NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Arizona - 15. ledna 2022   03:10

Colorado
Colorado
04:36' Rantanen (D. Toews, Burakovsky) • 12:03' Jost (MacDermid) • 41:08' Burakovsky (D. Toews, Makar) • ' Kadri
4:3
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

1:0 (SN)

Arizona
Arizona
17:31' Keller   • 26:12' Johan Larsson  (Ladd, Kessel) • 40:39' Gostisbehere  (Kessel, Crouse)
Colorado
Skilliter, Brenk – Toomey, Murchison
Ball Arena, Denver
17 072 diváků
Arizona

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:12
Je dobojováno! I v prodloužení se hrál velice živý hokej s šancemi na obou stranách, jenže jak Francouz, tak i Prosvetov vytáhli skvělé zákroky. Největší šanci nastavení měl těsně před koncem hostující Schmaltz, jeho zakončení však proklouzalo těsně vedle pravé Francouzovy tyčky a šlo se tak do nájezdů. V nich byl úspěšný pouze Nazem Kadri a ve třetí sérii rozhodl o výhře Colorada 4:3.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
Prémiový bod berou domácí. Ve třetí sérii nájezdů byl úspěšný NAZEM KADRI, když si pohybem položil Prosvetova na led, přehodil si puk na forhend a podél betonu zasunul do branky!
Je rozhodnuto. Nazem Kadri si položil gólmana a forhemdem zasunul. Colorado vítězí.
Kellerova střela pod břevno šla až moc vysoko...
Rantanenovi to vůbec nevyšlo, nazanačení blafáku mu ujelo od hole.
Schmaltz zakončil zcela mimo branku.
MacKinnon zkusil bekhendový blafák, Prosvetov jej zastavil pravým betonem.
Ladd Francouze nepřekonal, ten zakročil lapačkou.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:48'
Rozhodnout mohl hostující Schmaltz, ten se natlačil před Francouze, technické zakončení ale skončilo těsně vedle.
64:28'
Toews vyhnal Ničuškina až do středního pásma.
63:51'
Burakovsky svým pokusem trefil clonícího Boyda. Prodloužení vrcholí.
63:01'
Výborný zákrok předvedl i Francouz, ten čelil Kellerovi a jeho zakončení z bezprostřední blízkosti.
62:10'
Velkou rychlost teď vyvinul Ničuškin, po pravé straně se přes obránce natlačil před obránce, ale pokus o kličku brankáři už do zdárného konce nedotáhl. Prosvetov mu puk srazil betonem.
61:46'
Rantanenovi při vyjetí si zpoza branky ujel puk od hole a skončil ve středním pásmu.
61:19'
Makar po rychlém průniku přenechal puk Burakovskymu, jeho prudký švih skončil vedle hostující branky.
60:15'
Rantanenův trest skončil, síly na ledě se nám tak vyrovnaly.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 43:23
Zásahy brankářů: 20:40
Vyhraná vhazování: 31:25
Hity: 19:12
Šedesát minut hry je za námi a my stále neznáme vítěze. Úvod třetí třetiny byl hodně rychlý a už na začátku druhé minuty to bylo 3:3! Nejprve se tvrdou ranou z kruhu prosadil Shayne Gostisbehere, odpověď domácích ale přišla záhy a po průniku do pásma se z levé strany trefil pěkným švihem André Burakovsky. Oba celky si pak vytvořily několik šancí, Francouz vychytal Dzingela, Prosvetov zase čelil náporu při domácí přesilovce, další gól už však nepřišel a my si tak dáme nášup v podobě prodloužení a případně i nájezdů.
60:00'
59:52'
Makar nepustil Larssona do zakončení, tvrdým hitem jej zastavil u mantinelu.
59:17'
Domácí vyhazují alespoň do středního pásma a někteří hráči mohli vystřídat.
58:46'
Crouse skončil s pukem v rohu, nemůže se s ním zatím dostat do lepší pozice.
58:15'
No a pozor, je tu vyloučení na straně Colorada, dvě minuty za podrážení obdržel Mikko Rantanen.
57:49'
Od modré to zkoušel E. Johnson, Prosvetovovu branku ale netrefil. Hosté poté vyhodili k Francouzovi.
57:06'
U vlastní branky leží Riley Nash, rozhodčí pro jistotu přerušili hru.
56:44'
Ničuškin z druhé vlny branku netrefil, domácí ale i nadále zůstávají v útočném pásmu.
55:47'
Arizona se teď nikam nežene, pouze dobře brání své pásmo a pokud je potřeba, tak vyhodí tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
54:35'
MacKinnon nejprve nenašel odvahu pro zakončení po vyjetí zpoza branky, ale nakonec vystřelil od modré čáry. Prosvetov toho moc neviděl, přesto puk vytěsnil mimo své brankoviště.
54:03'
Přihrávku do druhé vlny dostal Burakovsky a z mezikruží předvedl slušný švih, jenže trefil pouze prostor, kde stál připravený Prosvetov.
53:30'
Menší uklidnění tempa, Ljubuškin čeká, až mu dostřídají spoluhráči a chystá se rozehrát.
52:38'
Jost se dostal k odraženému puku, střela z levého kruhu mu ale nesedla, tohle skončilo za brankou Arizony.
51:33'
Arizona ubránila i tohle oslabení a zase se hraje v pěti na obou stranách.
51:18'
Už je po největším náporu, Prosvetov našel puk po další MacKinnonově střele v lapačce a přerušil hru.
51:01'
MacKinnon chtěl zakončovat z levého kruhu, Ladd jej na poslední chvíli odzbrojil.
50:21'
Colorado v náporu, domácí se snaží zakončovat ze všech možných úhlů.
49:33'
Zase se nám vylučuje na straně Arizony, dvouminutový trest za hákování dostal Johan Larsson.
48:46'
Přesilovka je u konce, Arizona hraje v plném počtu.
48:02'
Vzápětí přišla ztráta pásma a v oslabení se do kontru hnal Ladd. Jeho střela z pravého kruhu však byla sražena mimo ledovou plochu.
47:48'
MacKinnon střílel od modré čáry, nebyl ale v ideálním postavení a jeho golfák šel mimo.
46:46'
Přesilovka pro Colorado, dvě minuty za podrážení totiž dostal Clayton Keller.
46:36'
Zakončení přečíslení domácích si vzal na starost Makar, lehce tečovaný puk ale zvládl Prosvetov vytěsnit.
45:42'
Kadri nezpracoval přihrávku na levou stranu, puk mu odskočil do rohu, odkud jej už vyváží hosté.
44:34'
Burakovsky stál sám před Prosvetovem, nepovedlo se mu je ale z dobré pozice překonat. Colorado zase začíná tlačit.
43:37'
Další akce domácích, tentokrát vše skončilo na obráncích Arizony, tudíž bez zakončení.
42:55'
Vše teď zastavuje Prosvetov, ten pokryl tvrdý Jostův pokus.
42:35'
Sledujeme velice aktivní úvod třetí třetiny, hra se nám teď přelévá ze strany na stranu.
41:38'
Hosté mohli zase vést, když Schmaltz pasem skrz pásmo našel Dzingela, Francouz se ale stačil přemístit a betonem puk zastavit!
41:08'
Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí ale bleskově srovnávají krok. Rychlou akcí se jim povedlo překonat modrou čáru, levou stranou se prosmýkl ANDRÉ BURAKOVSKY a poměrně nenápadnou ranou vymetl vzdálenější horní růžek Prosvetovovy branky – 3:3. Asistence: Devon Toews, Cale Makar.
40:39'
Arizona právě vstřelila branku!
Povedený vstup hostů do třetí třetiny! Po vyhraném buly v útočném pásmu přihrál Kessel na pravý kruh, odkud SHAYNE GOSTISBEHERE vyslal tvrdou střelu z první a Francouz se nestačil dostatečně přemístit na to, aby ránu pokryl – 2:3. Asistence: Phil Kessel, Lawson Crouse.

Trestné minuty: 8:8
Čtyřicet minut hry je za námi a my máme vyrovnaný stav! Hosté vstoupili do druhé třetiny s velkou chutí, začali více střílet a najednou byla převaha Colorada pryč. Arizona se dočkala i srovnání skóre, to ve 27. minutě předvedli hosté kombinaci v útočném pásmu, Ladd přiklepl na Johana Larssona a ten překvapil Francouze střelou na bližší tyčku. Hostující Prosvetov měl více práce až po přelomu druhé dvacetiminutovky, ale vytáhl několik povedených zákroků, v posledních okamžicích třetiny mu pomohla i tyčka a tak v této části zápasu gól za svá záda nepustil. Panuje nám tak stav 2:2 a o drama do třetí třetiny je postaráno.
40:00'
39:51'
Mohl tu být gól do šatny, od modré čáry nahodil puk na branku E. Johnson, jenže svým pokusem pouze zacinkal na tyčku a puk se pak odrazil ven!
39:37'
Tak ještě jedna střela na opačné straně, Francouze prověřil Keller, gólman Colorada skryl puk mezi svými chrániči.
39:07'
Rantanen tlačil přihrávku před brankoviště, hostující obrana zvládla puk odpálit do středního pásma.
38:27'
Arizona je zase v plném počtu.
38:05'
Kadri vyslal dělovku z pravého kruhu, opět to skončilo na gólmanovi Arizony.
37:24'
Teď měl Prosvetov i trochu štěstí, když Rantanenova teč před brankovištěm poslala puk těsně vedle branky.
37:13'
Makar nabil Rantanenovi na pravý kruh, jeho střelu z první pokryl připravený Prosvetov.
36:27'
A je tu zase přesilovka pro domácí tým. Dvě minuty za hákování dostal Janis Moser.
36:04'
Colorado přečkalo těžké okamžiky, zase je v plném počtu.
35:58'
Puk se dostal těsně za modrou čáru, hosté musí ven.
35:33'
Schmaltz netrefil puk podle svých představ, místo prudké rány z toho byl slabý a nepřesný pokus.
35:00'
Kousek za kruhy vystřelil Gostisbehere, jeho dělovku pokryl připravený Francouz.
34:06'
Tady je souhrn trestů. Domácí Kurtis MacDermid a hostující Ilja Lujubuškin dostali za vzájemnou potyčku po dvou minutách za hrubost, Kurtis MacDermid navíc dostal dvě minuty za nesportovní chování a vůbec prvotním proviněním, kvůli kterému se pískalo, bylo příliš mnoho hráčů na ledě v podání Colorada. Trest odsedí Michail Malcev.
34:04'
Vylučuje se na obou stranách, trestů bude více, každopádně Arizona bude hrát dvě minuty pět na tři!
33:45'
Před Prosvetovem se najednou objevil Kadri, ale byl natolik blízko, že se mu hostujícího gólmana nepovedlo překonat. Ten vykryl všechny úhly a puk skončil v rohu.
32:56'
Jeden ze svých skvělých a nečekaných pohybů udělal Makar, uvolnil se na modré čáře, sjel si do lepší pozice, ale branku netrefil.
32:17'
Logan O'Connor se v individuální akci nedostal do střelecké pozice, kousek za modrou čárou přišel o puk.
31:40'
Další Francouzův zákrok, ten se teď nenudí a je důležitým prvkem v obraně Colorada.
30:47'
Francouz zabránil tomu, aby se hosté dostali do vedení. Zprava se na střed dostal Fischer a snažil se prostřelit českého gólmana. Ten zakročil vyrážečkou a je to stále 2:2.
29:45'
Colorado začíná zase přitápět pod kotlem, zvýšilo rychlost i počet střel, nicméně Prosvetov vypadá, že chytil rytmus a předvádí výborný výkon.
28:47'
Francouz zasahovat musel, vyrážel střelu přes obránce.
28:22'
Neuspěl ani Kadri ranou od pravého mantinelu, trefil pouze stínícího protihráče.
27:32'
Burakovskyho střela v pádu nebyla vůbec přesná, domácím chybí klid v zakončení.
26:12'
Jak to má vypadat, to teď předvedli hosté a srovnali skóre. V útočném pásmu si rychlými přihrávkami připravili šanci. v pravém kruhu přiklepl Ladd na JOHANA LARSSONA a ten okamžitou střelou na bližší tyčku překvapil Francouze – 2:2. Asistence: Andrew Ladd, Phil Kessel.
25:53'
Domácí už nemají převahu jako v první třetině, ani kombinace jim nevychází. MacKinnonovi odskočil puk a hra už míří na opačnou stranu.
25:11'
Přechod Colorada do útočného pásma nebyl z těch povedených, skončil postavením mimo hru.
24:11'
Gostisbehereho střela z první zpoza kruhů, Francouz prudký pokus vyrazil před sebe, obrana pak puk zametla do středního pásma.
24:05'
Ničuškin skočil na led, oba celky jsou již v plném počtu.
23:53'
Nahození od modré čáry bylo sraženo, puk skončil v rohu kluziště.
23:04'
Hosté jsou v plném počtu a mají tak zkrácenou přesilovku.
22:29'
Více prostoru využil Burakovsky, předvedl svou rychlost a vystřelil z pravé strany. Jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu.
22:05'
Už je ale po přesilovce, neboť v útočném pásmu se vysoké hole dopustil Valerij Ničuškin a síly na ledě se tak vyrovnávají.
21:36'
Začátek oslabení hostům vyšel, po vyhození se mohou připravit na další výpad Colorada.
21:04'
Dnes podruhé se vylučuje a opět na straně Arizony. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Liam O'Brien.
20:23'
Hned v úvodu druhé třetiny se zleva dostal do pásma Kadri a posílal přihrávku před brankoviště. Po puku se natahoval Aube-Kubel, ten ale sklepával mimo.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, která přinesla obrovskou převahu domácího celku. Colorado tlačilo již od prvních momentů a gól na sebe nenechal dlouho čekat. V páté minutě vystřelil od modré čáry Toews a odražený puk uklidil za brankovou čáru pohotový Mikko Rantanen. Domácí i nadále předváděli nápor, Peosvetov se měl co ohánět a nakonec byl ještě jednou překonán, když se pod horní tyčku trefil zblízka Tyson Jost. Colorado pak hrálo i jednu přesilovku, ta však nedopadla, naopak po Toewsově chybě na modré čáře se do protiútoku dostal Clayton Keller a povedlo se mu svou šanci dotáhnout do konce a v oslabení snížit. I když byla převaha domácího favorita velká, tak výsledek je zatím těsný, do kabin se odešlo za stavu 2:1.
20:00'
19:57'
Ještě jedna střela, Kadriho pokus z ostrého úhlu Prosvetov srazil do rohu.
19:13'
Zase to mohlo být o dvě branky, po rychlém přechodu přes modrou čáru dostal Rantanen přihrávku od MacKinnona a v plné rychlosti vystřelil. Šlo to ale přesně doprostřed branky, kde číhal připravený Prosvetov.
18:02'
Přesilovka Colorada je u konce, hosté jsou zase v plném počtu.
17:31'
Gól v oslabení a máme sníženo! Na modré čáře chyboval Toews, přes něj se natlačil CLAYTON KELLER, a u branky se mu povedlo puk posunout podél Francouze tak šikovně, že doklouzal za brankovou čáru – 2:1. Bez asistence.
17:16'
Teď už přišla i střela, po Makarově přihrávce předvedl bombu z kruhu Rantanen, Prosvetov se ale stihl přemístit a puk skrýt mezi svými chrániči.
16:39'
Domácí si zatím pouze přihrávali v útočném pásmu, aby pak po chybě o puk přišli a ten letěl přes všechny čáry.
16:02'
Je tu první přesilovka utkání, dají si ji domácí hráči. Dvě minuty za podrážení dostal Andrew Ladd.
15:19'
Přes obránce předvedl svůj pokus domácí Jost, i Prosvetov si připsal úspěšný zákrok.
14:33'
Teď už musel Francouz vytáhnout těžší zákrok, příklepem to na něj z levé strany zkoušel Kessel.
14:07'
Ojedinělý výpad Arizony, studený Francouz vyřešil i střelu ze středu. Dopředu už míří zase Colorado.
13:45'
Domácí nemají dost, teď je to doslova hokej na jednu branku.
12:03'
Nápor domácích přinesl druhý gól. Po vybojování puku za brankou vyjel MacDermid, naservíroval přihrávku na najíždějícího TYSONA JOSTA a ten zblízka zakončil pod horní tyčku – 2:0. Asistence: Kurtis MacDermid.
11:16'
Nápor domácích pokračuje, Arizona teď pouze vyhazuje ven z pásma.
10:17'
Burakovsky se prosmýkl okolo obránce a křížnou ranou mířil do horního růžku. Branku těsně minul.
09:40'
Colorado rozjíždí velký tlak, na Prosvetova to létá ze všech stran, ten zatím drží.
08:52'
Na opačné straně chyběly ke druhému gólu jen centimetry, Ničuškinův pohotový švih totiž skončil na Prostetovově tyči.
07:45'
Arizona předvedla trochu aktivnější pasáž, jenže když dojde na koncovku, nastoupí obrana domácích a je po příležitosti.
06:55'
Přes obránce střílel Kadri, jeho prudký švih skončil mezi chrániči brankáře Prosvetova.
06:19'
O kličku se pokoušel Jost, byl ale u toho nekompromisně a hlavně čistě poslán k ledu.
05:06'
Pozor si ale musí dávat i domácí Francouz, nyní vyrazil nepříjemný pokus z levé strany, o zbytek se pak postarala obrana.
04:36'
Domácí se dostali do vedení, když od vlastní branky předvedli přechod na útočnou modrou, odkud vystřelil Toews, Prosvetov pouze vyrazil před sebe a MIKKO RANTANEN mohl nerušeně dorážet do odkryté části branky – 1:0. Asistence: Devon Toews, André Burakovsky.
03:48'
Hostující Fischer se snažil dojet puk po dlouhé přihrávce, skončil však pouze v rohu a do zakončení se neprobil.
03:02'
Od modré čáry nahazoval Kessel, Francouz raději schoval puk ve své lapačce a přerušil hru.
02:12'
Hra se přestěhovala na opačnou stranu a Prosvetov měl najednou práci, když se puk dostal před branku a blízko úspěchu byl zejména Compher, když u tyčky dorážel pokus O'Connora, ale trefil pouze boční konstrukci branky.
01:27'
Z rohu si do lepší pozice vyjížděl hostující Keller, na zádech měl ale neustále obránce a ten jej také u modré čáry o puk připravil.
00:37'
Domácí byli první na návštěvě v útočném pásmu, zatím to bylo bez střely na Prosvetova.
00:01'

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson (A), R. Murray – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Aube-Kubel, Kadri, Ničuškin – Compher, Newhook, L. O'Connor – MacDermid, M. Malcev, Jost.
Trenér: Jared Bednar

Arizona Coyotes: Prosvetov (K. Vejmelka) – Mayo, Gostisbehere, Ljubuškin, J. Moser, Koljačonok, V. Söderström – Keller (A), T. Boyd, Ladd (A) – Kessel (A), Johan Larsson, Crouse – Ch. Fischer, Riley Nash, Roussel – N. Schmaltz, Dzingel, L. O'Brien.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Skilliter, Brenk – Toomey, Murchison.
Oba celky jsou již na ledě, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Ball Areně začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.