NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Colorado - 4. března 2022   03:10

Arizona
Arizona
38:11' L. Eriksson (Roussel, J. Moser) • 45:27' N. Schmaltz (Keller, Chychrun)
Colorado

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 18:14
Utkání je u konce a domácí tým jej nakonec v bojovné třetí třetině urval pro sebe. O celém výsledku rozhodla 46. minuta, ve které se Arizona po přečkaném tlaku dostala do akce, zprava si před branku najel Nick Schmaltz a bekhendem překonal Francouze. Colorado se pak pustilo do snahy o srovnání, jenže naráželo na dnes opravdu skvěle chytajícího Vejmelku. Ten už za svá záda nic nepustil a zápas tak skončil výsledkem 2:1. Arizona je však i přes toto cenné vítězství na posledním místě Centrální divize s 34 body, Coloradu patří tamtéž první místo s 84 body.
59:56'
Dysin Mayo navíc obdržel 2+2 minuty za vysokou hůl a hostující Nathan MacKinnon dvě minuty za nesportovní chování.
59:56'
Tady je souhrn trestů. Domácí Jakob Chychrun a Dysin Mayo a hostující Habriel Landeskog s Nathanem MacKinnonem dostali pětiminutové tresty za bitku.
59:56'
Nervózní závěr zápasu. Po buly před Vejmelkou se po vysoké holi do tváře Nathana MacKinnona strhla šarvátka mezi ním a Mayem a padlo několik opravdu tvrdých úderů, Před brankou se do šarvátky dostal i Landeskog s Chychrunem, zde to ale nebylo tak divoké.
59:51'
Další střela mimo prázdnou branku, Keller minul, nicméně domácí si mohou před vhazováním alespoň pár vteřin vydechnout po poměrně dlouhém tlaku.
59:22'
Puk je ve středním pásmu, Makar se po něm na modré čáře natahoval marně.
59:05'
Roussel prázdnou branku netrefil, je tu zakázané uvolnění a vše se vrací před Vejmelku.
58:43'
Až nyní se Pavel Francouz dostal na střídačku, je tu power-play Colorada!
58:07'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, Francouz ale stále zůstává ve své brance.
57:18'
Domácí pouze za červenou čárou posunuli puk k brance Colorada tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
56:11'
Vejmelka s Koljačonokem si trochu neporozuměli při rozehrávce, a rázem tu byl tlak na obranu Arizony. Hosté se ale teď v koncovce docela dost trápí.
55:45'
Vhazování po Vejmelkově levici, ihned po buly zakončoval Kadri a jen o kousek minul.
55:00'
Střela Koljačonoka od modré čáry byla zablokována, puk se až k Francouzovi nedostal.
54:05'
Další pouze vyhozený puk v podání hostů, puk skončil u Vejmelky. Tohle Ariizoně maximálně vyhovuje.
53:23'
Hosté střídali během hry a nechali tak Arizoně trochu více prostoru pro případný brejk. Dlouhý Chychrunův pas ale adresáta nenašel.
52:23'
Trochu nepovedená rozehra Arizony, pískalo se zakázané uvolnění.
51:51'
Z rohu si vyjížděl Macelli, chtěl přihrát před brankoviště, jeden z obránců ale pas zablokoval a puk skončil u Francouze.
51:04'
Po průniku pravou stranou to už vypadalo, že se Boyd dostane i do zakončení, v poslední chvíli mu ale puk odskočil od hole.
50:29'
Další výpady domácích hokejistů, zastaven byl ale ještě případným ohrožením Francouzovy branky.
49:45'
Colorado zcela ztratilo svou převahu, nyní mají hosté velký problém se delší dobu udržet v kombinaci.
48:54'
Schmaltz byl zablokován, ale domácí pokračují v náporu uvnitř útočného pásma.
48:04'
Francouz se zapotil při Crouseho pokusu z bezprostřední blízkosti, jak vidno, Arizona je vedoucím gólem hodně povzbuzena a je teď ve slušném tlaku.
47:28'
Před brankou Colorada se najednou zjevil Koljačonok, zblízka si ale na Francouze nepřišel.
46:14'
Od levého mantinelu vystřelil Toews, Vejmelka byl lehce překvapen, ale dokázal vyrážečkou puk vytěsnit.
45:27'
Arizona právě vstřelila branku!
Domácí tým jde do vedení! Arizona podnikla další rychlý přechod do útoku, Keller přihrál na pravou stranu na NICKA SCHMALTZE, ten si pokryl puk, přehodil si jej z forhendu na bekhend a podél Francouze zasunul za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Clayton Keller, Jakob Chychrun.
44:44'
Fischer pospíchal za vyhozeným pukem, obrana mu jej však na poslední chvíli odpálila od hole.
43:30'
Domácí se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Kessel se rozhodl to na pravé straně vzít na sebe, Francouz se ale nenechal překvapit a u své levé tyčky předvedl jistý zákrok.
42:07'
Arizona přečkala oslabení, Roussel je zase na ledové ploše.
41:43'
Vejmelka sbírá další úspěšné zákroky, přesilovka hostů, se pozvolna blíží ke svému konci.
40:57'
Po bleskové kombinaci se puk dostal na levou stranu, Landeskog vyslal okamžitou střelu, tou ale pouze zacinkal na Vejmelkovu brankovou konstrukci.
40:07'
Hned v úvodu třetí části je tu vyloučení na straně Arizony, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Antoine Roussel.

Trestné minuty: 2:2
Čtyřicet minut hry je za námi a stále panuje vyrovnaný stav, nyní už ale i s góly. Karel Vejmelka si ve druhé třetině slušně zachytal, předvedl několik jistých zákroků, ve 26. minutě byl ale krátký na pokus Devona Toewse od modré čáry, který zaplul k jeho tyčce a Colorado vedlo. Hosté svůj těsný náskok drželi až do 39. minuty, kdy se po náporu dostal puk před brankoviště a Loui Eriksson dobře umístěným pokusem srovnal na současných 1:1. O drama do další části je tak postaráno.
40:00'
39:45'
Po malé chvilce se ke střele dostal i Kadri, Vejmelka jeho pokus zastavil lapačkou.
39:32'
Landeskog nahazoval od pravého mantinelu, puk byl sražen, Kadri pro něj musel k mantinelu.
38:11'
Teď už je ale srovnáno! Domácí se udrželi v útočném pásmu, od modré čáry se puk dostal ke kruhům, kde Roussel tak trochu naslepo poslal pas na LOUI ERIKSSONA a ten, i když mu zpracování trvalo a Francouz dostal čas na přemístění se, se povedenou střelou trefil ke vzdálenější tyčce – 1:1. Asistence: Antoine Roussel, Janis Moser.
37:40'
Od modré čáry nahazoval na branku Gostisbehere, před Francouzem byl hlouček hráčů, který mu clonil výhled, ten si ale střelu přesto dokázal najít.
36:45'
Arizona pokračuje v přesilovkovém tlaku, Francouz tak má po delší době aktivnější období.
35:59'
Přihrávku za kruhy dostal Galchenyuk, Francouz ji našel mezi svými chrániči a zákrokem přerušil hru.
35:45'
Je tu vyloučení i na straně hostů, dvě minuty za podrážení dostal Nazem Kadri.
35:25'
Gostisbehere tak trochu naslepo vyhazoval do středního pásma, jeho spoluhráči ale na puk nedosáhli a dopředu už míří zase Colorado.
34:53'
Na modré čáře si udělal prostor Nick Schmaltz, následnou střelu pak našel Francouz ve své lapačce.
33:55'
Od modré čáry vystřelil Koljačonok, Francouz jeho pokus vyrazil a ještě si musel dát pozor na dotírajícího Chychruna. Zvládl i tohle a puk skončil v rohu.
33:08'
Při vhazování ve středním pásmu se chvíli pošťuchovali domácí Roussel a hostující Aube-Kubel, rozhodčí je od sebe ale bleskově oddělili.
32:54'
Po delší době se ke slovu dostali i domácí hráči, jenže pokud už se dostali k zakončení, bylo to z dálky a obranou Colorada zablokováno.
31:54'
Střelu na první tyč tlačil MacKinnon, Vejmelka byl ovšem připraven, puk zastavil a přerušil hru.
31:28'
Na Vejmelku toho teď létá opravdu hodně, Colorado začíná stupňovat svůj tlak.
30:57'
Arizona se ubránila, domácí jsou opět v plném počtu.
30:17'
Další práce pro Vejmelku, nyní musel krotit nechtěnou teč jednoho ze svých spoluhráčů a o malou chvíli později i pokus z mezikruží.
29:26'
Rantanenova střela byla sražena, hosté pak ještě chvíli byli v útočném pásmu, Arizona ale nakonec vyhodila přes všechny čáry.
28:57'
Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za krosček dostal Shayne Gostisbehere.
28:21'
MacKinnon se už ke střele dostal a měl ji jako na talíři, neboť byl prakticky v sólu, Vejmelka jeho zakončení zápěstím ale dokázal srazit!
27:48'
Pravou stranou se přes modrou čáru dostal až příliš snadno hostující Rantanen, po najetí si na střed už ale neměl to štěstí, aby na Vejmelku vystřelil.
26:48'
O odpověď se snažil Roussel, pěkným průnikem se sice dostal do útočného pásma, pak ale narazil na obranný blok Colorada.
25:48'
Colorado právě vstřelilo branku!
Jako první udeřili hosté. Po vyhraném buly a krátké kombinaci dostal prostor na střelu DEVON TOEWS a jeho zakončení zápěstím prošlo přes všechny clonící hráče a střela se zastavila až za Vejmelkou. Ten neměl zrovna ideální výhled a je to 0:1. Asistence: Cale Makar, Nathan MacKinnon.
24:52'
Girard se kličkami zbavil dvou protivníků, na střelu mu už ale nezbyl prostor a s pukem skončil pouze u mantinelu.
24:10'
Na Vejmelku si nepřišel ani Makar, nyní gólmanovi pomohla i obětavá obrana.
23:14'
Po výpadu pravou stranou dostal přihrávku do volného prostoru Devon Toews, jeho okamžité zakončení ale Vejmelka vykryl povyjetím a dobrým postojem.
22:20'
Eriksson pouze nahodil do útočného pásma, puk skončil za Francouzovou brankou. Dopředu už jde Colorado.
21:01'
Na druhé straně to z dálky zkoušel Keller, i Francouz zatím drží čistý štít a zákrokem přerušil hru.
20:21'
Jako první zasahoval ve druhé části Vejmelka, střelu z pravé strany celkem bez potíží pokryl.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, ve které měly oba celky několik střeleckých možností a výpadů před brankoviště, nicméně jak Karel Vejmelka, tak i Pavel Francouz jsou stále stoprocentní. Útoky obou celků se zatím zastřelují a navíc mají i dost práce s aktivním přistupováním obran. Na první gól tak stále čekáme, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:35'
Neuspěl ani Kadri se svou střelou z otočky z mezikruží, tohle obrana srazila mimo branku.
19:08'
Hned po buly se Girard natlačil do zakončení, Vejmelka pokryl i tento výpad.
19:01'
Zakázané uvolnění Arizony, vše se vrací před Vejmelku, vhazuje se po jeho pravici.
18:44'
Závěr první třetiny se už nese v poklidnějším duchu, Colorado drží puk, nikam se ale v pozvolné kombinaci nežene.
17:06'
Závar před Francouzem, ten si musel dokonce povyjet před brankoviště, aby Crousemu vypíchl puk od hole.
16:09'
Do chumlu před Francouzem vystřelil Strälman, gólman Colorada si však poradil i s touto ošemetnou situací.
15:32'
Nadějně vypadala akce v podání Claytona Kellera, nakonec i on se ale zamotal při své snaze o uvolnění se a o puk přišel.
14:42'
Arizona se nemůže dostat do tempa, v tuto chvíli všechny akce domácích končí u modré čáry.
13:39'
Vyhozený puk v podání hostů, zakázané uvolnění se nekonalo, puk šel totiž přímo na Vejmelkovu branku. Ten okamžitě rozehrál na spoluhráče.
12:53'
Skákající puk končí u Karla Vejmelky, ten nechtěl nic riskovat a raději tedy přerušil hru.
12:07'
Vejmelka se teď rozhodně nenudí, letělo na něj Rantanenovo nahození, hrozila i teč, případná dorážka.
11:13'
Strälman zablokoval Newhookovo nahození od modré čáry, tento puk se k Vejmelkovi nedostal.
10:18'
Těžší zákrok si připsal Francouz, když musel řešit Mayovo nahození přes obránce. Betonem vytěsnil puk do rohu.
09:38'
Další Vejmelkův zákrok, tentokrát už raději přerušil hru.
09:16'
Od modré vyslal rychlý pokus Newhook, Vejmelka měl ale skvělý výhled a jeho ránu hravě srazil.
08:01'
Vejmelka pokryl i výpad Nathana MacKinnona v přečíslení dva na jednoho, puk srazil vyrážečkou.
07:23'
Clorado v protiútoku, zleva si najel do pásma Compher a švihem se snažil překvapit Vejmelku. Ten srazil puk do rohu.
06:33'
Schmaltz přenechal puk Kellerovi, jenže ti dva si příliš neporozuměli a místo střely z dobré pozice tu byla jen další přihrávka, do míst, kde už byli hosté nachystáni.
05:46'
Chvíli se bojovalo v rohu kluziště u Francouze, domácí ale nedokázali puk získat pro sebe, Colorado vyráží do protiútoku.
04:22'
Přihrávka rukou, poslední okamžiky jsou z obou stran hodně rozkouskované.
03:40'
Hosté to přehnali s rychlostí při průniku do útočného pásma, skončilo to postavením mimo hru.
02:47'
Toews to zkoušel od modré čáry, svůj první zákrok už má i Karel Vejmelka.
01:53'
Arizona začala velmi aktivně, nyní se do útočného pásma nahrnul Galchenyuk, u modré čáry ale lehce zpomalil a rázem u něj byla obrana Colorada.
00:09'
Domácí se hned nahrnuli do útočného pásma a Fischer dostal příhru zpoza branky. Francouz musel okamžitě vytáhnout těžký zákrok.
00:01'

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), J. Moser, Chychrun (A), Koljačonok – N. Schmaltz, T. Boyd, Keller (A) – Kessel, Galchenyuk, Maccelli – L. Eriksson, Hayton, N. Ritchie – Crouse, Ch. Fischer, Roussel.
Trenér: André Tourigny

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, R. Murray, E. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Newhook, Kadri, Landeskog (C) – L. O'Connor, Compher, Jost – Aube-Kubel, Helm, MacDermid.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: L'Ecuyer, Nicholson – Smith, Suchánek.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Gila River Areně začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.