NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Carolina - 20. dubna 2021   01:00

Tampa
Tampa
14:42' Killorn (T. Johnson, Cirelli) • 22:08' B. Point (Palát, Hedman) • 62:50' Gourde (Killorn)
Carolina

To už je z mé strany vše. Někdy opět u NHL na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:27 (9:8, 16:8, 8:9 – 3:2)
Zblokované střely – 10:14
Vyhraná vhazování – 33:36
Trestné minuty – 13:11
Hity – 32:30
Souboj dvou předních týmů Centrální divize končí vítězstvím Tampy 3:2 v prodloužení. Blesky vedly po trefách Alexe Killorna a Braydena Pointa na začátku druhé třetiny už 2:0. V polovině duelu však snížil v přesilovce Andrej Svečnikov a v úvodu třetí části pak srovnal Brady Skjei. Vítěze tak muselo určit až v prodloužení, v němž nakonec rozhodl Yanni Gourde, jenž po své první střele důsledně sledoval puk, který v pádu dopravil za záda Petra Mrázka.
62:50'
Tampa právě vstřelila branku!
Zápas rozhoduje domácí Yanni Gourde! Ten si gól za dnešní výkon určitě zasloužil. Alex Killorn na něj sice v přečíslení 2 na 1 nejprve nedostal přihrávku, ovšem vzápětí vybojoval puk zpátky a na druhý pokus už svému spoluhráči nabil. Střelu Gourdeho z mezikruží sice zastavil povyjetý Mrázek, ovšem puk zůstal ležet před brankovištěm vedle něho. Nejrychleji se zorientoval právě útočník YANNI GOURDE, jenž v pádu dopravil kotouč do odkryté klece. Asistence: Alex Killorn.
61:43'
Domácí bek Sergačjov si vybruslil s pukem do středního pásma a Tampa se tak pokusí o restart své ofenzivní snahy.
61:10'
Martin Nečas je po hitu Killorna zpátky ve hře! Byl to právě on, kdo vypálil z mezikruží do připraveného Vasilevského.
60:46'
Na druhé straně vybruslil před Mrázka Brayden Point. I gólman Caroliny byl na místě.
60:15'
Po přihrávce Svečnikova byl sám před Vasilevským kapitán Canes Staal. Souboj vyhrál domácí brankář!
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku – 33:25 (9:8, 16:8, 8:9)
Je tomu tak. V úvodu třetí třetiny vyrovnal na 2:2 Brady Skjei a přes šance Tampy v její druhé polovině se už skóre znovu neměnilo. Zápas tedy dospěje do prodloužení.
58:55'
Alex Killorn si vybruslil na osu hřiště, jeho střela však byla hosty zablokována.
58:31'
Icing Caroliny. Závěr třetí třetiny patří Tampě, která se snaží rozhodnout ještě v normální hrací době.
57:40'
Střely na branku – 32:25
56:40'
Příležitost také na druhé straně! Z levého křídla ujel Nino Niederreiter, jehož zakončení vyrazil Vasilevskij pravým betonem.
55:22'
Tohle byl obrovský tlak Tampy, který teď Petr Mrázek v brankovišti vydýchává! Yanni Gourde neuspěl ani dorážkou z bezprostřední blízkosti a následně z levého kruhu neprostřelil Mrázka opět Savard! Hra je konečně přerušena a máme tu poslední reklamní pauzu.
54:45'
David Savard od modré minul branku. Puk se ale od zadního mantinelu odrazil k Blakeovi Colemanovi a Mrázek se musel proti bekhendovému zakončení bleskově přesouvat! Poté pálil Savard znovu a tentokrát Mrázek zasahoval pravým betonem!
53:12'
Největší šance domácích ve třetí třetině! Barre-Boulet poslal puk před branku na Braydena Pointa, který zblízka nepřekonal Mrázka!
52:53'
Po vhazování střílel Brayden Point. Mrázek zasáhl vyrážečkou.
52:13'
Sebastian Aho nahrál doleva Jaccobovi Slavinovi. Proti jeho střele se stačil Vasilevskij přesunout a zakročil zřejmě maskou.
51:48'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
51:16'
Erik Černák od modré netrefil prostor mezi tyčemi a nepoupravil tak před chvilkou zmíněnou statistiku.
50:54'
Hokejisté Tampy trefili ve třetí třetině jen jednou branku, kterou hájí Petr Mrázek. Carolina je určitě aktivnější.
50:18'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
50:13'
Domácí početní výhodu nezužitkovali a konečně se tak hraje ve standardním počtu hráčů.
48:49'
Černák je na ledě, začala zkrácená přesilovka Bolts!
48:11'
Oba hráči dostali pochopitelně pětiminutové tresty za bitku. Gardiner ale obdržel dvojku navíc a síly na ledě se tak vyrovnají.
48:11'
Martin Nečas byl odveden do šaten a utkání pro něj asi končí. Doufejme, že to nebude nic vážného.
48:11'
Alex Killorn na modré čáře nejprve zrušil stromem Martina Nečase, který zůstal ležet bezvládně na ledě a poté v bitce seřezal Jakea Gardinera, jenž chtěl svého spoluhráče pomstít! Uvidíme, jak rozhodčí naloží s celou situací.
47:41'
Proti dělovce Dougieho Hamiltona z pravé strany se stačil Vasilevskij přesunout a vyrazil puk pravým betonem!
47:04'
Z levého kruhu vypálil Andrej Svečnikov. Vasilevskij zakročil levou nohou.
46:48'
Erik Černák jde potřetí v zápase na trestnou lavici. Podrazil unikajícího Foegeleho. Přesilovka pro hosty.
46:06'
Maroon odehrál puk na zakázané uvolnění. Hra se vrací do obranného pásma domácích.
45:23'
Vasilevskij schoval pul v lapačce po střele Dougieho Hamiltona od modré čáry. Poté se strhla před jeho brankou šarvátka, ale za tu se nebude vylučovat.
45:15'
Zakázané uvolnění Tampy.
45:09'
Vylučovat se nebude. Otřesený Nečas už sedí na střídačce.
45:09'
Erik Černák trefil u mantinelu loktem do hlavy Martina Nečase, který zůstal ležet na ledě. Rozhodčí přerušili hru...
44:54'
Brayden Point obkroužil útočné pásmo, objel branku, ale poté nedokázal přihrát někomu ze spoluhráčů.
43:36'
Hraje se bez dalších šancí. Hodně se bojuje u mantinelů.
41:24'
Domácí mohli rychle odpovědět Tylerem Johnsonem. Jeho ránu z osy však vyrazil Mrázek.
41:08'
Carolina právě vstřelila branku!
Hosté asi dostali v kabině co proto! Z jejich strany výtečný start do třetí části korunoval BRADY SKJEI, který sebral puk na levém kruhu, stáhl si ho na forhend a střelou na lapačku překonal Vasilevského, jemuž výborně zaclonil výhled Sebastian Aho – 2:2. Bez asistence.
40:15'
Hosté začali třetí třetinu zhurta. Foegele objel branku a hledal před brankovištěm číhajícího kapitán Jordana Staala, jemuž obránci Tampy včas zablokovali hokejku.
40:01'
Třetina třetina začne přibližně ve 3:01.
Statistiky po 2. třetině:
Střely na branku – 25:16 (9:8, 16:8)
Zblokované střely – 5:13
Vyhraná vhazování – 26:23
Trestné minuty – 6:4
Hity – 25:21
Druhá třetina herně patřila především Tampě. Domácí dokázali ve 23. minutě využít přesilovku, když nabídku Paláta těsně před Mrázkem tečoval Brayden Point. Canes v polovině utkání kontrovali rovněž v početní výhodě kontaktním zásahem Andreje Svečnikova, ale od té chvíle se pak už v podstatě jen bránili. Blesky však ze své převahy žádný další gól nevytěžily a po 40minutách tak vedou těsným rozdílem 2:1.
40:00'
39:23'
Brayden Point se po buly dostal ke kotouči, vyjel si před branku a zakončoval do protipohybu Mrázka. Ten stačil zachránit špičkou pravého betonu!
39:12'
Hosté už chtějí druhou část hlavně nějak dohrát. Další zakázané uvolnění.
39:01'
Poslední minuta druhé části zápasu.
38:42'
Zakázané uvolnění hostí. Opět se tak vhazuje před brankou Petra Mrázka.
38:35'
Po sražené střele jednoho z domácích hráčů puk skončil v ochranné síti. Je tu reklamní přestávka a oddech pro hostující obranu.
37:51'
Lightning jsou v závěru druhé třetiny lepším týmem a usilují o navýšení svého náskoku.
37:20'
Patrick Maroon se ocitl sám před Mrázkem, ale ten dokázal vyrazit jeho zakončení lapačkou!
36:20'
Teď už se Canes konečně vymanili a mohou poslat na led čerstvé síly.
36:01'
Hosté dostali na chvíli puk do středního pásma, ale jelikož mají střídačku blíže k brance soupeře, nestačil ani jeden hráč vystřídat!
35:24'
Hosté se ocitli pod tlakem a navíc se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Unavená pětice tak musí zůstat na hrací ploše.
34:37'
Mrázek pokryl Goodrowu střelu z ostrého úhlu.
34:02'
Yanni Gourde je hodně rychlý, o čemž už se hosté dnes několikrát přesvědčili. Tentokrát byl ale vytlačen do rohu hřiště.
33:05'
Hra se teď lehce uklidnila a přelévá se mezi modrými čarami.
31:37'
Po ráně Alexe Killorna zůstal puk ležet před Mrázkem. Za roztaženého českého brankáře Caroliny ho nedokázal dotlačit Anthony Cirelli!
31:21'
Mrázek zachytil nahozený puk a rozehrávku raději neriskoval. Hru přerušil.
30:34'
Po ráně Blakea Colemana, kterou pokryl Mrázek, tu máme reklamní přestávku.
30:03'
Přesilovka hostí je rychle využita! Dougie Hamilton posunul z osy puk nalevo, kde byl ANDREJ SVEČNIKOV, který překonal Vasilevského střelou švihem ke vzdálenější tyčce – 2:1. Asistence: Dougie Hamilton.
29:53'
Na tu ale hodil protihráče bránící Erik Černák. Ten dostal trest za nedovolené bránění a Canes budou hrát přesilovku.
29:53'
Hosté se snažili být důrazní v blízkosti brankoviště soupeře. Vše ale skončilo jen posunutou brankou za Vasilevským.
28:54'
Na pravém kruhu švihl zápěstím Barclay Goodrow. Mrázek puk na poslední chvíli přizvedl nad horní tyčku lapačkou!
28:15'
Teď se domácí zlobí na rozhodčího! Po nahození Ryana McDonagha totiž Mrázek neudržel puk pod rukou a ten vyjel vedle něho. V té chvíli už však byla hra přerušena!
27:45'
Po vhazování se dostal ke střele od modré čáry Martin Nečas. Zkusil to zápěstím, Vasilevskij kotouč drží.
27:40'
Na druhé straně měl velkou šanci Jordan Martinook! Jeho bekhendové zakončení z bezprostřední blízkosti však kryje Vasilevskij! Reklamní přestávka.
27:23'
Proti nebezpečnému výpadu Patricka Maroona musel zasahovat Mrázek. Domácí útočník zakončoval z předbrankového prostoru.
27:01'
Dlouhý pobyt domácí čtvrté lajny v útočné třetině. Kouč Jon Cooper může být s tímto rozhodně spokojen.
25:53'
Gardinerovi se nepovedla rozehrávka, domácí však jeho námazu nedokázali využít. S pukem se dostali mimo střelecké pozice.
25:13'
Zakázané uvolnění Caroliny.
25:00'
Domácí vyrazili do protiútoku. Bylo z toho však postavení mimo hru.
24:42'
Na pravém kruhu zůstal chvilku volný Andrej Svečnikov. Útočník Caroliny okamžitě vystřelil, Vasilevskij byl však připraven.
24:17'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
23:04'
Trocheck nabil na osu hřiště Jaccobovi Slavinovi. Jeho střela končí v lapačce Vasilevského.
22:08'
Domácí přesilovku využívají a vedou o dva góly! Nahození Ondřeje Paláta chytře sklepl mimo dosah brankáře Mrázka před brankou clonící BRAYDEN POINT. Asistence: Ondřej Palát a Victor Hedman.
21:50'
Z pravé strany vypálil Ondřej Palát. Puk ještě tečoval holí bránící hráč, Mrázek si však poradil.
21:26'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Vincent Trocheck – 2 min., držení).
21:26'
Mrázek nyní zakročil pravým betonem po akci Anthonyho Cirelliho. Bude se však vylučovat...
21:02'
Alex Barre-Boulet dostal nabídku od Pointa od zadního mantinelu a z bezprostřední blízkosti trefil lapačku Petra Mrázka. To byla velká šance Bolts!
20:54'
Další icing, na který puk odpálil Aho.
20:49'
Zakázané uvolnění hostí.
20:21'
Yanni Gourde hledal před hostující branku najíždějícího Barclaye Goodrowa. Ten nedokázal zakončit.
Hity – 12:10
Za námi je první třetina, která se hrála podle očekávání v dobrém tempu. Sledovali jsme vyrovnaný hokej. Gól dokázala vstřelit pouze domácí Tampa. V 15. minutě poslal Johnson chytrou přihrávkou do samostatného úniku Alexe Killorna, který pokořil Petra Mrázka perfektním blafákem do bekhendu.
20:00'
19:44'
Vincent Trocheck střílel od modré čáry. Jeho pokus zablokoval bránící hráč.
19:02'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:48'
Cédric Paquette se dostal k bekhendové střele z levého kruhu. Vasilevskij puk vyrazil levou rukou.
17:33'
Hosté se konečně vymanili a málem zahrozili. Andrej Svečnikov měl puk na levém kruhu. Místo střely chtěl nahrávat před odkrytou branku Ahoovi, ovšem s ním se stačil vrátit Point!
17:06'
Do střely Ondřeje Paláta vložil hůl bránící hráč. Puk skončil v ochranné síti. Tampa se po vstřeleném gólu namlsala a dostala hosty pod tlak.
16:10'
Yanni Gourde na pravé straně přebruslil obránce a dostal se až před Mrázka. Ten pokryl jeho zakončení!
15:59'
Střelu Erika Černáka od pravého mantinelu vyrážel Mrázek. Před tím v dobré pozici promáchl Coleman.
14:42'
Domácí se ujímají vedení! Anthony Cirrelli posunul ve středním pásmu puk na Tylera Johnsona, který od pravého mantinelu prvním dotekem poslal do samostatného úniku ALEXE KILLORNA. Ten zvolil proti Mrázkovi bekhendový blafák, po němž puk v pohodě zvedl mimo dosah gólmana Canes. Asistence: Tyler Johnson a Anthony Cirelli.
14:16'
Puk tentokrát v ochranné síti za hostující brankou.
14:01'
Kotouč vypadl do prostoru mezi střídačkami. Následuje reklamní přestávka.
13:27'
Hosté v přečíslení 3 na 1. Výborně se ale vrátil Erik Černák, který v pádu zablokoval přihrávku Andreje Svečnikova!
13:06'
Střely na branku – 6:7.
12:10'
Martin Nečas pálil z pravého kruhu, ovšem Vasilevskij kotouč vytěsnil mimo svou branku. Tampa je už kompletní.
11:17'
Yanni Gourde nyní svým forčekinkem způsobil velké problémy rozehrávajícím hostům. Moc nescházelo a dostal se do šance.
11:03'
Nyní se hosté připravili o útočné pásmo dokonce sami.
10:35'
Bleskům se podařilo vyhodit.
10:06'
Erik Černák za brankou zbořil Sebastiana Aha. Rozhodčí jeho zákrok klasifikovali jako hrubost. Přesilovka pro Carolinu.
09:37'
Velmi dobré střídání Canes. Niederreiterovu střelu nyní srazil do ochranné sítě Schenn. Máme tu reklamní pauzu.
09:05'
Warren Foegele teď vystrašil domácí celek! Po své střele z pravého kruhu dojel vyražený kotouč, objel s ním branku a pokusil se ho zamést za brankovou čáru. V tom mu na poslední chvíli zabránil obránce Hedman možná i s pomocí tyčky!
08:43'
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. Zařazena tak dosud nemohla být ani reklamní pauza.
07:39'
Na druhé straně pálil Jaccob Slavin. Možná tam byla i teč, Vasilevskij byl i tak na místě.
06:10'
Luke Schenn střílel od modré, Mrázek byl připraven.
05:26'
Vincent Trocheck si navedl kotouč na bekhendové zakončení, které skončilo v lapačce Andreje Vasilevského. Už se hraje ve standardním počtu hráčů.
04:54'
Po akci Paláta se dostal k volnému puku opět Brayden Point. Jeho střela z mezikruží znovu zaměstnala Mrázka.
04:35'
Brayden Point se protáhl z pravé strany až pře Petra Mrázka. Ten dokázal zakročit vyrážečkou.
03:26'
Oboustranné vyloučení. Blake Coleman i Nino Niederreiter dostali dvě minuty za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.
02:10'
První střelu na branku si připsal hostující Dougie Hamilton. Jeho střela z vrcholu pravého kruhu končí na výstroji Vasilevského – statisticky jednoho z nejlepších gólmanů ligy.
00:39'
A hned málem šance hostí! Jordan Staal měl na levé straně hodně prostoru. na zakončení si netroufl, nahrával mezi kruhy, tam však byli jeho spoluhráči pokryti.
00:30'
Hráči Tampy se hned v úvodu dostali s pukem do útočného pásma. Tam pak forčekinkem komplikovali soupeři rozehrávku, ale teď už se Canes vymanili.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), D. Savard, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov – Barre-Boulet, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.

Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Hakanpää, Gardiner – Fast, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Martinook (A) – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Geekie, Lorentz, Paquette.

Rozhodčí: McCauley, MacDougall – Gawryletz, Racicot.
Vzájemné zápasy v této sezóně:
29.01. 2021: Carolina – Tampa 1:0 po prodl.
21.02. 2021: Carolina – Tampa 4:0
23.02. 2021: Carolina – Tampa 2:4
24.02. 2021: Tampa – Carolina 3:0
26.02. 2021: Tampa – Carolina 3:1
28.03. 2021: Carolina – Tampa 4:3
Tampa Bay Lightning:
Obhájci Stanley Cupu patří i letos k předním týmům celé ligy. V tuto chvíli mají na kontě 60 získaných bodů ze 44 odehraných utkání. V tabulce Centrální divize jim patří třetí místo. Dnes tedy budou hrát s Carolinou o čelo. Naposledy Lightning absolvovali domácí dvojutkání s lokálními rivaly z Floridy. První duel vyhráli 3:2 v prodloužení, druhý prohráli 3:5. Tampě scházejí hvězdní útočníci Steven Stamkos s Nikitou Kučerovem a také český obránce Jan Rutta.