NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Minnesota - 3. února 2022   03:52

Chicago
Chicago
0:5
(0:0, 0:3, 0:2)
Minnesota
Minnesota
24:53' F. Gaudreau  (J. Brodin, K. Fiala) • 26:56' Zuccarello  (Greenway, Duhaime) • 34:08' Kaprizov  (Zuccarello) • 50:38' K. Fiala  (Boldy, F. Gaudreau) • 52:02' N. Sturm  (Dewar, V. Rask)
Chicago
M.-A. Fleury (53. Delia) – McCabe, C. Murphy (A), de Haan, S. Jones, Kalynuk, E. Gustafsson – DeBrincat (A), D. Strome, P. Kane (A) – Hagel, Dach, Kurashev – D. Kubalík, Borgström, Lafferty – R. Carpenter, Entwistle, Brett Connolly.
Dunning, Meier – Toomey, Smith
United Center, Chicago
16 373 diváků
Minnesota
C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon (C), J. Brodin (A), Jordie Benn, D. Kulikov, Merrill – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek (A), Duhaime – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, N. Sturm, V. Rask.

Chicago Blackhawks se nedokázalo na svém ledě prosadit, a tak i přes několik velkých šancí prohrálo tento zápas vysoko 0:5.
Kdo se postavil do brankoviště?

Marc-Andre Fleury (CHI) – 25 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 52:02

Collin Delia (CHI) – 5 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 07:58

Cam Talbot (MNS) – 30 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:48.

58:55'
Jordie Benn Dylan Strome se dostal do situace jeden na jednoho, ale nedokázal se prosadit.
58:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
57:40'
Calvin de Haan se sice dostal do útočného pásma, ale jeho rána končí vedle.
56:40'
Hraje se spíše ve středním pásmu, hostující celek míří za výhrou v tomto zápase.
56:05'
Collin Delia kryje další ránu, poradil si s pokusem od modré čáry.
55:15'
Frédérick Gaudreau to zkoušel individuálně, jeho pokus tak tak kryje brankář Collin Delia. Bude se vhazovat. Komerční přestávka.
54:31'
Cam Talbot si dokázal poradit s další střelou soupeře, brankář Wild drží čisté konto.
54:02'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, domácí hráči jsou sice aktivní, ale nemohou se prosadit.
53:33'
Seth Jones rozehrává od své branky, domácí hráči prohrávají na střely 28:32, ale na góly prohrávají 0:5.
52:02'
Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Marc-Andre Fleury, přichází Collin Delia.
52:02'
Minnesota právě vstřelila branku!
Špatná rozehrávka brankáře domácích, po nepřehledné situaci dává gól střelou z bezprostřední blízkosti NICO STURM. Asistence: Connor Dewar a Victor Rask.
50:38'
V pohodě hrající Wild navyšují své vedení, prosazuje se z dobré pozice KEVIN FIALA. Asistence: Matthew Boldy a Frédérick Gaudreau.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí hráči stále čekají na výraznější úspěch a šanci.
48:53'
Ryan Carpenter pálil z mezikruží, jeho pokus ale končí nad brankou.
48:00'
Brandon Duhaime se propracoval do dobré pozice, ale jeho rána končí vedle.
47:16'
MacKenzie Entwistle to vzal na sebe, jeho tvrdá rána ale končí vedle.
46:20'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
46:04'
Seth Jones pálil z dobré pozice, ale brankáře překonat nedokázal. Následovat bude komerční přestávka.
45:51'
Philipp Kurashev pálil a jeho pokus kryje brankář Wild.
45:26'
Joel Eriksson Ek to zkoušel individuálně, ale nedokázal nic vymyslet.
44:46'
Dominik Kubalík bojoval ve svém pásmu o puk, následně pálil Jordan Greenway a jeho pokus kryje brankář Marc-Andre Fleury.
43:49'
22:27, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou hráči Wild.
43:29'
Domácí rozehrávají od své branky, Sam Lafferty to vzal na sebe. Jeho pokus kryje brankář.
42:16'
Další práce pro brankáře Wild, tentokrát zakončoval Dylan Strome a jeho pokus kryje brankář Cam Talbot.
41:36'
Cam Talbot si poradil s další střelou soupeře, domácí vstoupili do třetiny dobře.
40:18'
Kirby Dach se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje brankář.
40:01'
Minnesota Wild se dokázala prosadit hned třikrát, a tak platí po dvou třetinách stav 3:0 pro hosty. V závěru mohli domácí snížit, ale obrana v čele s brankářem byla pozorná.
40:00'
39:16'
Cam Talbot nevěděl, kde má kotouč, ale puk končí mimo branku. Domácí nedokázali překonat brankáře.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:07'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.
37:47'
Patrick Kane to vzal na sebe, jeho tvrdá rána končí mimo branku, možná ještě gólman jemně vytěsnil puk.
37:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, hosté vyrazili do rychlé akce, ale neprosadili se.
36:21'
Blackhawks se usadili v útočném pásmu, Kevin Fiala si počínal dobře a rychle otočil směr hry.
35:48'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté se pokouší něco vymyslet, ale zatím marně.
35:11'
Komerční přestávka.
34:08'
V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení, po krásné kombinaci se trefuje obranou neobsazený KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Mats Zuccarello.
34:00'
MacKenzie Entwistle rozehrává od vlastní branky.
33:30'
14:18, tak vypadá statistika střel na branku. Hosté jsou aktivnější.
33:00'
Alex DeBrincat to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu vyrazil brankář do ochranné sítě nad branku.
32:30'
Seth Jones udržel útočné pásmo, následně domácí pokračovali v přesilovkové kombinaci.
32:07'
Seth Jones pálil jako obránce z kruhu, ale jeho pokus kryje poměrně snadno Cam Talbot.
31:44'
Patrick Kane hraje aktivně v přesilovce, pokouší se něco vymyslet.
31:22'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
30:45'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu. Mnoho hokejové krásy k vidění není.
29:59'
29:36'
11:17, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, sledujeme aktivní hru Minnesoty, která vede o dvě branky.
27:30'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit.
26:56'
Krásně sehráno a po nedůslednosti obrany Chicaga se poměrně snadno z předbrankového prostoru prosazuje MATS ZUCCARELLO. Asistence: Jordan Greenway a Brandon Duhaime.
26:30'
Connor Murphy to vzal na sebe, jeho rána od modré čáry končí vedle branky.
25:52'
Chicago se pokouší rychle odpovědět, ale Minnesota hraje velmi dobře defenzivně.
24:53'
Tak nakonec přesilovku hostující celek dokázal proměnit. Tvrdou ránou se prosazuje přes obránce zakončující FRÉDÉRICK GAUDREAU. Gólman nic moc neviděl. Asistence: Jonas Brodin a Kevin Fiala.
24:28'
Domácí hokejisté se poměrně snadno brání, sledujeme nevýraznou přesilovku Wild.
23:45'
Connor Murphy dobře přečetl situaci a vložil do střely hokejku, ránu se mu podařilo zblokovat do ochranné sítě nad branku.
23:30'
Minnesota se propracovala do útočného pásma, následná rána od modré čáry byla zblokovaná.
23:12'
Špatně nyní rozehráli hosté, kteří se nepřesností připravili o útočné pásmo.
22:55'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Henrik Borgström – 2 min., podrážení).
22:35'
Hra je nyní přerušen, po postavení mimo hru, se bude vhazovat ve středním pásmu. Sledujeme poměrně rychlý hokej v úvodu třetiny.
21:54'
Connor Murphy vedl zajímavou akci domácích, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.
20:41'
Minnesota vstoupila do druhé třetiny aktivně, tlačí se do zakončení, má převahu.
20:15'
Utkání pokračuje druhou třetinou, Kevin Fiala se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.
20:01'
Střelecky aktivnější byli hosté v první třetině, vedou v tomto ohledu 13:8, ale na úvodní branku v tomto zápase čekáme.
20:00'
19:14'
Dylan Strome se dostal do útočného pásma, Cam Talbot vyrazil puk po krásné domácí kombinaci.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
18:47'
Jon Merrill pálil od modré čáry, s jeho pokusem si poradil brankář Blackhawks.
18:12'
Hosté rozehrávají od vlastní branky, následně pálil Victor Rask a jeho pokus vyrazil domácí Marc-Andre Fleury.
17:50'
Nico Sturm hledal před brankou spoluhráče, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.
16:40'
Hostující celek se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale brankář Marc-Andre Fleury dokázal oba pokusy zastavit.
16:20'
5:10, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, sledujeme aktivní hru Wild.
16:00'
Mats Zuccarello se výborně vrátil do svého pásma a dokázal zastavit nebezpečně vypadající akci soupeře.
15:29'
Ryan Hartman se po rychlé kombinaci dostal ke střele, jeho rána z první končí vedle branky, domácí brankář zasahovat nemusel.
15:08'
Po komerční přestávce pokračuje utkání dál, zatím na nějakou výraznější šanci čekáme.
14:43'
Zakázané uvolnění proti Minnesotě, vhazovat se bude před její brankou.
13:40'
Seth Jones rozehrává od své branky, Victor Rask napadal jeho rozehrávku, hosté puk dokázali vybojovat. Ale výraznější šanci neměli.
13:10'
Fiala rozehrává od své branky, následně si Nico Sturm vybruslil do volného prostoru před branku, ale přihrávku od spoluhráče nedostal.
12:37'
12:06'
Marc-Andre Fleury musel nadvakrát zasahovat proti střelám soupeře, domácí brankář své spoluhráče podržel, následně Mats Zuccarello minul branku.
11:45'
Henrik Borgström to zkoušel individuálně, dostal se do útočného pásma, ale nevypálil.
11:25'
Wild se usadili v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná, hosté hrají aktivně.
10:21'
09:30'
Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, následně ale o puk přišli, a tak se směr hry rychle otáčí.
08:35'
Domácí akci zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve střední třetině.
08:18'
Sledujeme klidnější pasáž hry, Wild se usadili v útočném pásmu, ale domácí obrana je pozorná.
07:17'
06:25'
Hostující celek začal aktivně, tlačí se do zakončení a hraje aktivněji. Střelecky vede 2:1.
06:06'
Wyatt Kalynuk rozehrává od své branky, Jordan Greenway vybojoval kotouč, ale nedokázal se prosadit.
04:46'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Ryan Carpenter to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit do výraznější šance.
04:13'
Jordie Benn pálil a jeho pokus kryje brankář Marc-Andre Fleury. Vhazovat se bude před brankou Chicaga.
03:53'
Mats Zuccarello to vzal na sebe, jeho akce nebyla špatná, ale brankáře prostřelit nedokázal.
01:54'
Matthew Boldy se sice propracoval do útočného pásma, jeho rána ale končí vedle.
01:23'
Sledujeme rychlý hokej, Kirby Dach pálil rychle po přechodu do útočného pásma, jeho rána končí nad.
00:47'
Wild nyní rozehrávají od vlastní branky, ale o kotouč přišli. Následně vedl domácí akci Dylan Strome, ale nezakončil přesně.
00:24'
MacKenzie Entwistle postupoval do útočného pásma, ale jeho projektil byl obranou zblokovaný.
00:01'
Utkání začalo, úvodní buly pro domácí hokejisty, kteří se dostali do útočného pásma.
00:01'
Vzhledem k tomu, že utkání vysílá televizní společnost TNT, čeká se na dohrání zápasu Washington – Edmonton.

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Delia) – McCabe, C. Murphy, de Haan, S. Jones, Kalynuk, E. Gustafsson – DeBrincat, D. Strome, P. Kane – Hagel, Dach, Kurashev – D. Kubalík, Borgström, Lafferty – R. Carpenter, Entwistle, Brett Connolly.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Spurgeon, J. Brodin, Jordie Benn, D. Kulikov, Merrill – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, Duhaime – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, N. Sturm, V. Rask..
Utkání začne o něco později.
Poslední vzájemný zápas se odehrál 23. ledna 2022 a domácí Minnesota vyhrála 4:3 v prodloužení, rozhodl Foligno.
Nastupují proti sobě kluby, kterým se naprosto odlišně daří. Chicago je v tabulce Západní konference na čtrnácté pozici, z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Naopak Chicago jede na vítězné vlně, z posledních pěti zápasů vyhrálo všechny. Wild jsou v tabulce Západní konference na třetí pozici za Coloradem a Nashvillem.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.