NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Dallas - 8. května 2021   01:00

31:11' Coleman (Hedman, Goodrow) • 48:29' Barre-Boulet (Palát, Killorn)
2:5
(0:1, 1:3, 1:1)
Dallas
Dallas
05:50' Oleksiak  (Heiskanen, Kero) • 25:17' Pavelski  (Hintz) • 33:05' Pavelski  (Hintz) • 39:45' Hintz  (Kiviranta, Pavelski) • 43:49' Kiviranta  (Pavelski, Ja. Benn)
Tampa
L’Ecuyer, Luxmore – Tobias, Suchánek
Amalie Arena, Tampa
4 200 diváků
Dallas

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný sobotní den. Na počtenou!

3. Joel Kiviranta (DAL) – 1+1
Dallas dnes získal pro něj velmi cenné dva body, které udržují šanci Hvězd na postup do vyřazovací části NHL. Na Nashville tak po dnešku ztrácí jen dva body. Sluší se připomenout, že oběma týmům chybí odehrát 2 zápasy. Dallas o svém dnešním vítězství rozhodl ve druhé třetině, po které vedl už 4:1. Utkání nakonec zvládl po výsledku 5:2 hlavně díky skvělému bodovému příspěvku elitní formace. Joe Pavelski dnes dokonce zaznamenal 2 branky a 2 asistence!
59:42'
Černák se snažil ještě zmírnit ztrátu Tampy, ale jeho průnik po levém křídle úspěšný nebyl.
59:18'
Závěrečné sekundy utkání si Dallas užívá. Snaží se držet puk co nejvíce na svých hokejkách.
58:52'
Kotouč opustil hrací plochu. 68 sekund před koncem utkání nás čeká buly před svatyní domácího celku.
58:32'
Ruský brankář ve službách Stars se musel zapojit i do rozehrávky, kterou s přehledem zvládl.
57:59'
Tampa předvedla mírný tlak, ale Dallas vše přečkal. Do konce třetí třetiny tak zbývají už jen dvě minuty.
57:09'
Victor Hedman se opřel do střely z první, která orazítkovala zadní mantinel. Posléze střílel z nebezpečné pozice Barclay Goodrow, jenže na Chudobina si nepřišel.
56:42'
Erik Černák zkusil štěstí razantním pokusem od modré čáry, ale brankový prostor netrefil. Vzápětí Dallas vyhodil na zakázané uvolnění.
55:40'
Curtis McElhinney vyrážel ramenem střelu hostů od modré čáry. Zkušený brankář Tampy ale ošemetnou situaci zvládl na jedničku.
55:09'
Roope Hintz se tlačil do útočných pozic, ale útočníka Dallasu zastavilo postavení mimo hru.
54:42'
Třígólová ztráta domácích se zdá být až příliš vysoká. Dallas tedy kontroluje dění na ledové ploše.
54:24'
K ráně se dostal Blake Comeau, s jehož zakončením ale Curtis McElhinney větší problémy neměl. Následovat bude poslední komerční přestávka tohoto zápasu.
54:01'
Jamie Oleksiak si poradil v nepříliš ideální pozici na vlastní modré čáře. Kotouč od mantinelu odpravil do středního pásma.
53:12'
Heiskanenovo nahození od modré čáry viděl domácí brankář až na poslední chvíli. Nicméně zasahovat nemusel, neboť touš zaplul vedle přední tyče.
52:47'
Esa Lindell zřejmě prováhal ideální moment ke střele. Hostům se nyní ale daří kombinace před McElhinneyovou bránou.
51:59'
Miro Heiskanen posunul kotouč do pásma Tampy. Zadáci v modrých dresech tedy musí podnikat další postup vpřed.
51:17'
Tlak Tampy je otupen. Nyní se už dlouho hraje převážně ve středním pásmu.
50:37'
Dallas má čas k vystřídání, který mu rozhodně přijde vhod. V posledních sekundách se totiž hraje před jeho svatyní.
50:06'
Po rychlé souhře domácích se touš dostal k Pointovi, který ovšem neměl dostatek času a prostoru ke střele.
49:31'
Jamie Benn se pustil do drobné potyčky s Erikem Černákem. Zdá se, že se tento incident obejde bez trestu na jedné či druhé straně.
49:14'
Dallasu nevyšla úplně nejlépe předávka v neutrální zóně. Po zakázaném uvolnění se těžiště hry stěhuje před Antona Chudobina.
48:29'
Tampa právě vstřelila branku!
Další přesilovku už Tampa využívá a lví podíl na vstřelené brance má Ondřej Palát. České křídlo šikovně a překvapivě našlo ALEXE BARRE-BOULETA na levém kruhu. Útočník Tampy s číslem 60 na zádech vypálil rychle, Chudobin se přemístit nestačil. 2:5. Asistence: Ondřej Palát a Alex Killorn.
47:58'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joel Hanley – 2 min., podrážení).
47:52'
47:24'
Anthony Cirelli dostal na levé straně hromadu prostoru, ale svou střelu mezi tři tyče neumístil. Nicméně je dobrou zprávou, že se Ondřej Palát znovu objevuje na ledě.
46:49'
Tyler Johnson hledal zpětnou přihrávkou Sergačjova, jehož ale neposlechl kotouč. Odskočil mu do středního pásma.
46:06'
Alex Barre-Boulet si najel na vrchol levého kruhu, odkud zápěstím vystřelil. Anton Chudobin včas zakročil pravým betonem.
45:52'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Esa Lindell – 2 min., naražení zezadu).
45:52'
Ondřej Palát byl velice nepříjemně natlačen Esou Lindellem na mantinel. Snad bude český hokejista v pořádku.
45:09'
Anton Chudobin se až nyní ocitl poprvé ve třetí třetině v permanenci. Dlouhých pět minut se hrálo převážně před bránou Tampy.
44:36'
Michail Sergačjov chtěl svým spoluhráčům pomoct s přechodem do útoku. Finální fáze Blesků ale přesná nebyla.
43:49'
Dallas právě vstřelil branku!
Zcela po zásluze přidává Dallas další branku. Už o pár sekund dříve to v defenzívě Tampy při tlaku hostů hořelo. Následnou střelu od modré čáry se snažil dorážet nejprve Pavelski, ale gól vsítil až JOEL KIVIRANTA, jenž prostrčil puk pod ležícím McElhinneyem. 1:5. Asistence: Joe Pavelski a Jamie Benn.
43:00'
Dallas zatím kontroluje dění zápasu převážně v útočném pásmu. Tampa momentálně rozhodně nevypadá na to, že by s tímto duelem měla něco udělat.
42:39'
Gurjanov byl velice aktivní u mantinelu, následná střela od modré čáry ale přesná nebyla.
41:48'
Jamie Benn vybídl Tylera Seguina, který se vřítil do kvalitní střelecké pozice. McElhinney zasáhl lapačkou.
41:06'
Joe Pavelski útočil tečí na hattrick. Kotouč ale při pobídce Lindella neusměrnil přesně.
40:48'
Stars začali třetí třetinu lépe. V pásmu soupeře i nadále zůstanou, neboť Tampa vyhodila pouze na icing.
40:24'
Po střele Johna Klingberga se Curtis McElhinney otáčel za sebe. Kotouč až za brankovou čáru sice nedoputoval, ale hosté ukázali, že i směrem dopředu budou chtít být neustále nebezpeční.
40:01'
Za námi je druhá perioda, která jednoznačně vyzněla ve prospěch Dallasu, který tak i nadále drží svou šanci na postup do play-off. Dvakrát se trefil Joe Pavelski, na nějž navázal ještě pár sekund před sirénou Roope Hintz. Oba zmínění hráči už dnes posbírali 3 kanadské body. Zatím jedinou trefu Tampy má na svědomí Blake Coleman. Dallas tak po čtyřiceti minutách vede 4:1.
Střely na bránu po 2. třetině: 20 – 21
40:00'
39:45'
První lajna Dallasu se stará i o třetí branku týmu v této třetině. Joe Pavelski po mantinelu prostrčil na Joela Kivirantu, který si všiml rozjetého ROOPEA HINTZE. Centr hostů se prosadil rychlou střelou nad lapačku. Obrana favorita dnes nepůsobí dobrým dojmem, už po několikáté pustila Dallas do úniku. 1:4. Asistence: Joel Kiviranta a Joe Pavelski.
39:18'
Michail Sergačjov se rovnal ke střele z levého kruhu. Před bránou ale bylo přehuštěno, obrana Dallasu často funguje jako jeden muž.
38:43'
Point naznačil střelu, ale nakonec si ji rozmyslel. Tampa se pomalu ale jistě usazuje v útočné třetině.
38:06'
Po ofsajdu Jamieho Benna je hra přerušena. Oba celky si mohou na chvíli odpočinout.
37:54'
Černák se musel rychle vracet na svou polovinu, neboť to znovu zavánělo přečíslením. To se ale díky dobré práci slovenského beka nekonalo.
37:08'
Závěr druhé třetiny nám ale rozhodně nabízí zajímavý hokej. Hra se často přenáší ze strany na stranu.
35:57'
Dvířka v obraně Tampy zůstala otevřená. Jason Robertson se dostal do samostatného úniku, který vyřešil střelou mezi betony. Ty ale domácí brankář rychle zacvakl k sobě, a proto neinkasoval. McElhinney teď opravdu podržel svůj tým.
35:19'
Palátovi nevyšla zpětná přihrávka. Dopředu mohli zamířit v akci dva na dva hosté, ale dostatek sil už neměli, a tak puk pouze odevzdali.
34:30'
Curtis McElhinney až na poslední chvíli viděl tvrdou střelu od modré čáry. Levým betonem ale i tak dokázal úspěšně zakročit.
34:14'
Čtvrtá formace Tampy chtěla co nejrychleji odpovědět, ale její snažení zastavil Anton Chudobin.
33:05'
Tampa předvedla chybu, která byla znovu potrestána! Hned dva hráči domácích totiž drželi kotouč u mantinelu, ale z ničeho nic poté zapracoval Roope Hintz, jenž si obhodil puk pod bruslemi Černáka a následně naservíroval brilantní přihrávku před bránu. Před McElhinneyem se objevil JOE PAVELSKI, který střelou z první vymetl růžek. 1:3. Asistence: Roope Hintz.
32:44'
Maroon se snažil těžit ze svého důrazu před bránou, ale kotouč mu nakonec neskočil na čepel zrovna ideálně.
32:27'
Tampa chvíli tlačila na pilu, ale Dallas se bránil celkem slušně. Situaci si nekomplikoval, a tak jsme viděli další zakázané uvolnění.
31:11'
Domácí se ale po proměnění rychlého úniku dostávají zpět do hry! Victor Hedman našel z vlastní modré čáry rozjetého BLAKEA COLEMANA, jenž si sám před Chudobinem věděl rady. Brankáře Stars překonal rychlou střelou podél vyrážečky. 1:2. Asistence: Victor Hedman a Barclay Goodrow.
30:54'
Coleman dokázal protečovat puk do třetiny soupeře, tam ale touš moc dlouho nevydržel.
30:20'
Blake Comeau bekhendem servíroval kotouč na brankoviště, ale McElhinney dával pozor. Kotouč přikryl pod lapačkou a na řadu teď přichází komerční pauza.
29:51'
Od modré čáry prověřil pozornost brankáře Stars i David Savard. Zadák Lightning ale ruského gólmana nepropálil.
29:28'
Ross Colton se zjevil úplně sám v prostoru mezi kruhy, avšak Anton Chudobin proti němu včas zacvakl betony.
29:08'
Tampa má v těchto vteřinách velké problémy s napadáním hostujících útočníků. Z toho pramenil i další odpal na icing.
28:35'
Curtis McElhinney si pokryl nepříliš důraznou střelu ze strany, o pár sekund dříve ale musel hasit nebezpečí, neboť Jason Robertson se ocitl ve velmi dobré pozici.
28:15'
Hedmanovo nahození z červené čáry posunul hostující brankář do rohu kluziště. Teď tak mohou hrát obránci Dallasu.
27:35'
Hintz byl čistým způsobem zastaven Erikem Černákem, který si tedy splnil své defenzivní povinnosti na jedničku.
27:03'
Teď se ale bude hrát před McElhinneyem, neboť Blesky pouze posunuly černou gumu na zakázané uvolnění.
26:18'
Uvidíme, jakým směrem se utkání posune. Tampa totiž byla na začátku periody lepší, ale hosté z ničeho nic odskočili.
25:17'
S koncem přesilovky vypálil Victor Hedman těsně vedle tyče. Kotouč se od mantinelu odrazil před bránu a jako první zareagovali hosté. Roope Hintz dokázal rychle předat kotouč dopředu, kam si už z trestné lavice najížděl JOE PAVELSKI. Útočník Dallasu se dostal do samostatného úniku, který proměnil. 0:2. Asistence: Roope Hintz.
24:21'
Hedmanova dlouhá přihrávka na Paláta nebyla zrovna přesná. Hosté posléze dokázali dostat kotouč do středního pásma.
23:48'
Tampa se už už formovala ve třetině soupeře, jenže vyhnala sama sebe vlastní nepřesností.
23:23'
Michail Sergačjov vyslal střílenou pobídku, kterou se snažil tečovat Patrick Maroon. Chudobin ale i v tuto chvíli vytáhl skvělý zákrok.
23:08'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., podrážení).
22:50'
Domácí mají ponechanou výhodu. Čeká je druhá přesilovka v tomto utkání.
22:21'
Brayden Point nabral velkou rychlost, přičemž ještě stihl puk posunout na lépe postaveného spoluhráče. Z pravého kruhu ale přesná rána nepřišla.
21:55'
Můžeme ale říct, že úvodní pasáž druhé třetiny je v podání Tampy velmi povedená.
21:20'
Yanni Gourde našel Victora Hedmana, který se do střely pořádně opřel. Jeho pumelice zapadla pár centimetrů vedle zadní tyče.
20:54'
Anthony Cirelli předvedl dva rychlé manévry a hned následně vybídl na modré čáře Davida Savarda, jehož pokus byl pochoutkou pro hostujícího brankáře.
20:15'
Patrick Maroon vyslal v rámci prvního střídání ránu z velkého úhlu. Chudobinův beton byl pozorný.
20:01'
Tampa v úvodu příliš nebezpečná nebyla. Lepšího začátku tak využili hosté, kteří se na konci 6. minuty ujali zásluhou dobré práce Jamieho Oleksiaka před brankovištěm vedení. Dallasu po gólu narostla křídla a i záhy měl několik kvalitních příležitostí. Závěr třetiny ale patřil Tampě, která hlavně díky povedené přesilovce byla blízko vyrovnávací brance.
Střely na bránu po 1. třetině: 6 – 11
20:00'
19:27'
Joel Kiviranta byl se svým průnikem levou stranou poměrně rychle zastaven. Dallas se musí vracet, neboť touš přebírají domácí.
18:49'
18:41'
Kombinace mezi Hedmanem, Palátem a Pointem vypadala nebezpečně, domácí se ale k následné střele nedostali.
18:04'
Anton Chudobin zvládl i další zákrok, tentokrát zachytil projektil Alexe Barre-Bouleta z levého kruhu. Ondřej Palát se k dorážce neprobil.
17:34'
Tampa už v první minutě přesilovky ukázala, že umí být v této disciplíně pořádně nebezpečná. Chudobin znovu musel rychle reagovat.
17:01'
Anthony Cirelli si najel na levý kruh, odkud přesnou střelou zápěstím orazítkoval pouze horní tyč. Teď měli hosté velké štěstí.
16:49'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., podrážení).
16:32'
Esa Lindell se snažil domácí tým překvapit rychlou střelou. Jeho rána ale nedoputovala až k bráně, Victor Hedman včas zasáhl.
15:46'
Seguin i Benn byli celkem razantně přitlačeni na mantinel. Nelze se tak divit, že o kotouč přišli.
15:18'
Mathieu Joseph se proháčkoval do střelecké pozice, ze které zamířil jen kousek vedle bližší tyče. Vzápětí si ruský brankář připsal úspěšný zákrok.
14:22'
Nechybělo moc a Jason Robertson se dostal do brejku. Barclay Goodrow zbytečně ztratil touš v útočném pásmu, ale McDonagh dokázal zaváhání svého kolegy nakonec napravit.
13:42'
Tampa vyráží opět dopředu, celkem dlouho ale držela puk ve své obranné třetině.
12:59'
Chybu Chudobina málem potrestal Tyler Johnson, jenž jen o pár centimetrů nezastrčil černou gumu k zadní tyči.
12:28'
Ondřej Palát si nabruslil až k modré čáře. Z tohoto místa z otočky vystřelil, ale jeho pokus až k bráně nedorazil.
12:02'
Erik Černák zvládl sprintérský souboj se soupeřem. Po delší době se bude vhazovat před Chudobinem, neboť hosté se provinili icingem.
11:46'
Joe Pavelski byl trefen velmi nepříjemně kotoučem do ucha. Elitní hráč Stars ale bude v pořádku.
11:41'
Tampa se ale zatím nemůže dostat do pořádného tempa. Nyní vyhodila jen na icing a Anton Chudobin už poměrně dlouho čeká na zákrok.
11:18'
Joel Hanley vyslal od modré čáry prudkou střelu, se kterou si ale Curtis McElhinney dokázal poradit.
11:02'
Viděli jsme kuriózní moment. Jednomu z hráčů se hokejka zasekla do rýhy na plexisklu. V této chvíli navíc proběhne další reklamní přestávka.
10:34'
Bránící hráči Tampy rychle dostupovali hráče s pukem a nyní je domácí tým už z nejhoršího venku.
09:59'
Dallasu se tato početní výhoda moc nedaří. Hokejisté v bílých dresech se velmi obtížně usazují před svatyní soupeře.
09:36'
Ryan McDonagh nevyhodil úplně nejlépe z vlastní třetiny, záhy mu museli pomoct jeho spoluhráči.
08:45'
Hned po vhazování domácí odpálili puk přes všechny čáry. Do rozehrávky se tak musel zapojit i Chudobin.
08:36'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blake Coleman – 2 min., vysoká hůl).
08:17'
Třetí lajna hostů uhrála několik osobních soubojů u mantinelu, až se nakonec dostala do šance. McElhinney ale nadvakrát ránu Comeaua zkrotil.
07:36'
Po první brance utkání působí Dallas aktivnějším dojmem. Znovu se snaží něco kloudného vymyslet před brankou Tampy.
07:08'
Jamie Benn si velice šikovně najížděl na pobídku zpoza brány, ale těsně před ním zapracoval jeden z obránců Lightning.
06:34'
Po první komerční pauze pokračujeme ve hře. Kotouč drží na hokejkách hostující hokejisté.
05:50'
Dallas se ujímá na konci 6. minuty vedení! Tanner Kero dostal kotouč na modrou čáru, odkud Miro Heiskanen adresoval přesnou přihrávku na hůl JAMIEHO OLEKSIAKA. Obránce Dallasu si před McElhinneyem počínal jako zkušený mazák. Poslal jej na zem a poté s přehledem doklepl puk do prázdné brány. 0:1. Asistence: Miro Heiskanen a Tanner Kero.
05:21'
Robertson se sice tlačil před brankoviště domácích, ale v pádu na gólmana domácího týmu vyzrát nedokázal.
04:34'
Blake Comeau byl solidně nastartován, jenže nenabral dostatečnou rychlost, aby mohl proniknout okolo pozorného obránce. Nakonec musel s kotoučem zajet do rohu hrací plochy.
03:53'
Victor Hedman se musel vrátit do svého pásma. Tam už přemýšlí o své následné rozehrávce.
03:17'
Pokus Heiskanena od modré čáry zaplul do připravené lapačky Curtise McElhinneye.
03:12'
Byla pískaná přihrávka rukou. Hra tak musí být na moment znovu zastavena.
02:49'
Domácí pokračují v útočném pásmu. Na ledě se objevuje i Jan Rutta, který se vrátil do sestavy Tampy po zranění.
02:18'
Brayden Point vyprodukoval chytrou přihrávku na Josepha, jehož rychlá střela z levé strany skončila na chráničích brankáře Stars. Chudobin ale celkem měl problémy.
01:40'
Rána Pavelského byla celkem rychle doražena. Hosté ale měli smůlu, že černá guma zapadla těsně vedle zadní tyče.
01:23'
Útočný postup Dallasu byl kvůli ofsajdu zastaven. Poprvé se hra přerušila.
01:11'
Také hosté chtěli něco vymyslet směrem dopředu, ale zatím moc přesní nejsou.
00:28'
Tampa se snažila usadit v pásmu soupeře. Od modré čáry to zároveň zkusil pohotově Erik Černák, ale jeho pokus až k Chudobinovi nedoputoval.
00:01'

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Černák, Hedman (A), D. Savard, McDonagh (A), Rutta, Sergačjov – Barre-Boulet, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Pavelski, Hintz, Kiviranta – Seguin, Ja. Benn (C), Robertson – Comeau (A), Dickinson, Cogliano – Gurjanov, Faksa, Kero.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Luxmore – Tobias, Suchánek.
Česká a slovenská stopa

Jan Rutta (Tampa) – 33 zápasů, 8 bodů (0+8)
Erik Černák (Tampa) – 43 zápasů, 18 bodů (5+13)
Ondřej Palát (Tampa) – 53 zápasů, 45 bodů (15+30)
Andrej Sekera (Dallas) – 43 zápasů, 5 bodů (3+2)
Radek Faksa (Dallas) – 52 zápasů, 13 bodů (6+7)

DALLAS STARS

Dallas rozhodně nemá situaci jednoduchou. Do konce základní části mu zbývají odehrát tři zápasy, přičemž tento tým ztrácí na Nashville 4 body. Už ve čtvrtek mohli Predátoři pojistit svůj postup, na ledě Columbusu ale padli 2:4. Hvězdy potřebují zabrat, ale to se jim v posledních zápasech příliš nedaří. Tým kouče Ricka Bownesse totiž padl už pětkrát v řadě, naposledy v již zmíněném zápase nestačil na Tampu 2:6. Produktivitě týmu vládne velezkušený Joe Pavelski, jenž je momentálně na 22 brankách a 24 asistencích.

TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa se už může těšit na play-off. Zároveň to vypadá, že v 1. kole vyzve Floridu. Právě s Pantery nyní hraje o druhou příčku v divizi, která by znamenala výhodu domácího prostředí. Svěřenci Jona Coopera uhráli z 53 zápasů 75 bodů. Z posledních sedmi zápasů ztratili pouze jeden bod, a to při prohře po nájezdech v Detroitu. V minulém klání si ale Tampa dokázala poradit s Dallasem, který přehrála vysoko 6:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Brayden Point, který má na kontě 23 branek a 25 asistencí.
Přeji příjemné sobotní ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Hokejisté Tampy Bay Lightning dnes na domácím ledě přivítají Dallas Stars. Jedná se o reprízu loňského finále Stanley Cupu, Dallas bude hrát i tentokrát o hodně. Postup do play-off mu uniká a dnes se tedy pokusí o zmenšení své ztráty. Duel začíná krátce po 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.