NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Boston - 9. prosince 2021   03:00

Boston

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Kdo se postavil do brankoviště?

Thatcher Demko (VAN) – 35 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,2%, odchytal 64:45
Jeremy Swayman (BOS) – 31 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,9%, odchytal 65:00

Česká a slovenská stopa

David Pastrňák (BOS) – 0+1, +/- 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 24:59
Jaroslav Halák (VAN) – 0 zákroků, 0 OG, úspěšnost %, odchytal 00:00

Tři hvězdy utkání

1. Thatcher Demko (VAN) – 35 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,2%
2. Jeremy Swayman (BOS) – 31 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,9%
3. Brock Boeser (VAN) 1+0
Je konec. Vancouver Canucks vítězí na domácím ledě nad Boston Bruins 2:1 po nájezdech. Ve 31. minutě se sice radovali hráči Bruins, když se trefil Haula, ale jeho branka nakonec po výzvě nebyla uznána pro ofsajd. Ve 36. minutě měli Canucks přesilovou hru, kterou využil Boeser a poslal domácí do vedení. Ve 45. minutě se Boston už konečně dočkal branky, kterou vstřelil Bergeron. Následně se šlo do prodloužení, které přineslo jednu tyčku a posléze přišly na řadu nájezdy, kde rozhodl J. T. Miller.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.

64:46'
Boston drží kotouč a rozjíždí poslední akci prodloužení.
64:01'
Tyler Myers mohl rozhodnout, ale jeho rána z pravé strany trefila tyč!
63:51'
A znova český útočník David Pastrňák, ale ani nyní neprostřelil Demka.
63:26'
David Pastrňák dostal nabito do mezikruží, ale Thatcher Demko jeho ránu vyrazil.
63:03'
Erik Haula sice nabral dobrou rychlost do pásma soupeře, ale následně poslal nepřesnou přihrávku.
62:35'
Kyle Burroughs a posléze také Tanner Pearson pálili z dobrých pozic, ale Jeremy Swayman byl připraven.
61:34'
Tyler Myers poslal kotouč jen na zakázané uvolnění, což znamená vhazování v pásmu Canucks.
61:19'
Bruins získali puk na své hole, ale Charlie Coyle počkal na vystřídání formace.
60:46'
Pastrňák se po chvíli také dostal k puku, ale dlouho jej neudržel.
60:12'
Vancouver drží kotouč ve svém pásmu a snaží se něco vymyslet.
60:01'
60:00'
59:15'
Střela Connora Cliftona byla zblokována do ochranné sítě.
58:21'
Conor Garland zakončil bekhendem z levého křídla, ale Jeremy Swayman si opět poradil.
57:20'
Nepřesná přihrávka vyhnala domácí z útočného pásma.
55:30'
Vancouver má nyní kotouč pod svou kontrolou a snaží se něco vymyslet za zabezpečené obrany.
54:34'
Oskar Steen chtěl využít střídání soupeře, ale svůj pokus vyslal z pravé strany do připraveného Demka.
54:00'
Pastrňákova přihrávka nebyla úplně přesná a nakonec vyhnala kotouč s Forbortem do středního pásma a jednalo se o ofsajd.
53:25'
Posléze se Boston dopustil zakázaného uvolnění a následuje vhazování před svatyní Swaymana.
53:06'
Bruins bojovali o puk na útočné polovině, ale posléze přišel brejk Vancouveru, ovšem zakončení Jasona Dickinsona chytil do lapačky Jeremy Swayman.
51:51'
Tanner Pearson pálil z úhlu, ale nenašel mezírku mezi tyčí a brankářem Dwaymanem.
50:48'
Nához ze strany hostů skončil v lapačce připraveného Thatchera Demka.
50:24'
Tyler Motte to zkoušel z levé strany, ale brankář Bostonu byl připraven.
49:45'
Patrice Bergeron se sice snažil dostat po opuštění trestné lavice do úniku, ale ocitl se jen v ofsajdu.
49:36'
49:22'
49:03'
David Pastrňák pálil z pravé strany, ale Thatcher Demko jeho ránu viděl a také vyrazil.
48:06'
Charlie McAvoy se sice dostal s pukem do útočné třetiny, ale tam jej nedokázal udržet.
47:36'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., podrážení).
47:22'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tanner Pearson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
Dnešní utkání sleduje 18 403 diváků.
46:57'
Střela Tannera Pearsona z levého kruhu nadělala Jeremymu Swaymanovi menší problémy, ale nadvakrát kotouč nakonec zkrotil.
46:42'
46:09'
Thatcher Demko vyrazil pokus z mezikruží a následně Canucks vyhodili kotouč.
45:45'
David Pastrňák pálil nebezpečně z pravé strany, ale jeho pokus nakonec minul bránu.
44:51'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston přesilovou hru 5 na 3 rychle využívá a srovnává na 1:1! David Pastrňák vypálil na bránu a PATRICE BERGERON jeho nabídku skvěle tečoval směrem pod horní tyč. Asistence: David Pastrňák a Charlie Coyle.
44:42'
Tohle je problém pro domácí, jelikož Boston bude hrát 45 vteřin přesilovku 5 na 3.
44:42'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (J. T. Miller – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
44:28'
Luke Schenn je hrdinou momentu, neboť byl Thatcher Demko už překonaný po zakončení Bergerona, ale domácí obránce odpálil puk těsně před brankovou čárou!
44:09'
Boston drží kotouč v útočném pásmu a hledá vhodné místo na zakončení.
43:26'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Juho Lammikko – 2 min., sekání).
43:06'
Nyní se hraje ve velkém tempu nahoru dolů, kdy se mantinel co chvíli otřásá po tvrdých hitech.
42:02'
Vasilij Podkolzin to zkusil bekhendem, ale Swayman byl připraven a vyrazil jeho pokus.
41:48'
Kyle Burroughs se následně sice dostal do zakončení od modré, ale gólman Bostonu byl opět připraven.
41:42'
Puk skončil v ochranné síti a následovat bude buly před Jeremym Swaymanem.
40:52'
Taylor Hall sice byl připraven na přihrávku z levé strany od Foligna, ale následně puk nedokázal trefit v dobré šanci.
40:10'
Patrice Bergeron se hned na začátku třetí periody ocitl v ofsajdu a následuje další buly ve středním pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:05.
Druhá dvacetiminutovka je za námi a Vancouver vede nad Bostonem 1:0. Ve 31. minutě se sice radovali hráči Bruins, když se trefil Haula, ale jeho branka nakonec po výzvě nebyla uznána pro ofsajd. Ve 36. minutě měli Canucks přesilovou hru, kterou využil Boeser a poslal domácí do vedení.
40:00'
39:30'
J. T. Miller fantastickou přihrávkou dostal Vasilije Podkolzina do obrovské příležitosti, ale Jeremy Swayman se roztáhl a chytil puk!
39:12'
Nyní skvěle zapracovala obrana domácího mužstva a nepustila soupeře do žádné střely.
38:29'
Posléze se domácí vysvobodili vyhozením puku, ale pouze na zakázané uvolnění.
38:09'
Obrovské šance nyní měl Boston při zmatku v brankovišti, ale Brad Marchand nedokázal ani jednou zakončit za záda Thatchera Demka!
37:40'
Následně pálil z pravého kruhu Tanner Pearson, ale jeho rána našla pouze připravenou lapačku Jeremyho Swaymana.
36:51'
Bruins už mají opět kotouč na svých holích, ale směrem dopředu je to momentálně bída.
35:58'
Boston Bruins se opět nedostal do útočného pásma a musí se bránit.
35:01'
Vancouver právě vstřelil branku!
Canucks využívají přesilovou hru a jdou do vedení 1:0! J. T. Miller z pravé strany poslal přízemní nabídku směrem na bránu, kterou skvěle tečoval BROCK BOESER a Jeremy Swayman nestihl zasáhnout. Asistence: J. T. Miller a Quinn Hughes.
34:27'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránění).
33:28'
Brad Marchand se posléze dostal středem do zakončení, ale Thatcher Demko si připisuje úspěšný zákrok.
33:09'
Canucks se ale následně vysvobodili a odpálili puk do bezpečí.
32:48'
Boston nyní zatlačil na soupeře a drží jej v útočném pásmu pod tlakem.
31:36'
Derek Forbort se sice dostal ke střele, ale ta minula bránu soupeře.
30:45'
Krátce po buly ve třetině Bostonu přišla střela na svatyni Swaymana, který ale byl připraven a následuje komerční přestávka.
30:43'
Branka Erika Haula po přezkoumání záznamu není uznána, jelikož se jednalo o těsný ofsajd! Zápas tak pokračuje v bezbrankovém stavu.
30:14'
30:02'
Následně přišla další katastrofická chyba na straně Bostonu, ale ani tentokrát ji Vancouver v oslabení nepotrestal!
29:30'
Bruins se zatím nedaří přesilová hra, jelikož si nevypracovali žádnou příležitost ke střele na bránu.
28:34'
Tyler Motte se v oslabení dostal do úniku, ale následně zakončil jen vedle hostující svatyně!
28:14'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., nedovolené bránění).
27:45'
J. T. Miller to zkoušel po pravém křídle, ale Mike Reilly jej odzbrojil.
26:58'
Nyní je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.
25:37'
Zatím tomuto utkání chybějí nějaké lepší hokejové akce, neboť je to zatím spíše statická hra ze strany na stranu s maximálně náznakem šance.
23:20'
Brad Marchand se nyní dostal ke střele z levé strany, ale tu Thatcher Demko vyrazil do ochranné sítě.
22:50'
Obrovské štěstí měl Thatcher Demko, neboť střela hostujícího obránce Charlieho McAvoye orazítkovala horní tyč!
22:25'
Nick Foligno se z trestné lavice dostal do útoku po levé šance, ale tam jej dokázal odzbrojit domácí obránce.
21:58'
20:57'
Vancouver se nemůže dostat do žádné šance v přesilové hře z první periody.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 04:09.
První třetina je u svého konce a branky jsme se bohužel nedočkali. Zápas je zatím velice vyrovnaný a především otevřený do dalších dvou period pro oba celky.
20:00'
19:58'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Nick Foligno – 2 min., nesportovní chování).
19:45'
Nick Foligno srazil u mantinelu k ledu Conora Garlanda.
19:07'
Jason Dickinson srovnal počet střel na 8:8, když to zkoušel z mezikruží, ale Jeremy Swayman jeho pokus chytil do lapačky.
18:14'
Následně musel být také na druhé straně připravený Thatcher Demko, jenž si poradil s pokusem Bergerona.
17:55'
Tentokrát měl Jeremy Swayman velké štěstí, protože kotouč se mu odrazil za záda, ale nakonec skončil u brusle a nikoliv za čárou.
17:20'
Kotouč vylétl z hrací plochy, když se jej snažil vyhodit Burroughs, ale škrtl o plexisklo.
16:21'
Nyní se hra hodně kouskuje a znovu je přerušená pro ofsajd Vancouveru.
15:42'
Boston Bruins vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění.
15:15'
David Pastrňák to zkoušel z pravé strany, ale Thatcher Demko byl připraven.
14:30'
13:47'
Boston dokázal vyhodit puk ze svého pásma a Canucks za celou přesilovku vystřelili na bránu pouze jednou.
12:55'
Jeremy Swayman měl práci se střelou Brocka Boesera, která ale letěla jen nad jeho svatyni.
12:30'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., držení).
12:20'
Zatím toho v první dvacetiminutovce není moc k vidění. Boston má na kontě 5 střel, zatímco Vancouver 3.
11:02'
Opět je hra pozastavená a následuje tak další komerční přestávka.
10:05'
Znovu se Bruins zadarmo zbavili kotouče a Vancouver tak může podniknout další útok středem hrací plochy.
09:34'
Erik Haula se sice snažil dojet kotouč, ale rozhodčí odpískali Bostonu pouze zakázané uvolnění a hra se tak přesune před svatyni Jeremyho Swaymana.
07:46'
Bo Horvat se sice dostal dopředu po levé straně, ale obránce Bostonu jej zastavil.
06:53'
Nyní se hraje z jedné strany na druhou a Trent Frederic pálil z první ze středu, ale puk trefil jen připravený beton.
05:23'
Alex Chiasson se z mezikruží dostal do zakončení, ale Jeremy Swayman si poradil.
05:00'
Quinn Hughes se ocitl v útočné třetiny příliš brzo a rozhodčí odpískal jen ofsajd.
04:09'
Thatcher Demko skryl kotouč ve své lapačce po pokusu Erika Hauly, jenž tečoval puk po přihrávce z levé strany.
03:30'
Vancouver zatím je v úvodu zápasu o něco aktivnějším týmem a Tanner Pearson navedl puk dopředu po levé straně.
02:36'
Tentokrát došlo pouze k zakázanému uvolnění Bruins a hra se tak přestěhuje zpět před svatyni Jeremyho Swaymana.
02:09'
Connor Clifton to zkusil od modré, ale Thatcher Demko si připisuje svůj první zákrok v utkání.
01:21'
Vancouver Canucks ale okamžitě napadá rozehrávku svého soupeře a nedává mu ani trochu místa na začátku utkání.
00:55'
Jeremy Swayman ovšem posléze musel zasahovat proti střele soupeře od modré čáry, se kterou si poradil.
00:36'
Brad Marchand se nedostal dopředu po levé straně, ale Boston udržel kotouč.
00:01'

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers (A), Burroughs, Hamonic, Q. Hughes, Poolman, L. Schenn – Höglander, Horvat (C), Pearson – Garland, Elias Pettersson, Podkolzin – Boeser, J. T. Miller (A), Dickinson – Chiasson, Lammikko, Motte.
Trenér: Bruce Boudreau

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Forbort, Carlo, Grzelcyk, Clifton, M. Reilly – Pastrňák (A), Bergeron (C), B. Marchand – Craig Smith, Coyle, T. Hall – N. Foligno (A), Frederic, Haula – O. Steen, Lazar, DeBrusk.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Lambert, MacDougall – O’Quinn, Daisy.
Československá stopa:

Jaroslav Halák (VAN)
Jakub Zbořil (BOS)
Tomáš Nosek (BOS)
David Pastrňák (BOS)
Vancouver Canucks je aktuálně v Pacifické divizi na posledním 8. místě s 20 body a skóre 64:80. Poslední zápasy se ale Vancouveru celkem daří a naposled si doma poradil s LA Kings jednoznačně 4:0.
Boston Bruins se momentálně nachází v Atlantické divizi na 5. pozici s 25 body a skóre 61:56. Bruins ale mají oproti ostatním odehráno nejméně zápasů a postavení v tabulce si tak mohou vylepšit. V posledním zápase ale Boston prohrál doma s Tampou Bay 2:3 po prodloužení.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Vancouver Canucks a Boston Bruins. Naposled se spolu tato mužstva utkala před 2 týdny na ledě Bostonu. Vancouver sice dvakrát v zápase vedl, ale nakonec se z výhry radovali Bruins, když se o rozhodující branku postaral v 57. minutě Pastrňák. Boston zvítězil 3:2. Dnes se ale bude hrát v Rogers Aréně ve Vancouveru. Úvodní buly je naplánováno na 03:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.