NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Toronto - 8. dubna 2022   02:30

Dallas
Dallas
09:46' Seguin (Jamie Benn, Studenič) • 45:43' J. Klingberg (Pavelski, J. Robertson) • 57:37' Pavelski (R. Suter, J. Robertson)
3:4
(1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Toronto
Toronto
07:28' W. Nylander  (I. Michejev, Holl) • 38:58' Matthews  (Giordano, Tavares) • 50:36' Rielly  (Marner, Bunting) • 62:10' Matthews  (W. Nylander, Brodie)
Dallas
Mclsaac, Dwyer – Tobias, Pancich
American Airlines Center, Dallas
18 012 diváků
Toronto

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Radek Faksa (DAL) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:13
Marián Studenič (DAL) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:34
David Kämpf (TOR) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:16

Tři hvězdy utkání

1. Auston Matthews (TOR) – 2+0
2. Morgan Rielly (TOR) – 1+0
3. Tyler Seguin (DAL) – 1+0
Dallas dnes dokázal třikrát dotáhnout svou ztrátu, ale nakonec se musí spokojit jen a pouze s bodem. Toronto zvládlo prodloužení lépe, připsalo si vítězství 4:3. Hrdinou utkání se bezesporu stal Auston Matthews, jenž přidal další dvě branky a celkově je v této sezoně na 56 trefách.
62:10'
Toronto právě vstřelilo branku!
Je hotovo! Znovu se ukázala genialita AUSTONA MATTHEWSE, který nabral kotouč ve středním pásmu a následně se protáhl až před bránu. Gólmana překonal výstavním forehandovým blafákem. 3:4 po prodloužení. Asistence: William Nylander a TJ Brodie.
61:42'
Teď se připomněli i hosté, za které byl velmi aktivní kapitán Tavares.
60:26'
Miro Heiskanen si najel na levý kruh, odkud pohotově pálil. Těsně minul zadní tyč klece Maple Leafs.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku po 3. třetině: 17 – 38
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:44'
Závěr třetí třetiny patří Dallasu, ale nyní se už hraje daleko od obou branek.
58:48'
Miro Heiskanen vyslal od modré čáry šikovnou střelu zápěstím. Jack Campbell musel svůj celek podržet.
58:25'
Faksa zachytil kotouč a následně mířil kupředu. Na modré čáře ale byl zastaven protihráčem.
57:37'
Dallas právě vstřelil branku!
Krásná teč! JOE PAVELSKI dokázal mezi tři tyče usměrnit střílené nahození obránce Ryana Sutera. Dallas tedy krátce před koncem řádné hrací doby srovnává, a proto je dost pravděpodobné, že půjdeme do prodloužení. 3:3. Asistence: Ryan Suter a Jason Robertson.
57:19'
Po nahození Sutera kotouč poskakoval před brankovištěm. Branka z toho ale nebyla.
56:52'
Joel Kiviranta oslovil ve výborné pozici na pravém kruhu Seguina, který těsně minul. Možná si Campbell připsal zákrok lapačkou, ale úplně dobře to vidět nebylo.
55:39'
Ve chvíli, kdy už oba celky hrály v plném počtu, přišla nepřesná přihrávka Dallasu. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Scottem Wedgewoodem.
54:32'
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje hostům, kteří častěji drží kotouč na svých hokejkách.
54:02'
Morgan Rielly je při chuti. Mířil si to do otevřenější obrany, ale pobídku kolegy si nezpracoval úplně nejlépe.
53:06'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roope Hintz – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Michael Bunting – 2 min., hrubost).
53:04'
Teď se naopak domácí nadechli k povedeným akcím, jenže Jack Campbell si zapsal dva úspěšné zásahy za sebou.
51:42'
Marián Studenič se tlačil mezi dva bránící hráče. K bekhendové střele se ovšem nedostal.
50:36'
Také potřetí v zápase jde kanadský celek do vedení! Mitchell Marner podržel kotouč na levé straně a následně precizně oslovil na druhém kruhu MORGANA RIELLYHO. Zadák Maple Leafs trefil přesně, Wedgewood se nestačil přesunout. 2:3. Asistence: Mitchell Marner a Michael Bunting.
50:24'
Pavelski neprostrčil kotouč na lépe postaveného spoluhráče. Tohle byl zajímavý náznak tentokrát na útočné polovině Dallasu.
49:22'
Vypadalo to na přečíslení Toronta dvou proti jednomu, ale přihrávka na pravou stranu k Nylanderovi se tak úplně nevydařila.
48:52'
Je zcela jasné, že atmosféra v aréně šla ve třetí části rapidně nahoru. Fanoušci jsou pořádně hlasití.
47:43'
Dallas si teď musel pomoct jen nahozením. Jack Campbell spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
46:54'
Hosté chtěli co nejrychleji odpovědět! Jejich tlak u brankoviště byl obrovský, ale Wedgewood odolal.
45:43'
Domácí se dočkali srovnání! Robertson příkladně zabojoval za bránou a následně vybídl u modré čáry Pavelského. Klíčový hráč Stars našel přesnou přihrávkou na levém kruhu JOHNA KLINGBERGA, který trefil přesně. 2:2. Asistence: Joe Pavelski a Jason Robertson.
45:14'
Matthews přišel o kotouč za brankou Dallasu. Na domácích ale je vidět daleko větší snaha ve třetí části.
44:40'
44:25'
Seguinova chytrá přihrávka mířila do předbrankového prostoru, tam ale nejlépe zapracoval Pierre Engvall.
43:49'
Teď už hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry. Další akci se pokusí založit Suter.
43:34'
Hosté mohli v oslabení udeřit, ale únik nedotáhli do zdárného konce. Scott Wedgewood udržel kotouč u tyče.
42:40'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., hákování).
42:25'
Kämpf byl čistým způsobem přitlačen k mantinelu. Kupředu se tak vydávají znovu hokejisté v černém.
41:49'
Mezi kruhy si o kotouč klepl Seguin, jehož pohotová střela skončila na levém betonu brankáře Campbella.
41:19'
Roope Hintz si nahodil kotouč do útočné třetiny, avšak hrací předmět si nedojel jako první. Posléze ovšem hosté vyhodili na icing.
40:36'
Na začátku třetí třetiny zatím drží kotouč na hokejkách domácí. Podobný obrázek možná uvidíme celou třetí část.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 11 – 32
Ve druhé třetině bylo Toronto jasně lepším týmem. Dallas se do střeleckých pozic dostával velmi ojediněle. Přežil sice téměř minutové oslabení 3 na 5, ale právě v početní nevýhodě na konci třetiny přece jen inkasoval. Mířidla seřídil správně kanonýr Auston Matthews. Dokáží hosté utkání dovést do vítězného konce?
40:00'
39:36'
Domácí se snaží odpovědět, ale vypadá to, že do kabin půjdou spokojenější Javorové listy.
38:58'
62 vteřin před koncem druhé třetiny jde Toronto podruhé v zápase do vedení! Svůj pětapadesátý gól v sezoně zaznamenal AUSTON MATTHEWS, jenž z pravého kruhu prostřelil Scotta Wedgewooda po přihrávce velezkušeného Giordana. 1:2. Asistence: Mark Giordano a John Tavares.
38:26'
Hosté tlačili více a více, jenže domácí se už ubránili tím, že dostali kotouč za obrannou modrou čáru.
37:56'
Toronto hraje začátek přesilovky velmi dobře. Nebezpečný byl Nylander, který ale volný prostor v brance Dallasu nenašel.
37:28'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., podrážení).
36:40'
Pierre Engvall hledal mezi kruhy Davida Kämpfa, ale důsledná obrana Stars zafungovala tak, že dostala kotouč do středního pásma.
35:48'
Dallas zatím ve druhé třetině nemá protihru. O rozruch se pokoušel rakouský útočník Michael Raffl, ale souboj u mantinelu prohrál.
35:03'
Colin Blackwell jen nahodil do připravené lapačky Wedgewooda. Tohle rozhodně nemělo naději na úspěch.
34:44'
Toronto se provinilo icingem, takže po krátkém přerušení se bude vhazovat před Campbellem.
34:13'
Teď to hosté asi už překombinovali. Brodie pomohl útoku a z levého kruhu už mohl střílet. Ještě zvolil přihrávku na Nylandera, kterému ale touš odskočil od hokejky.
33:44'
Michejev ve velké rychlosti pokořil modrou čáru, ale Wedgewood na jeho následný pokus moc dobře viděl. Lapačkou zakročil bez větších potíží.
33:09'
Suter zkoušel rozehrát dlouze, ale přechod domácích přes útočné pásmo úplně povedený nebyl.
32:41'
Dlouhou pasáž bez přerušení domácí gólman zastavil. Pokračovat budeme po další reklamní přestávce.
32:16'
Scott Wedgewood ramenem dokázal vytáhnout pokus Muzzina z poměrně ostrého úhlu.
31:30'
Jeden z domácích útočníků se nadvakrát dostával k zakončení. Zvlášť jeho druhé ráně chyběl kousek, Campbell ale odolal.
31:05'
Wayne Simmonds neměl potřebnou rychlost, a proto jen posunul do pásma soupeře.
30:09'
Nahození Johna Klingberga nebylo vůbec špatné. Campbell musel dávat pozor.
29:36'
Nahození Morgana Riellyho bylo bruslemi bránícího hráče zastaveno. Hvězdy mohou založit útočnou akci.
28:58'
Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny řádné hrací doby. Hosté mají obrovskou střeleckou převahu, v tuto chvíli na pokusy na branku vedou 24:8.
28:06'
Giordano si u modré čáry dlouho hledal pozici ke střele. Nakonec opravdu vypálil, ale zhruba o třicet centimetrů zadní tyč minul.
27:32'
První formace Toronta zdlouhavě kombinovala před brankou Dallasu. Teď už zamířila na střídačku.
26:56'
Miro Heiskanen se dostal v obranném pásmu do úzkých. Kotouč vybojovali hosté, ale zatím se do pořádné střelecké pozice v tomto střídání nedostali.
26:27'
Scott Wedgewood zastavil ránu Matthewse, který si odskočil mezi kruhy. Na řadu přichází komerční pauza.
26:13'
Jemná teč Pavelského po nahození Robertsona nebyla vůbec špatná. Nezapadla však mezi tři tyče.
25:44'
Stejný hráč se dostával do šance i o pár vteřin později. Tentokráte mu střela vůbec nesedla, a proto měl Jack Campbell snadnou práci.
25:21'
Joel Kiviranta teď nechal vyniknout brankáře Campbella. Hra je přerušena.
24:52'
Brodie se po rychlém přistrčení z hole spoluhráče dostal do šance mezi kruhy. Obránce Maple Leafs ale zařízení o pár čísel přestřelil, velká škoda pro Toronto.
24:15'
Luke Glendening napadal v útočném pásmu, ale okolo Matthewse se ke kotouči nedostal.
23:06'
Muzzin se snažil domácího brankáře nachytat u přední tyče. Dallas se ale zatím marně snaží dostat do útočné třetiny.
22:37'
Před brankovištěm domácích vznikla mírná strkanice, po které se ale vylučovat nebude.
22:28'
Také Suter už je zpět na ledě. Těžké chvíle hokejisté Stars přežili.
21:59'
Hned po vyhraném buly Dallas přes všechny čáry vyhazuje. Zdá se, že se ubrání bez inkasování, což může být klíčový moment utkání.
21:49'
Hosté pokračovali se stejnými hráči při přesilovce 5 na 4. Scott Wedgewood se opětovně zaskvěl proti Matthewsovi.
21:16'
Pomalu ale jistě se hosté přibližovali k bráně, jenže Marnerovi zakončení u zadní tyče tak úplně nevyšlo. Za chvíli se už Vladislav Naměstnikov vrátí na led.
20:53'
Matthews si povyjel na pravý kruh, odkud zápěstím vypálil. Lapačka Scotta Wedgewooda byla připravená.
20:28'
Hosté budou mít velkou možnost ke vstřelení branky. Čeká je téměř minutová přesilovka 5 na 3.
20:28'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Ryan Suter – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 7 – 15
Je za námi prvních dvacet minut. Toronto se dostalo do vedení zásluhou Williama Nylandera, ale domácí poměrně rychle odpověděli, když se prosadil Tyler Seguin. Střelecky aktivnější sice byli hosté, ale jinak sledujeme poměrně vyrovnaný hokej.
20:00'
19:51'
Toronto dlouho kombinovalo, až se ke střele z pravého kruhu dostal Auston Matthews. Elitního střelce ale gólman Stars zastavil.
19:23'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Vladislav Naměstnikov – 2 min., podrážení).
18:45'
Přesilovku si zahrají i hosté. Momentálně mají ponechanou výhodu a brankář Campbell už je na střídačce.
18:12'
Nylander předvedl sympatickou individuální akci, kterou ovšem nezakončil. Střela přišla o chvíli později až v podání jeho spoluhráče, Scott Wedgewood byl připraven.
17:28'
Dostáváme se do závěrečné pasáže první třetiny. Nyní se hraje ve středním pásmu.
16:42'
Marner se proháčkoval k modré čáře, odkud zápěstím vystřelil. Kotouč se mezi betony Wedgewooda dostal až téměř k brankové čáře, ale tam jej gólman Dallasu zalehl.
16:09'
Dallas ale pokračoval v aktivní hře i nadále. Pumelice od modré čáry však mezi tři tyče nezapadla.
15:43'
15:16'
Teď přišla další nepřesná přihrávka, po které Hvězdy musely znovu do neutrální zóny. Nejnebezpečnější zatím byly na začátku přesilovky.
14:50'
Benn byl s kotoučem na hokejce vyhnán do středního pásma.
14:21'
Početní převahu domácí začali tlakem. Robertson posunul do strany Roopemu Hintzovi, který ale v postoji Campbella nenašel volný prostor.
13:43'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Ilja Ljubuškin – 2 min., vražení na hrazení).
13:13'
Michejev si možná už zbytečně rovnal kotouč na levou stranu. Rána se mu nepovedla podle představ. O chvíli později si Wedgewood připsal zákrok.
12:21'
Radulov získal puk na červené čáře, ale následně měl před sebou přesilu hráčů v bílých dresech. Ruský útočník se až k zakončení neprotlačil.
11:36'
Jack Campbell si připsal úspěšný zásah proti střele od modré čáry. Za stavu 1:1 nás čeká druhá reklamní pauza.
10:51'
Další šanci hostů měl Marner, jenž se snažil hledat lépe postaveného spoluhráče. Defenzíva Dallasu ale příležitost Maple Leafs přečkala.
09:46'
Druhá lajna Dallasu celkem šťastně srovnává! Studenič udržel kotouč u mantinelu a následně jej mezi kruhy nabídl Bennovi. Kapitánovi Stars střela vůbec nesedla, ale pohotová dorážka TYLERA SEGUINA už úspěch slavila. 1:1. Asistence: Jamie Benn a Marián Studenič.
08:49'
Toronto se dokázalo ubránit za cenu toho, že dostalo kotouč do středního pásma. Rychle mohlo vystřídat.
08:14'
Suterovu nabídku se snažil tečovat jeden z hráčů v tmavém dresu. Campbell ale do zákroku nemusel.
07:28'
Hostující celek jde do vedení! Nejprve měl šanci Studenič, ale gól nedal. Vzápětí se dopředu dostala dvojice hostů. Michejev přistrčil do tandemu WILLIAMU NYLANDEROVI, jehož povedená střela zápěstím zapadla do sítě. 0:1. Asistence: Ilja Michejev a Justin Holl.
07:11'
Marián Studenič se z levé strany chtěl protáhnout až ke střele, ale na poslední chvíli jej vyrušil vracející se obránce.
06:52'
Kämpf přistrčil do strany Giordanovi, který trefil připraveného gólmana. Pokračovat budeme po komerční pauze.
06:12'
V obrovské rychlosti se do otevřenější obrany dostal Seguin, který těsně před brankářem přestřelil. Tohle byla zatím největší šance utkání.
05:42'
Kerfootovi se rána příliš nepovedla. Záhy se k dorážce dostal Tavares, jehož bekhend ale nebyl důrazný. Snadná práce pro Wedgewooda.
05:26'
Bunting si hledal přihrávku zpoza brány. Puk chtěl trefit co nejrychleji, ale ten mu přeskočil čepel.
04:53'
Jack Campbell měl opět plné ruce práce. Po velké chybě v rozehrávce se do šance dostal Vladislav Naměstnikov, který z prostoru mezi kruhy trefil střed svatyně.
04:40'
Hostující brankář vypomohl svým kolegům s rozehrávkou.
04:13'
Thomas Harley dostal kotouč proti hokejce. Okamžitě jej poslal směrem na bránu Maple Leafs, ale Campbell stačil zasáhnout.
03:50'
Rozehrávka se domácím příliš nepovedla. Kotouč vyskočil na střídačku, tudíž hra se musela přerušit.
03:26'
V těchto chvílích má kotouč na hokejkách především Toronto. Na led znovu naskočila Matthewsova lajna.
02:54'
Colin Blackwell se tlačil k zakončení, ale ve velké rychlosti upadl. O faul se určitě nejednalo, takže vylučovat se nebude.
02:00'
Parádní akci vytáhl ze svého repertoáru Nylander, jenž obkroužil branku Dallasu a následně se snažil zastrčit kotouč za tyč. Beton Scotta Wedgewooda ale zakročil pohotově.
01:23'
Seguin dokázal získat v obranném pásmu kotouč. Posléze si pomohl přihrávkou s obráncem.
00:59'
Bennova rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Na řadu přišlo další přerušení.
00:33'
Matthews kombinoval s Buntingem, ale na kotouč jako první dosáhl obránce Miro Heiskanen.
00:16'
Hned na začátku duelu se hosté provinili icingem. Bude se vhazovat před Campbellem.
00:01'

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – M. Heiskanen, R. Suter, J. Klingberg, Hanley, Hakanpää, Harley – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Studenič, Seguin (A), Jamie Benn (C) – A. Radulov, Naměstnikov, Kiviranta – Glendening, Faksa, M. Raffl.
Trenér: Rick Bowness

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Kallgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Giordano – Marner, Matthews (A), Bunting – Kerfoot, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Simmonds, Blackwell, Abruzzese.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Mclsaac, Dwyer – Tobias, Pancich.
Česká a slovenská stopa

Andrej Sekera (Dallas) – 31 zápasů, 4 body (1+3)
Marián Studenič (Dallas) – 8 zápasů, 2 body (1+1)
Radek Faksa (Dallas) – 64 zápasů, 16 bodů (5+11)
Petr Mrázek (Toronto) – 20 zápasů, 88,8% úspěšnost zákroků
Ondřej Kaše (Toronto) – 50 zápasů, 27 bodů (14+13)
David Kämpf (Toronto) – 70 zápasů, 23 bodů (9+14)
Vzájemné zápasy

16.03.2022 Toronto - Dallas 4:0
Hokejisté Dallasu hrají o postup do play-off. V tuto chvíli pobývají na osmé příčce konference se ziskem 83 bodů v 69 zápasech. Z posledních jedenácti zápasů hned osmkrát vyhráli, na prohru se Seattlem naposledy dokázali zareagovat a v domácím prostředí přemohli 3:2 Islanders. Nejproduktivnějším hráčem Hvězd je Joe Pavelski se 68 kanadskými body.

Toronto už v nejbližších dnech může slavit postup do vyřazovací části. Patří mu třetí příčka Východní konference, na kontě má 96 bodů po sedmdesáti odehraných duelech. Kanadský tým v poslední době zvítězil pětkrát v řadě, minule ale v divokém utkání po prodloužení nestačil na Floridu. Produktivitě mužstva jednoznačně kraluje Auston Matthews, jenž dosud posbíral 54 branek a 41 asistencí.
Hezké páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se nám představí týmy Dallasu a Toronta. Začínáme krátce po 2:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.