NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Ottawa - 10. listopadu 2021   01:00

Boston
Boston
25:12' B. Marchand (Pastrňák, McAvoy) • 30:58' Forbort (Coyle, T. Hall) • 38:40' Bergeron (Pastrňák, McAvoy)
3:2
(0:1, 3:1, 0:0)
Ottawa
Ottawa
01:14' Sanford  (B. Tkachuk) • 33:09' N. Zajcev  (Ennis, Chabot)
Boston
Swayman (Ullmark) – McAvoy, Forbort, Carlo (A), Grzelcyk, Clifton, M. Reilly – Pastrňák, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Craig Smith, Coyle, T. Hall – Studnicka, Haula, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, Frederic.
St. Pierre, Markovic – Baker, Nansen
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Ottawa
M. Murray (F. Gustavsson) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, J. Brown, Del Zotto – Sanford, Norris, B. Tkachuk (C) – Batherson, N. Paul (A), Stützle – Ennis, Tierney, Formenton – J. Sokolov, L. Shaw, P. Kelly.

Děkujeme za pozornost, dobrou noc.
Toto utkání sledovalo 17 850 diváků.
Kdo se postavil do brankoviště?
Jeremy Swayman (BOS) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%, odchytal 60 minut
Matt Murray (OTT) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 58:02
Československá stopa v utkání
David Pastrňák (BOS) – 0+2, +1 účast, 6 střel na bránu, TM 2, čas na ledě: 17:29
Zblokované střely soupeřem – 4:19
Boston porazil Ottawu, když byl dvě třetiny jasně lepším týmem, ale poslední dějství už bylo naprosto vyrovnané. V závěrečných minutách se domácí museli pořádně strachovat o výsledek, největší šanci měl Paul, když mu krásně nahrál Batherson z rohu hřiště, ale Swayman se pravým betonem vyznamenal a zachránil Boston. Ottawa mačkala ke konci Bruins, ale není jí to nic platné. Bruins zůstávají na svém ledě stoprocentní. To pro Ottawu se jedná o pátou prohru v řadě. Dvěma kanadskými body k tomu přispěl i David Pastrňák poté, co trenér Cassidy přiznal, že vůči jeho výkonu proti Torontu byl hodně kritický a Pastrňák dokonce musel na pohovor.
59:57'
Nástřel zleva srazila obrana vedle brány.
59:55'
Swayman vyrazil střelu z pravé strany.
59:42'
Forbort vyhodil z levé strany a Zub je ve středním pásmu.
59:20'
Pastrňák získal kotouč na polovině hřiště a viděl na levé straně Pastrňák, jeho zakončení bekhendem mířilo vedle brány.
58:34'
Teď už odjel Murray z placu a Batherson nahrál z levého rohu zhruba na střed Paulovi do stoprocentní šance, tu zastavil Swaymanem betonem, pak vyhazoval Pastrňák vedle prázdné brány.
58:10'
Ottawa přežila brejk dva na jednoho tažený DeBruskem na pravé straně, Boston ani nezakončil.
57:50'
Murray už chtěl jet na střídačku, ale zjistil, že Boston získal kotouč.
57:21'
Nosek schytal ránu od modré čáry při závěrečném tlaku Ottawy.
56:59'
Ennis se otáčel na pravé straně a posílal kotouč před bránu, kde pohlídali hosté Paula.
56:41'
Swayman radši přerušil hru před dotírajícím Tierneym a vhazuje se po jeho levé ruce.
56:27'
Icing Bruins.
56:12'
Swayman signalizoval zakázané uvolnění, to se ale nepíská a Ennis napadá rozehrávku Bostonu.
55:39'
Swayman vyráží zakončení Stützleho z levé strany.
55:13'
Pastrňák udělal na středu kličku Tkachukovi, ale poté zkazil nahrávku na pravou stranu na Bergerona.
54:54'
Boston už se viditelně soustředí hlavně na obranu.
54:23'
Smith nahrával mezi nohama jen Paulovi, ale hosté nevymysleli směrem dopředu vůbec nic.
54:10'
Rozehrávka na Formentona na pravou stranu končí zakázaným uvolněním.
53:42'
53:37'
Lazar v pádu posunul kotouč do středního pásma.
53:17'
Ennis se neodhodlal zakončit z prravého kruhu, pak ještě nastřeloval Tierney k přední tyči.
52:39'
Sanford ztratil kotouč na útočné modré čáře a Nosek ho vyhodil do bezpečí.
52:20'
Bergeron s Marchandem pošetřili čas na levé straně.
51:51'
Boston poslal kotouč až k Murraymu.
51:42'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Taylor Hall – 2 min., hákování).
51:42'
Lazar trefil z levé strany Brännströma na své obranné modré čáře a jenom potvrdil, že Bruins hrají dnes hodně tvrdě.
51:14'
Chabot drží puk za svou brankou, Ottawa má výhodu a bude hrát přesilovku.
50:41'
Batherson byl po křižné nahrávce zleva úplně sám před Swaymanem, ale odmítl vyrovnání!
49:50'
Marchand posunul na Forborta, ten připravil puk na levou stranu na Pastrňáka, po jeho střele k přední tyči zasahoval Murray betonem.
48:55'
Clifton zakončil svou individuální akci pasem zprava na Cliftona, ten se natahoval po kotouči marně u bližší tyče.
48:36'
Hall a Nosek byli v ofsajdu na levé straně při kontru, následuje komerční přestávka.
47:49'
Studnicka měl proti sobě tři hráče, z protiútoku si sjel Tierney na levou stranu a vypálil vedle přední tyče.
47:08'
McAvoy si počkal na Sanforda a jeho hit z pravé strany ocenilo publikum.
46:38'
Pastrňák si hodil kotouč na pravé straně kolem beka, pak vystřelil a donutil Murrayho k zákroku.
46:04'
Chabot srazil Hallovo zakončení z otočky na levé straně.
45:56'
Hall dostal nahrávku pod sebe od Coylea a zakončil z levého kruhu do připraveného Murrayho.
45:27'
Clifton nasměroval střelu zápěstím z pravé strany vedle zadní tyče.
44:47'
Střelu rozjetého Kellyho na levé straně posunul McAvoy do ochranné sítě.
44:38'
Stützlemu utekl kotouč k Bergeronovi, pak udělal chybu Chabot a Pastrňák s Bergeronem vyšachovali obranu až kapitán Bruins neproměnil loženku zleva mezi nohy Murrayho.
44:02'
Sanford vybruslil zprava na střed, vzápětí zasáhl Swayman lapačkou.
43:19'
Mike Reilly poslal kotouč o pravý mantinel na hokejku Brännströma.
43:01'
Po nahrávce zprava k přední tyči od Bathersona zakončoval Tkachuk k zadní tyčce do betonu Swaymana! Ten potom ve spolupráci s beky vyřešil nastalou situaci před svou bránou.
42:39'
Tim Stützle střílel třikrát v krátkém sledu z levého kruhu, ale bez úspěchu.
42:11'
Studnicka podrazil v pravém rohu hrací plochy Zuba.
41:55'
Nepřesnou nahrávku Ennise z pravé strany sebrala domácí defenziva.
41:09'
Coyle předal Hallovi na pravé straně, s jeho pokusem na přední tyč si Murray věděl rady.
40:48'
Tvrdý hit na Zajceva sotva, co přijel ruský obránce do útočného pásma.
40:24'
Boston odehrál kotouč po levé straně na zakázané uvolnění.
40:01'
Boston vede po dvou třetinách 3:2. V 26. minutě srovnal Marchand, když ho nastřelil Pastrňák z kruhu. Následně se prosadil Forbort k zadní tyči. Domácí byli najednou v pořádném laufu a Ottawu až drtili. Ostatně ve 32. minutě byl stav střel na branku ve druhém dějství 11:2. Každopádně hosté se chytili překvapivou střelou Zajceva od mantinelu, která propadla až do sítě a šla jednoznačně za Swaymanem. Tím se Ottawa dostala zpátky do zápasu.

Posléze se přiostřilo. Pastrňák poslal Chabota na mantinel a krátce poté měl na hokejce třetí gól Bruins, když zasouval puk zleva do prázdné brány, ale Murray ovlivnil trajektorii kotouče hokejkou a za něj potom zaskočil Chabot. Následovala bitka Formentona s Cliftonem či konflikt Chabota s Marchandem. Nakonec při hře čtyři na čtyři se kotouč šťastně odrazil od zlomené hokejky k Bergeronovi a ten mezi rukou a tělem překonal Murrayho.
39:50'
Carlo podpořil útok tři na dva na pravé straně, ale vystřelil mimo branku.
39:37'
Boston v poklidu drží kotouč.
38:40'
Bruins právě vstřelili branku!
Pastrňákova nahrávka se odrazila v situaci čtyři na čtyři od zlomené hokejky ležící na ledě a PATRICE BERGERON skóroval z levé strany sám před Murraym mezi pravou rukou a tělem k bližší tyči. Asistence: David Pastrňák, Charlie McAvoy.
38:24'
Zajcev se začal pošťuchovat před svou brankou s Marchandem. Do konfliktu se potom přidali Tkachuk a Chabot, takže Marchand. Rozhodčí vyřešili situaci vyloučením Marchand a Chabota za hrubost, bude se hrát ve čtyřech.
38:10'
Formenton ujel po levé straně, Clifton jej stíhal a potom dohrál u mantinelu. Následně sekl, Formenton se ohnal krosčekem. Vzápětí se oba hokejisté podívali tomu druhému do očí ze skoro nejmenší možné vzdálenosti a sundali rukavice. Na ledě skončil ottawský hokejista, ale právě on schytal podle všeho více ran.
37:34'
Studnicka se otočil na levé straně a umístil střelu zápěstím vedle zadní tyče.
37:20'
Tierney se prodral po levé straně před bránu, následně Shaw neskóroval z dorážky z perfektní pozice.
36:55'
Brown trefil Frederica a začíná se docela přiostřovat.
36:04'
Pastrňák nejprve poslal Chabot zprava ostře na mantinel, ale sudí se rozhodli nevylučovat. Následně měl český útočník na hokejce vedení 3:2, jenže při dorážce bekhendem zleva do opuštěné brány lehce ztlumil kotouč Murray hokejkou a za Murrayho potom ještě zaskakoval Chabot.
35:07'
Chabotova střela z pravého obránce dopadla vedle zadní tyče. Každopádně Ottawu docela nabudil ten srovnávací gól.
34:23'
Tkachuk obhodil bekhendem na pravé straně protihráče, McAvoy potom získal kotouč za svou brankou proti Sanfordovi.
33:54'
Najednou není Bostonu nic platné, že ve druhé třetině dominuje.
33:09'
Ottawa právě vstřelila branku!
Zničehonic nachytal NIKITA ZAJCEV brankáře Swaymana od pravého mantinelu, Shaw možná clonil, ale tenhle gól jde jednoznačně za domácím gólmanem. Asistence: Tyler Ennis, Thomas Chabot.
32:30'
Lazar střílel přes obránce na levé straně vedle vzdálenější tyče.
32:09'
Po zpětném pasu Sanforda poslal Tkachuk puk z levého kruhu do lapačky Swaymana.
31:48'
Paul zůstal ležet na ledě po tvrdé ráně spoluhráče od modré čáry. Hrálo seádl. Frederic potom ujel po levé straně až Murray lapil jeho pokus bekhendem, následně se nelíbilo hostům počínání Noska a Lazara v brankovišti.
31:32'
Komerční přestávka.
31:12'
11:2 na střely na branku ve druhé třetině.
30:58'
Domácí mačkali hosty jako citrón až Coyle na sebe natáhl bránícího hráče a vytvořil prostor pro DEREKA FORBORTA na levém kruhu, ten zakončil na zadní tyč. Možná, že dostal Murray i teploměr. Asistence: Charlie Coyle, Taylor Hall.
30:36'
Smith nachystal kotouč zleva před bránu, kde byl Coyle naprosto sám před Murraym, ale selhal!
29:51'
McAvoy si vyměnil kotouč s Grzelcykem na modré čáře a mířil zleva do nohy Murrayho.
29:11'
Haula se snažil odrazit kotouč ze záporného úhlu na pravé straně o Murrayho.
28:33'
Smithův puk směřovaný zleva na delší tyč chytil Murray do lapačky, komerční přestávka.
28:18'
Chabot šel do souboje s Carlem na levém kruhu a vypálil vedle opačné tyče.
27:54'
Bergeron na sebe natáhl hráče a přihrál na levou stranu, do pokusu Marchanda se vrhl bek.
27:25'
Pastrňákovi sedla střela od modré čáry, dorážka Grzelcyka z levého kruhu letěla křížem mimo branku.
26:55'
DeBrusk sklepával zprava pod sebe na Haulu, jeho loženku vyrazil s klikou Murray nohou a Studnicka promáchl při dorážce u protější tyče.
25:12'
Velký tlak Bostonu skončil zakončením Pastrňáka zápěstím z levého kruhu, český útočník nastřelil u zadní tyče BRADA MARCHANDA postaveného v brankovišti a od něj se puk odrazil do sítě. Asistence: David Pastrňák, Charlie McAvoy.
24:23'
DeBrusk nastřeloval kotouč z levé strany na zadní tyč, kam doklouzal Murray.
24:04'
Tlak Bostonu u přední pravé tyče gól nepřinesl.
23:51'
Haulovu střelu z první a levé strany přizvedl obránce do ochranné sítě.
23:46'
Zub dostane dvě minuty za krosček na Pastrňáka před svou brankou.
23:24'
Pastrňákova nahrávka z otočky na levé straně šla do brusle obránce, ale domácí ještě zůstávají před Murraym.
22:27'
Zakázané uvolnění Bostonu na pravé straně, ačkoliv se Marchand vzteká a domnívá se, že nahazoval už ze své útočné poloviny.
22:08'
Nosek srazil střelu z osy hřiště a Boston je kompletní.
21:35'
Tierney střílel z pravého kruhu ve chvíli, kdy měl Swayman zakrytý výhled.
21:13'
Sanford přišel o kotouč na pravé straně, ale hosté potom zachytili nahrávku do jízdy.
20:45'
Nosek udělal chybu v rozehrávce, jenže střelu Tkachuka zleva zneškodnil Swayman.
20:23'
Boston vyhodil přes Bathersona z levé strany a rozehrává Chabot.
20:06'
Za hrubost vůči Chabotovi ve středním pásmu je po šesti sekundách druhé třetiny vyloučen David Pastrňák.
20:01'
Ottawa skórovala hned ve druhé minutě, když zaspala obrana Bostonu a nechala v pádu přihrát Tkachukovi na Sanforda, jenž měl před prázdnou bránou lehkou práci. Boston byl ve valné části první třetiny při hře pět na pět lepším mužstvem. Nicméně srážela jej častá vyloučení. Za čtrnáct minut vyfasoval tři dvouminutové tresty, z toho dvakrát McAvoy. Hosté pak měl k dispozici dlouhou přesilovku čtyři na tři, vzali si timeout, ale nevytvořili si jedinou větší příležitost.
19:55'
Skvělé sólo Marchanda na levé straně, zbavil se Ennise, udělal stahovačku Del Zottovi, ale v době, kdy si přehazoval puk na forhend, tak mu ho odpálil Chabot.
19:10'
Clifton hodně minul bekhendem z pravého kruhu bližší tyč.
18:20'
Smith ještě pálil zápěstím zprava vedle vzdálenější tyče.
18:04'
Grzelcyk musí za svou branku po dalším hostujícím vyhození, v této přesilovce se Bostonu vůbec nedaří.
17:42'
Ztráta Marchanda na pravé straně v době, kdy už minuta přesilovka pryč.
17:07'
Boston nepřešel přes svou útočnou modrou čáru.
16:44'
Pastrňák si našel rychlou nahrávku na pravé straně, ale Murray zavřel krátkou tyč.
16:34'
Swayman zastavil hokejkou vyhození soupeře.
16:27'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Brännström – 2 min., podrážení).
16:20'
Boston má výhodu, Coyle byl podražený na pravém kruhu.
15:27'
Další chyba Norrise při křižném pasu zleva a až na jeden zákrok se Swayman puku vůbec nedotkl v dlouhé přesilovce Ottawy.
15:17'
Boston je ve čtyřech.
15:00'
Jenže Norrisovi utekl puk na modré čáře.
14:46'
Ottawa hraje pět na tři zhruba 30 sekund.
14:41'
Oddechový čas pro hosty.
14:41'
Hosté vykombinovali až se zjevil u levé tyče Tkachuk, toho ale vychytal Swayman.
14:26'
Ottawa je usazena v pásmu, ale zatím nestřílí.
13:58'
Nepřesnou nahrávkou na levou stranu na Tkachuka se domácí osvobodili.
13:42'
Třetí vyloučení Bostonu, Coyle vysekl hokejku Paula. Následuje přesilovka Sens čtyři na tři, která může trvat necelou minutu.
13:31'
Haula střílel bekhendem, ale Murray se přesunul ke své pravé tyči.
13:14'
Přesilovka měla skutečně krátkého trvání, Hall a Marchand si nerozuměli na levé straně a Formenton mohl jet sám na Swaymana, načež jej McAvoy podrazil a jde podruhé v první třetině na trestnou lavici.
12:47'
Shaw vyhrál buly a hosté vyhodili.
12:43'
Batherson dostává dvě minuty za vysokou hůl v obličeji Coylea a uvidíme první bostonskou přesilovku.
12:14'
Coyle nedosáhl na nahrávku na levé straně díky velice dobré práci Zajceva.
11:28'
Sokolov chtěl poslat zprava na střed Formentona proti Swaymanovi, pas ale vystihl McAvoy.
10:49'
Hall práskl do puku na pravé straně, ale minul přední tyč.
10:03'
Batherson zakončoval z jedničky mezi kruhy, gólem neskončila ani dorážka z levé strany.
09:07'
Sokolov vypíchl puk Marchandovi z pravé strany, ale hosté jsou v posledních minutách pod velkým tlakem.
08:31'
Nejprve střílel jeden z domácích hráčů od modré čáry, pak se neujal ani nástřel zleva.
07:51'
Brännström míchal s pukem za brankou a čekal až hostující celek vystřídá.
07:15'
Carlovu ránu tečoval Studnicka na středu vedle levé tyče.
06:51'
Bergeronovu střelu od pravého mantinelu zastavuje Murray.
06:36'
Marchand počkal až mu sjede na levou stranu do druhé vlny Grzelcyk, ten ani nadvakrát nepřekonal Murrayho.
06:09'
Po nahrávce Paula byl Stützle na pravé straně v ofsajdu.
05:10'
Grzelcyk namazal Shawovi, ten objel beka a postrčil puk na levý kruh, kde neuspěl Sanford.
04:36'
Nosek vyhodil po pravé straně a Boston se ubrání svému prvnímu oslabení v zápase.
03:57'
Ennis si chtěl na levé straně vyměnit kotouč se Sanfordem, což včas zjistila obrana.
03:26'
Sehrávka na pravý kruh skončila ranou Norrise z jedničky o fous vedle kratší tyče.
02:56'
Chabot chyboval na modré čáře a Bergeron rozjel kontr dva na dva, Murray potom neměl problémy se střelou na bližší tyč.
02:47'
McAvoy držel Stützleho na posledním obránci a bude jako první pykat.
02:21'
Domácí zablokovali střelu z pravého obránce.
01:14'
Tkachuk měl proti sobě dva hráče na středu, ale zakončil přes Carla. Swayman jen vyrazil a kapitán Ottawy posunul puk v pádu na pravou stranu, kde číhala před ZACHARYM SANFORDEM prázdná brána. Asistence: Brady Tkachuk.
00:40'
Čtyřicet sekund trvalo první střídání Pastrňáka v tomto duelu.
00:18'
Murray chytá Pastrňákovu střelu z pravé strany přes obránce.
00:01'

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Forbort, Carlo, Grzelcyk, Clifton, M. Reilly – Pastrňák, Bergeron, B. Marchand – Craig Smith, Coyle, T. Hall – Studnicka, Haula, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, Frederic.

Ottawa Senators: M. Murray (F. Gustavsson) – N. Zajcev, Chabot, Zub, Brännström, J. Brown, Del Zotto – Sanford, Norris, B. Tkachuk (C) – Batherson, N. Paul, Stützle – Ennis, Tierney, Formenton – J. Sokolov, L. Shaw, P. Kelly..
Ottawa Senators
Při vší úctě Ottawa nepatří k favoritům na Stanley Cup. Hosté se v tabulce Východní konference nacházejí na patnácté pozici a z bodového hlediska už je horší pouze loňský finalista z Montrealu. V jedenácti zápasech vytěžila Ottawa jen sedm bodů. Zvítězila jen ve třech případech a dnes se bude snažit utnout sérii čtyř proher v řadě za sebou. V oněch čtyřech duelech pokaždé inkasovala Ottawa pět branek. Mimo jiné jako vůbec první prohrála v letošní sezoně s trápícím se Chicagem. To určitě neudělalo radost Bradymu Tkachukovi. Americký útočník byl v tomto týdnu jmenovaný kapitánem Senators a v National Hockey League už jsou tak pouze čtyři mužstva, která nemají kapitána.
Boston Bruins
Finalista Stanleyova poháru z roku 2019 zatím tápe. V devíti odehraných zápasech nasbíral deset bodů. Naposledy prohrál na ledě Toronta poměrem 2:5. Domácí zatím nedokázali zareagovat na odchod Davida Krejčího a navíc se musejí obejít bez Tuukky Raska. Brankář, jenž část sezony 2012/13 strávil v Plzni, není k dispozici. Musel se podrobit operaci kyčle. Rask zmiňuje, že už není tak finančně náročný a peníze pro něj při vyjednávání nového kontraktu nepředstavují to nejdůležitější. Vítěz Vezinovy trofeje 2014 už jinde než v Bostonu chytat nechce. Spekulovalo se dokonce o konci kariéry...

Jinak za očekáváním zatím zůstávají výkony Davida Pastrňáka. Jistý účastník nadcházejících zimních olympijských her v Pekingu zaznamenal v letošní sezoně šest kanadských bodů (3+3). Poté, co vyšel čtyřikrát bodově naprázdno, tak se prosadil na ledě Toronta, ale jak už bylo ostatně zmíněno, tak Bostonu to nebylo nic platné.
Vzájemné zápasy
Jelikož se jedná o souboj amerického s kanadským mužstvem, tak v loňské sezoně se oba celky neutkaly. Naposledy se střetly v prosinci 2019, kdy Ottawa doma zvítězila 5:2.