NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Florida - 18. dubna 2021   01:00

Tampa
Tampa
13:40' B. Point (Sergačjov, Palát) • 39:15' Černák (Coleman, Hedman) • 41:53' M. Joseph (Hedman, B. Point)
3:5
(1:3, 1:1, 1:1)
Florida
Florida
08:41' Montour  (S. Bennett) • 12:31' Hörnqvist  (Barkov, N. Gusev) • 19:52' Huberdeau  (Nutivaara, S. Bennett) • 37:34' Vatrano   • 59:10' Duclair  (Gudas)
Tampa
MacDougall, South – Murray, Alphonso
Amalie Arena, Tampa
3 800 diváků
Florida
Bobrovskij (Driedger) – Weegar, Forsling, Montour, Gudas, Nutivaara, Yandle (A) – N. Gusev, Barkov (C), Marchment – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – Tippett, Wennberg, Vatrano – Hörnqvist, Wallmark, Lammikko.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou!

3. Brayden Point (TBL) – 1+1
Skončilo nám utkání mezi Tampou a Floridou. Souboj dvou rivalů tentokrát ovládla Florida, která díky výhře 5:3 svého dnešního soupeře v tabulce Centrální divize přeskočila. Rozhodující gól padl na konci druhé třetiny z hokejky ujíždějícího Franka Vatrana. Tampa sice snížila a ve třetí třetině přebrala iniciativu, avšak Florida si náskok pohlídala. V závěru navíc navýšil její vedení Anthony Duclair.
59:32'
Utkání se už pouze dohrává. Jon Cooper to podruhé v šesti už asi nezkusí. Florida si tak připíše důležité dva body.
59:10'
Florida právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Radko Gudas dostal kotouč z pásma, přičemž přihrávkou vybídl ANTHONYHO DUCLAIRA. Útočník Floridy si poté obhodil dva obránce a proti prázdné svatyni už měl jednoduchou úlohu. 3:5. Asistence: Radko Gudas.
58:54'
Cirellimu nesedla střela na kruhu. Hosté poté posunuli puk daleko od své brány.
58:28'
Florida puk vyhodila obloučkem do neutrální zóny. Tohle chce nyní praktikovat co nejvíce.
58:02'
Andrej Vasilevskij už je na střídačce. Domácí hokejisté to zkouší v šesti.
58:02'
Pár sekund po buly se dostal do další výhodné střelecké pozice Michail Sergačjov. Bobrovskij vytáhl rameno a kotouč pohotově vyrazil.
57:51'
Sergej Bobrovskij si připsal další důležitý zákrok. Tentokrát si poradil s dělovkou Victora Hedmana od modré čáry.
57:24'
Ondřej Palát se musel vracet k červené čáře, neboť Point byl v danou chvíli v signalizovaném ofsajdu.
56:57'
Radko Gudas nabral puk na bekhend a srdnatě jej vyvezl ze své třetiny.
56:33'
Florida se musela ustálit v obraně, neboť při předchozím střídání působila rozháraně.
55:45'
Brayden Point měl na holi tutovku. Dostal parádní přihrávku za obranu, ale už ležícího Bobrovského kličkou do bekhendu nepřekonal. Ruský brankář vytáhl perfektní zákrok.
55:21'
Anthony Duclair si odskočil na vrchol kruhu, ze kterého následně vypálil opravdu velmi prudce. Vyrážečka Andreje Vasilevského šla rychle nahoru, a proto se hosté radovat nemohli.
55:06'
Nahození domácích směrem na bránu skončilo na těle beka Forslinga. Obránce Floridy včas odehrál puk.
54:26'
Hosté se dokonce dostali do přečíslení 3 na 2. To ale nevyřešili ideálně, situaci lehce překombinovali.
53:52'
Panteři ale předvedli dvě velmi dobrá střídání. Trochu tak zneutralizovali tlak Tampy, který byl okolo 50. minuty opravdu velký.
53:15'
Také Sam Bennett se připomněl ranou. Z kruhu hledal prostor u bližší tyče, avšak rameno Vasilevského bylo úspěšnější.
52:42'
Mason Marchment při překvapivé střele zřejmě orazítkoval tyč. Andrej Vasilevskij z celkem velké vzdálenosti tohle rozhodně nečekal.
52:02'
Florida se ale rozhodně musí už daleko více soustředit na obranu. Útočné choutky už ani zdaleka nemá tak velké.
51:24'
Tampa se svou vlastní nepřesností dostala pryč z ofenzívy. Další akci tak musí zakládat David Savard.
50:46'
Markus Nutivaara už mohl pálit, ale těsně před ním se v rozhodující chvíli zjevil bránící hráč. Finský bek tak puk pouze posunul do rohu třetiny.
50:24'
Na druhé straně chtěl Andrej Vasilevskij co nejrychleji rozehrát, ale kotouč svému spoluhráči předal až ve chvíli, kdy sudí foukl do píšťalky.
49:47'
Tampa ale je v těchto chvílích lepším týmem. V některých fázích visí vyrovnání ve vzduchu.
49:19'
Floridu zachránil Sergej Bobrovskij společně s Radkem Gudasem. Český obránce nedopustil dorážku z předbrankového prostoru.
48:56'
Tampa si dlouho hledala co nejvýhodnější střeleckou pozici ve třetině soupeře. Florida se ocitla pod velkým tlakem.
48:28'
Tyler Johnson byl natlačen na mantinel. Černou gumu ale stačil odehrát ke svým kolegům.
47:41'
Michail Sergačjov při snaze vypálit zlomil hokejku. Útočná akce Tampy tak vyšla vniveč, neboť kotouč poté zamířil na hole hostů.
47:12'
Brayden Point předvedl další skvělé střídání. Několikrát se obtočil okolo brány, až nakonec stačil vypálit. Rána útočníka s číslem 21 na zádech byla přizvednuta do ochranné sítě.
46:25'
Aktivní úvod třetiny teď bude zastaven. Na řadě je komerční přestávka.
46:02'
Prudký pokus Brandona Montoura neměl daleko k pátému gólu v síti domácích. Obránce Panthers ale orazítkoval pouze zadní mantinel.
45:34'
Schenn se už chystal střílet od modré čáry, ale touš mu nakonec přepadl přes čepel hole do střední třetiny.
45:06'
Tampa se ubránila tlaku hostů jen za cenu vyhození kotouče do středního pásma.
44:48'
Do skvělé pozice se dostal Frank Vatrano, ale ve chvíli jeho střely byla klec Tampy posunuta. Vylučovat se ale zřejmě nebude, i když Luke Schenn nemá čisté svědomí. Branku asi posunul vědomě.
44:21'
Domácí si nyní mění puk ve vlastním pásmu. Záhy zřejmě založí útočnou protiakci.
43:38'
Ale ani Florida nechce zanevřít na ofenzívu. Střelu Barkova ale tentokrát přečetl blok obránce Michaila Sergačjova.
42:54'
Alex Killorn se parádně natlačil před bránu hostujícího celku. Bobrovskij musel vší silou odolávat náporu zkušeného útočníka.
41:53'
Tampa právě vstřelila branku!
Tampa dává třetí branku v zápase a na Floridu ztrácí už pouze jeden gól! Brayden Point podržel kotouč u mantinelu. Následně si všiml Victora Hedmana, jehož střelu po ledě tečoval mimo dosah Sergeje Bobrovského MATHIEU JOSEPH. 3:4. Asistence: Victor Hedman a Brayden Point.
41:27'
Brayden Point šikovně vyrazil mezi dva hráče soupeře a dokonce se dostal i ke střele z mezikruží. Mířil do horního růžku, ale ten netrefil.
40:33'
V úvodu třetí periody musel dávat pozor Keith Yandle. Obránce Floridy ale zvládl svůj souboj u mantinelu.
40:01'
Ve druhém dějství padaly branky až na konci. Florida nejprve nevyužila dvě přesilovky, ale mrzet ji to moc nemuselo. Ve 38. minutě se po úniku trefil Frank Vatrano. Domácí ale v poslední minutě druhé části odpověděli. Přesně tentokrát zamířil obránce Erik Černák. Na hokejistech Tampy jde vidět, že s utkáním chtějí něco udělat, tak uvidíme, jestli se jim to povede.
Střely na bránu po 2. třetině: 22 – 22
40:00'
39:15'
Ještě před druhou sirénou se ale Tampa dostává zpět do hry! Její tlak v útočném pásmu využil slovenský bek ERIK ČERNÁK. Blake Coleman mu postrčil kotouč na pravý kruh, odkud Černák přesně zamířil k přední tyči. 2:4. Asistence: Blake Coleman a Victor Hedman.
38:31'
Tampa chtěla odpovědět, ale ve třetině soupeře se neusadila. Teď se hraje v neutrální zóně.
37:34'
Ale Florida nakonec další branku vstřelila! Pomohl jí k tomu ale Brayden Point, který nezvládl zpětnou přihrávku na modrou čáru. FRANK VATRANO poté přebruslil Michaila Sergačjova a rázem se dostal do samostatného úniku. Brankáře Vasilevského překonal precizní kličkou do bekhendu. 1:4. Bez asistence.
37:01'
36:49'
Rána Nikity Guseva se po mantinelu svezla do středního pásma. Tato přesilovka se hostům příliš nepovedla. Šanci k odskočení tedy nevyužili.
36:21'
Yandle ještě posouval puk do strany spoluhráči, tomu ale nevyšel krok ke střele.
35:54'
V první minutě další floridské přesilovky tlak hostů nepřichází. Nicméně Florida se snaží, to jde vidět.
35:01'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., hákování).
34:57'
Sergačjovova pobídka z kruhu se málem znovu velice zajímavě odrazila od bruslí hráčů. Bobrovskij měl štěstí, že kotouč neskončil za brankovou čárou, neboť situace to byla velmi nepřehledná.
34:31'
Mathieu Joseph sice nabral velkou rychlost, jenže okolo dvou obránců se proháčkovat až do střelecké pozice nedokázal.
33:52'
Florida sice vyhodila, ale zakázané uvolnění se nepískalo. Hedman totiž puk dobruslil.
33:21'
MacKenzie Weegar tvrdě napřáhl. Projektil tohoto beka zaplul jen kousek vedle zadní tyče.
32:46'
David Savard předvedl pěknou kličku na modré čáře. Následně objel Marchmenta a z pravého kruhu vyslal ránu. Sergej Bobrovskij ale napoprvé udržel kotouč ve své moci.
32:14'
Po pár nepřesnostech ve středním pásmu kotouč podržel MacKenzie Weegar, jenž hledá varianty k rozehrávce.
31:20'
Na konci přesilovky ještě Vatrano vybídl lépe postaveného spoluhráče, který ale tvrdou střelou klec Tampy přestřelil.
30:49'
Z početní výhody Floridy už schází 25 sekund. Vhazovat se bude ve středním pásmu, neboť všemu předcházel ofsajd Panterů.
30:32'
Jonathan Huberdeau střílel z levého kruhu zápěstím. Vasilevskij puk vyrazil do rohu kluziště.
30:03'
Vyhození přišlo i o pár sekund později. Tampa dobře brání zónu před svou svatyní.
29:38'
Florida sice chvíli držela kotouč v pásmu soupeře, ale teď se už domácí Blesky osvobozují.
29:14'
29:14'
Při ponechané výhodě hosté dlouho drželi kotouč. K ráně od modré se nakonec odhodlal Gustav Forsling. Úspěšnější byl Andrej Vasilevskij.
28:36'
Michail Sergačjov vystihl Bennettovu přihrávku a posléze rozjel útočnou akci Tampy, která ale skončila nepřesným zakončením Ondřeje Paláta.
27:46'
Následná akce Floridy úspěchem neskončila. Domácí trochu uklidňují tempo hry.
27:11'
Erik Černák vyslal na druhé straně další ránu z kruhu. Vypálil hned po převzetí puku, ale Bobrovskij na kotouč do poslední chvíle moc dobře viděl.
26:49'
Patric Hörnqvist si vymanil z tlaku obránců a kotouč nakonec dokázal dostat do předbrankového prostoru. Tam však hole jeho spoluhráčů nebyly.
26:26'
Keith Yandle nedokázal udržet černou gumu ve třetině soupeře. Následoval ofsajd, po kterém přijde na řadu reklamní přestávka.
25:27'
Atraktivní zápas pokračuje. Nyní zahrozila Tampa zásluhou své třetí lajny. Yanni Gourde ale střelou na lapačku brankáře Floridy nepropálil.
24:54'
Po kvalitní práci Barkova s Gusevem střílel od modré čáry MacKenzie Weegar. Pokus zadáka Panthers byl jemně tečován, mezi tři tyče ale nepropadl.
24:08'
Frank Vatrano se ve velké rychlosti protáhl levým křídlem, avšak domácí brankář byl proti následné střele pozorný. To lze říct ale i o jeho kolegovi na straně druhé. Ten si pokryl pumelici Lukeho Schenna.
23:36'
Tampa do druhé periody nevstoupila moc dobře. Zatím je Florida tím týmem, který tahá za delší konec provazu.
22:47'
Po přihrávce Barkova se dostal do velmi zajímavé pozice Mason Marchment. Forvard Floridy zakončoval těsně před Vasilevským bekhendem, ale hvězdný brankář si dokázal poradit.
22:09'
Dnes velmi aktivní Gusev se opět tlačil k zakončení. Místečko u přední tyče domácí svatyně ale ruský útočník nenašel.
21:31'
Vasilevskij málem musel reagovat na pro něj nepříliš ideální odraz od mantinelu. Měl štěstí, že hosté v mezikruží zrovna nestáli.
20:48'
Duclair vyrážel kupředu po pravém křídle, ale jeho klička přesná nebyla. Obránci Tampy si v danou chvíli poradili.
20:29'
Nikita Gusev vystřelil hned po jeho průniku středním pásmem. Pokus útočníka s číslem 97 ale byl sražen do ochranné sítě.
20:01'
Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli hned 4 branky. Herně lepší sice byla Tampa, ale branky střílela Florida. Nicméně sledujeme velmi kvalitní utkání, které nás v následných dvou třetinách ještě jistě pobaví.
Střely na bránu po 1. třetině: 11 – 15
20:00'
19:52'
Těsně před koncem třetiny jde Floridy znovu do dvougólového vedení. Dá se říct, že JONATHAN HUBERDEAU si svou aktivitou gól vybojoval. Po zisku kotouče v rohu kluziště našel Markuse Nutivaaru, jehož rána se od betonu Vasilevského odrazila k úplně volnému Huberdeauovi, který už měl snadnou práci. 1:3. Asistence: Markus Nutivaara a Sam Bennett.
19:12'
Florida měla potíže s odehráním puku, ale vše nakonec dokázala zvládnout.
18:44'
Nikita Gusev to zkoušel z ostrého úhlu. Andrej Vasilevskij si ale přední tyč pohlídal.
18:27'
Kotouč skončil po odrazu od brusle Radka Gudase v ochranné síti. Hra tak musela být zastavena.
17:41'
Gustav Forsling vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou po ledě k zadní tyči. Levý beton Vasilevského ale byl v pohotovosti.
17:19'
Tlak domácích pokračoval i v dalším střídání. Bobrovskij musel znovu přerušit hru, neboť rána Erika Černáka mu nadělala velké potíže.
17:00'
První formace Lightning byla opět vidět. Brayden Point si dělal prostor u tyče, ale vyjetého Sergeje Bobrovského překonat nedokázal.
16:24'
Savard přihrál vedle sebe stojícímu Johnsonovi, jemuž se ale pokus z voleje vůbec nepovedl. Centr čtvrtého útoku trefil bránícího hráče.
15:53'
Maroon si poradil v obležení tří hráčů a málem dostal kotouč do zajímavé pozice na brankovišti.
15:33'
Tam však hokejisté v bílých dresech moc dlouho nevydrželi. Na kotouči už jsou zase domácí.
15:03'
Florida zvládla práci v obranné třetině a nyní už vyráží zásluhou Duclaira do pásma Tampy.
14:33'
Následuje poslední komerční pauza v tomto dějství. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.
14:24'
Blesky pokračují v aktivitě a jistě budou chtít tento zápas co nejrychleji srovnat. Bobrovskij ale dva zákroky v řadě zvládl.
13:40'
Skóre se opět mění, tentokrát ale udeřila Tampa! Ondřej Palát přihrál obránci Michailu Sergačjovovi do střelecké pozice. Ruský zadák nasměroval kotouč přímo k brusli BRAYDENA POINTA, jenž si tak připsal po šťastném odrazu svůj osmnáctý gól v sezoně. 1:2. Asistence: Michail Sergačjov a Ondřej Palát.
12:31'
Florida v přesilovce pořádně zatopila pod kotlem a nyní odskakuje do dvoubrankového vedení! Skvělou práci odvedl Aleksander Barkov, který si našel přistrčení Guseva a poté svou první střelu dorazil. Před bránou stál i PATRIC HÖRNQVIST, který puk tečoval mimo dosah Vasilevského. 0:2. Asistence: Aleksander Barkov a Nikita Gusev.
12:26'
Nikita Gusev střílel bez přípravy na levém kruhu. Jeho dělovka se jen o kousek nevešla do brány.
11:47'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrick Maroon.
11:32'
Také floridský kapitán se už vrátil do hry. Panteři přežili i své druhé oslabení v zápase.
11:01'
Juho Lammikko pořádně zatopil defenzívě domácích ve vlastním oslabení. Jeho zpětná přihrávka při možnosti akce dva na jednoho ale přesná nebyla.
10:09'
Hedmanův pokus byl lehce tečován. Bobrovskij ale do zákroku nemusel, neboť puk propadl těsně vedle jeho levé tyče.
09:45'
Po zisku puku hosté hned odpalují až k bráně svého soupeře. Tampa se bude muset do třetiny soupeře dostávat opětovně.
09:32'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aleksander Barkov – 2 min., hákování).
08:41'
Florida jde i přes nepříliš ideální úvod do vedení. Do útočného pásma zavezl touš Anthony Duclair, který však byl zastaven. Na kotouči ale pokračoval Sam Bennett, jenž vybídl na modré čáře BRANDONA MONTOURA. Rána zadáka Floridy sice nemířila mezi tři tyče, ale nešťastný odraz od Erika Černáka způsobil vedoucí branku hostů. 0:1. Asistence: Sam Bennett.
08:25'
Hned po přejetí útočné modré čáry to zkusil Markus Nutivaara. Obránce Floridy ale trefil připravenou lapačku Andreje Vasilevského.
07:49'
I po skončení komerční přestávky Blesky nadále tlačily. Luke Schenn to zkusil od modré čáry, ale svatyni Panthers minul.
07:40'
Blake Coleman našel na levém kruhu najetého Barclaye Goodrowa, jehož střela ale zamířila jen do středu brány.
07:06'
Domácí ale i po skončení své přesilovky zůstávají před Bobrovským. Zkušený gólman Floridy má co dělat, aby nápor zastavil.
06:57'
06:18'
Zámek Tampy byl opravdu obrovský. Více než minutu drželi domácí kotouč na hokejkách a v posledních sekundách několikrát zkusili štěstí střelami. Alex Barre-Boulet ale neuspěl.
05:41'
Victor Hedman pálil z ideálního místa na pravém kruhu. Horní růžek hostující brány ale o kousek přestřelil.
05:16'
Tampa zatím poctivě kombinuje a hledá si co nejlepší možnou pozici ke střele.
04:57'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Brandon Montour – 2 min., vysoká hůl).
04:16'
Erik Černák si našel prostor po zapojení se do útoku. Zápěstím hledal místo nad lapačkou Bobrovského, ale ruský brankář právě touto částí výstroje bez potíží zasáhl.
03:54'
Jonathan Huberdeau si odskočil mezi kruhy, odkud ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Tampa vzápětí odhodila alespoň do středního pásma.
03:26'
David Savard tvrdě střílel od modré čáry. Jeho pokus ale skončil na bruslích bránících hráčů.
03:02'
Barkovova střela na straně druhé přerušila hru. Na puk si tedy sáhl i Andrej Vasilevskij.
02:41'
Patrick Maroon dohrál souboj u mantinelu, ale kotouč na hokejky svých spoluhráčů nedostal. Hosté mají prostor k rozehrávce.
02:04'
Tampa teď přebrala iniciativu a znovu chce v útočném pásmu něco vymyslet. Florida se musí bránit.
01:36'
Sergej Bobrovskij musel dávat velký pozor proti Alexi Killornovi, který dorážel těsně před jeho brankovištěm.
00:45'
Tampu, která dnes hraje v černých dresech, zastavil ofsajd. Čeká nás tedy vhazování ve středním pásmu.
00:24'
Mason Marchment pronikal po levém křídle a nakonec kotouč dokázal dostat do třetiny soupeře. Andrej Vasilevskij musel poprvé zasahovat, od modré čáry to zkoušel Keith Yandle.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, Hedman (A), D. Savard, McDonagh (A), L. Schenn, Sergačjov – Barre-Boulet, B. Point, Palát – Colton, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, T. Johnson, Maroon.

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Weegar, Forsling, Montour, Gudas, Nutivaara, Yandle (A) – N. Gusev, Barkov (C), Marchment – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – Tippett, Wennberg, Vatrano – Hörnqvist, Wallmark, Acciari.

Rozhodčí: MacDougall, South – Murray, Alphonso.

Česká a slovenská stopa

Jan Rutta (Tampa) – 33 zápasů, 8 bodů (0+8)
Erik Černák (Tampa) – 33 zápasů, 12 bodů (2+10)
Ondřej Palát (Tampa) – 43 zápasů, 35 bodů (12+23)
Radko Gudas (Florida) – 43 zápasů, 6 bodů (1+5)

FLORIDA PANTHERS

Do zápasu s Tampou jde Florida s bilancí 59 získaných bodů ve 44 odehraných zápasech. V případě vítězství tak právě Tampu může přeskočit. Panthers jednoznačně patří mezi největší překvapení tohoto ročníku. Produkují pohledný a ofenzivní hokej, který jim zároveň přináší body. Forma Floridy ale není v posledních zápasech zrovna nejlepší, tým kouče Joela Quennevillea padl čtyřikrát z pěti uplynulých vystoupení. Navíc ani jednou v tomto období nezvítězil po základní hrací době. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau. Oba mají na kontě 44 kanadských bodů.

TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa už dokázala posbírat 60 bodů, to zvládla ve třiačtyřiceti odehraných zápasech. Svěřenci kouče Jona Coopera tak hrají o první příčku Centrální divize, jejich hlavními konkurenty jsou ale Carolina a právě Florida. Blesky dokázaly vyhrát tři z posledních čtyř zápasů. S Columbusem vyhrály 6:4, s Nashvillem 3:0, ale poté právě na Predátory nestačily celkem vysokým rozdílem 2:7. V minulém klání ale Tampa znovu vyhrála, poradila si v prodloužení právě s Pantery z Floridy. Nejproduktivnějším hráčem týmu je švédský obránce Victor Hedman, jenž vstřelil 8 branek a na dalších 31 asistoval.
Přeji příjemné brzké nedělní ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes budeme společně sledovat bitvu o Floridu a také o nejvyšší příčky v Centrální divizi. Tampa Bay Lightning totiž přivítá na domácím ledě Floridu Panthers. Start duelu je naplánován na 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.