NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Boston - 2. ledna 2022   19:00

Detroit
Detroit
11:28' Bertuzzi (DeKeyser, Dylan Larkin)
1:5
(1:1, 0:1, 0:3)
Boston
Boston
14:47' Bergeron  (Craig Smith, B. Marchand) • 27:37' Haula   • 45:59' McAvoy  (T. Hall, Coyle) • 47:55' Frederic  (M. Reilly, T. Nosek) • 50:40' T. Nosek  (O. Steen, McAvoy)
Detroit
St. Pierre, Nicholson – Pancich, Brisebois
Little Caesars Arena, Detroit
17 973 diváků
Boston

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera!
Filip Zadina (DET) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:29

David Pastrňák (BOS) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:34
Tomáš Nosek (BOS) – 1+1, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 14:14
Kdo se postavil do brankoviště?
Alex Nedeljkovic (DET) – 32 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,5 %, odchytal 59:25
Jeremy Swayman (BOS) – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8 %, odchytal 60:00
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 24:37 (6:15, 10:8, 8:14)
Zblokované střely – 10:15
Vyhraná vhazování – 27:26
Trestné minuty – 15:17
Hity – 26:15
Hokejisté Detroitu dnes nestačili na Boston, kterému podlehli 1:5. Domácí přitom skórovali jako první, ve 12. minutě je poslal do vedení Tyler Bertuzzi, ovšem pak už se prosazovali pouze Medvědi. Ještě v úvodní části srovnal Patrice Bergeron. V prostřední dvacetiminutovce se trefil pouze Erik Haula a závěrečnou třetinu pak Bruins ovládli. Po krásné nahrávce Halla zvýšil na 3:1 Charlie McAvoy a poté přišly také chvíle českého útočníka Tomáše Noska. Ten nejprve nabil Reillymu, po jehož ráně úspěšně dorážel Trent Frederik a v 51. minutě se radoval sám. Po rychlém protiútoku uzavřel skóre střelou mezi Nedeljkovicovy betony.
59:50'
Hosté odpálili puk za branku soupeře. Rozhodčí už pustili zakázané uvolnění a nechají utkání dohrát.
59:02'
Nahození Naměstnikova od levého mantinelu se dostala ke slovu lapačka hostujícího gólmana.
58:58'
Swayman ještě raději přikryl nahozený kotouč. 62 sekund do konce utkání.
58:29'
Zápas se už dohrává. O vítězství Bostonu je pár minut již rozhodnuto.
57:13'
Taylor Hall se na levém křídle hezky uvolnil a navedl si puk na osu. Jeho bekhendovou střelu vyrazil Nedeljkovic.
56:40'
Hosté šetřili čas v útočném pásmu. Za brankou přeci jen ukončil jejich kombinaci Seider a dopředu se může vydat Detroit.
55:49'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Poslední reklamní přestávka.
55:16'
Detroit je už kompletní. Do konce schází necelých pět minut.
54:59'
Po nahrávce Coylea střílel od modré čáry Matt Grzelcyk. Neměl přesná mířidla.
54:13'
Tahle přesilovka Bostonu zatím není moc povedená. Hosté už ale nemají kam spěchat.
53:15'
Domácí jdou do dalšího oslabení. Vladislav Naměstnikov dostal dvě minuty za podrážení.
53:02'
52:36'
Domácí vyhazují.
51:23'
Bergeron tentokrát tečoval střelu od modré čáry. Brankář Detroitu stačil zasáhnout.
51:09'
Do první šance v této přesilovce se dostal Patrice Bergeron. Nedeljkovice ze slotu nepřekonal.
51:01'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings. Danny DeKeyser – 2 min., držení.
50:40'
Bruins právě vstřelili branku!
Hosté zase navyšují svůj náskok! Hráči Detroitu propadli v útočném pásmu a Bruins předvedli rychlý přechod do útoku. Oskar Steen dostal puk na pravé křídlo a poté ho posunul rozjetému TOMÁŠOVI NOSKOVI. Ten si naznačením položil obránce a střelou mezi betony zvyšuje na 5:1 z pohledu svého týmu. Asistence: Oskar Steen a Charlie McAvoy.
50:17'
Adam Erne to zkusil z ostrého úhlu. Puk končí ve výstroji Swaymana. Následuje další z komerčních přestávek.
49:23'
Velká šance domácích! Po zablokované střele od modré čáry se puk odrazil na levý kruh k Dannymu DeKeyserovi. Ten střílel do poloodkryté branky, ovšem Jeremy Swayman se ke své bližší tyčce natáhl a pravým betonem zabránil snížení!
49:17'
Kotouč vypadl do hlediště. Čas na reklamní přestávku.
48:59'
Zase nebezpečná akce Bruins. Po přihrávce zpoza branky netrefil u brankoviště kotouč Hall.
48:29'
Střelu Marca Staala zablokovala obrana Bostonu.
47:55'
A je to o tři góly! Tomáš Nosek nabil Mikeovi Reillymu, který z vrcholu pravého kruhu Nedeljkovice neprostřelil. Vyražený kotouč si však našel TRENT FREDERIC a ten už hrací předmět nasměroval za záda bezmocného gólmana Rudých křídel. Asistence: Mike Reilly.
47:38'
Od modré vypálil Brandon Carlo. Domácí branku netrefil.
47:12'
Hosté zvládají třetí třetinu zatím velmi dobře. Red Wings dosud nepustili do žádné šance.
45:59'
Krásná akce Bostonu končí třetím gólem v domácí síti! Taylor Hall přebral u modré čáry puk od spoluhráče a vydal se s ním podél levého mantinelu dopředu. Poté narýsoval krásný pas na vzdálenější tyčku, kam si najel CHARLIE MCAVOY a ten zvedl kotouč mimo dosah přesouvajícího se Nedeljkovice – 1:3. Asistence: Taylor Hall a Charlie Coyle.
45:16'
Taylor Hall nahodil puk do brankoviště. Na možnost dorážet tam číhal David Pastrňák, což mu ale brankář Nedeljkovic neumožnil.
44:27'
Na druhé straně Swayman vyrazil střelu Jordana Oesterleho, na kterou měl dobrý výhled.
44:10'
Od modré čáry vypálil Brandon Carlo. Domácí branku netrefil.
43:46'
Oskar Steen střílel z levé strany hřiště. Nedeljkovic si připsal jistý zákrok, kterým přerušil hru.
43:24'
Domácí musejí dotahovat jednobrankové manko. Ve třetí třetině však zatím nevystřelili na branku.
42:44'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
41:55'
Prostor se nalevo otevřel před Michaelem Rasmussenem. Ten se snažil najít krosem Naměstnikova, ovšem přihrávku tečoval mimo dosah ruského útočníka obránce.
41:11'
Pokus Davida Pastrňáka ukryl ve výstroji Nedeljkovic.
40:25'
Dylan Larkin hledal rozjetého Tylera Bertuzziho. Toho ale odstavil od kotouče obránce Bostonu.
Hity – 16:9
Ve druhé třetině se střelecky prosadili jen Bruins, kteří tak odcházejí do kabin s vedením 2:1. Ve 28. minutě se dostal na levém křídle do brejku Erik Haula, který zápěstím vymetl horní růžek nad lapačkou brankáře Nedeljkovice. Stejný hráč pak mohl náskok Medvědů i zvýšit. Po úniku v oslabení však trefil jen tyčku. Detroit ve druhé části srážela především hra při vlastních přesilovkách.
40:00'
39:39'
Od modré čáry vypálil Matt Grzelcyk. Puk ale neprošel až na branku Detroitu.
39:06'
Nedeljkovic měl už v poslední minutě třetiny problémy při rozehrávce za brankou. Nakonec byl rád, že mohl puk přikrýt.
38:27'
Další šance Bostonu! Na konci rychlé a pohledné souhry byl Patrice Bergeron, který z bezprostřední blízkosti těsně minul branku.
37:51'
Bruins v plném počtu.
37:34'
Hosté vyhazují. Další nepovedená přesilovka Red Wings. Domácí mohou být rádi, že během ní neinkasovali.
36:41'
Erik Haula se dostal v oslabení dokonce do samostatného úniku. Bekhendovou kličkou už překonal Nedeljkovice, kterého zachránila tyčka!
36:07'
Hosté zaútočili v oslabení. Marchand našel po objetí branky Patriceho Bergerona, proti jehož ráně musel Nedeljkovic vytáhnout zákrok vyrážečkou.
35:53'
Hned po buly se puk odrazil na hostující branku. Swayman ho podržel v lapačce.
35:50'
Jake DeBrusk je vyloučen za hákování. Přesilovka pro Detroit.
35:19'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Reklamní přestávka...
35:02'
Střely na branku – 16:21
34:16'
Šance hostí! Z levé strany vypálil Trent Frederic. Nedeljkovic puk vyrazil jen před sebe, ovšem dorážející Tomáš Nosek ho nedokázal uklidit za jeho záda! Poté následovala ještě strkanice, obráncům Detroitu se nelíbil Noskův důraz.
34:02'
Robby Fabri vystřelil z levé strany na bližší tyčku. Swayman pozorný.
32:59'
Jake DeBrusk zatáhl puk dopředu na levém křídle a nabízel puk před branku spoluhráči. Dobře se ale vrátil domácí útočník Veleno.
32:16'
Dobrá střela Lucase Raymonda z pravé strany. Swayman ji vyrazil.
30:48'
Bruins v plném počtu. Detroitu se přesilová hra nepovedla.
30:33'
Hosté vyhazují. Zatím soupeře nepustili do šance.
29:53'
Domácím se zatím přesilová hra nedaří. Bruins za sebou mají přes polovinu oslabení.
28:47'
Vyloučení v týmu Boston Bruins. Trent Frederic – 2 min., krosček.
28:23'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
27:37'
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Na levém křídle se dostal k puku ERIK HAULA, který dobruslil až na kruh pro vhazování a zápěstím vymetl vzdálenější horní růžek nad lapačkou Alexe Nedeljkovice. Bez asistence.
27:25'
Oba týmy jsou už kompletní.
26:09'
Po nahrávce Bertuzziho střílel Moritz Seider. Swayman zasáhl rovněž úspěšně.
26:00'
Hosté v přečíslení 2 na 1. Patrice Bergeron to řešil sám ranou z levé strany na bližší tyčku, kterou Nedeljkovic vytěsnil vyrážečkou!
25:24'
Po přerušení hry se do sebe pustili Sam Gagner a brankář Jeremy Swayman. Oba dostali dvouminutové tresty za nesportovní chování a hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
25:24'
Moritz Seider posílal z pravé strany puk před hostující branku a vznikl z toho zajímavý závar. Kotouč se nejprve odrazil na Swaymana od nohy Cartera Rowneyho a brankář Bruins ho neudržel. Dorážet se pak snažil Sam Gagner, ovšem Swayman nakonec dokázal touš zalehnout!
23:57'
Charlie Coyle střílel na Nedeljkovice z pravé strany. Mířil vedle vzdálenější tyčky.
22:59'
Oba hokejisté dostávají pětiminutové tresty za rvačku a po dvou minutách za sekání. Na počet hráčů na ledě to mít vliv nebude.
22:59'
Ve středu hřiště se do sebe pustili Brad Marchand a Vladislav Naměstnikov! Domácí fanoušci bouří, Naměstnikov totiž útočníka Bruins zalehl!
22:26'
Na druhé strany střílel David Pastrňák a Nedeljkovic puk vyrazil do ochranné sítě.
22:16'
Nahození Jordana Oesterleho zasáhlo zadní mantinel, od něhož se puk odrážel zpátky před branku. Situaci z pohledu hostí vyřešil obránce Carlo.
21:33'
Hosté jsou v plném počtu.
21:17'
Po skryté střele Filipa Hronka se dostal k dorážce Pius Suter. Puk končí v lapačce Swaymana, byla to ale dobrá příležitost Red Wings!
20:58'
Šikovně to udělal Dylan Larkin, který objel branku a vykroužil do střelecké pozice. Puk navíc poslal mezi nohama obránce, ovšem Swayman stačil zareagovat a ukryl puk někde někde v prostoru mezi tělem a pravou rukou.
20:02'
Domácí pokračují v přesilové hře. Na trestnou lavici zamířil Foligno.
Hity – 9:6
Po první třetině hraje Detroit s Bostonem nerozhodně 1:1. Hosté byli střelecky aktivnější, ovšem jako první udeřila Rudá křídla. Ve 12. minutě si našel tečované nahození DeKeysera před brankou hlídkující Tyler Bertuzzi a ten si už věděl rady. Medvědi však srovnali poměrně rychle. V rohu kluziště udržel puk Marchand a po nahrávce Smithe se prosadil Patrice Bergeron.
20:00'
19:59'
V samotném závěru třetiny pálil od modré čáry Filip Hronek. Zamířil těsně vedle branky.
19:32'
Nick Foligno bojoval před domácím brankovištěm s Filipem Hronkem. Oba hráči se lehce osekávali, nakonec přišel krosček Foligna a to už rozhodčí nepřehlédli. Přesilovka pro Detroit.
19:16'
Adam Erne před brankou nepříjemně tečoval nahozený puk. Swayman měl asi štěstí, že hrací předmět proskákal vedle jeho levé tyčky.
19:01'
Ohlášena závěrečná minuta první třetiny.
18:54'
Filip Zadina individuálně pronikl až mezi kruhy. Do střely mu však vložil hokejku protihráč a puk končí v ochranné síti za brankou.
18:29'
Z osy kluziště střílel Matt Grzelcyk. Hostující obránce netrefil branku. Domácí následně vyhodili na icing.
17:38'
Z pravé strany to zkusil z ostrého úhlu Sam Gagner. Puk je v náručí Jeremyho Swaymana.
17:08'
Tentokrát Detroit zastavil odpískaný ofsajd. Následuje poslední reklamní přestávka v úvodní části.
16:50'
Ránu Moritze Seidera z vrcholu pravého kruhu vyrazil Swayman. Domácí nadále drží pásmo.
16:26'
Erik Haula posílal puk před branku od zadního mantinelu. Tam ale byli jen obránci Red Wings.
15:07'
Od modré čáry nyní pálil Connor Clifton. Nedlejkovic vyrazil kotouč.
14:47'
Hosté vyrovnávají! Postarala se o to jejich elitní formace. Brad Marchand udržel v rohu kluziště puk proti dvojici hráčů v červeném. Hrací předmět si následně převzal Craig Smith, který ho nahrál před branku PATRICEMU BERGERONOVI a ten z první zamířil ke vzdálenější pravé tyčce z pohledu Nedeljkovice. Asistence: Craig Smith a Brad Marchand.
14:12'
Rána Brandona Carla z vrcholu pravého kruhu byla sražena vedle branky. Puk se následně vrátil k brankovišti Detroitu, kde ho pohotově přikryl Nedeljkovic. Čas na další reklamní pauzu.
13:41'
Trent Frederic přebíral kotouč těsně za modrou čarou v momentě, kdy už měl spoluhráče v útočném pásmu. Bruins je tedy pískáno postavení mimo hru.
13:11'
Nyní Nedeljkovic zpacifikoval zakončení Davida Pastrňáka. Následuje reklamní přestávka.
12:57'
Velká šance hostí! Craig Smith, který v první lajně Bruins nahradil Davida Pastrňáka, ztroskotal na Nedeljkovicovi.
11:28'
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Od modré čáry nahazoval puk na branku Danny DeKeyser. Jeho pokus tečoval jeden z bránících hráčů tak nešťastně, že kotouč propadl k TYLEROVI BERTUZZIMU a ten ho u tyčky pohodlně zametl do odkryté klece. Asistence: Danny DeKeyser a Dylan Larkin.
11:12'
David Pastrňák nedosáhl na přihrávku Taylora Halla. Pískáno další zakázané uvolnění v neprospěch Bostonu.
10:30'
Hosté se již dostali daleko od své branky a mohli tedy i vystřídat.
10:06'
Hosté se vymanili z tlaku Detroitu jen vyhozením na zakázané uvolnění. Hra se tak vrací před Swaymana, Medvědi navíc nemohou střídat.
09:43'
Od modré čáry vypálil Gustav Lindström. Ten však netrefil branku Bostonu.
09:17'
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení. Režie zatím nemohla nasadit ani reklamní přestávku.
08:06'
Vladislav Naměstnikov vyzkoušel z ostrého úhlu pozornost hostujícího brankáře Swaymana. Ten byl na místě.
06:59'
Fantasticky to udělal Charlie McAvoy, který od modré čáry cíleně nahodil puk do zadního mantinelu, od kterého se hrací předmět odrazil před brankoviště. Tam byl zcela volný Oskar Steen, jenž ale zblízka nepřekonal Alexe Nedeljkovice. Ten domácí podržel!
06:22'
Bruins jsou již v plném počtu.
06:18'
Z pravého kruhu střílel Robby Fabbri. Do akce musela vyrážečka Jeremyho Swaymana.
05:33'
Bertuzzimu unikl puk do středního pásma. Detroit to musí zkusit znovu.
04:38'
Hosté zaútočili i v oslabení. Rána Brada Marchanda z pravé strany však nenašla cíl.
04:20'
Tyler Bertuzzi byl zasažen do tváře hokejkou Tomáše Noska. Českému hráči se svezla hůl po náčiní soupeře. Nejednalo se tedy o úmysl. K dvouminutovému vyloučení ale dojít musí.
03:25'
Robby Fabbri naskočil na led z trestné lavice a hned jel spolu s Naměstnikovem na jediného obránce. Ani tentokrát to domácí nedokázali sehrát až do koncovky.
02:55'
Domácí fanoušci bučí na Brada Marchanda, který není v arénách soupeřů Bruins moc oblíbený. Po jeho nepřesné přihrávce vyrazili Red Wings do přečíslení 2 na 1. To ale skončilo nepřesnou přihrávkou na Naměstnikova.
02:18'
Domácí opět odpálili puk daleko od své branky. Zatím nepodařená přesilovka Bruins.
01:53'
Detroitu se podařilo vyhodit.
01:13'
Domácí Robby Fabbri vyrazil hokejku z ruky bránícímu Carlovi a dostal trest za nedovolené bránění.
00:27'
Patrice Bergeron prověřil Nedeljkovice bekhendovým zakončením z předbrankového prostoru. Brankář Detroitu musel poprvé zasahovat.
00:01'

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Oesterle – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – P. Suter, Naměstnikov, Fabbri – Zadina, Erne, M. Rasmussen – Gagner, Rowney, Veleno.
Trenér: Blashill

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo (A), M. Reilly, Clifton, Forbort – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – N. Foligno, Coyle, DeBrusk – O. Steen, T. Nosek, Frederic.
Trenér: Cassidy

Rozhodčí: St. Pierre, Nicholson – Pancich, Brisebois.
Detroit navíc bude chtít potvrdit úspěšnou domácí sérii, protože s Bostonem prohrál na svém ledě naposledy v únoru 2018. Od té doby vyhrál všech pět duelů, přičemž poslední tři v základní hrací době.
Bostonu by se hodilo, kdyby Patrice Bergeron zopakoval svou čtyřgólovou jízdu z prvního vzájemného utkání, které Bruins vyhráli na začátku listopadu 5:1. Ve druhém duelu na domácí půdě však skóroval jen David Pastrňák, zatímco Detroit i díky trefě Filipa Zadiny zvítězil 2:1.
Detroit si v noci z pátku na sobotu připsal domácí porážku 1:3 s Washingtonem, o které rozhodl dvěma trefami Alex Ovečkin. Red Wings tak pokračují v sérii, kdy střídají výhry s porážkami. Z posledních sedmi duelů však vyhráli jen dva, předtím však vyhráli pětkrát v řadě!

Na horské dráze se nachází také Boston, který i přes střelecké trápení Davida Pastrňáka sbírá body, přestože jeho koncovka patří k nejhorším na Východě. Obrana je ale druhá nejlepší po lídrovi z Caroliny, což řadí Bruins v konferenční tabulce na deváté místo právě za Detroit.
Všem fanouškům NHL přeji hezký večer! Nabitý novoroční program pokračuje od 19 hodin sérií zápasů, mezi kterými nechybí ani souboj mezi Detroitem a Bostonem.