NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Kings - 31. března 2022   03:30

Edmonton
Edmonton
07:24' Ceci (McDavid) • 18:08' Draisaitl (Hyman, Kulak) • 25:07' McDavid  • ' Draisaitl
4:3
(2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

2:0 (SN)

Kings
Kings
02:46' Edler  (Grundström) • 25:54' Byfield   • 26:08' Grundström  (Danault, Edler)
Edmonton
Joannette, Hebert – Pancich, Murchison
Rogers Place, Edmonton
16 472 diváků
Kings

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Edmonton dnes bere dva body za výhru po nájezdech. První branku utkání vstřelil hostující Alexander Edler, ale góly Codyho Ceciho a Leona Draisaitla Olejářům přisoudily vedení po prvních dvaceti minutách. Branka Connor McDavida dokonce domácí poslala do dvoubrankového vedení, ale Quinton Byfield a Carl Grundström náskok smazali. Poté jsme 38 minut čekali na další branku, která tedy padla až v nájezdech. Dovednostní disciplínu rozhodla dvojice Leon Draisaitl a Connor McDavid. Edmonton tak vyhrál 4:3 po nájezdech.
Statistické okénko

Střely na bránu: 33 – 41 | Přesilová hra: 0/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?

Mikko Koskinen (EDM) – 38 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,7%, odchytal 65:00
Jonathan Quick (LAK) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 65:00

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Connor McDavid (EDM) – 1+1
2. Mikko Koskinen (EDM) – 38 zákroků
3. Carl Grundström (LAK) – 1+1
V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Autorem vítězné branky je LEON DRAISAITL.
Anže Kopitar blafák nedotáhl, a proto už po dvou sériích je jasno. Edmonton vyhrává.
Connor McDavid si s Quickem pohrál opravdu parádně. Pokud teď Kopitar nedá, domácí zvítězí.
Viktor Arvidsson to možná překombinoval. Dlouho váhal, ale nakonec mu bekhendová klička nevyšla.
Leon Draisaitl se prosadil. Kotouč si rychle stáhl do forehandu a dal gól.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení, ve kterém se hra ani jednou nepřerušila, nerozhodlo. Kdo získá dva body, to se dozvíme až při nájezdech.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:34'
Edmonton byl aktivní i o pár sekund později, ale branku nedal. Vypadá to, že dnešní zápas rozhodnou nájezdy.
64:09'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. McDavid ale svou šanci prováhal.
63:46'
Kopitar hledal Kempeho, kterému ale touš přeskočil hokejku. Zakončení tedy nepřišlo.
63:19'
Ryan McLeod se dostával do střelecké pozice, ale obránci jej zastavili. Vypadalo to na podrážení, ale rozhodčí ruku nezvedli.
62:42'
Hosté teď zazvonili o tyč! Rozhodně nebyli daleko k tomu, aby rozhodli.
62:19'
Na druhé straně se do šance dostával Viktor Arvidsson. Kotouč se mu od brusle ale neodrazil zrovna příhodně.
61:45'
Poprvé se v prodloužení připomněl McDavid, který se protáhl až před bránu. Forehandová klička mu nevyšla.
61:12'
Zadovka Ryana Nugent-Hopkinse adresáta nenašla. Hosté stačili situaci dobruslit.
60:43'
Leon Draisaitl teď dobře zapracoval směrem dozadu, jinak by se jeden z hostujících hráčů dostal do úniku.
60:20'
Tobias Björnfot měl první šanci v prodloužení. Jeho rána zápěstím těsně minula horní tyč.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku po 3. třetině: 30 – 39
Šedesát minut o majiteli dvou bodů nerozhodlo, a proto za okamžik půjdeme do prodloužení. Na branku čekáme už dlouhých 33 minut, poněvadž všechny trefy padly v první polovině utkání.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:31'
Kane bojuje u mantinelu. Touš sice není vidět, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.
59:00'
Rozběhla se nám poslední minuta třetí třetiny. Kotouč drží ve své moci domácí hokejisté.
58:12'
Olli Määttä nedopřál soupeři u mantinelu ani kousek prostoru. I díky poctivé práci zkušeného Fina se těžiště hry dostalo do středního pásma.
57:26'
V posledních sekundách to vypadá, že více se za rozhodnutím v řádné hrací době ženou domácí.
57:00'
Domácí nyní měli svou zřejmě největší šanci ve třetí třetině. Po dobré práci Leona Draisaitla se k zakončení dostal Kailer Yamamoto. Quick předvedl vynikající zákrok.
56:27'
Čtvrtá formace Oilers předvedla poměrně dobré střídání. Přihrávku Foegeleho zpoza brány si ale Derek Ryan nenašel.
55:32'
Je vidět, že si oba týmy už dávají pozor na svou defenzivní činnost. Určitě by nebylo překvapením, kdyby tento duel doputoval až do prodloužení.
54:44'
Evan Bouchard se připomněl střelou příklepem z vrcholu pravého kruhu. Quickova vyrážečka byla pozorná.
54:07'
Kulak vystřelil ihned po tom, co přejel útočnou modrou čáru. Máme tady poslední reklamní přestávku tohoto utkání. Po ní už půjdeme do úplného závěru třetí třetiny.
53:44'
Kopitar oslovil Kempeho, který to zkusil bekhendem z poměrně těžké pozice. Koskinen raději přikryl touš ve své lapačce.
52:59'
Jesseho Puljujärviho nastartoval Connor McDavid. Prvně jmenovaný ještě hledal u zadní tyče Kanea, kterému ale pár centimetrů k lepší pozici chybělo.
52:21'
Nahození ještě ze středního pásma hostující brankář ukryl v lapačce. Hra je opětovně přerušena.
52:01'
Osm minut před koncem řádné hrací doby tady máme komerční pauzu.
51:22'
Oba celky už hrají v plném počtu.
51:17'
Mikko Koskinen teď pořádně zahrál na nervy domácích příznivců. Rozehrát se mu nepodařilo a poté musel rybičkou zastavovat šanci Los Angeles.
50:42'
Edmonton je při hře 4 na 4 aktivnějším týmem. Už za chvíli se ale Anže Kopitar vrátí na ledovou plochu.
50:04'
Do skvělé pozice se dostal Leon Draisaitl, jenž hledal prostor mezi betony. Jonathan Quick zastavil nebezpečí.
49:36'
Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách. Mikko Koskinen si pořádně musel hlídat prostor u brankoviště.
49:22'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zach Hyman – 2 min., vysoká hůl).
48:55'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., držení).
48:35'
Nahozený kotouč v podání domácích byl sražen do ochranné sítě.
47:51'
Edler založil akci, kterou o pár sekund později sám i zakončil. Možná to spíše byla pobídka k teči, ale hostům chybělo jen pár centimetrů.
47:10'
Po icingu se bude vhazovat před Koskinenem. Je dost možné, že Edmonton ještě ve třetí periodě pořádně nevystřelil.
46:36'
Kupari hledal u zadní tyče Vilardiho, ale Koskinen se výtečně přesunul. Zkušený brankář svůj celek pořádně podržel.
46:06'
Warren Foegele byl tvrdě seslán k zemi. Podle rozhodčích se jednalo o čistý zákrok. Fanoušci samozřejmě bučí.
45:36'
Troy Stecher zkusil štěstí nahozením od modré čáry. V posledních sekundách mají Kings více ze hry.
45:18'
Moore se už už dostával do celkem příhodné pozice, jenže puk vůbec netrefil. V tomto ohledu byl záhy přesnější Phillip Danault, avšak Mikko Koskinen si poradil.
44:33'
Carl Grundström se připomněl akcí na levé straně kluziště. Vybízel volnějšího spoluhráče u modré čáry, ale střela při této akci na řadu nepřišla.
43:40'
Leon Draisaitl obkroužil klec a následně bekhendem zakončil. Jen těsně minul prostor u zadní tyče.
43:17'
Alex Iafallo byl u vyhozeného kotouče až jako druhý, a proto muselo být odpískáno zakázané uvolnění Los Angeles.
42:32'
Už po návratu na led se do hry zapojil Kane, který si ale jednoruč neobhodil bránícího hráče.
41:50'
Koskinen předvedl další zákrok, po kterém se Edmonton osvobodil vyhozením přes všechny čáry.
41:29'
Arthur Kaliyev se objevil úplně sám mezi kruhy, odkud pohotově zápěstím tlačil touš nahoru. Mikko Koskinen se však lapačkou činil.
41:15'
Úvodní minutu oslabení domácí přečkali bez úhony. Králové posílají na led čerstvé síly.
40:19'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evander Kane – 2 min., krosček).
40:01'
Především první polovina druhé třetiny nabídla opravdu vzrušující podívanou. Domácí vedli díky trefě McDavida o dva góly, ale Králové během pár sekund vyrovnali Quintonem Byfieldem a Carlem Grundströmem. Ve 31. minutě to sice vypadalo, že Oilers znovu půjdou do vedení, ale jejich radost zastavila trenérská výzva. V závěru prostředního dějství domácí nevyužili přesilovku, takže po čtyřiceti minutách platí stav 3:3.
Střely na branku po 2. třetině: 19 – 22
40:00'
39:19'
Tuto přesilovku si domácí za rámeček nedají. Ani jednou při ní nevystřelili mezi tři tyče.
39:01'
Kotouč si přebral Kane, jenž hledal spoluhráče mezi kruhy. Tam ale znovu pohotově zapracovali hosté.
38:22'
Barrie zakládá další útočnou akci. První část početní výhody se Edmontonu vůbec nepodařila.
37:29'
Křížná přihrávka směřující na levý kruh přesná nebyla. Puk získali hosté a následně jej přes všechny čáry posunuli až ke Koskinenovi.
37:19'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Rasmus Kupari – 2 min., držení).
37:09'
Domácí teď mají ponechanou výhodu. Na konci prostřední periody ještě budou hrát přesilovku.
36:03'
O kotouč se nyní svádí důrazný souboj v rohu kluziště. Vybojují černou gumu jako první domácí?
35:14'
Individuální akce Leona Draisaitla nebyla vůbec špatná. Edmontonská hvězda hledala z pravé strany mezírku mezi betony, ale Jonathan Quick si tento prostor pokryl.
34:33'
Viktor Arvidsson přistrčil Mooreovi, jehož pokus ale finského gólmana ve službách Oilers příliš nevystrašil.
34:00'
Kulakova střílená pobídka adresáta nenašla. Dopředu tak mohou hokejisté v bílých dresech.
33:31'
Stejný hráč si protáhl střídání a poté prověřil z pravého kruhu Koskinena. Domácí brankář hrudí zasáhl.
33:03'
Alex Iafallo se ve vlastním pásmu dostal do úzkých. Celou situaci ale dokázal zvládnout.
32:25'
Hokej ve druhé třetině ale musí bavit. Hra se rychle překlápí ze strany na stranu, sledujeme velké příležitosti.
31:44'
Hostující obránci nyní zázračně vytáhli kotouč ze svého brankoviště. Už to vypadalo, že Hyman bude jen doklepávat po vynikající práci Kailera Yamamota.
31:17'
Domácí jsou však při chuti a znovu jsou v útočném pásmu poměrně aktivní.
30:25'
Edmonton už slavil další vstřelenou branku, ale trenérská výzva Todda McLellana radost domácích zastavila. Jesse Puljujärvi se při střele Connora McDavida objevil v brankovišti a Quickovi bránil v zákroku.
30:06'
Evander Kane vybízel spoluhráče mezi kruhy. Tomu však chyběl do střelecké pozice zhruba krok.
29:39'
Hra je zastavena kvůli postavení mimo hru. Na řadu přichází první komerční pauza ve druhé periodě.
29:14'
Olli Määttä s velkým přehledem posunul obloučkem černou gumu do středního pásma. Oba celky si teď hledají co nejvýhodnější střelecké pozice.
28:39'
Viktor Arvidsson měl za sebou už dlouhé střídání, a proto za červenou čárou jen nahodil do útočné zóny.
28:03'
Hra se nyní z obou stran trochu uklidnila. Jde však vidět, že domácí jsou poměrně zaskočení.
26:08'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné! Třetí gól během poslední minuty je na světě. Během krátké chvíle Králové smazávají dvoubrankovou ztrátu. CARL GRUNDSTRÖM se obtočil zpoza brány a od zadní tyče dostal kotouč za brankovou čáru. Důraz na brankovišti se hostům vyplatil. 3:3. Asistence: Phillip Danault a Alexander Edler.
25:54'
O pár sekund později ale máme sníženo. Důslednou práci v útočném pásmu předvedl QUINTON BYFIELD, jenž se mezi kruhy rychle otočil a poslal puk přesně k tyči. 3:2. Bez asistence.
25:07'
Edmonton právě vstřelil branku!
Největší hokejová hvězda současnosti se připsala svůj stý kanadský bod v letošní sezoně. CONNOR MCDAVID se nejprve dostal do útočného pásma, poté přihrál Nurseovi. Ke kotouči se ale opět dostal McDavid, jehož pobídku si do sítě srazil Alex Iafallo. 3:1. Bez asistence.
24:41'
Connor McDavid předvedl nádhernou akci. Protáhl se mezi třemi bránícími hráči a těsně před Quickem zakončoval bekhendem kousek nad horní tyč.
23:19'
Kempe se prodral do útočného pásma, ale následná pobídka směrem k modré čáře obránce spíše zahnala. Proto z toho bylo jen nahození do rohu hrací plochy.
22:32'
Gabriel Vilardi předvedl výborné vedení kotouče, po kterém bekhendem tlačil puk nahoru. Rána mezi tři tyče z toho ale nebyla.
21:46'
Alex Iafallo tvrdě vypálil z prostoru mezi kruhy. Koskinen dal betony ale poměrně rychle k sobě, a proto další branku nedostal.
21:02'
Leon Draisaitl se parádně protáhl až do střelecké pozice těsně před brankovištěm, ale přední tyč netrefil.
20:22'
Po dvaceti sekundách druhé periody Quick nerozehrál úplně nejlépe. Proti pohotovému zakončení Kanea se ale stihl vrátit mezi tři tyče.
20:01'
Hosté se poměrně rychle v tomto utkání dostali do vedení, ale poté branky Ceciho a Draisaitla překlopily skóre na stranu Edmontonu. Rozhodně se nedá říct, že by Olejáři zatím byli lepším týmem. Sledujeme vyrovnanou partii, která se nakonec může překlopit na obě strany.
Střely na branku po 1. třetině: 11 – 15
20:00'
19:16'
Poslední minuta první periody začíná v obranném pásmu Edmontonu. Dokáží se hosté ještě dostat do střelecké pozice?
18:08'
Za tento gól může LEON DRAISAITL poděkovat Zachu Hymanovi. Druhý jmenovaný si pokryl kotouč, parádně objel bránu a poté ještě lépe přes brankoviště oslovil u zadní tyče stojícího německého kolegu. Draisaitl doklepával do prázdné brány. 2:1. Asistence: Zach Hyman a Brett Kulak.
17:52'
Leon Draisaitl bekhendem pořádně vystrašil hostujícího brankáře. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po Quickově pravici.
17:23'
Na druhé straně to zkoušel z nulového úhlu Rasmus Kupari. Koskinen se přitlačil k bližší tyči a ramenem bez větších potíží zakročil.
16:45'
Quick stačil odehrát kotouč těsně před Jessem Puljujärvim. Gólman Kings tedy zažehnal nebezpečí.
16:12'
Moore našel u modré čáry volného Jordana Spenceho. Zadák s číslem 53 na zádech už mohl střílet, ale nakonec se rozhodl ještě přihrávat. Bohužel pro něj, teč v předbrankovém prostoru nepřišla.
15:35'
Sledujeme pasáž, ve které se celkem často přerušuje. Nyní kotouč po teči poskočil až mezi diváky.
15:02'
Oba týmy dlouho bojovaly o každý centimetr ledu. Nakonec se k ráně od modré čáry odhodlal Sean Durzi, jenž ale Koskinena nikterak nepřekvapil.
13:46'
Dvojice domácích hokejistů se dostala do přečíslení. McDavid ještě vybídl Kanea, který však těsně minul zadní tyč.
13:11'
Quick musel nadvakrát dávat pozor. Ránu obránce Nurseho vyrazil před sebe a následně se puk snažil doklepnout McDavid.
12:43'
12:24'
Dvacet sekund před koncem přesilovky se Koskinen natáhl na brankovišti jak široký, tak dlouhý. Obrovskou šanci měl na holi Gabriel Vilardi.
12:15'
Krátce po vhazování zkusil štěstí Viktor Arvidsson, který zamířil jen do Koskinenovy hrudi.
11:56'
Koskinen toho proti střele Kempeho z levého kruhu mnoho neviděl. Finský brankář nakonec zasáhl vyrážečkou.
11:32'
Teď už však Ceci svůj tým osvobodil alespoň tím, že puk posunul do středního pásma.
11:09'
Nurse nevyhodil černou gumu z vlastního pásma. Los Angeles může rozjet svůj přesilovkový kolotoč.
10:43'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., vysoká hůl).
09:48'
Anže Kopitar získal trvaleji kotouč na svou hokejku. Poté puk posunul k modré čáře, odkud nepřesně pálil Jacob Moverare.
09:00'
Quinton Byfield v útočné akci pokračovat nemohl, neboť byl na mantinel natlačen důraznými zadáky.
07:24'
Olejáři celkem brzy dorovnávají svou ztrátu. Leon Draisaitl zabojoval u mantinelu, přičemž v akci pokračoval Connor McDavid, jenž oslovil zpoza brány v mezikruží CODYHO CECIHO. Obránce Edmontonu zavěsil precizně do šibenice. 1:1. Asistence: Connor McDavid.
06:40'
Rána Foegeleho byla sražena do ochranné sítě. Pokračovat budeme po komerční pauze.
05:33'
Chvíli po vhazování protáhl Quicka Ryan Nugent-Hopkins. Na domácích je vidět, že by rádi co nejrychleji srovnali.
04:42'
Při střele Draisaitla z pravého kruhu toho brankář Quick mnoho neviděl. O pár sekund později druhá lajna zatlačila znovu, ale defenzíva Králů odolala.
04:06'
Sean Durzi vyrážel kupředu i ve chvíli, kdy jeho spoluhráči střídali. Nakonec byl přitlačen čistým způsobem na mantinel. Postaral se o to Jesse Puljujärvi.
02:46'
První střela hostujícího celku mezi tři tyče končí gólem! Arthur Kaliyev a Grundström si vyměnili kotouč u mantinelu, načež jej poslali na modrou čáru ALEXANDERU EDLEROVI. Zkušený Švéd dokonale překvapil Koskinena. 0:1. Asistence: Carl Grundström.
02:14'
Přihrávku zpoza brány si našel Derick Brassard, jehož rychlé zakončení ale zapadlo na betony zkušeného Quicka.
01:45'
Vyhozený kotouč na druhé straně ale nejrychleji dobruslil Jordan Spence. Icing Edmotonu byl tentokráte pískán.
01:17'
Začátek duelu opticky patří hokejistům Oilers. Přišlo vyhození hostujícího týmu na zakázané uvolnění.
00:40'
Jesse Puljujärvi se dostal ke střele po ledě z vrcholu pravého kruhu. Kotouč namířil jen těsně vedle zadní tyče.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Ceci, Nurse, Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl (A), Hyman – J. Archibald, Nugent-Hopkins (A), Brassard – D. Ryan, R. McLeod, Foegele.
Trenér: Jay Woodcroft

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – Durzi, Björnfot, Stecher, O. Määttä, Moverare, Edler, Spence – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo (A) – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – Kupari, Byfield, Vilardi – Kaliyev, Grundström.
Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Joannette, Hebert – Pancich, Murchison.
Česká a slovenská stopa

Martin Frk (Los Angeles) – 6 zápasů, 2 body (2+0)
Vzájemné zápasy

16.02.2022 Los Angeles – Edmonton 2:5
06.12.2021 Edmonton – Los Angeles 1:5

LOS ANGELES KINGS

Hokejisté Los Angeles pravděpodobně patří mezi nejpříjemnější překvapení letošního ročníku NHL v Západní konferenci. Tak úplně se nepočítalo, že by už letos mohli hlasitěji promluvit do bojů o play-off, ale nyní mají k postupu do něj skvěle nakročeno. S 81 body po osmašedesáti duelech to mají dobře rozehrané, patří jim šestá pozice v konferenci. V posledních duelech Králové střídají výhry a porážky. Nepovedl se jim minulý zápas, ve kterém padli se Seattlem 1:6. Nejproduktivnějším hráčem týmu je kapitán Anže Kopitar se sedmnácti góly a čtyřiceti asistencemi.

EDMONTON OILERS

Edmonton v tuto chvíli pobývá na sedmé příčce Západní konference. V 67 zápasech nasbíral 79 bodů a momentálně to vypadá, že bude až do posledních zápasů bojovat o účast v play-off. Parta kolem hvězdného Connora McDavida vybojovala z uplynulých pěti duelů pět bodů. Nejprve dvakrát prohrála, přičemž jednou brala bod za prohru v prodloužení, ale následně zdolala doma 5:2 San Jose. Předminule Oilers padli 5:9 v Calgary, avšak po návratu na domácí kluziště si pohráli s Arizonou 6:1. Nejproduktivnějším hráčem celé soutěže je právě McDavid, jenž má na kontě 36 branek a 62 asistencí. Druhý je Leon Draisaitl s 48 góly a stejným počtem nahrávek.
Hezké brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Edmontonu dnes od 3:30 změří síly s Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.