NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Carolina - 10. listopadu 2021   01:08

Carolina
49:56' T. Teräväinen  (Trocheck, A. Svečnikov) • 63:26' M. Nečas  (Aho, A. DeAngelo)
Tampa
Nicholson, Rooney – Deschamps, Murray
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Carolina
F. Andersen (Lyon) – Bear, Slavin (A), A. DeAngelo, Skjei, Brendan Smith, Cole – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – M. Nečas, Trocheck, Kotkaniemi – Fast, J. Staal (C), Lorentz – Jarvis, Stepan, Martinook (A).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Utkání přihlíželo 19 092 diváků.
Carolina zvládla utkání na stadiónu Tampy 2:1 po prodloužení a po premiérové porážce s Floridou opět najela na vítěznou vlnu.

Hosté byli od prvních minut lepším a střelecky výrazně aktivnějším týmem, avšak domácí jako první pohnuli se stavem střetnutí. Ve 29. minutě dostal od Josepha parádní nahrávku do levého kruhu Steven Stamkos, jenž trefil volnou část brány. Hurikáni ovšem nesložili zbraně a v závěrečném dějství vyrovnali v přesilovce, pohlednou souhru přetavil v gól Teuvo Teräväinen. Zápas dospěl až do prodloužení, v němž nejprve skóroval Brady Skjei, ale po trenérské výzvě se ukázalo, že gólu předcházel ofsajd. Hosté ovšem nemuseli smutnit dlouho, o chvíli později je totiž znovu rozveselil skrytou střelou přes obránce mezi ruku a tělo gólmana český útočník Martin Nečas.

Svěřenci kouče Brind'Amoura zvítězili v desátém z jedenácti utkání a v tabulce Východní konference se z druhého místa přiblížili vedoucí Floridě na dostřel jediného bodu. Tampa díky získanému bodu poskočila na šestou pozici.
63:26'
Carolina právě vstřelila branku!
Tenhle gól už platit bude! MARTIN NEČAS najel do útočného pásma, aby povedenou individuální akci zakončil skrytou střelou přes Hedmana k pravé tyči, Vasilevskému propadl kotouč mezi tělem a rukou. Asistence: Sebastian Aho a Anthony DeAngelo.
63:07'
Ondřej Palát využil prostoru ke střele, pálil příklepem z forhendu. Frederik Andersem mohl být klidný, obránce Bear touš tečoval do ochranné sítě.
62:49'
Práce Anthony Cirelli stál u zrody domácí útočné akce. Vyměnil si kotouč s Killornem, aby vzápětí nabruslil před bránu a bekhendem těsně minul prostor u levé tyče.
62:36'
Vincent Trocheck najel do útočného pásma, následně mu ale nevyšla nahrávka do Slavina. Hu zklidnil Anthony Cirelli.
62:18'
Na druhé straně mohl rozhodnout Victor Hedman. Naznačil tvrdou střelu, ale puk si ještě posunul kolem vyjetého Andersena, načež trefil oblouk brány.
61:39'
Carolina se radovala z vítězného gólu, dokonce někteří hráči odešli do útrob stadiónu, ale musí se vrátit zpátky, protože Brady Skjei sice zápěstím parádně vypálil nad levé rameno Vasilevského, jenže trenérský tým Tampy si vzal coach challenge a dobře udělal, protože střelce gólu vystavil do ofsajdu Staal!
61:17'
Na druhé straně velká šance Anthonyho Cirelliho. Zvládl zakončit před blížícím se Ahem, pokus zápěstím vytěsnil Andersen vyrážečkou.
61:04'
Hezkou nahrávku DeAngela k pravé tyči chtěl v gól přetavit Martin Nečas. Neuspěl, střeli z z první nasměroval vedle levé tyče.
60:46'
Začalo se ovšem opatrně. Hostující trojice delší dobu drží hrací předmět na hokejkách, ale zatím jen v obranném pásmu.
60:10'
Při hře tří proti třem se můžeme těšit velkému množství šancí, protože méně hráčů na ledě znamená více prostoru, což svědčí hlavně technicky zdatným hokejistům.
60:01'
Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, jde se do prodloužení! Tampa ve třetí dvacetiminutovce těsný jednobrankový náskok neudržela a v oslabení inkasovala z hokejky Teuva Teräväinena. Vyrovnání bylo zasloužené, protože Carolina je po většinu času aktivnějším týmem, odejít s prázdnou by pro ni bylo hodně kruté.
Střely na bránu po 3. třetině: 17 – 30.
60:00'
59:45'
Dlouhou nahrávku Hedmana protečoval Steven Stamkos do útočného pásma, takže nemohla být řeč o zakázaném uvolněním. Slavin dojel volný puk jako první a dostal hru do středního pásma.
59:21'
Hledal, ale nakonec si Martin Nečas střeleckou pozici nenašel. Výborně proti němu zahrál pozičně Fredrik Claesson, tento bek ho nakonec i obral o puk.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:47'
Za brankou Hurikánů držel puk Corey Perry. Pod tlak jej dostal Andrej Svečnikov, Rus nakonec konkurenta vytrvalým obtěžováním přiměl k nepřesné nahrávce.
58:20'
Tvrdá rána Jana Rutty žádným problémem pro Frederika Andersena. Dvaatřicetiletý dánský gólman schoval touš v lapačce.
57:36'
Velkou aktivitou hýří Steven Stamkos, jenž chce odčinit fakt, že při jeho vyloučení domácí inkasovali vyrovnávací trefu, Křižnou střelu z pravé strany vyrazil Andersen vyrážečkou.
57:15'
Hurikáni nelehké dvě minuty v oslabení zvládli a znovu hrají v plném počtu. Zápas je tímto faktem zase o něco blíže prodloužení.
56:40'
Ryan McDonagh nahrál do pravého kruhu Coltonovi, který si ještě vybruslil blíže bráně a švihem poslal puk o kousek nad břevno.
56:13'
Pod tlakem Steven Stamkos nevyprodukoval přesnou nahrávku. Kotouč opět za Vasilevským a dochází k vystřídání přesilovkových formací.
55:49'
Victor Hedman zvládl přetlačovanou s Martinem Nečasem a po výměně kotouče s Palátem střílel od modré vedle levé tyče.
55:22'
Steven Stamkos zabojoval o kotouč, ale neuspěl, Jaccob Slavin kolem jeho těla vyhodil černou gumu po mantinelu do bezpečí.
54:54'
Velká šance pro Tampu, ta bude hrát přesilovou hru! Hodně nespokojeně odjel na trestnou lavici Vincent Trocheck, Američan vyfasoval dvě minuty za podrážení.
54:24'
Překvapivé nahození Martinooka od levého mantinelu skončilo až u Stevena Lorentze, ten z velkého úhlu nezvládl trefit odkrytý prostor brány.
53:57'
Vysokou rychlost nabral Corey Perry. S pukem na holi projel až do útočného pásma, odkud nepřesně hledal Josepha.
53:28'
V poslední chvíli si Alex Barre-Boulet rozmyslel nahrávku a zkusil štěstí na vlastní pěst. Z pravého kruhu natáhl k pokusu zápěstím, vysoko přestřelil.
52:56'
Z povedeného střídání elitní útočné lajny Bolts nic nebylo. do brejku naopak vystartoval Sebastian Aho, čistě jej zastavil Victor Hedman.
52:23'
V útočné třetině úřadoval s kotoučem na holi Ondřej Palát. Z velkého úhlu zkusil překvapit Andersena, to by ovšem nejprve musel trefit bránu.
51:57'
Alex Killorn vysokým obloučkem do středního pásma pouze odevzdal černou gumu soupeři. Hraje Jaccob Slavin.
51:14'
Mathieu Joseph si obhodil puk kolem Staala, jehož ovšem výborně zastoupil Brendan Smith, puk pak nahrál k levému mantinelu, kde viděl volného Jarvise.
50:30'
V době, kdy se utkání přehouplo do závěrečné desetiminutovky základní hrací doby, platí vyrovnané skóre. Carolina jistě nebude chtít polevit a bude pokračovat v aktivním pojetí hry.
49:56'
Střelecká smůla prolomena, je vyrovnáno! Parádní přesilovková kombinace vyvrcholila nahrávkou Trochecka pod hokejkou Hedmana na volného TEUVA TERÄVÄINENA, ten s klidem trefil volný prostor u bližší levé tyče. Asistence: Vincent Trocheck a Andrej Svečnikov.
49:09'
Zakázané uvolnění, takové založení útočné akce hostům vůbec nevyšlo. Svečnikov nedosáhl na dlouhý pas Jarvise.
48:58'
Situaci v obranném pásmu uklidnil Pierre-Édouard Bellemare, když vystihl rozehrávku Slavina na Aha a vyhodil za bránu Andersena.
48:10'
Zdálo se, že byl Steven Stamkos do brankoviště Caroliny natlačen v době, kdy přepadl přes gólmana. Nicméně muži v pruhovaném byli jiného názoru a domácího kapitána vyloučili za nedovolené bránění.
47:37'
Pointova bránícím hráčem zpomalená střela nevypadala nebezpečně, jenže do ní sáhl Brady Skjei, čímž dokonale zaskočil Andersena, toho zachránila horní tyč!
47:13'
S nelehkým zpracováním si Victor Hedman počínal a střílel z vrcholku pravého kruhu. Rozezvučel pouze mantinel za bránou.
46:47'
Pořádně musel Ethan Bear zabrat, aby udržel na zádech Ondřeje Paláta. Před jeho povedeným hitem stihl rozehrát po mantinelu na Aha.
46:20'
Jan Rutta rozehrál na Maroona, přes něj pokračovala akce k Perrymu. Kanadského útočníka za bránou čistě dohrál Brendan Smith.
45:56'
Premiérový zákrok ve třetí části pro Frederika Andersena. Skrytou střelu Coltona schytal do výstroje, kotouč následně udržel.
45:25'
Vincent Trocheck dojel volný puk za bránou soupeře, kterou následně zkusil obtočit. Přes bránícího Hedmana ovšem nezakončil.
44:36'
Tlak hostujícího mužstva stoupá. Znovu v akci Aho, který našel mezi kruhy Svečnikova, ten v dobré pozici trestuhodně přestřelil.
44:00'
Sebastian Aho zblokovaný Cirellim. Následně střílel od modré Slavin, lehce tečující Trocheck trefil levý beton ruského brankáře.
43:47'
Canes pokračují v aktivním pojetí hry. Ethan Bear nahazoval na teč, ale nikdo pobídky nevyužil, takže Vasilevskij měl opět jednoduchou práci.
43:26'
Třiadvacátý zákrok pro Andreje Vasilevského, který si poradil s lehkým nahozením Jaccoba Slavina od modré čáry.
42:55'
Od levého mantinelu střílel zápěstím Steven Lorentz. Před sebou měl obránce Victora Hedmana, právě toho trefil do chráněných míst.
42:21'
Prudké forhendové nahození Jana Rutty schytal spoluhráč Patrick Maroon. Pozorný Brendan Smith pak odpálil touš do bezpečí.
41:45'
Derek Stepan zabojoval a chtěl udržet útočné pásmo, ale nakonec hrál těsně za útočnou modrou, takže rozhodčí vykázal hru do střední třetiny.
41:22'
Do útočného pásma nahodil Andrej Svečnikov. Našel hokejku Martina Nečase, střela z velkého úhlu skončila v boční síti.
40:35'
Sebastian Aho nasměroval puk do brankoviště soupeře. Andrej Vasilevskij si všiml volného puku a bez větších problémů jej přikryl lapačkou.
40:10'
První vteřiny třetí části jsou minulostí. Carolina určitě bude chtít střelecké převahy využít k vyrovnávacímu zásahu, naopak domácí si můžou dovolit pokračovat v trpělivé hře z defenzivy.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:03.
Po druhé třetině má blíže k vítězství Tampa, jež vede nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Skóre momentálně udává situace z 29. minuty, kdy Joseph nahrál do levého kruhu Stevenu Stamkosovi, proti jehož pokusu byl Andersen bezmocný. Stále platí, že Hurikáni jsou střelecky jednoznačně aktivnějším týmem, a to dokonce dvojnásobně, na skvěle chytajícího Vasilevského ovšem nenašli recept ani v dlouhé přesilovce pěti proti třem.
Střely na bránu po 2. třetině: 11 – 22.
40:00'
39:49'
Kličkovaná Sebastiana Aha skončila na Janu Ruttovi. Českému obránci sice finský forvard zamotal hlavu, ale při kličce pukem trefil jeho pravou brusli.
39:19'
Nahrávka Dereka Stepana naslepo proletěla přesně mezi dvěma obránci stojícími na modré čáře. Hosté se proto museli vystěhovat z útočné třetiny.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:47'
Janu Ruttovi vůbec nevyšla rozehrávka, když vysokým nahozením chtěl hrát po mantinelu, ale trefil pouze boční síť vlastní brány. Tím ovšem dokonale zmátl Stepana, takže na další akci dostal výrazně více času a prostoru.
38:16'
Tvrdá rána Stevena Stamkose od levého mantinelu vystrašila Frederika Andersena. Ten zvládl přitlačit pravý beton k tyči, díky čemuž zapsal úspěšný zákrok.
37:57'
Trocheck podruhé. Na vrcholku levého kruhu si počkal na přihrávku od Jarvise a mířil do bližšího horního růžku, Vasilevskij včas vystrčil rameno.
37:38'
Mezi tři bránící protihráče si to namířil Vincent Trocheck. Proti dvěma ještě kotouč udržel, ale jakmile se zapojil i Fredrik Claesson, tak byl bez šance.
36:45'
Svižná hra ve čtyřech je u konce, Bear i Jopseh jsou zpět na ledové ploše. Oba hokejisté rychle odjeli na střídačku.
36:23'
Sebastian Aho naznačil střelu, aby nakonec v pravém kruhu našel hokejku obránce Iana Colea, pokus zápěstím Vasilevskij vyhlavičkoval.
35:41'
Na druhé straně o sobě dal vědět Martin Nečas. Zadovkou hledal Jaccoba Slavina, obránce pod tlakem vypálil vysoko nad bránu.
35:25'
Do útoku vystartoval Victor Hedman. Se zpracováním dlouhého pasu za obranu si nedělal starosti a z první vystřelil do boční sítě.
34:40'
Podruhé v rozmezí pěti minut míří za katr Ethan Bear a i v tomto případě je na vině sekání, tím se provinil proti Josephovi. Faulovaný hráč však následně neudržel nervy na uzdě a soupeři uštědřil ránu do obličeje, takže rovněž dostává dvě minuty, a to za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech.
34:20'
Andrej Svečnikov tvrdým hitem sestřelil k ledu McDonagha, načež obdržel mezi kruhy nahrávku od Aha, forhendem vypálil o kousek vedle pravé tyčky.
33:39'
Do brejku obdržel nahrávku Anthony Cirelli. Na Andersena nevyzrál, avšak gólman po zákroku ztratil stabilitu i pojem o puku, který zůstal volný u jeho pravé tyčky. Ve spolupráci s Teräväinenem nakonec zvládl situaci bez inkasovaného gólu.
33:14'
Obtěžovaný Pierre-Édouard Bellemare nedostal hru do středního pásma, na modré kotouč zastavil Ethan Bear. Střelu zápěstím poslal vysoko nad bránu.
32:48'
Oba celky hrají v plném počtu a pokračuje aktivní hra Hurikánů. Lehké nahození Slavina tečoval Aho těsně vedle pravé tyčky.
32:15'
Ještě při vlastním oslabení předvedl parádní individuální akci Jesper Fast. Po levém mantinelu ujel Hedmanovi a natlačil se před Vasilevského, v pádu ovšem už nedokázal zasunout puk k levé tyči.
31:36'
Početní převahy zatím domácím dnes nefungují podle představ. Znovu výborně zafungoval Jaccob Slabin, ještě ve středním pásmu zastavil Killorna.
31:12'
Faulovaný Anthony Cirelli se snažil obtočit kolem Slavina, což mu nevyšlo. Obránce nahrávku vystihl a bez problémů vyhodil.
30:24'
Hurikáni jdou navíc do čtyř, protože Ethan Bear se ve středním pásmu ohnal hokejkou, jíž vysekl náčiní z rukou protihráče Cirelliho.
30:10'
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny a Carolina musí dotahovat. A to i navzdory faktu, že má na kontě oproti soupeři třikrát více střeleckých pokusů mezi tři tyče.
29:00'
Tampa právě vstřelila branku!
Obhájce Stanley Cupu doposud vystřelil pouze šestkrát na bránu, přesto se ujímá vedení! Minimálně polovina zásluh patří Josephovi, jenž vybruslil zpoza brány a z pravého kruhu nahrál do levého STEVENU STAMKOSOVI, k němuž se nestihl stáhnout Trocheck, domácí kapitán bez problémů trefil odkrytou část brány. Asistence: Mathieu Joseph a Alex Killorn.
28:46'
Frederik Andersen odvážnou dlouhou rozehrávkou našel na útočné modré čáře Jarvise, jemuž nevyšla klička proti Josephovi.
28:12'
Na vlastní modré čáře si odvážnou kličku dovolil Alex Barre-Boulet. Měl štěstí, že Trocheck ztratil pojem o puku, takže forvard Bolts mohl nerušeně pokračovat ve hře.
27:55'
Ofenzivu podpořil Anthony DeAngelo. Mezi kruhy si sjel na nahrávku od Teräväinena, ránou z první trefil pravý beton gólmana.
27:25'
Psychicky navrch teď určitě mají domácí, kteří přerušili dlouhou početní převahy tří proti pěti. V aktivitě ovšem pokračuje soupeř.
26:40'
Český útočník Nečas si prodloužil střídání. Po pravém mantinelu nabral velkou rychlost a měl před sebou posledního obránce, na Hedmana nevyzrál.
26:03'
Martin Nečas střílel pravého kruhu na bližší tyč, ale neuspěl, rozvlnil pouze boční síť. Mezitím už jsou ve hře Rutta i Bellemare, hra pokračuje v pěti na obou stranách.
25:40'
A právě Andrej Vasilevskij byl tím, kdo u pravé tyčky přikryl lapačkou nepovedenou nahrávku Aha. Navíc může dojít k opravě jeho pravé brusle.
25:22'
I navzdory komplikacím domácí udržují bezbrankové skóre. Hokejisté v bílých dresech pokračují ve vytrvalé nahrávání, Vasilevskij se přesouvá od tyče k tyči.
24:30'
Komplikace Bolts jsou ještě větší! Zdá se, že Andrej Vasilevskij má problém s nožem na brusli, takže se nemůže zvednout!
24:09'
Po rychlé kombinaci střílel Teuvo Teräväinen nepřesně, následně pokus Svečnikova zblokoval McDonagh. Domácí se na okamžik osvobodili, ale už jsou znovu pod tlakem.
23:59'
Tak pozor! Další vyloučení a opět na domácí straně. Pierre-Édouard Bellemare si jde sednout za krosček na Trochecka, na Hurikány čeká dlouhá přesilovka pěti proti třem.
23:33'
Už podruhé je dnes vyloučen český zadák Jan Rutta. V obranném pásmu nabral kotouč na hokejku a vyhodil jej mimo hru bez doteku tvrzeného skla.
23:18'
Ani rybičkou Derek Stepan na kotouč nedosáhl. Výrazně ovšem znepříjemnil situaci Claessonovi, ten hrál raději za sebe na Hedmana.
22:40'
Neuspěl ani jiný český útočník, a sice Martin Nečas. Zpětnou nahrávkou hledal Vincenta Trochecka, toho výborně pokryl Foote.
22:14'
Velkou příležitost prolomit bezbrankové skóre měl Ondřej Palát. V rychlosti ovšem nedokázal zvednout puk, takže trefil jen ležícího Andersena.
21:44'
Znovu to byli hokejisté v modrých dresech, kteří získali pevné postavení v útočné třetině. Kombinaci rozpoutává elitní útočná formace.
21:15'
Hra již probíhá v plném počtu na obou stranách. Jesper Fast kouzlil s pukem za bránou soupeře, jeho kličkovanou zastavil Victor Hedman.
20:36'
Ano, dostali a vytvořili si i velmi dobrou příležitost! Do levého kruhu dostal nabito Steven Stamkos, jenž orazítkoval pravou tyč Andersenovy svatyně.
20:10'
Druhá třetina zápasu mezi Tampou a Carolinou je v plném proudu, tak pojďme na ni! Domácí dohrávají zkrácenou přesilovou hru, dostanou se alespoň do útočné třetiny?
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:05.
První třetina zápasu mezi Tampou a Carolinou gól nepřinesla. Výrazně střelecky aktivnějším týmem jsou hosté, avšak nevytvořili si takovou příležitost, kterou by vyzráli na jistě chytajícího Vasilevského. Je ale pravdou, že ruský obr nemusel řešit žádnou složitější situaci a většina zákroků byla po nahození od modré čáry nebo po zakončení z míst, odkud na puk díky dobré práci svých obránců dobře viděl. Na bezbrankovém výsledku nic nezměnily ani dvě přesilové hry na obou stranách, bránící celek vždy odvedl velmi dobrou defenzivní činnost.
Střely na bránu po 1. třetině: 3 – 12.
20:00'
19:46'
Corey Perry vyvinul velkou rychlost po pravém mantinelu, nicméně stahovačka mu nevyšla, ztroskotal na bránícím Skjeiovi.
19:17'
Brayden Point najel do útočného pásma a za bránou pak hledal Alexe Killorna. Toho přišpendlil na mantinel DeAngelo, načež vyhodil do bezpečí Slavin.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:27'
Tampa stráví zbytek úvodního dějství v přesilové hře, samozřejmě pokud ji nevyužije. Brendan Smith nedovoleným bráněním zastavil Killorna.
18:12'
Domácí si dávají záležet s rozehrávkou. Fredrik Claesson si několikrát vyměnil v obranném pásmu puk s Ruttou, až pak pod tlakem forčekujícího Stepana nahrál do střední třetiny Pointovi.
17:48'
Zničehonic se před Andersenem zjevil osamocený Pat Maroon. Podle všeho byl ovšem sám překvapený, protože vůbec nezakončil.
17:29'
Vysoký oblouček Slavina zachytil Corey Perry do rukavice. Zkusil průnik po pravém mantinelu, čistým hitem jej zastavil Vincent Trocheck.
16:42'
Steven Stamkos vyzrál na Fasta a před brankou hledal Braydena Pointa, těsně před ním zasáhl svou nataženou hokejkou Steven Lorentz.
16:15'
Tentokráte vyhození v pořádku, Brendan Smith musel zabrat do defenzivy. Udržel na zádech dotírajícího Raddyshe a po mantinelu přenesl hru na Colea.
15:32'
Cal Foote pod tlakem vyhodil pouze na zakázané uvolnění. Alex Barre-Boulet ještě zabojoval, ale velkou ztrátu na Stepana nesmazal.
15:10'
Prohřešek českého zadáka Rutty hosté nepotrestali. Hurikáni ještě chvíli pobyli v útočné třetině, ale Jarvise nepustil k zakončení Hedman.
14:36'
Postavení mimo hru, hra zůstane ve středním pásmu. Martin Nečas očekával nahrávku na svou osobu a najel do útočného pásma, jenže Aho zkusil proniknout sám a modrou přejel až jako druhý.
14:07'
Po pěkné kombinaci již nejspíše měl střílet Sebastian Aho, ale ještě hledal mezi kruhy Staala, tomu černá guma proletěla mezi bruslemi.
13:36'
Od Kotkaniemiho dostal výbornou nahrávku Martin Nečas. Nevyužil více volného prostoru, zápěstím vypálil o kousek vedle levé tyče.
13:04'
Další faul jednoho z domácích hráčů. A je to český obránce Jan Rutta, kdo byl vykázán na lavici hanby, a sice za lehký háček na Martinooka.
13:00'
S koncem Perryho trestu střílel zápěstím od pravého mantinelu Ethan Bear. Vasilevskij vyrazil kotouč za bránu, kde byl nejrychleji Fredrik Claesson a lehkým obloučkem poslal kotouč do střední třetiny.
12:42'
Jaccob Slavin nahrával z levého kruhu do pravého, kde číhal Jesperi Kotkaniemi. K tomu puk nedoputoval, zastavil o položenou hokejku Černáka.
12:15'
Hurikáni mají velký problém s přechodem do útočného pásma. Po nedorozumění Aha se Svečnikovem musel čárový odpískat ofsajd.
11:50'
Úspěšné vyhození v podání Victora Hedmana. Švéd zastavil nahrávku Staala po mantinelu, rovněž po mantinelu pak vyhodil.
11:09'
Produktivní obránce Anthony DeAngelo střílel od modré čáry. Andrej Vasilevskij na puk velmi dobře viděl a bez větších problémů jej skryl ve výstroji.
10:51'
Nejprve ofsajd, následně zakázané uvolnění. Domácí pak ještě podnikli jeden poslední útok v početní převaze, nicméně výsledkem byl pouze faul Coreyho Perryho, který při Fastově snaze vyhodit přidržel jeho hokejku.
10:20'
Domácí pokračovali v útočném pásmu do té doby, než Alex Barre-Boulet nahrával přes celou šíři pásma a tuto přihrávku vystihl Martin Nečas.
09:31'
Skvělou práci odvedl Andrej Svečnikov. Správně očekával, že Steven Stamkos bude nahrávat Pointovi, pas zblokoval do ochranné sítě.
09:05'
Úvod přesilové hry se domácím nepodařil. Jordan Staal zvládl důležité vhazování, načež vyhodil přes všechny čáry Ethan Bear.
08:53'
Premiérovou přesilovou si zahrají hokejisté Tampy. Na trestnou lavici smutně odjíždí Sebastian Aho, jenž se provinil podrážením proti Černákovi.
08:22'
Talentovaný Seth Jarvis vzal zodpovědnost na sebe a z vrcholku levého kruhu vypálil tvrdou ránu z forhendu, jen těsně přestřelil.
07:48'
Zpoza brány zkusil Jordan Staal vyloučení a zasunutí černé gumy k bližší tyčky. Andrej Vasilevskij se překvapit nenechal a včas k ní přilepil beton.
07:05'
Andrej Vasilevskij zasahovat nemusel, neboť střela forhendem v podání Teuva Teräväinena prosvištěla vedle pravé tyčky.
06:43'
Na druhý pokus Nečas štěstí vyzkoušel. Prokličkoval se až do útočné třetiny, ale nedostalo se mu podpory, sám proti třem byl bez šance.
06:23'
Martin Nečas si netroufl zkusit kličku na krajana Ruttu, hrál na jistotu do zadních řad na DeAngela. Hra ve středním pásmu.
05:54'
Vysokým forčekinkem vybojoval Sebastian Aho puk na modrou čáru pro Smithe, jemuž nahození nevyšlo, bránu vysoko přestřelil.
05:22'
A další rychlý brejk Hurikánů. Andrej Svečnikov vzal celou situaci na sebe a zápěstím trefil před sebou stojícího McDonagha.
04:45'
Přečíslení dvou na jednoho řešil Jordan Staal nahrávkou do pravého kruhu na Jespera Fasta, ten tvrdou ránou příklepem minul bránu.
04:14'
Alespoň chvíli domácí v útoku přeci jen pobyli. Corey Perry naznačil zakončení, aby následně nahrál na Stamkose, ten forhendem přestřelil.
03:55'
V akci i slovenský zadák Erik Černák. Nabruslil do útočné třetiny a nahodil černou gumu za bránu Andersena, v tomto prostoru kraloval Brendan Smith.
03:23'
Hru zklidnil Fredrik Claesson. Ujel za vlastní bránu, kam jej Jesperi Kotkaniemi napadat nejel a raději vystřídal.
02:45'
Brady Skjei zakombinoval s Martinem Nečasem, načež střílel od modré první jmenovaný. Úspěšný blok zapsal do statistik jiný Čech Jan Rutta.
02:22'
Nahození po mantinelu zastavil Vasilevskij. Stihl zvednout hlavu a zkontrolovat situaci, po mantinelu nahrál za sebe Footeovi.
01:46'
Sebastian Aho mohl střílet, ale volil ještě nahrávku pod sebe na Teräväinena, jehož střelu zblokoval pohotový Claesson.
01:11'
První zákrok pro Andreje Vasilevského, jenž si hravě poradil s nahozením soupeřova kapitána Jordana Staala od modré čáry.
00:32'
Hokejisté Tampy zahájili střetnutí hodně aktivně! Parádní nahrávku obdržel do levého kruhu Corey Perry, tvrdá střela orazítkovala vnější strany tyče.
00:10'
Zápas mezi Tampou a Carolinou právě začal! Mírným favoritem jsou domácí, obhájci Stanley Cupu. Hosté ale určitě nejsou bez šance.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), C. Foote, Claesson – Cirelli, B. Point, Palát – M. Joseph, Stamkos (C), Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – Barre-Boulet, Colton, Raddysh.

Carolina Hurricanes: F. Andersen – Bear, Slavin (A), A. DeAngelo, Skjei, Brendan Smith, Cole – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – M. Nečas, Trocheck, Kotkaniemi – Fast, J. Staal (C), Lorentz – Jarvis, Stepan, Martinook (A).

Rozhodčí: Nicholson, Rooney – Deschamps, Murray.

Erik Černák (TBL)
Ondřej Palát (TBL)
Jan Rutta (TBL)
Andrej Šustr (TBL)
Martin Nečas (CAR)
Carolina Hurricanes

Deset zápasů některému z týmů trvalo, než našel recept na rzjeté Hurikány z Caroliny. Podařilo se to až v neméně skvělé formě hrající Floridě, jež využila domácího prostředí a zvítězila 5:2, díky čemuž vystřídala soupeře na čele Východu, Carolina je druhá s odstupem tří bodů, avšak dvěma zápasy k dobru. Brind'Amourova družina těží především z výborné práce v defenzivě. Nikdo nedostal tak málo gólů (20), přičemž musíme být v potaz, že jen Florida jí nadělila z celého portu čtvrtinu branek. Týmovou produktivitu vede Andrej Svečnikov se 14 body.
Tampa Bay Lightning

Hokejisté Tampy se pokusí o málo vídaný úspěch, a sice získat Stanley Cup potřetí v řadě. S úvodem nového ročníku ovšem spokojeni být nemohou, neboť jsou po dvanácti zápasech ve Východní konferenci až na osmém místě, přičemž na vedoucí Pantery z Floridy ztrácí už sedm bodů. Forma svěřenců kouče Coopera ale jde nahoru, z posledních čtyř zápasů odešli poraženi jedinkrát, v Torontu navíc padli až po prodloužení. V doposud posledním utkání zdolali 5:3 Ottawu. Nejproduktivnějším hráčem týmu je čtrnáctibodový Steven Stamkos.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Tampou Bay a Carolinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.