NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Kings - 9. listopadu 2021   01:30

Kings
10:52' T. Moore  (Grundström, Kupari) • 14:21' Athanasiou  (Danault, Iafallo) • 33:56' Danault  (Athanasiou, Iafallo) • 55:30' Danault   • 56:13' A. Kempe  (D. Brown, Kopitar)
Toronto
J. Campbell (Woll) – Dermott, Rielly (A), Brodie, Muzzin, Liljegren, R. Sandin – W. Nylander, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.
MacDougall, Morton – Daisy, Knorr
Scotiabank Arena, Toronto
18 983 diváků
Kings

To už je z mé strany vše. Někdy zase u NHL na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:29 (6:12, 14:8, 14:9)
Zblokované střely – 10:22
Vyhraná vhazování – 23:33
Trestné minuty – 6:4
Hity – 36:34
Hokejisté Toronta dnes nestačili na LA, kterému podlehli 1:5. Domácí tak ukončili svou vítěznou sérii, naopak Kings vyhrávají páté utkání v řadě.

Králům vyšla lépe už první třetina, po níž vedli 2:0. Hosté skórovali po dvou velice podobných akcích. V 11. minutě převzal puk ve středním pásmu Trevor Moore, který se natlačil až před branku a překonal brankáře Cambpella. V 15. minutě ho pak napodobil i Andreas Athanasiou.

Dvougólový rozdíl ve skóre platil i po druhé dvacetiminutovce. Domácí do ní nastoupili dobře a John Tavares v přesilovce rychle snížil, když vymetl pavučinky nad lapačkou Quicka. Poté ale zase hráli spíše hosté a ve 34. minutě jim vrátil dvoubrankový náskok Phillip Danault. Jeho zásah ještě muselo potvrdit video, řešilo se úmyslné kopnutí, nakonec však bylo vše v pořádku. Teprve poté Leafs přidali, spustili tlak a palbu, ovšem Jonathan Quick v brance LA odolával.

To platilo i v závěrečné části, v níž Maple Leafs tlačili, Kings naopak hráli pasivně, ovšem výtečný Quick jim držel dvougólové vedení. V 56. minutě tak udeřilo na druhé straně. Ze souboje v rohu kluziště vyjel s pukem Phillip Danault, jenž nadvakrát překonal Campbella. Domácí pak ještě zkusili hru bez gólmana, ovšem za to je potrestal Adrian Kempe, který dovezl puk do opuštěné branky.
59:44'
Domácí se nepřesnou přihrávkou vyhodili z útočného pásma a to už bude z dnešního zápasu asi vše.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny i celého zápasu.
58:38'
Pierre Engvall střílel z pravého kruhu, zamířil však nad branku Los Angeles.
57:53'
Zápas se už především dohrává. Ani jeden z týmů se nikam nežene.
57:09'
Hosté v postavení mimo hru. Hráči Toronta po dnešku ukončí sérii výher, která se natáhla na pět zápasů. To Kings naopak směřují k pátému triumfu v řadě.
56:13'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Domácí to zkusili s prázdnou brankou a za toto riziko byli potrestáni! ADRIAN KEMPE kotouč v pohodě dovezl do jejich opuštěné svatyně. Je definitivně rozhodnuto – 1:5. Asistence: Dustin Brown a Anže Kopitar.
55:30'
Hosté se přibližují k výhře! Ze souboje v rohu kluziště vypadl kotouč před PHILLIPEM DANAULTEM. Ten už byl sám před Campbellem, který jeho první střelu pokryl, ale proti dorážce už neměl šanci. Bez asistence.
55:11'
Gólovka na druhé straně! Andreas Athanasiou ukázal rychlé nohy, pláchl domácím obráncům a po forhendové kličce zasouval puk za Campbella. Ten dokázal se štěstím zasáhnout a přikrýt kotouč před brankovou čárou! Reklamní pauza.
54:43'
Bunting připravil tutovku pro Williama Nylandera, který měl před sebou částečně odkrytou branku. Quick ale udělal čest svému jménu a bleskurychle se proti zakončení švédského útočníka přemístil!
53:24'
Hosté sice hrají ve třetí třetině hodně pasivně, ale stále drží dvougólový náskok. Torontu se začíná krátit čas.
52:33'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se zase vrací před Quicka.
52:16'
Vzápětí přichází dvanáctý zákrok Quicka ve třetí třetině. Gólman Kings je dnes velkou oporou svého týmu.
51:58'
Nepříjemnou střelu Muzzina od pravého mantinelu vykopl Quick. Puk asi viděl na poslední chvíli.
51:28'
Pierre Engvall si nabruslil dopředu na levé straně a z kruhu pro vhazování střílel. Trefil jen logo na dresu Jonathana Quicka.
51:20'
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Přihrávat by bylo těžké a Phillip Danault tak střílel z levého kruhu. Campbell zakročil úspěšně a zavdal důvod k reklamní pauze.
50:40'
Michael Bunting z levé strany neprostřelil Quicka a hosté jsou už kompletní!
50:08'
Nervozita na domácí straně. Puky odskakují a Kings mohli zase vyhodit.
49:09'
Domácí si teď nerozuměli. Tavares posílal puk na modrou, kde zřejmě čekal obránce Riellyho. Ten se ale zrovna posouval více na osu a kotouč tak končí ve středním pásmu.
48:50'
Hosté rychle vyhazují.
48:39'
Domácí si zahrají přesilovku a připomínám, že tu první dnes využili. Za hákování jde na trestnou lavici Adrian Kempe.
48:20'
Další puk na Quicka poslal Jake Muzzin. Brankář Kings stále odolává.
48:07'
Auston Matthews si vybruslil na levý kruh, odkud vypálil. Quick má puk ve výstroji. Reklamní pauza.
47:45'
Dobrá střela Nicka Ritchieho z pravé strany. Quick ji vytěsnil ramenem.
47:02'
Alexander Kerfoot prověřil Quicka střelou z osy hřiště. Hostující brankář puk vyrazil pravým betonem do rohu.
46:07'
Nápor Matthewsovy formace hosté přestáli a teď už vyvezli kotouč do bezpečí. Právě Matthews měl před tím velkou šanci, když se z levé strany řítil na Quicka, který jeho křížnou střelu vyrazil levou nohou!
45:27'
Puk se snesl do brankoviště Toronta, kde si pro něj sáhl lapačkou Campbell. Ten tedy přerušil hru.
45:12'
A domácí jsou v plném počtu.
44:56'
Zatím nepovedená přesilovka Kings, kteří si v ní nic nevytvořili.
44:09'
Domácí zahrozili v oslabení. Kerfoot zadovkou přenechal puk Ondřejovi Kašemu, jehož střelu švihem zastavil lapačkou Quick.
43:36'
David Kämpf vyhodil až ke Quickovi.
43:11'
Michael Bunting dostal dvě minuty za podrážení a máme tu přesilovku LA.
42:30'
Tobias Björnfot střílel z levého kruhu. Campbell vyráží.
41:53'
Pierre Engvall si před brankou narazil puk s Davidem Kämpfem a pokusil se zakončit bekhendem. Puk za Quicka ale nedostal.
41:12'
Dobře sehraný protiútok hostí. Dustin Brown ho táhl na levém křídle. V útočném pásmu kotouč předložil Anžemu Kopitarovi, který střílel do výstroje připraveného Campbella.
40:43'
Domácím je odpískáno zakázané uvolnění, čemuž se diví Marner. Asi oprávněně. Při snaze kotouč dobruslit byl na úrovní posledního obránce Kings.
Hity – 21:25
Také po druhé třetině vedou Králové v Torontu o dva góly – tentokrát platí skóre 3:1. Domácí nastoupili do druhé části dobře a John Tavares v přesilovce rychle snížil, když vymetl pavučinky nad lapačkou Quicka. Poté ale zase hráli spíše hosté a ve 34. minutě jim vrátil dvoubrankový náskok Phillip Danault. Jeho zásah ještě muselo potvrdit video, řešilo se úmyslné kopnutí, nakonec však bylo vše v pořádku. Teprve poté Leafs přidali, spustili tlak a palbu, ovšem Jonathan Quick v brance LA zatím odolává.
40:00'
39:24'
Hosté mohli navýšit svůj náskok! Alex Iafallo před brankou posunul puk na Andrease Athanasioua ,který ho ale nedostal do branky. Hrací předmět se odrazil vedle tyčky zřejmě od hrany pravého betonu Campbella.
38:38'
Teď už se Kings osvobodili a také Anderson se dostal na střídačku.
38:18'
Část hostujících hráčů stále nemohla vystřídat. Obránce Anderson je ve hře přes dvě minuty!
37:27'
Hosté se nyní ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrací do jejich obranného pásma, navíc nemohou střídat.
36:41'
William Nylander efektně prokráčel až před Jonathana Quicka, který ale potvrzuje, že má dobrou formu. Puk končí pod brankářem Kings!
36:27'
Domácí se snaží přidat a dostat soupeře pod tlak. Za současného stavu potřebují diktovat tempo hry.
35:20'
Z mezikruží střílel Mitchell Marner, ovšem Quick podržel Kings výtečným zákrokem!
34:50'
Auston Matthews se snažil prosadit v předbrankovém prostoru. Šermovanou s hostujícími obránci ale nevyhrál.
34:30'
Střely na branku – 14:20
34:04'
Auston Matthews okamžitě po zahájení hry vyrazil s kotoučem dopředu a svou ranou donutil Quicka přerušit hru. Reklamní pauza.
33:56'
Rozhodčí raději ještě použili video, aby se přesvědčili o regulérnosti gólu. Řešilo se úmyslné kopnutí ze strany Danaulta, nakonec však byla platnost branky potvrzena!
33:56'
Hosté zvyšují svůj náskok! Andreas Athanasiou byl před brankou zcela volný. Místo zakončení ještě hledal PHILLIPA DANAULTA, který kotouč zasáhl bruslí. Campbell na první pokus zakročil, ovšem nakonec hrací předmět vypadl za jeho záda a zamířil těsně za brankovou čáru. Obránce Dermott ho vytahoval zpátky do hřiště už příliš pozdě. Asistence: Andreas Athanasiou a Alex Iafallo.
33:08'
Střelu Jakea Muzzina zablokoval Kopitar. Na branku pak neprošel ani pokus Engvalla.
32:49'
Od modré čáry střílel TJ Brodie. Mířil nad hostující svatyni.
Určitě zvláštní zápas je to dnes pro Jacka Campbella. Gólman Toronta totiž strávil podstatnou část kariéry právě v organizaci Kings, kde také kryl záda Johnatanovi Quickovi. Do kanadského celku byl vyměněn v průběhu ročníku 2019/20.
32:10'
Domácí v postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
31:02'
Iafallo byl domácími vytlačen do rohu. Následně se Kings už na kotouči v útočném pásmu neudrželi.
30:00'
Marnerovu střelu od modré čáry nepustil na hostující branku bránící Mikey Anderson.
29:37'
Po střele Dustina Browna z pravé strany si připsal snadný zákrok lapačkou Jack Campbell.
29:11'
Auston Matthews ukázal svou rychlost i šikovné ruce! Na pravém křídle přebruslil bránící hráče a dostal se až před Quicka. Po krátkém zamícháním s pukem však zamířil nad!
28:51'
Domácí se pokusili přenést hru na druhou stranu, zastavilo je však postavení mimo hru.
28:44'
Kings hrají v posledních minutách aktivně a Toronto má problémy.
28:27'
Arthur Kaliyev se pokusil překvapit Campbella po rychlém objetí branky. Domácí brankář včas přiložil k tyčce levý beton.
27:07'
Aktivní střídání hostí. Andreas Athanasiou pálil ještě jednou, tentokrát nepřesně. Teď to zase zkoušel Olli Määttä a to už Campbell musel zasahovat.
26:35'
Z ostrého úhlu střílel Andreas Athanasiou. Campbell byl pozorný.
26:14'
Pierre Engvall nahodil od mantinelu puk do ohně. Ve svém brankovišti ho přikryl Quick a je tu tedy čas na první reklamní přestávku v této třetině.
25:02'
Adrian Kempe se z pravé strany tlačil před branku domácích. V tísni ale nezvládl zakončit.
24:28'
Nahození domácího zadáka Travise Dermotta nedokázal nikdo tečovat. Puk skončil za brankou Kings.
24:12'
Domácí brankář Campbell nyní raději přidržel puk, který před něho dopravil jeden z hráčů soupeře a přerušil tak hru.
23:55'
William Nylander nahodil puk na Quicka, který ho podržel v lapačce. Domácí získali buly v útočné třetině.
23:32'
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Quicka.
21:51'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí ukazují, že přesilové hry umějí! Mitchell Marner našel od brankové čáry JOHNA TAVARESE, který z levého kruhu vymetl protější horní růžek nad lapačkou Quicka – 1:2. Asistence: Mitchell Marner a William Nylander.
21:26'
Jonathan Quick se roztáhl v brankovišti a uhájil brankovou čáru proti dorážejícímu Williamovi Nylanderovi!
21:05'
Domácí si zahrají svou první přesilovku! Dvě minuty za hákování vyfasoval Trevor Moore.
20:29'
Domácí začali druhou třetinu s Tavaresovou formací. Ta se hned nastěhovala do útočného pásma, obešlo se to ale bez nějakého zakončení.
Hity – 15:14
První třetina vyšla lépe hostujícímu LA Kings, které vede na ledě Toronta 2:0. Hosté skórovali po dvou velice podobných akcích. V 11. minutě převzal puk ve středním pásmu Trevor Moore, který se natlačil až před branku a překonal brankáře Cambpella. V 15. minutě ho pak napodobil i Andreas Athanasiou. Maple Leafs rozhodně budou mít v kabině o čem přemýšlet.
20:00'
19:58'
Ještě Kempeho rána od levého mantinelu, která minula domácí branku.
19:22'
A Toronto je v plném počtu.
19:01'
Poslední minuta první třetiny. Tahle přesilovka hostům nevychází.
18:14'
Mitchell Marner připravil hosty o kotouč a vyhodil.
17:46'
Nyní hostům unikl puk až do středního pásma.
17:35'
Po Kopitarově střele byl puk sražen do ochranné sítě za brankou Leafs.
17:21'
Domácí dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě! Druhá přesilovka pro Kings.
16:50'
16:08'
Campbell byl bez hole, ale jeho spoluhráči dokázali získat puk a vyhodit! Teď už je gólman Toronta plně ozbrojen
15:48'
Z levého kruhu střílel Adrian Kempe, Campbell odolal.
14:59'
Leafs hned zkraje oslabení vyhodili.
14:49'
Teď se navíc domácí budou muset bránit v oslabení. Dvě minuty za hákování dostal TJ. Brodie.
14:21'
Hosté navyšují svůj náskok! ANDREAS ATHANASIOU projel podobným způsobem jako Moore při první gólové situaci až před Jacka Campbella a střelou na teploměr jej překonal. Asistence: Phillip Danault a Alex Iafallo.
12:46'
Po dobré souhře čtvrté domácí formace neprostřelil Quicka ze slotu Wayne Simmonds! To byla dobrá šance.
12:12'
David Kämpf z úhlu nepřekvapil Jonathana Quicka.
11:20'
Po sražené střele Tavarese se u tyčky natahoval po puku Alexander Kerfoot. Ke smůle domácích na něj však nedosáhl.
10:52'
Hosté se ujímají vedení! Ve středním pásmu převzal puk TREVOR MOORE, který na pravé straně přebruslil Liljegrena i Sandina a natlačil se až před brankáře Campbella, kterého překonal zakončením pod horní tyčku. Asistence: Carl Grundström a Rasmus Kupari.
10:23'
Nick Ritchie nahazoval puk na hostující branku od levého mantinelu. Po zákroku Quicka přišla dorážka, která přeletěla horní tyčku!
09:53'
Od modré čáry vystřelil Alexander Edler. Campbell tentokrát schoval puk ve výstroji.
09:42'
Kempeho nahození vyrazil Campbell jen před sebe. Kopitar se však k dorážce nepropracoval.
08:24'
Hned dvakrát to nebezpečně zkoušel John Tavares. První střelu domácího kapitána vyrazil Quick, druhá pak minula pravou tyčku.
07:36'
Nylander posunul puk doleva rozjetému Michaelovi Buntingovi, který zleva najížděl proti Quickovi. Ten zakončení domácího útočníka vyrazil do ochranné sítě.
06:42'
Spezzova přihrávka hledala Simmondse, který najížděl na vzdálenější tyč. Na puk ale nedosáhl a hru otáčejí dopředu hosté.
06:17'
Kerfoot byl ještě ve středním pásmu přibrzděn Anderson a Marner mu mezitím přejel do ofsajdu. Je tu první reklamní přestávka.
05:55'
Anže Kopitar vyvezl puk až do útočného pásma Kings a svou střelou donutil Jacka Campbella přerušit hru.
05:44'
Rozehrávka hostí skončila jen icingem. Hra se přesouvá před branku Jonathana Quicka.
04:57'
Střely na branku – 3:2
03:37'
Na druhé straně střílel od modré čáry Travis Dermott a puk byl tečován těsně vedle Quickovy branky. Brankář LA by v případě potřeby těžko reagoval.
02:51'
Hosté vyrazili po zisku kotouče do rychlého kontru a Adrian Kempe napálil tyčku! Zápas se rozjíždí rozhodně zajímavě.
02:26'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
01:40'
Teď už se dostalo ke slovu také Toronto. Konkrétně třetí lajna se dvěma českými hráči. Hned třikrát to v krátkém sledu zkoušel Pierre Engvall a také Jonathan Quick zvládl své první zákroky. Zejména ten poslední, kdy Ondřej Kaše našel Engvalla před brankovištěm, byl dost náročný.
00:39'
Z vrcholu pravého kruhu to zkoušel Phillip Danault a Jack Campbell má další zákrok.
00:09'
Hosté začali zostra! Hned po úvodním buly si sjel až do střelecké pozice Trevor Moore. Campbell jeho ránu vyrazil a pak se ještě musel natahovat levým betonem proti dorážce!
00:01'
Během ceremoniálu byli oceněni váleční veteráni a také se vzpomínalo na ty z nich, kteří už nejsou mezi živými. Nyní už zazní hymny USA a Kanady.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Woll) – Dermott, Rielly, Brodie, Muzzin, Liljegren, R. Sandin – W. Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner (A), Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – Clague, Edler, M. Roy, O. Määttä, M. Anderson, Björnfot – D. Brown (A), Kopitar (C), A. Kempe – Iafallo, Danault, Athanasiou – T. Moore, Kupari, Grundström – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.

Rozhodčí: MacDougall, Morton – Daisy, Knorr.

Ondřej Kaše (TOR) – 12 zápasů, 2 body (1+1)
David Kämpf (TOR) – 12 zápasů, 1 bod (1+0)
Petr Mrázek – 2 zápasy průměr 4,20, úspěšnost 87,5 %, 0 nul
Toronto Maple Leafs:
Maple Leafs rozehráli další sezónu, kdy se pokusí ukončit nekonečné čekání na Stanley Cup. Naposledy se v Torontu slavilo v roce 1967. Kanadský celek letos odehrál zatím 12 zápasů a se ziskem 15 bodů mu v tabulce Východní konference patří třetí místo. Javorové listy za sebou mají sérii pěti výher v řadě. Skvěle zvládají aktuální šňůru domácích duelů. Dnes ji ukončí utkáním číslo pět s Los Angeles. Naposledy Leafs přehráli Boston 5:2, před tím udolali 2:1 v prodloužení Tampu. Na listině zraněných hráčů se nachází český brankář Petr Mrázek, jenž si poranil třísla.