NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Chicago - 17. ledna 2022   23:00

Chicago
32:06' D. Kubalík  (E. Gustafsson) • 37:06' Hagel  (D. Kubalík, P. Kane)
Skilliter, Furlatt – Gawryletz, Marquis
Climate Pledge Arena, Seattle
17 151 diváků
Chicago

Seattle dnes po více než měsíci dokázal vyhrát. Nutno říct, že zaslouženě, poněvadž v první a třetí třetině byl jasně lepší a v prodloužení taktéž. Jako první ale otevřeli skóre hosté díky povedenému úniku Dominika Kubalíka. Záhy vyrovnal Vince Dunn, ale ještě do přestávky hosté znovu vedli po trefě Brandona Hagela. Zkraje třetí části srovnal Ryan Donato a stejný hráč rozhodl i nájezdy. Musíme vyzdvihnout výkon Marc-Andre Fleuryho, který kryl 35 střel soupeře a předvedl velkou porci opravdu fantastických zákroků. Zasloužená hvězda večera. Na výhru jeho celku to ale nestačilo, Seattle uspěl 3:2 po nájezdech.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Statistické okénko

Střely na bránu: 37 – 27 | Přesilová hra: 0/3 – 1/5 | Trestné minuty: 15 – 11

Kdo se postavil do brankoviště?

Philipp Grubauer (SEA) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%, odchytal 64:20
Marc-Andre Fleury (CHI) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6%, odchytal 65:00

Československá stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 1+1, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 14:51

Tři hvězdy utkání

1. Marc-Andre Fleury (CHI) – 35 zákroků
2. Philipp Grubauer (SEA) – 25 zákroků
3. Ryan Donato (SEA) – 1+0
V samostatných nájezdech zvítězil tým Seattle Kraken.
Autorem vítězné branky je RYAN DONATO.
Joonas Donskoi si na poslední chvíli přehodil kotouč na forehand a udělal dobře. Puk poslal nad Fleuryho lapačku, takže je hotovo!
Patrick Kane netrefil, tudíž domácí celek bude mít mečbol.
Ryan Donato ukázal šikovné ruce. Fleuryho si položil a poté úspěšně zakončil.
Jonathan Toews brankáře domácích nepřekvapil. Skóre se nemění.
Jordan Eberle se rozjel na hostujícího brankáře jako první. Zvolil kličku do forehandu, ale gól nedal.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:54'
Ne, ani tentokrát to nevyšlo! Fleury už ležel, ale ještě stačil vykopnout levý beton proti bekhendovému zakončení Dunna.
64:32'
Domácí stále svého soupeře motají, ale na rozhodnutí v nastaveném čase už nemají moc času.
63:59'
Po velké chybě hostů se v ideální pozici objevil Vince Dunn, který o pár čísel přestřelil klec Fleuryho. Rozhodnutí nepřišlo ani teď.
63:39'
Zpoza brány dostal přihrávku na hůl Jordan Eberle, který vystřelil z první nejlépe, jak mohl. Marc-Andre Fleury opětovně čaroval, jen díky němu má Chicago stále šanci na vítězství.
63:12'
Seattle je také v prodloužení aktivnějším týmem, do jasných šancí se ale zatím nedostal.
62:53'
McCannova rána byla sražena do sítě nad brankou Fleuryho, takže na řadu přichází přerušení.
62:39'
Teď sledujeme zase klidnější sekundy. Kotouč si za vlastní klecí přebral Alexander Wennberg.
62:18'
Vpřed vyrazili Toews a Hagel. Druhý jmenovaný těsně minul horní tyč.
61:55'
Gourde se tlačil u zadní tyče k dorážce, ale na poslední chvíli byl zablokován.
61:09'
Eberle se do zakončení nehnal, a proto vyvezl puk. O chvíli později ale založil akci, kterou zakončil Dunn. Fleury zasáhl ramenem.
60:42'
Kotouč si už přebrali domácí, kteří teď hledají co nejvýhodnější pozici ke kombinaci.
60:19'
První ránu prodloužení vyslal Patrick Kane. Pravý beton Grubauera byl v pohotovosti.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí část opticky patřila Seattlu, který sice vyrovnal, ale poté už skvělého Fleuryho nepřekonal. Podaří se mu to v prodloužení?
Střely na branku po 3. třetině: 33 – 27
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:33'
Vypadá to, že půjdeme do prodloužení. Neuspěl ani Eberle, jenž se objevil před Fleurym. Gólman s číslem 29 na zádech jej znovu vychytal.
59:05'
Rozběhla se nám poslední minuta řádné hrací doby. Dopředu vyrážejí hokejisté Blackhawks.
58:45'
Philipp Grubauer vyrazil touš do ochranné sítě. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před ním.
58:24'
Calle Järnkrok zůstal na levé straně útočného pásma volný. Poměrně dlouho si ale zpracovával puk, tudíž Marc-Andre Fleury nadvakrát zakročil.
57:56'
Alexander Wennberg to po bráně hostů zkusil od modré čáry, Fleury vyrazil na hokejky svých spoluhráčů.
57:27'
Caleb Jones, který je hlavně ve třetí třetině hodně vytěžován, vyhodil jen na zakázané uvolnění.
57:01'
Do konce třetí třetiny zbývají už jen tři minuty. Kotouč vybojoval Giordano, jenž se následně pokusí rozehrát.
56:22'
Ani teď se domácí nemohli radovat, přestože byli blízko. Chicago teď vůbec na svého soupeře nestačí.
55:57'
Skvělou pozici mezi kruhy měl Jordan Eberle, jehož zakončení z první prosvištělo těsně vedle tyče.
55:23'
Kane oslovil bekhendem Hagela, kterému se ale rána vůbec nepovedla. Grubauer si už poměrně dlouho nesáhl na puk.
54:41'
Tvrdý souboj se nyní odehrává v rohu obranného pásma Chicaga. Jako lev tam bojuje Caleb Jones.
54:05'
V posledních vteřinách je Seattle lepším týmem. Rád by ukončil nelichotivou bilanci proher.
53:34'
Jared McCann ale nic velkého nevymyslel. Najel si z pravé strany a poté se snažil vystřelit pod vyrážečku Fleuryho, jenž ale odolal.
53:34'
Tak z toho nakonec bude trestné střílení, na které se chystá Jared McCann.
52:55'
Domácí budou hrát další přesilovku. Německý brankář už je na střídačce a Kraken teď mají ponechanou výhodu.
52:28'
Hagel nedostal za brankou soupeře žádný prostor od Soucyho, který si tak defenzivní povinnosti splnil velmi dobře.
51:33'
Jujhar Khaira to teď udělal chytře. Navázal na sebe dva hráče a poté se snažil bekhendem přihrát před branku. Tam ale holí zapracoval Grubauer.
51:06'
Po komerční pauze už znovu pokračujeme ve hře. Před brankou Blackhawks vznikl velký závar, ale Fleury si s obtížemi poradil.
50:16'
Znovu dostal důvěru na ledě Sam Lafferty, který pořádně provětral defenzívu Kraken. Jeho střela z křídla ale zamířila kousek vedle zadní tyče.
49:15'
Jones se vrátil na led, takže Kraken přesilovku nevyužili. Nicméně stále pobývají před Fleuryho klecí.
48:55'
Následovala rychlá výměna kotouče v útočném pásmu Seattlu, ale Gourde souhru se spoluhráči možná už překombinoval.
48:24'
Sam Lafferty pořádně zahrozil ve vlastním oslabení. Po jeho ráně si Grubauer chvíli nebyl jistý, kde puk má. Nakonec jej ale našel.
47:33'
Neuvěřitelný zákrok Fleuryho! Po přihrávce Eberleho se do obrovské šance na pravém kruhu dostal Jared McCann, kterého však vychytala brilantní lapačka brankáře Chicaga. Jednoznačně se jednalo o zákrok utkání.
47:15'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Caleb Jones – 2 min., nedovolené bránění).
46:55'
Ryan Carpenter neprostrčil ideálně kotouč do křídla, vpřed tak spěchají hokejisté v tmavých dresech.
46:20'
Nyní ale sledujeme poměrně aktivní hokej z obou stran. Je evidentní, že oba celky by rády rozhodly v řádné hrací době.
45:41'
Obrana Chicaga úplně zapomněla na Larssona, jenž se chvíli ocitl sám před brankou hostů. Přihrávku spoluhráče ale promáchl.
45:13'
Calle Järnkrok střílel bez přípravy z pravého kruhu. Kotouč tlačil k přední tyči, jenže brankový prostor netrefil.
44:49'
44:41'
Úplně volný vyplaval mezi kruhy Caleb Jones, proti kterému si ale Philipp Grubauer vyjel a dokonale mu zmenšil střelecký úhel.
44:06'
Alex DeBrincat vystřelil z levého kruhu těsně vedle bližší tyče. Tady by zřejmě Grubauer zasahoval marně, pokud by tedy útočník Chicaga trefil.
43:36'
Teď se už ale hraje daleko od brány Kraken, což domácímu celku pochopitelně velmi vyhovuje.
43:12'
Ke střele z první se dostal Kane. Hvězdný Američan ale přestřelil klec Seattlu.
42:49'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Vince Dunn – 2 min., držení).
42:02'
Seattle právě vstřelil branku!
Zkraje třetí periody se domácí radují z vyrovnání! RYAN DONATO nabral velkou rychlost a na levém křídle se dostal k zakončení. Jeho první pokus ještě Fleury vyrazil, ale poté zkušený brankář ztratil orientaci i kvůli pádu Caleba Jonese, načež Donato dorážel do prázdné branky. 2:2. Bez asistence.
41:02'
Z téměř nulového úhlu to zkoušel Alex DeBrincat, brankář Philipp Grubauer se ale zaskočit nenechal.
40:55'
Järnkrok si klepal o puk mezi kruhy. Švédský forvard pohotově střílel, jenže trefil jen vnější oblouk brány.
40:26'
Larsson ve středním pásmu chvíli osekával soupeře. Měl štěstí, že rozhodčí si jeho prohřešku nevšimli.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 18 – 21
Po čtyřiceti minutách je blíže k vítězství Chicago. Góly začaly padat až po uplynutí poloviny řádné hrací doby. Nejprve se trefil díky úspěšně zvládnutému samostatnému úniku Dominik Kubalík. Na trefu českého kanonýra vzápětí odpověděl Vince Dunn, ale poslední slovo v této třetině mělo Chicago. V přesilovce skóroval Brandon Hagel. Jestřábi tak vedou 2:1.
40:00'
39:55'
Na konci třetiny měl starosti Philipp Grubauer, který raději přikryl touš pod svou lapačkou.
39:28'
Druhé oslabení v řadě Seattle tentokrát přežil, takže Oleksiak se už vrátil na led.
39:00'
Tentokráte v obranném pásmu skvěle zapracoval Yanni Gourde, útočník Seattlu dokázal vystihnout kombinaci Blackhawks.
38:27'
Také v tomto případě se domácí osvobozují. Kotouč už sbírá Patrick Kane.
37:50'
V oslabení vyrazil vpřed Donskoi. Finský útočník pošetřil pro domácí celek několik cenných sekund.
37:28'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Jamie Oleksiak – 2 min., hákování).
37:06'
Chicago právě vstřelilo branku!
Nahození Patricka Kanea se dostalo ke Kubalíkovi, který před Grubauerem neuspěl. Poté však díky svému důrazu předložil touš na hůl BRANDONA HAGELA, jenž doklepával do prázdné kasy. 1:2. Asistence: Dominik Kubalík a Patrick Kane.
36:38'
Hagel přihrál na pravý kruh Kaneovi, který před sebou měl poloprázdnou bránu, jelikož Grubauer škobrtnul. Hvězdný útočník ale situaci prováhal.
36:04'
Pokus o první kombinaci v této přesilovce hostům nevyšel úplně ideálně. Kotouč byl poté vyhozen přes všechny čáry.
35:49'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Vince Dunn – 2 min., podrážení).
35:30'
Po odrazu od zadního mantinelu se ke tvrdé střele dostal Calle Järnkrok. Fleury jej ale bezvadně vybruslil a kotouč ukryl na své hrudi.
35:01'
Své utkání s pořadovým číslem 300 v NHL oslavuje obránce VINCE DUNN vyrovnávací brankou. Jeho ránu od modré čáry nešťastně tečoval jeden z obránců mimo dosah brankáře Fleuryho. 1:1. Asistence: Riley Sheahan a Adam Larsson.
34:38'
MacKenzie Entwistle bojuje o puk v rohu kluziště v útočném pásmu. Uvidíme, jestli dokáže přesně přihrát, nicméně situaci má velmi složitou.
34:19'
Přechod Donskoie přes útočnou modrou čáru ideální nebyl. Pískán je ofsajd a na řadu tedy přichází komerční pauza.
33:59'
Oba celky teď střídají. Soucy si mění puk s Giordanem a čeká na nabídku kolegů.
33:28'
Jared McCann si hledal prostor u zadní tyče, těsně před ním však Calvin de Haan puk vypíchl.
32:06'
Přestože vpřed po křídle vyrážel Donato, Erik Gustafsson mu stačil puk vypíchnout a následně přihrát úplně volnému DOMINIKU KUBALÍKOVI na útočnou modrou čáru. Český útočník se objevil v samostatném úniku, který proměnil rychlou střelou pod břevno. 0:1. Asistence: Erik Gustafsson.
31:44'
Connor Murphy vůbec nezvládl zpracování na modré čáře. Celkem zbytečně puk ztratil a kupředu tedy mohou domácí.
31:04'
Polovina řádné hrací doby je za námi a na první trefu utkání stále čekáme.
30:31'
30:21'
Chicago bylo několikrát velmi blízko ke vstřelení první branky, ale Seattle se už osvobodil vyhozením přes všechny čáry.
29:54'
Giordano srdnatě zablokoval střelu z kruhu. Následně přišlo střílené nahození, které Toews neprotečoval mezi tři tyče.
29:25'
Jonathan Toews se dobře zorientoval před brankovištěm, ale kotouč za záda Grubauera nezastrčil.
28:49'
Patrick Kane dostal přihrávku k modré čáře, ale puk mu přeskočil hůl. Nicméně Chicago bylo v úvodních sekundách přesilovky aktivní.
28:31'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Joonas Donskoi – 2 min., nedovolené bránění).
28:28'
Nahození od modré čáry tečoval Alexander True. Marc-Andre Fleury však na rychlou změnu směru zareagoval a také v tomto případě Jestřáby podržel.
28:04'
Pozici na kruhu si hledal Hardman, kterému ale spoluhráč nepředložil kotouč ideálně.
27:24'
Jamie Oleksiak se parádně protáhl až před bránu a následně se zjevil sám před Fleurym. Chtěl jej překonat bekhendem, ale velezkušený brankář odolal.
26:55'
McCann našel na pravé straně útočného pásma Marcuse Johanssona, jemuž se ale rána příliš nepovedla.
26:19'
Mark Giordano vystřelil ostře ale pohotově z velké dálky. Orazítkoval však jen zadní mantinel.
26:05'
Seattle nyní zatlačil a plynulo z toho zakázané uvolnění Chicaga. Vhazovat se bude po Fleuryho pravici.
25:28'
Po střele Dunna se k zakončení z otočky dostal Eberle, který ale trefil obránce blokujícího před sebou.
24:59'
Ani prvních pět minut druhé třetiny nenabídlo ofenzivní hokej. Je to boj o každou pozici.
24:28'
Alexander True dokázal bekhendem odhodit puk z vlastní třetiny. Bylo to potřeba, poněvadž jej napadali dva hráči v bílém dresu.
23:41'
Carpenter se prodral po pravé straně. Jeho rána z křídla byla Grubauerem vyražena.
23:06'
Kotouč ve středním pásmu vybojoval kapitán Toews, jenž následně zvolil přihrávku směrem dozadu.
22:38'
Po nepřesné přihrávce DeBrincata vpřed mířil Gourde, ale jeden z obránců Chicaga s ním stihl bruslit a poté jej vytlačil.
21:57'
Po parádní předávce na jeden dotek se k ráně od modré čáry dostal Carson Soucy, který o chlup minul šibenici Fleuryho klece.
21:27'
Rychlou střelu z kruhu vyrazil Fleury vyrážečkou. Poprvé se tedy ve druhé části připomněli i Kraken.
21:11'
Druhou periodu načali mírným tlakem hosté. Soucy musel vyhodit puk jen na zakázané uvolnění.
20:41'
Nahození od modré čáry nedokázal Philipp Grubauer ukrýt ve své lapačce. Měl velké štěstí, že k dorážce v podání hostů nedošlo.
20:21'
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 5
Je za námi prvních dvacet minut. Příliš záživný hokej nesledujeme, poněvadž viděli jsme jen a pouze jednu větší gólovou příležitost. Více ze hry měli domácí, kteří však nedokázali využít dvě početní výhody. Přesilovku si zahrálo i Chicago, jenže zatím ji nevyužilo. Ve druhé třetině však ještě jednadvacet sekund bude situaci 5 na 4 hrát.
20:00'
19:54'
Ani předávka Kubalíka před bránu přesná nebyla, teď už se čeká jen na úvodní sirénu.
19:31'
Grubauer ale zasahovat nemusel a následně se Seattle osvobodil.
19:05'
Zatím je to ze strany hostů bez střelby. Teď se už na kotouč dostává obávaný Patrick Kane.
18:21'
Borgen dostal o dvě minuty více, tudíž také hosté si zahrají první přesilovou hru.
18:21'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Will Borgen – 2 min., nesportovní chování + 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Mike Hardman – 5 min., bitka).
18:21'
Will Borgen vyzval na pěstní souboj Mikea Hardmana, který o chvíli dříve sestřelil jeho spoluhráče. Navrch měl domácí obránce, teď už oba kohouti míří na trestnou lavici.
18:09'
Do rozehrávky se musel zapojit domácí brankář Philipp Grubauer, který úspěšně vyhodil po mantinelu.
17:42'
Mike Hardman byl ve sprintérském souboji až jako druhý, proto se pískalo zakázané uvolnění Chicaga, které v těchto minutách rozhodně tahá za kratší konec provazu.
17:11'
Calle Järnkrok vybízel u zadní tyče spoluhráče, ale jeho pobídka byla až příliš důrazná. O chvíli později už Fleury zasahovat musel, ale vše přečkal na jedničku.
16:16'
Teď se ale kličkami připomněl Donato, jenž vybídl lépe postaveného spoluhráče na levém křídle, který však branku Blackhawks minul.
15:52'
Oběma celkům zatím chybí přesnost a kvalita ve finální fázi. Prim hrají poctivé defenzívy.
15:14'
Riley Stillman měl s Colinem Blackwellem u mantinelu poměrně značné potíže, nakonec však situaci ustál.
14:39'
Sam Lafferty se zapojil do útočné akce po levé straně, avšak na poslední chvíli byl zdvojen, takže přesnou přihrávku předložit nemohl.
14:04'
Chicago mělo za sebou těžké střídání, a proto bylo rádo, že mohlo puk jen posunout do útočného pásma.
13:31'
Do otevřenější obrany se hnali domácí. Bylo z toho přečíslení 3 na 2, ale střílené nahození Gourdea zapadlo na brusle obránce Erika Gustafssona.
13:02'
Parádní kličku předvedl na levém kruhu Eberle. Položil si na led obránce a poté tlačil kotouč do horních pater brány. Marc-Andre Fleury ale předvedl výstavní zákrok.
12:51'
Zkušený obránce si teď přebral puk za svou svatyní a záhy se pokusí co nejpřesněji rozehrát.
12:29'
Jamie Oleksiak se odhodlal k ráně od modré čáry zápěstím. Těsně minul vzdálenější tyč ze svého pohledu.
11:48'
Také druhé oslabení Chicaga skončilo bez gólové radosti domácích, tudíž za stavu 0:0 na konci 12. minuty pokračujeme ve hře.
11:30'
Z vrcholu kruhu pálil Gourde, jenž ale při střele zlomil hokejku, takže Fleury se zákrokem moc velké potíže neměl.
11:05'
A nakonec byli Kraken nepřesní při předávce, takže Chicago mohlo vyhodit a teď posílá na led čerstvé síly.
10:44'
Teď už přesilovku režíruje na pravém kruhu Jared McCann, ovšem domácí se do zakončení příliš neženou.
09:58'
Jak si Seattle povede při své druhé dnešní přesilovce? První buly ale prohrál, takže hosté se mohli osvobodit.
09:48'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jujhar Khaira – 2 min., krosček).
09:35'
Vhodnou střeleckou pozici si hledal u modré čáry Colin Blackwell, jenž poměrně dlouho držel puk. Jeho ránu ale zablokovali obránci Chicaga.
09:03'
Ryan Donato podporu spoluhráčů neměl, a tak puk jen posunul na zadní mantinel. Tam jako první dojeli obránci v bílých dresech.
08:14'
Do šance se dostával Dominik Kubalík, který ale neprostrčil puk mezi betony pozorného Grubauera.
08:03'
Vypadalo to, že si Larsson pomohl faulem, avšak rozhodčí tentokrát vylučovat nebudou.
07:36'
Dá se říct, že úvod utkání je z obou stran poměrně opatrný. Nikdo nechce udělat větší chybu.
07:00'
Vpřed se po levém křídle tlačil Hagel, jehož ale zradilo zpracování. Vybídnout lépe postaveného spoluhráče mezi kruhy tedy nemohl.
06:28'
06:15'
Dominik Kubalík se za okamžik vrátí na led, vše nasvědčuje tomu, že hosté úvodní oslabení přežijí.
05:51'
Mason Appleton se snažil tečovat před brankovištěm, jenže puk nezasáhl dle představ.
05:23'
Dobře však v obranném pásmu zapracoval Jonathan Toews, jenž dostal černou gumu až k brance Grubauera.
04:50'
Na začátku přesilovky byli domácí vyhnáni z útočné zóny. Teď už tam ale přijeli a poprvé vyzkoušeli pozornost Fleuryho.
04:28'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dominik Kubalík – 2 min., nedovolené bránění).
04:06'
Soucymu puk utekl do střední třetiny. Obránce Kraken se už už chystal ke střele od modré čáry.
03:34'
Fleury měl v následném střídání na brankovišti potíže, i s přispěním spoluhráčů ale vše dokázal zvládnout.
03:05'
Donskoi se krásně protáhl do střelecké pozice na pravém kruhu. Jeho rychlá střela zápěstím prosvištěla kousek vedle zadní tyče.
02:20'
Ryan Carpenter získával čas a prostor za bránou, jenže pobídka na jeho hůl v podání Kanea úplně přesná nebyla. Prvně jmenovaný si tak musel hrací předmět poměrně dlouho zpracovávat.
01:44'
Jared McCann si nezpracoval přihrávku spoluhráče Eberleho. Na puk se tedy dostávají hosté.
01:15'
Toews postrčil do rohu útočného pásma na DeBrincata, jehož rychlé nahození zamířilo vedle přední tyče Grubauerovy brány.
00:50'
Carson Soucy přidržel kotouč na hokejce a poté rozehrál na útočnou polovinu. Domácí se ale ke střele nedostali.
00:01'

Seattle Kraken: Grubauer (Bibeau) – Soucy, Oleksiak, Giordano (C), Borgen, Vince Dunn, A. Larsson – Jordan Eberle (A), McCann, Marcus Johansson – Järnkrok, Gourde (A), Donato – Appleton, Wennberg, Donskoi – Blackwell, True, Sheahan.
Trenér: Dave Hakstol

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – R. Stillman, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, C. Jones, E. Gustafsson – P. Kane (A), Hagel, Borgström – DeBrincat, J. Toews (C), D. Kubalík – Entwistle, R. Carpenter, Khaira – Kurashev, Lafferty, Hardman.
Trenér: Derek King

Rozhodčí: Skilliter, Furlatt – Gawryletz, Marquis.
Česká a slovenská stopa

Jakub Galvas (Chicago) – 3 zápasy, 0 bodů
Dominik Kubalík (Chicago) – 38 zápasů, 14 bodů (8+6)
Vzájemné zápasy

18.11.2021 Seattle – Chicago 2:4

CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago však na tom není o moc lépe, v tabulce Západní konference je jen o jednu příčku nad svým dnešním soupeřem. Jestřábi ovšem zažívají velmi dobrou sérii, poněvadž vyhráli už čtyřikrát v řadě, a proto se posunuli na 35 získaných bodů. Po výhrách na ledě Vegas a Columbusu zvládlo Chicago i domácí duely proti Montrealu a Anaheimu, Kačery dokonce Blackhawks přemohli s nulou na kontě. Průměr bodu na utkání si drží hvězdný Patrick Kane, jenž nastřádal 9 branek a 25 asistencí. O dva body hůře jen na tom druhý nejproduktivnější hráč týmu Alex DeBrincat.

SEATTLE KRAKEN

Hokejisté Seattlu rozhodně nezažívají podařený první ročník v NHL. Momentálně se společně s Ottawou dělí o pozici třetího nejhoršího týmu soutěže, bodově hůře jsou na tom jen celky Arizony a Montrealu. Kraken v sedmatřiceti zápasech nastřádali 24 bodů a momentálně drží nelichotivou sérii devíti porážek za sebou. Seattle naposledy vyhrál 15. prosince na kluzišti San Jose, avšak předtím padl ve třech duelech v řadě. Produktivitě týmu vládne Jordan Eberle se čtyřiadvaceti body, brankářskou jedničkou je Philipp Grubauer, jenž si však drží úspěšnost jen lehce na 88 %.
Přeji pěkný pondělní večer při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Seattlu Kraken dnes přivítají Chicago Blackhawks. Začínáme krátce po 23:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.