NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Nashville - 29. března 2021   02:10

Chicago
Chicago
47:35' DeBrincat (P. Kane, Suter) • 49:25' DeBrincat (Suter)
2:3
(0:2, 0:0, 2:1)
Nashville
Nashville
04:43' Arvidsson   • 18:30' Järnkrok  (Ekholm, Kunin) • 53:27' Josi  (Tolvanen, Arvidsson)
Chicago
St. Pierre, McCauley – Sericolo, Gawryletz
United Center, Chicago
Nashville

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 10:41
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 15:37

Tři hvězdy utkání

1. Roman Josi (NSH) – 1+0
2. Alex DeBrincat (CHI) – 2+0
3. Viktor Arvidsson (NSH) – 1+1
Nashville podruhé v řadě obral Chicago na jeho vlastním ledě o všechny body. Predátoři zvítězili 3:2 a hlasitě si řekli o pozornost v boji o play-off.

Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro Predátory, kteří si v průběhu první třetiny vytvořili dvoubrankový náskok zásluhou tref Viktora Arvidssona a Calleho Järnkroka. Po bezgólové druhé třetině ale Jestřábi zabrali. Jmenovitě Alex DeBrincat, který dvěma góly v rozmezí dvou minut vrátil skóre do vyrovnaného stavu. Rozhodující moment střetnutí přišel v 56. minutě, kdy mizernou rozehrávku Dacha zachytil Arvidsson, následně Tolvanen sklepl puk pro Romana Josiho, a ten střelou k levé tyči rozhodl o vítězství Nashvillu.

Svěřenci kouče Hynese získanými dvěma body vystřídali dnešního soupeře na čtvrté pozici Centrální divize zásluhou lepšího skóre. V boji o play-off se můžeme těšit na dramatickou bitvu do posledních zápasů.
59:59'
Patrick Kane musel střílet, ale byl z velkého úhlu, neměl tak Rinneho čím překvapit. Devětatřicetiletý Fin puk zachytil do lapačky a tím nejspíše zpečetil vítězství Nashvillu. Domácí jen těžko stihnou za sedm desetin vystřelit.
59:28'
Dvakrát v krátkém časovém sledu hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Kouskování hry rozhodně hraje ve prospěch hostů, Jestřábi si tak nedokáží vytvořit souvislý tlak.
59:10'
Nejproduktivnější hráč domácích Patrick Kane nahodil touš do útočného pásma a Malcolm Subban sprintuje na střídačku. Chicago zkouší powerplay!
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:49'
Alex DeBrincat ztratil stabilitu, což hrálo do karet Dantemu Fabbrovi. Bek získal volný puk a obloučkem poslal hrací předmět do útočného pásma.
58:23'
Nečekaný odraz od mantinel Subbana z rovnováhy nevyvedl. Domácí strážce svatyně rychle zareagoval a levým betonem kotouč vykopl příhodně pro spoluhráče.
57:45'
Dominik Kubalík pod tlakem jen nahodil touš z obranného do středního pásma. Další cenné vteřiny pro Nashville, Harpur ujel zdržovat za vlastní bránu.
57:08'
Obrana Predátorů působí neprostupným dojmem. Proniknout do šance zkusil Patrick Kane, ale Fabbro s Josim jej skřípli do kleští.
56:56'
Duncan Keith hledal, komu by nahrál směrem dopředu, ale všichni spoluhráči byli obsazení. Proto do akce zapojil parťáka z obrany Murphyho.
56:21'
Zasahovat musel Malcolm Subban. Kanadský gólman ve službách Chicaga šikovně zmenšil střelecký úhel Tolvanenovi, střelu příklepem schoval v lapačce.
55:44'
Další útočnou akci domácího mužstva zastavil Matt Benning. Skvěle přečetl dlouhou nahrávku na Highmora, nataženou holí zabránil puku v cestě k protihráči.
55:17'
Z nulového úlu zkusil gólmana zaskočit Ryan Carpenter. To by možná i vyšlo, kdyby netrefil pouze boční síť. Hraje Roman Josi.
54:39'
Je jasné, že Predátoři nikam spěchat nebudou. Za brankou kvedlal s pukem Ekholm, napadat se jej vydal Kämpf. Švéd včas rozehrál na Harpura.
54:14'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Alex DeBrincat. Radost z hattricku americkému útočníkovi překazil Pekka Rinne zákrokem vyrážečkou.
53:27'
Nashville právě vstřelil branku!
Přihrávka naslepo v obranném pásmu se Dachovi hrubě nevyplatila. Arvidsson nahrál Tolvanenovi, který pod sebe sklepl z první na ROMANA JOSIHO a švýcarský bek uspěl střelou k levé tyči. Asistence: Eeli Tolvanen a Viktor Arvidsson.
53:20'
Postavení mimo hru odpískáno hostujícímu celku. Jakov Trenin udělal před modrou čárou zbytečnou kličku navíc, s čímž nepočítal spoluhráč Sissons.
52:46'
Za brankou zklidnil hru Mattias Ekholm. Do tohoto prostoru ujel před Carpenterem. Ten si splnil povinnosti a odjel vystřídat.
52:11'
Domácí ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. Bylo ale vidět, že dvojice za sebou má náročné střídání, Boqvist na pas Janmarka nedosáhl.
51:39'
Pius Suter naznačil nahrávku, ovšem kotouč podržel na holi. Tímto momentem zmátl Fabbra, který neprožívá dobrou třetí třetinu. Bek měl štěstí, že proti ráně švýcarského útočníka vytasil skvělý zákrok lapačkou Rinne.
51:12'
Zákrok na hranici pravidel předvedl Matthew Highmore, jenž na hranici brankoviště atakoval Rinneho. Sám gólman požadoval vyloučení, ale rozhodčí situaci přešli bez povšimnutí.
50:44'
Ben Harpur si vyměnil puk s Carrierem, načež nahodil za bránu soupeře. Connor Murphy v osobním souboji přetlačil Grimaldiho, hosté v útočné třetině dlouho nepobyli.
50:10'
V době, kdy se rozběhla poslední desetiminutovka základní hrací doby, jsou oba celky na stejné startovní čáře. Psychická výhoda je však jednoznačně na straně domácích.
49:25'
Chicago právě vstřelilo branku!
ALEX DEBRINCAT střílí druhý gól v rozmezí dvou minut a vyrovnává na 2:2! Po levé straně se zbavil Fabbra a nabruslil před bránu. V tomto prostoru protáhl kličku do forhendu, čímž vyřadil ze hry Rinneho, odkrytou bránu následně trefil bez problémů. Asistence: Pius Suter.
49:01'
Od modré čáry vypálil Mathieu Olivier. Střelu zpomalil Dominik Kubalík, Subban měl tak o to snazší práci. Černou gumu přidržel v lapačce.
48:39'
Nahození Nikity Zadorova zastavil za brankou Pekka Rinne. Fin prodal zkušenosti. Rozhlédl se a ve finále našel volného Josiho.
48:02'
Hosté chtěli rychle odpovědět. Mikael Granlund zkusil překvapit Subbana z velkého úhlu, kanadský strážce svatyně zasáhl levým ramenem.
47:35'
Ještě to bude drama! Obrana sice nahrávku Kanea do levého kruhu zpomalila, ale nezastavila. ALEX DEBRINCAT následně využil faktu, že Rinne upustil vyrážečku, finského brankáře propálil střelou na bližší tyč. Asistence: Patrick Kane a Pius Suter.
47:09'
Ofsajd. Čárový rozhodčí nepustil do útočného pásma Patricka Kanea, neboť jeho krajana DeBrincat přejel bez puku modrou čáru dříve.
46:36'
Dante Fabbro po mantinelu vyslal touš do jízdy Cousinsovi. Útočník zkusil kličku proti Zadorovovi, ten se však nachytat nenechal a kotouč soupeři vypíchl z pod hole.
46:05'
Potrestaný Viktor Arvidsson znovu krouží po ledové ploše. Hned se zapojil do útočné akce, kterou sám završil bekhendovým projektilem do rukavice Subbana.
45:50'
Zakončení Dominika Kubalíka z levé strany už mělo výrazně více šancí na úspěch. Tvrdá rána mířila mezi tři tyče, ovšem Rinne opět skvěle reagoval, v přesunu vytasil proti zakončení pravý beton.
45:11'
Tak konečně střela. Patrick Kane vypálil od pravého mantinelu, jenže pokusu chyběla razanci i přesnost. Snadná práce pro Rinneho, jenž ukryl puk mezi betony.
44:32'
Pekka Rinne v oslabení zatím nemusel řešit žádnou složitější situaci. A tato skutečnost ještě chvíli přetrvá, neboť hosty osvobodil Josi.
44:03'
Viktor Arvidsson daroval domácím přesilovou hru faulem v útočném pásmu. Švédský útočník je vyloučen za držení, kvůli kterému nemohl pokračovat ve hře Boqvist.
43:46'
Otočka kolem brány Callemu Järnkrokovi nevyšla. Technicky provedl švédský útočník všechno správně, ale Subban rychle reagoval a přilepil beton k tyči.
43:17'
Domácí vybojovali útočnou třetinu, tím to ovšem skončilo. Pius Suter vyzval k souboji jeden na jednoho Ekholma, úspěšnější byl obránce.
42:56'
Tak dlouho Nikita Zadorov obtěžoval Cousinse, až jej přiměl k chybě. Ruský obránce rozjíždí z obranného pásma další útočnou akci Blackhawks.
42:02'
Eeli Tolvanen opět v akci, pro změnu na vrcholku pravého kruhu. V tomto případě již mířil mezi tři tyče, avšak Malcolm Subban změnu stavu nepřipustil, zasáhl lapačkou.
41:46'
Hosté zbytečně překombinovali situaci dvou na jednoho. Calle Järnkrok dostal nahrávku na bekhend, proto vracel Tolvanenovi, ten však už z úhlu ani nemohl mířit přesně.
41:11'
Nahození DeBrincata nesplnilo účel. Pekka Rinne totiž kotouč z lapačky vyklepal pro Ekholma, ten obloučkem poslal touš do středního pásma.
40:21'
Roman Josi obral Patricka Kanea, ale pod tlakem amerického útočníka pouze vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Rinneho.
40:10'
Třetí třetina ukrajuje první vteřiny. Lépe do ní vstoupili domácí, kteří rychle získali útočné pásmo. Podaří se jim rychle vsítit kontaktní gól?
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:56.
Prostřední část skončila bez branek, do třetí třetiny tak Nashville půjde s dvoubrankovým vedením v zádech. K vidění bylo ale hned několik zajímavých příležitostí. A to především na straně domácích, kteří bojují, ale zkušený Pekka Rinne dnes působí velmi jistým dojmem. Na střelu z 38. minuty podání Kirbyho Dacha sice nedosáhl, ale zachránila jej pravá tyčka. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky ještě čelil úniku DeBrincata, Američan však bránu pro změnu přestřelil.
Střely na branku po 2. třetině: 19 – 20
40:00'
39:53'
Příležitost si stihl vytvořit i na druhé straně Nashville. Calle Järnkrok pasem napříč pásmem našel Kunina, střela z první trefila pravý beton domácího gólmana.
39:32'
Gól do šatny měl na holi Alex DeBrincat! Do brejku jej nastartoval krajan Patrick Kane, forhendová střela zamířila těsně nad břevno. Tato příležitost by Blackhawks mohla ještě hodně mrzet.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:55'
Od pravého mantinelu pálil k protější tyči Mathieu Olivier. Subban na kotouč endosáhl, ale nemusel smutnit, touš totiž proletěl výrazně vedle pravé tyčky.
38:17'
Nahrávka Harpura na Tolvanena přišla v pravý čas, o ofsajdu nemohla být řeči. Spoluhráči ale nechali finského forvarda v útočném pásmu osamoceného, útočník si puku dlouho neužil.
37:43'
Brejk Predátorů nastartoval levou stranou Rocco Grimaldi. Střílenou nahrávkou našel hokejku Cousinse, který usměrnil černou gumu do výstroje Subbana.
37:02'
Rinneho zachránila tyčka! Střílel Kirby Dach, a to velmi chytře, neboť si byl vědom, že gólman toho moc nevidí. Finský matador reagoval až na zvuk pravé části brankové konstrukce.
36:46'
DeBrincat přihrávkou napříč středním pásmem nahrál Kaneovi na brusle. Americký útočník tudíž musel zastavit pohyb. Pod tlakem pouze nahodil puk za bránu soupeře, kde neměl žádného ze spoluhráčů.
36:21'
Oblouček Josiho na Granlunda zastavil v rukavici Duncan Keith. A protože jako další hrál Alex DeBrincat, přerušili rozhodčí hru z důvodu přihrávky rukou.
35:57'
Netrvalo dlouho a domácí vybojovali zpět pozici v útočné třetině. Rozvlnit síť chtěl Nikita Zadorov střelou od modré čáry. Rinne udržel hrací předmět před brankovou čárou.
35:17'
Početní převaha Blackhawks je minulostí. Potrestaný Ryan Johansen se okamžitě zapojil do hry, když tentokráte čistým hitem odstavil od kotouče Murphyho.
34:46'
Predátoři ujeli při vlastním oslabení do přečíslení dvou proti jednomu. Erik Haula vybídl ke skórování Järnkoka, proti kterému se skvěle přesunul Subban, Kanaďan zakročil levým betonem.
34:15'
Domácí výhody jednoho hráče v poli zatím nedokázali využít. Patrick Kane kouzlil s pukem u levého mantinelu, jenže jeho nahrávku na DeBrincata vystihl Ekholm.
33:15'
Po krátké komerční přestávce čeká na Chicago druhá přesilová hra. Vyloučeným hráčem Predátorů je Ryan Johansen, Švéd krosčekem sestřelil Zadorova.
33:08'
V postavení mimo hru byl přichycen Calle Järnkrok. Mattias Ekholm poslal nahrávku na krajana příliš pozdě, útočník ji převzal až za modrou čárou.
32:46'
Dlouho se hraje bez přerušení. Po delší době o sobě dal vědět Ryan Johansen, jeho ránu ještě ze středního pásma Subban bez problémů vykopl pravým betonem.
32:27'
Calvin de Haan mohl odčinit moment vedoucí k prvnímu gólu, kdy si kotouč kopl do brány. Ale neuspěl, nahození od modré čáry zamířilo těsně nad.
31:50'
Nepřehlednou situaci uklidnil Philipp Kurashev, který vybojoval touš do své moci a ujel za vlastní bránu, kde několikrát zakvedlal s kotoučem. Oba týmy střídají.
31:32'
Brejk rozjel na opačnou stranu Mathieu Olivier. Rychlost nabral solidní, ale zapomněl vypálit. Situaci z prakticky nulového úhlu již nezachránil, cílové zařízení minul o značný kus.
30:47'
Kirby Dach si vyměnil puk s DeBrincatem, načež nabil na modrou čáru Keithovi. Tvrdá dělovka nemířila mezi tři tyče, rozezvučela pouze zadní mantinel.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Nashville drží dvoubrankové vedení. Vítězství by bylo pro Predátory velkým krokem v boji o play-off, bodově by se dotáhli právě na dnešního soupeře.
29:35'
Nebývá časté, aby Patrick Kane vyšel ze zápasu s prázdnou, čili bez bodu. Hosté zatím americkou hvězdu Blackhawks brání na jedničku a když zaváhají, vše vyřešil gólman. Rinne pokus Američana zápěstím schoval v rukavici.
29:11'
K puku dojel nejrychleji Nick Cousins. Nejprve zkusil otočku zpoza brány, jež nevyšla. Vzápětí přihrál do pravého kruhu Grimaldimu, jehož pokus Subban zpacifikoval nadvakrát.
28:39'
Calle Järnkrok si byl moc dobře vědom, že čárový rozhodčí signalizuje ofsajd. Proti si puk stál pro sebe a počkal, až spoluhráči vyklidí pole. Následně nahodil za branku.
28:12'
Nashville přesilovku nevyužil. Nikita Zadorov je zpět na ledové ploše a může v klidu odjet na střídačku, protože hra probíhá ve střední třetině.
27:45'
Ve středním pásmu nabral velkou rychlost Mikael Granlund. Jeho cesta skončila za brankou, kde jej úspěšně obral a následně i vyhodil Duncan Keith.
27:03'
Roman Josi zrušil nápřah a nahrál po své levé ruce Tolvanenovi. Finský mladík střílel příklepem k protější tyči, zacílil těsně vedle ní.
26:12'
Na Predátory čeká premiérová početní převaha. Nikita Zadorov si v obranném pásmu pomohl proti Eriku Haulovi nedovoleným bráněním a beze slov odjíždí pykat na lavici hanby.
26:00'
Stalo se. Ruský bek nastartoval po levé straně motory Dominika Kubalíka. Český útočník ujel Ekholmovi, ale na Rinneho nevyzrál, trefil jeho pravé rameno.
25:22'
Vysoký oblouček Bena Harpura srazil Subban cíleně do míst, kde byl osamocený Nikita Zadorov. Ruský obránce může založit kontr na opačnou stranu.
25:12'
Pořádně musel natáhnout svůj pravý beton Malcolm Subban, aby zabránil kotouči v cestě do sítě. Zajímavým pokusem po ledě se prezentoval Grimaldi, leč neuspěl.
24:33'
Roman Josi znovu ukázal své ofenzivní choutky. Najel na vrcholek pravého kruhu, načež zadovkou uvolnil Cousinse, rána příklepem proletěl vysoko nad.
24:16'
Pěknou individuální akci předvedl Pius Suter. Puk zpracovával zády k bráně, ale zvládl se obtočit kolem Cousinse a udělal i kličku Rinnemu, následně ale na kotouč nedosáhl, nemohl jej tak poslat do volné části svatyně.
23:47'
Na dlouhou nahrávku Roman Josi nedosáhl, hrát tak mohli znovu domácí. Jenže Duncan Keith zazmatkoval a způsobil zakázané uvolnění.
23:02'
Po vyhraném buly Kirbyho Dacha nahazoval od modré čáry Connor Murphy. Dobrou práci odvedl Mattias Ekholm, ten cíleně zblokoval touš do ochranné sítě.
22:44'
Důležitý kontaktní gól vyvinul snahu vstřelit Dominik Kubalík. Kličkou obelstil Harpura, načež vypálil zápěstím do vyrážečky gólmana.
22:30'
Finský gólman ve službách Nashvillu chvíli nevěděl, kde má kotouč, ale domácí této skutečnosti využít nedokázali, neboť probíhal boj v rohu kluziště.
21:57'
Velkou rychlost nabral po levém křídle Ryan Carpenter. Místo očekávané nahrávky mezi kruhy na Kurasheva zkusil vystřelit, Rinne si prostor u pravé tyče pohlídal.
21:01'
Americký útočník Patrick Kane u mantinelu v obranném pásmu obral o kotouč Oliviera. Následně zklidnil hru pasem za branku na Zadorova, oba celky střídají.
20:37'
Malcolm Subban musel být ve středu. Od modré čáry jej prověřil Mattias Ekholm, kanadský gólman schoval touš v lapačce.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, pojďme na ni! Buly ovládl Ryan Johansen, útočnou akci Predátorů rozjíždí nejlepší obránce loňské sezóny Roman Josi.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:02.
Po první třetině má blíže vítězství Nashville, jehož hráči dvakrát mířili do černého, zatímco Pekka Rinne drží čisté konto. Vedoucí gól vstřelil už v 5. minutě Viktor Arvidsson, jehož nahrávku si do vlastní brány smolně srazil de Haan. Druhou branku si Predátoři schovali na závěr úvodního dějství. Ekholm poslal střelu do brusle krajana Calleho Järnkroko, od níž se puk odrazil za záda bezmocného Subbana.
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 9
20:00'
19:36'
Což se jim nejspíše nepodaří. Nahrávku Romana Josiho napříč pásmem na Oliviera totiž vystihl Kurashev, jenž s pukem vyjel do středního pásma.
19:11'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Malcolma Subbana. Hosté mají v koncovce první třetiny navrch a ještě by rádi přidali třetí zásah.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:30'
Predátoři odskakují v závěru úvodní dvacetiminutovky do dvougólového náskoku! Parádní individuální akci předvedl Ekholm, který zpoza brány vyjel do levého kruhu, načež před svatyní soupeře trefil do brusle spoluhráče CALLEHO JÄRNKROKA a puk odrazem od ní skončil za brankovou čárou. O úmyslném kopnutí nemohla být řeč. Asistence: Mattias Ekholm a Luke Kunin.
18:20'
Při rozehrávce zaváhal Ben Harpur, avšak Philipp Kurashev chybu potrestat nedokázal. Pálil přes zmíněného beka o pořádný kus vedle levé tyče.
17:58'
Z prakticky nulového úhlu vyzkoušel štěstí Patrick Kane. Pekka Rinne zůstal v pozoru, hrací předmět do ochranné sítě vyhlavičkoval maskou.
17:38'
Velkou rychlost nabral po levém mantinelu Brandon Hagel. Dokázal ujet osobnímu strážci v podobě Sissonse, ale na Rinneho nevyzrál, touš mu poslal do lapačky.
16:36'
Prohřešek Rusa Trenina domácí hokejisté potrestat nedokázali. Hra pokračuje v pěti na obou stranách ve středné třetině.
16:20'
Na třetí pokus Blackhawks útočné pásmo udrželi, ale nevytvořili si žádnou zajímavou příležitost, protože Keithovu nahrávku po mantinelu zachytil Ekholm.
15:16'
Patrick Kane na modré čáře našel Carla Söderberga, která si zkusil narážečkou o mantinel pohrát s Harupurem. Obránce se nenechal, úmysl soka přečetl a Nashville znovu osvobodil.
15:00'
Úvod přesilovky domácím nevyšel podle představ. Pius Suter prohrál vhazování, načež přes všechny čáry vyhodil Calle Järnkrok.
14:36'
První přesilovou hru bude hrát Chicago. Na lavici hanby dnes podruhé odjíždí ruský forvard Jakov Trenin, tentokráte za úder vysokou holí do obličeje Murphyho.
14:21'
Kirby Dach naznačil střelu, aby posléze nahrál na modrou Keithovi. Nahození na teč nenašlo svého adresáta, Rinne si připsal snadný zákrok.
13:45'
Dobrou práci odvedl v brankovišti Matt Benning. Právě on byl tím, kdo zblokoval štiplavé nahození Murphyho, pukem dostal do chráněných míst.
13:14'
Rozehrávku Ekholma vystihl Alex DeBrincat, jenž zkusil založit protiútok na vlastní pěst. Brzy se však dostal do obklíčení tří protihráčů, o touš přišel.
12:44'
Zápas zatím probíhá v rychlém tempu, přerušuje se jen minimálně. V posledních okamžicích mají navrch Predátoři, ti znovu obsadili útočnou třetinu.
12:08'
Hodně vidět je v úvodní dvacetiminutovce Viktor Arvidsson. Švéd si najel před bránu na nahrávku Josiho, načež z bezprostřední blízkosti trefil gólmana.
11:55'
Sám proti třem projel Mattias Ekholm až do útočné třetiny. Za brankou protivníka byl švédský obránce zdvojen, nahrávka na Kunina neprošla.
11:21'
Predátoři podnikli rychlý výpad na opačnou stranu. Ten táhl levou stranou Rocco Grimaldi, nahození z velkého úhlu podržel Subban v lapačce.
10:36'
Duncan Keith měl volno po pravém mantinelu, najel si až do pravého kruhu. Vzápětí hledal střílenou nahrávkou Kanea, tomu ovšem skvěle zablokoval hokejku Olivier.
10:14'
Za Chicago si vytvořil příležitost Philipp Kurashev. Hledal místečko, kudy by puk mohl procpat za Rinneho záda, avšak nenašel žádné, Fina v finále trefil do masky.
09:46'
Carrier naznačil střelu, aby nakonec ještě vylepšil palebnou pozici pro Nicka Cousinse. Střela z první rozvlnila pouze boční síť.
09:13'
Z levého křídla až před bránu se probojoval Rocco Grimaldi. K dokonalosti chybělo jediné, gólové zakončení. Kotouč proletěl vedle pravé tyčky.
08:35'
Tresty Trenina a Carpentera vypršely, utkání pokračuje v plném počtu na obou stranách. Hra čtyři na čtyři přinesla několik zajímavých situací, jak se očekávalo.
08:12'
na druhé straně zahrozil ruský obránce Nikita Zadorov. Na modré čáře dostal hodně volného prostoru, zápěstím vypálil těsně nad.
07:44'
A další těžký zákrok pro kanadského gólmana. Do úniku ujel Viktor Arvidsson, který druhý gól v utkání nepřidal, mezeru mezi betony brankáře nenašel.
07:11'
Švýcarský obránce Roman Josi znovu potvrdil, že velmi rád podporuje ofenzivu. Zpoza brány našel v levém kruhu Ekholma, tvrdou střelu vytěsnil Subban vyrážečkou.
06:35'
Bude se hrát čtyři na čtyři. Na trestnou lavici odjíždí Jakov Trenin, který ve vlastním obranném pásmu vyhodil puk mimo hru bez doteku plexiskla, ale také Ryan Carpenter, jenž ruského protivníka nedovoleně dohrál u mantinelu.
06:11'
Brandon Hagel mohl vyrovnat, ale v přečíslení dvou na jednoho volil žabičku na Davida Kämpfa. Český forvard skákající kotouč promáchl.
05:30'
Komplikace pro Chicago, které vstoupilo do utkání aktivněji, ale šťastná akce soupeře znamená, že domácí nyní musí dotahovat manko.
04:43'
Hosté se ujímají vedení už v páté minutě! Hodně šťastný zásah pro VIKTORA ARVIDSSONA, jenž zpoza brány nahrával, ale trefil brusli de Haana, od níž se puk odrazil za záda Subbana. Kanadský gólman nedokázal včas přilepit tělo k pravé tyčce. Bez asistence.
04:02'
Ale Duncan Keith nepřesně rozehrál a následoval velký závar před brankou domácího mužstva. Ve změti hokejek si puk našel Tolvanen, bekhendem trefil pravý beton brankáře.
03:40'
Vypomoci spoluhráčům s rozehrávkou se rozhodl Malcolm Subban. Domácí gólman zachoval chladnou hlavu a po mantinelu našel volného Keitha.
03:13'
Puk skončil v ochranné síti poté, co Philipp Kurashev vypálil a puk se svezl po hokejce Nicka Cousinse. Rinne v tomto případě mohl zůstat klidným.
02:46'
Carl Söderberg zabojoval a málem se ocitl v gólové pozici. Těsně před zakončení mu čistým způsobem touš vypíchl Mattias Ekholm.
02:13'
Tolvanen nabral velkou rychlost po pravém mantinelu, ale Dominik Kubalík zachytil pohyb soka a vložil před něj tělo. Český forvard výborně zapracoval do defenzivy.
01:36'
Nejproduktivnější hráč týmu Patrick Kane kličkoval kolem modré čáry, avšak spoluhráči počkali a postavení mimo hru se nepískali. Následovala nahrávka na DeBrincata a nepřesná střela.
01:06'
První zákrok střetnutí obstaral zkušený Fin Pekka Rinne. Patrick Kane uvolnil po levém mantinelu Kirbyho Dacha, jenž z kruhu pálil do výstroje gólmana.
00:40'
Avšak rozehrávku Dominika Kubalíka vystihl kapitán Predators Roman Josi, jenž rychle otočil hru. Ale ozval se hvizd čárového rozhodčího, Johansen převzal puk v ofsajdu.
00:10'
Zápas mezi Chicagem a Nashvillem právě začal! Na buly byl úspěšnější český útočník David Kämpf, útočit tudíž mohu domácí.
00:01'

Chicago Blackhawks: M. Subban (Lankinen) – C. Murphy, Zadorov, Beaudin, Keith (A), Boqvist, de Haan – Kurashev, Suter, DeBrincat (A) – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Highmore, Dach, Janmark – Carpenter, Söderberg, P. Kane (A).

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Grimaldi, Haula, Cousins – Olivier, Sissons, Trenin.

Rozhodčí: St. Pierre, McCauley – Sericolo, Gawryletz.

David Kämpf (CHI)
Dominik Kubalík (CHI)
Nashville Predators

Jak již bylo zmíněno, Predátoři jsou na nepopulárním pátém místě, ale stále mají velkou šanci zabojovat o postup do vyřazovací fáze, když na dnešního soupeře ztrácí dva body. Nashville má navíc oproti Chicagu výrazně lepší formu, momentálně sérii drží čtyř vítězství v řadě, ačkoli na druhou stranu nutno podotknout, že ani jedno utkání nebylo s nejlepší trojicí Centrální divize (Tampa Bay, Carolina, Florida). Týmovou produktivitu vede švédský útočník Filip Forsberg s 29 body.
Chicago Blackhawks

Hokejisté Chicaga doposud odehráli 35 utkání, během nichž vybojovali 37 bodů. To jim aktuálně stačí na poslední postupové, tedy čtvrté místo v Centrální divizi, ale ještě nemají zdaleka nic jistého, náskok na pátý Nashville čítá pouhé dva body. Forma Blackhawks není ideální. V předešlých sedmi utkáních slavili vítězství pouze dvakrát, naposledy prohráli doma proti Nashvillu 1:3, dnes tak mají soupeři co vracet. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 47 body Patrick Kane. Pouze dvojice Connor McDavid a Leon Draisaitl nasbírala více bodů než tento americký útočník.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Chicagem a Nashvillem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.