NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Minnesota - 8. prosince 2021   03:00

Minnesota
01:11' J. Eriksson Ek  (Zuccarello, J. Brodin) • 07:14' M. Foligno  (Dumba, J. Eriksson Ek) • 45:33' V. Rask  (J. Brodin, Zuccarello) • 54:57' D. Kulikov  (Kaprizov, Jordie Benn)
Edmonton
Lambert, Syvret – Barton, O’Quinn
Rogers Place, Edmonton
14 715 diváků
Minnesota

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji krásné středeční ráno a u dalšího přenosu z hokejové NHL zase někdy na počtenou.
Česká a slovenská stopa v utkání
V tomto zápase nefiguroval český ani slovenský hráč.
3. Jesse Puljujärvi (EDM) – 1+0
Je dobojováno! Utkání dvou týmů z předních pozic Západní konfenrece dopadlo poměrně s přehledem pro hostující MInnesotu, která si z Edmontonu odveze dva body za vítězství v poměru 4:1. Wild dnes sice nebyli tak moc střelecky aktivní, ale skvělá taktická připravenost je dovedla k tomuto výsledku. Wild vstoupili do zápasu skvěle, když po první třetině vedli po brankách Eriksson Eka a Foligna. Ve druhé třetině jsme se dočkali pouze snížení ze strany Oilers zásluhou Puljujärviho. No a poslední třetina byla opět gólově úspěšnější pro hosty z Minnesoty. Nejprve to byl Rask a poté Kulikov, kteří se dokázali prosadit přes Koskinena. Pro Edmonton je to třetí prohra v řadě, naopak Minnesota pokračuje ve skvělé jízdě a po tomto zápase už má na svém kontě sedm zápasů v řadě bez porážky.

Počet střel na branku: 39 (10, 20, 9) – 26 (10, 6, 10)
59:36'
Hostující tým drží puk na svých hokejkách a už nikde s ním výrazně nespěchají. Edmonton už jejich rozehrávku nenapadá, čeká se na závěrečnou sirénu.
59:17'
Zablokována přihrávka ve středním pásmu skončila na jedné ze střídaček. Hra byla přerušena, následovat bude vhazování ve středním pásmu.
59:01'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:36'
Akce hostujícího týmu moc dlouho netrvala, Zach Hyman vyváží puk a míří sním přes střední pásmo do toho útočného.
58:12'
Minnesota se čistým způsobem dostala na kotouč a míří vstříc domácí brance. Edmonton se teď bude muset bránit.
57:56'
Zack Kassian byl pod obrovským tlakem a domácí útočník nakonec neudržel útočné pásmo.
57:32'
Cam Talbot si dnešní utkání proti bývalému týmu vychutnává. Hostující brankář má další úspěšný zákrok.
56:56'
Utkání se nám pomalu blíží do svého závěru. Edmonton si nechal utéct svého soupeře na rozdíl tří branek a je tady šance, že prohrají další zápas v řadě.
56:38'
Probíhá komerční přestávka.
56:26'
Colton Sceviour se k puku přes skvěle bránícího obránce nedostal. Minnesota míří na puk a míří s ním do útoku.
56:06'
Warren Foegele udržel pásmo a Edmonton může pokračovat v ohrožení hostující branky, kterou dnes skvěle hájí Cam Talbot.
55:43'
Edmonton ovšem neskládá všechny zbraně a i nadále se tlačí do zakončení. Přece jenom nám do konce zápasu zbývá ještě několik minut.
55:22'
54:57'
Minnesota právě vstřelila branku!
Tak tohle byla nádherná akce z díly hostujícího týmu. Benn přihrál od vlastní branky do středního pásma na Kaprizova. Ten celou situaci zrychlil a sklepnul pro rozjetého DMITRIJE KULIKOVA, který se jako obránce dostal do samostatného nájezdu, který s přehledem proměnil – 1:4. Asistence: Kirill Kaprizov a Jordie Benn.
54:27'
Darnell Nurse se opět dostal ke střele, která ale Talbota opět neohrozila. Hostující brankář může poděkovat svým obráncům.
54:09'
Navíc domácí hráči budou muset zpřesnist kombinaci, jelikož jejich přihrávky začínají být poměrně nepřesné.
53:42'
Čas na vyrovnání se pro domácí tým čím dál víc krátí. Edmonton bude muset v následujících minutách vsadit především na útok.
53:22'
Cam Talbot je dnes perfektní a i po této akci ze strany Edmontonu má další úspěšný zákrok na svém kontě.
53:03'
Přichází vyhození z pásma, ale zakázané uvolnění to nebude. Minnesota míří rychle vystřídat.
52:42'
Kailer Yamamoto kroužil v útočném pásmu, ale nic zásadního pro Talbota nevymyslet. Minnesota se dokázala ubránit.
52:12'
Brandon Duhaime se dostal ke střele, která byla ale zablokována. Edmonton získává puk a míří do dalšího útoku.
51:50'
Jon Merrill nikde nespěchá a raději volí přihrávku na svého kolegu z obrany. Edmonton bude muset opět vysunout své napadání.
51:26'
51:16'
Kevin Fiala vyhodil puk přes všechny čáry a je jasné, že ani tuto přesilovku nedokáže Edmonton využít.
50:56'
Minnesota dnes hraje svá oslabení s naprostým přehledem a dokáže udržet elitní útok domácího týmu na uzdě.
50:36'
Connor McDavid se snažil ujet svému obránci, ale to se nepodařilo. Posléze přichází přihrávka na modrou čáru, která je stejně nepřesná.
50:22'
Další přerušení hry, tentokrát kvůli Leonu Draisaitlovi a jeh ofsajdu. Hra se stěhuje do středního pásma.
50:01'
Poprvé v tomto oslabení se Wild dokázali ubránit pomoci vyhození puku přes všechny čáry. Edmonton musí vyklidit pásmo.
49:57'
Darnell Nurse napřáhnul od modré čáry ke střele, která zapadla do výstroje Cama Talbota. Ten má na svém kontě další zákrok.
49:36'
Edmonton vyhrál vhazování a udržel si hned v úvodu přesilovky útočné pásmo, kde může kombinovat.
49:26'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., sekání).
49:12'
Jesse Puljujärvi byl nepříjemně dohrán u mantinelu, ale ani tohle nestačilo na potencionální vyloučení.
48:52'
Marcus Foligno má zřejmě nějaké zdravotní komplikace, jelikož se v předklonu vrací na střídačku.
48:32'
Zach Hyman byl proti přesile neúspěšný. Edmonton ale nemusí zoufat, jelikož se dokázal udržet v pásmu.
48:17'
48:04'
Zach Hyman se prodral až před samotnou branku, kde mu ale puk nakonec z hokejky utekl. Talbot v tuto chvíli nemusel zasahovat.
47:57'
Jenže nedorozumění v hostující rozehrávce je tam zase vrací. Edmonton se stěhuje do útočného pásma, protože tam bude následovat vhazování.
47:43'
Darnell Nurse vyvezl puk až do útočného pásma, ale tam se Edmonton neudržel příliš dlouho.
46:52'
Jenže to se snažil změnit Ryan Nugent-Hopkins, jehož akce málem skončila další kontaktní brankou v zápase. Talbot musel puk vyrážet mimo svou branku.
46:23'
Hosté z Minnesoty se i nadále tlačí do zakončení a jsou usazeni před Koskinenovou brankou. Edmonton teď tahá nohy a je horším týmem na ledě.
45:33'
Hosté z Minnesoty se konečně po delší době dočkali vstřelené branky v tomto utkání. VICTOR RASK si na pravé straně udělal prostor, kde si počkal na přihrávku od kolegy Brodina. Hostující útočník si pak nedělal hlavu a chladnokrevně zakončil – 1:3 Asistence: Jonas Brodin a Mats Zuccarello.
45:02'
Sám Talbot neví jak, ale nakonec se mu podařilo vykšrábnout puk mimo svou branku po střele Leona Draisaitla.
44:27'
Zack Kassian si počkal na Jona Merrilla, kterého narazil na mantinel. Rozhodčí to zřejmě ale neviděl a hra tedy pokračuje bez přerušení.
43:58'
Domácí fanoušci se začínají probouzet a tlačí svůj tým za vyrovnáním. Edmonton stále prohrává o jediný gól.
43:36'
Philip Broberg vyhodil puk po mantinelu ze svého pásma. Wild z této akce tedy nezahrozí.
43:13'
Všechno vyřešil až Tyson Barrie, který se čistým zákrokem dostal ke kotoučí, který následně vyvezl daleko od své branky.
42:42'
Victor Rask si zpracoval puk na dlouhou hokejku a domácí tým může kombinovat v útočném pásmu. Edmonton začíná být pod mírným tlakem.
42:22'
Aktivní hra přináší i hru bez zbytečného přerušování. Rozhodčí nemají v tuto chvíli co na práci.
41:51'
Connor McDavid se nedostal do zakončení, protože byl skvěle ubráněn pozorným obráncem. Oilers ale i tak drží útočné pásmo.
41:26'
Začátek poslední třetiny je velmi aktivní. Ani jeden tým na nic nečeká a chce rozhodnout v samotném začátku třetiny.
41:02'
Darnell Nurse se dostal do útočného pásma, kde pohotově pálil na Talbota. Ten ani nemusel zasahovat, protože střela Nurseho byla nepřesná.
40:37'
Evan Bouchard si nedokázal zpracovat puk na modré čáře a ten propadnul do středního pásma.
40:16'
Edmonton začíná tam, kde ve druhé třetině skončil. Domácí se tlačí za vytouženým vyrovnáním.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:56.
Je za námi další dějství tohoto zajímavého utkání, které nám přineslo jedinou branku. Domácí tým se konečně dočkal a zásluhou Jesse Puljujärviho snížil své manko v tomto zápse na jediný gól. Třetí třetina tedy bude z obou stran velmi zajímavá. Pokud nespěcháte, tak rozhodně nikde neodcházejte. Čekáme nás vzrušující závěr tohoto vyrovnaného utkání.

Počet střel na branku: 30 – 16
40:00'
39:40'
Hostující tým se nakonec mohl dostat opět do dvoubrankového vedení, ale proti byla tentokrát konstrukce domácí branky.
39:12'
Kailer Yamamoto se dostal ke střele z první. Cam Talbot se marně natahoval, aby puk dokázal vyrazit. Domácí střela ale jako taková nebyla přesná.
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
Jonas Brodin může být se svou akci spokojen, protože přinesla vhazování před domácí brankou.
38:06'
Další nahození směřovalo na Talbota, ale ten v tuto chvíli nemusel zasahovat. Žabička od modré čáry skončila opět v rohu kluziště.
37:43'
Cam Talbot opět neriskoval a raději tento zápas přerušil svým zákrokem. Vhazovat se bude před jeho brankou.
37:18'
Nepřesná akce domácího týmu, na řadě jsou hráči Wild, kteří by rádi odskočili opět do dvoubrankového vedení.
37:02'
36:43'
Marcus Foligno nejede na střídačku, ale do svého pásma, aby hned pomohl svému týmu proti tlaku ze strany soupeře.
36:35'
36:14'
Přesilová hra se opět pomalu blíží ke svému konci. Edmonton dnes nehraje tyto početní výhody dobře a spíš se trápí.
35:48'
Connor McDavid si skvěle najel na levou stranu, kde se pokoušel o zakončení. To bylo zatím nepřesné, tlak Oilers pokračuje.
35:25'
Jenže domácí tým se nedokáže usadit v útočném pásmu. To se snaží změnit elitní útok domácího týmu, který tlačí na hostující obranu.
35:12'
34:59'
Devin Shore zavezl puk do útočného pásma. Za malou chvíli budou domácí hráč v pěti proti čtyřem.
34:41'
Na chvíli budeme hrát ve čtyřech na obou stranách. Posléze si Edmonton zahraje svou další přesilovku.
34:35'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., hákování).
34:04'
Tohle není povedená početní výhoda ze strany Wild. Hosté nedokázali navázat na svou úvodní přesilovku, která nám přinesla první gól.
33:58'
Chyba v rozehrávce, kterou málem využil Ryan Nugent-Hopkins musel napravit až brankář Minnesoty.
33:36'
Druhá akce hostujícího týmu v přesilové hře končí vyhozením puku až k jejich brankáři. Edmonton se i snaží o napadání, ale neúspěšně.
33:23'
Domácí brankář si hned v úvodu připsal důležitý zákrok proti střele od modré, následuje další vhazování před jeho brankou.
33:12'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evan Bouchard – 2 min., podrážení).
32:41'
Edmonton je i nadále aktivnějším týmem ve druhé třetině, ale obrana Wild stále drží vedení svého týmu.
32:18'
Brandon Duhaime zrychlil kombinaci svého týmu, která ale vzápětí byla ukončena ve středním pásmu.
31:56'
Matt Dumba se snažil protlačit k puku, který chtěl následně zavézt do útočného pásma. To se úplně podle představ nepodařilo.
31:35'
Ryan Nugent-Hopkins se snažil nahodit puk na hostující branku, ale jeho nahození skončilo pouze v rohu kluziště.
31:13'
Tohle nebude zakázané uvolnění, domácí tým musí hrát a navíc si musí dát pozor před napadáním jejich rozehrávky soupeřem.
31:00'
30:57'
Opět sledujeme plynulý hokej bez zbytečného přerušení. Zápas nám brzdí až další zákrok Talbota, který nic neriskoval a raději puk schoval do výstroje.
30:31'
Joel Eriksson Ek neměl v útočném pásmu podporu od svých spoluhráčů, a tak tedy o puk zbytečně přišel.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny tohoto zápasu, která slibujeme zajímavý hokej z obou stran. Wild jsou i nadále ve vedení. Otázka je, na jak dlouho.
29:33'
Kevin Fiala přešel úplně sám celé hřiště, aby následně pohotově zakončil do lapačky domácího brankáře.
28:58'
Mikko Koskinen podržel svůj tým proti inviduální akci Nicka Bjugstada, který sice měl možnost přihrát spoluhráči, ale raději to vzal na sebe a selhal.
28:33'
Zack Hyman si skvěle pokryl kotouč, který vzápětí poslal na hostující branku. Talbot ale nemusel zasahovat.
28:27'
Nedorozumění v rozehrávce Wild, puk přešel všechny čáry a my tady máme další zakázané uvolnění.
28:12'
Minnesota mohla zaútočit do otevřenější obrany soupeře, ale nakonec z toho bude postupný útok.
27:57'
Zack Kassian prohrál souboj s gravitací a upadnul na led. Toho využil pozorný obránce, který se zmocnil puku.
27:36'
27:30'
Koskinen si musel trochu vyjet z branky, aby se k puku dostal jako první. To zvládnul a ještě skvěle rozehrál.
27:08'
Hostující tým se snažil o rychlou odpověď, ale domácí obrana řekla jasné ne a dokázala se ubránit.
26:34'
Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí tým se konečně dočkal. Zach Hyman přihrál svému kapitánovi, který zpoza branky našel volného JESSE PULJUJÄRVIHO, který si se svou střelou z první nemýlil. Talbot poprvé v tomto utkání inkasuje – 1:2. Asistence: Connor McDavid a Zach Hyman.
26:10'
Jesse Puljujärvi skvěle ubránil soupeře a mohl puk vyvézt na druhou stranu. Jeho následná přihrávka na McDavida byla nepřesná.
25:47'
Jordan Greenway vysunul své napadání až do pásma soupeře a podařilo se mu puk získat pro svůj tým.
25:36'
Tempo utkání opět opadlo. Edmonton je sice více na kotouči, ale bez úspěchu v útočném pásmu. Wild sází opět na brejky.
25:12'
Cam Talbot stále drží naděje svého týmu v tomto zápase. Útok Edmontonu si s jeho výkonem v brance soupeře neví rady.
24:54'
24:21'
Přesilovka se opět pomalu blíží ke svému konci. Edmonton je blízko bilanci 0/3, což není úplně dobrá vizitka pro tento tým.
24:03'
Závar před brankou Wild řeší až pozorný obránce, který do puku prásknul vší silou. Kotouč posléze končí až u Koskinena.
23:44'
Edmonton se usadil před hostující brankou, ale zase je to spíše kombinace než střelba.
23:26'
Connor McDavid si to namířil sám vstříc hostující brance. Cam Talbot byl ale připraven a puk vyrazil.
23:05'
Hostující tým má za sebou dvě skvělá oslabení a ve stejném trendu se snaží pokračovat i v tomto případě.
22:54'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jonas Brodin – 2 min., podrážení).
22:35'
Zápas se pomalu začíná opět vyrovnávat. Rozhodčí ale má zdviženou ruku a to znamená, že se opět bude vylučovat.
22:03'
Dmitrij Kulikov dostal skvělý puk na modrou čáru, ale svou střelu opřel pouze nad domácí branku.
21:47'
Mats Zuccarello skvěle vystihnul rozehrávku soupeře. Hostující hráč posléze přihrál Kaprizovovi, který donutil Koskinena k zákroku.
21:26'
Connor McDavid našel svou přihrávkou Zacha Hymana, který byl vzápětí skvěle zdvojen a puk tedy hned přišel.
21:01'
Jesse Puljujärvi si skvěle najel před branku soupeře, ale jeho zakončení nebylo přesné a skončila vedle branky.
20:32'
Domácí tým vstoupil do této třetiny lépe a od začátku se drží před hostující brankou. Minnesota je jako by ještě v šatně.
20:07'
Evan Bouchard na nic nečeká a hned v úvodních sekundách nové třetiny si připisuje střelecký pokus do svých statistik.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:00.
Je za námi úvodní třetina tohoto utkání, která dopadla lépe pro hosty z Minnesoty, kteří v Rogers Place vedou nad místním Edmontonem 2:0. Wild vstoupili do zápasu pravou nohou, jelikož hned ve druhé minutě dokázali využít přesilovku zásluhou Joela Eriksson Eka. Druhá hostující branka přišla za necelých šest minut, kdy se dokázal trefit Marcus Foligno, který zvýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou branek. Edmonton měl k dispozici dvě přesilovky, ale ani jednu nedokázal využít ve svůj prospěch, a tak kanadský tým zatím v tomto zápase tahá za kratší konec.

Počet střel na branku: 10 – 10
20:00'
19:43'
Nepovedená rozehrávka domácího týmu mohla být vzápětí potrestána, ale obrana Oilers si své zaváhání dokázala napravit.
19:15'
Puk se převážně pohybuje ve středním pásmu, kde střídá hokejku za hokejkou. Ani jeden tým si ho neužije přílši dlouho.
19:01'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:32'
Leon Draisaitl skvěle objel hostující branku a zakončoval. Cam Talbot byl u své tyčky připraven puk vyrazit.
18:05'
První třetina v posledních desítkách sekund ztratila výraznější tempo. Zdá se jako by se první dějství už jenom dohrávalo.
17:26'
Brandon Duhaime nahodil puk do útočného pásma, kde ho i dojel. Minnesota je na dostřel Koskinenovy branky.
17:02'
Jenže Edmonton nikde v zásadě nespěchá a spíše vyčkává na svou šanci v útočném pásmu. Ta ale skrze pozornou Wild obranu nepřichází.
16:38'
Jordan Greenway se skvěle prokličkoval do zakončení, ale domácí branku nedokázal trefit. Na tahu jsou teď domácí hráči.
16:14'
První třetina se nám pomalu blíží ke svému konci. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo si budeme muset počkat do druhého dějství?
15:46'
15:46'
Parádní zákrok v podání domácího brankáře proti šanci, kterou si sám vytvořil Kevin Fiala. Domácí brankář má za sebou dva důležité zákroky.
15:22'
Hosté uklidňují hru a zaváží puk za svou branku, kde počkají na dostřídání svého týmu. Střídá i domácí Oilers.
14:48'
Zach Hyman prodloužil puk do útočného pásma, kde ho už nedojel. Minnesota získává puk a může ho vyvézt do bezpečí.
14:26'
Minnesota i nadále drží dvoubrankové vedení, Edmonton je sice častěji v útočném pásmu, ale není tak nebezpečný.
14:17'
13:48'
Connor McDavid se skvěle postavil před hostující branku, kde dokázal přízemní střelu tečovat. Bohužel pro něj to bylo vedle branky soupeře.
13:25'
Domácí přesilovka je ve své druhé polovině, Edmonton je opět na dostřel branky. Talbot musí být připraven na všechno.
13:06'
Následovalo hostující vyhození puku přes všechny čáry. Oba týmy střídají a na led posílají čerstvé síly.
12:43'
Connor McDavid si nejprve puk nezpracoval, ale poté své zaváhání napravil a udržel pásmo.
12:27'
Tentokrát Edmonton začal svou početní výhodu poměrně dobře a hned na začátku si udržel pásmo.
12:17'
12:17'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Rem Pitlick – 2 min., podrážení).
12:06'
Leon Draisaitl se nepochopitelně ocitnul úplně sám na slotu, kde mohl střílet. Jeho projektil ale hosutjící branku netrefil.
11:41'
Kirill Kaprizov je opět v útočném pásmu úplně sám, a tak i končí jeho akce. Edmonton ho skvěle zdvojil a odzbrojil.
11:16'
Evan Bouchard získal odražený puk a bude ho moct vyvézt z vlastního pásma. Edmonton míří do útoku.
10:52'
Matt Dumba zastavil čistým hitem pronikajícího domácího útočníka. Tohle byl parádní kousek hostujícího obránce.
10:27'
Zach Hyman se s pukem daleko nedostal a byl zastaven hned na modré čáře. Wild udrželi pásmo a kombinují.
10:02'
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, která zatím patří Minnesotě, která pokračuje ve spanilé jízdě soutěží.
09:50'
09:32'
Přesilovka se blíží ke svému konci a nevypadá to s ní, že by měla být stejně jako přesilová hra na druhé straně využita.
09:02'
Tyson Barrie mohl střílet, ale ještě zvolil přihrávku na lépe postaveného spoluhráče. To bylo ale špatné řešení.
08:43'
Connor McDavid zatím nehraje úplně povedené utkání, jelikož jeho přihrávky bývají často nepřesné.
08:25'
Domácí přesilovka je v soutěži nejlepší, ale v tomto zápase to zatím takhle nevypadá. Minnesota se skvěle brání.
07:57'
Velmi povedený začátek oslabení, kdy se hosté dokázali dokonce dostat až před Koskinena, který musel jejich akci zastavit svým zárokem.
07:50'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Dmitrij Kulikov – 2 min., držení).
07:50'
07:14'
Hostující tým z ničeho nic odskakuje do dvoubrankového vedení. Jednoduchou akci s přechodem do útočného pásma založil MARCUS FOLIGNO, který ji i posléze zakončil po přihrávce Matta Dumby – 0:2. Asistence: Matt Dumba a Joel Eriksson Ek.
06:19'
V tuto chvíli sledujeme velmi plynulý hokej, který je pořád ve starých kolejích. Edmonton se snaží vyrovnat, hosté sází na brejky.
05:52'
Warren Foegele udržel puk v útočném pásmu, Edmonton je i nadále na puku a zároveň je i na dostřel Talbotovy branky.
05:25'
Evan Bouchard nepřesně rozehrál, ale nakonec se mu podařilo dojet ztracený puk a Oilers můžou pokračovat v postupu na branku.
04:56'
Hosté pouze nahodili do útočného pásma a zamířili na střídačku. To samé dělají i domácí, na ledě je nová krev.
04:22'
Kirill Kaprizov se snažil vytvořit nějaké nebezpečí pro Koskinena, ale v útočném pásmu byl sám, a tak neměl šanci.
03:58'
Domácí tým skvěle odpovídá na obdrženou branku a i nadále se tlačí do zakončení. Obrana Wild zatím skvěle drží.
03:12'
Jesse Puljujärvi nahazoval puk na hostující branku. Ke kotouči se málem dostal kolega z formace. Bohužel pro Olejáři nebyla jeho přihrávka přesnější.
02:27'
Máme teprve začátek utkání, ale v něm se rozhodně nenudíme. Minnesota se dostala do vedení, které zuby nehty drží.
02:06'
Na poslední chvíli se Cam Talbot natáhnul, aby puk vyškrábnul mimo brankoviště. Edmonton mohl vzápětí vyrovnat.
01:11'
01:11'
Na úvodní branku jsme tedy rozhodně nemuseli čekat dlouho JOEL ERIKSSON EK využil nedůslednosti domácí obrany a dokázal puk protlačil přes Koskinena do jeho branky. První přesilovka pro hostující tým je tedy využitá v jejich prospěch – 0:1. Asistence: Mats Zuccarello a Jonas Brodin.
00:57'
Domácí tým se vzápětí dostal k puku, který skončil skrze vyhození už u Talbota na druhé strany hřiště. Wild musí založit novou akci.
00:33'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evan Bouchard – 2 min., držení).
00:28'
Warren Foegele se na pravé straně natlačil před branku, ale puk za Talbota nedostal. Následuje další vhazování před hostující brankou.
00:06'
Úvodní buly dopadlo lépe pro hostující tým, ale vzápětí je hned přerušená hra. Zakázané uvolnění pro Wild.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Barrie, Niemeläinen, K. Russell, Broberg – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Kassian, R. McLeod, Foegele – Sceviour, D. Ryan, Devin Shore.
Trenér: Dave Tippett

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Dumba (A), J. Brodin, Goligoski, Merrill, D. Kulikov, Jordie Benn – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek (A), Greenway – K. Fiala, V. Rask, R. Pitlick – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Lambert, Syvret – Barton, O’Quinn.
Týmové statistiky
Přesilovky: 34,3% (1.) – 13,9% (29.)
Oslabení: 85,1% (6.) – 80,7% (18.)
Úspěšnost na vhazování: 52,8% (7.) – 48,4% (22.)
Vstřelené branky/zápas: 3,65 (4.) – 3,71 (3.)
Obdržené branky/zápas: 3,04 (21.) – 2,92 (17.)
Česká a slovenská stopa v týmech
Ani v jednom týmu nefiguruje český nebo slovenský hráč.
Minnesota Wild
Hráči Wild navázali na konec svého posledního tripu a mají za sebou velmi úspěšné zápasy na domácím ledě. Minnesota už neprohrála šest zápasu v řadě, což ji v Západní konferenci řádí na průběžně první místo se ziskem 35 bodů. Jak jsem psal dřív, tak Wild naposledy hráli pětkrát doma a všechny zápasy vyhráli. V tomto období si třeba Minnesota připsala cenné skalpy Toronta nebo Tampy Bay.

Koho sledovat
Kirill Kaprizov – útočník, 24 zápasů (9+20)
Ryan Hartman – útočník, 24 zápasů (13+8)

Edmonton Oilers
Olejaři z Edmontonu jsou průběžně na třetím místě se ziskem 32 bodů, což na první Minnesotu je ztráta pouze tříbodová. Edmonton měl za sebou skvělé období, ale poslední zápasy se příliš nepovedly. Nejprve se těsně prohrálo v Seattlu a potom na svém ledě zase s Los Angeles. Edmonton by se rád pokusil začít další vítěznou sérii, ale proti Wild to bdue mít strašně těžké. Kdo by mohl pomoct ke kýžené výhře by mohl být kapitán McDavid, který si v 23 zápasech připsal neskutečných 42 bodů.

Connor McDavid – 23 zápasů (16+26)

6. prosince 2021 | Edmoton – Los Angeles 1:5
4. prosince 2021 | Seattle – Edmoton 4:3
2. prosince 2021 | Edmonton – Pittsburgh 5:2
28. listopadu 2021 | Vegas – Edmonton 2:3
25. listopadu 2021 | Arizona – Edmoton 3:5
Hezkou středeční noc přeji, nejlepší hokejová liga na světě má na programu své další zápasy a my u toho jednoduše nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na duel mezi Edmontonem a Minnesotou. Tímto utkáním vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.