NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Colorado - 10. dubna 2023   02:50

Anaheim
Anaheim
35:15' Vatrano (Zegras, R. Strome) • 38:09' Henrique (Fowler) • 45:18' Vatrano (Terry, Shattenkirk) • 47:25' Leason (Grant, Jays. Megna)
4:5
(0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Colorado
Colorado
10:15' Compher  (Ničuškin, E. Johnson) • 33:58' Rantanen  (Girard, D. Toews) • 52:09' Rantanen  (MacKinnon, D. Toews) • 55:28' MacKinnon  (Rantanen, Ničuškin) • 64:15' MacKinnon  (D. Toews, Rantanen)
Anaheim
Schrader, Pochmara – Pancich, Flemington
Honda Center, Anaheim
13 992 diváků
Colorado

Utkání je u konce a bylo dramatické až do svého závěru. Ve třetí třetině se oba celky snažily strhnout vedení na svou stranu a to se hned dvěma góly povedlo domácím. Ve 46. minutě se trefil Frank Vatrano a ve 48. minutě Brett Leason. S Anaheimem to vypadalo velice dobře, jenže hosté se nevzdali, do svých rukou to vzali elitní útočníci Colorada a zvládli srovnat. O snižující gól se Mikko Rantanen a v 56. minutě ztrátu definitivně odmazal Nathan MacKinnon. Šo se do prodloužení, které střelecky ovládli hosté, dostali navíc k dispozici přesilovou hru a tu ranou z levého kruhu využil opět Nathan MacKinnon. Zápas tak skončil výsledkem 4:5, Anaheim je po této porážce na osmém místě Pacifické divize s 58 body, zatímco Coloradu patří v Centrální divizi první místo se 104 body.

Anaheim se v dalším utkání představí ve středu od 4:00 doma proti Vancouveru, Colorado bude hrát ve stejný den od 3:30 na svém ledě proti Edmontonu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sváteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

64:15'
Domácí Frank Vatrano si zřejmě neodpustil nějaké nemístné poznámky a po rozhodující brance tak ještě vyfasoval desetiminutový trest za nesportovní chování.
64:15'
Colorado právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Colorado opět ukázalo svou sílu v přesilovkách, když hráči zakombinovali v útočném pásmu, na levém kruhu dostal nabito NATHAN MACKINNON a dělovkou prostřelil Dostála – 4:5. Asistence: Devon Toews, Mikko Rntanen.
63:53'
Přesilovka pro Colorado, Frank Vatrano byl totiž potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění. Hosté budou hrát čtyři na tři.
63:45'
Přečíslení hostů dva na jednoho, Rodriguesův pokus o bekhend zastavil Dostál vystrčenou holí.
63:22'
Anaheim snad poprvé v prodloužení v útočném pásmu, jenže bez střeleckého vyjádření.
62:26'
MacKinnonovi se sesmekl puk z hole, nemohl tak zakončit z mezikruží, kde měl docela dost prostoru.
61:47'
Neuspěl ani Girard, každopádně se Colorado pustilo do prodloužení ze všech zbývajících sil.
61:15'
Mezi obránci se prosmýkl Ničuškin, z bekhendu už ale nevymyslel nic co by mělo Dostála ohrozit.
60:29'
Hosté se hned usadili v útočném pásmu, MacKinnon hledal před brankou Toewse, obrana Anaheimu dokázala druhého jmenovaného uhlídat.
60:01'
60:00'
59:45'
Rantanen drží puk ve středním pásmu, tohle už vypadá na prodloužení.
59:15'
Rantanen hledal z pravé strany Rodriguese, i zde platilo, že byl puk sražen mimo nebezpečné území u branky.
58:18'
Neuspěl ani Fowler se svou střelou od modré čáry, která byla sražena.
57:39'
Přichází ale útok domácích, po levé straně táhne akci Jones. Potřeboval by ale větší podporu spoluhráčů.
56:21'
Hosté jsou teď hodně na koni, dá se očekávat snaha dokonat obrat ještě v základní hrací době.
55:28'
Je srovnáno! Elitní útočníci hostů rozjeli kombinaci v útočném pásmu, finální přihrávka šla na levý kruh, odkud vystřelil NATHAN MACKINNON a jeho dělovka prošla okolo Dostálovy lapačky do sítě – 4:4. Asistence: Mikko Rantanen, Valerij Ničuškin.
55:07'
MacKinnon vystřelil nad branku, mezitím se na ledovou plochu vrátil Max Jones.
55:02'
Před pokračováním přesilovky si hosté vybírají oddechový čas.
55:02'
Domácí opět faulovali, u mantinelu atakoval MacKinnona Derek Grant a od rozhodčího si vyslechl dvouminutový trest za podrážení.
54:37'
Toews nahazoval od modré čáry na teč, před Ničuškinem zakročil opět pozorný Dostál.
53:54'
Dostál zastavil i Compherovu bombu po vyhraném buly.
53:44'
Obrovský tlak na brankovišti, do branky se cpali MacKinnon s Ničuškinem, Dostál ale udržel puk před brankovou čárou!
53:07'
Je tu další vyloučení na straně Anaheimu, v útočném pásmu se podrážení dopustil Max Jones a už je na trestné lavici.
52:09'
A přesilovka je skutečně využitá! Colorado rozjelo kombinaci, křížná příhra prošla skrz pásmo do pravého kruhu, odkud z první vystřelil MIKKO RANTANEN a procedil puk za Dostála. Zaznamenal tak svou 54. branku v této sezóně, čímž vyrovnal nejlepší klubový výkon, který držel Joe Sakic a upravil tak na 4:3. Asistence: Nathan MacKinnon, Devon Toews.
51:40'
Colorado bude moci snížit v přesilové hře, Trevor Zegras totiž obdržel dvouminutový trest za hákování.
50:39'
Urputný souboj o puk za Dostálovou brankou. Hosté se jej zatím marně snaží vydolovat a vybojovat si nějakou šanci.
49:35'
Protiútok Anaheimu, z levé strany zakončoval přes obránce Megna, puk byl sražen k zadnímu mantinelu.
48:49'
Colorado v útočném pásmu, Dostál je zase pod palbou, nicméně svůj tým drží skvělým výkonem.
47:25'
Anaheim právě vstřelil branku!
Už je to o dvě branky. Domácí vyhráli buly ve svém pásmu, podnikli rychlý výpad pravou stranou, odkud prak přišlo tečované nahození před brankoviště a pohotový BRETT LEASON dokázal puk sklepnout za Francouze – 4:2. Asistence: Derek Grant, Jayson Megna.
47:16'
Za hosty je střelecky aktivní Devon Toews, nyní to zkoušel po delším tlaku v útočném pásmu, nechal ale pouze vyniknout Dostálovy kvality.
46:02'
Nyní je tak na hostech z Colorada, aby přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a pokusil se s výsledkem něco udělat.
45:18'
Domácí otáčí výsledek! Anaheim se udržel v útočném pásmu, po kroužení u mantinelu a modré čáry si prostor našel FRANK VATRANO, jeho rána zápěstím prolétla přes několik hráčů, prošla Francouzovi mezi betony a od tyčky se odrazila za brankovou čáru – 3:2. Asistence: Troy Terry, Kevin Shattenkirk.
44:49'
Je po přesilovce, Compher je zase na ledové ploše.
44:48'
Na opačné straně se do útoku hnal Terry a zakončoval přes obránce. Rána byla sražena mimo branku.
44:01'
A hosté mohli v oslabení dokonce skórovat, když se před Dostálem zjevil Cogliano, gólman Anaheimu ale na brankové čáře zachoval chladnou hlavu a puk vyrazil.
43:30'
Hostům se daří vyhodit, bránící čtveřice může vystřídat.
42:49'
Už se pískalo a na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za hákování odjel J. T. Compher.
42:44'
Bude se vylučovat, domácí si zahrají přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu.
41:44'
Třetí část zatím přináší svižný hokej, je vidět, že oba celky by rády strhly vedení na svou stranu, a to co nejdříve.
40:46'
Z levé strany si do útočného pásma najel Toews, jeho ránu z kruhu ale Dostál dokázal zastavit.

Trestné minuty: 8:4
Čtyřicet minut hry je za námi a my tu máme vyrovnaný stav. Ve druhé třetině jsme nejprve sledovali snahu Colorada o další branky, na Dostála to létalo ze všech pozic, povedlo se mu dokonce zastavit Ellerovo sólo, ale nakonec byl překonán ve 34. minutě, když si z křídla sjel Mikko Rantanen a zakončil přesným bekhendem. Pro hosty to vypadalo velice dobře, jenže poté se probral i Anaheim, po krátké chvíli snížil Frank Vatrano a v 39. minutě po rychlém brejku Adam Henrique dokonce srovnal. Do kabin se tak odešlo za výsledku 2:2.
40:00'
39:59'
Domácí sice dostali puk zpoza Dostálovy branky, jenže jim puk ujel a po technickém prohřešku se bude vhazovat ve středním pásmu.
39:26'
Už se zase hrálo u Dostála, ten však drží a patří mezi nejlepší hráče domácích. Po jeho zákroku se bude vhazovat po jeho levici.
38:09'
No vida, už máme srovnáno! Sice se vhazovalo v pásmu Anaheimu, jenže Fowler dokázal soupeři vypíchnout puk, toho se pak u levého mantinelu chopil ADAM HENRIQUE a své sólo zakončil bekhendovým zakončením mezi Francouzovy betony – 2:2. Asistence: Cam Fowler.
37:52'
Bekhendová přihrávka naslepo před Francouze, puk jen projel okolo jeho brankoviště.
36:45'
Po dvou brankách v krátkém časovém úseku se nám zase začalo hrát ve větším tempu, pozor si teď musí dávat hlavně Dostál.
35:15'
Domácím se poměrně rychle daří snížit. Po krátkém působení v útočném pásmu přiklepl Zegras na FRANKA VATRANA, ten se s ničím nepáral a ranou z první trefil horní růžek Francouzovy branky – 1:2. Asistence: Trevor Zegras, Ryan Strome.
34:35'
Anaheim u puku, snaží se o odpověď, zatím je to ale o kombinaci ve středním pásmu.
33:58'
Hosté zůstali v útočném pásmu a nakonec se jim povedlo skórovat! Po kombinaci si na levé straně zpracoval MIKKO RANTANEN, sjel si mezi kruhy a bekhendovým zakončením překonal Dostála – 0:2. Asistence: Samuel Girard, Devon Toews.
33:50'
Z levé strany tlačil MacKinnon bekhendovou přihrávku před branku, spoluhráče však nenašel.
33:17'
Anaheim dostal puk přes modrou čáru, oba celky nyní střídají v nepřerušené hře.
32:55'
Dva dobré bloky domácí obrany, Dostál v tuto chvíli zasahovat nemusel.
32:30'
Hraje se teď hodně bezstarostný hokej bez hitů, ale také bez šancí...
31:25'
Domácí Fowler to zkoušel od modré čáry, puk byl ale sražen a skončil v ochranné síti.
30:45'
Hostům nevyšel přechod přes modrou čáru, Jack Johnson byl až moc rychlý a pískal se tak ofsajd.
29:33'
Po delší době se zase hrálo u Francouze, ten čelil střele Maxe Jonese, zvládl však puk vytěsnit do rohu kluziště.
28:55'
Aktivita Colorada lehce poklesla, hraje se teď převážně ve středním pásmu.
27:50'
Pravou stranou se prodíral do útoku Eller, byl u toho možná trochu přidržen, sudím ale tento zákrok nechali být a pokračuje se ve hře.
26:48'
Je to teď hokej na jednu branku, na tu domácí, Dostál však svůj tým drží opravdu výbornými zákroky.
25:58'
Domácí chybují i v obraně, nyní nechali volného Ničuškina, jeho okamžitou střelu zase vyrážel pozorný Dostál. Ten se dnes rozhodně nenudí...
24:39'
Opět skvělý Dostál, nyní zastavil přečíslení Colorada, jmenovitě to na něj z pravé strany zkoušel MacKinnon.
24:16'
Domácí tým dělá směrem kupředu hodně chyb, Anaheim se nemůže dostat do útočného pásma.
23:19'
Vynikající Dostál! Obrana Anaheimu nechala volného Ellera, ten se dostal do sóla, jenže puk za českého gólmana nedostal ani na dva pokusy!
22:17'
Na opačné straně dostal prostor pro střelu Helleson, scházela tomu ovšem jak razance, tak i přesnost.
21:37'
Dlouhé pasy před domácí branku, puky ale hráčům Colorada odskakují. V tuto chvíli skončila akce u mantinelu.
20:28'
První výpad patřil hostům, Dostál proti Rantanenovi dokázal zakročit.

Hity: 0:3
Je za námi první třetina, která poměrně dlouho nepřinášela zrovna akční hokej, zakončovalo se z velké dálky a gólmani tak měli usnadněnou práci. Přesto padla alespoň jedna branka, o tu se v 11. minutě postaral pohotový J. T. Compher a poslal hosty do vedení. Ti mohli svůj náskok navýšit v několika přesilovkách, hráli dokonce poměrně dlouhou dobu i s výhodou dvou hráčů, jenže maximálním výsledkem byly pouze tři trefené tyčky. Další gól už nepřišel a tak se do šaten odešlo za stavu 0:1.
20:00'
19:59'
A přišla střela z levé strany. Do puku se opřel Fowler, Francouz byl ale na svém místě.
19:43'
Závěr třetiny se odehrává za Francouzovou brankou, domácí se snaží vymyslet ještě nějakou akci.
18:12'
Anaheim ubránil dlouhé oslabení a zase hraje v plném počtu.
18:03'
Dostál je ve velkém zápřahu, nyní musel u své levé tyčky krotit Rantanenovu snahu o rychlé sklepnutí.
17:35'
Třetí tyčka hostů v krátkém časovém úseku, nyní ji nahozením od modré čáry trefil Devon Toews.
16:57'
Silfverberg vyrazil dopředu a i v oslabení dokázal vyzkoušet Francouzovu pozornost.
16:16'
Puk opět přešel modrou čáru, Anaheimu se zatím daří dobře bránit.
15:15'
Další trefená tyčka, Dostál má branku postavenou opravdu výborně. Jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.
14:47'
Tyčka! MacKinnon měl skvělou pozici u kruh na zakončení jenže pouze zacinkal na Dostálovu branku!
14:12'
Coorado se vrací do přesilovky pět na tři, neboť hned čtyřminutový trest za vysokou hůl si vyslechl Derek Grant.
14:00'
Domácí se v oslabení vydali dopředu a k volnému puku se dostal Grant. Jeho pokus byl sražen a skončil vysoko nad Francouzovou brankou.
13:39'
Anaheim je již ve čtyřech.
13:29'
Hosté pouze kombinují, ale nedokáží si najít opravdu dobrou střeleckou pozici.
12:57'
A ta teď bude zdvojnásobena, neboť v útočném pásmu byl faulován Rantanen a dvouminutový trest si za podrážení vykoledoval Nathan Beaulieu.
12:33'
Cogliano je zpět na ledě, začíná tak zkrácená přesilovka Colorada.
11:39'
Je po přesilovce, neboť za Francouzovou brankou se hákování dopustil Jakob Silfverberg a už i on sedí na trestné lavici.
11:28'
Nebezpečnou střelu vyslal z levé strany Terry, i tohle ale dokázal Francouz zastavit a o další věci se postarala jeho obrana.
10:33'
Anaheim bude moci zareagovat druhou přesilovkou, dvě minuty za hákování obdržel Andrew Cogliano.
10:15'
Hosté se dostávají do vedení! Poblíž brankového prostoru se Ničuškinovi povedlo při závaru prostrčit přihrávku na J. T. COMPHERA, který si u brankoviště pohotově zpracoval a poté zvedl puk nad Dostála, který se snažil o marný zákrok svou holí – 0:1. Asistence: Valerij Ničuškin, Erik Johnson.
09:48'
Domácí se dokázali dostat do přečíslení dva na jednoho, vše na sebe vzal Henrique, jeho zakončení z levé strany ale zastavil pozorný Francouz.
08:59'
Zleva to zkoušel hostující Meyers, při pokusu o objetí Dostálovy branky však byl tvrdě atakován a o puk přišel.
08:36'
Zatím sledujeme zápas bez velkých šancí, střely přichází z uctivých vzdáleností.
07:14'
Už je po přesilovce, hosté jsou zase v plném počtu.
06:39'
Ve vlastním oslabení se dopředu vydal Cogliano, byl zastaven u útočné modré čáry.
05:51'
Plno prostoru pro zakončení zápěstím dostal McTavish, jenže trefil pouze bránícího hráče před Francouzem.
05:31'
Od modré čáry vyslal rychlý a nečekaný pokus Cam Fowler, Francouz zvládl na brankové čáře zakročit.
05:14'
Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji domácí. Dvouminutový trest za hákování si odjel odsedět Devon Toews.
04:56'
Závar před DOstálem, jeho spoluhráči nakonec zvládli neposedný puk poslat pryč od jeho brankoviště.
03:49'
Rychlý výpad domácích, Strome hledal z pravé strany Zegrase, ten před Francouzem ale nezvládl puk sklepnout.
03:10'
Anaheimu nevyšel pokus o dlouhou přihrávku, po zakázaném uvolnění se vše vrací před Dostála.
02:27'
První pokus i domácího celku, šlo to ale velký kus vedle Francouzovy branky.
01:39'
Po rychlé přihrávce to zleva zkoušel Ničuškin, hledal spoluhráče před brankovištěm, pas ale pouze prolétl prostorem.
00:55'
Dostál si připsal první zákrok, když to na něj z bekhendové strany zkoušel MacKinnon. Puk je v tuto chvíli u zadního mantinelu.
00:01'

Anaheim Ducks: Dostál (O. Eriksson Ek) – Benoit, Fowler (A), Shattenkirk, Colt. White, Beaulieu, Helleson – R. Strome, Zegras, Vatrano – Terry, McTavish, Henrique (A) – Silfverberg (A), Lundeström, Max Jones – Leason, Jays. Megna, Grant.
Trenér: Dallas Eakins

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Girard, D. Toews (A), J. Johnson, E. Johnson, B. Hunt, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Rodrigues – Malgin, Compher, Ničuškin – Meyers, Eller, Newhook – L. O'Connor, Cogliano, Nieto.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Schrader, Pochmara – Pancich, Flemington.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Honda Center začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.