NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Rangers - 31. března 2022   01:30

Detroit
Detroit
09:59' M. Rasmussen (Hirose, DeKeyser) • 17:23' J. Vrána (Seider) • 20:30' Bertuzzi (Seider, L. Raymond) • 45:56' Erne (M. Staal, P. Suter)
4:5
(2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)
Rangers
Rangers
03:23' Reaves   • 17:34' Chytil  (Nemeth, B. Schneider) • 32:15' Panarin  (Vatrano, Zibanejad) • 56:22' Kreider  (Panarin, A. Fox) • 61:44' Copp  (Panarin)
Detroit
O'Rourke, Luxmore – Smith, Galloway
Little Caesars Arena, Detroit
16 375 diváků
Rangers

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Tři hvězdy utkání
1. Andrew Copp (NYR) – 1+0
2. Moritz Seider (DET) – 0+2
3. Artěmij Panarin (NYR) – 0+3.
Kdo se postavil do brankoviště?
Alex Nedeljkovic (DET) – 29 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,3%, odchytal 61:34.

Alexandar Georgijev (NYR) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6%, odchytal 61:34.
Československá stopa v utkání
Filip Hronek (DET) – 0+0, -3 účast, 4 střely na bránu, 0 TM, čas na ledě 22:16
Jakub Vrána (DET) – 1+0, 0 účast, 3 střely na bránu, 0 TM, čas na ledě 15:41
Filip Zadina (DET) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, 0 TM, čas na ledě 08:43

Filip Chytil (NYR) – 1+0, 1 účast, 2 střely na bránu, 0 TM, čas na ledě 15:27
Na dnešní utkání si do Little Caesars Areny našlo cestu 16 375 diváků!
Bodyčeky: 21– 22.
Je za námi dnešní duel mezi Detroitem Red Wings a New Yorkem Rangers, který dospěl až do prodloužení, ve kteréM o výhře a zisku dvou bodů pro hosty Andrew Copp. K radosti českých fanoušků byli v tomto duelu výrazně vidět i Češi, naskočilo hned čtyři a dva z nich se dokázali dokocne prosadit! Střelecky uspěli Jakub Vrána na domácí straně a Filip Chytil na hostující straně, který po zápase má zřejmě větší důvod k radosti. Velký podíl na dnešní výhře hostů má také útočník Artěmij Panarin, jenž k jedné brance přidal ještě dvě nahrávky.

Rangers tak přidávají na svoji pažbu čtvrté vítězství v řadě, v úspěšném tažení budou chtít pokračovat i v noci z pátka na sobotu, kdy je čeká na domácím ledě rival New York Islanders. Pro Detroit jde naopak o čtvrtou porážku v řadě, sérii budou chtít Red Wings zlomit také z pátka na sobotu, kdy vyzvou Ottawu Senators.
61:44'
Rangers právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Skvěle to sehrála dvojIce Artěmij Panarin a ANDREW COPP, který přesnou střelou rozhoduje o výhře hostujícího celku! Asistence: Artěmij Panarin.
60:59'
Po dobré kombinaci Rangers se kotouč od mantinelu odrazil na hůl Coppa, který nedokázal trefit poloodkrytou branku!
60:42'
Larkin se snažil prodrat přes Foxe, ten mu však dokázal zabránit ve střelbě.
60:01'
Jako první se kotouče ujímají domácí.
60:01'
Třetí část přinesla stejný scénař jako druhá třetina. Oba celky přidaly na své konto po jedné trefě. Ve 46. minutě opět překlopil na domácí stranu Adam Erne. Reagovat dokázali Rangers tři minuty před koncem základní hrací doby, kdy využil přesilovou hru Chris Kreider. Po šedesáti minutách je skóre nerozhodné, čeká nás tedy nadstavba v podobě prodloužení a případně i samostatných nájezdů!
60:00'
59:26'
Fox hledal nastřelovanou střelou před brankou své spoluhráče. Poskakují kotouč nedokázal nikdo z hostujících hráčů usmítit za záda Nedeljkovice!
59:11'
Mezi obránci se dokázal protlačit Filip Chytil, který následně prověřil domácího brankáře backhandovým pokusem. Dalším dobrým zákrokem Nedeljkovic podržel svůj celek.
59:05'
Zadovkou hledal Veleno své spoluhráče před brankou. Do jeho nabídku mu však sáhl Chytil, který celý úmysl překazil.
58:17'
Po nabídce Zibanejada se kotouč dostal na hůl Vatrana, jehož přízemní střelu vyrážečkou likviduje Nedeljkovic!
56:22'
Máme srovnáno! Autorem vyrovnávací trefy je CHRIS KREIDER, který zužitkoval nahrávku Panarina v přesilové hře. Asistence: Artěmij Panarin a Adam Fox.
55:47'
Podruhé v zápase míří na tretsnou lavici domácí Lindström, který se provinil vysokou holí proti Huntovi. Využijí Rangers nabízenou příležitost?
55:47'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Gustav Lindström – 2 min., vysoká hůl).
55:29'
Nahození Foxe tečoval těsně před domácím brankáře Kreider. Nedeljkovic včas stihl vytasit svoji vyrážečku a drží domácí celek.
54:29'
Dvěma těžkými zákroky zachránil Nedeljkovic vedení domácích. Hunt ani Motte si na domácího brankáře nepřišli.
53:01'
Tečovaná střela Lafreniera se odrazil přímo k volnému Lindgrenovi, který svoji ránu poslal přímo do lapačky domácího strážce svatyně.
52:26'
Lafreniere je na ledě, oba celky v plném počtu.
51:13'
Bertuzzi se snažil proháčkovat mezi hostujícími hráči, což nebyl nejlepší nápad. Rangers se osvobozují.
50:41'
Tvrdá dělovka Seidera končí v lapačce Georgijeva.
50:26'
Na trestnou lcvici usedá Lafreniere, domácí mají dobrou možnost k navýšení vedení.
50:26'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Alexis Lafreniere – 2 min., podrážení).
49:58'
Díky rychlé kombinaci se mezi kruhy zjevil volný Veleno. Domácí útočník však zcela nepochopitelně hledal volného spoluhráče v horším střeleckém úhlu, čímž zmařil šanci domácích.
48:58'
Ve středním pásmu si protihráče našel Seider, který poslal jednoho z hostujících útočníků čistým hitem k zemi.
47:09'
Sám na Nedeljkovice v domácí brance se hnal Motte, se svým backhandovým zakončením proti domácímu brankáři neuspěl.
45:56'
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí jdou opět do vedení! Rána Staala od modré zasáhla pouze brusli ADAMA ERNEHO, který se následně dokázal nejrychleji zorientovat a backhandovou střelou překonat brankáře hostí. Asistence: Marc Staal a Pius Suter.
45:51'
Rychlost nabral ve středním pásmu Veleno, který se následně dokázal zbavit svého strážce. Celé akci chyběl pouze gól, Georgijev si totiž proti jeho zakončení dobře vyjel a zneškodnil jeho pokus.
43:31'
Hru uklidňuje Seider, který za svojí brankou počká, než si ostatní spoluhráči vystřídají.
42:46'
Nepřesná nahrávka Vrány zahání domácí celek zpět až ke svému brankáři.
41:58'
Na ledě zůstává ležet po kontaktu s Goodrowem Sam Gagner. Domácí útočník s doprovodem lékařů těžce opouští ledovou plochu.
41:30'
Fox se dokázal zbavit svého strážce a následně uvolnit do dobré šance Coppa. Hostující útočník zkusil překvapit Nedeljkovice z velkého úhlu. Domácí brankář však dokázal utěsnit všechny mezírky v postavení.
41:05'
Bertuzzi nabízel kotouč na teč pro Larkina. Pokus domácího kapitána neměl patřičnou razanci, Georgijev s ním neměl větší problém.
40:01'
Všichni aktéři dnešního duelu jsou zpět na ledové ploše, třetí část za malou chvilku odstartuje!
Bodyčeky: 13– 18.
Druhé dějství je minulostí. Během druhé periody jsme viděli na obou stranách po jedné trefě. Nejprve opět vedení na stranu domácích přisoudil těsně po startu třetiny Tyler Bertuzzi. Odpověď si hosté přichystali na 33. minutu, kdy srovnal stav na 3:3 Artěmij Panarin. Dokáže jeden z týmů zvrátit ve třetí části vedení na svoji stranu, nebo se dočkáme nastaveného času?
40:00'
39:38'
Lindström je zpět na ledě. Přesilová hra se svěřencům trenéra Gallanta využít nepodařila.
39:22'
Dobrou práci odvádí v oslabení Sundqvist, který otravuje rozehrávku hostů, čímž dělá Rangers velké problémy.
38:45'
Zibanejad našel krásně volného Panarina, který při nápřahu netrefil kotouč, domácí se osvobozují.
37:38'
Lindström si počínal nedovoleně v souboji s Lafrenierem, přesilovka hra pro hosty.
37:38'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Gustav Lindström – 2 min., hákování).
36:52'
Po střele Foxe od modré čáry ztratil Nedeljkovic na nějakou dobu kotouč z dohledu. Nejlépe se však před domácí brankou zorientoval Seider, který puk sebral do své moci a dostal ho do bezpečí.
36:21'
Další střelecký pokus od aktivního Jakuba Vrány. Georgijev však na jeho pokus viděl a dokázal ho vyrážečkou dostat do bezpečí.
35:11'
Suter zadovkou nahazoval kotouč před branku, jeho myšlenka se však nepotkala s pochopením jeho spoluhráčů, jež vyrazili střídat.
34:10'
Tlak Red Wings ukončen dělovkou Staala, která končí v lapačce strážce hostující svatyně. Následuje komerční pauza.
33:11'
Po zisku kotouče za brankou se dostal ke kotouči Bertuzzi, který ještě hledal lépe postaveného Seidera. Jeho rána bez přípravy těsně minula hostující branku v dobré příležitosti!
32:15'
Hosté srovnávají stav! Nahozený kotouč dokázal získat za brankou Vatrano, který ho okamžitě předložil před branku, kam si sjel ARTĚMIJ PANARIN, jenž přesnou ranou srovnává stav zápasu! Asistence: Frank Vatrano a Mika Zibanejad.
31:46'
Téměř minutu drželi Rangers svého soupeře v jeho třetině. Celému tlaku však chybělo to nejdůležitější, tedy střelba.
30:20'
Hra se nám teď výrazněji otevřela. Ani jeden z týmů však nedokázal zužitkovat žádnou z nadějně vypadajících příležitostí.
29:58'
Přečíslení Red Wings tři na dva končí hned v počátku díky nepřesné nahrávce Hiroseho.
28:59'
Hronek si vyměnil kotouč s Raymondem. Český obránce ve službách Red Wings se následně tlačil do zakončení, na poslední chvíli však do přihrávky Raymonda sáhl Georgijev svojí holí.
27:34'
Ke střele se tlačil hostující kanonýr Kreider. Jeho střela přes obránce však nepatřila k těm nejpřesnějším, Nedeljkovic zasahovat nemusel.
26:59'
Při tlaku hostů Marc Staal raději vyhazuje kotouč přes všechny čáry, hra se nám vrátí zpět před domácí branku.
26:30'
Laxní přihrávka od Goodrowa ukončuje snažení Rangers v útočné třetině.
25:34'
Inidividuálně se pokoušel prodrat přes protihráče Motte. Marc Staal však nepustil hostujícího útočníka za svá záda.
25:02'
Po nabídce Motteho zpoza branky se k zakončení dostal Reaves. Jeho rychlou střelu dokázal Nedeljkovic nadvakrát zlikvidovat.
24:57'
Rána Panarina Nedeljkovic vyrazil pouze na sebe, následná dorážka Motteho orazítkovala pouze oblouk konstrukce branky.
24:07'
Po nepřesné nahrávce tu máme zakázané uvolnění domácího celku, po kterém se hra stěhuje zpět před Nedeljkovice.
23:33'
Střela Vatrana z pravé strany končí v náručí Nedeljkovice, následuje komerční pauza.
23:10'
Další nahození tentokráte obstaral Lindström. Jeho nabídka před brankou nenašela kýženého adresáta.
22:51'
Nahození Gagnera vyrazil Georgijev pouze před sebe, Vrána však dorazit kotouč nedokázal.
22:23'
Před brankou domácích se na chvilku zjevil úplně sám Panarin. Hostující útočník však čekal s kotoučem na holi tak dlouho, než ho o něj domácí obránci obrali.
21:32'
Po pravém mantinelu se prodral přes obránce Andrew Copp. Hostující útočník následně zvolil zakončení backhandem, který však Nedeljkovice nezaskočil.
20:30'
Domácí využívají další přesilovku! Seider vybídl ke střele TYLERA BERTUZZIHO, který tvrdou ranou překonává potřetí v zápase Georgijeva. Asistence: Moritz Seider a Lucas Raymond.
20:01'
Do druhé třetiny vstupují s téměř celou přesilovou hrou domácí. Vezmou si zpět na svoji stranu opět vedení?
20:01'
Oba celky jsou zpět na ledové ploše, jdeme na druhou část!
Bodyčeky: 5– 8.
Máme za sebou úvodní třetinu zápasu, ve ktevé jsme viděli hned čtyři branky, dvě na obou stranách. K české radosti se o polovinu z nich postarali čeští zástupci. Ve 18. minutě dokázal nejprve využít přesilovou hru a překlop vedení na stranu Red Wings Jakub Vrána. Na svého krajana však dokázal hned za jedenáct sekund reagovat přesným zásahem Filip Chytil. Úvodn třetina zápasu diváky bavil. Uvidíme, jak tomu bude v dalších dvou periodách.
20:00'
19:54'
McKegg se provinil proti pravidlům, za což si odpyká dvouminutový trest
19:54'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Greg McKegg – 2 min., podrážení).
19:39'
Po přiťuknutí Erneho pálil Seider. Dělovka domácího obránce orazítkovala pouze mantinel za brankou.
18:58'
Dvakrát během několika chvil dostal nabito Vatrano. Ani jedna z ran hostujícího útočníka však nezamířila mezi tři tyče domácí branky.
17:34'
Hosté rychle odpovídají! Podruhé v zápase se prosazuje český hráč! Dělovku Nemetha od modré čáry dokázal tečovat mimo dosah domácího brankáře FILIP CHYTIL. Asistence: Patrik Nemeth a Braden Schneider.
17:23'
Domácí využívají přesilovou hru! JAKUB VRÁNA dostal dostatek prostoru ke střelbě, čehož využil náramně. Střelou mezi betony nachytal Georgijeva. Asistence: Moritz Seider.
16:54'
Po rychlé kombinaci hledal Larkin před brankou volného Bertuzziho. Na poslední chvíli do jeho přihrávky sáhl obětavě Trouba.
16:14'
Po zaváhání domácích se řítil sám na Nedeljkovice McKegg. Jeho zakončení jednou rukou však úspěšné nebylo.
16:02'
Po delší kombinaci našel Hronek Flipa Zadinu. Jeho tvrdou dělovku dokázal hostující brankář vyrazit maskou.
15:26'
Copp podrazil svého protihráče. První přesilovou hru si zahrají Red Wings.
15:26'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Andrew Copp – 2 min., podrážení).
14:41'
Šikovnou žabičkou našel přes celou šířku útočné třetiny Panarin Copp. Nováčka v kádru hostů však zradilo zpracování.
14:12'
Od modré čáry nahazoval kotouč Schneider. Jeho nahozený pokus dokázal na poslední chvíli zablokovat Walman. Následuje komerční přestávka.
11:37'
Schneider společně se spoluhráči překombinoval útočnou akci Rangers. Kotouč po nepřesné přihrávce končí až u hostujícího brankáře.
10:41'
Poprvé v zápase o sobě dal vědět hostující obránce Adam Fox, který vypálil na domácí branku povedenou střelu. Nedeljkovic však na jeho pokus vidě a dokázal ho udržet v náruči.
09:59'
Domácí srovnávají! Ke střele se dostal od levého kruhu MICHAEL RASMUSSEN, jehož rána propadla hostujícímu brankáři až do branky. Tohle si asi za rámeček Georgijev nedá. Asistence: Taro Hirose a Danny DeKeyser.
09:53'
Ve středním pásmu nabral rychlost Gagner, který následně vzdušnou přihrávkou hledal najíždějící spoluhráče. Kotouč však dokázal ze vzduchu ukradnout Nemeth, který ho dostává do bezpečí.
08:52'
Domácí přidávají na aktivitě, na delší čas opět uzamkli Rangers v jejich třetině. Větší příležitost si však nedokázali vypracovat.
07:34'
Dobrou práci s hokejkou předvedl Georgijev, který zachytil nahozený kotouče a přesně rozjel novou útočnou akci Rangers.
06:58'
První větší nápor domácích, který vyvrcholil střelou Filipa Zadiny. Český útočník v barvách domácícho celku však trefil pouze do brusle hostujícího obránce Nemetha.
06:11'
Dlouhou pasáž bez přerušení raději ukončuje podržením kotouče Nedeljkovic, na kterého se již řítila ofenzivní letka hostů.
05:34'
Dobrou průnikovou přihrávkou hledal Fox své spoluhráče mezi obránci. Dobrým návratem se však blýskl Staal, kterou situaci dokázal zneškodnit.
04:49'
Red Wings nezačali zápas ideálně. Většinu času tráví kotouč na holích hostů, domácí se nedokáží vymanit z tlaku.
03:23'
Hosté jdou rychle do vedení! RYAN REAVES se prodral podél levého mantinelu. Jeho první zakončení ještě dokázal zblokovat Hronek, kotouč se však k hostujícímu hráči odrazil zpět, a to už se nemýlil. Bez asistence.
02:59'
Ven z branky musel Georgijev, který rozehrál kotouč před najíždějícími domácími útočníky.
02:34'
Nahození Trouby tečoval před brankou Lafreniere. Nedeljkovic se včas dokázal zorientoval a tečovaný pokus zlikvidovat.
01:23'
Po vzdušné nabídce od Trouby se ke kotouči dostal Kreider, který hledal ještě před brankou najíždějící spoluhráče. Přihrávka hostujícího útočníka však kýžené adresáty před domácí brankou nenašla.
00:22'
Jako první se snažill proniknout do útočné třetiny Chytil, dobře zapracoval DeKeyser, jenž českého útočníka rychle obral o kotouč.
00:01'
Úvodní buly zápasu dopadlo vítězně pro hostující Rangers, kteří se okamžitě vrhají kupředu.
00:01'
Všechny formality máme za sebou. Nic nebrání tomu, aby dnešní duel odstartoval!
Oba celky jsou již na ledové ploše Little Caesars Arena. Následuje hymna USA.

Detroit Red Wings: Nedeljkovic – Seider, DeKeyser, Hronek, M. Staal (A), Walman, G. Lindström – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Gagner, Veleno, J. Vrána – Sundqvist, P. Suter, Erne – Zadina, M. Rasmussen, Hirose.
Trenér: Jeff Blashill

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, B. Schneider, Nemeth – Vatrano, Zibanejad (A), Kreider – Motte, Copp, Panarin – Goodrow, Chytil, Lafreniere – Reaves, Dryden Hunt, McKegg.
Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: O'Rourke, Luxmore – Smith, Galloway.
Česká a slovenská stopa
Filip Hronek (DET) – 62 zápasů, 32 bodů (5+27)
Jakub Vrána (DET) – 10 zápasů, 8 bodů (6+2)
Fllip Zadina (DET) – 63 zápasů, 20 bodů (8+12)
Libor Hájek (NYR) – 16 zápasů, 1 bod (0+1)
Filip Chytil (NYR) – 55 zápasů, 28 bod (6+12)
New York Rangers
Velmi vydařenou základní část prožívá prozatím New York Rangers. Svěřenci trenéra Gallanta se po odehraných sedmašedesáti duelech nacházejí na 3. příčce Východní konference se ziskem jedenadevadesáti bodů. Je tedy jasné, že Rangers mají v letošní sezoně ty nejvyšší cíle, což potvrdili i na nedávno skončené uzávěrce přestupů. Do New Yorku se přesunuli hráči jako Andrew Copp, Tyler Motte, obránci Nick Merkley či Justin Braun. Nejvýraznějším jménem je zřejmě Frank Vatrano, který se v dresu nového zaměstnavatele blýskl během sedmi duelů hned pěti přesnými zásahy. Dobře namazanému stroji jménem New York Rangers se daří i v posledních duelech, když z posledních pěti duelů zvítězili hned čtyřikrát. Aktuálně drží Rangers sérii tří vítězných zápasů v řadě, přidají čtvrtý korálek do sbírky v dnešním duelu?

Detroit Red Wings
Po slibném rozjedu přišel postupný propad. Takový průběh sezony prožívá Detroit. Red Wings se však po několika letech dokázali odlepit ode dna tabulky. Draftovaní hráči se pomalu prosazují do sestavy trenéra Blashilla, další nadějní prospekti na svoji šanci ještě čekají. To prorokuje Red Wings velmi zajímavou budoucnost. Aktuálně však Red Wings okupují se ziskem šedesáti bodů jedenáctou pozici ve Východní konferenci. Na play-off ztrácí Detroit aktuálně čtyřiadvacet bodů. Je tedy jasné, že pro letošek se ještě vyřazovací boje Red Wings týkat nebudou. Detroitu se navíc v posledních duelech moc nedaří. Z deseti posledních duelů zvítězil tradiční celek z Michiganu pouze dvakrát. Vrcholem všeho byla vysoká porážka na ledě Pittsburghu 2:11 v posledním utkání. Dokáží vysokou porážku Red Wings odčinit na svém ledě?

Lucas Raymond – 49 bodů, 20+29
Zdravím všechny fanynky a fanoušky vrcholového hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové soutěže na světě NHL. Tentokrát svedou bitvu mezi sebou celky Detroit Red Wings a New York Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.