NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Anaheim - 22. října 2021   02:00

Winnipeg
Winnipeg
04:10' Dubois (Connor, J. Svečnikov) • 21:01' Copp (N. Schmidt, P. Stastny) • 41:30' Morrissey (N. Schmidt, Dubois) • 57:11' Connor  • 58:46' Connor

3. Kyle Connor (WPG) 2+1
Statistiky: Střely na bránu: 27-39; Zablokované střely: 18-12; Vhazování: 48%-52%; Hity: 26-23; Přesilové hry: 1/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.
Hokejisté Winnipegu ukončili sérii tří porážek v řadě a napravili dojem po špatném vstupu do sezóny, když v prvním domácím zápase snadno porazili Anaheim a zaznamenali své první vítězství v letošním ročníku NHL, na kterém se dvěmi brankami podílel Kyle Connor a skvělými zákroky Connor Hellebuyck, který inkasoval jen jednou. Výsledek. Winnipeg Jets 5 Anaheim Ducks 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:46'
Winnipeg právě vstřelil branku!
KYLE CONNOR nyní vystihl ve středním pásmu rozehrávku Ducks, poté na modré čáře ustál souboj a rychlou střelou z vrcholu levého kruhu zamířil k přední levé tyči, čímž zkompletoval dvouttrick! Čepice totiž létaly. Bez asistence.
57:11'
KYLE CONNOR si nyní spravil chuť, když si uprostřed obranného pásma zpracoval puk a poté ho po ose ledové plochy poslal přesně doprostřed prázdné brány! Bez asistence.
56:03'
Kyle Connor mohl skórovat do prázdné brány, jenže z levého kruhu bekhendem trefil tyč!
55:00'
Kyle Connor mířil střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování pod horní tyč, jenže John Gibson měl dobrý výhled a zasáhl vyrážečkou. Probíhá komerční brejk.
53:56'
Winnipeg vyhrál buly po zakázaném uvolnění Anaheimu a Logan Stanley na levém křídle znovu vystřelil od modré čáry, jeho táhlý pokus ale nad ledem minul přední tyč.
52:28'
Connor Hellebuyck začíná být zasypáván čím dál větším počtem střel, jenže zatím chytá až na jednu výjimku bezchybně a Winnipeg tak kontroluje dvoubrankový náskok.
51:48'
Útočné snažení Anaheimu zastavilo postavení mimo hru a hráči obou týmů si mohou oddechnout. Winnipeg hájí dvoubrankové vedení. Následuje komerční přestávka.
51:16'
Nikolaj Ehlers je hodně aktivní a nyní na levém křídle vystřelil z úhlu od hrazení, John Gibson byl ale na přední tyči připraven a vkleče puk vyrazil pravým betonem.
50:39'
Delší dobu se hraje bez přerušení a Anaheim se po zákroku Connora Hellebuycka usadil na několik okamžiků v útočném pásmu, další střela Ducks ale nepřišla.
48:16'
John Gibson vyrazil bekhendovou střelu Nikolaje Ehlerse z pravého křídla a poté sevřel v lapačce ránu Logana Stanleyho, který nalevo střílel od modré čáry zápěstím.
47:27'
Rickard Rakell práskl do puku na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže Connor Hellebuyck se mezi betony propálit nenechal. Následuje komerční přestávka.
46:42'
Nicolas Deslauriers se ocitl u pravé tyče sám a v jízdě mohl skórovat, jenže jeho bekhendová střela z blízkosti o hodně minula přední pravou tyč brány Winnipegu.
45:10'
Jets vyrazili do přečíslení tři na dva a málem je zastavilo postavení mimo hru, střela z pravého křídla každopádně zamířila mimo a puk skončil za bránou Ducks.
44:13'
Po snadném zákroku Connora Hellebuycka přišla také nepřesná rozehrávka na straně Ducks. Puk zamířil podél trestných lavic na zakázané uvolnění. Jets vedou 3:1.
42:57'
Paul Stastny nepřesně rozehrál z vlastního obranného pásma a odpálil puk na zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo po pravici Connora Hellebuycka.
41:30'
JOSH MORRISSEY vypálil po přihrávce Natea Schmidta bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána poté zamířila nad vyrážečkou Johna Gibsona ke vzdálenější levé tyči! Jets využili přesilovou hru a je to 3:1. Asistence: Nate Schmidt a Pierre-Luc Dubois.
40:30'
Kyle Connor vypálil po pěkné kombinační akci bez přípravy na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho rána ale byla na přední tyči zablokována a sražena.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-27; Zablokované střely: 12-5; Vhazování: 49%-51%; Hity: 19-20; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:00.
Po první třetině jsme sledovali neméně plynulý hokej, který ovšem přinesl jednu branku, o kterou se postaral Andrew Copp, a otočil utkání na stranu Winnipegu. Stav po druhé části. Winnipeg Jets 2 Anaheim Ducks 1.
40:00'
39:43'
Josh Manson byl vyloučen taktéž za podrážení a Winnipeg Jets tentokrát bude hrát přesilovou hru.
39:10'
Anaheim se dostal v rychlém sledu ke třem střelám a po vyhraném vhazování přišla další z pravé strany, Connor Hellebuyck ale vyrazil puk pravým betonem.
39:00'
Do konce druhé třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
38:00'
Ducks obehráli celé útočné pásmo a Trevor Zegras vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování bez přípravy, jeho ostrá rána ale byla sražena mimo.
37:05'
Isac Lundeström sice ztratil kontrolu nad pukem, jenže byl v mezikruží podražen Loganem Stanleym. Trest.
36:28'
Dylan DeMelo vypálil po diagonální přihrávce bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, John Gibson byl ale připravený a kotouč sevřel v náručí.
34:57'
Domácí Pierre-Luc Dubois chtěl napadat před pár okamžiky Kevina Shattenkirka a dohrát ho hitem, jenže ho úplně minul. I to se stává! Pěkný klam.
34:10'
Hampus Lindholm vypálil na levém křídle od modré čáry a Dominic Toninato přizvedl puk do ochranné sítě. Po přerušení hry si odbudeme další komerční přestávku.
33:36'
Andrew Copp vystřelil na vrcholu levého kruhu pro buly a puk se po zákroku Johna Gibsona pravým betonem odrazil od přední tyče ven!
32:48'
Ducks začínají čím dál více zvyšovat obrátky a nyní se na pravém křídle dostali k táhlé střele od hrazení, která skončila v lapačce brankáře Connora Hellebuycka.
32:27'
Jakob Silfverberg chtěl vytvořit přihrávkou zpoza brány velkou šanci pro jednoho ze svých spoluhráčů, jeho bekhendovou přihrávku ale vystihl Neal Pionk.
31:47'
Nathan Beaulieu nabral ve středním pásmu rychlost a po přejetí modré čáry vystřelil zápěstím, John Gibson ale hrudí kotouč vyrazil, aby ho poté zmrazil pod lapačkou.
31:19'
Sonny Milano na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu, jeho pokus ale zablokoval Nate Schmidt a další akci Ducks zastavilo postavení mimo hru. Komerční přestávka.
30:14'
Winnipeg předvedl hodně kostrbatou rozehrávku a na ose útočného pásma Ducks vypálil od modré čáry bez přípravy těsně vedle levé tyče Benoit-Olivier Groulx.
29:31'
Andrew Copp nabral na levé straně rychlost a střelou zápěstím mířil z vrcholu levého kruhu do vzdálenějšího rohu brány, John Gibson ale puk sevřel mezi rukou a tělem.
28:50'
Winnipeg odvedl v oslabení další skvělou práci a v pohodě vyhodil puk až na hůl Johna Gibsona. Anaheim úvodní přesilovou hru dokázal využít, teď se mu to ale asi nepovede.
27:24'
Troy Terry hledal v mezikruží prostor na teč a Jevgenij Svečnikov ho zezadu podrazil. Přesilová hra Ducks.
27:03'
Před bránou Connora Hellebuycka bylo pořádné horko a po jeho skvělém zákroku proti střele z blízkosti Ducks hledali dorážku, jenže ji nenašli a následuje komerční přestávka! Jets vedou 2:1. Domácí brankář zabránil gólu pravým betonem.
26:05'
Josh Manson na pravém křídle vypálil od modré čáry a Connor Hellebuyck toho na přední tyči příliš neviděl, přesto dokázal kotouč vkleče vyrazit a odpálit ho pryč.
25:23'
Ducks se ocitli v postavení mimo hru a další dlouhá pasáž hry bez přerušení v dnešním zápase skončila. V první třetině byly pouze dvě komerční přestávky, normálně jsou tři.
24:27'
Dylan DeMelo vypálil na pravém křídle bez přípravy od modré čáry a jeho rána mířila doprostřed brány, kde byl připravený John Gibson a puk hrudí vyrazil.
23:01'
Winnipeg se vrátil do útočného pásma poté, co Connor Hellebuyck předvedl strašidelnou rozehrávku, kterou Ducks na pravém křídle vystihli, vzápětí ale nepotrestali.
22:35'
Nikolaj Ehlers vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a puk mířil do bližšího horního rohu brány, John Gibson ho ale lapačkou dokázal vytáhnout mimo.
21:40'
Kristian Vesalainen vyvážel puk podél střídaček a Jakob Silfverberg ho zezadu evidentně podrazil. Menší trest.
21:01'
ANDREW COPP vložil na vzdálenější levé tyči hůl do střílené přihrávky Natea Schmidta z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a z blízkosti teď bekhendem otočil vývoj ve prospěch Winnipegu – 2:1! Asistence: Nate Schmidt a Paul Stastny.
20:21'
Ducks otočili hru a Sonny Milano se dostal mezi kruhy k bekhendové střele, která skončila na vyrážečce Connora Hellebuycka. Snadný zákrok brankáře Jets.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 4-10; Zablokované střely: 4-3; Vhazování: 58%-42%; Hity: 11-15; Přesilové hry: 0/0-1/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:03.
Winnipeg vykročil do prvního domácího zápasu v letošní sezóně NHL špatně, Pierre-Luc Dubois ale dokázal na úvodní gól Troye Terryho bleskově odpověď, a tak druhá třetina klání bude začínat za nerozhodného stavu. Skóre po první části. Winnipeg Jets 1 Anaheim Ducks 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:11'
Jakob Silfverberg dlouho míchal s pukem na pravém křídle útočného pásma Ducks u hrazení, jenže Nate Schmidt k němu rychle přistoupil a o puk ho připravil.
15:26'
Nathan Beaulieu na levém křídle vystřelil od modré čáry a John Gibson lapil puk do lapačky. Dlouhá pasáž hry bez přerušení je u konce a následuje reklamní přestávka.
15:01'
Andrew Copp si najížděl před bránu na nádhernou bekhendovou přihrávku od Nikolaje Ehlerse z pravého křídla, jenže na ni na vzdálenější levé tyči těsně nedosáhl.
14:02'
Rickard Rakell se ocitl u levé tyče ve slibné brankové příležitosti, jenže než stačil zápěstím vystřelit, rychle k němu přistoupil protihráč, který puk srazil mimo.
13:15'
Čas letí neskutečně rychle a stále se hraje bez přerušení. Winnipeg měl před malou chvílí dobrou šanci u levé tyče, jenže John Gibson vyrazil puk do rohu ledové plochy.
10:16'
Tempo zápasu je velice svižné a delší dobu se hraje bez přerušení. V dalším průběhu nejdříve zasáhl proti střele z pravé strany John Gibson a poté Connor Hellebuyck.
09:13'
Ducks vypálili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jejich střela mířila do vzdálenějšího horního rohu brány, Connor Hellebuyck ale zasáhl vyrážečkou.
07:46'
Ryan Getzlaf vypálil na levém křídle a z ostrého úhlu mířil střelou bez přípravy k přední tyči, Connor Hellebuyck ale zasáhl pravým betonem!
06:55'
Paul Stastny na pravém křídle vystihl rozehrávku Ducks a z levého kruhu pro vhazování mohl střílet do odkryté sítě Brenden Dillon, jenže skvělé přihrávky Nikolaje Ehlerse přes šířku útočného pásma nevyužil a bránu přestřelil!
06:34'
John Gibson si pohlídal odražený puk a u pravé tyče své brány ho zmrazil pod lapačkou. Byli jsme svědky dvou rychlých gólů a za stavu 1:1 následuje reklamní přestávka.
04:29'
Kristian Vesalainen vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a puk se odrazil mimo ledovou plochu. I kdyby ovšem ne, John Gibson byl na přední tyči připraven.
04:10'
PIERRE-LUC DUBOIS zavezl puk do útočného pásma na pravém křídle a poté si najel před bránu, kde přihrávku od Kylea Connora usměrnil jemnou tečí po ledě ke vzdálenější levé tyči! John Gibson byl příliš daleko z brány a je vyrovnáno! Asistence: Kyle Connor a Jevgenij Svečnikov.
02:46'
Anaheim právě vstřelil branku!
Cam Fowler vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a před bránou byl TROY TERRY, od jehož hole se puk odrazil do pravého horního rohu brány! Ducks využili přesilovou hru a vedou 1:0! Asistence: Cam Fowler a Kevin Shattenkirk.
01:28'
Ryan Getzlaf vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže Connor Hellebuyck byl na přední tyči připraven a kotouč úspěšně vyrazil mimo prostor brány.
01:17'
Paul Stastny předvedl na dobrý křídle skvělý forčeking, jenže si u hrazení pomohl hákováním a dostal trest.
00:01'
Winnipeg vyhrál úvodní vhazování zápasu a v domácím prostředí bude usilovat o první vítězství v letošní sezóně NHL. Jets se představují doma vůbec poprvé.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Morrissey (A), Pionk, Dillon, DeMelo, Stanley, Beaulieu – Ehlers, Copp, P. Stastny (A) – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Vesalainen, Lowry (A), Harkins – Riley Nash, Toninato. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Shattenkirk, Mahura – T. Terry, Getzlaf (C), Milano – Rakell, Zegras, Henrique – Silfverberg (A), Lundeström, Steel – D. Grant, Groulx, Deslauriers. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: Peter MacDougall, Justin St. Pierre. Čároví: Steve Barton, Ryan Daisy.
Anaheim Ducks

Hokejisté Anaheimu naposledy svedli obrovskou bitvu s Edmontonem, na jehož ledě inkasovali v průběhu třetí třetiny tři góly za sebou a nakonec prohráli těsně 6:5. Fantastickou formu má obránce Kevin Shattenkirk, který během čtyř zápasů vstřelil tři góly a k tomu přidal dvě asistence. Na obránce (32) neskutečný úvod sezóny.
Winnipeg Jets

Winnipeg mohl ukončit sérii dvou porážek v řadě proti Minnesotě Wild, se kterou hrál po základní hrací době nerozhodně 5:5, jenže v prodloužení padl. Jets tedy nadále čekají na první výhru v letošní sezóně, ze zápasu s Wild si ale odnesli alespoň bod a navíc se i začínají čím dál více gólově prosazovat. Dokáží dnes vyhrát?
Winnipegu Jets se vstup do nového ročníku NHL vůbec nepovedl, když prohrál všechny tři úvodní zápasy a nyní ho navíc čeká soupeř, proti kterému celá špatná série začala. Anaheim vyhrál úvodní vzájemné střetnutí 4:1 a na rozdíl od soupeře má po čtyřech zápasech bilanci vyrovnanou, když dvakrát vyhrál a dvakrát také prohrál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.