NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Seattle Kraken - 8. dubna 2022   02:40

Chicago
Chicago
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)
Seattle Kraken
20:47' Wennberg  (Donato, Eberle) • 58:21' Eberle  (Gourde, Sheahan)
Chicago
Sutherland, Syvret – Barton, Cormier
United Center, Chicago
18 677 diváků

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 18 677 diváků.
Česká a slovenská stopa

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 11:34

Trestné minuty: 2:8
Je dobojováno a hosté mohou začít slavit. Seattle uhlídal soupeře, který se i ve třetí třetině snažil o umazání ztráty, jenže domácím dnes opravdu nebylo přáno. Nejblíže gólu bylo Chicago v 54. minutě, kdy během chvíle za Grubauerem dvakrát zacinkala tyčka. No a tak přišel úder na druhé straně, v 59. minutě po Gourdeho přenechání puku skóroval Jordan Eberle a jak se za malou chvíli ukázalo, byl to gól poslední. Zápas skončil výsledkem 0:2 a Chicago připsalo šestou porážku v řadě. Je tak na sedmém místě Centrální divize s 59 body, Seattle je i přes výhru stále poslední v Pacifické divizi, vybojoval 52 bodů.
59:50'
Puk letí z pásma Seattlu tak šikovně, že to nebude ani zakázané uvolnění, tohle už hosté uhlídají.
59:29'
Stromeho teč skončila za brankou, Chicago pokračuje v závěrečném náporu.
58:59'
Definitivně rozhodnout mohl Kuhlman, od levého mantinelu však prázdnou branku netrefil.
58:30'
Lankinen je na střídačce, je tu power-play domácího celku!
58:21'
Seattle právě vstřelil branku!
Navíc je tu úder hostů, který zřejmě rozhodne. Po přechodu do útočného pásma si od Gourdeho převzal puk JORDAN EBERLE, trpělivě vyčkal na nejlepší okamžik a poté vyslal přes obránce nechytatelnou střelu na Lankinenovu lapačku – 0:2. Asistence: Yanni Gourde, Riley Sheahan.
58:10'
Lankinen zatím nemá prostor pro to, aby opustil branku a Chicago mohlo zahájit power-play.
57:04'
Teď už musel Grubauer zasahovat, pokryl střelu z dálky, navíc krytou clonou domácích.
56:55'
Calvin de Haan pouze naznačil střelu, poté raději rozehrál do šířky.
55:57'
Nyní to byl Seth Jones, kdo zkoušel překvapit Grubauera, ten vyrazil puk do rohu.
55:26'
Caleb Jones se nedokázal zbavit obránce, aby pak mohl nahodit před branku, proto pouze posunul puk po mantinelu.
54:13'
Potíž pro domácí tým, Dominik Kubalík odešel do kabin a s ním i týmový lékař. Problémem bude nastřelení pukem do střední části těla.
54:07'
Hosté oslabení přečkali a jsou zase v plném počtu.
53:34'
Domácí mají i kopec smůly, teď totiž během několika okamžiků dvakrát trefili tyčku. Nejprve Kane, chvíli po něm prudkým pokusem i Jones!
52:43'
Po Jonesově nahození od modré čáry se o dorážku pokoušel Raddysh, Grubauer svou tyčku uhlídal a jeho spoluhráči poté vyhodili.
52:16'
Oleksiakovi se povedlo vyhodit přes všechny čáry, puk skončil až u Lankinena.
52:03'
Přesilová hra pro Chicago, dvě minuty za držení dostal Carson Soucy.
51:34'
Joonas Donskoi hledal před Lankinenem Spronga, tomu teč nevyšla a domácí gólman puk raději přikryl a přerušil hru.
51:02'
Z ostrého úhlu to zkusil Dach, sražený puk skončil vedle Grubauerovy branky.
50:27'
Seattle dobře brání střední pásmo, domácí tým má docela problém se probít do nějakých souvislejších akcí.
49:39'
DeBrincat byl vytlačen z ideálního úhlu a nakonec ještě u mantinelu schytal hit.
48:38'
Přes obránce vystřelil McCann, Lankinen proti tomu vytáhl rychlou lapačku.
47:53'
Krátký nápor hostů v útočném pásmu, jenže bez rázného zakončení. Seattle spíše honil puk po mantinelu.
46:57'
Hostující Eberle střílel za kruhy z otočky, Lankinenovu branku o poměrně velký kus minul.
46:14'
Dlouhý pas na modrou útočnou čáru, Vlasic hledal Kubalíka, dal mu to ale až moc prudké a český útočník se po puku natahoval marně.
45:30'
Zastavil i Kuhlmanovo nahození od pravého mantinelu, puk vyrazil pravým betonem.
44:37'
A už jsme zase byli na opačné straně a Lankinen se musel na brankovišti hodně roztáhnout, aby pokryl dva výpady Seattlu!
44:17'
Už tu ale byl kontr, Dach hledal na modré Jonese, ten ale při dlouhé kličce neudržel puk na své holi.
43:55'
Oba celky střídají během hry, Seattle se vydává do pozvolného útoku.
43:19'
Dlouhý křížný pas hledal Stromeho, ten sice puk nezpracoval, přesto se Chicago dostalo do pásma a zatím se v něm i udrželo.
42:47'
Přesilová hra Seattlu je u konce, hosté nic nevymysleli.
41:55'
Přesilovka zatím hostům vůbec nejde, Dach se dokonce dostával do náznaku brejku, nakonec si však ideální prostor pro střelu nenašel a Grubauer mohl být v klidu.
40:47'
Vylučuje se na straně Chicaga, Dominik Kubalík dostal dvě minuty za hákování.
40:05'
Hosté přečkali i zbytek oslabení a jsou už v pěti.

Trestné minuty: 0:6
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k úspěchu mají hosté ze Seattlu. Ti se do vedení dostali hned v první minutě druhé třetiny, když se před branku dostal Alexander Wennberg a forhendovou kličkou překonal Lankinena. A i když byli domácí v této části rozhodně střelecky aktivnější, než v první dvacetiminutovce, tak stále platí, že na Grubauera nemohou najít recept. No a tak Seattlu ta jediná trefa stačí na prozatímní těsné vedení. Do kabin se odešlo za stavu 0:1.
40:00'
39:38'
Po kombinaci s Kanem střílel z levého kruhu Seth Jones, jeho rána však k cíli nedolétla, byla zablokována.
38:36'
Z levé strany zakončoval Reichel, Grubauer jeho golfák skryl mezi svými chrániči.
38:01'
Donato je už na ledové ploše, Seattle přečkal dlouhé oslabení o dva muže.
37:41'
Nyní puk doklouzal až k Lankinenovi, ten pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
37:19'
Wennberg zablokoval prudkou střelu a sám pak ještě vyhodil puk do středního pásma.
36:50'
Právě Raddyshovi utekl puk přes modrou čáru a domácí publikum začíná nespokojeně bučet.
36:05'
No a pozor, je tu přesilovka pět na tři! Carson Soucy po buly trefil Raddyshe vysokou holí a jelikož se tam objevila krev, dostal 2+2 minuty!
36:01'
Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje domácí Chicago. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ryan Donato.
35:27'
Na levé straně si na přihrávku najel Reichel, zpracoval si i dokázal zakončit. Jenže opět jen do připraveného Grubauera.
34:26'
Lind dokázal zpracovat dlouhou přihrávku, od pravého mantinelu se snažil přihrát na Gourdeho, úmysl mu zhatil obránce, který jej dokázal těsně uhlídat.
33:37'
Strome pouze nahodil do útočného pásma, jeho spoluhráči se ještě snaží akci rozvinout.
32:50'
Na ledě po nepříjemné kolizi zůstal ležet hostující Vince Dunn a vypadá to na problém s kotníkem pravé nohy. Už je u něj lékař.
31:28'
Domácí se dostali do rychlého kontru, zprava střílel Dach, jenže trefil pouze dobře postaveného Grubauera.
30:24'
Grubauer vyrazil Gustafssonovu střelu, měl to snadné, na pokus měl výborný výhled.
29:34'
Teď se Lafferty pokoušel o střelu hned dvakrát, v obou případech byla jeho rána zastavena a na závěr toho všeho z úhlu zakončoval Kane. Těsně mimo.
28:41'
Chicagu nelze upřít snaha něco udělat s nepříznivým stavem, nyní kombinovali Lafferty s Reichlem, jenže i oni byli ještě před zakončením zablokováni.
27:05'
Kubalík se nažil přejít do dalšího útoku, tentokrát byl zastaven už ve středním pásmu pozorným Oleksiakem.
26:10'
Netrefil se ani domácí Kubalík po rychlém přechodu do útoku a střele z pravého křídla.
25:47'
Na opačné straně zakončoval z dálky Fleury, Lankinenovu branku o kousíček minul.
24:57'
Tak teď domácím moc nescházelo, aby vyrovnali. Před brankou se totiž objevil Kane a ze vzduchu sklepával puk na Grubauera. Gólman Seattlu se ale dobře přemístil a puk zastavil!
23:57'
Krátká pasáž před brankou Seattlu, ale ani tentokrát domácí nevystřelili a puk do středního pásma posunul Vince Dunn.
22:30'
O změnu se snažil DeBrincat, jenže po Kaneově přihrávce vyjel z ideálního úhlu a nakonec nevystřelil.
21:40'
No a Seattle je v laufu, opět se hraje před Lankinenem a Chicago je pod tlakem.
20:47'
Úvod do druhé třetiny byl hodně ostrý a hosté se dostali do vedení. U modré čáry se k puku dostal ALEXANDER WENNBERG, naznačením střely se zbavil McCabea a po forhendové kličce Lankinenovi zasunul za jeho brankovou čáru – 0:1. Asistence: Ryan Donato, Jordan Eberle.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, ve které jsme viděli aktivní hokej, ve které se oba celky snažily o častou střelbu, u domácích však drtivá většina pokusů končila mimo, či na dobře bránících hráčích hostů. Přesnější tak byl Seattle a gólman Lankinen tak měl o zábavu postaráno. Vše ale zatím vyřešil a do šaten se tak odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:35'
Gustafsson se snažil od modré nahodit na branku, puk se zastavil v chumlu hráčů před Grubauerem.
18:43'
Kubalík přihrával zpoza branky na Raddyshe, ten ovšem žabičku nezpracoval a puk skončil až u modré čáry.
17:40'
McCann si najížděl před branku na teč, přihrávka na něj však byla až moc prudká a skončila v rohu kluziště.
16:11'
Po buly se kombinoval Eberle s Donatem, druhý jmenovaný se v plné rychlosti do zakončení nedostal a v pravém kruhu o puk přišel.
16:02'
Do gólové šance se neprotlačil ani Reichel, ten si najel mezi dvojicí obránců, ta jej zmáčkla a připravila o puk.
15:30'
Kratší závar před Grubauerem, domácím však při zakončení schází více přesnosti a hodně akcí zablokuje už obrana Seattlu.
14:18'
Lankinen nyní využil dobrého výhledu, aby zneškodnil švih od modré čáry v podání Oleksiaka.
13:42'
Strome se pokoušel hru přesunout z levého křídla na to pravé, křížný pas byl hosty zastaven hned na modré čáře.
12:45'
Donato popíchl puk blíže pásmu Chicaga, Caleb Jones však svým dalším obranným zákrokem výpad Seattlu zastavil.
11:45'
Dlouhá pasáž bez přerušení hry, ta se teď doslova přelévá ze strany na stranu a je v ní docela dost nepřesností.
10:54'
Pěkná teč hostujícího McCanna, proti letícímu puku ale máchl lapačkou Lankinen a zabránil tak první brance zápasu.
10:29'
Caleb Jones vybojoval puk za svou brankou, jenže poté pouze vyhodil ven z pásma a dopředu jde zase Seattle.
09:31'
Z pravé strany vyslal golfák Kirby Dach, mířil však nad branku.
08:49'
Po tlaku Seattlu tu máme i část třetiny, kdy se více daří domácím a ti teď kombinují v útočném pásmu.
07:36'
Kane přijímal přihrávku do druhé vlny, jenže než si puk našteloval na holi, byla u něj obrana a obehrála jej.
06:44'
Seattle začal přidávat na tempu a je častěji v útočném pásmu. Nyní se o zakončení pokoušel Sprong, jeho prudká střela zápěstím byla zablokována.
05:22'
Lankinen se bleskově přemístil na svém brankovišti a vyrazil Eberleho střelu zblízka!
04:43'
Od modré vystřelil Borgen, je těsně minul a stejně dopadl z dorážky i Donato.
04:24'
Zatím se hraje velice živý hokej z obou stran. V šanci se objevil hostující Lind a z úhlu se snažil procpat puk za Lankinena. Ten si svou pravou tyčku pohlídal a raději přerušil hru.
03:27'
Zničehonic se před Grubauerem objevil Reese Johnson, dostal přihrávku na bekhend, jenže okamžitým zakončením zamířil těsně vedle levé tyčky!
02:17'
První výpad hostů, na pravém křídle měl trochu prostoru Gourde, svým bekhendem ovšem nemohl Lankinena jakkoliv překvapit.
01:10'
Z levého kruhu to zase zkusil DeBrincat, ani on však zatím neuspěl.
00:31'
Domácí tým se hned nahrnul do útočného pásma a hned se do zakončení nacpal Kane. Grubauer musel vytáhnout první zákrok.
00:01'

Chicago Blackhawks: Lankinen (Delia) – S. Jones, de Haan, C. Jones, McCabe, E. Gustafsson, A. Vlasic – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – Dach, J. Toews (C), L. Reichel – T. Raddysh, T. Johnson, D. Kubalík – Lafferty, Reese Johnson, Katchouk.
Trenér: Derek King

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Vince Dunn, A. Larsson (A), Oleksiak, Borgen, Soucy, C. Fleury – Eberle (A), Wennberg, Donato – Lind, Gourde (A), V. Rask – Kuhlman, Geekie, McCann – Donskoi, Sheahan, Sprong.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Sutherland, Syvret – Barton, Cormier.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v United Center začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.