NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Islanders - 2. dubna 2022   01:00

Rangers
Rangers
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Islanders
Islanders
02:40' Cizikas  (Pulock) • 24:48' M. Martin  (Barzal, Ross Johnston) • 42:47' Barzal  (Wahlstrom)
Rangers
Brenk, Lambert – Gawryletz, Toomey
Madison Square Garden, New York
17325 diváků
Islanders
Varlamov (Schneider) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, G. Hutton, Aho – Beauvillier, Nelson, A. Lee – Wahlstrom, Barzal, Parise – Palmieri, Pageau, Bailey – Bellows, Cizikas, M. Martin – Ross Johnston.

Bodyčeky – 19:19

Utkání v Madison Square Garden sledovalo 17325 diváků.
Je za námi newyorské derby, které tentokrát ovládli hostující Islanders. Ti v každé třetině vstřelili po jednom gólu a spolehlivým výkonem si dokráčeli pro výhru 0:3. Hosty dnes zdobila zejména vynikající obrana v čele s bezchybným brankářem Semjonem Varlamovem, který nepustil za svá záda jediný puk a připsal si zasloužené čisté konto.
59:44'
Z levého kruhu chtěl mezi nohy obránce vystřelit jeden z útočníků Rangers, trefil ale právě nohy bránícího hráče.
59:06'
Ani ne minutu před koncem utkání se Rangers musejí znovu probíjet do útočné třetiny.
58:06'
Lee podržel puk za brankou Šesťorkina, čímž pošetřil cenné sekundy při cestě za vítězstvím.
57:00'
Nemethovu tvrdou pumelici od modré čáry Varlamov jen vyrazil. Z hranice brankoviště potom dorážel Filip Chytil, jenž trefil tyč!
56:35'
Po Nemethově střele od modré se Chytil snažil dorážet, ale minul.
55:52'
Panarin nechal na útočné modré čáře puk za sebou, čehož okamžitě využili hosté, kteří se vrhli do kontru. Ten skončil střelou mimo.
55:16'
Domácí se stále nemohou dostat do útočného pásma. Jejich útoky troskotají ve středním pásmu, které je od hráčů v bílých dresech velmi dobře zahuštěno.
54:42'
Další rutinní zákrok si připisuje Varlamov. Vhazovat se bude po jeho pravici.
54:27'
Ryan Reaves ve středním pásmu tečoval puk jen na čepel Cháry, takhle se určitě Rangers vyrovnat nepodaří.
54:04'
Pulockova přihrávka skončila po teči jednoho z domácích hráčů mezi diváky a hra je tak přerušena.
53:27'
Šesťorkin už pokukuje po střídačce a vypadá to, že v nejbližší době opustí svou svatyni.
52:22'
Kreider narazil v útočném pásmu jen na celní prohlídku od Pelecha, po které mu byl zabaven kotouč.
52:00'
Po krátké reklamní pauze bude hra pokračovat vhazováním po pravé ruce Semjona Varlamova.
52:00'
Frank Vatrano šikovně tečoval střelu z levého kruhu, nicméně ani to nevyvedlo Varlamova z míry. Ruský gólman ve službách Islanders tak stále drží čisté konto.
51:29'
Hra je nyní plná nepřesností, v posledních pár minutách jsme neviděli žádnou větší příležitost.
50:20'
Barzal se v útočném pásmu zmocnil puku, při otočce ale narazil na tvrdý odpor Bradena Schneidera, jenž ho nepustil blíž brance.
48:58'
Přesilovka Islanders nepřinesla žádnou větší příležitost a domácí jsou již v plném počtu.
47:30'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale nedaří se jim vymyslet přihrávku, která by rozhýbala obrannou čtveřici Rangers.
46:11'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Barclay Goodrow – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., hrubost).
46:11'
Barclay Goodrow a Anders Lee se pustili do pěstního souboje za brankou Rangers. Vítězem je jednoznačně útočník Islanders, který svého soka povalil na led.
45:54'
45:50'
Parise ve vlastním oslabení zahrozil. Střelu z velké dálky ale zlikvidoval bez větších problémů Šesťorkin.
45:42'
Alexis Lafreniere si na levém kruhu chvíli rovnal kotouč do ideální pozice a vypálil. Trefil však jen prostor, kde stál připravený Varlamov.
44:55'
Po dobrém zákroku Varlamova mohli hosté vyhodit, což také udělali.
44:10'
Panarin vrátil puk na modrou, kde operuje Fox, jenž možná zbytečně ještě kličkoval a až poté vypálil. Trefil jen změť těl před brankou a Islanders následně vyhodili.
43:54'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., nedovolené bránění).
42:47'
Islanders právě vstřelili branku!
Tak to byla hokejová poezie v podání MATHEWA BARZALA. Útočník Islanders obdržel od Wahlstroma přihrávku na pravý kruh, odkud strhnul směr jízdy do slotu a nádhernou bekhendovou kličkou přehodil Šesťorkinův beton. Asistence: Oliver Wahlstrom.
42:11'
Fox obdržel na modré čáře těžkou přihrávku a před Palmierim puk neuhájil.
41:18'
Copp chtěl vysokým pasem najít někoho na druhém mantinelu. Nakonec se puk nechtěně odrazil do mezikruží na čepel Filipa Chytila, jenž se však šance zalekl a nezakončil dobře.
41:08'
Islanders se proviňují icingem.
40:36'
Anders Lee si chtěl zpoza branky stáhnout puk do předbrankového prostoru, kotouč mu ale svojí mrštnou hokejkou vypíchl Šesťorkin.
40:07'
Hned první snaha Rangers o ofenzívu ve třetí třetině končí icingem. Vhazovat se bude po Šesťorkinově pravé ruce.
40:05'
Úvodní buly třetí části zvládli lépe Rangers, kteří tak mají výhodu, neboť začínají na kotouči.

Bodyčeky – 14:11
Je za námi druhá třetina utkání mezi Rangers a Islanders, v té jsme sledovali poměrně vyrovnaný hokej, ani jeden z týmů neměl na svojí straně znatelnou převahu. Jedinou branku prostřední části vstřelili hosté, konkrétně Matt Martin, jenž poslal Ostrovany do vedení 0:2. I díky skvělé obraně Islanders toto skóre platí i před druhou přestávkou. Nesmíme ale zapomínat na to, že Rangers umějí obracet zápasy, takže nás jistě čeká zajímavá třetí dvacetiminutovka.
Další třetina začne přibližně v 2:54.
40:00'
39:58'
K nebezpečné střele z levého kruhu se před druhou sirénou ještě dostal Josh Bailey, jehož pumelice příklepem skončila na zadním mantinelu.
39:43'
Foxovo nahození od modré čáry Varlamov moc dobře viděl a počkal si na něj svojí lapačkou. Puk nakonec možná ani nemířil mezi tři tyče.
39:38'
Dvaadvacet vteřin před druhou sirénou se Islanders proviňují icingem. Vhazovat se bude po Varlamovově levici.
39:05'
Ostrované neudrželi útočnou modrou čáru, čehož se ihned snažili využít Rangers, jejich ofenzíva se však zadrhla už ve středním pásmu.
37:40'
Úplně sám na branku mířil Jean-Gabriel Pageau, na toho si však skvělým zákrokem počkal Šesťorkin, který tak zabránil trojce na světelné tabuli.
37:18'
Trouba na modré čáře zpracoval ze souboje vypadnuvší puk a vystřelil, branku však těsně minul.
36:14'
Pulock byl na modré čáře už poněkud v nouzi, takže byl nucen ze záklonu vystřelit. Jeho nahození ale na branku nedoputovalo, neboť neprošlo přes změť těl před Šesťorkinovou brankou.
35:56'
35:53'
Pulock a Bailey si vyměňovali opravdu nepříliš kamarádské přihrávky mezi modrou čárou a pravým mantinelem. Nakonec vystřelil od modré čáry Pulock, jehož střelu někdo z bránících hráčů srazil do ochranné sítě.
35:08'
Islanders musejí znovu zakládat útok z hloubi obranného pásma, ale nedaří se jim přejít přes neutrální zónu, kde Rangers velice dobře brání.
34:44'
Lee nabil na levý kruh, odkud z první vypálil Barzal. Šesťorkin při zběsilém přesunu přišel o hokejku, na vyražený puk se ale nakonec natáhl lapačkou, do které ho schoval.
34:10'
Hosté se na pár sekund usadili v pásmu, avšak za brankou se kotouče zmocnil Fox, který jej vyhodil mimo nebezpečí.
33:56'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Reaves – 2 min., vysoká hůl).
33:34'
Rangers se proviňují icingem, vhazuje se po Šesťorkinově pravici.
33:10'
Wahlstrom ladně zasekl na pravém mantinelu a počkal si na nájezd Dobsona na levý kruh, ten kotouč dostal, ale při zakončení zazmatkoval. Příliš dlouho čekal a branku nakonec slabou střelou minul.
31:49'
Troubovo nahození z horní části pravého kruhu gólman pouze vyrazil, z následné skrumáže však i přes výraznou snahu nikdo z Rangers nedokázal puk dotlačit za čáru.
30:51'
Zpoza branky vyplaval puk až na modrou, kde byl dobře rozjetý Jean-Gabriel Pageau, jenž okamžitě pálil. Tvrdou střelou však Šesťorkina neohrozil, neboť minul.
30:26'
Ostrované po buly vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
30:07'
Po zákroku gólmana Islanders je před námi krátká reklamní pauza, po níž bude následovat buly v útočném pásmu Rangers.
30:07'
Alexis Lafreniere nebezpečně tečoval střelu přímo před Varlamovem, ruský gólman ale i tuto situaci zvládl, kotouč zkrotil a stále tak drží čisté konto.
29:41'
Cizikas v přečíslení dva na jednoho hledal na druhé straně Martina, na toho byla ale přihrávka příliš dlouhá a prudká, kotouč tak skončil v rohu.
29:13'
Hosté ve svojí dvouminutové početní výhodě ani jednou nevystřelili na branku.
28:58'
28:41'
Zibanejad se vydal s pukem do útočného pásma, kde pošetřil nějaký čas z oslabení.
27:57'
Nejdříve Dobson na modré čáře promáchl a netrefil puk, napodruhé jej sice trefil, nicméně napálil hned prvního hráče stojícího před ním.
27:19'
Barclay Goodrow vystihl špatnou rozehrávku hostí a ve vlastním oslabení zahrozil tvrdou střelou z pravého kruhu, tu musel Varlamov vyrazit maskou do ochranné sítě.
27:08'
Ihned po začátku oslabení se Rangers osvobozují prostým vyhozením.
26:57'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Lindgren – 2 min., vysoká hůl).
26:44'
Noah Dobson na modré čáře naznačil střelu a vydal se dopředu, nakonec z ostrého úhlu napálil puk do brankoviště, odkud jej ale nikdo nedokázal dorazit za záda Šesťorkina.
26:16'
Tyler Motte se proháčkoval do útočného pásma a z pravého kruhu chtěl přihrávat, narazil však na tvrdý odpor obránce Aha, jenž ho k ničemu nepustil.
25:22'
Islanders byli znovu usazeni v útočné třetině, střely Baileyho i Nelsona ale branku neohrozily.
24:48'
Islanders jdou do dvoubrankového trháku! Mathew Barzal se vrhnul do rychlého protiútoku, na levém kruhu zasekl a našel na druhé straně najíždějícího MATTA MARTINA, který svoji střelou překonal Igora Šesťorkina. Asistence: Mathew Barzal, Ross Johnston.
24:29'
Pulock chtěl poslat dlouhý puk dopředu, od vlastní modré ale napálil jen brusle Panarina.
24:04'
Panarin má skutečně oči všude. Tentokrát sám v dobré pozici ještě našel z druhé vlny najíždějícího Millera, jeho rána ale končí sražená v ochranné síti.
23:42'
Kotouč končí na střídačce domácích a hra je tak přerušena. Druhá třetina je zatím na přerušení opravdu bohatá, což je oproti první části velký rozdíl.
23:16'
Střelu Chrise Kreidera s ledovým klidem čapnul Varlamov, po jehož pravici se bude vhazovat.
22:45'
Barzal se hrnul do protiútoku. Zasekl na pravém kruhu a hledal zadáka na modré čáře. Jeho pas byl ale tak nepřesný, že se na něj obránce v bílém dresu nenatáhl a celá pětice musí ven z útočné třetiny.
22:10'
Ofenzívu hostí nyní zastavuje pro změnu ofsajd.
21:46'
I Ostrované se nyní provinili zakázaným uvolněním.
21:30'
Panarin si skvěle počkal na nájezd Coppa, kterému předložil puk. Copp poté obkroužil branku a zkoušel puk zasunout k tyči, jeho záměr však dobře přečetl Varlamov.
21:17'
Snaha Rangers o založení útoku končí icingem.
21:05'
Přihrávka na Leeho do prostoru před brankovištěm vypadala nebezpečně, byla ale moc dlouhá a Lee se na ni nakonec nedokázal natáhnout.
20:19'
Puk se po zákroku Varlamova odrazil na pravý kruh, kde se do něj opřel Trouba. Jeho pumelici zlikvidoval gólman hostí betonem.
20:05'
Na úvodním buly prostřední části jsou lepší Rangers, kteří začínají třetinu na puku.

Bodyčeky – 9:5
Je za námi první třetina newyorského derby. Už ve 3. minutě šli zásluhou Caseyho Cizikase do vedení hostující Islanders, kteří byli v prvních deseti minutách jasně lepším týmem. Od poloviny první části však Rangers přidali a postupně přebrali iniciativu. Žádnou z šancí se jim však zužitkovat nepodařilo a do šaten se tak jde s jednobrankovým náskokem Ostrovanů.
Další třetina začne přibližně v 1:57.
20:00'
19:54'
Pár vteřin před první sirénou pálil od modré čáry Pulock, minul však dosti znatelně.
19:13'
19:05'
Vatranovi při snaze o střelu z pravého mantinelu selhala hokejka, což mělo za následek ztrátu puku, který je teď v moci Ostrovanů.
18:28'
Frank Vatrano si najel do dobré pozice mezi kruhy, střelou ale trefil jen brusle jednoho z bránících hráčů.
17:55'
Dalším vyhození se prezentoval Cizikas, jenž nejdříve trefil protihráče, napodruhé už ale puk dostal ven z obranné třetiny.
17:20'
Ostrované se ihned po začátku oslabení osvobozují, Jean-Gabriel Pageau vyvezl puk za obrannou modrou čáru a bekhendem jej vyhodil.
17:12'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Oliver Wahlstrom – 2 min., podrážení).
16:38'
Barclay Goodrow byl na ose hřiště v těžké pozici, proto kotouč posunul na modrou, kde byl připraven Fox a pálil. Jeho ránu Varlamov neviděl a s velkými problémy ji vytěsnil.
15:58'
Ani jednomu z týmů se teď nedaří založit smysluplný útok. Sledujeme řadu nepovedených nahození na obou stranách.
14:51'
14:35'
Motte vystihl špatnou přihrávku přes osu a vydal se do útoku, branku neohrozil, ale ušetřil cenných pár sekund z oslabení.
13:50'
Puk je znovu v obranném pásmu hostí, kteří se zatím ne a ne usadit před Šesťorkinem.
13:08'
Rangers se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení, které zakončil dělovkou z pravého kruhu Trouba, jenže jeho střelu vytěsnil Varlamov.
12:51'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Andrew Copp – 2 min., vysoká hůl).
12:21'
Barzal velmi dlouho kvedlal s kotoučem za brankou, nakonec jej poslal na modrou a jeho tým se na malou chvíli usadil v útočné třetině. Tlak skončil střelou Huttona od modré čáry, která rozezvučela jen zadní mantinel.
11:49'
Ihned po vhazování byl adresátem hitu za brankou Ryan Lindgren, jenž přišel o helmu.
11:39'
Tyler Motte hledal z otočky spoluhráče před brankou, jeho pas naslepo ale vystihl dobře bránící Dobson a vyslal své spoluhráče do kontru. Ten skončil až v lapačce Šesťorkina, před kterým se bude vhazovat.
11:21'
10:52'
Hosté hrají oslabení velice dobře a nyní se dokonce osvobozují.
10:11'
Panarin chtěl z pravého mantinelu zakončit. Při střele z místa mu ale puk sjel z čepele. To se ruskému kanonýrovi nestává často.
09:28'
Tvrdou pumelici z první vyslal od modré čáry Adam Fox, Varlamov však puk dobře viděl a vyrazil jej betonem.
09:21'
První přesilovku v zápase budou hrát domácí Rangers, uvidíme ji ale až po krátké komerční pauze.
09:21'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Grant Hutton – 2 min., podrážení).
09:19'
Bude se vylučovat, Rangers hrají ve výhodě a drží kotouč v útočné třetině.
08:25'
Na levý kruh dostal zpoza branky nabito Vatrano, jenž zpracoval puk a vystřelil. Mířil zřejmě na bližší tyč, nicméně branku vůbec netrefil.
07:32'
Barclay Goodrow se na pravém kruhu musel pohotově otočit, což se mu podařilo. Útočník Rangers pak ještě zvládl i zakončit, trefil ale jen blokujícího Cháru.
07:04'
Islanders teď museli z nouze vyhodit, udělali to ale chytře tak, aby se nakonec nejednalo o icing.
06:00'
Hunt se protlačil až na brankoviště, kde nebezpečně zakončoval bekhendem. Varlamov proti jeho zakončení ale vytáhl neskutečný zákrok lapačkou, když se natáhl jako gumová šňůra.
05:50'
Na chvíli se v útočné třetině usadili domácí, jejich snažení ale končí v lapačce Varlamova.
05:17'
Na modrou čáru dostal nabito Zdeno Chára, jenž vyslal další ze svých pověstných dělovek, kterou však zblokoval Reaves a slovenský zadák měl co dělat, aby zastavil jeho protiútok.
04:47'
Ostrované jsou zatím aktivnějším týmem. Jejich další ofenzívu zastavuje ofsajd.
04:04'
Bailey na pravém kruhu zasekl a počkal si na nájezd Palmieriho, který ale z dobré pozice nemířil přesně.
03:34'
Rangers se snaží uklidnit hru a zakládají útok z hloubi vlastního pásma.
02:40'
Islanders jdou velice rychle po startu utkání do vedení. Ryan Pulock předložil z pravého kruhu puk na vzdálenější tyč na čepel úplně volného CASEYHO CIZIKASE, jenž se před odkrytou klecí nemýlil a usměrnil touš do sítě. Asistence: Ryan Pulock.
02:00'
Z levého mantinelu vyslal dělovku zápěstím Panarin, jenž rozezvonil tyč za Varlamovem!
01:48'
Pěkným průnikem se do dobré pozice v horní části mezikruží dostal Patrik Nemeth, ale přes několik beků nakonec zakončit nedokázal.
01:14'
Kreider zavezl puk na útočnou polovinu, odkud jej pouze nahodil za branku soupeře a umožnil tak svojí pětici vystřídat. Islanders následný útok zakončili icingem.
00:29'
Beauvillier hledal z pravého mantinelu spoluhráče v mezikruží, ten musel v obležení obránců zakončovat bekhendem, takže nakonec vůbec nevystřelil.
00:05'
Na úvodním buly se zadařilo Islanders, kteří tak začínají utkání na puku a zakládají první útok.
00:01'

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Nemeth – Vatrano, Zibanejad, Kreider – Dryden Hunt, Copp, Panarin – Goodrow, Chytil, Lafreniere – Reaves, McKegg, Motte.
Trenér: Gerard Gallant

New York Islanders: Varlamov (Schneider) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, G. Hutton, Aho – Beauvillier, Nelson, A. Lee – Wahlstrom, Barzal, Parise – Palmieri, Pageau, Bailey – Bellows, Cizikas, M. Martin.
Trenér: Barry Trotz

Rozhodčí: Brenk, Lambert – Gawryletz, Toomey.
New York Islanders

Hostující Ostrované jsou se ziskem 69 bodů na 9. příčce v rámci Východní konference, s postupem do play off to pro ně vypadá bledě. Z posledních pěti zápasů vytěžili svěřenci kouče Barryho Trotze 6 bodů. Naposledy s představili na domácím ledě, v UBS Areně si po dobrém výkonu poradili s Columbusem 5:2. Nejproduktivnějším hráčem Islanders je třicetiletý útočník Brock Nelson, jenž v letošním ročníku nasbíral 49 bodů (32+17).
New York Rangers

Domácí jsou v dnešním utkání Rangers. Tým z Madison Square Garden prožívá skvělou sezónu, neboť mu s 93 body patří třetí příčka v rámci Východní konference. Z posledních pěti utkání vytěžili svěřenci trenéra Gerarda Gallanta velmi dobrých 10 bodů za 4 výhry. Dvě z nich však byly až po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Rangers je ruský levý křídelník Artěmij Panarinj (18+62).
Zdravím všechny příznivce nejlepší hokejové ligy světa. Vítejte u newyorského derby mezi týmy New York Rangers a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.