NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Arizona - 26. března 2022   02:10

Calgary
Calgary
20:33' M. Tkachuk (J. Gaudreau, Hanifin) • 23:35' E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau) • 28:14' J. Gaudreau (Zadorov) • 45:21' R. Andersson
4:2
(0:0, 3:1, 1:1)
Arizona
Arizona
39:48' Carcone   • 58:07' Koljačonok  (N. Schmaltz)
Calgary
StPierre, Meier – O'Quinn, Nansen
Scotiabank Saddledome, Calgary
16 526 diváků
Arizona

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:8
Je dobojováno a Calgary svůj náskok dokázalo udržet. Domácí ve třetí třetině předvedli výkon, kdy soupeře do ničeho nepouštěli a sami se vrátili do tříbrankového náskoku po individuální akci Rasmuse Anderssona ze 46. minuty. Stejný hráč dal i další branku, jenže pomocí ruky a jeho další trefa tak nebyla uznána. Nakonec toho litovat nemusel, neboť i když Arizona dokázala na začátku 59. minuty snížit Vladislavem Koljačonokem, víc už hosté nezvládli. Zápas skončil výsledkem 4:2, Calgary je po této výhře na prvním místě Pacifické divize s 86 body, Arizona je v Centrální divizi poslední se 44 body.
59:34'
A ještě jedno zakázané uvolnění domácího celku. Času už ale moc není.
59:07'
Definitivně mohl rozhodnout Coleman, jenže trefil pouze tyčku prázdné branky a poté se pískalo zakázané uvolnění.
58:25'
Vejmelka je na střídačce, je tu power-play Arizony!
58:07'
Arizona právě vstřelila branku!
Tak možná tu máme ještě zápletku. Hosté se vydali do útoku, po přechodu modré čáry přihrál z levého kruhu Schmaltz na najíždějícího VLADISLAVA KOLJAČONOKA a ten střelou z první trefil horní růžek Markströmovy branky – 4:2. Asistence: Nick Schmaltz.
57:27'
Dubé zachytil vyhození hostů na modré čáře a chtěl puk poslat blíže Vejmelkovy branky. Byl ovšem zablokován.
56:44'
Järnkrok prohrál bruslařský závod o volný puk, hraje se teď ve středním pásmu.
55:44'
Vypadá to, že se už pouze dohrává, ani hosté se už nikam zvlášť neženou.
54:40'
Domácí publikum už věří, že dnes se body stěhovat nebudou a už slaví. Arénou obíhá mexická vlna.
53:44'
Už se zase hrálo u Vejmelky, toho se neúspěšně snažil svou tečí překonat Calle Järnkrok.
53:17'
Vpředu je tým Arizony, obrana domácích však celou akci vytlačila do rohu kluziště.
52:10'
Za Vejmelkou skončil další puk, když se po Gaudreauově přihrávce dostal do zakončení Rasmus Andersson a i když napoprvé trefil tyčku, tak dorážka skončila za brankovou čárou. Problémem bylo, že jej tam domácí obránce dostal úmyslným sklepnutím rukou. Rozhodčí si ještě vše zkontrolovali na videu a poté branku definitivně neuznali.
51:37'
Z otočky to zkusil domácí Lindholm, Vejmelka se nenechal zahanbit a předvedl povedený zákrok lapačkou.
50:56'
Oba celky střídají během nepřerušené hry, dopředu půjde hostující celek.
49:48'
Nyní to ale nevyšlo ani domácím, tečované nahození šlo velký kus vedle Vejmelkovy branky.
48:49'
Arizona se snaží alespoň trochu zvednout a zkorigovat skóre, akce ovšem končí u kruhů a bez zakončení.
47:58'
Akce Arizony skončila pouze v rohu kluziště, dopředu už míří hráči v červených dresech.
46:56'
Domácí tým má spoustu místa pro své výpady a jeden takový nyní předvedl Toffoli. střelu z mezikruží ale Vejmelka zvládl vytěsnit.
46:34'
Calgary je zase ve větším klidu a kombinuje po celém kluzišti.
45:21'
Calgary právě vstřelilo branku!
Domácím se dnes povedlo využít druhou přesilovku a je to zase o tři. Arizona sice dostala puk ze svého pásma, jenže u červené čáry jej vybojoval RASMUS ANDERSSON, snadno se prokličkoval před Vejmelku, toho položil na led a překonal jej forhendovým blafákem – 4:1. Bez asistence.
44:27'
Střela do chumlu před Vejmelkou, tohle český gólman zvládl zkrotit a srazit do rohu.
44:02'
Calgary mělo ponechanou výhodu, už se ale pískalo a je tu přesilovka. Dvě minuty za hákování dostal Phil Kessel.
43:24'
Nenápadná akce domácích, najednou se u branky objevil Hanifin a pokoušel se o rychlé bekhendové zakončení. Puk projel zase jen těsně vedle.
43:02'
Nepovedená rozehra hostů, výpad byl zastaven na modré čáře pro postavení mimo hru.
42:05'
Na opačné straně se do zakončení prodral N. Ritchie, ale ani on nebyl přesný a Markström byl bez práce.
41:25'
Järnkrok vystihl rozehrávku hostů, zprava cpal přihrávku před brankoviště, Coleman ji pak tečoval těsně vedle Vejmelkovy branky.
40:31'
Toffoliho střela byla tečována, puk skončil nad brankou hostů. Calgary tak vstoupilo do třetí části pěkně aktivně.

Trestné minuty: 6:6
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí tým má slušně našlápnuto k výhře. Calgary mělo výborný vstup do této třetiny a hned v první minutě otevřel skóre Matthew Tkachuk. Ve 24. minutě na něj navázal Elias Lindholm a ve 29. minutě i Johnny Gaudreau, když proměnil brejkovou situaci. Arizona v té chvíli byla zralá na ručník, povedlo se ji ale se zmátořit, Vejmelka už za svá záda nic nepustil a když se v úplném závěru této dvacetiminutovky trefil Michael Carcone, upravil na současných 3:1 a dal zápasu zápletku.
40:00'
39:48'
No vida, je tu gól do šatny a snížení! Domácí tým ztratil ve vlastním pásmu puk, toho se u kruhu chopil MICHAEL CARCONE a pohotovou ranou do horního růžku Markströmovy branky upravil na 3:1. Bez asistence.
39:30'
Najednou se před Vejmelkou objevil Järnkrok a povedlo se mu ze vzduchu sklepnout puk na branku. Vejmelka jen tak tak vyrazil.
38:27'
Hodně kostrbatá rozehra hostů, Schmaltz s Galchenyukem byli vytlačeni do středního pásma.
37:54'
Pokus o rychlé přenesení hry do pásma Calgary skončilo zakázaným uvolněním, vše se tak vrací před Vejmelku.
36:48'
Capobianco pospíchá do obranného pásma, přesilovka Calgary je u konce.
36:28'
Povedlo se to až teď, domácí tým však už zase pospíchá do útoku.
36:00'
Tlak domácích pokračuje, Arizona se nemůže dostat ani k vyhození puku přes všechny čáry.
35:22'
Tkachuk neuspěl se svým pokusem od levého mantinelu, hra pro tuto chvíli skončila za brankou.
34:48'
Další trest, nyní na straně Arizony. Dvě minuty za hákování dostal Kyle Capobianco.
34:32'
Hostující Maccelli pouze nahodil do útočného pásma, následná akce u brankoviště byla ukončena pohotovým zákrokem obránce Taneva.
33:19'
Přihrávku skrz pásmo přijal a ihned zakončoval k tyčce. Vejmelka ovšem předvedl bleskový přesun a betonem puk vyrazil!
32:54'
Mezi kruhy se objevil Kessel, měl docela dobrou pozici na střelu, tu mu ovšem před brankovištěm zablokoval Tanev.
32:36'
Je po přesilovce domácích, oba celky jsou v plném počtu.
32:24'
Sražená střela v podání Dillona Dubého, puk skončil v hledišti.
32:01'
Hosté vyhazují do středního pásma a bránící čtveřice míří střídat.
31:27'
Tkachuk se z levé strany snažil probít na střed, při kličce na bekhend však o puk přišel.
30:36'
Další trest, přesilovku si dají domácí. Dvě minuty za podrážení obdržel Shayne Gostisbehere.
30:09'
Je to teď hokej nahoru a dolů, na pozoru se musí mít zejména Vejmelka, akce Calgary jsou totiž hodně nebezpečné.
29:11'
Vzápětí mohlo být sníženo, jenže Boyd svou ranou z pravého kruhu trefil pouze tyčku Markströmovy branky!
28:14'
Teď už ale domácí udeřili a je to o tři branky. Na Vejmelku se řítili hned dva hráči, vše na sebe vzal JOHNNY GAUDREAU, přesnou ranou do šibenice dal svou dvoustou branku v NHL a upravil na 3:0. Asistence: Nikita Zadorov.
27:48'
Tkachuk dostal přihrávku do jízdy, snažil se kličkami zbavit obránce, společně však dojeli k Vejmelkovi a ten si už poradil.
27:00'
B. Ritchie je zase na ledové ploše, tuhle přesilovku Arizona nevyužila.
26:28'
Velká šance na snížení. Od modré čáry vystřelil Gostisbehere, puk se odrazil od zadního mantinelu a přišla dorážka z úhlu. Markström se stihl přemístit a puk na brankové čáře zastavit.
25:16'
V oslabení ujel po pravé straně Backlund a zvládl i vystřelit. Prudký pokus prosvištěl kolem pravého ramene Karla Vejmelky.
25:00'
Trntokrát se vylučuje na straně domácích, dvě minuty za podrážení dostal Brett Ritchie.
23:35'
Přesilovka je bleskově využitá a domácí vedou o dvě branky. Vyhráli buly v útočném pásmu, zakombinovali a po ťukecu na jeden dotek zakončoval pod břevno mezi kruhy volný ELIAS LINDHOLM – 2:0. Asistence: Matthew Tkachuk, Johnny Gaudreau.
23:20'
Je tu vyloučení na straně hostů, dvouminutový trest za hákování si vysloužil Nick Schmaltz.
23:09'
Domácí nebyli daleko od dalšího gólu, neboť od modré čáry vystřelil Hanifin, Vejmelka vůbec nereagoval a puk zacinkal na tyčku!
22:34'
Hosté zatím pouze honí puky kolem mantinelu, nemohou se dostat do pořádné akce a ohrozit Markströma.
21:44'
Další výpad Calgary, tentokrát to pro hosty dopadlo lépe, Vejmelka útok zastavil.
20:33'
Domácím vyšel úvod druhé části, když se ihned usadili v útočném pásmu, po krátkém kroužení přišla příhra zpoza branky a MATTHEW TKACHUK dokázal zamířit do horní části branky a i když se Vejmelka snažil, puk propadl za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Johnny Gaudreau, Noah Hanifin.

Trestné minuty: 4:0
Je za námi první třetina, která přinesla svižný hokej, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, oba gólmani museli vytáhnout několik pohotových zákroků, ale nebylo k vidění nic, co by bylo nad jejich síly. Arizona ke vstřelení branky nevyužila ani dvě přesilovky a tak Markström i Vejmelka jsou do této chvíle k nepřekonání. Do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:46'
Ještě jeden pokus domácích o výpad, Toffoli však pouze nahodil do pásma, k puku se už poté nedostal.
19:11'
Nenápadná střela hostujícího Gostisbehereho, Markström pohotově vyrazil do rohu kluziště.
18:30'
Mangiapane ztroskotal na dvou obráncích kousek za modrou čáru, Arizona poté vyhodila.
18:05'
Lépe mířil Kylington, Vejmelka zasahoval levým ramenem a poté si ještě musel dávat pozor na dojíždějícího Colemana.
17:13'
A už se zase hrálo na opačné straně, zleva se ke střele dostal Dubé, mířil ovšem vysoko nad Vejmelkovu branku.
16:55'
Na opačné straně se mezi obránci prosmýkl Keller, v rozhodujícím okamžiku mu však puk uskočil od hole.
15:50'
Tkachuk nezachytil dlouhý pas na svou osobu, o zakázané uvolnění se ale nakonec nejednalo a Calgary může pokračovat v útočné snaze.
14:59'
Je po přesilovce, Lewis naskočil zpět do hry.
14:29'
Tahle přesilovka Arozině zatím vůbec nejde, hosté střídají, Capobianco čeká na čerstvé spoluhráče.
13:47'
Po krátkém pokusu o tlak se domácím povedlo vyhodit puk přes všechny čáry až k Vejmelkovi.
12:59'
Hostující Dineen byl ve středním pásmu tvrdě atakován a je tu další vyloučení na straně Calgary. Dvě minuty za nedovolený zásah do hlavy nebo krku dostal Trevor Lewis.
12:28'
Nick Ritchie dostal puk mezi kruhy a hned se pokoušel zakončit. Jeho střela byla lehce tečována a Markström si musel dávat velký pozor.
11:13'
Další pokus o akci domácích zastavil čárový sudí, odpískal Mangiapanemu postavení mimo hru.
10:39'
Prakticky ze záporného úhlu se Vejmelku pokoušel překvapit Mangiapane, český gólman ve službách Arizony byl ovšem pozorný a puk vyrazil.
09:28'
Střel Ritchieho byla zablokována a byl z toho dokonce náznak brejku domácích. Gaudreau ale neměl potřebnou rychlost.
08:15'
Calgary první oslabení přečkalo bez úhony a zase se hraje v pěti na obou stranách.
07:46'
Závar před domácí brankou, Markström vše ukončil zákrokem proti střele Capobianca z levého křídla.
07:08'
Gostisbehere měl dost volného prostoru na střelu, zároveň měl ale gólman Markström skvělý výhled na zákrok. A také toho využil.
06:15'
Je tu první vyloučení, domácí Noah Hanifin poslal puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry. Je tu přesilovka pro Arizonu.
05:38'
Nyní už Velmelka zasahovat musel a proti nahození od modré si nebyl úplně jistý. Raději šel na záda, aby viděl, kde puk ve skutečnosti má.
05:01'
Lucic měl trochu prostoru na střelu, tu mu ale zablokoval jeden z obránců a Vejmelka byl pro tuto chvíli bez práce.
04:27'
Oba celky střídají během nepřerušené hry, úvod zápasu nám rychle ubíhá.
03:44'
Prudká přihrávka na Galchenyuka, ten ale křížný pas nedokázal zpracovat a málem sám puk protečoval mimo ledovou plochu.
02:54'
Mayo pronikal pravou stranou a povedlo se mu na Markströma i nahodit. Ten si poradil a zabránil i případné dorážce.
01:55'
Začátek zápasu je hodně aktivní, sledujeme akce v tempu.
00:49'
Další akce a další šance, tentokrát na opačné straně. Dubé pěkně tečoval nahození od modré čáry a Vejmelka musel na tuto změnu pohotově reagovat.
00:15'
Hosté na nic nečekali, hned se nahrnuli do útočného pásma a po přihrávce zpoza vápna zakončoval Schmaltz. Markström má první úspěšný zákrok.
00:01'

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund (A), D. Dubé – Coleman, Järnkrok, Mangiapane – B. Ritchie, T. Lewis, Lucic.
Trenér: Darryl Suter

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Kořenář) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), Dineen, Koljačonok, Capobianco – N. Schmaltz, Galchenyuk, Keller (A) – Kessel, T. Boyd, Crouse – L. Eriksson, Hayton, N. Ritchie – Carcone, Beagle (A), Maccelli.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: StPierre, Meier – O'Quinn, Nansen.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Scotiabank Saddledome začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.