NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Carolina - 22. října 2021   01:00

Carolina
20:23' Aho  (T. Teräväinen, A. DeAngelo) • 22:12' A. Svečnikov  (M. Nečas, Trocheck) • 49:23' Kotkaniemi  (Skjei, Aho) • 59:22' Aho  (T. Teräväinen, Trocheck)
Montreal
J. Allen (Montembeault) – Petry, Kulak, D. Savard, A. Romanov, Ch. Wideman, Chiarot – B. Gallagher, Suzuki, M. Hoffman – Josh Anderson, Dvorak, Drouin – Caufield, M. Perreault, Toffoli – Armia, Evans, Lehkonen.
Herbert, Brenk – Toomey, Murray
Bell Centre, Montreal
19 174 diváků
Carolina
F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin, Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho, Kotkaniemi – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal, Niederreiter – Lorentz, Stepan, Martinook.

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšít u dalších přenosů napočtenou!

Hity – 21:21
Je za námi dnešní duel mezi Montrealem Canadiens a Carolinou Hurricanes. Z vítězství se radují hosté, kteří zvítězili 4:1. Hosté potvrdili své vedení, které si přinesli z druhé třetiny dalšími dvěma přesnými trefami v třetině třetí. Na 3:1 zvyšoval deset minut před koncem, pro domácí moc dobře známý, Jesperi Kotkaniemi. Trefou do prázdné branky pojišťoval ještě Sebastian Aho, pro kterého šlo o druhou trefu v zápase a výrazně se podílel na vítězství. Na vítězství Hurikánů se také výrazně podílel Frederik Andersen, který předvedl několik skvělých zákroků a ukázal, proč ho Carolina před sezonou přivedla.

Hurricanes tak pokračují ve skvělém startu do sezony a stále zůstávají neporaženi. Naopak Canadiens prohráli i páté utkání v sezoně a stále zůstávají jediným týmem, který zatím nezískal ani bod.
59:22'
Carolina právě vstřelila branku!
Hosté pojišťují dnešní vítězství trefou do prázdné branky. Skvělý výkon korunuje svojí druhou trefou v zápase SEBASTIAN AHO. Asistence: Teuvo Teräväinen a Vincent Trocheck
59:12'
Oddechový čas si vybrali domácí.
59:12'
Teräväinen vyhodil kotouč přes všechny čáry, další zakázané uvolnění Canes.
58:48'
Hosté se osvobozují, domácí ale rozjíždějí další akci.
58:22'
Pokus Toffoliho těsně míjí branku, domácí stále v tlaku.
58:13'
Hosté vyhazují přes všechny čáru, hra se vrací zpět před Andersena.
57:17'
Skvělý zákrok předvedl Frederik Andersen proti dorážce Dvoraka, který zůstal úplně volný před hostujícím brankářem!
56:54'
Domácí to zkoušejí v šesti!
56:28'
Velký závar před brankou hostů! Brandon Gallagher ani nadvakrát nedokázal zasunout kotouč za záda Andersena.
56:06'
Další tvrdou střelu vyslal Caufield, jeho rána letěla o několik centimetrů nad branku hostů.
55:06'
Jonathan Drouin se hnal sám na Andersena, domácí útočník zvolil kličku do backhandu, na kterou si ale hostující brankář zkušeně počkal.
55:00'
Pět minut do konce třetí části, zdramatizují domácí ještě vývoj duelu?
54:06'
Teräväinenův pokus zápěstím brankář Allen pouze vyráží lapačkou do rohu.
53:16'
Už už to vypadalo, že Svečnikov pojede sám na Allena, na poslední chvíli zasáhl Chiarota a vypíchl kotouč.
53:08'
Necelých sedm minut před koncem tu máme další komerční přestávku. Počet střel na branku: 22:27.
52:49'
Koncem své dlouhé hole dokázal Jordan Staal tečovat nabídku Fasta, jeho tečovaný pokus nakonec nemířil na domácí branku.
51:52'
Suzuki se prodral přes jednoho z hostujících obránců. Jeho prudké nahození před branku nenašlo kýženého adresáta.
51:41'
DeAngelo vyslal od modré čáry přízemní ránu, kterou Allen raději podržel v lapačce.
50:51'
Drouin tečoval nabídku Kulaka, Andersen vytáhl skvělý reflexivní zákrok.
50:30'
Domácí nemají na co čekat, pokud chtějí dnes brát body, tak budou muset vše vrhnout do útoku.
50:00'
Hosté v aktivitě nepolevují, další nahození od Beara prolétla kolem domácí branky.
49:23'
JESPERI KOTKANIEMI dokázal tečovat nahození Brady Skjeie a svojí první brankou v dresu Hurricanes po příchodu z Montrealu umlčel domácí publikum. Asistence: Brady Skjei a Sebastian Aho.
48:25'
Caufield vystihl rozehrávku hostů, jeho pokus dokázal Andersen srazit do rohu.
48:09'
Diváci v hale opět zvýšili hlas, hned je to znát.
47:43'
Aktivní Anderson to opět zkusil, domácí útočník ale nemá v dnešním zápase zatím seřízená mířidla.
46:59'
Tuhle přesilovou hru si domácí za rámeček nedají, hosté jsou v plném počtu.
46:14'
Nečas předvedl skvělou otočku, po které vypálil tvrdě. Jeho pokus minul branku.
44:59'
Svečnikov zbytečně podrazil jednoho z domácích hráčů, kteří díky tomu mají k dispozici další přesilovou hru.
44:59'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., podrážení).
44:55'
Při signalizovaném vyloučení tvrdě pálil Petry, jeho tvrdou ránu dokázal Andersen udržet v náručí.
44:20'
Další rána od hostů, tentokráte vypálil jedovku Trocheck. Allen drží kotouč v lapačce.
43:40'
Niederreiter zachytil rozehrávku Habs a prověřil pozornost Allena. Pokus švýcarského útočníka ale neměl gólové paramtery.
42:57'
Martinook se tlačil po pravém mantinelu do šance, skvělým zákrokem se ale blýskl Wideman.
42:24'
Až moc přihrávek si vyměnila dvojice Aho, Teräväinen. O kotouč je dokázal obrat Petry.
41:38'
Ven z branky musel Allen, který odpálil kotouč před najíždějícím Fastem.
40:36'
Hosté začali náporem v útočné třetině, žádná větší šance ale nepřišla.
40:01'
Na úvodním buly úspěšnější Sebastian Aho.
40:01'
Oba celky hlásí návrat na ledovou plochu, jdeme do třetí části!
Hity – 15:16
Máme za sebou druhou část dnešního duelu, do které vstoupili skvělé hosté. Během tří minut vstřelili Hurricanes dvě branky. Nejprve využil přesilovou hru Sebastian Aho, na kterého navázal po pěkné kombinaci Andrej Svečnikov. Zpočátku opaření domácí postupem třetiny přebírali iniciativu, která byla zužitkována v 38. minutě, kdy využil přesilovou hru Tyler Toffoli a vrátil domácí do hry. Ve třetí třetině nás tedy čeká velmi zajímavá podívaná.
40:00'
39:17'
Na buly úspěšnější hosté, další střela Beara tentokrát nebyla přesná.
39:17'
Vhazovat se bude po levém rameni Allena.
39:17'
Po Kotkaniemiho zavazení kotouč střílle Ethan Bear, Allen jeho střelu raději podržel v náručí.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:57'
Montreal právě vstřelil branku!
Tak přeci jen se domácí dočkali! Nick Suzuki se snažil uvolnil, našel před brankou TYLERA TOFFOLI, který se nemýlil – 1:2. Asistence: Nick Suzuki a Jonathan Drouin.
37:45'
Zahrozili naopak hosté, Sebastian Aho nedokázal svoji střelu napasovat mezi tři tyče.
36:50'
Hosté hráli v šesti, Montreal má další šanci ke skórování v přesilové hře.
36:50'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (2 min. – příliš mnoho hráčů).
35:55'
Aho hledal mezi obránci najíždějícího Kotkaniemiho, tomu kotouč přeskočil hokejku.
34:26'
Dvorak po své střele ještě vracel kotouč před brankou, jeho nabídka jen projela hostujícím brankovištěm.
33:36'
Domácí jsou v posledních minutách aktivnějším celkem, což cítí i fanoušci, kteří svým povzbuzováním ženou Habs za první brankou v zápase.
33:14'
Gallagher ve velké šanci promáchl kotouč!
32:27'
Suzuki zkoušel překvapit dánského brankáře ve službách Hurikánů střelou z úhlu, na Andersena si ani tentokrát nepřišel.
31:15'
Mezi středovými kruhy zůstal na několik sekund volný Toffoli, pokus bývalého útočníka Los Angeles zamířil přímo do náručí Andersena.
31:10'
Caufield si nabruslil do útočného pásma a prověřil Andersena, ten zatím působí ledově klidným dojmem.
30:36'
Spousta nepřesností teď vidíme na obou stranách, oboum celkům kotouč momentálně překáží.
30:22'
Dravě za kotoučem spěchal Drouin, Andersen raději kotouč přikryl lapačkou.
30:02'
Po pasu Teräväinena tečoval před Allenem kotouč Aho, domácí brankář nedovolil hostující hvězdě další branku.
29:57'
Hokejkou si zahrál Andersen, který rozehrál další útočnou akci Hurricanes.
29:26'
Skvělý návrat předvedl Martin Nečas, který zabránil Toffolimu vystřelit.
28:56'
Canadiens zvýšili aktivitu při napadání, obránci hostů zatím ale působí jistým dojdem a nedělají chyby.
28:25'
Martinook hledal z otočky před brankou Lorentze, ten na jeho nabídku nedosáhl.
28:00'
27:27'
Žádný velký tlak při přesilovce od Habs, Carolina opět vyhazuje.
26:55'
Z pravé strany to zkoušel rozjetý Anderson, hostující brankář včas skalpl betony a nedovolil domácímu útočníkovi skórovat.
26:34'
Hosté se po vyhraném buly od Staala osvobozují.
26:29'
Prudká rána Suzukiho sražena mimo led, vhazovat se bude po levici Andersena.
25:59'
Trocheck zbytečně dohrál Perreaulta a míří na trestnou lavici.
25:59'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Vincent Trocheck – 2 min., hrubost).
25:35'
Domácí uzamkli hosty v obranné třetině, Pesce nic nerozmýšlel a šikovně vyhodil kotouč do bezpečí. Domácí musí začít opět ze svého pásma.
24:55'
Při každém kontaktu Kotkaniemiho s kotoučem zasypávají domácí fanoušci finského mladíka pískotem.
24:14'
Niederreiter si tvrdým hitem vyšlápl na jednoho z domácích hráčů, který se ze střetu s hostujícím útočníkem jen těžko sbírá.
22:55'
Wideman nahazoval kotouč na Andersena, hostující brankář raději kotouč podržel v lapačce.
22:12'
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Pěknou kombinaci zakončil střelou pod horní tyč ANDREJ SVEČNIKOV, jenž zužitkoval přesnou nahrávku Martina Nečas. Asistence: Martin Nečas a Vincent Trocheck.
21:49'
Trocheck se snažil uvolnit na pravém mantinelu. Chiarot hostujícímu útočníkovi nedovolil dostat se přes něj.
21:18'
Další tvrdá sprcha pro domácí hned na startu druhé části, domácí se z toho musí oklepat a vrátit se ke hře z úvodu duelu.
20:23'
Hosté jdou rychle po startu druhé třetiny do vedení! Přesilovou hru využívá SEBASTIAN AHO, který zužitkoval parádní nahrávku Teuva Teräväinena přes celou šířku kluziště. Asistence: Teuvo Teräväinen a Anthony DeAngelo.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny úspěšné pro Carolinu.
20:01'
Obě družstva jsou zpět ledové ploše, druhá třetina za malou chvíli odstartuje.
Hity – 8:9
Je za námi úvodní část dnešního duelu, ve které jsme branku neviděli. Oba celky si své příležitosti vypracovali, domácí dokonce jednu branku vstřelili, ta ale nebyla uznána. Domácí byli nejblíže ke skórování při úniku Andersona, kterého ale skvěle vychytal Andersen. I na druhé straně se jeden z hráčů řítil sám na brankáře, byl to Derek Stepan. Ani on nedokázal otevřít skóre. Druhou třetinu budou startovat hosté dohráním přesilové hry, ze které zbývá ještě 27 sekund.
20:00'
19:25'
Ani Hurikánům přesilová hra moc nevychází, domácí po několikáté vyhazují kotouč přes všechny čáry.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:53'
Nečas vypálil z levé strany, jeho pokus prosvištěl nad domácí brankou.
18:27'
Dvorak vysekl hůl Pescemu, za což je potrestátn dvouminutovým trestem.
18:27'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Christian Dvorak – 2 min., sekání).
18:21'
Rychlá kombinace Dvoraka s Drouinem, pokus druhého jmenovaného netrefil branku.
18:04'
Po levé straně ujel domácí obraně Svečnikov, pokus ruského útočníka orazítkoval tyč branky Habs!
16:59'
Dašlím pokusem prověřil Allena Kotkaniemi, domácí brankář zatím odolává.
16:54'
Po obrovské chybě Kulaka se těsně před Allenem objevil ve velké příležitosti Kotkaniemi, domácí brankář si velmi rychle na jeho pokus vyjel a nedovolil mu skórovat proti svému bývalému zaměstnavateli.
15:45'
Romanov nahazoval kotouč před branku, Andersen na jeho pokus viděl a neměl problémy ho vyrazit do rohu.
15:39'
Nepřesná rozehrávka hostů, hra se stěhuje zpět před Andersena.
14:13'
Trochu ze svého umu nám ukázal Cole Caufield, který si pohrál jedním z obránců, jeho následná přihrávka před branku nenašla adresáta.
13:35'
V dobré pozici se nacházel Toffoli, domácímu sniperovi na poslední chvíli sjel kotouč z čepele, a proto nezamířil přesně.
13:13'
Další pokus jednoho z hostů, se kterým Allen neměl větší problém. Bude se vhazovat po jeho levici.
12:25'
Derek Stepan ihned po návratu z trestné lavice mířil v tváří tvář na Allena. Domácí brankář vytáhl velmi dobrý zákrok proti jeho střele!
11:41'
Habs se nedokáží usadit v pásmu, hostům zatím bránění přesilovky nedělá žádný problém.
11:04'
Aho ujel se Staalem. Druhý jmenovaný dokonce se pokusil ohrozit domácí branku, střelu mu však na poslední chvíli sjela a Allen nemusel zasahovat.
10:31'
Přesilová hra nezačala pro Canadiens dobře, hosté se osvobozují.
10:18'
Stepan se provinil proti pravidlům. Habs mají k dispozici další přesilovou hru.
10:18'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Derek Stepan – 2 min., sekání).
09:53'
Hra se nám přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů nedokáže udržet kotouč na hokejkách delší dobu.
09:33'
Anderson podtrhl Nečase, rozhodčí zatím opět vylučovat nebude.
08:55'
Skvělá atmosféra zatím panuje v Bell Centre, diváci si užívají, že mohou být opět na hokeji.
08:32'
Aho zakombinoval s Kotkaniemi, první jmenovaný byl těsně před zakončením čistě odklizen. Domácí mají kotouč na svých hokejkách.
06:55'
Následuje první komerční pauza zápasu. Počet střel na branku: 5:3.
06:55'
Poprvé se výrazněji v útočném pásmu ukázal Svečnikov. Pokus ruského snajpra ale mířil přesně do náručí Allena.
06:24'
Skvělou individuální akci předvedl Armia, jeho následná nahození před brankou odpálil do bezpečí Slavin.
05:33'
Hostující výzva vyšla! Hlavní sudí dnešního duelu trefu Gallaghera neuznávají a skóre zůstává stále bez branek.
05:33'
Domácí vstřelili úvodní branku duelu, celou situaci si však hlavní sudí půjde prohlédnout ještě na video.
05:18'
Po další rychlé kombinaci zakončoval Suzuki, ani jeho střela nenadělala hostujícímu brankáři větší problém.
04:10'
Petry prudce vypálil, jeho pokus Andersen vyrazil do zámezi.
03:56'
Další faul během několika sekund, domácí budou hrát přesilovku 4 na 3!
03:56'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., sekání).
03:15'
Přesilovka domácí nevydržela dlouho, Drouin podrazil soupeře a míří také na trestnou lavici.
03:15'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jonathan Drouin – 2 min., podrážení).
03:11'
Domácí si po faulu DeAngela zahrají přesilovou hru.
03:11'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Anthony DeAngelo – 2 min., podrážení).
03:08'
Josh Anderson se řítil sám na Frederika Andersen. Domácí útočník zvolil kličku do backhandu, kterou dokázak hostující brankář pokrýt.
02:54'
Po nahrávce Fasta zakončoval Niederreiter, pokus švýcarského útočníka nenadělal domácímu brankáři větši problémy.
02:21'
Perrault vypálil rychle zápěstím, jeho prudká rána nemířila na branku.
01:42'
Hosté začali velmi aktivně, další tlak přerušuje Allen.
01:05'
Druhá řada Canes v čele s Martinem Nečas zavřela domácí v obranném pásmu. Žádná větší šance z toho nebyla.
00:01'
Úvodní buly pro hostující Canes.
00:01'
Oba dva celKy jsou na ledové ploše, následují státní hymny Kanady i USA.
Česká a slovenská stopa v utkání
Martin Nečas (CAR) – 2 zápasy, 1 bod 0+1
Carolina Hurricanes
To Hurikáni začali sezonu skvěle. Svěřenci trenéra Brind'Amoura zvládli nejprve domácí duel s New Yorkem Islanders, poté si odvezli všechny body i z ledu Nashvillu Predators, kde zvítězili 3:2. Tým Hurricanes prošel před novým ročníkem řadou změň, jednou z posil se stal Jesperi Kotkaniemi, který právě v Montrealu působil v posledních třech letech a Habs byl i draftován. Půjde tedy o zajímavý návrat finského útočníka do Bell Centre. Kotkaniemi zamířil do Caroliny na základě offer sheet nabídky, kterou Hurricanes předložili v létě a Montreal ji nedokázal dorovnat. I díky tomuto trejdu se mezi Habs a Canes vytvořilo nevraživost. Odveze si Kotkaniemi z kanadského města společně se svým týmem vítězství?

Poslední ligové zápasy
Nashville Predators vs. Carolina Hurricanes– 2:3
Carolina Hurricanes vs. New York Islanders – 6:3
Montreal Canadiens
Domácí prožívají hrůzostrašný start do sezony. Canadiens jsou jediným týmem, který zatím nezískal ani bod. Skóre 3:15 není asi tím, co v Montrealu očekávali. Po prohře na hřišti Toronta přišla vysoká porážka na hřišti Buffala 1:5, doma poté Montreal nestačil nejprve na New York Rangers (1:3) a poté na San José Sharks (0:5). Finalistovi Stanley Cupu z předešlé sezony chybí dlouhodobě Carey Price a Shea Weber, dvě opory posledních let. I když si to v Montrealu nepřipouštěli, tak absence dvou klíčových hráčů je zatím pro Montreal kritická.

Montreal Canadiens vs. San José Sharks– 0:5
Montreal Canadiens vs. New York Rangers – 1:3
Buffalo Sabres vs. Montreal Canadiens – 5:1
Toronto Maple Leafs vs. Montreal Canadiens – 2:1
Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové ligy světa mezi domácím Montreal Canadiens a Carolinou Hurricanes. Mezi oběma celky nepanuje v poslední době pozitivní atmosféra, dnes se tedy můžeme těšit na hodně vypjatou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.