NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Tampa - 6. prosince 2021   00:10

Tampa
08:24' McDonagh  (Stamkos, M. Joseph) • 09:24' Perry  (McDonagh, Bellemare) • 22:56' Raddysh  (Hedman, Colton) • 26:47' Katchouk  (Colton, Hedman) • 28:34' M. Joseph   • 45:29' Maroon  (Perry, Hedman) • 54:15' Perry  (McDonagh, Colton)
Flyers
Hart (29. M. Jones) – Ristolainen, Provorov (A), Braun, Sanheim, Seeler, Yandle – Atkinson, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Frost – MacEwen, Laughton, J. van Riemsdyk – P. Brown, Bunnaman, Lindblom.
Pochmara, Halkidis – Galloway, Alphonso
Wells Fargo Center, Philadelphia
16 014 diváků
Tampa

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:10
Je dobojováno a hostující Tampa Bay svého soka doslova zdemolovala. I ve třetí třetině jsme sledovali snahu Philadelphie něco udělat s hrubě nepříznivým stavem, jenže gól zase padl na opačné straně. Ve 46. minutě se trefil Patrick Maroon a bylo to o šest branek. Až poté se gólu dočkali i domácí a v úvodu 48. minuty snížil Cam Atkinson. Poslední slovo však měli hosté a na konečných 1:7 upravil Corey Perry. Philadelphia prohrála osmý zápas v řadě a je s 20 body na sedmém místě Metropolitní divize, zatímco Tampa Bay je na třetím místě Atlantické divize se 34 body.
59:40'
Ještě jedno vhazování v pásmu Tampy Bay.
58:53'
Brown se snažil překvapit gólmana hostů vyjetím zpoza branky a zasunutím puku za tyčku, Elliott byl na tuto možnost připraven a uspal všechny mezírky.
58:16'
Střídá se běhen nepřerušené hry, u puku jsou hosté a přihrávají si před Elliottem.
57:08'
Čárový rozhodčí signalizuje postavení mimo hru, hosté musí urychleně vyklidit útočné pásmo.
56:19'
Vypadalo to, že by Sergačjov vystřelil od modré čáry, jenže mu v rozhodujícím okamžiku utekl puk do středního pásma.
55:16'
Zápas se už pouze dohrává, o vítězi je už dávno rozhodnuto.
54:15'
Tampa právě vstřelila branku!
Přesilovka je nakonec využitá! Hosté se i přes neučesanou kombinaci dokázali udržet v pásmu, Colton posunul k modré, kde se ke střele dostal McDonagh, jehož pokus u brankoviště tečoval holí a rukavicí COREY PERRY a srazil tak puk za Jonesova záda – 1:7. Asistence: Ryan McDonagh, Ross Colton.
53:08'
Puk je u Briana Elliotta, ten pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
52:43'
Stamkosova střela z levého kruhu byla sražena, puk skončil na zadním plexi.
52:30'
Další vyloučení, na trestnou lavici míří domácí Nick Seeler s dvouminutovým trestem za držení.
51:33'
Rutta chyboval ve středním pásmu, o puk jej obral Brown a nakonec střílel Yandle. Jeho pokus šel vedle, Elliott vše kontroloval lapačkou.
50:32'
Travis Konecny to zkusil individuálně, sám si dojel nahozený puk, jenže se svou snahou skončil pouze za brankou. A tam o puk přišel.
49:43'
Hosté kombinují ve vlastním pásmu, nikam se neženou.
48:55'
Domácí v další šanci, z pravého kruhu střílel Brown, od Elliotta se pak puk odrazil do tyčky. Teď měli hosté docela štěstí.
47:04'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Tak se konečně dočkali i domácí. V pravém kruhu měl prostor Giroux, žabičkou nahodil před branku, kde byl CAM ATKINSON a od jeho brusle se puk odrazil mezi Elliottovy betony – 1:6. Asistence: Claude Giroux, Keith Yandle.
46:38'
Tady je souhrn trestů. Domácí Travis Sanheim a Travis Konecny dostali dvě minuty za hrubost, hostující Anthony Cirelli také dvě minuty za hrubost, pouze hostující Cal Foote obdržel 2+2 minuty za hrubost.
46:38'
Domácí se snaží se vyburcovat všemi možnými způsoby a jednou možností je hromadná šarvátka, která se teď strhla za brankou Tampy Bay. Sudí měli plno práce s roztržením rozdováděných kohoutů a rozhodně se bude vylučovat.
45:29'
Jak je to jednoduché, to teď ukázali hosté. V útočném pásmu si vybojovali puk, Perry si s ním sjel na levý kruh, odkud přihrál před brankoviště a PATRICK MAROON z první zametal za Jonese – 0:6. Asistence: Corey Perry, Victor Hedman.
44:57'
Yandleho tečovaná střela nadělala Elliottovi docela problémy, vůbec ji totiž neviděl a chvíli hledal, kde puk vlastně má.
44:51'
A další Elliottův zákrok, nyní proti nahození Patricka Browna.
44:30'
O malou chvíli později se u Elliotta strhl menší závar, gólman Tampy Bay ale i vleže dokázal vše pochytat a skrýt puk pod sebou.
44:20'
Ne, nevyšlo to ani Laughtonovi, ten si sice dobře najížděl po levé straně, ale k přesnému sklepnutí se nedostal.
43:36'
Přečíslení Philadelphie skončilo u Provorova, jeho nahození nebylo ani střelou, ani přihrávkou. Hosté se v poklidu ubránili.
42:30'
Prudký švih vyslal domácí Brown, ale trefil pouze Elliottův postoj.
41:15'
Hosté nemají kam spěchat a podle toho také jejich hra vypadá. Je to hodně vyčkávací, plánem je držet puk co nejvíce na vlastních holích.
40:10'
Nahození na Elliotta z velké dálky, ten si hned na úvod třetí třetiny připsal zákrok.

Trestné minuty: 2:4
Čtyřicet minut hry je za námi a vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto. Philadelphia pokračovala v neúspěšném dobývání soupeřovy branky, zatímco Tampa Bay dávala góly. Dala hned tři, nejprve se bombou trefil Taylor Raddysh, poté se z pohotové dorážky prosadil Boris Katchouk a vrcholem byl gól v oslabení od Mathieu Josepha, kterému u mantinelu namazal gólman Hart a hráč hostů mohl pohodlně zakončovat do prázdné branky. Domácí sice dali v této třetině gól, jenže Laughton zasáhl puk vysokou holí a tak nebyl po kontrole u videa uznán. Philadelphia tak po dvou třetinách prohrává 0:5!
40:00'
39:40'
K tvrdé střele napřáhl domácí Provorov, pouze ale nepříjemně trefil stínícího Bellemareho.
38:57'
Martin Jones si po delší době připsal zákrok, zleva se jej neúspěšně pokoušel překvapit Gabriel Fortier.
38:41'
Hedman pouze nahodil do pásma domácích, Tampa Bay teď nikam nepospíchá.
37:55'
Neuznaný gól teď domácí hráče vyburcoval k větší aktivitě a snaží se o alespoň dílčí snížení ztráty.
36:50'
Domácí mají i hromadu smůly, teď puk už padal do branky, Bogosian jej vytahoval již zpoza brankové čáry, nicméně po kontrole u videa se zjistilo, že Scott Laughton jej trefil vysokou holí a gól tak nebyl uznán.
36:31'
Přesilovka Philadelphie je u svého konce, Rutta se vrátil na ledovou plochu.
36:17'
Puk letí přes všechny čáry a z hlediště se zase snáší projevy nespokojenosti.
35:40'
O chvíli později se akce dostala k brankovišti a domácí i zakončili, Elliott se stačil přemístit a puk srazit. Stále tak drží čistý štít.
35:21'
Trochu kostrbatě se domácí dostali do útočného pásma, Atkinson však pro tuto chvíli skončil pouze v rohu.
34:31'
Opět se nám vylučuje, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za faul na Girouxe dostal Jan Rutta, provinil se hákováním.
33:27'
Několik nenápadných akcí na obou stranách nic však, co by mělo ohrozit Jonese, či Elliotta.
32:40'
Sledujeme teď hodně bojovné okamžiky, převážně však ve středním pásmu. A tam také hodně akcí končí.
31:55'
A už jsou zase oba celky v plném počtu.
31:42'
Sergačjov se rozjel do pásma, jenže puk nechal za sebou a musel se vracet. Přesilovka hostů se blíží ke svému konci.
30:45'
Ale ani přesilovka hostů zatím není nějak zvlášť povedená, akce končí u modré čáry.
29:55'
Vylučuje se naopak na opačné straně, dvě minuty za sekání dostal domácí Oskar Lindblom.
29:12'
Oslabení hostů je u konce, Tampa Bay hraje v plném počtu.
28:34'
V brance Philadelphie dochází ke změně, Cartera Harta nahrazuje Martin Jones.
28:34'
A po dalším vyhození přichází dokonce pátý gól. MATHIEU JOSEPH jel pouze forčekovat, jenže gólman Hart mu svou rozehrávkou doslova namazal na hůl a útočník Tampy Bay z bekhendu trefil odkrytou branku – 0:5. Bez asistence.
28:25'
Už dvakrát se hostům povedlo vyhodit puk ze svého pásma, své oslabení zvládají na výbornou.
27:12'
Philadelphia bude moci snížit v první přesilovce, dvě minuty za držení dostal Zach Bogosian.
26:47'
Tohle už pro domácí začíná vypadat zle nedobře. Tampa Bay se opětovně dostala do útočného pásma, střela z mezikruží se odrazila na levou stranu, kde už číhal BORIS KATCHOUK a ten pohotově doklepl za Harta – 0:4. Asistence: Ross Colton, Victor Hedman.
26:17'
Elliott stále odolává všem střelám domácích, poradil si i s bombou Girouxe od modré čáry.
25:31'
Zase Bellamare, tentokrát na levé straně. Také neuspěl a pouze poslal puk po prknech za branku.
24:58'
Bellemare se pokoušel o dlouhou kličku doprava a když poznal, že to nepůjde, tak pouze nahodil do útočného pásma.
23:45'
Philadelphia teď neví, kudy kam a z hlediště se už začíná ozývat nespokojené bučení.
22:56'
Je tu třetí gól hostujícího celku. Po celkem nenápadné akci se puk dostal na pravou stranu, kde z vrcholu kruhu vyslal drtivý golfák TAYLOR RADDYSH a jeho bomba se zastavila až v horním růžku Hartovy branky – 0:3. Asistence: Victor Hedman, Ross Colton.
21:36'
R rohu dostal přihrávku Cirelli, jeho okamžitá střela z druhé vlny skončila na zadním mantinelu.
20:34'
Giroux posunul na Atkinsona, ten se snažil na brankovišti najít van Riemsdyka, ten už ale promáchl naprázdno.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, do které měli sice domácí rozhodně lepší vstup, několikrát ohrozili Elliotta, jenže bez úspěchu a nakonec hned dvakrát udeřilo na opačné straně. Jako první se v deváté minutě pohotovou dorážkou prosadil Ryan McDonagh a přesně o minutu později byl na správném místě Corey Perry a dostal Tampu Bay do trháku. Philadelphia má sice více střeleckých pokusů, v koncovce to ale skřípe. Hosté z Tampy Bay tak vedou 2:0.
20:00'
19:31'
Zápěstím to od modré čáry zkusil Provorov, Elliott si dokázal puk najít a srazit jej mimo své brankoviště.
18:53'
Na opačné straně se už už ke střele tlačil Raddysh, na poslední chvíli jej zablokoval Sanheim.
18:20'
Kousek za kruhy vystřelil Ristolainen a trefil boční síť. Někteří fanoušci se už začínali radovat ze snižujícího gólu...
17:57'
Philadelphia se začíná v závěru třetiny zvedat a zase se hraje před Elliottem. Ten zatím odolává všem pokusům domácích.
17:33'
Brown nahazoval od levého mantinelu na Elliotta to ale neprošlo, na brankovišti mu pomohla obrana.
16:23'
Tampa Bay opět u puku, domácí teď pouze stínují a snaží se jej vybojovat pro sebe. Ale neúspěšně.
15:51'
Hosté neudrželi útočné pásmo, Palát byl vytlačen k červené čáře.
14:14'
Provorov dostal nabito do druhé vlny, obrana hostů se k němu ale zvládla stáhnout a puk srazit.
13:12'
Zleva vystřelil Sergačjov a Hart si chvíli vůbec nebyl jistý svým zákrokem!
12:58'
Rázem je aktivita na holích hostů, Philadelphia má plné ruce i brusle práce, aby odvracela nápory hostů ze všech možných úhlů.
11:35'
Od modré čáry prověřil Elliottovu připravenost Yandle, jeho dělovka z první skončila v lapačce brankáře Tampy Bay.
10:41'
Philadelphia se tak musí vhrnout do útoku a zatím se snaží o rychlé kombinace. Po jedné takové vystřelil z pravé strany Couturier a Elliott musel u své levé tyčky vytasit pohotový zákrok.
09:24'
Hosté se zase usadili v útočném pásmu a přesně minutu po prvním gólu udeřili podruhé. McDonaghovu střelu Hart špičkou brusle vyrazil, puk se od zadního mantinelu dostal na hůl COREY PERRYHO a ten jej z nulového úhlu zametl za brankovou čáru – 0:2. Asistence: Ryan McDonagh, Pierre-Édouard Bellemare.
08:24'
Z protiútoku udeřili hosté! Stamkos dostal po překonání modré čáry až mnoho času a prostoru na střelu, jeho ránu Hart pouze vyrazil před sebe a pohotový RYAN MCDONAGH z bekhendu doklepl za brankovou čáru – 0:1. Asistence: Steven Stamkos, Mathieu Joseph.
08:03'
Z takřka nulového úhlu to zkoušel domácí Yandle, nemyslel to zle, gólman Elliott se ovšem u své tyčky nachytat nenechal.
07:32'
Povedený zákrok i na druhé straně, Elliott si poradil s nepříjemnou střelou z pravé strany.
07:08'
Tohle bylo rychlé, video skutečně odhalilo, že Hart předvedl úspěšný zákrok a o gól se nejednalo.
07:08'
Rozhodčí se ale jsou ještě pro jistotu přesvědčit k videu.
07:08'
Fortier a po něm i Killorn se natlačili na brankoviště Philadelphie a byla z toho první velká šance hostů. Hart udržel puk před brankovou čárou.
06:18'
Zakázané uvolnění Tampy Bay.
06:00'
Raddysh pouze nahodil do útočného pásma, tam se ale puku chopili domácí a hra už zase míří na opačnou stranu.
05:17'
Stamkos číhal na brankovišti na přihrávku, ta skutečně přišla, ale byla až příliš prudká na to, aby ji elitní útočník hostů dokázal zpracovat.
04:46'
Oba celky střídají během hry, hosté vyčkávají za vlastní brankou.
03:59'
Couturier vystřelil od kruhů, Elliott má za sebou další úspěšný zákrok. Obrana Tampy Bay je zatím pod docela velkým tlakem.
02:48'
Mezi dvěma obránci se prosmýkl Maroon, na zakončení v blafáku už byl ale příliš blízko.
02:33'
Elliott si našel volný puk a holí jej poslal k mantinelu.
01:40'
A další výpad domácích, Philadelphia do utkání vstoupila opravdu ve velkém tempu.
00:41'
Už se nám hráči vystřídali na obou stranách, gólman Elliott si už dokonce připsal první zákrok
00:01'

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Ristolainen, Provorov (A), Braun, Sanheim, Seeler, Yandle – Atkinson, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Frost – MacEwen, Laughton, J. van Riemsdyk – P. Brown, Bunnaman, Lindblom.
Trenér: Jon Cooper

Tampa Bay Lightning: B. Elliott (Vasilevskij) – Rutta, Hedman (A), Bogosian, McDonagh (A), C. Foote, Sergačjov – M. Joseph, Stamkos (C), Palát – Fortier, Cirelli, Killorn – Raddysh, Colton, Katchouk – Perry, Bellemare, Maroon.
Trenér: Alain Vigneault

Rozhodčí: Pochmara, Halkidis – Galloway, Alphonso.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas může začít.
Zápas ve Wells Fargo Center začne o půlnoci, takže nechoďte spát a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.