NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Colorado - 7. listopadu 2021   00:07

Columbus
Columbus
11:44' G. Carlsson (J. Voráček, Činachov) • 53:37' Texier (E. Robinson, Merzlikins) • 58:58' Sillinger (Činachov, Gavrikov) • 59:30' O. Bjorkstrand (Jenner, Gavrikov)
4:2
(1:1, 0:1, 3:0)
Colorado
Colorado
16:16' Burakovsky  (Kadri, Girard) • 33:16' Burakovsky
Columbus
Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, Bean, Gavrikov, Bayreuther, G. Carlsson, Peeke – Nyquist, Jenner (C), O. Bjorkstrand – Činachov, Sillinger, J. Voráček – Hofmann, Roslovic, Stenlund – E. Robinson, Kuraly, Texier.
Brenk, Anderson – Murray, Apperson
Nationwide Arena, Columbus
Colorado
Kuemper (J. Johansson) – Byram, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray, D. Toews – Landeskog (C), MacKinnon, Rantanen – Kadri, Burakovsky, L. O'Connor – Jost, Compher, Kiefer Sherwood – Ranta, Helm, Jayson Megna.

Dobrou noc a příště na počtenou.
To byl závěr! Colorado bylo blízko k pomstě za středeční prohru s Columbusem na domácím ledě po prodloužení, v závěrečných sedmi minutách se ale děly věci. Nejprve gólem na 2:2 odčaroval kouzlo skvěle chytajícího Kuempera Alexandre Texier, minutu před koncem dokonal obrat Cole Sillinger a do prázdné branky zpečetil výhru Blue Jackets Oliver Bjorkstrand. Podceňovaný Columbus tak pokračuje v povedeném vstupu do sezóny a po deseti utkáních má na kontě sedm výher!
Columbus právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. OLIVER BJORKSTRAND se dostal k puku poblíž červené čáry a poslal černou pryž do prázdné coloradské svatyně! Asistence: Boone Jenner a Vladislav Gavrikov.
59:02'
Darcy Kuemper jede na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!
58:58'
Blue Jackets se minutu před koncem dostávají do vedení! A postarali se o to dva nejmladší hráči na soupisce. Jegor Činachov vysttřelil z vrcholu kruhů a COLE SILLINGER tečoval puk za Kuemperova záda! Asistence: Jegor Činachov, Vladislav Gavrikov.
58:41'
Svěřenci Jareda Bednara jen vyhodili puk do středního pásma, Gavrikov už rychle zakládá protiútok.
57:55'
Nathan MacKinnon si navezl puk do mezikruží, odkud vypálil, jeho střela se ale otřela o hůl bránícího Jennera a puk se odrazil mimo.
57:43'
Darcy Kuemper našel parádní rozehrávkou rozjetého Byrama, který z levého kruhu přestřelil!
56:49'
Po trmě-vrmě poblíž columbuské modré se vydali kupředu mladící Činachov a Sillinger, do zakončení se ale nedostali.
55:58'
Girardovu střelu od modré Merzlikins neviděl, dokázal si ale puk najít a přerušit hru. Následovat bude komerční přestávka.
54:25'
Domácí jsou na koni, do útočného pásma teď zaváží kotouč čtvrtá lajna v čele se Seanem Kuralym.
53:37'
Domácí nakonec našli recept na skvěle chytajícího Kuempera a vyrovnávají! ALEXANDRE TEXIER se po šťastném odrazu puku o mantinel dostal ke kotouči na pravém kruhu a překonal zaskočeného gólmana Avs! Asistence: Eric Robinson a Elvis Merzlikins.
53:02'
Devon Toews zakončoval z bezprostřední blízkosti, tváří v tvář ležícímu Merzlikinsovi ale rozvlnil jen boční síť!
52:40'
Jost nahodil puk na Merzlikinse a z následného závaru se pokusil prosadit ještě Kiefer Sherwood, brankář Blue Jackets si ale nakonec poradil.
52:13'
Roslovic na útočné modré ztratil rovnováhu, čehož využil Jost a okamžitě vyráží kupředu.
51:20'
Elvis Merzlikins po delší době v permanenci, se střelou Nazema Kadriho z pravého kruhu si ale bez potíží poradil.
50:51'
Sean Kuraly ve středním pásmu čistým hitem zastavil průnik Bowena Byrama a Columbus opět míří kupředu.
50:05'
Nathan MacKinnon zavezl puk do útočného pásma, vzápětí o něj ale přišel a Texier s Bayreutherem už zakládají protiútok.
49:18'
Werenskiho tečovaná střela proletěla těsně nad coloradskou brankou, o chvilku později Kuemper raději přerušil hru.
48:29'
Svěřenci Brada Larsena sice kombinují v útočném pásmu, žádná střela z toho ale zatím nepramenila.
47:45'
Po komerční přestávce si domácí zahrají přesilovku, Murray (COL) totiž zahákoval Voráčka.
47:26'
Neuvěřitelné! Do samostatného úniku se tentokrát dostal Jakub Voráček, ani on ale neuspěl!
45:38'
Nyquist s Carlssonem se nedomluvili a na útočné modré o puk přišli, Sampo Ranta poté dopravil kotouč až k Merzlikinsovi.
44:49'
Jegor Činachov obkroužil coloradskou svatyni, z otočky ale ani on na Kuempera nevyzrál. Columbus vede na střely už 32:23.
43:53'
Kevin Stenlund jel sám na Kuempera, ale nedal! Darcy Kuemper je dnes jednoznačně nejlepším hráčem na ledě...
43:15'
Po trmě-vrmě před Kuemperem se dostal k puku Gustav Nyquist, střela mu ale nesedla a Avs už zakládají protiútok.
42:21'
Voráček vyzval ke skórování Sillingera, který ale tváří v tvář skvělému Kuemperovi neuspěl!
41:33'
Oliver Bjorkstrand už je zpět na ledě, ve zbytku přesilové hry si Colorado žádnou šanci nevytvořilo.
40:38'
Byramovi na útočné modré přeskočil kotouč hokejku, Avs tak musejí vyklidit pásmo.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 1:57.
Do druhé třetiny vstoupili Blue Jackets velmi aktivně, Colorado výrazně přestříleli a vytvořili si několik tutovek. Recept na skvěle chytajícího Darcyho Kuempera ale nenašli a vítr z plachet jim poté sebral svým druhým gólem v zápase Burakovsky. Favorizovaní Avs tak vedou 2:1, ačkoliv dnes rozhodně nejsou lepším týmem.
40:00'
39:30'
Oliver Bjorkstrand (CBJ) půjde pykat na dvě minuty za držení Rantanena.
39:05'
Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny, Jakub Voráček nabírá rychlost ve středním pásmu.
38:13'
Eric Robinson po průniku podél levého mantinelu z úrovně kruhů minul coloradskou svatyni, hostující Logan O'Connor o chvilku nato uvízl v ofsajdu.
37:17'
MacKinnonova střela od modré byla zblokována, první formace Avalanche ale nadále drží puk v útočném pásmu.
36:54'
Po Kadriho nahození z ostrého úhlu Elvis Merzlikins raději přerušil hru.
36:36'
Kuralymu byla odpískána přihrávka rukou, do Nationwide Areny se společně vrátíme po komerční přestávce.
35:46'
Ve velké šanci se teď ocitl Jake Bean, který tváří v tvář Kuemperovi ranou z levého kruhu neuspěl!
35:27'
Oliver Bjorkstrand zůstal osamocen u pravé tyče, svůj bekhend ale nasměroval mimo!
34:45'
Bjorkstrandovu střelu z mezikruží Darcy Kuemper vyrazil a Avs posléze vyhodili puk až na opačný konec kluziště.
33:52'
Bývalý Modrokabátník Jack Johnson (COL) půjde pykat na dvě minuty za sekání Stenlunda.
33:16'
Colorado právě vstřelilo branku!
Tak to je velká smůla pro Blue Jackets. Ti v posledních minutách mačkali svého soka před brankářem Kuemperem, nyní ale zničehonic inkasovali. ANDRE BURAKOVSKY v rohu obral o puk Beana a poté bekhendem z ostrého úhlu pověsil kotouč pod břevno! Bez asistence.
33:01'
Helmovu ránu z levého kruhu Merzlikins vyrazil a o pár sekund později to na opačném konci kluziště zkusil z podobné palebné pozice Zach Werenski. Kuemper přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.
32:09'
Kuraly nedosáhl na Texierovu nabídku na teč, hra se teď neustále stěhuje ze strany na stranu. Krásný hokej!
31:12'
Jegor Činachov našel vysokým obloučkem rozjetého Jakuba Voráčka, který si puk ze vzduchu umně zpracoval, ke střele se už ale nedostal.
30:18'
Pokus Burakovskyho z levé strany zaduněl jen o plexisklo a Blue Jackets posléze vyhodili puk až do útočné třetiny.
29:33'
Mikko Rantanen jel sám na Merzlikinse, forhendovým blafákem ale na lotyšského strážce domácí svatyně nevyzrál!
28:49'
Svěřenci Brada Larsena se usadili v útočném pásmu, žádná střela z toho ale zatím nepramenila.
27:54'
Zach Werenski zblokoval Byramovu střelu od modré a poté vyhodil puk až ke Kuemperovi.
27:20'
Alexandre Texier zavezl puk až do útočné třetinny, Gavrikovův trest už se pomalu chýlí ke konci.
26:36'
Šance na obou stranách! Přesouvající se Merzlikins nejprve chytil ránu Landeskoga a na opačném konci kluziště poté Kuemper zastavil Werenskiho pokus po přečíslení dva na jednoho.
25:57'
Krátce po vypršení Helmova trestu si zahrají přesilovku i hosté, Vladislav Gavrikov (CBJ) totiž zahákoval Landeskoga.
25:08'
Jake Bean dělovkou od modré orazítkoval břevno!
24:26'
Kuemper teď jen vyrazil Roslovicovo nnahození z pravého kruhu, clonící Grégory Hofmann už se ale k dorážce nedostal.
23:44'
Voráčkovu střelu z pravého kruhu Darcy Kuemper vykopl a Boone Jenner už se k dorážce nedostal.
23:09'
Darren Helm (COL) zahákoval Bayreuthera a půjde si odsedět dvouminutový trest.
22:13'
Avs jsou v úvodu druhé třetiny pod tlakem, nyní jen vyhodili puk na zakázané uvolnění.
21:20'
Teenageři Činakov se Sillingerem teď měli dvě obrovské šance! Ruský mladík ale po nabídce od Voráčka nepřekonal Kuempera z bezprostřední blízkosti a o pár sekund později neuspěl ani Cole Sillinger.
20:53'
Oliver Bjorkstrand se zničehonic dostal k puku v předbrankovém prostoru, Kuemper si ale připsal důležitý zásah lapačkou!
20:36'
Jack Roslovic nabral rychlost ve vlastním pásmu a prokousal se téměř až před Kuempera, čímž se mu podařilo vybojovat buly v útočné třetině.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:04.
Po první třetině se jde za stavu za nerozhodného stavu, který je vzhledem k průběhu utkání zasloužený. Sledujeme rychlý a pohledný hokej z obou stran, Columbus se dostal do vedení po přihrávce Jakuba Voráčka a střele Gabriela Carlssona, za Colorado ale zhruba o pět minut později vyrovnal Burakovsky.
20:00'
19:07'
Důrazný Kuraly se po Texierově přihrávce dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, nepodařilo se mu ale přehodit Kuemperovy betony!
18:31'
Díky Roslovicovi s Nyquistem si Jackets vytvořili tlak v útočném pásmu, žádná střela z toho ale nepramenila a Jack Johnson poté osvobodil Avs.
17:34'
A znovu.
17:21'
Hosté se osvobodili, Werenski se vrací pro kotouč až k vlastnímu brankáři.
16:33'
Columbus si zahraje svou první přesilovku, Darren Helm (COL) vyfasoval dvě minuty za podrážení.
16:16'
Krátce po vypršení Jennerova trestu se Avs dočkali vyrovnání! Kadri našel na pravém kruhu volného ANDREHO BURAKOVSKYHO, který z první napálil puk do odkryté části branky. Asistence: Nazem Kadri a Samuel Girard.
15:39'
Jackets se v oslabení vydali do přečíslení tři na dva. Texier zavezl kotouč do pásma, kde nabil na střelu z levého kruhu Werenskimu, ten si ale na Kuempera nepřišel.
14:51'
Vladislav Gavrikov vyhodil puk přes všechny čáry, Byram zakládá další akci Colorada až od vlastního brankáře.
14:30'
Mikko Rantanen dostal nabito do mezikruží, jeho ránu zápěstím ale Elvis Merzlikins zkušeně ukryl v lapačce.
14:11'
Boone Jenner (CBJ) si půjde odsedět dvouminutový trest za hákování.
13:49'
Zničehonic se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, kapitán Jenner ho ale vyřešil nepříliš povedenou střelou.
13:35'
Ihned po buly to zkusil Byram, trefil ale jen hůl bránícího Texiera, od níž se kotouč odrazil do ochranné sítě.
13:28'
Andrew Peeke si ve vlastním pásmu špatně zpracoval puk, čehož ale Jost a spol. nedokázali využít. Avs ale zůstanou v útočné třetině, Kuraly totiž poté vyhodil puk na zakázané uvolnění.
12:43'
Bowen Byram to zkusil z levého kruhu, jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě a vhazovat se bude po Merzlikinsově pravici.
11:44'
Blue Jackets se dostávají do vedení. Skvělou práci odvedl Jakub Voráček, který na sebe u mantinelu navázal pozornost několika protihráčů a poté našel na opačné straně útočného pásma úplně volného GABRIELA CARLSSONA, který propálil Kuempera! Asistence: Jakub Voráček a Jegor Činachov.
10:53'
Rozehrávku Avs zachytil na útočné modré Zach Werenski, Texier teď zakládá další rychlý protiútok domácích.
10:18'
Boone Jenner se pokusil protečovat Werenskiho rozehrávku do útočného pásma, puk ale vyletěl až mezi diváky – následuje komerční přestávka.
09:19'
Girardovu střelu z levého kruhu Merzlikins nadvakrát vyrazil, to už je Kevin Stenlund zpět na ledové ploše.
08:36'
Avs při pokusu o přechod do útočného pásma uvázli v ofsajdu.
08:08'
Nathan MacKinnon přenesl hru přihrávkou na pravý kruh, kde číhal Landeskog, jeho střelu ale Gavrikov přizvedl mimo tři tyče.
07:28'
Svěřenci Brada Larsena se ihned po vhazování osvobodili.
07:16'
Po komerční přestávce si Avs zahrají přesilovku, Kevin Stenlund (CBJ) půjde pykat za naprosto zbytečné držení v útočném pásmu.
07:09'
Bean nabil na modré Werenskimu, jehož dělovku od modré si Kuemper pohlídal.
06:27'
Kiefer Sherwood to zkusil z pravého kruhu, trefil ovšem Merzlikinse přímo do vyrážečky.
05:46'
Nepovedený Texierův pas na rozjetého Erica Robinsona doletěl až na zakázané uvolnění.
05:04'
Elvis Merzlikins už ležel na zemi, hosté ale z velkého závaru nedokázali dopravit kotouč do columbuské branky!
04:25'
Merzlikins vyrazil tečovaný pokus z pravého kruhu, po následné střele Logana O'Connora o pár sekund později raději přerušil hru.
03:30'
Další ofsajd hostí, tentokrát v něm uvízl Sampo Ranta.
03:06'
Domácí bek Jake Bean to zkusil od modré, Darcy Kuemper po tomto nahození ukryl kotouč v lapačce.
02:24'
Tyson Jost uvízl v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:30'
Voráčkova formace zavezla puk do útočného pásma, do zakončení se ale hokejisté Columbusu nedostali.
00:32'
Grégory Hofmann přišel o puk na útočné modré a na opačnou stranu se vydal Nathan MacKinnon, jeho následná střela ale zaduněla jen o zadní mantinel.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, Bean, Gavrikov, Bayreuther, G. Carlsson, Peeke – Nyquist, Jenner, O. Bjorkstrand – Činachov, Sillinger, J. Voráček – Hofmann, Roslovic, Stenlund – E. Robinson, Kuraly, Texier.

Colorado Avalanche: Kuemper (J. Johansson) – Byram, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray, D. Toews – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Kadri, Burakovsky, L. O'Connor – Jost, Compher, Kiefer Sherwood – Ranta, Helm, Jayson Megna.

Rozhodčí: Brenk, Anderson – Murray, Apperson.
Columbus Blue Jackets

Domácí Columbus je na tom o něco lépe. Domácí celek získal v devíti duelech dvanáct bodů a patří mu sedmá pozice Východní konference. Blue Jackets tak dotírající na nejlepší týmy, které odehrály o jedno až dvě utkání navíc. Na svém ledě navíc podává Columbus vynikající výkony. Navíc zvládl i trip po kluzištích soupeřů, ze kterého přivezl čtyři z šesti možných bodů. Nejproduktivnějším hráčem Columbusu je s dvanácti body Bjorkstrand.
Colorado Avalanche

Jeden z nejlepších týmů loňské sezóny letos nepodává dobré výkony. V úvodních devíti duelech získalo Colorado jen devět bodů a patří mu až dvanáctá pozice Západní konference. Velké problémy má Colorado v defenzivě. Dosud inkasovalo už třicet dva branek. V posledním duelu doma padlo právě s Columbusem 4:5 v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Colorada je s deseti body Landeskog.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům NHL! Vítejte u sledování textového přenosu z duelu Columbus Blue JacketsColorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.