NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Florida - 14. dubna 2021   02:30

Dallas
Dallas
12:42' Robertson (Ja. Benn, J. Klingberg) • 48:26' Pavelski (Robertson, Ja. Benn)
2:3
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Florida
Florida
11:50' Barkov  (Nutivaara, Huberdeau) • 22:45' Gudas  (Yandle, Duclair) • 63:09' Vatrano  (Forsling, Weegar)
Dallas
Hebert, Brenk – Flemington, Gibbons
American Airlines Center, Dallas
Florida

To už je z mé strany vše. Někdy zase u NHL na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:31 (6:10, 7:5, 12:12 – 1:4)
Zblokované střely – 15:14
Vyhraná vhazování – 47:33
Trestné minuty – 10:8
Hity – 18:14
V prodloužení nakonec strhli vítězství na svou stranu Panteři. Ti využili přesilovku při vyloučení Benna, když se z pravého kruhu trefil Frank Vatrano.

Po základní hrací době skončil zápas nerozhodně 2:2. V první třetině otevřel skóre hostující Aleksander Barkov, ale domácí hned za minutu vyrovnali díky Jasonovi Robertsonovi. Ve druhé části se prosadil s pomocí teče bránícího hráče jen obránce Floridy Radko Gudas, který se tak mohl radovat z první trefy v sezóně. V závěrečné periodě si Stars vytvořili řadu šancí, z nichž dokázali využít jedinou. Ve 49. minutě dorazil puk do odkryté branky Joe Pavelski.
63:09'
Florida právě vstřelila branku!
Hosté v přesilovce přeci jen rozhodují! Chudobin ještě dokázal vyrazit ránu Weegara z levého kruhu. Hned poté ale Forsling nabil pro změnu napravo FRANKOVI VATRANOVI a ten z první domácího gólmana prostřelil. Asistence: Gustav Forsling a MacKenzie Weegar.
62:58'
Ve snaze tečovat před brankou kotouč se neprosadil Patric Hörnqvist. Touš je v moci Chudobina.
62:22'
Proti zakončení Huberdeaua z pravé strany se přemístil Chudobin!
62:08'
Hostující lavička si vyžádala oddechový čas.
62:08'
Huberdeau nahrál do slotu Keithovi Yandleovi, který ve velké příležitosti minul branku! Puk následně vypadl z hrací plochy.
61:43'
Z osy kluziště to zkoušel Barkov. Puk je na hrudi Chudobina. Ten přerušil hru.
61:15'
Jamie Benn podrazil Duclaira. Florida si zahraje přesilovku!
61:04'
Domácí kapitán Jamie Benn se snažil najít místečko, kudy by přihrál před branku najíždějícímu Heiskanenovi. To mu ale obránce Forsling nedovolil. Výborně do přihrávky lehl!
60:40'
Dickinson se dostal s pukem k zadnímu mantinelu, odkud našel Radka Faksu. Ten u tyčky nepřetlačil dobře postaveného brankáře Driedgera.
60:01'
Střely na branku – 25:27 (6:10, 7:5, 12:12)
Ve třetí třetině Dallas vytěžil z mnoha šancí alespoň vyrovnávací gól, který vstřelil ve 49. minutě Joe Pavelski. Hosty pak udržel v zápase brankář Driedger, který předvedl několik výborných zákroků. Rozhodne prodloužení či nájezdy.
60:00'
59:39'
Duclair dojel vyhozený puk a od zadního mantinelu ho centroval před branku. Chudobin raději uhnul, aby si kotouč náhodou nesrazil za vlastní záda.
59:05'
Poslední minuta třetí třetiny. Na pravé straně hostům ujel Denis Gurjanov, který puk bekhendem neprotlačil za Driedgera.
58:10'
Jamie Benn v situaci 2 na 1 nahrál Joeovi Pavelskimu, který neprostřelil přesouvajícího se Driedgera! Ten ve třetí třetině drží Floridu.
57:30'
Hru přerušila pohotová lapačka Antona Chudobina. Panteři se už přeci jen vymanili z náporu Dallasu, který přišel po vyrovnávacím gólu.
57:08'
Chudobin raději přikryl nahozený puk před dojíždějícím Owenem Tippettem. Hosté získali buly v útočném pásmu.
55:51'
Cogliano nahrával z levé strany před branku Blakeovi Comeauovi, kterému však puk přeskočil hokejku.
55:41'
Po nahrávce Barkova střílel z pravého kruhu Jonathan Huberdeau. Trefil jen prostor, který vykryl Anton Chudobin. Následuje reklamní přestávka.
55:00'
Teď to Cats zkusili, dlouho ale v útočném pásmu nezůstali. Tippettovu přihrávku totiž na modré nezachytil Anton Strälman.
54:18'
Jako by hostům došla šťáva. V posledních minutách zcela přestali hrát směrem dopředu.
53:11'
Další šance domácích! Rychlou souhru čtvrté formace zakončoval z levé strany Justin Dowling. Ten minul bližší tyčku branky Floridy.
51:59'
Vedoucí gól Dallasu visí na vlásku! Zblízka nejprve před Driedgerem neuspěl Tanner Kero, který pak odražený puk předložil Radkovi Faksovi. Jeho střela z bezprostřední blízkosti končí v lapačce Driedgera!
51:42'
Z vrcholu levého kruhu střílel Jamie Oleksiak. Driedger vyráží.
51:26'
Puk byl po akci Faksy sražen do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:00'
Domácí se snaží využít momentum po vyrovnání a rozhodně jsou aktivnějším celkem.
50:13'
Neskutečné! Domácí dělily od gólu centimetry! Ránu Jamieho Benna z pravého kruhu vykopl Driedger pravým betonem do brusle obránce, od které se kotouč odrážel směrem do odkryté klece Floridy. Hostující gólman se však natáhl za sebe a holí puk zastavil na brankové čáře!
48:26'
Dallas právě vstřelil branku!
Hodně divokou pasáž končí gólem domácí! Jamie Benn oslovil zpoza branky Jasona Robertsona, jehož střela z mezikruží zase skončila na horní tyčce. Odražený puk si však našel JOE PAVELSKI a ten ho už dopravil za záda bezmocného Driedgera – 2:2. Asistence: Jason Robertson a Jamie Benn.
47:41'
Tyčka zvonila také na druhé straně! Chudobin do ní lapačkou vytěsnil kotouč po křížné střele Gustava Forslinga z levé strany.
47:10'
Domácí teď měli velkou smůlu! Rhett Gardner nejprve tečoval střelu spoluhráče do horní tyčky a o pár sekund později se dostal před brankou k volnému kotouči Jamie Benn. I on zakončoval do brankové konstrukce a odražený puk pak přikryl Driedger!
46:57'
Kompletní už je i celek z Texasu.
46:55'
Hosté jsou v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
45:51'
Andrew Cogliano se ocitl sám před brankářem Driedgerem, který tento souboj vyhrál. Panteři tak nadále drží těsný náskok!
45:10'
Protiútok domácích doplnil obránce Sami Vatanen. Ten střílel z pravého kruhu, Driedger byl v brankovišti připraven.
44:56'
Síly na ledě se srovnají. Joe Pavelski dostal dvě minuty za podražení.
44:51'
Robertson držel puk mezi kruhy, odkud ho ještě posílal na pravý kruh k Mirovi Heiskanenovi. Ten měl před sebou na chvilku poloodkrytou branku, ale do střely se vůbec netrefil!
44:20'
Hosté se osvobodily a Hvězdy musejí zkusit dostat puk znovu do pásma.
43:53'
Forčekující Patric Hörnqvist v rohu kluziště podrazil Esu Lindella. Domácí si zahrají přesilovku.
43:38'
Hosté pokračují v tlaku. Aleksander Barkov bekhendem minul branku, ale kotouč je stále v útočném pásmu Floridy.
42:52'
Od modré čáry pálil Anton Strälman, který minul branku Dallasu. Cats začali třetí třetinu poměrně svižně.
42:15'
Juho Lammikko z vrcholu levého kruhu posílal puk na domácí branku. Bránící Vatanen ho ještě nechtěně tečoval a Chudobin musel na poslední chvíli vytrčit proti kotouči levou nohu!
41:04'
Hned po buly to zkoušel právě Vatrano. Chudobin přerušil hru tentokrát jistě vypadajícím zákrokem.
41:01'
Od modré čáry střílel Gustav Forsling a Chudobin si vůbec nebyl jistý, kde má puk. Frank Vatrano čekal, že se hrací předmět někde objeví, ale ten nakonec zůstal někde pod sedícím gólmanem Stars.
Hity – 13:9
Ve druhé třetině jsme viděli jediný gól. Zaznamenal ho hostující obránce Radko Gudas a Florida tak vede v Dallasu 2:1. Český bek si připsal poměrně šťastnou trefu. Do jeho střely totiž vložil bránící Gardner puk tak nešikovně, že ho přizvedl mimo dosah brankáře Chudobina. Jinak sledujeme utkání spíše průměrné úrovně, kterému schází více střeleckých pokusů a šancí.
40:00'
39:31'
Hned po buly přišla další střela na domácí branku. Chudobin má puk v lapačce.
39:26'
Střelu Keitha Yandleho před Chudobinem ztlumil obránce Oleksiak. Brankář Dallasu pak kotouč snadno přikryl.
39:13'
39:01'
Je tu už poslední minuta prostřední části utkání.
38:41'
Z pravého kruhu střílel na zadní tyčku Jason Robertson. Driedger zasáhl betonem.
38:22'
Hosté dostali puk do středního pásma a mohou vystřídat.
37:53'
Od modré střílel John Klingberg. Netrefil branku.
37:28'
Hosté vyhazují.
37:12'
Jason Dickinson se na levém křídle dostal za záda obránce Antona Strälmana, který ho podrazil. Dallas bude hrát přesilovku.
36:51'
Alexander Wennberg střílel z pravého kruhu. Lindell mu do jeho pokusu stačil vložit hokejku.
36:19'
Kotouč přepadl přes plexisklo. Ještě jedna reklamní pauza ve druhé třetině.
35:29'
Zakázané uvolnění Dallasu.
35:12'
Na hrací ploše se v posledních desítkách sekund neudálo nic zásadního. Panteři se nyní dostali s pukem do útočného pásma.
33:58'
Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
33:53'
Joel Hanley střílel od modré čáry, ale branku minul.
32:23'
Od modré čáry střílel Keith Yandle. Chudobin v pohodě zasáhl a přerušil hru.
31:30'
Velká šance Jasona Robertsona, který se dostal k puku před brankovištěm. Tam si ho přehodil na bekhend, ovšem Driedger proti jeho zakončení natáhl levý beton!
31:02'
Noel Acciari mohl střílet z pravého kruhu, ale do puku mu sáhl domácí obránce Hanley.
30:17'
Tippetova střela byla zablokována, ale útočník Floridy ještě kotouč dobruslil. Jeho nahození z rohu ovšem spoluhráče před brankovištěm neoslovilo.
30:07'
Puk opět v hledišti. To znamená další reklamní pauzu.
29:38'
Hostující přečíslení 2 na 1. Vatrano se snažil nahrát Hörnqvistovi, nedostal však kotouč přes hůl bránícího hráče!
29:21'
Střely na branku – 9:12
28:36'
Puk vypadl z hrací plochy. Nadešel čas na reklamní přestávku.
28:06'
Oba týmy už jsou v plném počtu.
27:24'
Teď už přišla střela Markuse Nutivaary, který z vrcholu pravého kruhu netrefil domácí branku.
27:00'
Hosté mají při hře 4 na 4 puk na holích. Počínají si ale rozvážně.
26:05'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mason Marchment – 2 min., hrubost).
26:05'
Zatímco Chudobin přikryl puk, který po dlouhém pasu Forslinga doputoval do jeho brankoviště, tak za brankou se strhla mela. Tu musejí uklidňovat rozhodčí! Vypadá to, že se bude i vylučovat.
25:22'
Od modré to zkoušel Sami Vatanen. Puk byl tečován mimo hostující branku.
24:50'
K velkému sólu se nadechl Mark Pysyk! Ten si hodil puk mezi Gudase s Yandlem a snažil se mezi nimi projet do samostatného úniku. Právě Gudas mu ale rybičkou kotouč vypíchl!
23:53'
Dobrá šance Jasona Dickinsona. Jeho zakončení ze slotu zastavil Chris Driedger!
22:45'
Hodně kuriózní gól dává RADKO GUDAS! Ten si na modré čáře vyměnil puk se spoluhráčem Yandlem a vypálil. Do jeho střely vložil hůl bránící Gardner, což z domácího pohledu neměl dělat. Puk totiž tečoval takovým způsobem, že ten se vznesl do vzduchu a obloučkem přelétl přes klekajícího brankáře Chudobina – 1:2. Asistence: Keith Yandle a Anthony Duclair.
22:31'
Icing pískán také na druhé straně.
22:00'
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
20:49'
Dickinson za brankou zkomplikoval rozehrávku hostujícímu brankáři Driedgerovi. Pro Floridu to nakonec dopadlo dobře.
Hity – 8:7
Po první třetině hraje Dallas s Floridou nerozhodně 1:1. Po opatrném začátku se jako první osmělili hostující Panteři, kteří se ujali vedení ve 13. minutě, kdy se ještě ve hře 4 na 4 prosadil Aleksander Barkov. Ten zůstal po hezké souhře sám před Chudobinem a poslal puk mezi jeho betony. O pouhých 52 sekund později si však Jason Dickinson u brankoviště narazil puk o brusli bránícího Luostarinena a zblízka vyrovnal.
20:00'
19:45'
Střela Jasona Dickinsona zasáhla jen Lammikka, který hosty následně osvobodil.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:31'
Jamie Oleksiak našel Marka Pysika, který dnes jako obránce alternuje v útočných řadách. Jeho střelu z pravé strany pokryl Driedger.
17:25'
Domácí celek se vyhodil z útočného pásma nepřesnou přihrávkou. Puk zamířil mezi oba obránce na modré čáře.
16:38'
Weegar našel dobrou přihrávkou Owena Tippeta, jehož střela však byla sražena do ochranné sítě.
15:33'
Denis Gurjanov se snažil v přečíslení 2 na 1 přihrávat najíždějícímu spoluhráči na pravé straně. Do nahrávky však obětavě padl hostující zadák Markus Nutivaara!
15:10'
Puk spadl na střídačku Dallasu. Hra je opět přerušena.
14:36'
Patric Hörnqvist prověřil pozornost Antona Chudobina nahozením od pravého mantinelu. Brankář domácích puk raději podržel a přerušil hru. Ještě jedna reklamní pauza v první třetině.
14:15'
Radko Gudas poslal puk přes všechny čáry. Hostům tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
13:47'
Domácí jsou při chuti. Rány Jamieho Oleksiaka a Andrewa Cogliana pokryl Driedger. Po jeho druhém zákroku v krátkém sledu tu je reklamní přestávka.
12:42'
Domácí rychle srovnávají! Početní výhodu sice využít nedokázali, ale i po jejím skončení zůstali v tlaku. JASON ROBERTSON s pomocí Jamieho Benna dostal puk do předbrankového prostoru, kde ho prvně jmenovaný vydloubl zpoza bruslí bránícího Luostarinena a zblízka ho poslal za záda brankáře Driedgera – 1:1. Asistence: Jamie Benn a John Klingberg.
11:50'
Hosté skórovali přesně v momentě, kdy se domácí útočník Joe Pavelski vracel na led z trestné lavice! Jonathan Huberdeau přenesl hru na levou stranu útočného pásma, kde byl Markus Nutivaara. Ten nahrál před branku nepokrytému ALEKSANDEROVI BARKOVOVI, který poslal kotouč mezi betony Chudobina. Asistence: Markus Nutivaara a Jonathan Huberdeau.
10:24'
Blake Comeau se dostal k odraženému kotouči po zablokované střele a hrozilo, že by mohl ujet hostující obraně. Frank Vatrano raději zatáhl za záchrannou brzdu a síly na ledě se tak vyrovnávají.
09:50'
Za podrážení je vyloučen domácí Joe Pavelski. Panteři mají k dispozici druhou přesilovku.
09:16'
První střela domácích na branku soupeře a hned to bylo docela nebezpečné. Pokus Radka Faksy z levé strany byl poměrně nenápadný. Nerozchytaný Driedger však vyrazil puk jen před sebe a obránci Panterů pak museli zasahovat před Coglianem a Comeauem.
09:05'
Dobrá práce hostujícího Ryana Lomberga, který si nabruslil dopředu z pravého křídla a od brankové čáry posílal puk před brankoviště, kde byl Noel Acciari. Černou pryž však přikryl lapačkou Chudobin.
08:43'
Střely na branku – 0:3
08:18'
Stars jsou již v plném počtu.
07:59'
Domácí přečetli přesilovkový vzorec Cats a po zásahu bránícího Oleksiaka se kotouč odrazil do hlediště.
07:07'
Keith Yande nahodil puk na branku od modré čáry. Barkov se snažil tečovat, kotouč však je v lapačce brankáře Chudobina.
06:42'
Do přihrávky Huberdeaua vložil hokejku Comeau, který puk srazil mimo hřiště.
06:33'
Jonathan Huberdeau střílel ze spojnice kruhů. Chudobin puk vyrazil až do ochranné sítě.
06:17'
Dvě minuty za hákování dostává domácí Andrew Cogliano. Florida si zahraje po reklamní pauze přesilovku!
05:25'
Tak konečně první střela na branku v zápase. Hostující Mason Marchment ji vyslal z pozice kousek za levým kruhem, Chudobin neměl problém se zákrokem.
05:03'
Hráči Floridy zatím honí kotouč po mantinelu. Odsud branku Dallasu také neohrozí.
04:03'
O první střelu mezi tyče v zápase se nepostaral ani hostující Patric Hörnqvist. jeho pokus byl zablokován.
02:46'
Sledujeme opatrný začátek zápasu. Ani jeden z týmů se zatím nikam nežene.
01:10'
Zakázané uvolnění Floridy. Žádnou šanci jsme zatím neviděli.
00:01'
Premiéru v dresu Dallasu si odbude Sami Vatanen. Finský obránce přišel do Texasu v závěru přestupového termínu z New Jersey.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Vatanen, Pysyk, Hanley – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Pavelski, Robertson, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Gardner, Dickinson – Kero, Dowling.

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Weegar, Forsling, Gudas, Yandle (A), Strälman, Nutivaara – Duclair, Barkov (C), Marchment – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Acciari, Lammikko, Lomberg.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Flemington, Gibbons.
Vzájemné zápasy v této sezóně:
23.02. 2021: Florida – Dallas 3:1
24.02. 2021: Florida – Dallas 0:3
26.02. 2021: Florida – Dallas 3:2
28.03. 2021: Dallas – Florida 3:4 po prodl.
29.03. 2021: Dallas – Florida 1:4
10.04. 2021: Dallas – Florida 4:1
Dallas Stars:
Hokejisté Dallasu odehráli 40 zápasů, na kontě mají 41 bodů a v tabulce Centrální divize se nacházejí až na šestém místě. Na postup do play-off momentálně ztrácejí šest bodů. Neúčast ve vyřazovacích bojích by pro tým, který se naposledy dostal do finále Stanley Cupu, samozřejmě byla velkým zklamáním. Naposledy Stars sehráli duel na ledě Nashvillu, kde prohráli 2:3 po nájezdech. Před tím si připsali dvě výhry, zdolat 4:1 dokázali i Floridu. Body tak v poslední době sbírají. Dallas postrádá dlouhodobé marody brankáře Bishopa, obránce Johnse a útočníka Seguina. Mimo jsou také Radulov a Kiviranta.