NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Toronto - 20. ledna 2022   01:30

Rangers
Rangers
12:52' Reaves (McKegg, A. Fox) • 22:58' Reaves (K'A. Miller, Trouba) • 37:49' A. Fox (R. Strome, Panarin) • 50:50' R. Strome (R. Lindgren, Panarin) • 55:33' Kreider (Trouba, Zibanejad) • 57:36' A. Fox (Zibanejad)
6:3
(1:3, 2:0, 3:0)
Toronto
Toronto
02:44' I. Michejev  (Engvall) • 03:30' Marner  (W. Nylander, Tavares) • 17:50' Bunting  (Matthews, Marner)
Rangers
L'Ecuyer, St. Pierre– Panchich, Cormier
Madison Square Garden, New York
16 624 diváků
Toronto

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Česká a slovenská stopa

Filip Chytil (NYR) – 0+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:43
David Kämpf (TOR) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:30
Petr Mrázek (TOR) – připraven naskočit na lavičce.

Kdo se postavil do brankoviště?

Igor Šesťorkin (NYR) – 35 zásahů, 3 obdržené branky, 92,1% úspěšnost, čas na ledě 60:00
Jack Campbell (TOR) – 21 zásahů, 5 obdržených branek, 80,8% úspěšnost, čas na ledě 58:30

Hvězdy zápasu:
1. Ryan Reaves (NYR) 2+0
2. Adam Fox (NYR) 2+1
3. Ryan Strome (NYR) 1+1
Dnešní utkání sledovalo v Madison Square Garden 16 624 diváků.
Bodyčeky: 31 – 12.
Je dobojováno! Z bitvy dvou celků z čela Východní konference nakonec úspěšněji vycházejí domácí New York Rangers, kteří si díky vítězství 6:3 zapisují třetí výhru v řadě. S domácím celkem to však nevypadalo vůbec dobře, po první třetině totiž prohrával 1:3. Od druhé části však brankář Igor Šesťorkin uzamkl svoji svatyni a naopak se prosazovali pouze domácí, kteří dokonali obrat v 51. minutě, kdy zapsal vítěznou trefu Ryan Strome.

Jak již bylo zmíněno, pro Rangers jde o třetí vítězství v řadě, které tým z New York posouvá již na třetí příčku Východní konference. Svoji vítěznou šňůru budou chtít Rangers prodloužit v noci z pátka na sobotu, kdy vyzvou Carolinu Hurricanes. Toronto naopak zapisuje třetí prohru z posledních pěti zápasů. Šanci na reparát budou mít Maple Leafs ze soboty na neděli, kdy vyzvou Islanders.
59:34'
Parádní kličku předvedl u modré čáry Panarin, následná přihrávka už tak úspěšná nebyla.
58:46'
Utkání se již spíše dohrává. Oba celky jsou si vědomi rozuzlení zápasu.
57:36'
Rangers právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Zřejmě definitivní pojistku na vítězství domácího celku přidává ADAM FOX, který trefuje odkrytou branku přes celé kluziště. Asistence: Mika Zibanejad.
57:32'
Hra se teď kouskuje. Další kotouč končí na střídačce Rangers. Vhazovat se bude před Šesťorkinem.
57:16'
Přihrávkou rukou si pomohl Spezza. Hra se tak posouvá do středního pásma a do branky se vrací Campbell.
57:11'
Čas na poradu si vybrali hosté.
56:52'
K dorážce se po Matthewsově ráně dostal Tavares. Svůj pokus však hostující kapitán poslal těsně vedle.
56:13'
Campbell mizí z branky. Hosté to zkoušejí v šesti!
56:08'
Hosté sice dostali kotouč do branky. Auston Matthews tomu však dopomohl bruslí, a tak po zhlédnutí videa rozhodčí branku neuznávají!
55:33'
Domácí jdou do trháku! Přízemní nahození Trouby Campbell vyrazil těsně před sebe, kde stál nehlídaný CHRIS KREIDER, který posílá domácí do dvoubrankového náskoku. Asistence: Jacob Trouba a Mika Zibanejad.
55:13'
Po střetu Sandina s Goodrowem končí kotouč na střídačce Rangers. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:08'
Goodrow nedosáhl na přihrávku Millera. Hra se vrací zpět před Šesťorkina.
55:00'
Pět minut zbývá do konce základní hrací doby. Podaří se Maple Leafs ještě srovnat?
54:22'
Nahození od Simmondse raději Šesťorkin podržel v lapačce.
53:20'
Michejev je na ledě. Pokračujeme v plném počtu na obou stranách.
52:36'
Marner dokázal obrat o kotouč Foxe, následně ho předložil najíždějícímu Engvallovi, který se řítíl sám na Šesťorkina. Forhendová klička hostujícímu hráči nevyšla, a tak skóre zůstává nezměněné.
52:17'
Kakko nabil do mezikruží Chytilovi, jehož ránu dokázal Campbell vyrazit do rohu. Na hostujícího brankáře si vzápětí nepřišel se svojí dělovkou ani Nemeth.
51:34'
Ofsajdové postavení vyhání domácí pryč z útočné třetiny.
51:20'
Domácí si navíc zahrají přesilovou hru. Michejev byl až moc aktivní před Šesťorkinem, za což míří na trestnou lavici.
51:20'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Ilja Michejev – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
50:50'
Rangers jdou poprvé v utkání do vedení! Sražený pokus Lindgrena si našel nehlídaný RYAN STROME, který posílá Rangers poprvé v duelu do vedení! Asistence: Ryan Lindgren a Artěmij Panarin.
50:00'
Deset minut zbývá do konce základní hrací doby. Dokáže jeden z týmů překlopit vedení na svou stranu?
49:46'
Fantastickým zákrokem drží Campbell vyrovnaný stav!
49:35'
Dobrou práci s holí ukázal Šesťorkin, který vysunul Gauthiera. Rána domácího útočníka byla sražena mimo led. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
48:44'
Další pohotový zákrok musel vytáhnout Šesťorkin proti střele Biegy. Domácí brankář zůstává od úvodní třetiny stále nepřekonán.
48:09'
Strome nabral rychlost ve středním pásmu, nabruslil si mezi kruhy a prudce vypálil. Jeho pokus vyrazil Campbell pouze před sebe, odkud ho do bezpečí uklidila hostující obrana.
46:25'
Dobře zapracoval do obrany Lindgren, který dokázal dobruslit Michejeva a čiště ho obrat o to nejcennější, tedy kotouč.
46:04'
Vysoká hůl od Dermotta přerušuje hru. Po komerční přestávce přijde na řadu vhazování ve středním pásmu.
45:30'
Dost prostoru dostal na modré čáře Schneider, a tak domácí mladý obráce se rozhodl pro střelu. Jeho tvrdá dělovka pouze orazítkovala mantinel za brankou.
43:40'
Další nepřesnost v kombinaci hostů kazí další dobře rozvíjející šanci.
42:10'
Úplně sám na Šesťorkina se hnal Nylander. Švédský útočník ve službách Maple Leafs však zvolil poněkud ležérní střelu, která neměla moc šancí na úspěch.
41:44'
Domácím se povedl vstup do třetiny. Nahození Millera ani následná střela Schneidera však Campbella neohrozila.
40:20'
Dvacet sekund ještě zbylo Maple Leafs z přesilové hry. Během zbývajících sekund se však hosté ani nedostali do útočného pásma. Strome je na ledě, pokračujeme v plném počtu.
40:01'
Oba celky jsou na hrací ploše. Nic nebrání k tomu, aby třetí část zápasu odstartovala!
Statistiky po 2. třetině:
Střely na branku: 18– 21
Zablokované střely 8 – 4
Trestné minuty: 8 – 2
Vyhraná vhazování: 37 % – 63%
Bodyčeky: 21 – 12.
Během druhé části dokázali Rangers nejprve snížit zásluhou Ryana Reavese a ve 38. minutě dokonce gólem Adama Foxe i srovnat stav. Nutno podotknout, že si Rangers za svoji aktivitu ve druhé části rozhodně vyrovnání zasloužili. I Maple Leafs si však vypracovali nějaké zajímavé šance, ty však ztroskotaly na domácím brankáři. Vyrovnaný stav je tou nejlepší pozvánkou na sledování závěrečné části základní hrací doby!
40:00'
39:50'
Ránu Marnera dokázal Šesťorkin vyrazit pouze nad sebe. Ke štěstí dezorientovaného domácího brankáře se kotouč odrazil těsně za branku.
39:34'
Hosté kombinují v útočné třetině. Domácí však skvěle všechny střelecké pokus blokují.
38:20'
Za záchranou brzdu musel zatáhnout Ryan Strome, který zabránil k zakončení jednomu z hostujících útočníků. Maple Leafs čeká další přesilová hra.
38:20'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Strome – 2 min., sekání).
37:49'
Domácí vyrovnávají! Za svoji aktivitu v posledních minutách jsou Rangers odměněni vyrovnávací brankou. Strome našel před brankou najíždějícího ADAMA FOXE, který dokázal dostat střelou z první kotouč za záda Campbella. Asistence: Ryan Strome a Artěmij Panarin.
37:15'
Velký ohlas si vysloužil hit Trouby ve středním pásmu. Domácí obránce tvrdě dohrál Morgana Riellyho, který se po jeho ataku těžko zvedal z ledu.
36:27'
Ven z branky musel Šesťorkin, který dokázal přesně rozehrát před najíždějícím Matthewsem.
35:41'
Poprvé v utkání dala o sobě více vědět jednička draftu 2020 Alexis Lafreniere, který pálil od modré čáry. I s jeho prudkou střelou si však Campbell poradil a drží stále vedení na straně hostů.
34:57'
Další zakázané uvolnění Maple Leafs v rychlém sledu posouvá hru před hostující svatyni.
34:42'
Pouze v ofsajdu našel Marner Matthewse. Hra se vrací do středního pásma.
33:59'
Domácí přebírají v posledních minutách aktivitu. Další střelecký pokus obstaral Strome, jeho pokus dokázal Campbell vyrazit ramenem do rohu.
33:10'
Napadání dělá obráncům Maple Leafs opravdu velké problémy. Po dalším vybojovaném kotouči domácích pálil Trouba a následně i Reaves. Ani jeden však strážce svatyně Toronta překonat nedokázal.
32:30'
Sledujeme pasáž nahoru dolu. Ani jeden z celků není schopen v posledních minutách déle udržet kotouč na svých holích.
32:01'
Nepřesná rozehrávka Nemetha vrací hru zpět před Šesťorkina.
30:34'
Panarin se dokázal šikovně zbavit svého střážce a dostal se ke střele. Ruský útočník však svůj pokus namířil přímo do náručí Campbella.
30:13'
Trouba nedokázal zachytit kotouč před modrou čárou. V ofsajdovém postavení se po Maple Leafs vyskytli i domácí hráči.
29:55'
Zmatek u modré čáry končí ofsajdem hostů. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
28:44'
Po tlaku hostů v útočném pásmu se kotouč odrazil na hůl Matthewse, který se nerozpakoval a rychle pálil. Jeho pokus tentokrát však orazítkoval pouze mantinel za brankou.
28:19'
Šikovně se proháčkoval mezi obránci Nylander, následnou střelou orazítkoval švédský útočník tyč branky Šesťorkina!
27:28'
Po kontaktní brance ožili i domácí fanoušci, kteří aktuálně ženou své idoly za vyrovnáním.
26:51'
Do zajímavého protiútoku se hnali hosté. Vše ztroskotalo u Liljegrena, kterému kotouč sjel v poslední chvíli z čepele.
26:16'
Žádný velký problém pro Rangers ubránit tuto přesilovou hru. Torontu se přesilová hra vůbec nepovedla.
25:44'
Kombinaci Toronta v útočné třetině chybí to nejdůležitější, což je střelba.
24:16'
Další přesilovou hru budou mít k dispozici Maple Leafs. Domácích bylo na ledě v jednu chvíli více než mělo, a tak je čeká další oslabení.
24:16'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Artěmij Panarin – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
22:58'
Domácí snižují a opět u toho byla čtvrtá útočná formace! Po nahození od modré čáry se kotouč odrazil k RYANU REAVESOVI, který ho dokázal poslat přesně pod horní tyč hostující branky. Asistence: K'Andre Miller a Jacob Trouba.
21:40'
Z ničeho nic se do samostatného úniku dostal Kreider. Domácí útočník zvolil rychlou střelu zápěstím, kterou Campbell dokázal zlikvidovat ramenem!
21:12'
Hosté vtrhli do druhé části opět aktivně. První minutu se Rangers nedostali z útočného pásma.
20:16'
Hned po šestnácti sekundách se do dalšího zakončení dostal Michejev. Pokus ruského křídelníka v barvách Maple Leafs tentokrát krajana v dresu Rangers Šesťorkin nevystrašil.
20:01'
Obě družstva jsou zpět na ledové ploše. Jdeme na druhou část!
Statistiky po 1. třetině:
Střely na branku: 7– 11
Zablokované střely 5 – 1
Trestné minuty: 4 – 2
Vyhraná vhazování: 25 % – 75%
Bodyčeky: 9 – 6.
Máme za sebou první dějství dnešní bitvy, po kterém odchází do kabin spokojenější hosté, kteří vedou v Madison Square Garden 3:1. Maple Leafs prožili snový start do zápasu. Po brankách Iljy Michejeva a Mitchella Marnera vedli již ve čtvrté minutě 2:0. Snížení přišlo ze strany Rangers ve 13. minutě, kdy si svůj střelecký účet v New Yorku otevřel Ryan Reaves. Poslední slovo však měli opět hosté, kdy na konci rychlého protiútoku stál Michael Bunting a opět navýšil vedení. Vidíme rychlé utkání plné šancí, což je ta nejlepší pozvánka pro sledování pokračování tohoto duelu!
20:00'
19:55'
Nahození Riellyho se ještě odrazilo ke Kerfootovi, který pohotově pálil, bránu domácích však těsně minul.
18:50'
Paradoxně neaktivnější formací domácích je až ta čtvrtá. Další střelecký pokus obstaral Rooney, Campbell jeho pokus viděl na poslední chvíli, a tak si s ránou domácího centra dokáhal poradit až nadvakrát.
18:32'
Nabídka Tavarese před branku byla sražena mimo led. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
17:50'
Toronto právě vstřelilo branku!
Maple Leafs si berou dvoubrankové vedení zpět! Marner vysunul ke střele Matthewse, jehož backhandový pokus Šesťorkin dokázal vyrazit pouze před sebe, kde stál nehlídaný MICHAEL BUNTING, který neměl problém doklepnout kotouč za záda domácího brankáře. Asistence: Auston Matthews a Mitchell Marner.
17:04'
o velký nápor před Šesťorkinem se postaral třetí útočná formace Maple Leafs. Díky povedeným blokům obránců a skvělému Šesťorkinovi je výsledek i po tomto náporu jednobrankový.
16:00'
Rangers skvěle forčekují, což hostům dělá velké problémy a dělají chyby v rozehrávce. Po dalším dobrém napadání čtvrté formace domácích se dostal ke střele McKegg, Campbell tentokrát úspěšný.
15:12'
Zajímavé uvolnění předvedl u modré čáry Lafreniere, jeho následnou střelu dokázal Campbell maskou vyrazit do bezpečí.
14:35'
Přesnost v kombinaci zatím trápí domácí. Další nepovedenou rozehrávku obstaral tentokrát Nemeth a hosté jsou opět u kotouče.
14:05'
Na útočný výlet se vydal Rielly. Hostující obránce se protáhl podél levého mantinelu a snažil se hledat před brankou najíždějícího Michejeva. Schneider však jeho úmysl přečetl a překazil ho.
12:52'
Domácí snižují stav! Po dobrém napadání získal kotouč McKegg, který na nic nečekal, rychle našel před brankou volného RYANA REAVESE, který svojÍ první brankou v dresu New Yorku Rangers snižuje vedení hostů! Asistence: Greg McKegg a Adam Fox.
10:24'
Do zajímavého brejku se hnali domácí. Vše však ztroskotalo na nepřesné přihrávce od Goodrowa, která překazila veškerou snahu.
09:05'
Nepovedená přesilová hra Rangers je minulostí. Žádné větší ohrožení pro Campbella během přesilové hry nepřišlo.
08:12'
Dobrá práce Kämpfa u modré čáry znamená další ztrátu útočné třetiny pro Rangers.
07:48'
Domácí zatím dělá problémy vůbec se dostat do útočného pásma. Hosté skvěle brání modrou čáru.
07:05'
Čeká nás další hra v neroznoměrném počtu hráčů. Tentokrát však na trestnou lavici míří hráč Toronta. Jmenovitě jde o Pierra Engvalla, který se provinil hákováním.
07:05'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Pierre Engvall – 2 min., hákování).
06:02'
Po více než šesti minutách přichází první střelecký pokus domácích. Postaral se o něj Panarin, který svoji ránu však poslal přímo do náruče Jacka Campbella.
05:50'
Reaves je zpět na ledě. Tentokrát zůstala přesilová hra nevyužitá.
05:45'
Po tvrdé dělovce Spezzy zůstal na pár sekund volně ležet před domácím brankářem, vše nakonec včas vyřešili domácí obránci, kteří dokázali dostat kotouč do bezpečí.
05:10'
Pálili Nylander i Sandin. Ani jeden z útočníků hostů však nedokázal trefit domácí branku.
04:39'
Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují. Zatím celé kombinaci však chybí častější střelba.
03:50'
Trable domácích pokračují. Reaves zbytečně fauloval ve středním pásmu a Leafs čeká druhá přesilová hra v rychlém sledu. Bude opět rychle využitá?
03:50'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Reaves – 2 min., podrážení).
03:30'
Maple Leafs odskakují na rozdíl dvou branek! Pouhých třináct sekund trvala přesilová hra hostů. William Nylander našel volného MITCHELLA MARNERA, který přesnou ranou pod horní tyč navyšuje vedení. Asistence: William Nylander a John Tavares.
03:17'
Další komplikace pro domácí. Kreider na útočné modré čáře podrazil nohou Bieagu a míří na trestnou lavici.
03:17'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., podrážení).
02:44'
Hosté jdou rychle do vedení! Nepřesnou rozehrávku dokázal zachytit Engvall, na jehož ránu ještě Šesťorkin dokázal zareagovat. Proti dorážce ILJY MICHEJEVA už byl však bezmocný. Asistence: Pierre Engvall.
01:55'
Další individuální průnik předvedl Biega, i po jeho nahození končí kotouč v lapačce Šesťorkina.
00:54'
Do rychlého protiútoku se hnal Zibanejad s Kreiderem. Přihrávka prvního jmenovaného však nebyla přesná, a tak z nadějné akce nakonec nic nebylo.
00:29'
Bunting nabral rychlost ve své třetině, prošel až pro soupeřovo modrou a nahodil kotouč na domácí branku. Šesťorkin raději kotouč podržel pod lapačkou, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
00:01'
Úvodní buly celého utkání vyznělo lépe pro hosty z Toronta, kteří se okamžitě vrhají do útoku.
00:01'
Formality máme za sebou. Nic nebrání k tomu. aby dnešní duel mohl odstartovat!
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Následují státní hymny USA i Kanady.

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Nemeth – Kakko, Zibanejad (A), Kreider (A) – Chytil, R. Strome, Panarin (A) – J. Gauthier, Goodrow, Lafreniere – Reaves, K. Rooney, McKegg.
Trenér: Gerard Gallant

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, R. Sandin, Biega, Dermott – Marner (A), Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Engvall, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Clifford.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: L'Ecuyer, St. Pierre– Panchich, Cormier.

Libor Hájek (NYR) – 9 zápasů, 1 bod (0+1)
Filip Chytil (NYR) – 35 zápasů, 11 bodů (4+7)
David Kampf (TOR) – 36 zápasů, 10 bodů (4+6)
Ondřej Kaše (TOR) – 30 zápasů, 17 bodů (8+9)
Petr Mrázek (TOR) – 4 zápasy, 88,18% úspěšnost
Toronto Maple Leafs
I v probíhající sezoně nesmí chybět na předních příčkách Toronto. Maple Leafs momentálně okupují šestou příčku Východní konference. Oproti svým soupeřům však mají odehráno poněkud méně duelů, a tak se jejich pozice může ještě vylepšit. Svěřenci trenéra Keefeho těží především z výborné defenzivy. Inkasovaných 93 branek patří k nejmenším číslům v soutěži, což je oproti předešlým ročníkům velký rozdíl. S hvězdami jako Matthews, Marner, či Nylader měli vždy v Torontu problémy právě v defenzivě. Fanoušky Maple Leafs však v letošní sezoně zajímá jediné, a to úspěch v play-off, na který v Toronto čekají už dlouhá léta.

New York Rangers
Vydařenou sezónu zatím prožívají Rangers. Po několika letech trápení si tradiční účastník nejslavnější hokejové soutěže opět prokousává cestu mezi nejlepší celky. Do kádru týmu z New Yorku se postupně začínají dostávat nadějní mladíci, které Rangers draftovali na vysokých pozicích v posledních nováčkovských draftech. Před novou sezónou navíc Rangers angažovali osvědčeného trenéra Gallanta, který týmu dodal novou energii. Momentálně mají na svém kontě Rangers čtyřiapadesát bodů a okupují čtvrtou příčku tabulky, tým z Madison Square Garden navíc vyhrál dva poslední duely. Prodlouží svoji vítěznou sérii i v zápase s Maple Leafs.

Chris Kreider – 35 bodů, 24+11
Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové ligy světa mezi týmy z orginiální šestice. New York Rangers vyzve Toronto Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.