NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : St. Louis - 13. dubna 2022   01:00

Boston
Boston
00:52' Bergeron (B. Marchand, Forbort) • 16:59' McLaughlin (Haula, Clifton)
2:4
(2:1, 0:2, 0:1)
St. Louis
St. Louis
00:34' Perron  (R. O'Reilly, Saad) • 35:10' Krug  (B. Schenn, Perron) • 38:12' Tarasenko  (R. Thomas, Bučněvič) • 49:17' Tarasenko  (Bučněvič, Krug)

3. Pavel Buchnevic (STL) – 0+2
Je tu konec! Hostující celek dokázal ve třetí třetině navýšit své vedení po střele Tarasenka a to už domácí hráči nedokázali zvrátit ani přes velkou snahu. Blues si tak dokázali připsat již šesté vítězství v řadě a bodově si pomoct.
59:09'
Boston se stále drží v útoku, ale nemlže prostřelit Hussa.
58:17'
Bruins se drží v útočném pásmu a Marchand zkusil střelu od modré, vše končí zásahem Hussa.
58:00'
Až nyní musí Husso po několika minutách zasahovat proti střele Coyla a Swaymen už zůstává na střídačce.
57:20'
Opět přechod do pásma nevyšel a Blues se ujímají kotouče.
57:00'
Teď už to pro Bruins vypadá pomalu ztraceně, čas do konce sice je, ale domácí celek po inkasovaném gólu má problém dostat se do jakékoli příležitosti.
55:30'
Bruins jsou sice v útočné třetině, ale nemůžou se dostat ke kotouči.
55:00'
Ani tentokrát přechod do útoku domácím nevyšel. Přerušil ho ofsajd.
53:40'
Stále nechtějí hráči Blues pustit domácí celek do útoku a naopak snaží se dát již pátý gól.
52:50'
Naopak hosté se stále více snaží vytvořit si šanci před Swaymenem.
52:00'
Puku se sice znovu ujali hráči Bruins, ale nedaří se jim dostat do útoku.
51:31'
Ofsajd domácího týmu při přechodu do útočného pásma.
51:00'
Tohle pro Bruins nevypadá vůbec dobře, sice se snaží probojovat do ůtoku, ale hosté si puk hlídají.
49:17'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Druhý gól VLADIMIRA TARASENKA v přečíslení tři na jednoho končí v brance Bruins a posílá hosty již do dvoubrankového vedení. Asistence: Pavel Bučněvič a Torey Krug.
48:12'
tentokrát už vyhození nebylo přes dvě čáry a domácí se do útoku dostali, ale Blues je zase rychle vyprovodili do středního pásma.
47:27'
Zakázané uvolnění domácího celku.
46:50'
Domácím přechod do útoku přeci jen vyšel, ale Blues je rychle vyhánějí od příležitosti.
46:00'
Bortuzzi zkusil sám proti třem bostonským hráčům vystřeli. Puk však končí mimo brankoviště.
45:14'
Ofsajd domácího celku přerušuje hru.
44:28'
Oba celky si nyní spíše přehazují kotouč, než že by se jim dařilo usadit se v ptoku.
44:00'
Znovu jsou domácí v útočné třetině, ale střídání je odsud vyhýní.
43:20'
Blues jsou po nějaké době v útoku, ale je střele se dostat nemůžou.
42:35'
Opět vyšlo hostům pouze střední pásmo a DeBrusk se mohl dostat do střelecké pozice, ale nakonec se mu to vinou nepřesné přihrávky nepovedlo.
41:50'
Blues se nemůžou dostat dál, než do středního pásma, za to domácí se probojovali do ptoku.
41:08'
Nakonec se však do útoku dostává Boston, ale Husso vyráží kotouč betonem.
40:20'
Na St. Louis je vidět, že by nejspíš své vedení chtěli navýšit, protože se snaží probojovat až před domácího gólmana.
40:01'
Druhá třetina je již také minulostí. I v této periodě bylo k vidění několik vyloučení a právě toho i nakonec využil Torey Krug, který přeci jen v dnešním zápase prostřelil Swamana. Oba celky však měly hodně šancí i předtím, ale gólmani nechtěli dovolit, aby se sít za jejich zády rozvlnila. Nakonec však minutu a půl do konce poslal hosty Tarasenko do vedení.
40:00'
38:12'
Blues jdou již podruhé v utkání do vedení. Tentokrát zásluhou VLADIMIRA TARASENKA, který využil přihrávky od Thomase a nečekaně prostřelil Swaymana.
37:55'
Vhazuje se po pravici Hussa, který se však rozhodl ještě napít.
36:48'
Lazar zkusil nahození od modré. Husso však viděl jeho přijíždějícího spoluhráče a kotouč raději přikryl.
36:10'
Boston si nenechává obdržený gól jen tak líbit a snaží se dostat zpět do vedení.
35:10'
Hosté nakonec přeci jen využívají početní výhody. Lepší oslavu narozenin si TOREY KRUG dnes vybrat nemohl a střelou z kruhu překonává Swaymana.
34:50'
Hosté mají šanci na využití přesilovky, ale zatím se nedostali k větší střele.
34:17'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Trent Frederic – 2 min., hrubost).
34:17'
Ofsajd d´hostů sice přerušil hru, ale následovalo ještě podražení Cliftona.
33:38'
Husso znovu zastavuje velkou šanci bostonského celku.
33:28'
Nosek zkusil vystřelit, ale vzhledem k tomu, že začal padat, tak střela končí pouze na Hussovi.
32:45'
Teď už ani domácí celek nevyužije přesilovku a hosté se při přečíslení dostali do šance. Barbashevova střela ale skončila pod lapačkou Swaymana.
31:50'
Při přechodu zpět do pásma zkusil své štěstí Hall, když nahodil od modré, ale hostující gólman byl připraven.
31:10'
Domácí se po buly dokázali usadit v útočné třetině a začínají si tvořit šance. Nakonec se však po nepovedené střele Bergerona hosté osvobozují.
30:41'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., krosček).
30:35'
Boston si stále drží útočné pásmo. To už se ale nelíbilo hostům a na ledě vznikla menší potyčka. Tu však rozhodčí rychle rozpustili.
29:55'
Hosté stále mají problém dostat se dál, než do středního pásma. K tomu si teď Bruins tvoří tlak a příležitosti k gólové střele.
29:00'
Další šance domácího útočníka však končí vyhozením puku do středního pásma a Bruins tak museli vyklidit prostor před Hussem.
28:18'
Ani šance Smitha nebyla dostatečně rychlá na to, aby se dostala za Hussova záda.
28:09'
MyAvoy po buly dostal příležitost na střelu, ale tu má Husso v lapačce-
27:52'
Ani jeden tým se nemůže dostat ke střele, Teď navíc útočnou akci Blues přerušuje ofsajd.
27:06'
Marchand vystřelil, ale místo puku se nakonec do brány dostal on, když ho tam srazil jeden z obránců hostů.
26:50'
Tentokrát měl po nějaké době práci také hostující Husso proti střele Noska.
26:25'
Brownova střela po buly končí sražená v ochranné síti.
26:18'
Ani tentokrát Blues přesilovku nevyžili. O´Reilly zkusil ještě z mezikruží prostřelit domácího gólmana, ale ani to mu nevyšlo.
25:50'
Střela od modré končí na Swaymanově rameni a odráží se do ochranné sítě.
25:16'
Bostonu se sice nedaří vyhodit, ale to je nemusí trápit, protože hosté příliš nestřílí.
24:40'
Ačkoliv si Blues drží útočné pásmo, tak se ke střele probojovali až po uplynutí minuty. Swayman však se střelou Walkera neměl problém.
23:55'
Další šance na přesilovou hru a možnost srovnání stavu se nyní naskytla hostům.
23:55'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
23:00'
Po icingu domácích proběhlo vhazování po pravici Swaymana, ale Blues se nedokázali zmocnit puku na dlouho a domácí celek jde znovu dopředu.
22:15'
Už to vypadalo na šanci St. Louis, ale nakonec z toho vznikl pouze další útok domácích.
21:40'
Domácí celek je zpočátku druhé třetiny aktivnější, stále si drží útošné pásmo.
20:50'
Marchand se s pukem probojoval až těsně před Hussam kde však hostující gólman při snaze kotouč zastavil spadl. Ani přes to nedokázal ani jeden z hráčů Bruins kotouč do brány dorazit.
20:08'
Domácí buly sice vyhráli, ale hru poté přerušil ofsajd.
20:01'
Rychlé dva góly v první minutě první třetiny vystřídal gólový půst až do 14. minuty, kdy sice Torey Krug prostřelil Swayman, ale Cassidy využil Coach challenge a viditelný ofsajd branku Blues jasně zamítl. Pak však domácí celek poslal do vedení McLaughlin, když využil přihrávky od Hauly.
20:00'
19:45'
Krug zkusil znovu prověřil Swaymana, ale ten si byl i tentokrát jistý.
19:00'
Avšak ani střela Parayka nekončí jinak, než pouze v lapačce domácího gólmana.
18:25'
Domácí šance na střelu končí na hokejkách hráčů Blues.
17:50'
Hosté se sice snaží vymyslet způsob, jak srovnat, ale Boston dostává kotouč do středního pásma.
16:59'
Bruins právě vstřelili branku!
Haula poslal zpoza brány kotouč naslepo mezi kruhy, tam si ho všiml MARC MCLAUGHLIN a tvrdou střelou překvapil Hussa, který neměl proti puku šanci. Asistence: Erik Haula.
16:45'
Střelu domácího Frederica má Husso přesně ve své lapačce.
15:51'
Bruice Cassidy zkusil použít Coach challenge kvůli postavení hráče v ofsajdu. Branka TOREYHO KRUGA tak neplatí. Asistence: Robert Thomas a David Perron.
15:30'
I hosté dokázali přesilovku ubránit a a St. Louis jdou znovu do útoku.
14:55'
Vyhození Blues domácím komplikuje situaci v přesilovce.
14:35'
Velká šance domácího celku nakonec přeci jen skončila mimo branku.
13:40'
Bruins se sami vyhánějí z pásma nepřesnou přihrávkou.
13:27'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., podrážení).
13:20'
Tentokrát domácí gólman nejspíš nevěděl, kde má Tarasenkovu střelu, ale i přes to jí nakonec spatřil před sebou a přerušil svým zákrokem hru.
13:05'
Tentokrát za St. Louis střílel Torey Krug, ale i jeho střela končí pouze v lapačce Swaymana.
12:53'
Swaymanův zásah proti rychlému přechodu do pásma od Tarasenka přerušuje hru.
11:40'
McAvoy nahrál ke kruhu, kde stál Foligno, který sice byl připravený na střelu, ale nestihl vystřelit díky hostující obraně.
11:04'
Tohle Husso sice nečekal, ale i přes to pokus domácích kryje. Ihned po buly zkusil vystřeli Hall.
10:35'
Nyní si však Boston snaží vytvořil nějaký tlak potřebný ke vstřelené brance. Husso však proti střele Haully zasahuje.
09:45'
Swayman vyráží Brownovu střelu do rohu kluziště a Boston tak zvládl i toto oslabení.
09:15'
Další vyhození domácího celku.
08:49'
První střela v přesilovce však nedolétla na Swaymana, tečoval jí pouze obránce Bruins a to až mimo útočné pásmo.
08:25'
Hosté jdou velice rychle po vyhození Bostonu dopředu, ale u mantinelu jim domácí vzali kotouč a vyhazují ho do bezpečí.
07:40'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., podrážení).
07:40'
Marchand měl na modré menší potyčku z hostujícím hráčem a nakonec to vyústilo ve vyloučení.
07:06'
Boston se usazuje v útočném pásmu a Saad zkusil vystřelit, ale jeho střela byla tečovaná do ochranné sítě.
06:20'
Swayman zastavuje narychlo vymyšlenou akci hostujícího celku.
05:56'
Boston se v oslabení dokázal dostat do přečíslení dva na jednoho, ale nebylo jim to nic platné, protože Husso zasahuje.
05:48'
Do konce přesilovky zbývá St. Louis pouze několik sekund, ale i přes to se snaží vymyslet nějakou střelu.
05:25'
Boston vyhazuje a hosté musí začít s útokem znovu.
05:00'
Ani napodruhé nedokázal Perron zasunout kotouč pod beton domácího gólmana.
04:37'
Swayman zasahuje proti dorážce Perrona.
04:15'
Po buly se hosté usazují v útočném pásmu a Boston se snaží u mantinelu vybojovat kotouč.
04:03'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Mike Reilly – 2 min., krosček).
03:38'
Bostonu se naskytla šance na vedení, ale Husso stihl reagovat lapačkou.
00:52'
Trvalo pouze 19 vteřin a Boston srovnává chod zápasu. Od modré se přesně trefil domácí kapitán PATRICE BERGERON.
00:34'
Saad poslal kotouč přesně do středu hřiště, kde ho převzal O'Reilly, ten přihrál dojíždějícímu DAVIDU PERRONOVI. Ten chvíli se střelou počkal, Swayman nakonec spadl a Perron trefoval odkrytou klec.
Asistence: Ryan O'Reilly a Brandon Saad.
00:02'
Coyle byl při buly úspěšnější, ale i přes to se ke kotouči dostali hosté.
00:01'

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Forbort, Carlo, M. Reilly, J. Brown, Clifton – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – McLaughlin, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Kyrou, B. Schenn (A), I. Barbašev – N. Walker, L. Brown, Toropčenko..
St. Louis Blues

Hostující celek se nachází na čtvrté příčce Západní konference s celkovým ziskem 94 bodů, právě to jim již nyní skoro zařídilo postup do letošního play off. Posledních pět utkání dokázal hostující celek zvítězit, což by jim dnes zajisté mohlo pomoci.

Boston Bruins

Naopak domácí celek obsadil šestou příčku Východní konference, i přes to však dokázal získat ještě o bod více, než St. Louis. V posledních utkáních se Bruins moc nedařilo. Ačkoliv z pěti vyhráli tři, tak dva z toho ovládli až v prodloužení. Nedělní zápas proti Washingtonu jim však nevyšel, možná i kvůli absenci Davida Pastrňáka a prohráli 2:4.
Vítejte u textového přenosu utkání nejvyšší hokejové ligy planety mezi týmy Boston Bruins a St. Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.