NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Rangers - 7. listopadu 2021   03:10

Calgary
Calgary
16:00' Monahan (M. Tkachuk, E. Lindholm) • 29:15' B. Richardson (Kylington, T. Lewis) • 31:19' J. Gaudreau (M. Tkachuk, Hanifin) • 46:42' J. Gaudreau (M. Tkachuk) • 53:13' Lucic (D. Dubé, Mangiapane) • 54:56' M. Tkachuk (J. Gaudreau, E. Lindholm)
Rangers

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 11:11
Je dobojováno a domácí tým dokráčel k vysoké výhře. V poslední třetině se New York snažil něco udělat s nepříznivým stavem, jenže šance hostů skončily buď nepřesnostmi, nebo na brankáři Markströmovi a tak góly padaly jen na opačné straně. Postupně se prosadili Johnny Gaudreau, Milan Lucic a Matthew Tkachuk a dovedli tak svůj celek k drtivé výhře 6:0. Calgary je po tomto úspěchu na druhém místě Pacifické divize se 17 body, New York je s 15 body na druhém místě Metropolitní divize.
59:29'
Domácí pomáhají svému brankáři udržet čistý štít, vypadá to, že se jim to podaří. Publikum svým hráčům nadšeně aplauduje.
58:53'
Nahození na Šesťorkina, ten pro jistotu přerušil hru.
58:16'
Mangiapane se sice nedostal přes Nemetha, hráči Calgary však zůstali u puku a snaží se probít do útočného pásma.
57:28'
Po pravém křídle se do útočného pásma dostal hostující Lindgren, bekhendové zakončení ovšem prolétlo vedle Markströmovy branky.
56:27'
Zápas se už pouze dohrává, o vítězi je již nějakou dobu rozhodnuto.
55:47'
Hosté už neví kudy kam, je tu jejich zakázané uvolnění.
54:56'
Calgary právě vstřelilo branku!
Demolice hostů pokračuje. U mantinelu zachytil puk Gaudreau, okamžitě jej poslal před branku, kde si sjel MATTHEW TKACHUK a ten efektním zakončením mezi svými nohami trefil prostor pod horní tyčkou – 6:0. Asistence: Johnny Gaudreau, Elias Lindholm.
53:13'
Udeřilo nám ale na opačné straně. Velký kus práce předvedl Dubé, když udržel puk, objel branku a poté přihrál ke kruhům, kde přes Nemethovu hokejku vystřelil MILAN LUCIC a plachtící puk zapadl přes Šesťorkinovo rameno do sítě – 5:0. Asistence: Dillon Dubé, Andrew Mangiapane.
52:44'
Hostům není přáno. Před brankoviště přilétla přihrávka na Zibanejada, ten okamžitě zakončoval, jenže Markström dokázal máchnout lapačkou a tuto střelu zastavit!
52:01'
Blais se pokoušel o kličku na střed, v tom okamžiku mu ale Zadorov vypíchl puk od hole.
51:16'
Panarin posunul na Reavese, ten z jízdy vystřelil z pravého kruhu, šlo to ovšem vedle Markströmovy branky.
50:31'
Tohle vypadalo lépe. Přihrávku od mantinelu dostal Mangiapane, střelu z mezikruží mu ale na poslední chvíli zablokoval Nemeth.
49:53'
Richardson pouze nahodil do útočného pásma, tím akce Calgary skončila.
48:56'
Až teď vystřelil z dálky Lindgren, tohle však pro Markströma nebyla těžká práce.
47:44'
Ney York se snaží alespoň o čestný úspěch, nyní však mají hosté problém se vůbec dostat do střelecké pozice.
46:42'
Vypadá to, že dnes je rozhodnuto. Tkachuk vybojoval u modré čáry puk, následně přišla přihrávka na JOHNNYHO GAUDREAUA, který si nabruslil k brance a bekhendem procedil puk přes Šesťorkina za brankovou čáru – 4:0. Asistence: Matthew Tkachuk.
45:41'
Calgary teď nikam nepospíchá, drží puk na svých holích a láká soupeře k pootevření obrany.
44:43'
Strome našel bekhendem Kakka, ten ovšem zblízka neprotlačil puk za Markströma. Ten poté dostal hru mimo své brnakoviště.
43:51'
Richardson dostal puk z rohu kluziště, byl ale natolik pokrytý, že nenašel prostor pro svůj švih. A dopředu jdou zase hosté.
42:55'
Šesťorkin zastavil výpad domácích v přečíslení tři na jednoho, předvedl jistý zákrok u své pravé tyčky.
42:42'
Už se ale zase hraje v pěti na obou stranách.
42:27'
Lafreniere zastavil výpad domácích v oslabení, New York to ještě zkusí v závěru přesilovky.
41:12'
Markström vystřihl hned dva výtečné zákroky lapačkou, zejména ten druhý proti Stromemu byl důležitý, udržel tím puk těsně před brankovou čárou.
40:42'
Hned v úvodu třetí třetiny je tu přesilovka pro New York, dvě minuty za vysokou hůl dostal Oliver Kylington

Trestné minuty: 9:11
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí tým má skvěle našlápnuto k výhře. Ve druhé dvacetiminutovce dalo Calgary hned dva góly, nejprve se ve 30. minutě prosadil pohotovou dorážkou Brad Richardson a ve 32. minutě předvedl přehled na brankovišti Johnny Gaudreau a zblízka dotlačil puk za brankovou čáru. New Yorku nelze upřít snahu s výsledkem něco udělat, ve finální fázi se však hostům vůbec nedaří. Před třetí třetinou je tak stav 3:0.
40:00'
39:37'
Je po přesilovce, hosté jsou již v plném počtu.
38:43'
Domácí se snaží přesilovku využít k další gólové pojistce, na Šesťorkina létají puky ze všech úhlů, hostům se zatím daří odolávat.
37:37'
Rozhodčí mají práci, po tvrdém ataku se nám strhla strkanice u mantinelu a poté i regulérní bitka a tady je souhrn trestů. Hostující Ryan Reaves dostal dvě minuty za nedovolený zásah do hlavy nebo krku a domácí Erik Gudbranson s hostujícím Jarredem Tinordim pětiminutové tresty za bitku.
37:20'
Z levé strany střílel Tkachuk, Šesťorkin puk pouze vyrazil a musel pak zakročit i proti dorážce. V tuto chvíli to zvládl na výbornou.
36:28'
Troubův bekhend ještě tečoval Strome, puk skončil vedle Markströmovy branky.
35:58'
Vhazuje se po Šesťorkinově levici, ten má za sebou další úspěšný zákrok.
34:29'
Je po přesilovce, domácí hokejisté jsou v plném počtu.
34:07'
Na Foxovu střelu měl Markström dokonalý výhled a nedělalo mu tak žádný problém zakročit.
33:32'
Máme tu krátkou pauzu, Markströmovi totiž upadlo ostří brusle a probíhá rychlá oprava.
33:06'
Strome branku netrefil, hosté ale pokračují v kombinaci a snaží se gólmana Calgary nachytat.
32:39'
Hned v úvodu přesilovky předvedl pěkný švih Zibanejad, Markström ale vytáhl bleskovou lapačku.
32:29'
Hosté budou moci skóre upravit v přesilové hře, dvě minuty za vysokou hůl dostal Brad Richardson.
31:19'
No a nápor nese své ovoce. Po nejprve nepřesném ostřelování Šesťorkinovy branky přilétl na brankoviště vrtící se puk, gólman hostů jej neudržel a nejpohotovější byl JOHNNY GAUDREAU, který jej zblízka doklepl za brankovou čáru – 3:0. Asistence: Matthew Tkachuk, Noah Hanifin.
30:46'
Domácí jsou při chuti a v tuto chvíli tlačí soupeře před brankoviště.
29:15'
Domácí ale pokračovali ve hře v útočném pásmu, puk se dostal na modrou, odkud vystřelil Kylington, branku sice netrefil, ale od zadního mantinelu se puk odrazil na kruh, odkud dorážel BRAD RICHARDSON a ten už našel mezírku mezi Šesťorkinovým betonem a tyčkou – 2:0. Asistence: Oliver Kylington, Trevor Lewis.
29:06'
Je po přesilovce, hosté jsou v plném počtu.
28:42'
Od modré čáry nahazoval Hanifin, jeho švih skončil pouze na zadním mantinelu.
28:14'
Hostům se zatím daří eliminovat kombinace Calgary, puky tek létají ven z pásma.
27:06'
Vylučuje se na straně New Yorku, dvě minuty za držení dostal Patrik Nemeth.
26:24'
Calgary teď promarnilo možný brejk tři na jednoho, vše skončilo pouhým nahozením z hole Mangiapaneho, Šesťorkin si vše pohlídal a poradil si i s dorážkou Tkachuka.
25:36'
Střela domácího Zadorova od modré čáry skončila zcela mimo, Šesťorkin se za pukem jen pro jistotu ohlédl.
24:22'
Kombinace hostů se zakončením z hole Chrise Kreidera skončila na Markströmovi, ten svým postojem dokázal pokrýt takřka celé brankoviště.
23:59'
Vhazování před Markströmem, sledujeme teď zase aktivní hokej se šancemi na obou stranách.
22:11'
Na opačné straně dostal pas do druhé vlny Mangiapane, švihem však trefil přesně prostor, kde byl připravený Šesťorkin.
21:36'
A další jeho povedený zákrok, nyní proti švihu z pravé strany. Markström předvedl bleskové přemístění se a uhájil tak svému celku těsný náskok.
21:18'
Teď už Markström zasahovat musel, z levého kruhu na něj střílel Kakko. Domácí gólman ale stále drží čistý štít.
20:28'
Jako první střílel ve druhé části hostující Zibanejad, ranou z pravé strany ale branku netrefil.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která přinesla zajímavý hokej. Domácí byli v neustálé mírné převaze, dlouho se však nemohli proti Šesťorkinovi prosadit. Platilo to až do konce 16. minuty, kdy přesilovku využil Sean Monahan a Calgary vedlo. Vzápětí však mohlo být srovnáno, Adam Fox dokonce Markströma překonal, jenže hosté se provinili proti pravidlu o postavení mimo hru a gól tak uznán nebyl. Do šaten si tedy kanadský tým odnesl těsné vedení 1:0.
20:00'
19:44'
Aktivní závěr třetiny, oba brankáři si musí dávat velký pozor.
18:49'
Neuznaný gól ale hostům nalil nové síly a snaží se ještě do přestávky případně srovnat.
17:57'
Adam Fox teď ale předvedl opravdu povedenou akci, když si z modré čáry sjel až před branku a pěknou střelou pověsil puk pod horní tyčku Markströmovy branky, jenže radost trvala jen chvíli. Domácí trenér využil trenérskou výzvu k překontrolování celé akce a bylo odhaleno, že New York se do útočného pásma dostal v těsném postavení mimo hru! Stav je tedy stále 1:0.
17:38'
New York se z úderu zatím nemůže vzpamatovat, následují tak další výpady domácích.
16:00'
Přesilovka je využitá a domácí vedou! Puk se ze souboje z rohu dostal na kruh, odkud Tkachuk nabil SEANU MONAHANOVI a ten střelou z první překonal přemisťujícího se Šesťorkina – 1:0. Asistence: Matthew Tkachuk, Elias Lindholm.
15:38'
Zase se vylučuje, tentokrát ale na hostující straně. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Kevin Rooney.
15:02'
Je po přesilovce, domácí tým je zase v plném počtu.
14:57'
Trouba to zkoušel od modré čáry, Markström má další úspěšný zákrok.
14:01'
Fox přiklepl na levou stranu na Panarina, jeho okamžitý golfák prolétl snad jen centimetry vedle levé Markströmovy tyče.
13:17'
Calgary se ale hned v úvodu oslabení dostalo do náznaku brejku, zakončení ale letělo vedle branky.
13:02'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za podrážení dostal Matthew Tkachuk.
11:19'
Mangiapane oloupil o puk jednoho z obránců New Yorku a rázem byl ve střelecké pozici. Skrytou střelu ale Šesťorkin pokryl.
10:59'
Začal se hrát velice svižný hokej z obou stran, hra se přelévá od jedné branky k druhé.
09:21'
Šance i na straně hostů, zprava našel Hunt Rooneyho, jeho sklepnutí z první ale Markström zvládl vykopnout!
08:59'
Calgary se ale dostalo do rychlého kontru a vše vyvrcholilo střelou Mangiapaneho, která však byla sražena do ochranné sítě.
08:45'
Krátký tlak New Yorku rezultoval v zakázané uvolnění domácích, vše se vrací do pásma Calgary.
08:02'
Blíže úspěchu byl až Kreider, číhající u tyčky, Markström si ale nakonec své brankoviště dokázal pohlídat.
07:22'
Dopředu se už dostal i New York, Lindgrenův pokus od modré čáry byl ale sražen a k Markströmovi se vůbec nedostal.
06:07'
Hostující Nemeth měl problémy s bruslí a těžko se dostával na střídačku. Hosté se tak chvíli bránili ve čtyřech, Zibanejad si však poradil a zkušeně vyvezl puk mimo vlastní pásmo.
05:04'
Za kruhy dostal nabito Lucic, jeho rána z první šla ale vedle branky New Yorku. Hosté poté vyhodili.
04:38'
Kylingtonův pokus srazil Fox, puk skončil v ochranné síti a vhazuje se po Šesťorkinově pravici.
03:57'
Netrefil se ani Lindholm, domácí mají i nadále pokračují v mírném náporu.
03:14'
Téměř od modré čáry vystřelil od modré čáry domácí Backlund, jeho prudký švih skončil nad brankou New Yorku.
02:16'
Na ledě se srazili hostující Blais a Chytil a český hráč má očividně problémy s nohou. S pomocí se dostal na střídačku a poté ihned zamířil do kabiny ke kontrole.
01:44'
Tlak Calgary v úvodních okamžicích pokračuje, hosté byli donuceni vyhodit na zakázané uvolnění.
00:28'
První střela na Šesťorkina, ten si ale proti pokusu z ostrého úhlu dával velký pozor.
00:01'

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Pitlick, Backlund (A), Coleman – Mangiapane, D. Dubé, Lucic – T. Lewis, Monahan (A), B. Richardson.

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, Tinordi, Nemeth – Kreider (A), Zibanejad, Goodrow (A) – Kakko, R. Strome, Panarin (A) – Blais, Chytil, Lafreniere – Reaves, K. Rooney, Dryden Hunt.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Schlenker – Daisy, Toomey.
Oba týmy jsou již na ledě, máme za sebou i hymny, zápas může začít.
Zápas ve Scotiabank Saddledome začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.