NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Pittsburgh - 10. listopadu 2021   02:40

Chicago
Chicago
22:14' Khaira (J. Toews, D. Kubalík) • 35:53' S. Jones (P. Kane, DeBrincat) • ' J. Toews
3:2
(0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

2:0 (SN)

Pittsburgh
Pittsburgh
45:34' J. Carter  (Guentzel, Friedman) • 55:43' J. Carter  (Guentzel, Rust)
Chicago
Skilliter, Chmielewski – B. Gawryletz, T. Gawryletz
United Center, Chicago
17 736 diváků
Pittsburgh

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 736 diváků.
Česká a slovenská stopa

Dominik Kubalík (CHI) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:16

Trestné minuty: 8:6
Je dobojováno! Dramatický zápas dospěl až do nájezdů, které domácím vyšly na výbornou a hned dvěma zásahy si vybojovali prémiový bod. Úspěšní byli Jonathan Toews a Alex DeBrincat, naopak na straně Pittsburghu na Fleurym pohořeli Guentzel s Letangem. Chicago tak vítězí 3:2 po nájezdech, má v Centrální divizi osm bodů a je na sedmém místě. Pittsburgh je pak s 12 body na osmém místě Metropolitní divize.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
Vítěznou branku v samostatných nájezdech zařídil pro domácí JONATHAN TOEWS a Chicago si tak připisuje druhý bod!
Je rozhodnuto. DeBrincat si najel před branku a svůj švih poslal přesně pod horní tyčku, od které se puk odrazil za brankovou čáru. Chicago vítězí 2:0 na nájezdy.
Letang mířil mezi betony, Fleury zakročil hokejkou.
I Kane vyprášil gólmanovu lapačku.
Guentzel zkusil švih, Fleury zakročil lapačkou.
Toews procedil po bekhendovém zakončení puk mezi Jarryho betony!
Samostatné nájezdy začínají.
Pětiminutové prodloužení přineslo velice aktivní hokej, na obou stranách bylo k vidění několik slibných šancí, Kane dokonce trefil tyč, ale gól nepadl. Dramatický zápas tak přechází do své poslední kapitoly – samostatných nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:59'
V úplném závěru se do sóla hnal Kane, Jarry ale puk srazil okrajem vyrážečky!
63:58'
Rozhodčí celou situaci vyřešil vyloučením jak Jeffa Cartera, tak i domácího gólmana Marca-Andre Fleuryho. Oba hráči dostali dvě minuty za sekání, Fleuryho trest odsedí Connor Murphy.
63:58'
DeBrincat s Kanem nevyužili další šanci a hra se bleskově přesunula před Fleuryho. Ten přerušil hru a následovala krátká strkanice mezi Murphym, Fleurym a Carterem.
63:31'
Rázem je v prodloužení aktivnější Chicago, před Jarrym je hodně živo.
62:47'
Domácí se dostali do brejku dva na nikoho, DeBrincat s Kanem si vyměnili přihrávky a druhý jmenovaný pak svou střelou trefil Jarryho tyčku!
62:24'
Kapanen nenašel odvahu pro střelu a raději s pukem vycouval do středního pásma.
61:33'
Domácí Murphy zůstal v útočném pásmu osamocen a o puk přišel u pravého mantinelu. Tohle bylo ze strany Chicaga trochu nedotažené střídání.
60:39'
Rozhodnout mohl po rychlém kontru DeBrincat, jeho prudký švih ale Jarry vytlačil lapačkou nad branku!
60:24'
Guentzel s Carterem kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

Trestné minuty: 6:4
Šedesát minut hry nerozhodlo, byť domácí měli zápas velice slušně rozehraný. Jenže Pittsburgh ve třetí třetině zabral, výrazně soupeře přestřílel a dokázal srovnat. O snížení se ve 46. minutě postaral Jeff Carter a svým úspěchem rozpoutal velký tlak před Fleurym. Ten byl korunován v 56. minutě po rychlém protiútoku a úspěšným střelcem byl opět Jeff Carter. Další branky jsme se již nedočkali a tak si dáme pětiminutový nášup.
60:00'
59:59'
Těsně před sirénou mohl rozhodnout Rust, jenže při dorážce neuspěl a z dobré pozice přestřelil!
59:44'
Toews se utopil v kličkách a skončil v rohu.
59:03'
Přes obránce vystřelil Blueger, Fleury puk srazil do rohu kluziště.
58:29'
Další tyčka, tentokrát za Fleurym, domácí jsou teď pod velkým tlakem!
57:33'
Nahození za Jarryho branku, puku se už chopil Matheson a Pittsburgh míří do protiútoku.
56:59'
Hosté nemají dost, cítí, že soupeř je nalomený a je tu šance na dokonání obratu ještě před koncem třetí třetiny.
55:43'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí Hardman mohl skórovat po svém sólu, Jarry však jeho střelu vyrazil a z protiútoku udeřili hosté. Po přihrávce z levé strany se natáhl JEFF CARTER a dokázal procedit puk za brankovou čáru mezi tyčkou a Fleuryho betonem. Jelikož Fleury při zákroku bruslí posunul branku, tak se ještě zkoumalo video, zda puk prošel do branky mezi tyčemi, ale vše bylo v pořádku a je tak srovnáno na 2:2. Asistence: Jake Guentzel, Bryan Rust.
55:20'
Dominik Kubalík se blýskl i v obranné činnosti, u modré čáry vypíchl puk a posunul hru do středního pásma.
54:39'
Kubalík byl blízko navýšení náskoku pro domácí, jenže svou ranou zblízka pouze trefil Jarryho tyčku!
54:24'
Z levé strany to zkoušel Zucker, prudký švih letěl nad břevno domácí branky.
54:00'
Před brankovištěm domácích bylo živo, přihrávku přijal Boyle a okamžitě zakončoval z bekhendu. Jeho skrytý pokus Fleury dokázal zkrotit.
53:30'
Jarryho pokus o rozehru po mantinelu skončil tím, že se puk svezl po plexi mimo ledovou plochu.
52:51'
Ten si poradil i se střelou přes obránce, puk vyrazil a obrana domácích pak vyhodila přes všechny čáry.
52:18'
Od zadního mantinelu přilétla přihrávka na modrou čáru, odkud napřáhl Friedman. Rána z první ale skončila vedle Fleuryho branky.
51:41'
Zakázané uvolnění Chicaga, vše se tak zase stěhuje před Fleuryho.
50:59'
Dlouhý pas středem hledal Carpentera, obrana Pittsburghu si ale s tímto pasem poradila na výbornou a akce skončila už ve středním pásmu.
50:06'
Krátký nádech domácích v útočném pásmu, Jarry si s několika střeleckými pokusy poradil a dopředu už jde zase Pittsburgh.
49:43'
DeBrincat se pokoušel rozvinout akci na pravé křídlo, puk byl ale sražen mimo led. Vhazuje se ve středním pásmu.
49:17'
Kubalík pouze posunul puk do útočného pásma, poté se se svými spoluhráči vydal na střídačku.
48:24'
Odražený puk skončil v mezikruží u Rusta, jeho okamžitá střela byla sražena do ochranné sítě. Pittsburgh stupňuje svůj tlak.
47:56'
Oproti tomu domácí tým nyní pouze brání a snaží se držet puk co nejdál od Fleuryho.
46:46'
No a nápor Pittsburghu pokračuje, hosté cítí, že vyrovnání není daleko.
45:34'
Teď už ale kouzlo domácího brankáře nefungovalo, z pravé strany nahodil Guentzel před brankoviště a JEFF CARTER nataženou holí sklepl z bekhendu puk mezi Fleuryho betony – 2:1. Asistence: Jake Guentzel, Mark Friedman.
45:26'
Daleko od úspěchu nebyl Heinen, ten zakončoval z první, bomba z kruhu ale skončila na na vyrážečce gólmana Fleuryho.
44:50'
Pittsburgh je teď rozhodně aktivnější, neúnavně se snaží o korekci skóre.
43:32'
Domácí jsou již v plném počtu, přečkali i třetí oslabení v tomto utkání.
42:44'
Kapanenovu bombu zablokoval de Haan, domácí poté vyhodili ze svého pásma.
42:02'
Hned v úvodu přesilovky přišla Kapanenova střela z dálky a ta zacinkala o tyčku Fleuryho branky. Ten pak své brankové konstrukci poděkoval poklepáním lapačkou.
41:32'
Přesilovka pro Pittsburgh, u mantinelu se hry vysokou holí dopustil Mike Hardman.
41:09'
Na opačné straně se do protiútoku hnal Khaira, nejprve hledal Kubalíka, poté i sám zakončoval z bekhendu. Jarry si poradil.
40:58'
Od pravého mantinel vystřelil hostující Blueger a nadělal Fleurymu docela potíže. Ten ale našel puk mezi svými chrániči a přerušil hru.

Trestné minuty: 4:4
Čtyřicet minut hry je za námi a Chicago se o mnoho blíže výhry, než soupeř. I ve druhé třetině měl sice lepší nástup Pittsburgh, jenže stačila jedna protiakce a ve 23. minutě se po perfektní Toewsově přihrávce prosadil Jujhar Khaira a otevřel skóre. Sledovali jsme opravdu živý a zajímavý zápas plný střel a nakonec padl ještě jeden gól. Dali jej zase domácí a po trefě Setha Jonese z 36. minuty vede Chicago 2:0.
40:00'
39:58'
Nahozený puk dostihl domácí Dach a ještě to zkusil z úhlu, Jarry se však nachytat nenechal.
39:24'
Poněkud zbrklé vyhození domácích z vlastního pásma, je tu ještě jedno zakázané uvolnění.
38:45'
Murphy se nyní snažil zachytit vysokou přihrávku na modrou čáru, už byl ovšem ve středním pásmu a čárovým to neuniklo.
38:07'
Snížení nepřišlo ani z McGinnovy hole, jeho střelu zablokoval a srazil Connor Murphy.
37:50'
Pittsburgh se teď marně snaží o nějaké delší usazení se v útočném pásmu, domácí obrana odvádí velice dobrou práci.
36:53'
Další šance Chicaga, po puku se natahoval DeBrincat a hledal Kanea. Chtělo to ale více přesnosti.
35:53'
Chicago právě vstřelilo branku!
Nápor domácích ale nakonec přináší druhý gólový zápis. Do kruhu si s pukem na holi sjel SETH JONES a přesným švihem vymetl Jarryho šibenici – 2:0. Asistence: Patrick Kane, Alex DeBrincat.
35:44'
Po delší kombinaci si z modré čáry sjel DeBrincat, branku ale minul.
34:53'
Za domácí hrozil z pravého kruhu Toews, jeho švih ale skončil přesně uprostřed branky, kde číhal připravený Jarry.
34:17'
Marino a jeho střela z dálky, Fleury si poradil.
33:24'
Zase sledujeme hokej bez zbytečných přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
32:09'
Fleury mocným máchnutím holí rozehrál zpoza své branky na DeBrincata, u něj ale výpad domácích skončil už ve středním pásmu.
31:01'
Na opačné straně měl chviličku na střeli Guentzel, ale ani on si neporadil. Chicago tak i nadále drží těsný náskok.
30:22'
Od modré čáry nahazoval domácí Murphy, jeho pokus prolétl prostorem a skončil vedle Jarryho branky.
29:44'
DeBrincat s Kanem se snaží o rychlé kombinace, na Jarryho ovšem tohle duo recept zatím nenašlo.
28:13'
Na ledové ploše zůstal ležet domácí de Haan, už podruhé v krátké době schytal nepříjemnou ránu pukem, tato jej trefila přímo do kolene. Za pomoci týmového lékaře okamžitě zamířil na střídačku.
28:11'
Chicago se ubránilo, Toews je zase na ledě, hosté však pokračují v útočení.
28:00'
Aston-Reese střílel od modré, hostům ale zatím není s přesností ran přáno.
27:02'
Kapanen mohl opět zakončovat, tentokrát se ale rozhodl přihrávat a celá kombinace hostů pak skončila pouze za brankou.
26:20'
Hned v úvodu přesilovky vystřelil z první Kapanen, jeho dělovka z levého kruhu šla o kousek vedle Fleuryho branky.
26:11'
No a protiakce hostů byla zastavena faulem, dvě minuty za sekání dostal Jonathan Toews.
25:45'
Po několika odrazech puku se domácí nedostali k zakončení, naopak museli rychle zpátky, aby zastavili rodící se brejk Pittsburghu.
24:55'
Se svou akcí neuspěl ani Rust, se svou kličkou skončil u zadního mantinelu.
24:07'
Zuckerova střela přes obránce sice byla dostatečně prudká, postrádala však přesnost a skončila na zadním mantinelu.
23:03'
U mantinelu se odehrála menší strkanice, rozhodčí ale celou situaci pouze roztrhli a rozhodli se nevylučovat.
22:14'
Udeřili ale domácí. Po pasu od modré čáry po mantinelu si zpracoval Toews, po objetí branky naservíroval přihrávku před branku na zcela volného JUJHARA KHAIRU, ten zblízka uklidil puk do sítě a zaznamenal tak svůj první gól v dresu Chicaga – 1:0. Asistence: Jonathan Toews, Dominik Kubalík.
21:36'
Další výpad hostů a další zákrok pozorného Fleuryho. Pittsburgh ovládá i úvod druhé třetiny.
21:07'
Od modré čáry nahazoval do chumlu Joseph, Fleury si ale dokázal puk najít a šanci Pittsburghu zmařit.
20:40'
Úvod druhé třetiny přinesl nepřesnou přihrávku domácích a je tu zakázané uvolnění.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, která v úvodu přinesla nápor Pittsburghu, několik pokusů na Fleuryho branku, ale nic výrazně nebezpečného. S postupem času se osmělili i domácí, Jarry čelil ostřelování ve dvou oslabeních, ale ani Chicagu se nepovedlo na gólmana najít recept. Branky jsme se nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:59'
Tak ještě jeden útok Pittsburghu, Rodriguez však byl při střele zablokován a Fleury zasahovat nemusel.
19:18'
Letang čeká, až mu dostřídají spoluhráči a hosté se chystají do možná posledního útočného výpadu této třetiny.
18:15'
Zpoza branky dostal přihrávku Gaudette, byl ale moc blízko, aby dokázal najít nějakou mezírku v Jarryho postoji.
18:11'
Pittsburgh přečkal i druhé oslabení, oba celky jsou již v plném počtu.
17:50'
Ani třetí Jonesův pokus úspěchem neskončil, opět to šlo o kousek mimo.
16:57'
Po Toewsově přihrávce opět střílel Jones, jeho golfák skončil na zadním mantinelu.
16:37'
Docela dost prostoru na zakončení zápěstím měl Jones, jenže Jarry měl slušný výhled a puk vyrazil mimo ledovou plochu.
16:11'
Další vyloučení na straně Pittsburghu, dvě minuty za podrážení obdržel Mark Friedman.
15:42'
Začalo se hrát nahoru a dolů, oba brankáři teď mají docela napilno.
14:54'
Na opačné straně pronikl do útočného pásma Dach, bekhendem poté vrátil puk na modrou čáru, odkud zakončoval Murphy. Jeho rána byla sražena a skončila mimo branku.
14:20'
Opět výpad hostů pravým křídlem, v tuto chvíli to ale dopadlo pouze nepovedenou kličkou a pádem na led.
13:42'
Obraně Chicaga se nepovedlo zastavit Zuckera, ten se prosmýkl okolo pravého mantinelu a zakončil. Fleuryho, který byl přilepen u své tyčky ale nepřekvapil.
12:47'
V úplném závěru přesilovky opět zakončoval z levého kruhu DeBrincat, tentokrát zakročil pozorný Jarry. Hosté jsou už v plném počtu.
12:01'
Blizoučko otevření skóre byl DeBrincat, když po rychlé kombinaci zakončoval do odkryté branky, trefil ovšem pouze vnější stranu brankové konstrukce.
11:31'
Kane hledal Toewse, jeho příhru ale hosté vystihli a puk vzápětí letěl přes všechny čáry.
10:47'
Nápor Chicaga přinesl faul hostů, dvě minuty za hákování dostal Danton Heinen.
10:18'
Domácí v útoku, dvakrát byl v šanci Kane. Nejprve Jarry vyrazil jeho pokus z kruhu, o pár momentů později neuspěl při golfáku z jízdy.
09:35'
A je po přesilovce, Murphy se vrátil zpět na led.
09:08'
Z vrcholu levého kruhu to zkoušel Kapanen, nedokázal ale prostřelit chumel hráčů před Fleurym.
08:36'
Zatím to hostům v přesilovce moc nejde, marně se snaží udržet v útočném pásmu.
07:53'
Odražený puk se dostal k Jonesovi, ten se s ničím nepáral a ihned vyhodil přes všechny čáry.
07:35'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Puk vylétl mimo ledovou plochu a dvě minuty za zdržování hry dostal Connor Murphy.
07:04'
Přihrávka zpoza branky před Jarryho brankoviště byla sražena a skončila ve středním pásmu.
06:25'
Další pokus Pittsburghu o rychlé přenesení hry dlouhou přihrávkou, tentokrát to skončilo zakázaným uvolněním.
05:27'
Guentzelova tečovaná střela z úhlu proklouzala brankovištěm, domáći si mohli oddechnout.
04:45'
Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu, puk doklouzal k Fleurymu, ten ihned rozehrál na spoluhráče.
03:38'
Na opačné straně se Chicago dostalo do přečíslení, Toews ale při nápřahu přišel o puk. I zde obrana zasáhla za minutu dvanáct.
03:17'
Stillman musel vypomoci svému gólmanovi při dalším výpadu hostů, Rustovi na poslední chvíli vypíchl puk od hole.
02:26'
Domácí se ještě prakticky nedostali za útočnou modrou čáru, Pittsburgh ovládá úvod zápasu.
01:37'
Další nahození od modré čáry, Fleury se musel na brankovišti hodně mrskat a nakonec se mu povedlo hru udržet mimo své území.
00:46'
První šance utkání. Od modré čáry nahazoval hostující Letang a Aston-Reese pěkně tečoval na branku. Fleury byl ale na místě dokázal tento sražený pokus lapit.
00:01'

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, R. Stillman, C. Murphy, McCabe, E. Gustafsson, de Haan – P. Kane (A), Dach, DeBrincat (A) – Khaira, J. Toews (C), D. Kubalík – Hardman, D. Strome, Gaudette – Reese Johnson, R. Carpenter, Kurashev.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Matheson, Marino, P-O. Joseph, Friedman, Riikola – Rust (A), J. Carter (A), Guentzel – Kasperi Kapanen, Rodrigues, Zucker – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Heinen, Boyle, D. O'Connor.

Rozhodčí: Skilliter, Chmielewski – B. Gawryletz, T. Gawryletz.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou i hymnu, zápas může začít.
Zápas v United Center začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.