NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Nashville - 22. března 2022   03:00

Anaheim
Anaheim
09:18' D. Grant (Drysdale, Zegras) • 31:26' T. Terry (Shattenkirk, Zegras) • 50:13' D. Grant (Shattenkirk, Fowler)
3:6
(1:1, 1:1, 1:4)
Nashville
Nashville
16:48' Josi  (Tomasino, Cousins) • 23:02' Johansen  (F. Forsberg, Mikael Granlund) • 41:45' F. Forsberg   • 43:08' Duchene  (F. Forsberg, Mikael Granlund) • 51:23' Duchene  (F. Forsberg, Josi) • 57:57' F. Forsberg  (Johansen, Duchene)
Anaheim
Graham Skilliter, Jon McIsaac. Čároví: Tyson Baker, Kory Nagy
Honda Center, Anaheim
11679 diváků
Nashville
Saros (48.–48. Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Tennyson, Borowiecki – Duchene, Johansen, F. Forsberg (A) – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins.

3. Derek Grant (ANA) 2+0
Statistiky: Střely na bránu: 29-31; Zablokované střely: 16-8; Vhazování: 48%-52%; Hity: 20-25; Přesilové hry: 0/4-3/5; Trestné minuty: 22-20.
Hokejisté zraněními oslabeného Anaheimu sice bojovali a měli lepší vstup do zápasu, sedmé prohře v řadě se ale vyhnout nedokázali. Predators odskočili v závěrečné třetině dvakrát na rozdíl dvou branek a vítězství už si dokázali pohlídat. Klíčovou roli sehrály přesilové hry. Filip Forsberg vstřelil dva góly a na tři přihrál, zatímco Matt Duchene vstřelil dva a přihrál na jeden. Konečný výsledek duelu. Anaheim Ducks 3 Nashville Predators 6.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:50'
Mark Borowiecki svedl druhý pěstní souboj se Samem Carrickem a oba hráči tedy dostali 5 minut za bitku.
57:57'
Nashville právě vstřelil branku!
FILIP FORSBERG na levém křídle vyhrál osobní souboj a poslal puk před bránu, kterou dokázal v rychlosti objet, aby kotouč u levé tyče poté z obrovské blízkosti dorazil do prázdné sítě! Je to 6:3. Asistence: Ryan Johansen a Matt Duchene.
57:41'
Predators velice dobře brání a před pár okamžiky navíc mohli z blízkosti přidat šestý gól. John Gibson naskočil na střídačku a Ducks to zkouší!
54:38'
Vyloučený Kevin Shattenkirk je zpět na ledové ploše a Ducks musí zabrat, pokud chtějí zápas zdramatizovat.
53:39'
Kapitán Roman Josi předvedl na ose pásma neskutečnou bombu a jeho rána od modré čáry skončila na horní tyči! Puk vyletěl vysoko nad.
52:38'
Kevin Shatenkirk to přehnal s důrazem a dostal dvě minuty za hrubost. Další přesilová hra Predators.
51:23'
Filip Forsberg přenesl hru nádhernou diagonální přihrávkou z levého křídla doprava, kde bez přípravy vypálil z ostrého úhlu MATT DUCHENE a zamířil pod horní tyč zívající brány! Znovu je to o dva góly. Asistence: Filip Forsberg a Roman Josi.
51:01'
Gerald Mayhew dostal dvě minuty za podrážení a Ducks budou po komerční přestávce ve čtyřech. Přesilovka.
50:13'
Anaheim právě vstřelil branku!
Kevin Shattenkirk sice vypálil od modré čáry na ose útočného pásma vedle levé tyče, jenže odrazu od zadního mantinelu využil DEREK GRANT a pohodlně skóroval do prázdné brány! Asistence: Kevin Shattenkirk a Cam Fowler.
49:32'
Kevin Shattenkirk mířil z pravého kruhu pro vhazování nepřesně a Predators se povedlo osvobodit. Stále 2:4.
47:55'
David Rittich se v bráně příliš neohřál, protože Juuse Saros si vyměnil brusle a je zpět mezi třemi tyčemi.
47:55'
Jérémy Lauzon dostal dvě minuty za držení a tentokrát už se Nashville dalšímu oslabení nevyhne.
47:11'
Juuse Saros se nemůže spolehnout na svou levou brusli, a tak do brány přichází David Rittich. Nakonec se nevylučuje, při vyhození Predators tedy došlo k teči.
47:11'
Juuse Saros musel na střídačku, protože se mu zřejmě ulomil nůž na levé brusli. Nashville navíc vyhodil puk přes ochranné sklo a po komerční přestávce bude hrát ve čtyřech. Zatím to ale nemáme potvrzeno. Vyčkejme.
46:33'
Mikael Granlund je zpět na ledové ploše a hokejisté Nashvillu hrají opět v plném počtu. Skóre je 2:4.
45:22'
Trevor Zegras vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu a Juuse Saros měl po jeho střele s příklepem obrovské problémy, když puk nedokázal zachytit, domácí toho ale nevyužili. Ducks ovšem pokračují v obrovském tlaku.
44:33'
Mikael Granlund fauloval v mezikruží obranného pásma a dostal dvě minuty za sekání. Šance pro Ducks.
43:08'
MATT DUCHENE předvedl nevídanou věc, když si u pravé tyče zpracoval puk po přihrávce Filipa Forsberga a poté střelou mezi nohama zamířil nad pravým betonem gólmana Johna Gibsona ke vzdálenější levé tyči! Predators využili druhou přesilovou hru v zápase a odskočili na 4:2. Asistence: Filip Forsberg a Mikael Granlund.
42:29'
Vinni Lettieri zasáhl vysokou holí jednoho z hráčů Nashvillu a daroval soupeři třetí přesilovou hru (1/2).
41:45'
FILIP FORSBERG vybojoval puk na levém křídle a parádní střelou z levého kruhu pro vhazování zamířil nad pravým betonem Johna Gibsona k bližší tyči! Nashville podruhé vede. Bez asistence.
41:11'
Troy Terry udělal něco, co by se zkrátka při přechodu do útočného pásma dělat nemělo, když zamíchal s pukem na modré čáře a vystavil domácí hráče do ofsajdu.
40:33'
Tanner Jeannot nyní vystřelil po rychlém protiútoku Predators od modré čáry, John Gibson měl ale naprosto čistý výhled a navíc čas, aby kotouč ukryl v lapačce.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-22; Zablokované střely: 13-6; Vhazování: 49%-51%; Hity: 15-14; Přesilové hry: 0/2-1/2; Trestné minuty: 11-11.
Třetí třetina začne přibližně v 5:03.
Ryan Johansen sice dokázal po přestávce otočit utkání na stranu Nashvillu, když skóroval po pouhých třinácti sekundách z čtyřminutového vyloučení Maxima Comtoise, Ducks ale dokázali při signalizované výhodě necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny vyrovnat zásluhou parádní střele Troye Terryho. Skóre po druhé třetině. Anaheim Ducks 2 Nashville Predators 2.
40:00'
39:52'
Roman Josi fantasticky zatancoval s pukem na útočné modré čáře a po jeho přihrávce vypálil od modré čáry Eeli Tolvanen, John Gibson ale jeho ránu dobře kryl.
39:13'
Filip Forsberg mohl vrátit Predators vedení, když na levém křídle vystřelil z úhlu, jenže John Gibson jeho střelu podržel a přerušil hru. Stále je skóre nerozhodné.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:02'
Juuse Saros nedokázal po střele z pravého kruhu zmrazit puk pod lapačkou a před jeho bránou bylo pořádné horko, vzápětí mu ale pomohli spoluhráči a vyhodili.
36:05'
Andrej Šustr se vydal pomstít Geralda Mayhewa, který byl tvrdě naražen na hrazení, a dostal dvě minuty za hrubost, stejně jako Mark Borowiecki. Obránce Preds ale ještě dostal trest navíc za nedovolené bránění.
35:07'
Predators na opačné straně zastavilo postavení mimo hru. Skóre utkání je nerozhodné 2:2 a aktéři si mohou vydechnout, protože následuje reklamní přestávka.
34:41'
Přihrávka na Troye Terryho podél střídaček byla nepřesná a puk doklouzal na zakázané uvolnění.
34:00'
Delší dobu se hraje bez přerušení a po zásahu Johna Gibsona měl na opačné straně ledové plochy šanci Kevin Shattenkirk, u pravé tyče brány ale mířil mimo.
31:26'
Ducks měli výhodu a během signalizovaného vyloučení skvěle rozpohybovali puk. Juuse Saros sice dokázal proti tvrdé ráně od modré čáry zasáhnout, odražený puk ale na levém křídle převzal TROY TERRY a nádhernou střelou z úhlu vymetl vzdálenější pravý horní roh! Je to 2:2! Asistence: Kevin Shattenkirk a Trevor Zegras.
30:40'
Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny a za vedení Predators dostává prostor reklamní přestávka.
30:26'
Cam Fowler vypálil bez přípravy na levém křídle a jeho rána z úhlu mířila ke vzdálenější pravé tyči, Juuse Saros skvěle zasáhl levým betonem!
29:39'
Josh Mahura dobře vystřelil na vrcholu levého kruhu a Juuse Saros toho na přední tyči příliš mnoho neviděl, naštěstí pro něho ale byla střela sražena mimo bránu.
29:10'
Sam Carrick dostal příliš tvrdou přihrávku od Kevina Shattenkirka a kotouč se odrazil pod lapačku Juuseho Sarose, který u své levé tyče puk přikryl a přerušil hru.
27:52'
Jamie Drysdale předvedl na pravém křídle pěknou otočku a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou Juuse Saros srazil hokejkou mimo. 1:2.
26:54'
Jérémy Lauzon na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho rána bez přípravy ale po pěkné zpětné přihrávce zamířila vedle vzdálenějšího pravého rohu brány.
26:21'
Hokejisté Anaheimu se ocitli v postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
24:03'
Roman Josi vypálil tvrdě na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, John Gibson ale dokázal puk najít a předvedl skvělý semafor! Stále 1:2.
23:02'
John Gibson dokázal zasáhnout proti dvěma střelám z blízkosti a ostrého úhlu, jenže puk se ze vzduchu snesl na hůl RYANA JOHANSENA, který z pravého kruhu poslal puk po ledě pod bruslí Cama Fowlera do odkryté sítě! Nashville využil první polovinu přesilové hry po pouhých 13 sekundách a pokračuje v početní převaze. Asistence: Filip Forsberg a Mikael Granlund.
22:49'
Nick Cousins si za bránou Ducks dobře pokryl puk a Maxime Comtois ho fauloval. Dvě plus dvě minuty vysoká hůl. Nashville má obrovskou šanci otočit skóre.
22:26'
Maxime Comtois na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána bez přípravy mířila pod horní tyč, Juuse Saros ji ale vyrazil maskou!
21:10'
Josh Mahura na levém křídle zavezl puk do útočného pásma, než ale stačil něco kloudného vymyslet, u hrazení k němu velmi rychle přistoupil Jérémy Lauzon.
20:46'
Jakov Trenin vystřelil z prostoru levého kruhu pro vhazování, John Gibson měl ale v bráně Anaheimu čistý výhled a bez problému puk podržel ve svém náručí.
20:05'
V Honda Center začala před pár okamžiky druhá třetina utkání, do kterého oba týmy vstupují za nerozhodného stavu. Ducks byli lepší, ale Predators poté vyrovnali hru.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-10; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 55%-45%; Hity: 11-8; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 5-7.
Druhá třetina začne přibližně v 4:05.
Anaheim měl skvělý vstup do zápasu a Derek Grant to v polovině první třetiny potvrdil gólem, na který ještě mohl navázat Sam Carrick, jeho střela z ostrého úhlu ale skončila na horní tyči. Predators se poté probrali a necelé čtyři minuty před koncem úvodní části vyrovnal Roman Josi. Skóre po první třetině střetnutí v aréně Honda Center. Anaheim Ducks 1 Nashville Predators 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:44'
John Gibson nedokázal zmrazit puk pod lapačkou a z levého kruhu pálil do odkryté sítě Mikael Granlund, brankáře domácích ale zachránil klečící Gerald Mayhew, který poté jeho střelu zablokoval hrudí! Neskutečný obranný zákrok.
17:45'
Nick Cousins mohl otočit skóre ve prospěch Nashvillu, když se u pravé tyče ocitl ve slibné šanci a z úhlu napřáhl ke střele, která skončila na výstroji Johna Gibsona.
16:58'
Nashville dokázal přece jen ještě před koncem první části utkání vyrovnat a následuje reklamní přestávka.
16:48'
ROMAN JOSI ukázal, proč byl vyhlášen první hvězdou uplynulého týdne, když si v levém kruhu najel na přihrávku od Philipa Tomasina a nádhernou střelou zápěstím vymetl bližší levý horní roh brány! Tentokrát už je to gól a je to 1:1. Asistence: Philip Tomasino a Nick Cousins.
16:28'
Kevin Shattenkirk se ocitl u pravé tyče ve velmi slibné šanci, jenže z blízkosti a úhlu skvělého Juuseho Sarose překonat nedokázal. V Anaheimu stále trvá skóre 1:0.
13:09'
Philip Tomasino vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho a po jeho přihrávce se snažil puk tečovat mezi betony Alexandre Carrier, jenže John Gibson je dokázal včas sevřít k sobě a vleže předvedl tedy senzační zákrok!
12:07'
Ducks dostali Nashville pod velký tlak a podruhé střele v rychlém sledu zachránila Juuseho Sarose branková konstrukce! Z úhlu pálil Cam Fowler.
11:29'
Ryan Johansen vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování, John Gibson ale snadno zasáhl a kotouč podržel. Následuje krátká komerční přestávka.
11:11'
Anaheim se snad poprvé v zápase ocitl pod tlakem Nashvillu a podél střídaček vyhodil puk na zakázané uvolnění. Vhazování po boku Johna Gibsona.
09:18'
Juuse Saros zasáhl proti táhlé střele a před jeho bránou vznikl zmatek, kterého využil DEREK GRANT, když z blízkosti zametl puk po ledě k levé tyči! Anaheim byl lepší a zaslouženě vede 1:0. Asistence: Jamie Drysdale a Trevor Zegras.
08:26'
Isac Lundeström na levém křídle nabral parádní rychlost a na bodu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která minula vzdálenější pravý horní roh sítě.
06:43'
Maxime Comtois si najel na levém křídle na pěknou zadovku a střelou zápěstím vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale minul pravou tyč.
06:11'
Tanner Jeannot svedl parádní pěstní souboj se Samem Carrickem a po tuhém pěstím souboji ho poslal k ledu. Oba borci dostali 5 minut za bitku. Komerční přestávka.
05:25'
Juuse Saros předvedl pěkný zákrok vyrážečkou proti střele z levého kruhu pro vhazování a Predators se podél střídaček opět dokázali vysvobodit. Stále 0:0.
04:40'
Ducks pěkně rozpohybovali puk a na ose útočného pásma pálil od modré čáry Cam Fowler, jeho rána ale byla zablokována a Nashville poté dokázal vyhodit.
03:50'
Mark Borowiecki byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Anaheim si zahraje úvodní přesilovou hru zápasu.
03:23'
Ryan Johansen nyní dostal na pravém křídle krátkou přihrávku a z úhlu mířil bez přípravy ke vzdálenější levé tyči, John Gibson ale skvěle zasáhl pravým betonem.
02:49'
Nashville se konečně probral a na vrcholu mezikruží střílel zápěstím Dante Fabbro, John Gibson měl ale čistý výhled a jeho střelu bez problému podržel v náručí.
01:59'
Buddy Robinson využil volného prostoru na pravém křídle a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Juuse Saros vyrazil vyrážečkou.
00:52'
Tentokrát zkoušel vystřelit od modré čáry na pravém křídle Jamie Drysdale a před bránou clonil Troy Terry, finský brankář si ale kotouč opět našel a přerušil hru.
00:12'
Ducks vstoupili do dnešního utkání velice dobře a po pouhých 12 sekundách hry se dostali ke střele. Na levém křídle pálil od modré čáry Simon Benoit, jeho rána s příklepem ale skončila v náručí Juuseho Sarose.
00:01'

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, Fowler (A), Šustr, Benoit, Shattenkirk, Mahura – Mayhew, Henrique (A), Comtois – T. Terry, Zegras, D. Grant (A) – S. Carrick, Lundeström, Steel – B. Robinson, O'Regan, Lettieri.
Trenér: Dallas Eakins

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Tennyson, Borowiecki – Duchene, Johansen, F. Forsberg (A) – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Graham Skilliter, Jon McIsaac. Čároví: Tyson Baker, Kory Nagy.
Nashville Predators

Organizace Nashvillu udělala několik změn v hráčském kádru. Alex Biega odešel do Toronta, zatímco Frederic Allard zamířil do LA. Naopak do Nashvillu přišel ze Seattlu výměnou za volbu v druhém kole draftu 2022 obránce Jeremy Lauzan. Skvělou formu má obránce Roman Josi, který byl vyhlášen první hvězdou týdne, když zaznamenal 13 kanadských bodů a vstřelil 2 góly.
Anaheim Ducks

Jakob Silfverberg, Ryan Kesler, Rickard Rakell, Max Jones, Urho Vaakanainen a kapitán Ryan Getzlaf, to je výčet hráčů, kteří kvůli zranění přijdou o zápas proti Nashvillu. Marodka Ducks je hodně znát, když prohráli šestkrát za sebou a pouze ve dvou případech dokázali alespoň bodovat. Anaheim bojuje o účast v playoff s Vegas a zatím prohrává, Knights mají k dobru 7 bodů.
Anaheim i Nashville bojují o účast v playoff, jenže hosté jsou k němu na rozdíl od Ducks blíže a navíc je netrápí rozsáhla marodka. Anaheimu budou chybět klíčoví hráči, a pokud toho tým z města hudby dokáže využít, vyhoupne se na druhé místo Centrální divize o bod před St. Louis. Je ovšem třeba dodat, že Blues budou mít k dobru dva zápasy. Jak duel v Honda Center dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.