NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : San Jose - 27. ledna 2021   03:00

Colorado
Colorado
16:15' Donskoi (E. Johnson, Ničuškin) • 17:01' Saad (Makar, Burakovsky) • 19:21' Rantanen (MacKinnon, Makar) • 21:32' Ničuškin  • 25:48' Girard (Jost, Sherwood) • 33:30' D. Toews (Landeskog, Makar) • 35:01' Saad (Burakovsky, Kadri)
7:3
(3:1, 4:1, 0:1)
San Jose
San Jose
10:39' Donato  (Labanc, Couture) • 27:44' Gregor  (Gambrell, Meier) • 52:43' Couture  (Donato, Labanc)
Colorado
Jean Hebert, Jake Brenk. Čároví: Travis Toomey, Travis Gawryletz
Ball Arena, Denver
San Jose
M. Jones (26. Dubnyk) – Burns, Vlasic, E. Karlsson, Ferraro, R. Šimek, Knyžov – Labanc, Couture (C), Donato – E. Kane, Hertl (A), Leonard – Meier, Gambrell, Gregor – Nieto, Marleau (A), Sörensen. Hlavní trenér: Bob Boughner.

3. Valerij Ničuškin (COL) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 42-30; Zablokované střely: 6-14; Vhazování: 47%-53%; Hity: 12:14; Přesilové hry: 1/5-0/5; Trestné minuty: 20-10.
Domácí Colorado inkasovalo stejně jako v zápase proti Anaheimu jako první, jenže poté předvedlo úžasný obrat, když skórovalo pětkrát v řadě a vyhnalo z brány Martina Jonese, kterého na začátku prostřední části nahradil Devan Dubnyk. Na vysoké výhře Avalanche se podílel dvěma góly Brandon Saad, zatímco Mikko Rantanen se prosadil jednou a skóroval v šestém zápase v řadě, čímž vytvořil své osobní maximum. Dařilo se také obráncovi Caleovi Makarovi, který si připsal tři kanadské body za tři asistence. Konečný výsledek v Pepsi Center. Colorado Avalanche 7 San Jose Sharks 3.
59:45'
J.T. Compher byl vyloučen za krosček a San Jose si zahraje v poslední minutě zápasu přesilovku 5 na 3.
59:45'
Bývalý brankář Washingtonu si připsal další zákrok a opět se strhla mela. Sharks prohru evidentně neunáší a v závěru zápasu se chtějí ještě porvat. Stav 7:3.
59:28'
Philipp Grubauer dokázal s obrovským úsilím udržet puk na brankové čáře a poté se strhla velká mela. Rozhodčí ale všechny hráče rozdělili a vylučovat se nebude.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:22'
Ryan Graves fauloval před vlastní bránou a podruhé v řadě byl vyloučen za hákování. Kromě toho také dostal deset minut za nesportovní chování a z trestné lavice zamířil do šaten. Trest odpyká André Burakovsky.
57:45'
Zatímco jsem pro Vás připravoval závěrečné shrnutí zápasu, Colorado mělo další velkou šanci, Devan Dubnyk ale vytáhl proti střele z mezikruží úžasný zákrok.
55:30'
Philipp Grubauer vyrazil bombu Sharks z vrcholu levého kruhu pro vhazování a následné vyhození Avalanche zamířilo pod lapačku gólmana Devana Dubnyka.
53:44'
San Jose snížilo a po komerční přestávce si zahraje další přesilou hru. Vyloučen byl Ryan Graves za hákování.
52:43'
San Jose právě vstřelilo branku!
LOGAN COUTURE si najel na vzdálenější pravé tyči na nádhernou přihrávku Ryana Donata z levého křídla a skvělou tečí puk usměrnil nad lapačkou Philippa Grubauera do sítě! Třetí gól hráčů San Jose. Asistence: Ryan Donato a Kevin Labanc.
51:18'
Cale Makar má na svém kontě tři body za tři asistence a nyní na pravém křídle vypálil od modré čáry, Devan Dubnyk byl ale připraven a na bližší tyči puk vyrazil.
50:40'
Brent Burns předvedl úžasný bekčeking a střelu svého bývalého spoluhráče Joonase Donskoie srazil na poslední chvíli do rohu ledové plochy.
49:59'
Timo Meier se zkoušel prosadit střelou z levého kruhu pro vhazování, Philipp Grubauer ale puk na přední tyči zmrazil a hra byla v Pepsi Center přerušena.
49:07'
Brent Burns vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Brankář Philipp Grubauer zřejmě nezasahoval.
48:28'
Vyloučený Evander Kane je zpět na ledové ploše a tentokrát za vlastní bránou fauloval Erik Johnson.
46:15'
Evander Kane míří znovu na trestnou lavici a Colorado si zahraje po komerční přestávce pátou přesilovku.
45:33'
A zpět na opačnou stranu ledové plochy, kde se Avalanche dostali v rychlém sledu k třem nahozením, všechna tři ale skončila v lapačce Devana Dubnyka.
45:04'
Sharks se dostali v rozpětí deseti sekund ke dvěma střelám od modré čáry, Philipp Grubauer byl ale v obou případech připravený a kotouč také vyrazil mimo.
43:37'
Avalanche vypálili po skončení přesilové hry na ose útočného pásma od modré čáry a Devan Dubnyk si připsal další zákrok, když kotouč vyrazil vyrážečkou.
42:18'
Gabriel Landeskog si najel před bránu na krásnou přihrávku z pravého křídla a snažil se puk usměrnit tečí k levé tyči, brankář Devan Dubnyk byl ale proti a zasáhl.
41:58'
Nazem Kadri vypálil ihned po vhazování na vrcholu levého kruhu pro vhazování, střídající Devan Dubnyk byl ale připraven a kotouč sevřel ve své výstroji.
41:33'
Evander Kane dostal dvě minuty za podrážení a Sharks jdou znovu do čtyř. Přesilová hra pro Colorado.
40:43'
André Burakovsky krásně vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk se odrazil do ochranné sítě od brankové konstrukce. Avs vedou v úvodu třetí části 7:2.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-13; Zablokované střely: 4-10; Vhazování: 43%-57%; Hity: 11:9; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 5:03.
Colorado dnes pálí na rozdíl od zápasu proti Anaheimu ostrými náboji a hned sedm jich skončilo v bráně San Jose, když se po přestávce postupně v domácím dresu trefili Valerij Ničuškin, Pierre-Édouard Bellemare, Devon Toews a podruhé v zápase Brandon Saad. Jediný střelecký úspěch hráčů Sharks po přestávce zaznamenal Noah Gregor. Skóre po druhé třetině střetnutí. Colorado Avalanche 7 San Jose Sharks 2.
40:00'
39:43'
André Burakovsky se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a v průběhu druhé třetiny se bude minimálně ještě jednou vhazovat. Avs vedou vysoko 7:2.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:48'
Johnovi Leonardovi se nechtělo na trestnou, nakonec na ni ale zamířil, když dostal dvě minuty za sekání.
37:30'
Avalanche jsou v domácím prostředí neskutečně silní a dnes to potvrzují. Nyní přišla prudká střela z vrcholu levého kruhu, kterou Devan Dubnyk dokázal zachytit.
35:33'
Mario Ferraro vypálil na vrcholu levého kruhu a Philipp Grubauer se včas přesunul k přední levé tyči, aby puk zachytil a sevřel v náručí. Komerční přestávka.
35:01'
Colorado právě vstřelilo branku!
BRANDON SAAD si najel na vzdálenější pravé tyči na nádhernou přihrávku od parťáka Andrého Burakovskyho od levé tyče a nad levým betonem přesouvajícího se Devana Dubnyka zamířil do sítě! Jeho druhý gól v utkání. Avalanche vedou 7:2. Asistence: André Burakovsky a Nazem Kadri.
33:30'
Devan Dubnyk udělal po několika skvělých zákrocích chybu, když se zbytečně vrhl po volném puku a DEVON TOEWS napálil puk z vrcholu pravého kruhu do prázdné brány San Jose! Asistence: Gabriel Landeskog a Cale Makar.
31:58'
Devan Dubnyk chytá po svém příchodu do brány skvěle, když nejprve zasáhl proti střele z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a poté střele z levé strany.
31:08'
Philipp Grubauer rychle vyjel z brány proti jednomu z hráčů Sharks a rybičkou puk poslal do bezpečí. Následný útok Sharks zastavilo postavení mimo hru, po kterém dostává prostor komerční přestávka.
31:00'
Nazem Kadri vypálil na bodu levého kruhu a Devan Dubnyk už byl málem překonán, jenže vleže dokázal záhadným způsobem zasáhnout a kotouč opět vyrazit.
30:34'
Cale Makar je hodně nebezpečný a nyní vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale minula vzdálenější levý horní roh brány Sharks.
29:50'
Nathan MacKinnon vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování bez přípravy a Devan Dubnyk na přední tyči vykopl puk levým betonem do rohu kluziště.
28:55'
Matt Nieto fauloval u hrazení otáčejícího se Nathana MacKinnona a dostal dvě minuty za hákování.
27:44'
NOAH GREGOR si najel před bránu na krátkou kolmou přihrávku od Dylana Gambrella a po krásném bekhendovém blafáku puk zasunul vedle levého betonu Philippa Grubauera k pravé tyči! Asistence: Dylan Gambrell a Timo Meier.
26:51'
San Jose často pálí od modré čáry, poslední pokus z pravého křídla ale opět skončil na výstroji Philippa Grubauera, který kotouč úspěšně vyrazil za bránu.
26:21'
Nahození Colorada ze středního pásma bylo přizvednuto do ochranné sítě a po komerční přestávce se vhazovalo ve středovém kruhu. Avalanche vedou 5:1!
25:48'
Střídání v týmu San Jose Sharks: ze hřiště odchází Martin Jones, přichází Devan Dubnyk.
25:48'
SAMUEL GIRARD teď vystřelil na ose útočného pásma z vrcholu mezikruží a jeho nádherná střela zápěstím zamířila do levého horního rohu brány – 5:1! Asistence: Tyson Jost a Kiefer Sherwood.
24:39'
Tomáš Hertl na levém křídle nedosáhl na prudkou kolmou přihrávku a proti San Jose se pískalo zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Martina Jonese.
24:07'
Ryan Donato chtěl na vrcholu mezikruží vystřelit z otočky a také se mu to povedlo, jeho následná střela zápěstím ale minula levý horní roh brány Philippa Grubauera.
22:52'
Nathan MacKinnon krásně vypálil v blízkosti levé tyče bez přípravy, Martin Jones se ale stačil přesunout a s obrovskými problémy jeho pokus vyrazil za svou bránu.
21:32'
VALERIJ NIČUŠKIN dvakrát vystihl rozehrávku San Jose a na konci samostatného úniku vstřelil v oslabení svůj první gól v letošní sezóně! Útočník Avs usměrnil puk mezi betony Martina Jonese nakonec bruslí, jenže o úmyslné kopnutí se nejednalo a Colorado skórovalo počtvrté v řadě! Demolice nebere konce. Bez asistence.
20:17'
Brandon Saad dostal v úvodu druhé třetiny dvě minuty za sekání a Sharks si zahrají první přesilovku.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 16-9; Zablokované střely: 1-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 6:1; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:04.
Colorado dnes stejně jako v zápase proti Anaheimu inkasovalo jako první, když se prosadil Ryan Donato, jenže místo zvonkohry poté přišel fantastický obrat, o který se postarali Joonas Donskoi, Brandon Saad a gólem v přesilové hře Mikko Rantanen. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 3 San Jose Sharks 1.
20:00'
19:21'
MIKKO RANTANEN teď dokonale využil přihrávky Nathana MacKinnona přes osu útočného pásma, když na bodu pravého kruhu vypálil bez přípravy a jeho nádherná bomba zamířila nad lapačkou Martina Jonese k přední pravé tyči brány! Mikko Rantanen skóroval v šestém zápase po sobě a vytvořil své osobní maximum. Colorado vede 3:1. Asistence: Nathan MacKinnon a Cale Makar.
19:00'
Do konce úvodní části zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
18:26'
Martin Jones vychytal Tysona Josta, jenže Nikolaj Knyžov byl poté vyloučen za hákování. Přesilová hra.
17:01'
BRANDON SAAD si najel před bránu na krásnou přihrávku Calea Makara z pravého kruhu pro vhazování a bekhendem z blízkosti zamířil k pravé tyči! Avs skórovali podruhé v řadě a rychle otočili skóre! Avalanche vedou nad hosty rázem 2:1. Asistence: Cale Makar a André Burakovsky.
16:15'
Erik Johnson vypálil na pravém křídle od modré čáry a na úrovni horní tyče tečoval jeho pokus JOONAS DONSKOI, který kotouč usměrnil do vzdálenějšího levého horního rohu brány a je to 1:1! Asistence: Erik Johnson a Valerij Ničuškin.
14:48'
Mikko Rantanen opět kroužil v útočném pásmu společně se svými spoluhráči, jenže Martin Jones zmrazil volný puk pod lapačkou a přerušil hru.
14:21'
Martin Jones zmrazil nahození Colorada od modré čáry pod lapačkou a následuje komerční přestávka. Ryan Donato prolomil bezbrankový stav a Sharks vedou 1:0.
13:41'
San Jose nepřesně rozehrálo podél trestných lavic a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění. Následovalo vhazování po levici Martina Jonese.
12:29'
Samuel Girard pálil na levém křídle od modré čáry nepřesně, poté ale přihrál Mikkovi Rantanenovi, který vystřelil z ostrého úhlu, Martin Jones se ale stačil přesunout a přerušil hru.
10:39'
Kotouč nepříjemně poskakoval u pravé tyče brány Colorada a dokonale toho využil RYAN DONATO, když klepl do kotouče a ze vzduchu ho pak poslal mezi brankovou konstrukcí a tělem Philippa Grubauera do sítě! Příliš mnoho místa tam nebylo, San Jose ale vede v Pepsi Center 1:0. Asistence: Kevin Labanc a Logan Couture.
10:12'
Tomáš Hertl vyrazil na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho, jeho střelu ale zablokoval Samuel Girard a následný pokus Avs zastavil Martin Jones. Komerční brejk.
10:00'
Matt Calvert vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím a Martin Jones měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil a vzápětí si poradil i s dorážkou, kterou vyrazil levým betonem.
08:07'
Hra byla po obrovské šanci na straně San Jose přerušena a prostor dostává první komerční přestávka. V Pepsi Center zatím gól nepadl a hrajeme bez branek.
07:46'
Kevin Labanc se nádherně natlačil před bránu a dvakrát se dostal do zakončení, oba dva jeho bekhendové pokusy ale skončili na pravém betonu Philippa Grubauera a golfový pokus v podání Ryana Donata z obrovské blízkosti zamířil těsně vedle vzdálenější pravé tyče! Málem 0:1.
06:47'
Colorado orazítkovalo proti Anaheimu během první třetiny třikrát tyč a v dnešním zápase proti San Jose to nechtějí Avs zopakovat, nicméně, jednou už tyč zazněla.
05:46'
Nazem Kadri krásně vystřelil z prostoru mezikruží a jeho střela mířila do pravého horního rohu brány, nakonec se ale od horní tyče odrazila do ochranné sítě! Jonesova brána tlaku odolala.
05:28'
Philipp Grubauer dobře zasáhl proti táhlé střele od modré čáry a Sharks poté strávili několik sekund v útočném pásmu, ze svého tlaku ale další střelecký pokus nevytěžili.
04:51'
Delší dobu se hrálo bez přerušení, poslední kolmá přihrávka Sharks ale byla nepřesná a doklouzala pod lapačku připraveného brankáře Avs Philippa Grubauera.
01:40'
Timo Meier přihrával z pravého rohu útočného pásma před bránu, Avalanche ovšem jeho úmysl přečetli a poté vyhodili puk vedle pravé tyče na zakázané uvolnění.
00:30'
Bowen Byram vypálil na levém křídle od modré čáry a Martin Jones si připsal první úspěšný zákrok, když na přední tyči podržel puk a přerušil hru.
00:05'
Hokejisté Colorada vyhráli úvodní vhazování zápasu v Pepsi Center a od střídaček okamžitě nahodili puk do útočného pásma. Avalanche chtějí odčinit prohru.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Miska) – Makar, D. Toews, Girard, Byram, E. Johnson (A), Graves – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Compher, Ničuškin – Sherwood, Bellemare, Jost. Hlavní trenér: Jared Bednar.

San Jose Sharks: M. Jones (Dubnyk) – Burns, Vlasic, E. Karlsson, Ferraro, R. Šimek, Knyžov – Labanc, Couture (C), Donato – E. Kane, Hertl (A), Leonard – Meier, Gambrell, Gregor – Nieto, Marleau (A), Sörensen. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Jean Hebert, Jake Brenk. Čároví: Travis Toomey, Travis Gawryletz.
San Jose Sharks

San Jose se v letošní sezóně zatím příliš nedaří a po šesti odehraných zápasech mají vyrovnanou bilanci tří vítězství a tří proher. Sharks si naposledy poradili s Minnesotou, kterou porazili 5:3, a zaznamenali první vítězství v normální hrací době. Vítězný gól vstřelil obránce Brent Burns, který je se čtyřmi kanadskými body nejproduktivnějším bekem organizace Sharks.
Colorado Avalanche

Hokejisté Colorada inkasovali v zápase proti Anaheimu gól po pouhých 58 sekundách, přesto mohli ještě v průběhu první třetiny zápas otočit, jenže Avalanche trefili třikrát tyč a skórovat se jim podařilo až v závěru, když prohrávali rozdílem dvou branek. Philipp Grubauer neměl příliš mnoho práce, když čelil 14 střelám a dvě pustil za svá záda. Avs musí lépe proměňovat šance.
Colorado vyzve v souboji dvou organizací nacházejících se na děleném čtvrtém místě Západní konference hokejisty San Jose a oba týmy budou do prvního vzájemného střetnutí v letošní sezóně vstupovat v opačném rozpoložení. Avalanche naposledy nestačili na Anaheim, zatímco San Jose vyhrálo nad Minnesotou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.