NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Montreal - 25. ledna 2022   02:00

Minnesota
Minnesota
03:04' Spurgeon (Goligoski, Greenway) • 09:22' M. Foligno (Greenway, Merrill) • 24:01' Dewar (N. Sturm, Goligoski) • 24:23' N. Sturm (Dewar, Spurgeon) • 39:30' Zuccarello (Kaprizov) • 46:04' Boldy (Kaprizov, Zuccarello) • 49:58' Jordie Benn (N. Sturm, K. Fiala) • 55:12' K. Fiala (F. Gaudreau, Boldy)
8:2
(2:1, 3:0, 3:1)
Montreal
Montreal
01:23' M. Hoffman  (Dauphin, Petry) • 44:24' R. Pitlick  (C. Paquette, Evans)
Minnesota
C. Talbot (41. Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), D. Kulikov, Jordie Benn, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Duhaime, N. Sturm, Dewar.
Chmielewski, O’Rourke – Rody, Gawryletz
Xcel Energy Center, St. Paul
18 104 diváků
Montreal
Primeau (41. McNiven) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), Kulak, Ch. Wideman, A. Romanov – Lehkonen, Suzuki, Toffoli (A) – M. Hoffman, Dvorak, Dauphin – Josh Anderson, Evans, R. Pitlick – C. Paquette, Poehling, Pezzetta.

To už je z mé strany vše. Příště zase u NHL na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 39:21 (21:8, 11:7, 7:6)
Zblokované střely – 10:13
Vyhraná vhazování – 34:21
Trestné minuty – 29:23
Hity – 27:33
Závěr utkání nám tedy ještě natáhly šarvátky, ale teď už je konec. Minnesota deklasovala Montreal 8:2. Hosté se v úvodu utkání ujali vedení, ale Wild ještě v první třetině otočili skóre a po čtyřiceti minutách vedli už 5:1. Ve třetí části pak nejprve snížil na rozdíl tří branek Rem Pitlick, ovšem žádná dramatizace už z toho nebyla. Naopak. Brankář Habs McNiven, který naskočil do do závěrečné dvacetiminutovky, při svém debutu v NHL inkasoval ještě třikrát. V početní výhodě ho překonal Matthew Boldy, poté se poprvé v dresu Minnesoty prosadil Jordie Benn a skóre duelu pak uzavřel Kevin Fiala.
59:54'
Tentokrát vše začalo u Jakea Evanse, který hned po vhazování začal krosčekovat Connora Dewara. Ro
59:54'
Závěr se nám zbytečně protahuje. Okamžitě po buly totiž došlo k další šarvátce...
59:49'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Michael Pezzetta – 2 min., hrubost).
59:49'
Byl to Michael Pezzetta, který za brankou atakoval Dumbu. Hostujícího útočníka si pak našel Marcus Foligno a toto duo ještě doplnily další dvojičky.
59:49'
Ale pozor, ještě hromadná bitka! Tu rozpoutal hit jednoho z hráčů hostí na Matta Dumbu.
59:28'
Zápas se už jen dohrává. Domácí mají puk za brankou a nepospíchají s ním dopředu.
59:01'
Začala poslední minuta tohoto již rozhodnutého zápasu.
58:36'
Kevin Fiala připravil šanci pro Matthewa Boldyho. Ten mířil na bližší tyčku, kterou těsně minul!
57:54'
Ránu Chrise Widemana domácí srazili do ochranné sítě za svou svatyní.
56:51'
Wild dnes potvrzují velmi dobrou aktuální formu. To Montreal navazuje na mizérii, která ho provází většinu sezóny.
55:12'
Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté si odvezou ze St. Paulu pořádnou nakládačku! Frédérick Gaudreau se z levé strany natlačil před branku. On puk přes levý beton brankáře McNivena ještě neprotlačil, ovšem KEVIN FIALA ho už za brankovou čáru dostal. Asistence: Frédérick Gaudreau a Matthew Boldy.
54:51'
Puk byl tečován do ochranné sítě za brankou Montrealu. Je tu poslední dnešní reklamní pauza.
54:06'
Střílenou přihrávku Davida Savarda nevyužil Nick Suzuki. Ten tečoval puk vedle odkryté domácí branky!
53:53'
53:20'
Jake Evans zaútočil v oslabení. Skončilo to zablokovanou střelou.
53:03'
Hosté vyhazují.
52:21'
Přihrávku Boldyho nezužitkoval Kirill Kaprizov, který před brankou netrefil puk dobře.
52:05'
Hosté v oslabení vyvezli puk dopředu. Dopustili se ale ofsajdu.
51:52'
Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Chris Wideman. Přesilovka Wild začne po reklamní přestávce.
49:58'
Domácí zvyšují už na 7:2! Nico Sturm se dostal k puku mezi kruhy. Zadovkou ho přenechal v závěsu najíždějícímu JORDIEMU BENNOVI, který střelou na vyrážečku překonal McNivena. Pokud statistiky nelžou, tak si gólman Montrealu zatím nepřipsal od příchodu do branky žádný úspěšný zákrok... Asistence: Nico Sturm a Kevin Fiala.
49:34'
Ryan Poehling vyvinul na levém křídle velkou rychlost. Přebruslil bránícího hráče, jeho střelu si však Kähkönen pohlídal.
48:52'
Po rychlé souhře hostí se dostal na pravém kruhu k puku Matthew Boldy. Jeho střelu však obrana Habs zablokovala.
47:47'
Momentálně se hraje především ve středním pásmu. Tedy bez dalších šancí.
46:16'
Nyní probíhá reklamní přestávka.
46:04'
Přesilovka využita! MATTHEW BOLDY si vyměnil puk s Kirillem Kaprizovem a z ostrého úhlu se trefil k bližší tyčce nad levé rameno brankáře McNivena. Asistence: Kirill Kaprizov a Mats Zuccarello.
45:25'
Domácí budou hrát přesilovku. Na trestnou lavici zamířil Cédric Paquette.
44:24'
Montreal právě vstřelil branku!
Hostí snižují! Za brankou se dostal k puku Jake Evans. Ten ho posunul na Cédrica Paquetta, jenž nahrál přes brankoviště REMOVI PITLICKOVI a ten zblízka uspěl se střelou na lapačku – 5:2. Asistence: Cédric Paquette a Jake Evans.
43:05'
Na druhé straně jel sám na branku Kirill Kaprizov. Ruský útočník přestřelil!
42:51'
Mohlo být sníženo! Tyler Toffoli dostal puk na osu hřiště, z jedničky vystřelil a Kähkönena zachránila horní tyčka!
42:46'
Minnesota zahrála na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kähkönenem.
42:08'
Oba noví gólmani jsou v úvodu třetí části zatím bez práce.
40:01'
Pozor, gólmany vyměnili i domácí! Cam Talbot není ani na střídačce, nahradil ho Kaapo Kähkönen.
40:01'
Do třetí třetiny nastupuje v brance Cannadiens Michael McNiven, který si tak připisuje premiérový start v NHL.
Hity – 16:24
Ve druhé třetině Minnesota jasně dominovala. Za dobrou hru byli domácí odměněni třemi góly a vedou tak nad Montrealem už 5:1. Ve 25. minutě se v rozmezí 22 sekund hned dvakrát prosadila čtvrtá formace Wild. Nejprve chytrou střelou přes beka skóroval Connor Dewar a poté se radoval také jeho spoluhráč z lajny Nico Sturm. Divočáci pak měli i další příležitosti, páté branky se však dočkali až 30 sekund před pauzou, kdy se z ostrého úhlu trefil Mats Zuccarello.
40:00'
39:55'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Josh Anderson – 2 min., sekání + 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., nedovolené bránění + 5 min., bitka).
39:55'
Ryan Hartman si to rozdal s Joshem Andersonem! Rozhodčí nyní řeší, jaké tresty se budou udělovat.
39:30'
Domácí navyšují skóre 30 sekund před druhou přestávkou! Kirill Kaprizov nahrál doprava MATSOVI ZUCCARELLOVI, který z velmi ostrého úhlu nachytal brankáře Primeaua. Ten si ne úplně dokonale pokryl prostor u bližší tyčky a po odrazu od masky mu puk propadl za jeho záda – 5:1. Asistence: Kirill Kaprizov.
38:58'
Toffoli hledal Artturiho Lehkonena, ke kterému se ale vrátil Kevin Fiala a útočník hostí tak nemohl kvalitně vystřelit.
37:33'
Matthew Boldy pustil puk do jízdy Frédéricka Gaudreaua, který se dostal k bekhendovému zakončení. To pokryl Primeau.
37:18'
Tečovaný puk skončil někde na střídačce Minnesoty.
36:36'
Cam Talbot si v tomto střídání konečně pořádně zachytal! Po střele Chrise Widemana vyrazil puk před své brankoviště, kde pracovali Artturi Lehkonen a Rem Pitlick. S jejich dorážkami si gólman Wild poradil a nakonec přikryl kotouč, který se od zadního mantinelu vrátil do jeho království. Následuje reklamní pauza.
35:31'
Jeff Petry svou střelou vystrašil Talbota. Domácí brankář puk lapačkou jen vyrazil.
34:53'
To mohl změnit Kaprizov. Ten se na levém křídle stahovačkou zbavil jednoho bránícího hráče. Druhý však zablokoval přihrávku na Hartmana.
34:34'
Momentálně sledujeme takovou hlušší pasáž bez šancí.
33:32'
Boldy dokázal hosty zdržet v jejich obranném pásmu. Jeho spoluhráči však z Boldyho forčekinku těžit nedokázali.
32:46'
Habs působí až lehce odevzdaným dojmem. Wild jsou mnohem rychlejší, živější.
32:02'
Střely na branku – 30:9
31:07'
Nahození Spurgeona tečoval Jordan Greenway. Primeau stačil puk vytěsnit mimo svou klec! I přes čtyři inkasované góly nechytá brankář Montrealu vůbec špatně.
30:06'
Málem další šance Foligna! Ten tentokrát dostával přihrávku před odkrytou branku, ovšem kotouč stačil tečovat obránce Kulak a útočník Wild ho tak netrefil.
29:20'
Kevin Fiala posunul puk na Marcuse Foligna, který se řítil sám na Primeaua. Hostující gólman tenhle souboj vyhrál. Střelu na vyrážečku dokázal pokrýt!
28:17'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
27:51'
Jordie Benn si sjel na vrchol levého kruhu a příklepem rozezvučel brankovou konstrukci za hostujícím gólmanem! Minnesota naprosto dominuje.
27:06'
26:49'
Hosté teď v oslabení dokonce zaútočili. Lehkonen puk vyvezl do útočného pásma, poté se dostal ke střele Jake Evans. Talbot byl pozorný.
26:08'
Domácí si v této přesilovce připsali už několik střel, ale brankář Primeau zatím odolává. Nyní Montreal vyhodil.
25:05'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Josh Anderson – 2 min., držení).
24:23'
Hosté reagují na dva rychle obdržené góly oddechovým časem!
24:23'
Čtvrtá řada Wild skóruje podruhé v rozmezí 22 sekund! Jared Spurgeon si sjel dopředu podél pravého mantinelu a nahodil puk před branku. Tam ho tečoval nejprve Connor Dewar a po něm hrací předmět usměrnil na vzdálenější tyčce do odkryté klece NICO STURM – 4:1. Asistence: Connor Dewar a Jared Spurgeon.
24:01'
Teď už domácí své vedení navyšují! CONNOR DEWAR se dostal k puku ve středním pásmu, přejel s ním útočnou modrou a chytrou střelou přes bránícího hráče zamířil pod horní tyč nad lapačku brankáře Primeaua – 3:1. Asistence: Nico Sturm a Alex Goligoski.
23:48'
Greenway se dostal za brankou k puku a poslal ho do slotu, kde byl chvíli osamocený Joel Eriksson Ek. Tomu však stačil obránce klepnout do hole a švédský útočník trefil jen Primeaua.
23:19'
Puk vypadl na střídačku Montrealu, kde zasáhl do helmy Laurenta Dauphina. Útočník Canadiens ale neutrpěl žádnou vážnější újmu na zdraví.
23:10'
Střelu hostujícího Nicka Suzukiho zablokoval Merrill. Hosté alespoň získali buly v útočném pásmu.
22:30'
Domácí se podobně jako v první části drží na kotouči a diktují tempo hry.
21:46'
Se střelou Matse Zuccarella od modré čáry si poradil Primeau.
20:57'
20:49'
Další šance Wild v tomto oslabení! Marcus Foligno se dostal k puku na pravém křídle a společně s Joelem Erikssonem Ekem vyrazil do přečíslení 2 na 1. Před brankou kotouč svému spoluhráči předložil, Eriksson Ek ho však nezasáhl ideálně a netrefil zařízení.
20:30'
Domácí zablokovali střelu Chrise Widemana a pak puk dostali do středního pásma.
20:03'
V úvodu druhé třetiny ještě pokračuje přesilovka Montrealu.
Hity – 7:9
První třetina zápasu rozhodně nenudila. Minnesota po ní vede 2:1. Hosté přitom začali lépe a hned v čase 1:23 je poslal do vedení Mike Hoffman. Inkasovaný gól však Wild probudil a od té chvíle byli výrazně lepším týmem. Hned ve 4. minutě srovnal tvrdou ranou pod víko Jared Spurgeon a v 10. minutě už domácí vedli po dorážce Marcuse Foligna. Hostující gólman Primeau celkově v úvodní části čelil 21 střelám.
20:00'
19:59'
Domácí málem v samotném závěru třetiny skórovali v oslabení! Frédérick Gaudreau nejprve prověřil Primeaua střelou z pravého kruhu. Po následné chybě soupeře před brankou se pak dostal k volnému puku, který se snažil po forhendové kličce zasunout za záda gólmana Montrealu. V tom mu na poslední chvíli zabránil obránce, který ho čistým zákrokem při zakončení rozhodil.
18:56'
Tak Dumba dostal dvě minuty navíc. Montreal tedy bude hrát přesilovku.
18:56'
Matt Dumba se dostal do konfliktu s hostujícím Laurentem Dauphinem. Oba hráči půjdou na trestnou lavici za hrubost.
18:38'
Hra je po sérii vyloučení taková neurovnaná. Zdá se, že oba celky se teprve zase srovnávají do optimálních sestav.
17:29'
Montreal je kompletní. Pokračujeme v pěti na obou stranách.
17:09'
Tyler Toffoli prokázal klid, podržel kotouč několik sekund na holi a teprve pak ho vyhodil za domácí branku.
16:29'
Domácí v plném počtu a začala tak jejich zkrácená přesilovka.
16:14'
Tyler Toffoli střílel z pravé strany na vyrážečku Talbota. Ten si poradil.
15:28'
A vyloučení pro změnu na straně Habs. Rem Pitlick je potrestán za hákování.
14:55'
Domácím se podařilo vyhodit.
14:33'
Hosté jsou již v plném počtu a hrají tedy v početní výhodě.
14:28'
Vylučuje se na domácí straně. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Alex Goligoski. Za 4 sekundy se vrátí na led Savard a začne tak hostující přesilovka.
14:18'
Dumba nabil na pravý kruh Kevinovi Fialovi. Ránu švýcarského útočníka pokryl Primeau.
13:15'
Domácí rozebrali obranu soupeře. Po nahrávce Joela Erikssona Eka střílel Matthew Boldy z pravého kruhu do odkryté branky, ovšem famózní zákrok předvedl Cayden Primeau. Mladý gólman hostí se v brankovišti roztáhl a lapačkou vyrazil puk zpátky do hřiště!
12:56'
12:32'
Na ledě skončil Marcus Foligno. Nedovoleným zákrokem mu k tomu pomohl David Savard a Minnesota si tak zahraje přesilovku.
12:08'
Matthew Boldy se dlouho držel v útočném pásmu na kotouči. Nakonec si vybruslil do střelecké pozice a zkoušel to bekhendem. Puk je někde na betonech brankáře Primeaua.
11:28'
Do útočného pásma se podívali také hosté. Se střelou Ryana Poehlinga si poradil Talbot.
11:14'
Divočáci pokračují v tlaku. Nadále se hraje v jejich útočném pásmu.
10:31'
Sám před hostující brankou se zjevil Kirill Kaprizov! Ruský šikula se pokusil o zakončení s hokejkou prostrčenou mezi nohama, mířil však těsně nad horní tyčku!
09:22'
Domácí otáčejí skóre utkání! Jordan Greenway vystřelil z levé strany. Primeau puk vyrazil mezi kruhy, kde se k němu dostal MARCUS FOLIGNO a proti jeho střele už byl rozhozený brankář Habs bezmocný – 2:1. Asistence: Jordan Greenway a Jon Merrill.
09:16'
Po zakázaném uvolnění Montrealu se hra vrací před Primeaua.
09:04'
Wild mají více ze hry. Hosté se v posledních minutách většinou brání ve vlastní třetině.
08:30'
Střely na branku – 10:5
07:52'
Domácí se dopustili přihrávky rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.
07:20'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
07:00'
Teď už zase Divočáci! Mats Zuccarello nabil Ryanovi Hartmanovi, který pálil z jedničky. Primeau se však dokázal proti střelci přemístit a kotouč vyrazil.
06:45'
Hosté byli pod tlakem a Primeau musel několikrát zasahovat. Teď však nalevo ujel Josh Anderson a dobrý zákrok si připsal také Talbot.
05:51'
Velká šance Minnesoty! Jordan Greenway se dostal před brankou k volnému kotouči a bekhendovou kličkou si položil Primeaua. Zakončil však vedle levé tyčky!
05:20'
Po střele Matta Dumby dorážel Joel Eriksson Ek. Puk ale prošel vedle hostující branky!
04:54'
Connor Dewar si s pukem vybruslil na osu a střelou zápěstím vyzkoušel pozornost Primeaua. Hostující brankář našel hrací předmět ve výstroji.
04:19'
Talbot byl opět nucen přerušit hru. Raději přidržel puk po nahození Artturiho Lehkonena z levé strany.
03:43'
Rem Pitlick to zkusil z levého kruhu. Puk skončil na hrudi Cama Talbota.
03:04'
Je vyrovnáno! Domácí vyhráli buly v útočném pásmu. Puk se dostal na modrou čáru k Alexovi Goligoskimu, který naznačil střelu, ale ještě kotouč posunul doprava na spoluhráče z obrany JAREDA SPURGEONA. Ten si popojel na vrchol kruhu pro vhazování a ranou nad lapačku prostřelil Primeaua, který zřejmě nic neviděl – 1:1. Asistence: Alex Goligoski a Jordan Greenway.
02:54'
Wild se nechtějí spokojit s tím, že prohrávají. Joel Eriksson Ek převzal puk za brankou a posílal ho do brankoviště, u kterého číhal Marcus Foligno. Vše řeší před brankovou čarou Primeau.
02:35'
Nahození Jareda Spurgeona skončilo v lapačce Caydena Primeaua, který dnes nastoupil v brance Montrealu.
01:23'
Hosté se ujímají vedení! Nahozený puk dobruslil u levého mantinelu Laurent Dauphin. Ten ho ho poslal na osu, kde dokázal skákavý kotouč trefit MIKE HOFFMAN tak dobře, že brankář Talbot na jeho střelu lapačkou nedosáhl. Asistence: Laurent Dauphin a Jeff Petry.
01:06'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
00:59'
Pomalejší úvod zápasu. Domácím se nepodařilo usadit v útočném pásmu. Následně nedopadl ani pokus Habs o založení nějaké nebezpečnější útočné akce.
00:01'

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), D. Kulikov, Jordie Benn, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Duhaime, N. Sturm, Dewar.

Montreal Canadiens: Primeau (McNiven) – D. Savard, Chiarot (A), Petry (A), Kulak, Ch. Wideman, A. Romanov – Lehkonen, Suzuki, Toffoli (A) – M. Hoffman, Dvorak, Dauphin – Josh Anderson, Evans, R. Pitlick – C. Paquette, Poehling, Pezzetta.

Rozhodčí: Chmielewski, O’Rourke – Rody, Gawryletz.
Minnesota Wild:
Wild odehráli 37 utkání, z nichž nasbírali 51 bodů. V tabulce Západní konference jim tak patří čtvrté místo, navíc kvůli Covidu absolvovali méně zápasů než většina soupeřů. Z posledních šesti duelů prohrála Minnesota jediný, v Coloradu navíc padla až po nájezdech. Naposledy zvládla Divočina dvojutkání s Chicagem. Na ledě soupeře vyhrála 5:1, doma pak 4:3 v prodloužení. Na marodce týmu zůstávají obránce Jonas Brodin a útočník Nick Bjugstad.