NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Montreal - 27. listopadu 2021   01:10

Buffalo
Buffalo
04:08' Tage Thompson (V. Olofsson, J. Skinner) • 29:49' Eakin (Hinostroza) • 35:45' Okposo (Eakin) • 43:29' Tage Thompson (J. Skinner, V. Olofsson)
Montreal

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 9 958 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 4:2
Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z výhry a dvou bodů do tabulky. Ve třetí třetině měli sice hosté slibný úvod, jenže své šance neproměnili a tak udeřilo na opačné straně. Ve 44. minutě dnes podruhé skóroval Tage Thompson a svým gólem uklidnil celý tým. Buffalo pak mělo ještě několik dalších možností navýšit svůj náskok, skóre se však už neměnilo, což ovšem domácím nemuselo vadit. Tokarski už zůstal nepřekonán, a i on se velkou měrou zasloužil o výhru 4:1. Buffalo je po tomto úspěchu na šestém místě Atlantické divize s 18 body, Montreal jich má na sedmém místě stejné divize pouze 12.
59:29'
Zápas se dohrává, o vítězi je rozhodnuto!
58:51'
Domácí Bryson objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Montembeault tam byl včas a zabránil tak pátému puku za svými zády.
57:51'
Buffalo drží puk v útočném pásmu, v tuto chvíli to domácím bohatě stačí.
57:10'
Hostům to prostě nejde. Nyní se v útočném pásmu dostali do přečíslení dva na jednoho, Dvorak mohl zakončovat do odkryté branky, tu však minul...
56:52'
Pěkný pokus od hostujícího Romanova, Tokarski ale na brankovišti včas zakročil a puk srazil.
55:53'
Jokiharju si počkal, až mu spoluhráči dostřídají a sám pak rozjel další útočný pokus Buffala.
54:51'
Alexandr Romanov se snažil projet do útočného pásma, u levého mantinelu však schytal tvrdý hit a přišel o puk.
54:16'
Menží závar před Montembeaultem, ten rozklekem zastavil Thompsonovo zakončení. Hattrick se tak nekoná.
53:16'
Důkazem je i Evansova kličkovaná v útočném pásmu, kde mu scházela podpora spoluhráčů a o puk byl snadno obrán.
52:36'
Domácí zápas zvládají na jedničku, Montreal se teď nemůže vůbec dostat do nějakého případného náporu.
51:59'
Nepříjemné nahození z dálky, Montembeault pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.
50:47'
Domácí se snaží hru trochu uklidnit, nyní ve vlastním pásmu čekají na dostřídání.
49:50'
Evansův bekhend z bezprostřední blízkosti dokázal Tokarski vyrazit, o zbytek se postarala obrana Buffala.
49:07'
Už to vypadalo, že se Montreal dostane do nějaké šance, zastavil je ale čárový sudí – pískalo se postavení mimo hru.
48:09'
Montreal kupí chyb, najednou byl před brankou Skinner, toho Montembeault vychytal a o malou chvíli neuspěl ani Thompson.
47:43'
Už je přerušená hra a hosté si mohou alespoň na chvíli oddechnout.
46:55'
Zase střela na Montembeaulta, hosté jsou teď pod velkým tlakem a neví, kam dřív skočit.
46:03'
Převaha Buffala pokračuje, tentokrát vytáhl prudký švih Cozens, šlo to ale vysoko nad branku.
45:35'
Kousek za kruhy vyslal prudký švih Okposo, Montembeault vykopl pil pravým betonem k mantinelu.
44:09'
Před Montembeaultem se objevil Cozens, gólman Montrealu se ale v tuto chvíli blýskl pohotovým zákrokem.
43:29'
Sabres právě vstřelili branku!
Jenže stačila jedna protiakce a už je to o tři góly. Domácí se dostali levou stranou do útočného pásma, přihrávka zamířila mezi kruhy na TAGEHO THOMPSONA a ten nekompromisním švihem upravil na 4:1. Asistence: Jeff Skinner, Victor Olofsson.
42:45'
Montreal vstoupil do třetí třetiny velmi aktivně, je poznat, že zápas hosté ještě rozhodně nevzdávají.
41:50'
Miller pomohl svému brankáři a po Drouinově nahození z pravé strany zametl puk z brankoviště.
41:18'
Další závar v domácím brankovišti, Tokarski to tentokrát vyřešil i vsedě.
40:43'
Hned v úvodu třetí části se hosté dostali do přečíslení a akci dva na jednoho zakončoval Jake Evans. Tokarski jeho střelu dokázal vyrazit pravým betonem!

Hity: 3:9
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí Buffalo má skvěle našlápnuto k výhře. Ve druhé třetině totiž hráči v modrém dvakrát udeřili a dostali se tak do zajímavého náskoku. Jako první se ve 30. minutě po přečíslení prosadil Cody Eakin a Buffalo pak dokonce ve 36. minutě skórovalo ve vlastním oslabení, úspěch si připsal Kyle Okposo. Stav je tedy 3:1 a pokud nechce Montreal odjet s prázdnou, musí ve třetí třetině zabrat hlavně v koncovce.
40:00'
39:43'
Hosté oslabení přečkali, jsou zase v plném počtu.
39:07'
Dostali se ale rychle zpět a z levého kruhu mířil do horního růžku Girgensons. Montembeaultova lapačka ale byla opravdu rychlá a zabránila čtvrtému gólu.
38:50'
Domácí se teď nepřesnou rozehrávkou sami zbavili útočného pásma, musí tak začít zase od začátku.
38:09'
Montembeault má další zákrok, musel řešit Thompsonovu dělovku z levého kruhu.
37:49'
Hned v úvodu přesilovky hrozil Thompson, po Cozensově příhře zakončoval z bezprostřední blízkosti, trefil však pouze gólmanův postoj.
37:43'
Přesilovku si zahraje i domácí tým, dvě minuty za podrážení dostal David Savard.
37:28'
Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se vrací před Montembeaulta.
36:25'
Oslabení Buffala je u konce, tahle pasáž jim vyšla opravdu na výbornou.
35:45'
Další akce už ale domácím klapla a v oslabení se dostávají do dvoubrankového náskoku. Při přečíslení dva na jednoho chtěl KYLE OKPOSO přihrávat, jenže puk se k němu od obránce Montrealu vrátil a on se tak dostal k bekhendovému zakončení a nadvakrát doslova procedil puk těsně za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Cody Eakin.
35:01'
Na levé straně se Girgensons dokonce dostál do šance, natlačil se před branku, ale byl už příliš blízko na to, aby protlačil puk za Montembeaulta.
34:43'
Domácí dostali puk do středního pásma a mohou vystřídat.
34:05'
Teď už to vyšlo a Tokarski musel dokonce zasahovat na brankové čáře. Puk vytlačil mimo své území.
33:34'
Montrealu se zatím nedaří se rozestavět v útočném pásmu, bránící čtveřice odvádí skvělou práci.
32:43'
Suzuki neprostřelil clonící hráče, jeho rána z vrcholu pravého kruhu se tak k Tokarskimu vůbec nedostala.
32:25'
Teď ale přichází vyloučení na straně Buffala a bude hned čtyřminutové. 2+2 minuty za vysokou hůl dostal Brett Murray.
32:14'
Skinner a Thompson si v zakončení lehce překáželi, přesto dokázali vyprodukovat střelu, která hostujícího gólmana donutila zasáhnout. Domácí tak pokračují ve svém náporu.
31:48'
Bryson a Jokiharju zastavili průnik hostů, hra zase míří na Montembeaultovu branku.
30:45'
Zase tu máme výpad Buffala, domácí tým i po druhém gólu ožil a pokouší se o pojistku.
29:49'
Následný protiútok dotáhli domácí do zdárného konce a dnes podruhé vedou. Přečíslení bylo v podobě rozborky hostující obrany, Hinostroza přihrál k tyčce na CODYHO EAKINA a jeho zametení puku skončilo za Montembeaultovými zády – 2:1. Asistence: Vinnie Hinostroza.
29:31'
Nepřesná přihrávka na opačné straně, puk skončil za Tokarskiho brankou.
28:49'
Kousek za kruhy se k odraženému puku dostával Cozens, moc mu to ale nesedlo a jeho zakončení šlo o velký kus vedle hostující branky.
27:37'
Po Toffoliho přihrávce na modrou čáru nahazoval Romanov, jeho švih prošel přes několik hráčů, nicméně Tokarskiho příliš neprověřil.
27:00'
Teď už z toho ale střela byla, nicméně Tokarski předvedl jistý zákrok a přerušil hru.
26:28'
Po delší době se k akci nadechoval i Montreal, Toffoli ovšem skončil hned u červené čáry, přes modrou zeď se mu nepovedlo projít.
25:42'
Cozens byl pozastaven u modré čáry, navíc ani nemohl pokračovat, pískalo by se totiž postavení mimo hru.
24:56'
Bjork se po individuální akci proháčkoval až do útočného pásma, při zakončení už ale neměl moc prostoru a bekhend ani nebyl dostatečně prudký.
23:44'
Potvrdilo se to i v šanci, kdy se před brankáře dostal Olofsson, zpracoval neposedný puk a zblízka se jej snažil procpat za Montembeaulta. Puk se vynořil kousek vedle tyčky!
22:45'
Hraje se dlouho bez přerušení, Buffalo je v této pasáži o něco aktivnější.
21:23'
Po dlouhé přihrávce na modrou čáru posunoval Bjork na Asplunda, dal mu to ale na dlouhou hůl a bylo tak po možné šanci Buffala.
20:33'
Hned v úvodu druhé třetiny vystřelil z pravého kruhu Thompson, Montembeaultovu branku těsně minul.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, která přinesla hodně živý hokej z obou stran. V úvodu měli navrch domácí a už v páté minutě se dostali do vedení po přesné střele z mezikruží v podání Tageho Thompsona. Montreal se rozjížděl pozvolna, ale i on si pak dokázal vytvářet šance a po několika neúspěšných pokusech překonat nakonec srovnal Josh Anderson a ustanovil současný stav 1:1.
20:00'
19:28'
Další chyba hostů v rozehře, mohli si ale nakonec oddechnout, puk dokázali vystrkat za modrou čáru.
18:50'
Hned dvě střely domácích, Montembeault obě vyrazil. Montreal teď měl ve svém pásmu docela honičku.
17:31'
Je tu krátká pasáž, kde oba celky neúspěšně kombinují a je v tom plno nepřesností.
16:24'
Eakinova střela byla zblokována, Montembeault v tuto chvíli zasahovat nemusel.
15:41'
Oba týmy střídají v nepřerušené hře, dopředu se pozvolna dostává domácí Buffalo.
14:41'
Neuspěl ani Poehling, ten z levé strany minul, vypadá to ale, že se Montreal nadechuje k mírnému tlaku.
13:56'
Toffoli číhal na svou šanci u pravé Tokarskiho tyčky a chtěl z první zamést puk za jeho záda. Jeho dobrá myšlenka mu ale nevyšla, pouze naprázdno promáchl.
12:44'
Montreal právě vstřelil branku!
No a najednou máme srovnáno. Domácí zaváhali v rozehrávce, v útočném pásmu se tak k puku dostal JOSH ANDERSON a pohotovým švihem nedal Tokarskimu šanci na zákrok – 1:1. Bez asistence.
12:10'
Neúspěšná teč v podání Girgensonse, akce domácích tak skončila v rohu a dopředu už míří Montreal.
11:45'
Sledujeme zatím velmi akční hokej, o vzruch se starají hlavně hráči Buffala.
11:41'
Po rychlé akci se hosté dostali do útočného pásma a zprava zakončoval Chiarot. Puk byl Tokarskim sražen a je přerušená hra.
10:45'
Hostující Anderson se nedostal ke sklepnutí ostrého nahození od modré čáry, promáchl a puk skončil v rohu.
09:15'
Z úhlu to zkusil Poehling, Tokarski musel zakročit levým ramenem, puk vyrazil před sebe.
08:42'
Hraje se dlouho bez přerušení, hra se teď přelévá ze strany na stranu a už i Montreal začíná polehoučku kousat v zakončení.
07:47'
Montembeault zaváhal při své rozehrávce za vlastní brankou a pak se musel bleskově vracet a stejně měl hromadu štěstí, neboť zakončující Murray trefil tyčku!
07:10'
Romanov neúspěšně přihrával od levého mantinelu, Buffalo v obranném pásmu předvádí pozorný výkon.
06:31'
Montreal je pod tlakem, hosté mají velký problém se vůbec vykombinovat z vlastního pásma.
05:23'
Buffalo je po úvodní brance v ráži, opět se usadilo v útočném pásmu, od modré nahazoval Dahlin a Montembeault musel vytáhnout další zákrok.
04:40'
Ke střele se dostal i Okposo, gólman Montrealu tak byla zase zaměstnán a máme přerušenou hru.
04:08'
Domácí tým jde do rychlého vedení. Buffalo si na levé straně vybojovalo puk, pohotově jej přihrávkami posunulo mezi kruhy, kde si zpracoval TAGE THOMPSON a prostřelil Montembeaulta – 1:0. Asistence: Victor Olofsson, Jeff Skinner.
03:01'
Od modré čáry nahazoval domácí Pysyk, jeho pobídku na teč ovšem nikdo ze spoluhráčů nevyužil.
02:29'
Na opačné straně zakončoval z otočky Armia, puk sice mířil mimo branku, nicméně Tokarski pro jistotu zakročil a přerušil hru.
01:41'
Byl tu náznak brejku domácích, Girgensons ale prováhal nejlepší okamžik pro přihrávku na Asplunda a puk skončil v rohu kluziště.
01:13'
Po krátké kombinaci v útočném pásmu se puk dostal na Andersonovu hůl a ten se hned pokoušel ohrozit Tokarskiho branku. Domácí gólman má za sebou první úspěšnou práci.
00:22'
Zápas začal nepovedenou rozehrávkou Montrealu, puk skončil na zakázaném uvolnění.
00:01'

Buffalo Sabres: Tokarski (Dell) – Pysyk, Dahlin, Jokiharju, Bryson, C. Miller, Hägg – V. Olofsson, Tage Thompson, J. Skinner – Hayden, Eakin, Hinostroza – Bjork, Girgensons (A), R. Asplund – Okposo (A), Cozens, B. Murray.
Trenér: Don Granato

Montreal Canadiens: Montembeault (J. Allen) – Petry, Chiarot (A), D. Savard, A. Romanov, Ch. Wideman, Niku, Norlinder – Caufield, Suzuki, Drouin – Josh Anderson, Dvorak, Toffoli (A) – B. Gallagher (C), Evans, Lehkonen – Armia, Poehling.
Trenér: Dominique Ducharme

Rozhodčí: Morton, MacDougall – Kelly, Alphonso.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny, zápas může začít.
Zápas v KeyBank Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Nick Suzuki 15 (4+11)
Tyler Toffoli 12 (4+8)
Brendan Gallagher 10 (4+6)
Montreal Canadiens

Hosté jsou na tom v Atlantické divizi ještě hůře, mají pouze 12 bodů a jsou na sedmém místě. Montreal má docela velký problém v obraně a projevilo se to i v posledním duelu, kty sice na ledě Washingtonu skórovali Evans, Caufield a Lehkonen, jenže to nestačilo a kanadský tým prohrál 3:6.

Buffalo Sabres

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Atlantické divize se ziskem 16 bodů a tím pádem patnáctibodovou ztrátou na první Floridu. Mužstvo se teď potýká s poklesem formy, poslední čtyři zápasy Buffalo prohrálo, a to postupně s Calgary, NY Rangers, Columbusem a Bostonem. V tomto duelu se trefil pouze Okposo, zatímco za hosty se prosadili Bergeron, Coyle, Pastrňák, Reilly a Hall a Buffalo tak padlo 1:5.

Pittsburgh – Buffalp 1:2
Buffalo – Calgary 0:5
NY Ranger – Buffalo 5:4
Buffalo – Columbus 4:7
Buffalo – Boston 1:5
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Buffalo Sabres a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.