NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Carolina - 6. listopadu 2021   23:00

Florida
Florida
02:28' Duclair (Verhaeghe, Montour) • 10:02' Vatrano (Montour, Duclair) • 13:14' A. Lundell (Tippett, Gudas) • 15:28' Hörnqvist (S. Reinhart, Duclair) • 59:01' Duclair (Verhaeghe)
5:2
(4:0, 0:2, 1:0)
Carolina
Carolina
27:01' Fast  (Slavin, Trocheck) • 35:20' Trocheck  (A. Svečnikov, T. Teräväinen)
Florida
S. Knight (Ch. Gibson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Luostarinen, Verhaeghe – Tippett, A. Lundell, Huberdeau (A) – Mamin, S. Reinhart, Vatrano – Hörnqvist (A), Marchment, Lomberg.
Pochmara, Hebert – Kelly, Baker
FLA Live Arena, Sunrise
13 835 diváků
Carolina
F. Andersen (21.–33. Raanta) – Bear, Slavin (A), A. DeAngelo, Skjei, Brendan Smith, Cole – T. Teräväinen, Aho, Martinook (A) – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Kotkaniemi – Jarvis, Stepan, Lorentz.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!

3. Vincent Trocheck (CAR) – 1+1
Je dobojováno! Carolina padla poprvé v sezoně, v souboji dvou nejlepších týmů Východní konference totiž nestačila na Floridu 2:5. Panteři o svém vítězství rozhodli už v první třetině, kterou i díky třem využitým početním výhodám ovládli 4:0. Ve druhé třetině sice snižovali Fast s Trocheckem, avšak ve třetí třetině už Hurricanes recept na Spencera Knighta nenašli. V závěru se ještě trefil do prázdné brány Anthony Duclair, jenž dnes dvakrát skóroval a dvakrát asistoval.
59:36'
Ještě jedno vhazování můžeme očekávat před Spencerem Knightem. Je však jasné, že Carolina už s tímto utkáním nic nezmůže.
59:01'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
59:01'
Florida právě vstřelila branku!
Hokejisté Floridy dnešní utkání zvládnou! Gól do prázdné brány totiž vstřelil ANTHONY DUCLAIR, jenž si tedy dnes připisuje svůj čtvrtý kanadský bod. O první hvězdě zápasu asi není pochyb. 5:2. Asistence: Carter Verhaeghe.
58:36'
Ani teď z toho gól do prázdné brány nebyl. Střela Duclaira totiž byla sražená.
58:10'
Radko Gudas si situaci nekomplikoval. Puk poslal přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
57:58'
Mason Marchment nedokázal trefit ze středního pásma prázdnou bránu. Mohlo být hotovo.
57:26'
Aho posunul na Svečnikova, jehož rychlý manévr před brankovištěm brankář Knight přečetl.
57:00'
Mason Marchment ale dostal puk z obranného pásma. Carolina se tedy bude muset do ofenzivní zóny dostávat opětovně.
56:43'
Už nyní to hosté zkoušejí v šesti. Bude jejich hra bez brankáře úspěšná?
56:28'
Rozehrávku Caroliny se vydal napadat Mamin. Kotouč se posléze dostal do obranného pásma Floridy, ale Knight se zákrokem žádné problémy neměl.
55:39'
Andersenovi zavařili Huberdeau s Tippettem. Po jejich akci bylo před brankovištěm Caroliny pořádně rušno.
55:09'
Čistým způsobem byl zastaven i Seth Jarvis. Domácí teď vypadají, že hru mají pod kontrolou.
54:31'
Bear se musí pro kotouč vracet do obranného pásma, neboť domácí vyhodili tak šikovně, že z toho icing nebyl.
54:05'
Fast byl chycen do ofsajdu, takže hra musela být přerušena. Na řadu přichází poslední komerční pauza tohoto utkání.
53:31'
Domácí drží puk na zadním mantinelu. Právě v těchto místech by rádi šetřili cenné sekundy.
52:51'
Sledujeme dobrou pasáž z obou stran. Na levém kruhu si udělal místo Steven Lorentz, jehož ránu ale zablokoval Radko Gudas.
51:59'
Po dobré práci Jonathana Huberdeaua se v obrovské šanci ocitl Lundell, který střelou z otočky orazítkoval tyč. Nechybělo moc a mohlo být de facto rozhodnuto.
51:36'
Tlak do brány tentokrát předvedla i Florida, kterou dělí už jen necelých devět minut od vítězství.
51:05'
Aho rychle střílel z ostrého úhlu. Jeho rána ale horní tyč branky Floridy minula o několik desítek čísel.
50:39'
Andersen si dojel za svou klec pro Verhaegheovo nahození. Vzápětí přesně rozehrál na hůl Bradyho Skjeie.
50:14'
49:58'
Florida chtěla založit útočnou akci, ale bohužel pro ni ji zastavil ofsajd.
49:38'
Carter Verhaeghe neuspěl svým individuálním průnikem. Za pár vteřin se Hurricanes osvobodili.
49:00'
Aaron Ekblad dostal nabito na modrou čáru, odkud to také zkusil. Andersen touš vyrazil před sebe a zároveň měl štěstí, že dorážka nepřišla.
48:14'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., držení).
48:06'
Chvíli po vypršení přesilovky se dva domácí hráči dostali do přečíslení. Marchment vybízel Vatrana, proti kterému se ovšem Andersen perfektně přemístil.
47:36'
Na konci přesilovky Carolina pobývá na kotouči. Z pravého kruhu to zkoušel i Nečas, ale také jeho rána byla zastavena.
47:02'
Anthony DeAngelo si tentokrát počkal na přihrávku Teräväinena, ale následně nepropálil několik bránících hráčů Floridy.
46:12'
Anthony DeAngelo zaváhal v obranném pásmu. Trestat mohl Anton Lundell, jehož bekhendové zakončení skončilo na hrudi Andersena.
45:59'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Brandon Montour – 2 min., sekání).
45:46'
Tvrdá střela hostů od modré čáry orazítkovala jen zadní mantinel. Carolina prožívá další povedené střídání.
45:09'
Knight musel znovu za bránu pomoct s rozehrávkou. Sice jej napadal Stepan, ale gólman Floridy si poradil.
44:35'
Hromadu prostoru mezi kruhy dostal Anton Lundell, jehož projektil zapadl těsně nad břevno branky Frederika Andersena.
44:16'
Po delší době už domácí hrají v útočném pásmu.
43:48'
Kotouč poskakoval na brankovišti Floridy, ale Knight nakonec stačil zareagovat po odrazu od brusle Sebastiana Aha.
43:27'
Už tak dlouhé střídání Panthers se ještě protáhne. Na zakázané uvolnění totiž vyhodil Patric Hörnqvist.
42:56'
Carolina ale chytla start třetí třetiny za správný konec. Teď je lepším mužstvem.
42:22'
Spencer Knight za svou svatyní chyboval v rozehrávce. Rychle se tak musel vracet na brankoviště, neboť Steven Lorentz se snažil dorážet puk za brankovou čáru. Svému brankáři ale nakonec pomohl Reinhart, jenž předvedl klíčový defenzivní zákrok.
41:41'
Pokus Sama Reinharta z mezikruží byl sražen do ochranné sítě. Bude se vhazovat po levici Andersena.
41:05'
Tvrdá střela Slavina od modré čáry nebyla pro Knighta příliš nebezpečná, neboť gólman Floridy puk do poslední chvíle viděl.
40:29'
Domácí měli k dispozici v tomto utkání už snad pátý únik. Znovu se do něj dostal Carter Verhaeghe, který ale Frederika Andersena nepropálil.
40:14'
Na začátku třetiny odehrála Florida jen na zakázané uvolnění. Vzápětí měl práci Knight, jenž hned po buly musel zasahovat.
40:01'
Rozdíl ve skóre sice už není tak výrazný, ale blíže k zisku dvou bodů má stále Florida. Ve druhé třetině nejprve snížil ve 28. minutě Jesper Fast. Ve druhé polovině dvacetiminutovky Ryan Lomberg nevybíravě sestřelil brankáře Raantu, který musel na ošetřovnu, a tak se do hry vrátil Andersen. Z pětiminutové přesilovky vytěžili Hurricanes jeden gól, o který se postaral Vincent Trocheck. Po dvou třetinách tedy prohrávají 2:4.
Střely na branku po 2. třetině: 21 – 20
40:00'
39:42'
Florida vyhodila tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Vypadá to, že před třetí periodou bude držet dvoubrankové vedení.
39:18'
Carter Verhaeghe zůstal úplně volný na levém kruhu. Jeho střelu však Andersen zastavil lapačkou.
39:01'
Začala nám probíhat poslední minuta prostřední třetiny.
38:33'
Nahození Brendana Smithe přesné nebylo. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil na hokejky domácích hokejistů.
38:04'
Už po skončení dlouhé přesilovky Caroliny se k zakončení tlačil Mason Marchment. Frederik Andersen se ale na brankové čáře natáhl a touš za svá záda nepustil.
37:07'
Obrana Caroliny úplně zapomněla na Gustava Forslinga, jenž se dostal do samostatného úniku. Zkusil to střelou z mezikruží, ale místo u tyčky o pár centimetrů minul.
36:45'
Panteři už znovu vyhazují hrací předmět přes všechny čáry. Nyní mají dostatek času k vystřídání.
36:09'
Slavin se pokusí založit další ofenzivní akci Hurricanes. Zatím však čeká na nabídku svých spoluhráčů.
35:50'
Přesilovka Caroliny pokračuje, nicméně nyní se hraje ve střední třetině.
35:20'
Carolina právě vstřelila branku!
Rozdíl je už pouze dvoubrankový. Na levém kruhu dostal prostor Teuvo Teräväinen, který sice ještě neuspěl, ale vzápětí Andrej Svečnikov pohotově vrátil puk před bránu. Tam se prosadil dorážkou VINCENT TROCHECK. 4:2. Asistence: Andrej Svečnikov a Teuvo Teräväinen.
34:52'
Přesně polovina trestu Lomberga je pryč. Carolina ale na svou pořádnou příležitost čeká.
34:26'
Dnes fantasticky hrající Anthony Duclair opět ujížděl sám na bránu Caroliny, ale v rozhodující chvíli jej vyrušil Jaccob Slavin.
34:03'
Další snažení Caroliny v útočném pásmu režíruje český útočník Martin Nečas.
33:18'
Ránu Svečnikova z kruhu zablokoval pozorný Lundell. Posléze se Florida ubránila tím, že puk vyhodila co nejdále od své svatyně.
32:50'
Lomberg dostal trest do konce utkání, takže Carolina začala hrát svou dlouhou přesilovou hru.
32:22'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ryan Lomberg – 5 min., napadení + osobní trest do konce utkání).
32:22'
Střídání v týmu Carolina Hurricanes: ze hřiště odchází Antti Raanta, přichází Frederik Andersen.
32:22'
Po velmi ostrém střetu s Lombergem zůstal na ledě ležet otřesený Antti Raanta. Gólman Caroliny musel vyrazit z brány, neboť Lomberg si to na něj mířil úplně sám. Kotouč sice odehrál, ale pak to schytal.
31:24'
Dalšímu přečíslení domácích pomohl MacKenzie Weegar, který se snažil těsně před brankářem Caroliny tečovat. Po jeho zásahu ale kotouč zamířil těsně za zadní tyč.
30:39'
Po dalším dobrém střídání Duclaira se ke střele z dálky dostal Forsling. Obránce Panthers přední tyč Raantovy klece minul.
29:58'
Přihrávka bekhendem v podání Sama Reinharta mířila o pár centimetrů výše, než mířit měla. Záhy útočník Floridy pádil na střídačku.
29:26'
Na střelu Beara od modré čáry měl Knight velmi dobrý výhled. Se zákrokem lapačkou žádný větší problém neměl.
29:17'
29:02'
Jarvisova rána z vrcholu kruhu rozhodně špatná nebyla. Od bruslí Ekblada se však odrazila mimo brankový prostor.
28:20'
Dlouhá přihrávka Caroliny skončila zakázaným uvolněním. Na začátku druhé minuty přesilovky se Hurricanes budou muset znovu dostat do útočné třetiny.
28:06'
Pohotová střela Teräväinena z kruhu nebyla přesná. Vzápětí se domácí celek osvobodil.
27:41'
Začátek oslabení zvládá Florida dobře díky skvělé práci Antona Lundella.
27:17'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Gustav Forsling – 2 min., hákování).
27:01'
Na začátku 28. minuty Carolina snižuje! Jaccob Slavin pomohl ofenzívě a z rohu kluziště přihrál bekhendem velice šikovně na hůl JESPERA FASTA, jenž pohotově překonal Spencera Knighta. 4:1. Asistence: Jaccob Slavin a Vincent Trocheck.
26:49'
Jordan Staal hledal před bránou Floridy Andreje Svečnikova, který ale taktéž recept na Knighta nenašel.
26:18'
Po komerční pauze už znovu pokračujeme ve hře. Teď se hraje ve středním pásmu.
25:57'
Střílená pobídka z otočky v podání Dereka Stepana těsně minula zadní tyč.
25:16'
Florida je na tom jednoznačně bruslařsky lépe. Do šance se probil i obránce Gustav Forsling. Manévr zadáka domácích ale nebyl dotažen do gólového konce.
24:39'
Antti Raanta se musí mít na pozoru i nadále. Domácí se znovu dostali do laufu.
24:04'
O pár sekund později se do šance dostal znovu Carter Verhaeghe, který ale nedotáhl svůj bekhendový blafák při samostatném úniku.
23:36'
Hosté však propadli a hned tři hráči Floridy se řítili na Raantu. Carter Verhaeghe těsně před brankou soupeře promáchl.
23:16'
Čtvrtá lajna Caroliny ale pokračovala ve velmi dobrém střídání. Mezi kruhy se uvolnil Ethan Bear, jehož rána skončila na pravém rameni mladého brankáře Panthers.
23:05'
Seth Jarvis nepropasíroval puk zpoza brány před Knighta.
22:29'
Vincent Trocheck nedokázal přejít přes útočnou modrou čáru. Následně ale domácí nepřesně přihráli, takže se muselo pískat zakázané uvolnění.
21:49'
Maxim Mamin se pravým křídlem k zakončení neprobil. Je ale vidět, že se Florida rozhodně nechce bezhlavě hnát jen a pouze do ofenzívy.
21:09'
Ránu Huberdeaua ze strany se snažil tečovat Lundell, avšak druhý jmenovaný kotouč nezasáhl.
20:40'
Nahození hostů od modré čáry přesné nebylo. První zákrok ve druhé části zatím Knight předvést nemusel.
20:01'
Střídání v týmu Carolina Hurricanes: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Antti Raanta.
20:01'
Lepší první třetinu si domácí nemohli ani vysnít. Po dvaceti minutách vedou nad Carolinou poměrem 4:0 i bez svého kapitána Barkova. Skóre otevřel ve 3. minutě Duclair, na jehož počin zanedlouho navázal Vatrano. Do střelecké listiny se ale zapsali i Lundell s Hörnqvistem, takže Andersen prožil opravdu hrozivou třetinu. Florida využila tři přesilovky.
Střely na branku po 1. třetině: 14 – 6
20:00'
19:45'
Ahova rána byla posunuta do ochranné sítě. Patnáct sekund před první sirénou se bude vhazovat po levici Knighta.
19:15'
Bekhendová nabídka Bradyho Skjeie byla hokejkami domácích obránců sražena na zadní mantinel.
18:40'
Závěr třetiny se nám pomalu ale jistě blíží. Jednoznačně napřed je Florida, která je stále při chuti.
17:41'
Svečnikov hledal svého spoluhráče na levé straně útočného pásma, ale přesnou přihrávku na jeho hůl nepředal. Přečíslení dva na jednoho se tedy Carolině nevydařilo.
17:23'
Maminova rána zápěstím jen těsně minula zadní tyči Andersenovy brány.
16:33'
Rychlá kombinace mezi Ahem a Teräväinenem byla pořádně nebezpečná. Skvělý zákrok si připsal Knight, jenž finskou souhru z bezprostřední blízkosti zastavil.
16:12'
Domácí nechtějí polevit ani teď. Nepřesná přihrávka Gudase však zamířila na icing, takže po delší době se bude vhazovat před Knightem.
15:28'
Precizní přesilovková kombinace Panterů končí čtvrtým gólem v síti Caroliny! Anthony Duclair vybídl u zadní tyče Sama Reinharta, který ještě vracel černou gumu před úplně prázdnou klec PATRICU HÖRNQVISTOVI. Andersen si teď musel připadat jako na kolotoči. 4:0. Asistence: Sam Reinhart a Anthony Duclair.
15:10'
Hurricanes načali oslabení poměrně dobře. V útočném pásmu se totiž objevila dvojice Staal – Teräväinen.
14:49'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Anthony DeAngelo – 2 min., sekání).
14:49'
Florida i nadále vyráží do nebezpečných kontrů! To potvrdila i nyní, kdy Duclair ujel sám na bránu Caroliny. Tentokrát však Andersen forehandový blafák přečetl.
13:14'
Domácí pokračují ve snovém nástupu do utkání! Třetí branku Floridy přidává ANTON LUNDELL, který si před brankovištěm Andersena našel přihrávku Tippetta. Obhodil si Colea, načež dlouhým forehandovým blafákem překonal i brankáře. 3:0. Asistence: Owen Tippett a Radko Gudas.
12:49'
Teuvo Teräväinen to zkoušel z otočky. Zadní tyč branky Knighta ale o několik čísel minul, tudíž tato střela naději na úspěch ani neměla.
11:59'
Staal nabízel puk do předbrankového prostoru, kam si najížděl Andrej Svečnikov. Druhý jmenovaný však skákavý kotouč nezasáhl.
11:32'
Kotkaniemi vybídl v celkem ostrém úhlu stojícího Fasta. Útočník s číslem 71 na dresu minul brankový prostor.
11:00'
Radko Gudas stačil odehrát puk z vlastního pásma. Florida tak znovu může zamířit směrem kupředu.
10:36'
Do šance na druhé straně kluziště se dostal Sebastian Aho. Rána finského útočníka skončila v připravené lapačce brankáře Spencera Knighta.
10:02'
I na konci této přesilovky domácí celek udeřil! Po ose Duclair – Montour šel kotouč na vrchol pravého kruhu k FRANKU VATRANOVI, jehož tvrdá střela skončila nad ramenem Frederika Andersena. 2:0. Asistence: Brandon Montour a Anthony Duclair.
09:24'
Výtečně zapracoval Martin Nečas, jenž získal puk na hokejky hostů a následně přihrál kolegovi, který své barvy osvobodil.
08:56'
Panteři se zatím marně usazují v útočném pásmu. Carolina už dvakrát vyhodila touš přes všechny čáry.
08:10'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Steven Lorentz – 2 min., hákování).
08:04'
Anthony Duclair mohl přidat svou druhou branku v utkání. Jeho průnik středem kluziště sice Andersen zastavil, ale také došlo k faulu útočníka Lorentze. Domácí tak čeká další přesilovka.
07:48'
Střela zápěstím v podání Cartera Verhaegheho zadní tyč o chlup minula.
07:19'
Dělovka Brandona Montoura od modré čáry zaplula těsně vedle bližší tyče hostující svatyně.
06:43'
Se střelou Franka Vatrana měl brankář Andersen mírné potíže. Nakonec ale dokázal černou gumu zastavit.
06:13'
Florida chtěla získat útočné pásmo, ale zadáci celku v bílých dresech si dokázali poradit.
05:29'
Také Svečnikov se už vrátil na led, takže oba celky hrají v plném počtu.
05:21'
Teď už je však Panterům odpískán ofsajd. Čeká nás vhazování v neutrální zóně.
05:10'
Florida načala svou zkrácenou přesilovku. Kotouč do útočného pásma zavezl obránce Aaron Ekblad.
04:32'
Kvalitně napadající Eetu Luostarinen získal puk v rohu kluziště. Poté se ale ocitl v obležení dvou hráčů Caroliny, a proto přesně přihrát nedokázal.
03:51'
Slavin se pravou stranou útočného pásma protáhl do střelecké pozice na pravém kruhu. Jeho projektil ale Knight bez potíží vyrazil.
03:29'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., podrážení).
03:19'
Na levém kruhu se objevil Andrej Svečnikov, který ale hráz těl před sebou propálit nedokázal.
03:04'
02:28'
Na konci přesilovky se nakonec Florida ujímá vedení! Carter Verhaeghe vybídl přes celou šíři útočného pásma ANTHONYHO DUCLAIRA, jehož střela zápěstím zapadla naprosto přesně k zadní tyči. Lapačka Andersena se natahovala marně. 1:0. Asistence: Carter Verhaeghe a Brandon Montour.
02:11'
Hokejisté v červených dresech neudrželi útočné pásmo, tudíž znovu mohli hosté vyhodit.
01:35'
Teď už Carolina vyhazuje kotouč z vlastního pásma. Čtveřice bránících hráčů bude moct vystřídat.
01:06'
Ke střele se v přesilovce dostal Anton Lundell, ale forvard Floridy svatyni hostujícího týmu těsně minul.
00:37'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jaccob Slavin – 2 min., podrážení).
00:32'
Vpřed se hnal po pravém křídle Carter Verhaeghe, jehož přihrávka z otočky ale spoluhráče nenašla.
00:01'
Až těsně před zápasem bylo oznámeno, že z důvodu zranění do dnešního klání nezasáhne kapitán Floridy Aleksander Barkov.

Florida Panthers: S. Knight (Gibson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Luostarinen, Verhaeghe – Tippett, A. Lundell, Huberdeau (A) – Mamin, S. Reinhart, Vatrano – Hörnqvist (A), Marchment, Lomberg.

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin (A), A. DeAngelo, Skjei, Brendan Smith, Cole – T. Teräväinen, Aho, Martinook (A) – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Kotkaniemi – Jarvis, Stepan, Lorentz.

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Kelly, Baker.
Česká a slovenská stopa

Radko Gudas (Florida) – 9 zápasů, 2 body (0+2)
Martin Nečas (Carolina) – 9 zápasů, 5 bodů (2+3)

CAROLINA HURRICANES

Carolina prožívá nejlepší úvod sezony ve své historii. Svěřenci Roda Brind'Amoura vyhráli všech devět svých dosavadních zápasů, za Floridou jsou tedy druzí jen kvůli tomu, že mají utkání k dobru. Přesvědčiví Hurikáni nemuseli ani jednou do prodloužení. Poslední utkání odehráli na ledě Chicaga, kde zvítězili díky povedené třetí třetině 4:3. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Andrej Svečnikov, jenž už nasbíral 7 branek a 6 asistencí.

FLORIDA PANTHERS

Hokejisté Floridy jsou momentálně bodově nejlepším týmem celé soutěže. V deseti zápasech ztratili jen jediný bod, celkově tak urvali 19 bodů. V posledních třech zápasech však Panteři vždy hráli prodloužení. Předminule sice po nájezdech neuspěli v Bostonu, ale vše napravili v pátek, kdy doma přemohli 5:4 Washington. Nejproduktivnějšími hráči Floridy jsou Jonathan Huberdeau a Aleksander Barkov. Oba nasbírali 12 kanadských bodů.
Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se nám v akci představí celky Floridy Panthers a Caroliny Hurricanes. Začínáme ve 23:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 23:00.