NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Buffalo - 16. dubna 2021   01:18

Washington
Washington
19:37' Orlov (Oshie) • 29:59' Mantha (Carlson, Bäckström)
2:5
(1:1, 1:3, 0:1)
Buffalo
Buffalo
18:50' S. Reinhart  (Cozens, Jokiharju) • 21:36' Olofsson   • 25:42' Mittelstadt  (Bjork) • 33:23' Bjork  (Cozens) • 59:17' Tage Thompson  (Asplund)
Washington
Vaněček (34. C. Anderson) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Mantha – Sprong, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.
South, Hanson – Gawryletz, Tobias
Capital One Arena, Washington
Buffalo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:8
Je dobojováno a hosté svůj dobře rozehraný zápas dotáhli do vítězného konce. Ve třetí části se Washington marně snažil něco udělat s nepříznivým stavem, nedokázal najít recept na obranu hostů a v pohodě chytajícího Tkarskiho a nevyšla ani závěrečná snaha při power-play. V té vystihl rozehru Asplund a zakončující Tage Thompson uzavřel výsledek na 2:5. Buffalo je ale i přes výhru stále na osmém místě tabulky s 29 body, Washington je první s 60 body.
59:17'
Sabres právě vstřelili branku!
Je definitivně rozhodnuto. Domácím nevyšla rozehrávka na vlastní modré čáře, puku se chopil Asplund, přihrál na najíždějícího TAGEHO THOMPSONA a ten neměl problém zblízka zakončit – 2:5. Asistence: Rasmus Asplund.
58:43'
Po dobrém forčekinku se k puku dostal Mittelstadt, z pravé strany ale prázdnou branku netrefil.
57:59'
A teď už dokonce v šesti, Anderson totiž odjel na střídačku a je tu power-play Washingtonu.
57:38'
Bäckström se vrátil do hry, domácí jsou v pěti.
56:55'
Hosté teď sice neútočí, nicméně současná situace jim vyhovuje, pouze kontrolují hru ze zabezpečené obrany.
55:58'
Kombinace s finální přihrávkou na Skinnera skončila nepřesnou střelou, domácí poté dostali puk ze svého pásma.
55:38'
Opět se nám vylučuje, tentokrát ale pouze na straně Washingtonu. Dvě minuty za krosček dostal Nicklas Bäckström.
55:15'
Skinner se dostal mezi kruhy k puku a bekhendem se snažil překvapit Andersona. Mířil vedle jeho pravé tyče.
54:01'
Po krátké potyčce u Tokarskiho se vylučuje na obou stranách, dvě minuty za hrubost dostali domácí Tom Wilson a hostující Matt Irwin. Hraje se ve čtyřech.
53:42'
Na druhé straně cinkala tyčka za Tokarskiho zády, je to teď zase hokej nahoru a dolů.
52:56'
Thompson byl blizoučko pojišťujícímu gólu, když se hnal do dalšího brejku hostů, na Andersona zkusil kličku s bekhendovým zasunutím, záměr mu ale nevyšel podle jeho představ.
52:31'
Tokarski přerušil hru, když pro jistotu přikryl před dotírajícím Ellerem.
51:34'
Buffalo oslabení přečkalo bez úhony, oba celky zase hrají v plném počtu.
50:39'
Bjork vystihl rozehru domácích a po pravé straně se vydal v oslabení do brejku. Kuzněcov jej stíhal a zakončení mu i dokázal znepříjemnit, takže útočník hostů nakonec vystřelil mimo.
49:54'
Carlsonova střela od modré mířila na teč ke Kuzněcovovi, ten svým sklepnutím trefil pouze konec Tokarskiho betonu.
49:34'
Po krátké výhodě si domácí zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Rasmus Dahlin.
49:01'
Po vyjetí z rohu nahazoval Oshie žabičkou na brankoviště, Kuzněcov jeho nabídku na branku sklepnout nedokázal.
48:11'
K rychlé akci nasazoval domácí Dillon, u modré čáry však narazil na formující se obranu a nezbylo mu nic jiného, než pouze po mantinelu nahodit za branku Buffala.
47:37'
Tokarski po Bäckströmově pokusu z pravé strany raději přikryl puk a přerušil hru.
46:57'
Jokiharju za červenou čárou pouze nahodil obloučkem do pásma, dál se on, ani jeho spoluhráči nehnali a odjeli střídat.
45:43'
Sprong pouze objel branku, a jelikož to měl na bekhend, nebyla jeho následná střela z dálky až tak prudká a pro Tokarskiho nebezpečná.
45:20'
Hosté byli v akci dva na jednoho, Mittelstadt přihrával spoluhráči, trefil však pouze Chárovu hůl, od které se puk vznesl do vzduchu a Anderson musel na vzniklou situaci rychle reagovat. Zvládl to na výbornou, své brankoviště uhájil.
44:55'
Snaha Washingtonu naráží na obrannou zeď už u modré čáry, hodně akcí tak končí ještě před střelou.
43:59'
Hosté pouze dostali puk ze svého pásma a jelikož byla pětice Buffala na ledě už hodně dlouhou dobu, následovalo nahození k Andersonovi a odjezd na střídačku.
43:20'
Orlov naznačoval pohybem kličku, na obranu si tím ale nepřišel a byl vytlačen za branku Buffala.
42:35'
Je po přesilovce, Jokiharju už zase naskočil do hry.
41:41'
Oshie předvedl dobrou střelu, Trefil ale Tokarskiho do ramene a ten pak volný puk přikryl rukavicí.
41:12'
Puk letí přes všechny čáry až k Andersonovi, Washington musí začít zcela od začátku.
40:35'
Hned v úvodu třetí třetiny je tu přesilovka pro Washington. Dvě minuty za podrážení dostal Henri Jokiharju.

Trestné minuty: 2:2
Po čtyřiceti minutách hry mají k bodům blíže hráči z Buffala, kteří ve druhé dvacetiminutovce dokázali hned třikrát udeřit. Už ve 22. minutě vrátil hostům vedení Victor Olofsson a ve 26. minutě navýšil ve vlastním oslabení náskok Casey Mittelstadt. Ve 30. minutě sice v ponechané výhodě snížil Anthony Mantha, jenže poslední slovo si vzalo zase Buffalo a Anders Bjork ve 34. minutě vyhnal Vaněčka na střídačku. Stav po druhé třetině je tedy 2:4.
40:00'
39:33'
Ristolainen docela riskantním způsobem vyjížděl zpoza vlastní branky, po spolupráci s Ruotsalainenem se ale hosté z pásma dokázali dostat.
38:14'
V dobré pozici se ocitl Ovečkin, přebruslil obránce a už nasazoval k blafáku. Tokarski mu ale do kličky vložil hůl a šanci tím zmařil!
38:02'
I Anderson se musí stavět výpadům Buffala, teď to na něj bekhendem zkoušel Cozens. Brankář domácích na brankové čáře zakročil a přerušil hru.
37:38'
Od modré to zkusil hostující Reinhart, Anderson vyrazil do rohu.
36:28'
Aktivní Mantha potřeboval více podpory svých spoluhráčů, takto se v útočném pásmu proti přesile neprosadil.
35:13'
Kuzněcov se blýskl individuální akcí, projel takřka celé kluziště, jenže po objetí Tokarskiho branky a vyjetí si až k modré čáře jej obral Olofsson a málem tu byl kontr Buffala.
34:30'
Na domácích je vidět, že inkasované branky je ve hře kupředu moc nesráží, i tentokrát se ihned cpou do zakončení. Tokarski má dost práce, nyní likvidoval pokus z pravého kruhu.
33:23'
V brance Washingtonu dochází ke změně, Vítka Vaněčka nahrazuje Craig Anderson.
33:23'
Hosté opět unikají do dvoubrankového náskoku. Po několika odrazech přiklepl Cozens na ANDERSE BJORKA a ten okamžitou střelou na bližší tyčku překvapil Vaněčka – 2:4. Asistence: Dylan Cozens.
32:32'
Carlson opět hledal Manthu, ten byl ale tentokrát ve velice ostrém úhlu a spíše hledal najíždějícího spoluhráče. Jeho pas skončil u mantinelu.
31:59'
Ovečkin to zkouší ze všech možných pozic, Tokarski ale zatím jeho tvrdým pokusům odolává.
30:45'
Hra se nám na ledě přelévá ze strany na stranu, oba celky teď předvádí velice aktivní hokej.
29:59'
Washington právě vstřelil branku!
Vyloučení nakonec nebylo potřeba, neboť domácí ponechanou výhodu využili ke snížení. Na pravé straně stojící Carlson si všiml nepokrytého ANTHONYHO MANTHY a ten zblízka sklepl puk za Tokarskiho, který se nestihl přemístit – 2:3. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.
29:41'
Bude se vylučovat, přesilovku budou mít domácí, zatím mají ponechanou výhodu.
29:23'
Oshie bekhendem nahazoval před brankoviště, Mantha na jeho nabídku nedosáhl a puk skončil v rohu.
28:35'
Na opačné straně Tokarski chvíli nevěděl, kde letěl puk po střele z mezikruží, mohl si ale nakonec oddechnout, objevil se za jeho brankou.
27:48'
Po kombinaci v útočném pásmu nabízel Dahlin puk před brankoviště, Cozens se po něm ale natahoval marně.
27:18'
Český gólman se teď musel bleskově přesouvat od tyčky k tyčce, aby zastavil pokus Millera. Byl úspěšný a ihned přerušil hru.
26:55'
Buffalo hraje ve velké pohodě a každý útok je velkým nebezpečím pro Vaněčka.
25:48'
A nyní už jsou hosté v plném počtu.
25:42'
V závěru oslabení se navíc hosté utrhli do brejku, Bjork posunul na rozjetého CASEYHO MITTELSTADTA a ten prudkou ranou nad Vaněčkovo rameno vymetl horní růžek branky – 1:3. Asistence: Anders Bjork.
25:27'
Další Ovečkinova rána, tentokrát ji Jokiharju srazil mimo ledovou plochu.
24:41'
Teď už Ovečkin zakončoval, rána z levé strany Tokarski pokryl.
24:14'
Lehce překombinovaná akce, Ovečkin mohl zakončovat, posunul ale ještě puk na Oshieho, kterému to moc nesedlo a Tokarskiho nepřekonal.
23:45'
O vyrovnávací gól se budou moci domácí pokusit v přesilové hře, dvě minuty za vysokou hůl totiž dostal Matt Irwin.
22:47'
Domácí se samozřejmě ihned snaží o vyrovnání skóre, je to ale zatím hodně na náhodu.
21:57'
Chvíli jsme nehráli, neboť za brankou Buffala podrazil Sheary nechtěně sudího Southa a ten bych chvíli otřesený. Prohlížel jej i doktor a proběhlo rychlé prověření, zda nedošlo k otřesu, už ale budeme zase pokračovat se všemi aktéry.
21:36'
Hosté se dnes podruhé dostávají do vedení. Washington chybě rozehrál na své modré čáře, k puku se dostal VICTOR OLOFSSON, na pravé straně měl dost času i prostoru pro střelu a trefil se do horní části Vaněčkovy branky – 1:2. Bez asistence.
21:15'
Předvedli se už ale i hosté, Vaněčka prověřil Mittelstadt.
20:51'
Washington se snaží být v úvodu druhé třetiny aktivní a hned se tlačí do pásma před Tokarskiho.

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první třetina, do které měli aktivnější vstup hosté, několikrát prověřili Vaněčka, jenže bez úspěchu. Washington se dlouho dostával do tempa a Tokarski byl prakticky bez práce. No a když už to vypadalo, že se v této části gólu nedočkáme, přišly hned dvě trefy, po jedné na každé straně. Jako první skórovalo Buffalo, když Cozensovo nahození šikovně tečoval Sam Reinhart, jenže vedení hostům Dlouho nevydrželo a 23 vteřin před sirénou srovnal prudkou střelou Dmitrij Orlov. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:37'
Akce Washingtonu ale pokračovala a domácí se dočkali vyrovnání. DMITRIJ ORLOV sice nejprve pouze vyprášil Tokarskiho beton, ale o malý okamžik později mu Oshie nabil na další střelu a prudký golfák se zastavil až v síti – 1:1. Asistence: T. J. Oshie.
19:23'
Orlov neměl na modré čáře prostor pro střelu, pouze tak nahazoval před branku.
18:50'
Je tu první gól utkání a dali jej hosté. Na modré čáře nahodil Cozens a mezi kruhy tento švih dokázal tečovat SAM REINHART. Udělal to tak šikovně, že Vaněček nedokázal na toto sklepnutí zareagovat a po krátké kontrole u videa, zda se nejednalo o vysokou hůl je to 0:1. Asistence: Dylan Cozens, Henri Jokiharju.
18:23'
Zakázané uvolnění Washingtonu, hra se stěhuje před Vaněčka.
17:49'
Dowdovi scházela podpora spoluhráčů a tak pouze pomocí plexi posunul puk do středního pásma a neúspěšně se jej pokusil sám dojet.
16:44'
Na druhé straně se do sóla dostával Olofsson, v rozhodující chvíli ale i jemu puk utekl od hokejky!
16:08'
Náznak rychlé akce Washingtonu, Oshie hledal na levé straně Bäckströma, tomu puk odskočil od hokejky a bylo po rodící se šanci.
15:15'
Eller sice u mantinelu dokázal vybojovat, puk, přihrávka z rohu před brankoviště však už byla sražena a Tokarski mohl zůstat v klidu.
14:06'
Na opačné straně zakončoval v plné jízdě Mantha, Tokarski byl připraven a i on aktivoval svou lapačku.
13:36'
K modré čáře dostal přihrávku Dahlin, jeho švih pokryl Vaněček svou lapačkou.
12:49'
Je po přesilovce, Bäckström se vrátil na ledovou plochu.
12:19'
Ruotsalainen pouze nahodil puk, sám se k němu přes neprostupnou obranu nedostal.
11:57'
Washington se skvěle brání, zatím vůbec nepustil soupeře do kombinace v útočném pásmu!
10:48'
Je tu první vyloučení utkání, dvě minuty za nedovolené bránění dostal domácí Nicklas Bäckström. Je tu tak přesilovka pro Buffalo.
09:59'
Z úhlu se o střelu pod horní tyčku snažil domácí Sprong, Tokarski byl ale na své brankové konstrukci doslova přilepený a puk srazil.
09:27'
Máme přerušenou hru, neboť na ledě zůstal hostující Okposo. Toho nešťastnou náhodou trefil pukem do obličeje jeho spoluhráč Matt Irwin.
08:49'
Sheary nabíjel Chárovi, ten to ale dostal trochu mimo hokejku a musel se po puku natahovat. Ke střele se tak nedostal.
07:17'
Postavení mimo hru Washingtonu. Dopředu to domácím zatím vůbec nejde.
06:46'
Už to vypadalo na brejk domácích tři na dva, Bäckström však za sebou nechal puk...
05:28'
Na levé straně dostal až moc prostoru pro průnik Olofsson a hned dva pokusy na zakončení. Vaněček si v úvodních minutách nemůže na nedostatek práce stěžovat.
04:30'
Domácím nevyšel ani další pokus o útočnou kombinaci, vše skončilo u modré čáry.
03:54'
Washington se ještě prakticky nedostal na delší dobu před Tokarskiho, aktivita je hlavně na holích hráčů hostů.
02:49'
Teď už musel Vaněček zasahovat. Zpoza branky přihrával Okposo na Eakina, ten měl ale na brankovišti málo prostoru na úspěšné zvednutí puku.
01:55'
Pravou stranou se do útočného pásma cpal Ristolainen, narazil však na Cháru, ten jej ke střele nepustil a za brankou jej přirazil k mantinelu.
01:20'
Další akce Buffala skončila nepřesným pasem do útočného pásma, pískalo se zakázané uvolnění.
00:45'
Jako první se ke střele dostal hostující Dahlin, na Vaněčka si ale v úvodu nepřišel.
00:01'

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Mantha – Sprong, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Buffalo Sabres: Tokarski (Houser) – Ristolainen (A), Bryson, Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Irwin – Olofsson, S. Reinhart (A), Skinner – Tage Thompson, Mittelstadt, Asplund – Ruotsalainen, Cozens, Bjork – Okposo (A), Eakin, Rieder.

Rozhodčí: South, Hanson – Gawryletz, Tobias.
Vše je již připraveno, zápas může začít.
Začátek utkání se lehce posouvá, probíhá totiž krátká oslava pro NIcklase Bäckströma a jeho 1000 odehraných zápasů v NHL.
Zápas v Capital One Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.