NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Winnipeg - 31. března 2022   01:00

Buffalo
Buffalo
14:39' Girgensons (Butcher, Okposo) • 28:24' Girgensons (Jokiharju, Okposo)
2:3
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

2:3 (SN)

Winnipeg
Winnipeg
24:13' Wheeler  (Dubois, P. Stastny) • 39:39' Appleton  (Ehlers, Heinola) • ' Wheeler

3. Kyle Okposo (BUF) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 37-27; Zablokované střely: 12-5; Vhazování: 46%-54%; Hity: 14-15; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 4-6.
Blake Wheeler vyrovnal rekord organizace v podání Marka Scheifeleho v počtu vítězných nájezdů a vystřelil Winnipegu důležité vítězství na ledě Buffala. Zemgus Girgensons vstřelil dva góly a málem dosáhl na hattrick, nakonec se ale z výhry radovat nemohl. Konečný výsledek. Buffalo Sabres 2 Winnipeg Jets 3.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.
Autorem vítězné branky je BLAKE WHEELER.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:55'
Victor Olofsson vyrazil do protiútoku a málem rozhodl, Connor Hellebuyck ale vytáhl úžasný semafor!
62:32'
Connor Hellebuyck čelil jedné střele za druhou, všechny ale pochytal a kotouč skončil v ochranné síti.
60:35'
Pierre-Luc Dubois nevyužil šanci a nyní byl vyloučen za sekání. Přijde trest od Sabres?
60:08'
Pierre-Luc Dubois mohl rozhodnout velice rychle, jenže domácí zachránila tyč!
60:01'
Jevgenij Svečnikov měl šanci ukončit zápas, poslední pokus ale skončil mimo a čeká nás prodloužení. Skóre po třetí třetině. Buffalo Sabres 2 Winnipeg Jets 2.
60:00'
57:48'
Paul Stastny a Logan Stanley rychle vypálili na levém křídle, Craig Anderson ale oba pokusy kryl, když první vyrazil a druhý ukryl ve výstroji.
57:20'
Josh Morrissey odvedl dobrou práci v obranném pásmu a Jets se podařilo osvobodit.
56:46'
Ve třetí třetině zatím nepadl žádný gól a vypadá to vypadá, že se dočkáme prodloužení.
56:13'
Winnipeg si vytvořil velký tlak, Mark Scheifele i Dylan DeMelo ale pálili mimo, a tak po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka.
54:02'
Vinnie Hinostroza měl velkou šanci rozhodnout, Connor Hellebuyck ale fantasticky zasáhl, stejně jako proti následné dorážce Sabres!
52:54'
Pierre-Luc Dubois se řítil sám na bránu, Craig Anderson ho ale dokázal skvěle vychytat betonem a vzápětí si připsal ještě jeden zákrok! Komerční přestávka.
49:39'
Zachary Sanford vystřelil z prostoru pravého kruhu pro vhazování, Craig Anderson připraven.
49:05'
Mark Pysyk a Alex Tuch vypálili v rychlém sledu krátce po sobě, Connor Hellebuyck byl ale na svém místě a obě prudké rány dokázal vyrazit.
47:15'
Jevgenij Svečnikov rychle objel bránu a u pravé tyče zakončoval behkendem, bývalý brankář Ottawy byl ale připraven a jeho pokus vyrazil.
46:49'
Jevgenij Svečnikov vystřelil na vrcholu levého kruhu a mohl otočit skóre, Craig Anderson byl ale proti a následuje komerční přestávka.
45:12'
Jansen Harkins je zpět na ledě a ani Buffalo úvodní přesilovku v zápase využít nedokázalo.
44:23'
Jeff Skinner zamířil mimo, zatímco Casey Mittelstadt přesně, v bráně Winnipegu ale zasáhl Connor Hellebuyck a vyrazil jeho pokus mimo.
43:12'
Jansen Harkins vyhodil puk přes ochranné sklo bez teče a daroval Sabres první přesilovku.
42:30'
Winnipeg je ve třetí třetině výrazně aktivnější, nyní ale nepřesně rozehrál. Zakázané uvolnění.
40:44'
Nahození Jets skončilo v lapačce Craiga Andersona, zatímco jejich následný útok zastavilo postavení mimo hru. Skóre je stále nerozhodné.
40:07'
Jets se pokusili na soupeře vlétnout, skvělou práci v obraně ale odvedl Zemgus Girgensons.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-16; Zablokované střely: 7-2; Vhazování: 47%-53%; Hity: 6-12; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně v 2:55.
Zemgus Girgensons dnes vstřelil dva góly a nebyl daleko od hattricku, Winnipeg ale dokázal vždy zareagovat, když se po přestávce prosadili Blake Wheeler a Mason Appleton. Skóre po druhé třetině. Buffalo Sabres 2 Winnipeg Jets 2.
40:00'
39:39'
Winnipeg právě vstřelil branku!
MASON APPLETON si najel v pravém kruhu na přihrávku Nikolaje Ehlerse přes osu a krásnou střelou zápěstím vyrovnal na 2:2! Asistence: Nikolaj Ehlers a Ville Heinola.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:02'
Zemgus Girgensons mohl zkompletovat hattrick, jeho pokus byl ale zablokován.
37:14'
Sabres si vytvořili velký tlak, Connor Hellebuyck ale sevřel kotouč mezi betony a prostor dostává v této části hry poslední reklamní přestávka.
34:21'
Vinnie Hinostroza parádně vypálil a Connor Hellebuyck byl překonán, na poslední chvíli ho ale zastoupila horní tyč! Obrovská šance Sabres!
33:53'
Pierre-Luc Dubois zakončil ve slibné šanci nepřesně a vyloučený Henry Jokiharju je zpět na ledě.
32:13'
Kyle Okposo mohl skórovat během oslabení, brankář Jets ale jeho ránu od modré čáry vyrazil.
31:53'
Henri Jokiharju byl vyloučen na dvě minuty za sekání a následuje reklamní přestávka, po které si Jets zahrají první přesilovou hru.
29:31'
Mark Scheifele se ocitl před brankou v obrovské šanci, jeho pokus ale skončil mimo a Craig Anderson si zhluboka oddechl!
28:24'
Sabres právě vstřelili branku!
Connor Hellebuyck byl proti dorážce bezmocný a podruhé v zápase se prosadil ZEMGUS GIRGENSONS, který tak vrátil Sabres ztracené vedení! Asistence: Henri Jokiharju a Kyle Okposo.
27:17'
Will Butcher odehrál skvělé střídání, do žádné velké příležitosti se ale dostat nedokázal.
26:36'
Vinnie Hinostroza se dostal do zakončení a Connor Hellebuyck jeho pokus snadno zastavil. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
25:22'
Adam Brooks vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Craig Anderson byl ale připraven a jeho pokus po pěkné otočce vyrazil mimo.
24:13'
BLAKE WHEELER využil nepřehledné situace a u pravé tyče poslal puk z blízkosti do sítě! Krátce po přestávce je vyrovnáno. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Paul Stastny.
22:35'
Dylan DeMelo vypálil na levém křídle od modré čáry, Craig Anderson byl ale připraven a jeho táhlý pokus vyrazil mimo prostor brány.
21:19'
Trestné lavice jsou prázdné a oba týmy tedy hrají opět v plném počtu hráčů na ledě.
20:12'
Blake Wheeler se pokusil proniknout do pásma, jenže se pískalo postavení mimo hru.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-5; Zablokované střely: 4-0; Vhazování: 44%-56%; Hity: 3-6; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:03.
Sabres na svého soupeře vlétli a zaslouženě po první části vedou. Nádhernou střelou s příklepem poslal domácí do vedení Zemgus Girgensons. Skóre po první třetině. Buffalo Sabres 1 Winnipeg Jets 0.
20:00'
19:19'
Henri Jokiharju a Pierre-Luc Dubois se do sebe pustili v závěru první části. Komerční přestávka.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:53'
Jets se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a hodně se jim rozhodnutí čárového nelíbilo. Následuje krátká komerční přestávka.
14:39'
ZEMGUS GIRGENSONS se opřel nádherně do puku a jeho rána z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vymetla vzdálenější levý horní roh brány! Sabres zaslouženě vedou 1:0. Asistence: Will Butcher a Kyle Okposo.
13:33'
Zachary Sanford se krásně protáhl až před bránu mezi dvěma protihráči, bývalý hráč Blues ale Craiga Amdersona z blízkosti nepřekonal!
11:12'
Victor Olofsson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry, jeho bomba ale minula vzdálenější levý horní roh hostující brány.
09:22'
Mason Appleton skvěle tečoval nahození od modré čáry a puk zastavila vzdálenější pravá tyč, kde Craig Anderson puk holí odpálil!
07:49'
Jeff Skinner vybojoval ztracený puk mezi kruhy a rychle vystřelil bekhendem, jeho pokus ale skončil v lapačce pozorného Connora Hellebuycka.
07:43'
Casey Mittelstadt vystřelil z levého kruhu, jeho pokus byl ale přizvednut do ochranné sítě.
07:30'
Kyle Okposo vypálil z pravého kruhu mimo, jenže puk se od zadního mantilu odrazil do zad Connora Hellebuycka a málem do brány, brankář Jets ale dokázal puk po bleskové reakci na brankové čáře zastavit! Komerční přestávka.
05:53'
Jets vyhodili puk z obranného pásma přes ochranné sklo, byla tam ale teč a nevylučovalo se.
04:42'
Will Butcher vypálil na levé straně od modré čáry, Connor Hellebuyck byl ale připraven a na přední tyči ukryl jeho pokus v lapačce.
04:12'
Hodně dlouho se hrálo bez přerušení a Sabres vyrazili na pravém křídle kupředu, jejich snažení ale zastavilo postavení mimo hru.
00:52'
Henri Jokiharju napřáhl na bodu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, brankář Jets byl ale pozorný a puk sevřel v náručí.
00:43'
Zemgus Girgensons vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho a v levém kruhu dvakrát rychle vypálil, Connor Hellebuyck byl ale připraven.
00:01'

Buffalo Sabres: C. Anderson (Tokarski) – Jokiharju, Dahlin, Fitzgerald, Bryson, Pysyk (A), Butcher – Tuch, Tage Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, Krebs – V. Olofsson, Mittelstadt, R. Asplund – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Dillon, Stanley, Pionk, Heinola – Ehlers, Scheifele (A), P. Stastny – Wheeler (C), Dubois, J. Svečnikov – Appleton, Lowry, Sanford – A. Brooks, Toninato, Harkins.
Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Wes McCauley, Kevin Pollock. Čároví: Caleb Apperson, Libor Suchánek.
Winnipeg Jets

Winnipeg vyhrál dvakrát v řadě a z posledních pěti utkání prohrál pouze jednou. Jets bojují v Centrální divizi o poslední postupové místo a na Dallas ztrácí jen tři body, problém je ovšem v tom, že odehráli o dva zápasy více. Na soupeře si musí dát obrovský pozor. Sabres proti Chicagu smazali čtyřbrankový deficit a vyhráli těsně 6:5.
Buffalo Sabres

Sabres sice marně bojují o účast v playoff, v domácím prostředí ale vyhráli tři z posledních pěti utkání. Buffalo se střetlo s Winnipegem na svém ledě naposledy na konci února 2020 a vyhrálo těsně 2:1. Oba góly vstřelil Kyle Okposo. I poslední vzájemný duel v roce 2021 vyhráli Sabres, když na ledě Winnipegu vyhráli 4:2.
Winnipeg čeká ve čtvrtek v noci důležité utkání na ledě Buffala. Zatímco domácí Sabres už si mohou pomalu nechat o playoff zdát, Jets jsou těsně pod čarou a každý bod může být cenný. Winnipeg má navíc lepší formu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.