NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : San Jose - 13. dubna 2022   02:00

San Jose
Kähkönen (J. Reimer) – Jaycob Megna, B. Burns (A), M. Ferraro, E. Karlsson, R. Merkley, M.-É. Vlasic, Meloche – T. Meier, Couture (C), Chmelevski – Barabanov, Hertl (A), Balcers – Gregor, Bonino, Nieto – Reedy, Dahlén, Viel.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.

Hity: 37:30
V prodloužení už jsme se gólu dočkali a to z hole Ryana Johansena, který zařídil Predátorům dva velmi cenné body do tabulky z dnešního téměř bezgólového dramatu.
63:18'
Nashville právě vstřelil branku!
Ekholm krásně našel před brankou volného RYANA JOHANSENA, který už jen nasměroval puk do branky a rozhoduje jediným gólem dnešního utkání o dvou bodech pro Nashville. Asistence: Mattias Ekholm a Filip Forsberg.
62:42'
Josi se pustil do odvážné kličky mezi dva hráče a málem mu i vyšla, ale na dlouhou hůl nedokázal udržet puk na své hokejce, a tak se puk jen doklouzal k Kähkönenovi.
62:17'
Burns vyřešil přečíslení rychlou střelou, ale Saros znovu chytá.
60:58'
Duchene se nejdříve dostal do dobré šance, když mu ale při poslední kličce puk sjel, tak z toho byl rychlý brejk na druhou stranu, když se Meier řítil sám na Sarose, ale ten svým betonem předvedl jako dnes už poněkolikáté perfektní zákrok.
60:02'
Duchene byl na buly úspěšnější a to znamená že Nashville začne prodloužení při hře a puku.
60:01'
Ani ve třetí třetině se střelci obou týmu neprobudili, a tak uvidíme prodloužení. K vidění bylo sice množství šancí, ale oba brankáři jsou ve svém brankovišti zatím stoprocentní a hráči obou celků budou mít co dělat aby je překonali.
60:00'
59:52'
Matt Duchene se probíjel před branku v posledních vteřinách základní hrací doby, ale až k zakončení se nedostal.
58:59'
Chmelevski napřáhl od pravého mantienlu a vystřelil. Saros vyráží do rohu betonem.
57:06'
Puk se nebezpečně odrážel před brankovém prostoru Nashvillu, a tak Carrier nic nevymýšlel a puk odpálil na zakázané uvolnění.
55:24'
Fabbro dostal nabito od Josiho, ale jeho tvrdou střelu od modré čáry vyrazil Kähkönen svým betonem.
54:59'
Saros tváří v tvář proti Chmelevskimu uspěl, a výrazně tak pomohl svému týmu.
53:07'
Jeannot zakončoval rychlý brejk Predátorů, ale proti vyrážečce Kähkönena úspěšný nebyl.
51:44'
Tomáš Hertl inkasoval tvrdou ránu pukem do obličeje a odchází do útrob stadionu.
50:06'
Josi ani tentokrát neprostřelil Kähkönena, když si brankář Sharks proti jeho střele vyjel, a tak neměl kapitán Nashvillu s jeho střelou skoro žádnou šanci.
49:59'
Nashville se dostal do situace 3 na 1. Skvěle ji ovšem vyřešil bránící Ferraro, který Duchenovi znemožnil možnost nahrávky, a tak to vzal forvard Nashvillu na sebe. Proti Kähkönenovi však Duchene neuspěl.
48:09'
Tomasino příliš otálel s nájezdem do útočné třetiny, a když se konečně rozhodl byl zastaven hvizdem rozhodčího, který signalizoval ofsajdové postavení jednoho z jeho spoluhráčů.
46:59'
Balcers nabral rychlost a vystřelil z levé strany hřiště. Saros však jeho pokus schoval ve své náruči.
46:19'
Johansen z prostoru pravého kruhu střílel, ale jeho střelu ramenem vyrazil Kähkönen mimo tři tyče.
45:05'
Nahození do útočného pásma od hráčů Sharks se v rohu nebezpečně odrazilo na branku Sarose. Brankář domácích raději přerušil hru.
43:32'
Carrier z pravé strany hřiště nahodil puk na Kähkönena, ten však s jeho náhozem neměl sebemenší problém.
42:51'
Střelu Lauzona vyrazil Kähkönen betony, větší problém měl ale brankář Sharks následně s dorážejícím Luffem, který se chytře snažil dostat puk mezi betony brankáře Sharks, ale Kähkönen i nadále drží čisté konto, když si celou akci nakonec pohlídal.
40:20'
Sissons z otočky střílel na bránu Sharks a jeho pokus ještě tečoval před brankou Jeannot, ale tato teč poslala puk jen do rohu ledové plochy.
40:01'
Střely v druhé třetině:
Nashville Predators – 15
San Jose Sharks – 8
Ani druhá třetina nám nenabídla žádné gólové hody. Ba naopak na kostce v Bridgestone Areně svítí jasná nula u obou týmů. Jeden gól jsme sice viděli, ale po přezkoumání rozhodčích byl Forsbergovi odepřen, a tak nadále po dvou třetinách je skóre vyrovnané 0:0.
40:00'
39:16'
Sharks se ocitli v dobré pozici před brankou Sarose, ale na brankáře Nashvillu si ani tentokrát nepřišli.
38:05'
Josi je stále při chuti a vyslal další tvrdý projektil na branku San Jose, ale jeho střela byla zblokována.
36:21'
Duchene mohl střílet z dobré pozice, ale puk mu sjel z hole. Útočník Nashvillu však ještě zabojoval a puk vybojoval zpátky a nakonec se dostal i ke střeleckému pokusu, když z prakticky nulového úhlu puk tlačil do horních pater Kähkönenovi branky.
35:40'
Nashville teď pořádně přitopil pod kotlem, když San Jose držel dobrou minutu pod velkým tlakem a vytvořil si mnoho šancí. Ani jedna však nebyla využita.
35:03'
Tomasino se svým nájezdem na Kähkönena neuspěl.
33:29'
Rozhodčí se rozhodli gól neuznat poté, co zjistili že situaci předcházel těsný ofsajd.
33:29'
Rozhodčí jdou ještě přezkoumat celou situaci poté, co si hostující celek vzal trenérskou výzvu. Gólu měl předcházet ofsajd.
32:50'
Josi po buly střílel z první, ale netrefil branku San Jose. Následný odraz od mantinelu před branku už Sharks nenadělal příliš velké problémy, když jeden z bránících hráčů odklidil puk na zakázané uvolnění.
32:20'
Meier se ocitl na modré čáře a měl prostor pro střelu, a tak to zkusil. Jeho zátah však letěl přímo doprostřed brány kde měl Saros své tělo a se zákrokem neměl finský brankář žádný problém.
31:40'
Nashville se usadil v útočném pásmu a kombinuje.
29:40'
Meier měl puk na bekhendu a pokoušel se obtočit zpoza brány a překvapit Sarose, ale jeho záměr se mu nepodařilo realizovat.
27:27'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Cousins – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Nicolas Meloche – 5 min., bitka).
27:27'
Saros si pro fanoušky připravil neskutečný zákrok, kterým zabránil Vielovi v gólové radosti. Puk prošel na úrovni brankoviště a Viel už střílel do odkryté branky, ale Saros se převalil na záda a vyrážečkou puk vyrazil.
26:10'
Viděli jsme po velké šanci na každé straně. Nejdříve se Couture řítil sám na Sarose, ale proti skvěle chytajícímu brankáři domácích neuspěl a následně ani hráči Nashvillu neuspěli v samostatném úniku.
25:30'
Hned po vhazování se ke střele dostal Roman Josi. Střela mu sice sedla, ale letěla jen do těla Kähkönena, který tak nadále drží čisté konto.
25:17'
Duchene se řítil po pravé straně hřiště. Z úhlu vystřelil, ale proti Kähkönenovi znovu neuspěl.
24:58'
Johansen nahazoval puk do útočného pásma, ten se dostal až k Kähkönenovi a brankář Sharks raději puk přikryl před dojíždějícím Tomasinem.
23:35'
I Saros předvedl perfektní zákrok, když vystrčil beton proti střele Viela z předbrankového prostoru, a zlikvidoval tak jasnou gólovou příležitost.
22:55'
Johansen se dostal k odraženému puku na středu a vypálil, ale Kähkönen jeho střelu i následnou dorážku vytěsnil.
21:42'
21:37'
Josi připravil šanci pro Tomasina, ale ten ze záklonu nedokázal trefit ideálně, a tak puk končí jen na mantinelu za brankou.
20:02'
Na úvodním vhazování druhé třetiny byli úspěšnější hráči Sharks.
20:01'
Střely v první třetině:
Nashville Predators – 11
San Jose Sharks – 5
První třetina zápasu mezi Nashvillem Predators a San Jose Sharks nám gól ani na jedné straně nenabídla. Aktivnějším týmem byl domácí Nashville, ale ani nebezpečná střela Duchena nebo šance Tomasina gólovou radost domácím nepřinesla. A tak diváci v hale nejvíce jásali hned na začátku třetí minuty, když se strhla bitka mezi Borowieckim a Vielem.
20:00'
19:42'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dante Fabbro – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2+2 min., vysoká hůl).
19:34'
Zmatek před brankou vyřešil Saros a následně Johansen, který odpálil puk do středního pásma.
18:37'
Duchene ukázal svoji šikovnost, když si puk stáhl na bekhend a poté zpět a rychlou střelou prozkoušel pozornost Kähkönena. Ten je ovšem stále bezchybný a Duchenovu střelu schoval ve své výstroji.
16:48'
Po delší době si také Saros připsal zákrok, když jeho vyrážečku provětral Balcers svojí střelou zapěstím.
16:21'
15:52'
Nashvillu se po úvodním nátlaku v přesilovce teď nedaří udržet v útočném pásmu.
14:34'
Forsberg měl volný prostor na levém kruhu a zkusil vystřelit z první, ale Kähkönen betonem jeho přízemní pokus vytlačil mimo prostor tří tyčí.
14:21'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., podrážení).
14:02'
Meier si nahodil puk do útočného pásma, ale už se k němu nedostal, když byl obránce Nashvillu v honbě za pukem rychlejší.
12:35'
Hostům se zatím nedaří vytvořit si souvislejší tlak v přesilové hře.
11:05'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mark Borowiecki – 2+2 min, nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., hrubost).
11:05'
Forsberg se dostal k odraženému puku, který k němu doputoval zpoza brány, a tak zkusil z první vystřelit bekhendem, ale Kähkönena nepřekonal.
10:34'
Josi se stahovačkou dostal na střed a zkoušel vypálit, ale jeho střela byla ke štěstí hostujících Sharks zblokována.
10:17'
Brankář San Jose čelí tvrdé palbě domácích, když ho tentokrát vyzkoušel Ekholm. Kähkönen je však zatím bezchybný.
09:57'
Kähkönen pro jistotu přikryl puk po nahození Fabbra.
07:59'
Tomasino se ocitl úplně sám před Kähkönenem po krásné nahrávce Johansena, ale nedokázal puk procedit přes brankáře Sharks.
06:50'
Lauzon nahazoval za branku San Jose, ale Kähkönen měl prostor, a tak si pro puk sjel a pomohl svým spoluhráčům v rozehrávce.
06:28'
Nieto si nepohlídal ofsajdové postavení, a tak rozhodčí přerušují rozjetou akci.
05:08'
Neshville je ze začátku zápasu aktivnější. Sice přišla ztráta puku z holí domácích hráčů, ale už je pětka okolo Granlunda znovu nastěhovaná před Kähkönenem.
04:13'
Kapitán Nashvillu Josi zkusil rychle vystřelit z první, ale Saros si počínal proti jeho střele bezchybně, když ji ukryl do své výstroje.
02:03'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mark Borowiecki – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Jeffrey Viel – 5 min., bitka).
02:03'
Fanoušci šílí, když se na ledě strhla bitka.
01:19'
Borowiecki nahazoval puk na Kähkönena, ale jeho pokus byl ještě než doputoval na bránu sražen.
00:43'
Hra se přesunula před Sarose, který zapsal svůj jednoduchý první zákrok.
00:02'
Úvodní buly dopadlo lépe pro hosty ze San Jose, ovšem Nashville se rychle nastěhoval do svého útočného pásma.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Lauzon, Borowiecki – Tomasino, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Luff, Kunin, Cousins.
Trenér: John Hynes

San Jose Sharks: Kähkönen (J. Reimer) – Jaycob Megna, B. Burns (A), M. Ferraro, E. Karlsson, R. Merkley, M.-É. Vlasic, R. Šimek – T. Meier, Couture (C), Chmelevski – Barabanov, Hertl (A), Balcers – Gregor, Bonino, Nieto – Reedy, Dahlén, Viel.
Trenér: Bob Boughner

Rozhodčí: L'Ecuyer, South – Gawryletz, McNamara
Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování základní části kanadskoamerické NHL. Na programu je utkání mezi Nashville Predators a San Jose Sharks.

Nashville je členem Centrální divize v rámci Západní konference. Právě v Centrální divizi patří Predátorům 4. místo s 87 body. Na Colorado které kraluje Centrální divizi ztrácí Nashville 23 bodů, a tak má tým z federálního státu Tennessee blíže k příčkám, které nezaručují Play- Off než k prvnímu místu divize. V rámci západní konference pak Nashvillu patří 6. místo. Dnes budou tedy Predators bojovat o další dva body do tabulky, které by po dvou prohrách v řadě mohli fanouškům Nashvillu spravit chuť. Tým vedený Johnem Hynesem padl svým soupeřům podle evropského času ve stejný den. Nejdříve Predátoři vyhořeli proti rozjeté Floridě a o 22 hodin později v prodloužení rozhodl Sidney Crosby o tom, že z posledních dvou zápasů zapíše Nashville jen 1 bod.

Člen Pacifické divize San Jose je na tom zatím v letošní sezoně o poznání hůře. V divizi patří Sharks až 7. místo s 67 body. Na Kings, kteří okupují poslední postupovou příčku v Pacifické divizi, ztrácí San Jose 19 bodů. Žralokům se letos nedaří moc skórovat. V tomto ohledu jsou Sharks společně se Seattlem druzí nejhorší v celé NHL. Tomu odpovídá také to že v posledních šesti zápasech nikdy San Jose nevstřelilo víc jak dvě branky. S tím se pojí také další velmi špatná statistika z posledních zápasů, a to že ani jeden z posledních šesti zápasů nedokázal tým z Kalifornie vyhrát. Jediný bod z posledních zápasů získala družina Boba Boughnera, když ji až v prodloužení sestřelil edmontonský Connor McDavid.

Zajímavost: Poslední vzájemný zápas, který vyhráli Sharks se uskutečnil 10.11. 2019.

Hráči ke sledování:
Švýcarský bek Roman Josi zažívá svoji nejproduktivnější sezonu ve své kariéře v NHL. V 70 zápasech už posbíral 87 kanadských bodů a táhne svůj tým. Podle některých expertů by Josi mohl atakovat stobodovou hranici, když do konce základní části zbývá ještě deset zápasů.

Timo Meier stejně jako jeho krajan Josi prožívá jednu ze svých nejlepších sezon v zámořské soutěži. V kanadském bodování týmu je švýcarský útočník na prvním místě před Tomášem Hertlem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.