NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Winnipeg - 11. dubna 2021   01:00

Montreal
Montreal
0:5
(0:0, 0:3, 0:2)
Winnipeg
Winnipeg
30:13' Stastny   • 36:57' Ehlers  (Pionk, Copp) • 39:31' Forbort  (Morrissey, Scheifele) • 47:17' Copp  (Perreault, Ehlers) • 50:42' Perreault

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 19:25 (6:5, 8:13, 5:7)
Zblokované střely – 13:13
Vyhraná vhazování – 22:24
Trestné minuty – 27:13
Hity – 35:19
Zápas končí vysokou výhrou Winnipegu. Ten na ledě Montrealu triumfoval výsledkem 5:0. Na první gól zápasu se přitom čekalo až do jeho poloviny, kdy skóre otevřel Paul Stastny. Ještě do konce prostřední části pak vedení Jets navýšili Nikolaj Ehlers a Derek Forbort. V závěrečné dvacetiminutovce se už žádné drama nekonalo, Tryskáči naopak pečetily výsledek dalšími dvěma zásahy. Ve 48. minutě se trefil v přesilovce Andrew Copp a poté potrestal velkou Weberovu hrubku Mathieu Perreault.
59:42'
Hosté ještě zaútočili. Stanley ale na pravém kruhu ve snaze vystřelit netrefil puk dobře.
59:01'
Rozběhla se poslední minuta tohoto utkání.
58:09'
Nyní se dostal právě Pionk ke střele z osy hřiště. Razance ji nescházela, trochu více přesnosti už ano.
57:32'
Neal Pionk nyní drží puk za hostující brankou a čeká, až mu spoluhráči vystřídají.
56:52'
Domácí se snaží alespoň o ten čestný zásah. Střely Bretta Kulaka i Tylera Toffoliho však byly zablokovány.
55:46'
Zakázané uvolnění Jets.
55:39'
Na skóre nic nezměnila ani střela domácího Phillipa Danaulta z levého kruhu. Hellebuyck má puk někde na betonech. Reklamní přestávka – poslední v zápase.
55:08'
Z vrcholu levého kruhu střílel Kyle Connor. Jeho rána minula bližší tyčku domácí svatyně.
54:20'
Hosté v přečíslení 2 na 1. Do přihrávky Duboise na Ehlerse ale lehl obránce a brankář Allen tak zůstal tentokrát bez práce.
53:41'
Phillip Danault vyrazil dopředu kolem pravého mantinelu, ale byl přibrzděn bránícím hráčem. Díky tomu se stačili další hostující hokejisté vrátit do obrany.
52:05'
Teď už se hraje jen o nulu pro hostujícího brankáře Hellebuycka. Uvidíme, zda se čistého konta dočká.
50:42'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Tohle rozhodně není noc Montrealu. Obrovskou hrubku vyrobil zkušený zadák Shea Weber, který od zadního mantinelu vyjel s pukem před vlastní branku, kde ho trestuhodně odevzdal forčekujícímu MATHIEUOVI PERREAULTOVI, který zblízka zamířil pod břevno nad lapačku bezmocného Allena – 0:5. Bez asistence.
50:28'
Pokus domácího obránce Otta Leskinena byl sražen do ochranné sítě za brankou soupeře. Následuje reklamní přestávka.
49:31'
Vypadá to, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Domácí celek bude těžko stahovat čtyřbrankové manko.
47:55'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jake Evans – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 5 min., bitka).
47:55'
Bitka mezi domácím Jakeem Evansem a Joshem Morrisseyem! Domácí útočník nakonec protihráče zalehl zápasnickým chvatem.
47:17'
Hostující tým přesilovku bleskově využívá! Ehlers nahrál Perreaultovi, který z pozice od brankové čáry okamžitě poslal puk do slotu a tam rychlou kombinaci zakončil přesnou střelou k levé tyčce ANDREW COPP. Asistence: Mathieu Perreault a Nikolaj Ehlers.
47:09'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Edmundson – 2 min., nesportovní chování).
47:09'
Domácí málem snížili, ale Connor Hellebuyck tuto variantu odmítl! Nick Suzuki poslal puk před brankoviště a hrací předmět se od bruslí Joshe Andersona odrazil na branku. Uvízl ale někde pod tělem gólmana Jets.
46:17'
Corey Perry dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Zřejmě rozhodčím něco nemístného řekl.
46:17'
Dobré střídání domácích. Hellebuyck nakonec přerušil hru po ráně Petryho a tak tu máme reklamní přestávku.
46:00'
Artturi Lehkonen se snažil využít, že před Hellebuyckem projížděl jeden z jeho spoluhráčů a tak střílel z pravého kruhu. Kotouč ale prolétl vedle vzdálenější tyčky hostující svatyně.
44:59'
Do pokusu Kylea Connora vložil hůl bránící hráč. Puk skončil v ochranné síti za brankou domácích.
44:10'
Dubois zavezl puk do hostujícího útočného pásma. Proti přesile protihráčů už ale neuspěl a kotouč získal Nick Suzuki.
43:33'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
43:14'
Hosté využívají všeobecného střídání a mohou zklidnit hru rozehrávkou od vlastní branky.
42:07'
Corey Perry připravil dobrou možnost pro Artturiho Lehkonena, kterému však vložil hůl do zakončení jeden z obránců Winnipegu.
41:19'
Rychlý protiútok hostí. Paul Stastny už najížděl sám na Allena, ale zakončením mezi betony si na něj nepřišel!
41:11'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před gólmana Hellebuycka.
40:13'
Shea Weber hned na začátku třetí části vypálil, ale trefil jen bránícího Lowryho.
Hity – 28:14
Ve druhé třetině se hráči Winnipegu hned třikrát střelecky prosadili a vykročili za vítězstvím. Na první gól se čekalo přesně do poloviny utkání, kdy se prosadil Paul Stastny. K němu se dostal puk po nedůrazu domácích při rozehrávce a Stastny následně využil toho, že se brankář Allen po předchozím zákroku teprve vracel do svého brankoviště. Ve 37. minutě pak využil přesilovku Nikolaj Ehlers. Lavička Montrealu si vzala challenge, ovšem rozhodčí nedovolené bránění před brankovištěm clonícího Perreaulta na videu nenašli. 29 sekund před pauzou se pak Tryskáči radovaly ještě jednou. Z ostrého úhlu se trefil do mezírky mezi hlavou a lapačkou domácího gólmana Derek Forbort.
40:00'
39:31'
Hosté zasazují soupeři další úder pouhých 28,8 sekund před přestávkou! DEREK FORBORT se dostal ke střele z pravého kruhu. Už byl v dost nepříznivém úhlu, ovšem trefil snad jediné místečko, kudy se mohl puk dostat do branky. Mezírku mezi maskou a lapačkou brankáře Allena – 0:3. Asistence: Josh Morrissey a Mark Scheifele.
39:00'
Hosté další přesilovku nevyužili. Do konce druhé třetiny schází minuta.
37:35'
Adam Lowry před brankou dobře tečoval nabídku spoluhráče, ale Allen byl na místě.
36:57'
Domácí hráčská lavice dostává podle pravidel NHL dvě minuty za neúspěšnou trenérskou výzvu.
36:57'
Gól Tryskáčů platí! Hosté vyhráli buly v útočném pásmu. Puk se dostal na modrou k NIKOLAJOVI EHLERSOVI, který vystřelil a kotouč zapadl za záda Jakea Allena, před nímž clonil Mathieu Perreault. Ten si podle sudích počínal v rámci pravidel – 0:2. Asistence: Neal Pionk a Andrew Copp.
36:57'
Jets skórovali! Domácí si ale berou trenérskou výzvu a reklamují nedovolené počínání clonícího Mathieua Perreaulta, který se hokejkou zřejmě lehce dotkl Allenovy lapačky.
36:40'
Shea Weber se dostal do sporu s Paulem Stastnym a oba hráči půjdou na trestnou lavici za vzájemné krosčeky. Na počtu hokejistů na ledě se nic nemění.
36:10'
Opět se Montrealu podařilo vyhodit.
35:52'
Domácí zkraje oslabení vyhazují.
35:44'
Jonathan Drouin ve snaze dostat se k odraženému puku fauloval před brankou Winnipegu Trevora Lewise. Po reklamní přestávce si tak zahrají přesilovku pro změnu hosté.
35:35'
Po krosu Tylera Toffoliho pálil z pravého kruhu Nick Suzuki, který branku soupeře netrefil.
34:50'
Morrissey zase posílá kotouč až za branku soupeře.
34:36'
Hosté po buly vyhodili puk až k Allenovi.
34:27'
Jeff Petry nabil k pravému mantinelu Tomášovi Tatarovi. Proti jeho ráně se ale stačil Hellebuyck přesunout a kotouč schoval do lapačky jako malinu.
34:00'
Střelu Jeffa Petryho nemohl Hellebuyck vidět, ale kotouč minul jeho branku. Hosté následně vyhodili.
33:40'
Trest za hákování dostává zatím jediný střelec zápasu Paul Stastny. Přesilovku si zahraje domácí celek.
33:28'
Alexandr Romanov hned z první střílel od modré čáry. Puk drží Connor Hellebuyck.
32:41'
Coppova přihrávka zahnala hostujícího obránce DeMela do středního pásma. Skákavý puk totiž nedokázal na modré zpracovat.
31:58'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před branku, kterou hájí Jake Allen.
31:17'
Od modré čáry pálil kapitán Habs Shea Weber. Kotouč jen zaduněl o zadní mantinel.
31:06'
Střely na branku – 11:12
30:13'
Hosté nejprve přežili dobrou šanci Jakea Evanse, který zblízka nepřekonal Hellebuycka a o pár desítek sekund později sami skórovali!

Přihrávku za obranu dostal Pierre-Luc Dubois, který si puk nezpracoval ideálně a tak proti němu vyjel brankář Allen, jenž tygřím skokem hrací předmět odpálil mimo dosah útočníka soupeře. Jeho spoluhráči ho ale následně nepodrželi, když si nechali kotouč sebrat PAULEM STASTNYM, který využil toho, že se Allen teprve vracel do ideální brankářské pozice a střelou pod lapačku otevřel skóre. Bez asistence.
28:20'
Domácí na šance soupeře odpověděli pobytem v útočném pásmu, kterému ale chyběla střelba.
27:21'
Neskutečné! Kyle Connor nejprve nastřelil od modré čáry tyčku. Kotouč se odrazil na pravý kruh, odkud ho posílal na odkrytou branku Tucker Poolman, ovšem Jake Allen zabránil tygřím skokem jistému gólu!
27:11'
Po nahrávce Kylea Connora střílel z pravé strany Mark Scheifele. Jeho svižná rána skončila nad horní tyčkou!
26:10'
Pokus Phillipa Danaulta zametl holí do bezpečí hostující brankář Hellebuyck.
25:20'
24:55'
Corey Perry měl puk u branky a snažil se ho protlačit na spoluhráče, kteří by mohli zakončovat z předbrankového prostoru. Cestu mu ale uzavřeli Morrissey společně s brankářem Connorem Hellebuyckem. Právě pod ním hrací předmět skončil.
24:27'
Hosté první polovinu svého oslabení ubránili bez větších problémů.
23:19'
Přesilovku si zahraje také Montreal. Pierre-Luc Dubois dostal dvě minuty za hákování.
22:47'
Domácí oslabení přežili. Už jsou kompletní.
22:39'
Až teď přišla rána Nikolaje Ehlerse od modré, proti které musel Allen zasahovat. Puk končí v jeho výstroji.
22:25'
Další část přesilovky se hostům moc nedaří. Zatím nevystřelili na branku.
21:35'
Morrissey nahrál Kyleovi Connorovi, který střílel od modré čáry vedle branky.
20:46'
Shea Weber držel Masona Appletona a je za to vyloučen. Přesilovka pro Tryskáče.
20:22'
Adam Lowry vystřelil od modré čáry a donutil Allena k prvnímu zákroku ve druhé třetině.
Hity – 14:10
V první třetině jsme gól neviděli. Hokejisté Winnipegu se dostávali do tempa pomaleji a více než deset minut čekali na svou první střelu na branku. Pak ale byli aktivnějším týmem a ve zbytku periody dokázali několikrát zahrozit. Domácí brankář Allen však dokázal pokrýt i bekhendovou kličku osamoceného Lewise a uhájil tak pro Habs bezgólový stav.
20:00'
19:36'
Z osy kluziště střílel domácí obránce Jeff Petry. Zadák, který je v této sezóně velmi produktivní, branku netrefil.
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
17:29'
Domácí se konečně vymanili z tlaku soupeře, ale jejich snaha o protiútok skončila postavením mimo hru. Ještě jedna reklamní přestávka.
17:00'
Jansen Harkins se řítil dopředu po levé straně, jeho střelu vyrazil Allen. Stejný hráč poté nahrávkou z rohu oslovil Trevora Lewise, který už byl před brankářem Canadiens zcela sám. Lewis šel do bekhendové kličky a chtěl zasunout puk za brankovou čáru, ovšem v tom mu zabránil Allen, jenž jeho úmysl skvěle přečetl!
16:37'
Domácí protiútok táhl na pravé straně Josh Anderson. Byl ale vytlačen za branku.
15:44'
Tryskáči zvyšují aktivitu a v posledních desítkách sekund tlačí svého soupeře.
14:19'
Dobrá šance hostí! Allen vyrazil střelu Neala Pionka, dorážka Adama Lowryho pak byla nepřesná.
13:55'
Přitvrzuje se. Adam Lowry sundal při forčekinku rozehrávajícího obránce Montrealu Romanova.
12:51'
Pierre-Luc Dubois se dostal za domácí branku, kde skončil na ledě po zákroku obránce Kulaka. Ten si počínal čistě. Na kotouči Montreal.
12:06'
Kotouč se odrazil na domácí střídačku od hokejky Paula Stastnyho. Vhazuje se ve středním pásmu.
11:57'
Hosté začínají další útočnou akci od své branky. Rozehrává ji obránce Forbort.
11:12'
Po vhazování nepříjemně pálil Kyle Connor. Allen si připisuje dobrý zákrok.
11:05'
Teprve na začátku 12. minuty se hosté zmohli na svou první střelu mezi tyče. Pokus Dereka Forborta z levé strany skončil v lapačce Jakea Allena. Následuje reklamní přestávka.
09:25'
Corey Perry a Jonathan Drouin se dostali do přečíslení 2 na 1. Zakončení vyšlo na Perryho, který už byl v úhlu. Puk se však po zákroku Hellebuycka dostal právě k Drouinovi, který ho zblízka z nějakého důvodu nedokázal dopravit do odkryté klece! To byla obrovská šance Montrealu.
08:34'
Po přihrávce Connora střílel od modré čáry Tucker Poolman. Branku netrefil a Jake Allen tak stále čeká na svůj první zákrok v zápase.
08:08'
Střely na branku – 4:0.
07:45'
Morrissey riskoval při rozehrávce proti napadajícímu Evansovi. Ke kotouči se tak dostal Paul Byron, ale ten už měl v útočné třetině právě Evanse. Habs tak byl odpískán ofsajd. Následuje reklamní přestávka.
06:59'
Hra se přelévá ze strany na stranu bez dalších šancí.
05:07'
Tomáš Tatar byl v dobré šanci. Nedokázal však ze slotu trefit branku!
04:10'
Perryho ale předchozí zásah musel bolet. Teď nohu vyklepává v tunelu mezi střídačkami.
03:46'
Corey Perry se ale rychle oklepal a zůstal u brankoviště. Puk se dostal právě na jeho hokejku, ovšem z bezprostřední blízkosti ho neprotlačil za záda brankáře Hellebuycka. Jets už jsou v plném počtu.
03:37'
Jesperi Kotkaniemi střílel z levého kruhu. Trefil pouze clonícího spoluhráče Perryho.
02:53'
Domácí jsou v plném počtu a začala tedy jejich zkrácená přesilovka. Tu však zahájili zakázaným uvolněním.
01:45'
Právě Evans byl ale zahákován Paulem Stastnym. Síly na ledě se tedy vyrovnají.
01:40'
Domácí zahrozili ve vlastním oslabení! Na levém křídle nabral rychlost Paul Byron, který nabídl puk před branku Jakeovi Evansovi. Ten kotouč tečoval vedle!
00:51'
Hosté si hned na úvod zápasu zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Joel Edmundson.
00:18'
Od modré čáry to zkoušel Josh Morrissey. Puk byl sražen vedle domácí branky.
00:01'
Aktéři zápasu jsou již na ledové ploše. Na kostce zazněl vzkaz od onkologického pacienta, který je fanouškem Canadiens a teď přijde na řadu národní hymna Kanady.

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – S. Weber (C), Edmundson, Petry (A), Kulak, O. Leskinen, A. Romanov – Kotkaniemi, Danault, Tatar – J. Anderson, E. Staal, Drouin – Perry, Suzuki, Toffoli – Lehkonen, Evans, Byron (A).

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Copp, Scheifele (A), Connor – Ehlers, Dubois, Stastny – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, N. Thompson, Harkins.

Rozhodčí: Skilliter, Pollock – Cormier, Cherrey.
Posledních 5 vzájemných zápasů:
05.03. 2021: Montreal – Winnipeg 3:4 po prodl.
07.03. 2021: Montreal – Winnipeg 7:1
16.03. 2021: Winnipeg – Montreal 2:4
18.03. 2021: Winnipeg – Montreal 4:3 po prodl.
09.04. 2021: Montreal – Winnipeg 2:4
Montreal Canadiens:
Habs odehráli 37 zápasů se ziskem 43 bodů. To stačí v tabulce Severní divize na čtvrté místo s poměrně pohodlným osmibodovým náskokem na pátý Vancouver (ten nyní sice kvůli Covidu stojí, ale na kontě má stále stejně odehraných zápasů jako Montreal). Hráči Montrealu poslední dvě utkání prohráli a tak by se zase rádi vrátili na příjemnější výsledkovou vlnu. Nejprve padli 2:3 na ledě Toronta, dvojzápas s Winnipegem pak zahájili porážkou 2:4. Canadiens postrádají Joela Armiu, Brendana Gallaghera a zřejmě také brankáře Careyho Price.