného úniku a Josh Manson ho sekl. Trestné střílení pro domácí tým!
50:13'
Chandler Stephenson mohl skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování, když teď mířil nad lapačku Johna Gibsona a orazítkoval brankovou konstrukci! Vegas nyní mohlo vést o tři branky.
49:56'
Max Pacioretty bez přípravy vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, John Gibson byl ale na přední tyči připravený a kotouč vyrazil za svou bránu.
48:40'
Alex Tuch na levém křídle nemohl pokračovat v akci a Golden Knights zastavilo postavení mimo hru.
47:54'
Shea Theodore se dostal ke střele na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, John Gibson ale zasáhl levým betonem.
46:25'
John Gibson vyrazil střelu Vegas z pravého kruhu pro vhazování a následné nahození skončilo v ochranné síti. Následuje krátká komerční přestávka.
45:38'
Překonaného Marca-Andrého Fleuryho dokázal zachránit jeden ze spoluhráčů a vyloučený Deryk Engelland se vrátil zpět na led! Obrovská šance.
45:25'
Ondřej Kaše si vyjel na bod levého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, Marc-André Fleury byl ale pozorný a pravým ramenem kotouč vyrazil mimo.
44:26'
Ryan Getzlaf a Sam Steel si tak dlouho vyměňovali puk v pravém rohu útočného pásma, až se ho zmocnil Brayden McNabb a dokázal ho úspěšně vyhodit.
43:38'
Deryk Engelland vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.
43:14'
Ducks se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, z nichž první skončila na výstroji Marca-Andrého Fleuryho.
41:36'
Ducks na levém křídle vypálili od modré čáry a Marc-André Fleury na přední tyči kotouč vyrazil.
40:22'
Max Jones se málem dokázal dostat do zakončení v blízkosti brány, jenže Golden Knights ho rychle zdvojili a vytlačili i s pukem do rohu svého obranného pásma.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 33-17; Zablokované střely: 8-9; Vhazování: 51%-49%; Hity: 28-28; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Třetí třetina začne přibližně v 22:59.
Dlouho to vypadalo, že prostřední část utkání žádný gól nepřinese, v závěru druhé třetiny se ale prosadil Reilly Smith, když využil špatné rozehrávky Ducks a poslal Vegas do dvoubrankového vedení. Skóre po druhé části. Vegas Golden Knights 3 Anaheim Ducks 1.
40:00'
39:53'
Max Jones vypálil v prostoru pravého kruhu pro vhazování a jeho střela se od jednoho z hráčů odrazila do ochranné sítě. Ještě jedno vhazování ve druhé třetině.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:28'
Mark Stone mohl skórovat podruhé v zápase, když vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, John Gibson ale dokázal jeho ostrou ránu vyrazit.
37:55'
REILLY SMITH využil špatné rozehrávky Ducks, když si rychle vybruslil do pravého kruhu pro vhazování a nádhernou bekhendovou střelou z úhlu zamířil nad ležícího brankáře! Bez asistence.
37:34'
Ondřej Kaše mířil střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči, Marc-André Fleury se ale sehnul a vyrážečkou puk vyrazil mimo.
36:57'
Golden Knights na levém křídle vypálili od modré čáry a John Gibson puk vyrážečkou vyrazil mimo.
36:13'
Nicolas Deslauriers vystřelil z prostoru levého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury puk vyrazil za bránu. Ducks se vzápětí snažili prosadit znovu, brankář Vegas byl ale pozorný a tentokrát puk podržel v lapačce.
34:07'
Reilly Smith na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a John Gibson vkleče puk podržel. Reklamní přestávka.
33:37'
John Gibson vytáhl další dobrý zákrok a Golden Knights se dostali v levém kruhu k dorážce, která minula bližší tyč odkryté brány hostujícího Anaheimu.
33:18'
Jonathan Marchessault na levém křídle vypálil ihned po vhazování a John Gibson vytáhl pěkný semafor.
33:14'
Ryan Reaves se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, John Gibson ho ale dokázal vychytat a Korbinian Holzer se vzápětí postaral o drobnou potyčku.
32:48'
Ducks odpověděli střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, kterou Marc-André Fleury nakonec podržel v lapačce a prostor dostává komerční přestávka.
32:05'
Hokejisté Vegas se dostali ke střele v mezikruží a dobře mířili k levé tyči brány, John Gibson byl ale pozorný a vnější stranou vyrážečky zřejmě puk vyrazil.
31:01'
Domácí hokejisté Golden Knights se ocitli pod tlakem a podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění.
30:56'
Sam Carrick vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus byl hráči Vegas zablokován.
28:29'
Domácí hokejisté čelili dalšímu nájezdu Ducks a puk skončil v ochranné síti. Komerční přestávka.
27:49'
Devin Shore vystřelil na bodu pravého kruhu a pěknou střelou zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, Marc-André Fleury ale puk lapačkou vytáhl mimo.
26:03'
Ducks nepříjemně vypálili od modré čáry a Marc-André Fleury s problémy dokázal kotouč vyrazit před sebe. Anaheim se chtěl dostat k dorážce, jenže neuspěl.
25:48'
Korbinian Holzer chtěl dojet puk v levém rohu útočného pásma Anaheimu, rychle k němu ale přistoupil Alex Tuch a nedovolil mu se s ním otočit.
23:10'
Cam Fowler vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči brány, jenže Marc-André Fleury puk pravým betonem vyrazil do rohu.
22:25'
Paul Stastny si najížděl před bránu na přihrávku z vrcholu levého kruhu, jenže na kotouč těsně nedosáhl a pouze olízl špičku jeho čepele hole.
21:49'
Ducks usilovně bojovali o kotouč v levém rohu útočného pásma, nakonec se ale k ničemu nedostali a Marc-André Fleury v domácí bráně nezasahoval.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 22-5; Zablokované střely: 2-8; Vhazování: 61%-39%; Hity: 18-13; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 22:06.
Korbinian Holzer sice poslal Ducks do vedení, jenže Golden Knights dokázali ještě před přestávkou skóre otočit, když se prosadili Mark Stone a Alex Tuch. Skóre po první třetině dnešního střetnutí v T-Mobile Areně zní. Vegas Golden Knights 2 Anaheim Ducks 1.
20:00'
19:40'
John Gibson tentokrát nedokázal vleže odolat obrovskému závaru ze strany Golden Knights a ALEX TUCH u levé tyče dopíchl volný puk do sítě! Vegas sice přesilovou hru těsně nevyužilo, krátce před přestávkou ale otáčí skóre. Bez asistence.
19:17'
Alex Tuch se dostal ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela bez přípravy ale skončila na boční síti a brankář John Gibson nemusel zasahovat.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:50'
Korbinian Holzer bojoval v levém rohu obranného pásma o puk s Alexem Tuchem a zůstal ležet na hrací ploše poté, co mu nepříjemně zalehl levou nohu.
18:02'
Jonathan Marchessault vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a na přední tyči puk tečoval Reilly Smith, od jehož hole se kotouč odrazil do ochranné sítě.
17:36'
Adam Henrique byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Vegas si zahraje po reklamní přestávce přesilovou hru.
14:36'
MARK STONE pěkně vystřelil na vnitřním oblouku pravého kruhu a nádhernou střelou zápěstím nad lapačkou Johna Gibsona vymetl pravý horní roh brány! Stav 1:1. Asistence: Max Pacioretty.
13:20'
Do konce úvodní třetiny utkání zbývá odehrát necelých sedm minut a Golden Knights jsou během posledních okamžiků výrazně lepší, hosté ale vedou 1:0.
11:48'
Max Pacioretty se dostal ke střele mezi kruhy a Korbinian Holzer puk přizvedl do ochranné sítě.
11:14'
Ducks vystřelili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury kotouč podržel v náručí.
11:04'
Teď byli Golden Knights hodně blízko vyrovnávacího gólu, jenže Alex Tuch ani Mark Stone neskórovali.
11:04'
Před bránou Johna Gibsona teď vznikl obrovský závar, když se snažili puk dotlačit do sítě Alex Tuch a po něm Mark Stone, brankář Anaheimu ale zůstal vleže nepřekonán a následuje komerční přestávka! Omlouvám se, nakonec to byl útočník Jonathan Marchessault, který pak ani nadvakrát nebo natřikrát neskóroval v blízkosti levé tyče!
10:13'
Golden Knights se marně snaží vyrovnat skóre zápasu a puk se odrazil do ochranné sítě. Další přerušení.
09:42'
Mark Stone se ocitl v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
08:13'
Jakob Silfverberg se snažil prosadit v blízkosti levé tyče, kde Marc-André Fleury nedokázal puk v kleče udržet a z dorážky ho překonal obránce KORBINIAN HOLZER! Anaheim otevřel skóre a vede v T-Mobile Areně nyní 1:0. Bez asistence.
05:45'
Golden Knights se dostali na levém křídle k nahození od modré čáry, které Jacob Larsson přizvedl do ochranné sítě a hra byla přerušena. Stále bez branek.
03:48'
Brayden McNabb přihrával z vrcholu levého kruhu pro vhazování před bránu, Ducks ale jeho úmysl přečetli a nedovolili domácímu obránci přenést hru.
01:50'
Shea Theodore mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, John Gibson ale puk zmrazil mezi svými betony.
01:09'
Max Pacioretty na pravém křídle vypálil od modré čáry a John Gibson jeho pokus na vzdálenější levé tyči nadvakrát zastavil, když ho zmrazil pod lapačkou.
00:30'
Ondřej Kaše se dostal ke střele na pravém křídle a Marc-André Fleury jeho pokus snadno podržel v náručí.
00:01'
Golden Knights vyhráli úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Vegas a hosty z Anaheimu bylo zahájeno.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Theodore, Holden, Engelland (A), Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone (A), Stephenson, Pacioretty – Glass, Stastny, Tuch – Reaves, Nosek, Carrier. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson (A), H. Lindholm, Gudbranson, Fowler, Holzer, Ja. Larsson – Carrick, Getzlaf (C), Henrique – Silfverberg (A), Lundeström, Comtois – O. Kaše, Steel, Jones – Rowney, D. Shore, Deslauriers. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: Peter MacDougall, Dean Morton. Čároví: Ryan Gibbons, Bryan Pancich.

Tomáš Nosek (VGK) 39 zápasů, 5+3, +/- -1
Ondřej Kaše (ANA) 33 zápasů, 3+11, +/- -2
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně NHL dvakrát a z vítězství se vždy radoval domácí celek. Na konci října nejprve Golden Knights a na konci prosince Anaheim.
Anaheim Ducks

Hokejisté Anaheimu vyhráli z posledních čtyř střetnutí dvakrát a na ledě Vegas se dnes budou snažit odčinit domácí porážku s Philadelphií Flyers, které podlehli 2:1 po prodloužení. Ducks se poslední domácí zápas proti Golden Knights povedl, když na konci prosince zvítězili těsně 4:3. V bráně hostů zřejmě začne John Gibson.
Vegas Golden Knights

Marc-André Fleury se dnes může posunout v historické tabulce NHL v počtu vítězství brankářů na šesté místo, pokud Vegas dokáže v domácí T-Mobile Areně porazit Anaheim. Curtis Joseph a Marc-André Fleury mají na kontě 454 výher. Vegas vyhrálo pět z posledních osmi střetnutí a vyhřívá se na prvním místě Pacifické divize.
Golden Knights hostí v posledním zápase kalendářního roku 2019 hokejisty Anaheimu a domácí brankář Marc-André Fleury může překonat v počtu vítězství Curtise Josepha. Čeká nás souboj dvou rivalů z Pacifické divize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.